Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2227) R.Zoli válasza Enszuke (#2215) üzenetére


R.Zoli
őstag

Hamburgernel iz teszt volt, nem latvany, collaboratory-nal hovezetes teszt, nem ragadas vizsgalat.

Erre csak annyit ,hogy az elcsépelt rossz példádból próbáltam egy értelmesebbet összehozni ,mert amit írtál eredetileg semmi értelme nem volt... De örülök,hogy ezen is kötekedsz mikor Te írtál teljesen béna példát...

Mobil proci=kis fogyasztas=rossz korulmenyek kozott is kis homerseklet kulonbseg. Ebbol vonj le 20C-t.

Jah persze igen...A végén azt hozod ki ,hogy a 45 fokra melegedő proci 25 fokos szobában 20 fokkal hűvösebb lett ettől a pasztától így szovahőmérsékleten tartotta a hűtőborda a procit olyan tökéletes ez a paszta...

A mobil proci azért profitál ennyit mert nagyon kicsi az érintkező felület (kicsi DIE méret), így ha rossz a kontakt akkor szinte az egész felületen rossz a hőátadás és nincs IHS ergo teljes mértékben kijöhet a paszta jó hővezető képessége...Ez a mobil procis példád nem helytálló, egy C2D vagy C2Q prociról NEM TUDOD LEVENNI AZ IHS-t így nem értem mért ezzel fárasztassz itt mindenkit... Másrészt próbáltál azon a procin az MX-2-t is??? Csak mert ha nem akkor mért is olyan über ez a paszta???

"Pasztát mellékenni....": A viz nem a gepen art, hanem a gepben. Ha csinalsz vizes rendszereket, Te is tudod

Talán pontosan neked nem kellene nyelvtani dolgokon lovagolni mert az előző hozzászólásodban olyan mondat volt amiről azóta sem tudja senki ,hogy egyáltalán mit is akartál vele mondani...

A collaboratory-nal időtállóbb mi kell?

Mondjuk ami a többi alkatrész időtállóságát sem veszi semmibe...

De tudom mit neked 20K-s vízhűtő blokk mert aki 100K-t kiad egy vizes rendszerre az a következő procicserével úgyis szívesen eldobja ezt a blokkot 2-3 fok miatt! :D Jah meg a procidat is próbáld eladni gari és mindenféle felirat nélkül... Meg fogsz lepődni mennyit veszít az értékéből... Egy paszta miatt buksz 40-50K-t rossz esetben, de ez semmi, aki kiad 100-200K-t vízre az tudjon már további 40-50K-t is beáldoz egy paszta miatt és 2-3 fokért...

Aki eddig megkeresett és mondjuk 200K környéki vízhűtést vett az egyik sem azt mondta ,hogy simán lehet 250K is a hűtés mert olyan gazdag vagyok ,hogy leszarom mennyi lesz és a procit is kidobom meg a blokkot is és nem érdekel... Ezek az emberek sokáig gyüjtögetnek ilyen rendszerre mert megálmodtak egy szinte néma hűtéssel rendelkező rendszert és sokuknak nem kis lemondással jár mire összejön ez a pénz...

a 2-3 fok elenyésző" , "2-3 fok semmi" Ajanlom figyelmedbe az alabbi linken talalhato teszt vegszavat. Szerintem beszelj a tesztelokkel, hatha meg tudnak gyozni, hogy az a 2-3 fok "égetõ fontosságú is lehet", sot, talan abbol veszed a hamburgeredet.

A 2-3 FOK ELŐNYT MILYEN ÁRON ÉRED LE VELE!!!!???? ERŐLL SZÓL AZ EGÉSZ , NEM AZ ,HOGY ALAPJAIBAN HASZNÁLJ SZARABB PASZTÁT MERT 2-3 FOK ELŐNY NEM KELL!!! Nem hiszem el ,hogy ilyet kell megmagyaráznom...

Egyaltalan nincs kulonbseg, ha optimalis mennyiseget hasznalsz. Azokat viszont, tenyleg sohasem szedned szet.

Na jó ezt azért ne feszegessük... Maradjunk annyiban ,hogy van különbség ,de nem ennyi, az anyagi tulajdonságok a pasztáknál akkor is megmaradnak de mivel vékonyabb réteg így kevéssé befolyásoló... Amúgy abból fakadóan is lesz már különbség ,hogy soknak az állaga nem teszi lehetővé a felületek közüli kipréselődést... De ezt is leírtam már...

Javaslom, nezd meg megegyszer a 775-os foglalatot. Ha a bordat feszegeted le, azzal nem teped le a foglalatot.

Ezt inkább én javasolnám neked... Nagyon könnyen tudsz kárt tenni a proci lábaiban és a műnyag keretet is eltörheted lazán...

Az 85-90 fok. Tenyleg nem kell vizet ontened a gepbe

Erre pedig tényleg csak annyit ,hogy léghűtőnél ehhez is kell egy mondjuk 1500 RPM-es venti ,hogy egy ilyen procit le tudj hűteni, meg tápvetni stb... Vízzel még venti sem kell ahhoz ,hogy 30 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten tudd ennél tartani... De tényleg nem fogok itt alapvető dolgokat megmagyarázni ,miért is jó a vízhűtés....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.