Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20967) Naras


Naras
őstag

Azon tanakodom, mennyivel jobb egy vízhűtés... mármint zaj szempontjából... először ventiket nézegettem, és ott is pl. a Zalman 12 cm - es ventivel bír (az állítótt, szép nagy, full réz, szal asse hangos, és jól is hűt elvileg, nemtom így hirtelen a típusszámát), alacsony fordulatszámon, elég halk működés mellett. Nézegettem egy Thermaltake vízhűtő rendszert, ahhoz is 12 cm - es ventik vannak, amik ezek szerint hasonló hangszintet ütnek meg (itt még csak a proci hűtésén alapuló különbségekre lennék kíváncsi, zaj, és hűtési hatásfok tekintetében)... Egy vízhűtő rendszer képes annyival jobb hűtést elérni, hogy amiatt érdemesebb legyen arra rááldozni? Illetve zajban venti ide vagy oda azért jobb valamivel? ... Hozzájön persze még a videókártya kérdése, melyből szintén egy Zalman hűtéssel rendelkező darabot néztem (bár azon kisebb a venti, valszeg hangosabb, tehát vízzel alacsonyabb hőfokot és zajszintet tudnék elérni)... nos, érdekelne mi a véleményetek... egyébként kinél mi volt a motiváció, hogy vízhűtést válasszon? Miért választ az ember vízhűtést általában?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.