Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19901) jenei92 válasza syC (#19900) üzenetére


jenei92
senior tag

Csak az a fránya táp nem kéne felülre, meg egy kis színt vinni a ház életébe.
De amúgy nagyon tetszik! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19902) B@bL3ve5 válasza syC (#19900) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

oldala sose lesz má a gépnek? :DDD

(#19903) DeadMen válasza B@bL3ve5 (#19902) üzenetére


DeadMen
tag

Úgy kell azt :DDD :DDD Nem hinném,hogy ráférne neki a tartálytól... :))

(#19904) syC válasza jenei92 (#19901) üzenetére


syC
addikt

szín :)

(#19905) jenei92 válasza syC (#19904) üzenetére


jenei92
senior tag

A ház lefestésére gondoltam :P ;]
(nem hangos ez a sok venti ? :F )
Eredménynek?

[ Szerkesztve ]

(#19906) shteer válasza jenei92 (#19905) üzenetére


shteer
titán

leszabályozva miért lenne hangos? bár ledesek, azokat problémásabb :U
nálam most az 5 db AC halkabb mint anno a gépem aktív tápegységgel :)

..szerintem jónak tűnik

(#19907) syC válasza jenei92 (#19905) üzenetére


syC
addikt

Nem lesz lefestve a ház. :)

(#19908) jenei92 válasza shteer (#19906) üzenetére


jenei92
senior tag

Ezekben a színes izéknél nem a hangra figyelnek hanem hogy világításra azért gondoltam..
Nekem is van két AC venti a radiátoromon,5v-on mintha passzív lenne a radi :D

syC: Jaaa, azt hittem elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#19909) szacsee válasza shteer (#19906) üzenetére


szacsee
nagyúr

Me nem Corsair tápod vót. :D

(#19910) fsb1000 válasza syC (#19904) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A tartály lejjebb került mint a szivattyú...
Ha igaz lenne, hogy csak "ráfolyósan" lehet megvalósítani a vizhűtés rendszert, akkor a tied nem müködne. De nyilván müxik.
Mondjuk a feltöltés/légtelenítés idejére láttam hogy kivetted.

Nem tudom mi a vizes-igazság, de én kicsit küzdenék az elhelyezéssel, hogy a kiegyenlítő a szivattyú főlé menjen.

(#19911) syC válasza fsb1000 (#19910) üzenetére


syC
addikt

Sajnos nem tudom máshova tenni a tartályt. Kb 3 centivel van alacsonyabb helyen mint a pumpa. De miért is fontos ez? :U

(#19912) ssolitude válasza fsb1000 (#19910) üzenetére


ssolitude
őstag

Mondjuk a feltöltés/légtelenítés idejére láttam hogy kivetted.

Mivel nem lehet máshogy se feltölteni, se légteleníteni. Ez a tartály sajnos nem ehhez a rendszerhez való, mérete és felépítése miatt.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#19913) DeadMen válasza syC (#19911) üzenetére


DeadMen
tag

Ha a vízszint tetelye feltöltésnél nem éri el a szivattyút,akkor nem folyik bele a szivattyúházba a víz,és nem tud áramlani,leég a pumpa,meg minden. Ha már feltöltötted szvsz teheted lejjebb,de nem a legjobb.A patak se folyik fölfele :U :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19914) syC válasza DeadMen (#19913) üzenetére


syC
addikt

Miért nem ? :O ;]

(#19915) DeadMen válasza syC (#19911) üzenetére


DeadMen
tag

És ha lejjebb jönne az optikai meghajtó kicsit,az 5,25ösök tetejére a tartály,a pumpa egyszintbe a prociblokkal,és a kifelé áramló ága meg egy rövidebb csővel menne a prociblokkba. Szvsz sokkal jobb elrendezés.

(#19916) syC válasza DeadMen (#19915) üzenetére


syC
addikt

Majd szerintem úgyis lesz új tartály, ha lesz kedvem venni. Már annyi pénzt elszórtam, hogy most nincs ingerem venni új dolgokat, pláne ha belegondolok mennyibe fájt ez a tartály... :(((

(#19917) fsb1000 válasza syC (#19911) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Erdei körökben elterjedt az a nézet, hogy a PC hűtésre használt szívatyúk "ráfolyósak". Azaz szívó teljesítményük csekély, ezért a tartály kimenő nyilása legyen feljebb a szívattyú bemenőjénél. (szerintem nem hülyeség ez az irányelv!)

Volt itt is, peltieres topicban is parázs vita gépészmérnök tanonc és fütés szerelő között hogy mit is értünk nyomott és szívott rendszeren és vajon hol mekkora a nyomás.

Én inkább gyakorlati oldalról közelítettem meg ez a problémakört és elvégeztem 3-4 kisérletet, amely azt erősítette meg, hogyha a rendszer zárt, akkor lehet a tartály akár alul is, a térfogatáramra vagy bármi másra nincs jelentős hatással a helyzete.
Viszont a feltöltést rendkivül megnehezíti.
(nem vitaindítóként, de a kiegyenlitő tartály lehet a szivattyú kimenetén is... müxik)

[ Szerkesztve ]

(#19918) syC válasza fsb1000 (#19917) üzenetére


syC
addikt

Neked is ugyan azt tudom mondani, mint az előtted szólónak. Meg lesz oldva a probléma egy új 5.25ös helyre illeszkedő tartállyal, de kicsit később. Egyébként köszönöm a tanácsot.

(#19919) fsb1000 válasza syC (#19918) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem mondtam hogy rossz helyen van a tartályod!
Bár a szivattyúval egybeépített tartály híve vagyok. Egyel kevesebb cső és +kényelem.

A cuccod összeállítása már két köztudatban élő "szabályt" is áthágni látszik.
Ennek ellenére én elég nagy pénzben mernék fogadni, hogy legalább közepes viz- és maghőfokokat fogsz elérni azzal az alsó triplával, meg a leszállt tartállyal.
Tényleg kiváncsian várom az eredményeket.

(#19920) DeadMen válasza syC (#19918) üzenetére


DeadMen
tag

A mostanit is be tudod tenni. Akár ráteheted a meghajtó tetejére is :)
Aprócska off:"az ilyenek miatt fogunk kipusztulni, mer pazarolják a föld energiaforrásait, fogadjun most is be van kapcsolva a numlock-od pedig nem is használod a keypadot!" nem hagyhattam ki nagyon nagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19921) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#19919) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A tartály helyzete nem szentirás, csak ajánlás, hogy magasabban legyen, mint a szivattyú. A feltöltés során kiméled a saját idegrendszeredet :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19922) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#19921) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Asszem kb. ezt írtam.

(#19923) syC válasza fsb1000 (#19919) üzenetére


syC
addikt

Van egypár eredményem már. proci q6600 , vga 9800gx2,
cpu idle: 39fok
vga idle: 37-42 fok
prime és gpu capsviewer alatt sem mentek 50fok fölé a hőmérsékletek.

Nemtudom ez mennyire számít jónak.

(#19924) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#19922) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Baj-e, hogy megerősítettelek? ;] Naugye...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19925) KrAt


KrAt
veterán

Q6600 - 4300 MHz és nem ment idle 35 fok fölé 1.65V-al :D

Rendszer: [link] Elvetemültség rulz.. Csak nem volt még elég hideg :(

:DDD

(#19926) shteer válasza szacsee (#19909) üzenetére


shteer
titán

nem is lesz :P

syC: szvsz jó értékek :C

..szerintem jónak tűnik

(#19927) fsb1000 válasza szacsee (#19909) üzenetére


fsb1000
nagyúr

helló "szacsee" #2
Tudnál válaszolni a neked cimzett kérdéseimre [link]

Nyugdíjas: Nem. Sőt!

(#19928) syC válasza KrAt (#19925) üzenetére


syC
addikt

lol :DD

(#19929) szacsee válasza fsb1000 (#19927) üzenetére


szacsee
nagyúr

Üdv!
Persze, de ezidáig sokat melóztam és ilyen nagy volumenű hsz-okra nem voltam kész, inkább csak a :D típusúakra. :DDD

A bajom az, hogy 1-2 dolgot kihagytál, lehet túl sarkalatosan fogalmaztam, az "egetverő baromság"-al, de néha ha elindul a vezírhangya, akkkor írok hülyeséget.
A meglátás jó, viszont tényleg figyelmen kívül hagytál 1-2 dolgot.
A szobahőmérséklet is mérvadó, mivel a radi környezeti hőmérsékletét nagyban befolyásolja..pl sokak passzív radival tolják, ergo szobahő= környezeti hőmérséklet.
Akiknél pedig a radi pl a gép aljában van, azoknál is ez a helyzet.
Kis különbség, ha a gépházban helyezkedik el a radi, ekkor tényleg helytálló a mondandód (külömbség kb 1-2°C), de vannak akik eccerüen ráteszik a gép tetejére kis távtartóra, na ekkor is szobahő= körny. hő.

A másik dolog, amikor a proci hőmérsékleténél határoztál meg:
"A másik dT a hűtöfolyadék és a hűtendő felület között értendő, pl CPU kupak. Ez a dT a Cpu/Gpu blokk tulajdonságaitól és a térfogatáramtól függ."
Hát ez is csak elméletben igaz, ugyanis kupak és a mag közott jó-e a hőátadás.. (láttunk már olyan procit, ahol pocsék volt), valamint az sem mindegy milyen procit teszel alá pl Q6600-nál tuningolva azért sokkal több hőenergia (vagy minek nevezik) termelődik, mint egy C2D-nél akár tuningolva is, hiába mindkettő alapon 40˘C.
Kissé elnagyolt a leírás szerintem, sok mindentől függ a dT, elméleti dolgokat jó tudni, de nem szentírás, amit a gyárban megadnak azt egy bizonyos tesztrendszerre vonatkoztatva adják meg, tehát pl VérPistikénél ugyanaz a radi 3 serverventivel lehet, hogy dT-ben 5°C-ot ráver a gyári dT-re, valamint CPU blokknál is jó pasztával, bp-vel és amint mondtad térfogatáram (legyen víz sebessége) variálásával lehet, hogy csökkenteni lehet.
Számolgatva sok mindent ki lehet sakkozni, de nem mindig az jön ki, amit kapunk majd...
Peace az egetverő baromságért, az tényleg sok vót... :R

(#19930) fsb1000 válasza szacsee (#19929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egen... de a megjegyzésem épp arra az esetre vonatkozott mikor a radi a PC-házon belül van, azzal a levegővel van hűtve és ekkor a környezeti hő nem a "szoba" hőmérséklet.
Lehet ez csak pár fok, de mindenképp hatással van a víz- és procmagok hőmérsékletére.

A másik.
Talán abban egyetértehtünk, hogy az általam írt "Cpu/Gpu blokk tulajdonságai" -ba gyakorlatilag minden jellemző belefér, amit a vízhűtés oldaláról befolyásolhatunk adott térfogatáram mellett, ha a dT(hőforrás-víz)-ről beszélgetünk.
Még az is hogy a különböző CPU-k eltérő felületi hőeloszlása miatt más lesz a hőátadás térbeli szerkezete, mivel ezt a jelenséget is "lereagálja" a hőcserélő .
Ami nem fér bele: a CPU/GPU felületének egyenetlensége és az ezt orvoslandó paszta hővezetési tulajdonságai.
Azt meg evidenciának gondoltam vízbarátkörökben, hogy mindenki átal ismeretes a dT egyenes arányban áll az elszállítandó hővel. Ez az a paraméter amit nem tudunk befolyásolni a hűtéssel és külső kényszerhatásként kell kezelni.
De ugye ezek nem viz specifikus gondok, hanem léghűtésnél is jelentkező problémák.
Abban igazad van, hogy ezeket is feltétlenül meg kéne említeni, ha valakinek az alapoktól kell elmagyarázni a dolgokat.

Mégmás:
Elfogadom, hogy az elméletet sokan nem tartják fontosnak, bár épp az elmélet halovány ismerete adhatna magyarázatot arra, hogy Pistike rendszere más ventivel miért tér el 5 fokkal attól, mint amit a gyári tesztkörnyezetben mértek.
Szerintem az is jó lenne, ha legalább ebben a SZAK(?)topicban alapvető fogalmakat nem helyettesítenénk egymással, úgy mint a térfogatáram és a víz "sebessége".

Amúgy béke van, és örülök hogy végére tudtunk járni ennek a dolognak.

(#19931) O$zkł válasza KrAt (#19925) üzenetére


O$zkł
aktív tag

az szép :R

egy ilyen radi nekem is jól jönne:DDD :C

"Be the change you want to see in the world"

(#19932) jenei92 válasza KrAt (#19925) üzenetére


jenei92
senior tag

OMG micsoda káosz :Y
(szép eredmény)

(#19933) Aygor válasza KrAt (#19925) üzenetére


Aygor
tag

Azért poén h a monitor büntiben van.... Kifacsarodna a nyakam cs közben :)
Hát igen ez már tényleg elvetemültség.....

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19934) Macka válasza KrAt (#19925) üzenetére


Macka
veterán

Hát, Te sem vagy 100%... :R :Y

(#19935) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Találtam egy szettet amit akár ajánlani is lehetne kezdőknek: [link]

(#19936) jenei92 válasza Oibacsi (#19935) üzenetére


jenei92
senior tag

Jó kis ára lehet.. :U

(#19937) Oibacsi válasza jenei92 (#19936) üzenetére


Oibacsi
őstag

a swiftech oldalán a csak cpu blokkos szett 280, a teljes pedig 380 dollár:D gondolom mire ideér ebből euró is lesz...

(#19938) Bulitt


Bulitt
őstag

Íme a hájfló rendszerem :U

(#19939) Lucif-R válasza Oibacsi (#19937) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hááát nem tom ti hogy vagytok vele de attól, hogy valaki kezdő nem ajánlanék neki egy ilyet... hacsak nem kiabszásból... :U

>>> RADI : duálos SLIM radi... :U félek eléggé kevés lenne egy táposabb proci vga és NB hűtése végett... főleg ha még bővíteni is akarsz esetleg ( meg iratlan szabály szerintem hogy ha CPU vizes MOSFET is legyen az, vagy pájpos és szelelet rendesen ( másrészt sok MOSFET hítpájp egybe van építve az NB bordával = FAIL )

>>> CPU BACK plate : én azt félnék felrakni... eléggé kis felülettel hasal az alaplapra... ha netalántán van valami alkatrész útban és nincs semmi amit alárakjon akkor annak sztem sanyi

>>> 280 / 380 dollár : 76k HUF a 380 dolcsi abból már sztem lehet egy nem swiftech alkatrészekre épített esetlegesen használt majdnem komplett rendszer tákolni :U

Attól hogy valaki kezdő valszeg nem 486-ossal fog előlni hogy vizezné... igy nem biztos hogy ez a szett egy mostani gémer arc gépére elég lenne... aki meg irodázik annak nem kell víz... :U :DDD

(#19940) Oibacsi válasza Lucif-R (#19939) üzenetére


Oibacsi
őstag

még mindig jobb mint a bigwater és társai, csak gondoltam lehetne így legalább linkelni nekik valamit...amúgy ahogy olvastam teszteket, az mcr sorozat elég jónak tűnik (nyilván a radi)
Bulitt: Milyen blokk az? ek supreme? mert akkor az nem lesz egykönnyen highflow:DDD

[ Szerkesztve ]

(#19941) Brumi˘ válasza Bulitt (#19938) üzenetére


Brumi˘
addikt

Látom jó helyre került a gpu blokkom. :R

(#19942) Bulitt válasza Brumi˘ (#19941) üzenetére


Bulitt
őstag

Jaja thx érte :C

(#19943) Lucif-R válasza Oibacsi (#19940) üzenetére


Lucif-R
senior tag

nem basztatás... de minek linkelni nekik valamit aminek nem látod értelmét... legalábbis csak kicsivel többet mint egy szarman vagy egy gagyibájt vagy termálgány rendszernek? dolgozás van az 1hsz-en és abba akár még komplett alapkonfig összeállítást is rakhatunk linkekkel meg táncoslányokkal :DDD csak baromi sok mindent kell összeírkálnom meg rendszerezni meg képeket szerválni meg még sok ilyen olyan dolog... de dolgozok rajta...

(#19944) szacsee válasza Bulitt (#19938) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#19945) Oibacsi válasza Lucif-R (#19943) üzenetére


Oibacsi
őstag

miért ne lenne értelme? nekem is egy dual radi elviszi az egész rendszert

(#19946) varga911 válasza Oibacsi (#19940) üzenetére


varga911
senior tag

Én a VGA blokkot használom abból a rendszerből, az MCW60R-t. Nyáron nem engedte a széttépett, vmoddolt 3870 gpuját annó 40-42 °C fölé, nagyon jó darab!

(#19947) Bulitt válasza szacsee (#19944) üzenetére


Bulitt
őstag

Fiatal voltam, de szemtelen sose! :DDD :((

(#19948) Bulitt válasza Oibacsi (#19945) üzenetére


Bulitt
őstag

Az köszi :D Nekem a tripla radi néha kevésnek tűnik :DD

(#19949) Oibacsi válasza Bulitt (#19948) üzenetére


Oibacsi
őstag

jól kell méretezni..azért egy black ice gts a duplák között nem egy szar darab, és ventit is kapott:)

(#19950) KrAt válasza jenei92 (#19932) üzenetére


KrAt
veterán

Hát hallod 2 óra volt, mire a vizet leengedtem, visszaraktam a gépet a helyére, feltöltöttem, meg elpakoltam mindent a helyére :DDD De nem jártam sok eredménnyel, 2 gigát kereken akarok húzni a quad-on, az már valami lenne :D Majd legközelebb, de akkor kiszedem a lapot a gépből sztem..

És igen, elvetemült vagyok :D A cél érdekében mindent..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.