Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) Oibacsi válasza gabesz82 (#19250) üzenetére


Oibacsi
őstag

xbit-en láttam tesztet, egész jónak tűnt, várom az eredményeket:)

[ Szerkesztve ]

(#19252) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.
Mo-ra 2 pro radira milyen ventit ajánlotok? A hang nem annyira fontos, másik helyiségben van/lesz a radi. Valami jó "átfúvó" venti kellene.

Mezőhegyes

(#19253) Nyugdíjas válasza syC (#19249) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pontosan:K

04ahgy:
Úgy értettem, hogy attól, hogy milyen szuper volt a vized akármilyen laboron az még (ezek szerint neked még jobban kellene tudnod, mint nekem) nem lehet egyenlő minőségű a desztilált vizzel. Inkább küldtem volna neked egy litert, csak ne csinálnád ezt azzal a szegény rendszerrel.
Tanácsot kértél, kaptál is, csak nem amolyan "buksisimogatós módon", ezért nem tudtad észrevenni ezek szerint :)
Ha le van zárva a rendszered(ha jól emlékszem ezt irtad), akkor a buborékok már ugyan hova mennének szerinted?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19254) jones965 válasza Szatesz (#19235) üzenetére


jones965
Modder

Ha van elég kitartásod és barkácstehetséged, akkor a házadat át lehet alakítani úgy , hogy tripla és dual radi is elfér benne,
Bátorkodom ezt azért mondani, mert nekem is ugyan ilyen házam volt ( Kandalf ) csak nevében más.
Én az alaplapi tálcától a táp elhelyezésén keresztül az utolsó csavarig mindent szétszedtem és máshová az én elképzelésem szerint építettem össze.
Amennyiben érdekel a dolog, tudok küldeni képeket az átalakításról, de csak ha igazán elszánt vagy.
Átalakítás után a gép hátulja

[ Szerkesztve ]

(#19255) Szatesz válasza jones965 (#19254) üzenetére


Szatesz
őstag

Köszi de annyira nem akarom emgbontani....Ugy tervezem hogy veszek egy dual extremet meg egy singlet ...a dualt alulra berakom a singlet meg a hátso kifujo elé.....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19256) Nyugdíjas válasza Szatesz (#19255) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha megengeded, hogy keresetlenül őszinte legyek, akkor befejezném a mondatodat helyetted:
"...és adok a xarnak egy taslást." :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19257) Oibacsi válasza Szatesz (#19255) üzenetére


Oibacsi
őstag

csak a procihoz és az északi hídhoz kell egy dual, az x2-höz szintén...és nem 500rpm-es ventikkel...értsd már meg

(#19258) jones965 válasza Nyugdíjas (#19256) üzenetére


jones965
Modder

Ezt próbálom sugallani azoknak, akik házon belülre akarják rakni a radit, de falra hányt borsó. :U

(#19259) Nyugdíjas válasza jones965 (#19258) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos már néha kezdem azt gondolni, hogy engem neveltek félre, vagy nem tudom... De miért gondolják néha emberek, hogy ami 100másiknak nem ment az neki majd fog? Persze itt főleg olyan dolgokra gondolok, ami fizikailag is belátható....Mert kitartással sok minden megvalósitható, amiről előtte akár százan is azt hitték, hogy nem megy,nade azért gondolom érezzük, hogy ez nem fo megváltozni attól, hogy erősen próbáljuk. :)

Szatesz: ne durcizz, hanem akkor szólj róla, ha változik a terv menet közben,mert gondolatolvasni asszem egyikőnk sem tud;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19260) Szatesz válasza Oibacsi (#19257) üzenetére


Szatesz
őstag

Már az x2 esrol letettem igy... tehát már csak a cpura kell meg a nb re.....arra meg elég...értsd már meg.... :DD
Az x2 es igy az uj catalistal nem melegszik tul mert belovom 30% ra a ventit és nem is hallom játékra meg felveszem 35% ra...És halk marad annyit nem ér meg hogy arra is vizet rakjak...

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19261) jones965 válasza Szatesz (#19260) üzenetére


jones965
Modder

Az x2 pedig ontja a hőt: akkor mi értelme a procinak meg az nb-nek? :U

[ Szerkesztve ]

(#19262) Szatesz válasza jones965 (#19261) üzenetére


Szatesz
őstag

Nem értem nekem annyira nem melegszik mert alapbol 2D be visszaveszi a frekit...Bár van akinél nem és annál elhiszem hogy meleg de nekem jelenleg 35% nal nem megy 50 fok felé semmi a VGA karin.. az meg nemsok és hátra fujja ki a meleg levegot...

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19263) gabesz82 válasza gabesz82 (#19250) üzenetére


gabesz82
senior tag

No leteszteltem a rendszert. (QX9650 proci alapon, Asus GTX280@EK Acetal SLI blokk, Asus Striker II Extreme lap gyári vízhűtőblokkal). Alapon: CPU: 28C, GPU: 45C, NB, 37C. Terhelve (Teljes 3DMark06 futás után): CPU: 34C, GPU: 64C, NB: 44C.

PSN: Morfologus82

(#19264) Nyugdíjas válasza jones965 (#19261) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mások ám azért az elvárások, meg az igények, mint azoknál akik régóta vizeznek :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19265) Sgor válasza jones965 (#19254) üzenetére


Sgor
tag

Kérhetnék én is képeket? :R

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#19266) Oibacsi válasza gabesz82 (#19263) üzenetére


Oibacsi
őstag

cpu-nál magot mérj

(#19267) Oibacsi válasza Szatesz (#19260) üzenetére


Oibacsi
őstag

Honnan talájam ki hogy letettél róla? Kristálygömbből? :(((

(#19268) jones965 válasza Szatesz (#19262) üzenetére


jones965
Modder

Lehet-sőt biztos igazad van, mivel nem nincs 4870-es karim, de azért elég sokat olvastam felőle és hát mindenütt arról panaszkodnak, hogy hangos és meleg a kártya.
Elég csak a load alatti 270 watt teljesítményt alapul venni.Ennek az eldisszipálása nem kis feladat, de úgy néz ki neked nagyon jó kártyád van ( ami persze nem is kérdés ) ill. jó a gyári hűtése.
Sgor:- egész pontosan miről szeretnél képet látni, az átalakításról?

[ Szerkesztve ]

(#19269) gabesz82 válasza Oibacsi (#19266) üzenetére


gabesz82
senior tag

1,2 mag: 63C, 3,4 mag: 42C alapon. Terhelve: 1,2 nem változik, 3,4: 49C.

A hangja nagyon barátságos, a 2 hónapos fiam simán bealudt tőle 1 méterre kábé, mert itt fekszik mellettem a pihenőszékében :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#19270) Oibacsi válasza gabesz82 (#19269) üzenetére


Oibacsi
őstag

valami nem fasza, tuti hogy jól nézted? 21 fok eltérés nem lehet azonos terhelés mellett

(#19271) gabesz82 válasza Oibacsi (#19270) üzenetére


gabesz82
senior tag

Nvidia system monitorával néztem. Procival nem oké valami?

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#19272) Oibacsi válasza Ottoka (#19252) üzenetére


Oibacsi
őstag

yate loon, olcsó és fasza, de nem átfújasd rajta hanem lefelé kell szívatni
gabesz82: nézd meg coretemp-el pls, mivel terhelted?

[ Szerkesztve ]

(#19273) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
olyan problémám lenne, hogy kerestem a neten de nem találtam semmi értékelhetőt.
cm 690házba kéne a tető ventik helyére radi egymás mellet 2db 12cmventri helyére, ha valaki tudna ajánlani radi-t megköszönném.
(esetleg 1-2 oldalt ahol jó áron/minőségi cuccok vannak)

[ Szerkesztve ]

(#19274) Sgor válasza jones965 (#19268) üzenetére


Sgor
tag

Igen! A ház átalakításról!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#19275) Nyugdíjas válasza ADAM1337 (#19273) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az hogy lehetséges, hogy nem találtál?:Y

Az összes gyártónak van dual radija. gyakorlatilag extrém módon alapvető termék :)
Itt nézgelődj, aztán ha valamelyik szimpi, tudod kit keress;)

Oibacsi: Köszönöm!:R jogos...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19276) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#19275) üzenetére


Oibacsi
őstag

de a thermochill-nak nem szabvány a lyuktávolsága ha jól tudom, azért azt említsük meg:)

(#19277) jones965 válasza Sgor (#19265) üzenetére


jones965
Modder

(#19278) gabesz82 válasza Oibacsi (#19272) üzenetére


gabesz82
senior tag

Core Temp-el: 1,2: 53C, 3,4: 33C. 3DMark CPU tesztjével terheltem. hirtelen ez volt kéznél. Prime-mal jobb lenne?

PSN: Morfologus82

(#19279) Oibacsi válasza gabesz82 (#19278) üzenetére


Oibacsi
őstag

ige, 4 szálon futtasd, de ezek elég durva eltérések, tuti hogy jól fekszik fel a prociblokk?

(#19280) gabesz82 válasza gabesz82 (#19278) üzenetére


gabesz82
senior tag

No megnéztem prime-mal. Alapon a 4 magból a 3as és 4es 2 gigahertzen ketyeg, az 1es és 2es pedig 3,16GHz-en. Prime95-tel terhelve, minden mag 3,16GHz-en megy és így az 1,2 nem változik marad 53C-n, a 3,4 pedig felmegy 46C-ra.

Egyébként lehet hogy hülyeséget írtam... de a frequency ugrál 2GHz és 3,16GHz közt a Coretemp-nél...

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#19281) Sgor válasza jones965 (#19277) üzenetére


Sgor
tag

Köszi! :R
Gondolom, a radikról kifele (le ill. előre) szívatod le a levegőt? :F

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#19282) gabesz82 válasza gabesz82 (#19280) üzenetére


gabesz82
senior tag

Csak nem írtam hülyeséget, itt leírják hogy miért van ez. [link]

PSN: Morfologus82

(#19283) gabesz82 válasza Oibacsi (#19279) üzenetére


gabesz82
senior tag

jól fekszik, mert mielőtt beüzemeltem a rendszert leszedtem a blokkot és szép egyenletesen oszlott el a paszta.

PSN: Morfologus82

(#19284) gabesz82 válasza gabesz82 (#19282) üzenetére


gabesz82
senior tag

No azt mondják a Yorkfield topicban hogy normális, hogy 20 fok különbség van a magok közt. Azért rámhoztad a frászt Oibacsi :)

Ja és befejeztem a hozzászólásgyártást :))

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#19285) Samanbacsii válasza Ottoka (#19252) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Még gappad:
oda érdemes (kell!) tenni ahol a hűtendő felületek nem biztos, hogy síkban vannak. (mosfet, vga ram vagy 4870x2 két mag közti chipjére)
Nálam két Mora2 van. Passzív ha nem tépkedem a procit. Vettem rá két ilyen ventit, nyáron, vagy ha nagyon kell bekapcsolom, de még ott is szoktam szabályzni a fordolatot. Amúgy tök hangtalan. Kap még egy kis burkolatot, hogy a teljes felületről szívjon.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#19286) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban hogy milyen vízhűtéses rendszert építsek. Még sosem volt vízhűtés a gépembe. Amit szeretnék: Mindenféleképpen a videokártyát és a CPU-t esetleg a két winyót. CPU: E8600-as, VGA: GTX280...? (amin már gyárilag vízhűtő van - még nincs meg). Úgy szeretném tervezni a rendszert, hogy esetleg később több VGA - t is tudjon hűteni.
Szóval Full kezdő vagyok: milyen alkatrészekre van szükség, és hogy kell összerakni. Nem találtam a neten egy hasonló példát.

Segítségetek előre is köszönöm!

Bogyóka

(#19287) jenei92 válasza TomiLi (#19286) üzenetére


jenei92
senior tag

Egy ilyen rendszer hallatán,remélem tudod hogy nem jössz ki pár ezerből.
A Te konfigodra igen csak sok 10ezret kéne áldozni ,hogy vízzel legyen normálisan hűtve.
remélem ezzel tisztában vagy. :)
Figyelmedbe ajánlom
meg ezt!
Vissszaamentem

[ Szerkesztve ]

(#19288) TomiLi válasza jenei92 (#19287) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!
Gondoltam, hogy nem egyszerű! Ez előre, a gyártók által kínált szettek, azok gondolom kevésnek bizonyulnak?

Bogyóka

(#19289) syC


syC
addikt

folytatás ... :)

bent a radi
felfordítva:

szintén:

folyt köv. ...

[ Szerkesztve ]

(#19290) Szatesz válasza Oibacsi (#19267) üzenetére


Szatesz
őstag

Jah, vagy kártyákbol kijósolod.....

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19291) whitehand válasza Oibacsi (#19276) üzenetére


whitehand
senior tag

meg még egy két fajtának

(#19292) Ottoka válasza Samanbacsii (#19285) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi. :R

Mezőhegyes

(#19293) Oibacsi válasza whitehand (#19291) üzenetére


Oibacsi
őstag

Melyiknek még?

(#19294) Aygor válasza syC (#19289) üzenetére


Aygor
tag

Hali!

Nekem is ilyen a rendszerem....
Csak nekem a 3-as radiban megállt a dolog....
A tervben egy külső passziv lesz az oldalán... de más irányt vett az életem és min 1 év mire rendeződhet annyira a dolog h kiadjak egy rendes radira valamennyit is.

Előzményekhez:

Vannak akik még nem az extrém tunninghoz használják a vizet.... csak stabilabb ingadozásmentes hőfokokat illetve csendes gépet akarnak.
Meg kiváncsiak a vízhűtésre :)

De aki már a memóra rakja a vizet az nem ezt a kategóriát képviseli...
De alőbb utóbb mi is eljutunk oda :D

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19295) jenei92 válasza TomiLi (#19288) üzenetére


jenei92
senior tag

:K

syC : :C

(#19296) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#19293) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is kiváncsi vagyok,mert erről lemaradtam ezek szerint :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19297) syC válasza Aygor (#19294) üzenetére


syC
addikt

:) Nekem egy csendes játékgép kell, letöltésre ott a notebook beépített szünetmentessel :C:C

Nézegetem az ocz fexx xlc ramjait, de nemtudom, hogy megéri-e. Azért gondolom hogy nem, mert a 2 ram nagyon kicsi felület és szerintem kb 1 fokot számít , ha passzívan van hűtve, de ha valaki fel tud világosítani ez ügyben, kérem ne habozzon :)

(#19298) Aygor válasza syC (#19297) üzenetére


Aygor
tag

Na ez baromi jól néz ki... Ilyenre lehet h majd benevezek....
Bár a víztasakos megoldás is annó ennyerte a tetszésemet.
Tetszik googlin az amikor 4 ilyen ocz van egymás mellett bekötve vízzel ....
gg

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19299) syC válasza Aygor (#19298) üzenetére


syC
addikt

naja csak az 1.2ghzes 2gbos kit 25k .. , kicsit húzós 25k-t adni 2giga ddr2ért :)

(#19300) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Mit gondoltok mennyire fogja vissza a vizem ha bekötöm ugyanígy ezt az nb blokkot?

Meg egy tripla radi mennyire fog megbírkozni egy 4870X2+Qx9650+X48chipset hűtésével?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.