Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19201) shteer válasza Aygor (#19195) üzenetére


shteer
titán

volt újítás, látszik nem olvasod rendszeresen a topikot :P
[link] [link] [link]

wattkijelzés régóta nincs már, eladtam a Tt tápot

de ki mondta h szar? meg mire? :))

..szerintem jónak tűnik

(#19202) Aygor válasza shteer (#19201) üzenetére


Aygor
tag

:) jogos rég jártam erre:DD

A dupla tartályra pedig emléxem.... olvasni néha felnéztem ... de sok a meló.... az új gép szarakodott... (még mindig... nem tom vezérelni a k ventiket... ha tudtok jöhet help adatok konfignál, dobálja soxor az usb kapcsolatot.... ötletem nincs miért..... cs nem indul el .... win reinstal talán segít.... meg kanit sem tudtam belőni.... meg ventikábel hosszabbító kellene és végre azt mondanám h kész a rev 1....

azok a fekete csövek még mindig bumburnyákok.... :))
szegény antec táp .... :)
Pedig baromira tetszett a régi reviziód.... :(

Az oldalfaladnál annó kérdeztem is v akartam h csináltad mert baromi nem sufni moddnak nézett ki :R

Egyx én is nekiállok majd.... most inkább majd a projektor projektet egyengetem ha lesz időm....

mod:
hát hűteni a termo helyett!

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19203) Silex válasza Aygor (#19200) üzenetére


Silex
aktív tag

Privi ment!

Mindenkinek: amúgy a triplaradi elég?

(#19204) Syde


Syde
tag

Sziasztok!

Ahogy azt korábban tanácsoltátok sorba kötéssel fogom kivitelezni a rendszert. Két megoldás van. Ami fontos, hogy a külsű tartályt úgy szeretném elhelyezni, hogy a késöbbiekben ne zavarjon ha le kell szerelnem a ház oldalát. Íme két féle koncepció:

1.)

Nagyobb kép

Nagyobb kép

Ehhez a megoldáshoz annyiban kérnék segítséget, hogy milyen kiegyenlítő tartályt ajánlotok, amit egyszerű lenne instalálni a házon kívülre, és a radiátorok felett legyen az optimális légtelenítés szempontjából. Házamról bővebben link

2.)

Nagyobb kép

Nagyobb kép

Ez már igy vázlatban sem túl tetszetős. De így nem kellene távtartót szerelni házra, és a kiszemelt tartályt is tartalmazza.

Jelenleg ilyen:

Nagyobb kép

Képen nem látszik. De a ház tetején van a pumpa és a tartály.

Előre is köszönöm!

üdv,
Syde

[ Szerkesztve ]

(#19205) syC válasza Syde (#19204) üzenetére


syC
addikt

Szép a házad :R Reméelm jövő héten már én is kész képekkel jövök :U

(#19206) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
Ez a vízhűtés szerintetek megfelelő ? thermaltake-prowater-850i
csak procit akarom hűteni természetesen és később nem akarom bővíteni.

(#19207) Oibacsi válasza ADAM1337 (#19206) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát nem nagyon...értelmes kitet még csak az alphacooltól láttam de mostanában tőlük se...mennyi az ára amúgy?

(#19208) Silex


Silex
aktív tag

Asus P5Q Deluxe megvételét tervezem, csak van egy kis problem. A déli hídra elfér majd egy blokk ha a vga-n is lesz full over blokk? kép (első)

[ Szerkesztve ]

(#19209) Roderic


Roderic
tag

Sziasztok!!
szeretnék venni egy HD4850-re vizhűtést és szeretném ha valami jó vizhűtést ajánlanátok!!
az a gond hogy nem tudom mit hogy kell venni!!
kinéztem egy Thermaltake CL-W009-et[link]
most ez csak egy vizszintkijelző vagy egyben vizforgató is !!
mi kell még??? kellenek csövek hozzá, és GPU-blokk ennyit tudok!! kell vízhűtő folyadék!!
ebbe a Thermalteka-be kell beletöltteni?? vagy mi?? nagyon nem vagyok képbe, ugyhogy please help!!

"No pain, No gain"

(#19210) xbombs


xbombs
csendes tag

helóó!
szeretnék a procimra (e2180)+lapom eszaki hídjára (p5b)+8600 gt-m re vizet
mennyiböl jönne ki?

(#19211) jenei92


jenei92
senior tag

Jön a tél és mindenki vízhűtést akar? :DDD

Roderic:Olyan áron én más tartályt vennék!
Mennyit szánnál a vízhűtésre?ezt jó lenne tudni :U
Ja 4850-re blokk:[link]

[ Szerkesztve ]

(#19212) jenei92 válasza xbombs (#19210) üzenetére


jenei92
senior tag

Ha apróban is nézelődsz sztem olyan 30k-35k körül

(#19213) syC válasza Roderic (#19209) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Nos, igen. Csak a vgát akarod lehűteni, viszont árban kb egy cpu blokk és alaplapi blokkokal nélküli végösszeget fogsz kapni, ami nem 30-35, hanem 50. Kezdjük azzal, hogy egy fullcover blokk kb 20-23, attól függ. Aztán, kell oda radi(10) pumpa (min. 10), csövek (3k), csatik, tartály ... szóval szerintem ha már vizezel, akkor ne csak a procit :R

(#19214) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
Ezzel szemezek: [link]
Az lenen a kérdésem, hogy ez a rendszer esetleg később bővíthető e pl. vga blokkal,NB v. SB. blokkokkal, magyarán, hogy elbírja majd vagy sem?
Segítséget előre is köszönöm!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#19215) jenei92 válasza mistixx (#19214) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem,vagy ha elbírja akkor sem jó eredményekkel

(#19216) Ottoka


Ottoka
őstag

Ezeket a hővezető fóliákat és gap-padokat a cpu és a vizesblokk közé teszitek? Paszta helyett?

Mezőhegyes

(#19217) syC válasza mistixx (#19214) üzenetére


syC
addikt

Kizárt dolog. Sz@rból nem lehet várat építeni.

(#19218) ADAM1337 válasza Oibacsi (#19207) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

kb 23k.

(#19219) Oibacsi válasza ADAM1337 (#19218) üzenetére


Oibacsi
őstag

akkor inkább szánj rá 30 körül és egy fasza t-line-os rendszer ki jön belőle, dual radival

(#19220) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

mistixx: Komplett szettek ilyen gyári kialaktásúak nagyon nem ajánlott kategórai. Lehet márkás de senem bővíthető, senem éppen egy jó teljesítményű rendszerről beszélünk. Tehát több blokkot bele kötni nem éppen szerencsés, eléggé le rontja a teljesítményt mert kicsi radi, kicsi szivatyú, némelyik pl 6mm-s csövezéssel van... :U

Ottoka: Paszta a CPU/GPU-ra, GAP-PAD a mosfetekre, vinyókra, RAMra, tápba. Vitatott hogy mennyire fontos az NB és SB esetén a paszta de én pl pasztáztam inkább más meg GAP-PAD-ezett. Igazából oylan helyre szokás GAP-PAD-ot rakni ahol nehézkes a paszta letakarítása, vagy relative nagyon nagy a felület.

(#19221) mistixx válasza Lucif-R (#19220) üzenetére


mistixx
tag

èrtem ès köszi a vàlaszt.Akkor marad az akvarisztika bolt meg a külön blokkok.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#19222) Lucif-R válasza mistixx (#19221) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát nem biztos hogy egy Akvárium szivatyút kéne ilyen célra használni... van egy weboldal : www.aquatuning.de itt nézzél szét, és Nyugdíjas tud segíeni a beszerzésben, illetve apróhirdetések között is találhatsz ezt azt... ha kérdésed van blokkal kapcs nyugodtan szólj ( van pár blokk amit érdemes kerülni akármilyen ocsó... pl a Zalman vizes blokkok ilyenek )

(#19223) Aygor válasza Silex (#19203) üzenetére


Aygor
tag

Nekem bőven elég 40 körül max45 körül minden meg szokott állni.....cpu kb 40 körül van.... legalábbis nyáron e körül szokott lenni...
De tervben van h majd kiegészítem egy nagy oldalfalra szerelt passzívradival.......
Majd talán nyár előtt.

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19224) Aygor


Aygor
tag

Mindenkinek!

Nem feltétlenül rosszak ezek az egybe dolgok.... Attól függ mire akarod használni.... ha haveroknak csillivillizni akkor jó.
Én annó segítettem felszerelni TT BW-t. Bírta kb 1 hónapot a szivattyú....

A vízhűtést sajnos mindig csinosítgatja az ember fia....
de itt ahogy néztem max 200k s végösszegben mindenkinek megállt és ez nem vicc

Mindenkinek akinek nincs kezdő nagytőkéje ajánlom a türelmet és az aprók böngészését....
Nekem is lassan állt össze az első alkatrésztől számítva....
DE nézd azt h ha használtan vetted, közel annyiért el is lehet passzolni.... kivéve a vga blokkot...

Csak 1 áttekintés (1 x elég megvenni):

-szivattyú (laing ddc / d5) időtálló darab.... ha nem csinálsz oltári baromságot valószínű h életed végéig kitart ( d5 egyedül R.Zolinak van belőle kettő de ő klinikai eset :DDD )
-Kiegyenlítő tartály (örök v szgépház csere miatt cseréled max)
-cpu blokk ha univerzális keretű akkor örök és könnyű eladni
-radi 3-as radi általában elég .... ráérsz oldalfal méretű passzívradit venni... max ha van elfekvő ladaradi :DDD

-hdd blokk (opcionális de szintén örök darab)
-chippset ha nem lapspecifikus akkor örök... de szintén opcionális
-memória .... örök de sztem (nekem) kra felesleges.... az ocz heatpipejai tökéletesen elegendőek....
-táp.... namég mit nem !!!! jó a passzív felette a radival meg annak a ventijével min fordon...

Érdemes 1x megvenni és örökké használni.... lehetőleg akár használtan mert nem hús ez h megromoljon.... meg nehéz bennük kárt tenni.

De mindenki filózzon el 1-2 éven belül ha laptopra váltasz mindez a polcon lesz... vagy adhatod el. Megéri? Vagy 1 gép mindig kell otthon letölteni... stabil pontnak ?

Akik itt érdeklődnek 80%-uk sose rakja össze. Csak az ilyen hüje megszállottak. :R

Mindenkinek jó vadászást és hűs halk gépeket!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19225) jenei92 válasza Aygor (#19224) üzenetére


jenei92
senior tag

"Csak az ilyen hü j e megszállottak." :Y

[ Szerkesztve ]

(#19226) Aygor válasza jenei92 (#19225) üzenetére


Aygor
tag

Mindig és mindeütt j a hüje! (Nagyon régóta így használom)

Csak azért h senki ne érezzé sértőnek....
Ez olyan mint orosz nyelvben a lágyítás jele...
Csak asszem itt az agy lágyulását jelenti :DDD

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19227) mistixx válasza Lucif-R (#19222) üzenetére


mistixx
tag

oké és köszi a segítséget, lehet hogy élni fogok vele.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#19228) Roderic válasza jenei92 (#19225) üzenetére


Roderic
tag

max öszz-viszz 20k körül!!
de csak a VGA-ra lesz!!

akkor tudsz valami jót ajánlani?? :R :R

[ Szerkesztve ]

"No pain, No gain"

(#19229) Nyugdíjas válasza Roderic (#19228) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valamit biztosan. De jót semmiképp'. Inkább vegyél valami komoly léghűtést, ha csak ennyit szánnál rá. Olcsóbb is lesz, és hatékonyabb, mint egy 20k-s viz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19230) Roderic válasza Nyugdíjas (#19229) üzenetére


Roderic
tag

miért?? :Y :Y
mennyi egy jó vizhűtés??

"No pain, No gain"

(#19231) Nyugdíjas válasza Roderic (#19230) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak VGA-ra? Saccperkábé a duplája annak amit te szánsz rá.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19232) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jelentkezem, összeszereltem a rendszert. Nincs tartály, és sikerült légtelenre. A cső oldalán vannak egynéhány helyen kisebb (0,3-0,8mm átmérőjű) légbuborékok. Az mekkora probléma?

A LAING DDC valami baromi erős pumpa, de a hangja is. :D Le fogom szabályozni valamelyest. 9V-on mekkora a hang, amit termel?

10mm belső és 14mm külső átmérőjű csöveim vannak, tehát 2mm a falvastagság. Átlátszó szilikon cső egyébként. 10mm belső átmérőjű high flow csonkokra vannak rátolva, de nagyon nehéz volt. Semmi bilincs, egyéb rögzítés nincs, és nem ereszt a rendszer sehol, reggel óta megy.

Jelenleg még csapvíz folyik benne, de át fogom tölteni desztillált víz - etanol elegyre. Az már színezett lesz. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19233) Roderic válasza Nyugdíjas (#19231) üzenetére


Roderic
tag

ja csak,Vga-ra lenne!!
akkor ebböl Zalman VF-1000-lesz!! :R

"No pain, No gain"

(#19234) Nyugdíjas válasza 04ahgy (#19232) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

2 dologtól úgy lepadlóztam a hsz.-eden, hogy majd ha magamhoz tértem akkor irok többet..
csapviz :Y OMG!
Kis buborékok tartály nélkül hova lesznek? Benne a rendszerben biztosan javitják a hatásfokot:Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19235) Szatesz


Szatesz
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem egy Thermaltake armor+ ház ra akarok valami jo vizhütést de olyan rondra a hátuljan a tripla radi meg az oldalan is csunyan nézne ki igy [erre] gondoltam....ebböl passivan mennyi potolna egy aktiv tripla vagy quad radit?
elore is koszi

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19236) jenei92 válasza Szatesz (#19235) üzenetére


jenei92
senior tag

Erről Balika tudna mesélni :DDD , amúgy kell belőle jó néhány, 12talán? :F

(#19237) Nyugdíjas válasza Szatesz (#19235) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ennyi Cape Cora bármihez édes kevés. Nézd meg Balika házát az apróban azon mennyi van. Na az már elég egy komplett komolyabb rendszerhez..

jenei92: Kell oda 18-20 ia akár...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19238) Szatesz válasza Nyugdíjas (#19237) üzenetére


Szatesz
őstag

Még a házamba befér egy dupla radi + akkor ez a 4 es Cape Core...ugy már elég lehet? egy procihoz egy 4870x2 eshez és 1 alaplapi blokkhoz?
Vagy egy ilyen potol egy tripla radit?

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19239) Nyugdíjas válasza Szatesz (#19238) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 4870X2-nél abbahagytam az olvasást. Álmodj királylány kategória...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19240) Szatesz válasza Nyugdíjas (#19239) üzenetére


Szatesz
őstag

Akkor mit vegyek mellé ami nem csinal otromba házat a gépemböl? MORA?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19241) 04ahgy válasza Nyugdíjas (#19234) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nyugiii, még sosem volt vízhűtésem.
Nyugiii, most csak egy lavorban megy, eresztés-teszt jelleggel.
Nyugiii, írtam, hogy élesben desztillált víz – etanol elegy lesz a hűtőközeg.

Jah, csapvíz: saját kútból ered, nem vezetékes víz. Nem klórozott, és társai, és nagyon lágynak számít. Analitikai kémia laboron mindenki a saját lakóhelyén vételezett vizet, és azt mértük. Én voltam legalul a vízkeménységet tekintve. Nagy ugrás, majd egy-két vidéki elszórtan, különböző keménységekkel. Megint nagy ugrás, és körülbelül egy keménységen az összes budapesti csoporttársam. :D

Másrészt, nem azért írtam, hogy leoltsatok, akik ötödik-nyolcadik vízhűtéseteket fogyasztjátok. Azért írtam, hogy tanácsot adjatok, hogyan lehet a lepadlózás okozóit, a kis légbuborékokat eltüntetni? Mert több óra folyamatos üzem után is ugyanott vannak. Ha a csövet ütögetem, akkor is, meg sem moccannak, rá vannak ragadva a cső felületére.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19242) Syde válasza Szatesz (#19240) üzenetére


Syde
tag

Házadba befér egy dupla radiátor és egy single radiátor. Szerintem az elég. Bőven. Mennyi lehet a hűteni kívánt alkatrészek együttes fogyasztása? Max 350-400W. És akkor kivülre sem kell passzív radi.

Szerk: Semmi nem látszódik abból, ha bejelentkezve másolod át a linket

[ Szerkesztve ]

(#19243) Oibacsi válasza Syde (#19242) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát ha 3 ventivel akar 350-400w-ot megoldani, akkor az se lesz valami csendes...

(#19244) Aygor válasza 04ahgy (#19241) üzenetére


Aygor
tag

Sok megoldás van....

a, beleöntesz habzásmentes sampont (mint tudjuk a hab fő alkotóelem a buborék )
b, váltasz desztvízre.... légtelenítő tartály..... majd miután eltüntek a bubik, lezárod a tartályt. lehetőleg melegen.
Szerintem nem véletlen h legtöbb ilyen rendszerben van légtelenítő tartály, nem a spécikre gondolok ahol a cél szentesített minden eszközt és költséget.
Apropó ideje h jöjjön a tél mert az enyémben még mindig csak desztvíz kering....
Jó h eszembe juttattátok :D

Vagy tolok bele UV-s fertőtlenítőfényt :)

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19245) Szatesz


Szatesz
őstag

Ez mennyivel erosebb mint a sima dual radi?[link]
Bocsi nem is néztem hogy bevagyok lépve.... Nexxxos Extreme II re gondolok...

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#19246) Aygor válasza Oibacsi (#19243) üzenetére


Aygor
tag

Csendes lehet csak a képlet/képzeletbeli libikóka másik fele fog annak fügvényében felfelé emelkedni. Tehát a képlet hang - meleg fordított arányban vannak.

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19247) Aygor válasza Szatesz (#19245) üzenetére


Aygor
tag

Légyszi ne belépve linkelj mert nem bírom megnyitni és nem jut eszembe a jelszavammmm

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#19248) Oibacsi válasza Aygor (#19247) üzenetére


Oibacsi
őstag

2* kell megnyitni és úgy jó

(#19249) syC válasza 04ahgy (#19241) üzenetére


syC
addikt

Szerintem a kolléga úgy értette, hogy tesztelésre is önthettél volna desztivizet a rendszerbe, mert a csapvíz semennyi ideig nem ajánlott a rendszerbe, mert ugye pakolgat le dogokat ide-oda.

(#19250) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Beüzemeltem életem első vízhűtését egy Zalman Reserator XT személyében (remélem nem hurrogtok le :) ). CPU, NB, GPU hűtéssel. Eredményeket illetve képeket egy kicsit később, most tesztelgetem még a rendszert.

PSN: Morfologus82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.