Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19551) syC válasza B@bL3ve5 (#19550) üzenetére


syC
addikt

nekem vagy 5 napja nem működik a képtár. ftp-sem :( Pedíg már lenne mit feltölteni

Ha minden igaz az én rendszeremben egy Q6600-os és egy 9800GX2 lesz, remélem bírni fogja a tripla radi (aktívan) :)

(#19552) fsb1000 válasza gabesz82 (#19549) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem ciki, hogy ilyen vizhűtés rendszered van, és szerintem helyesen tetted hogy a nagy széllel szemben leírtad a véleményed
A viz nagyúr... szinte minden vizes rendszer túl van méretezve, még a bigwater izék is. Tessék megnézni az Intel adatlapokat.

Azt meg mindenki eldöntheti magának hogy a te hőfok adataid elfogadhatók, vagy jobbat szeretne és a különbségért mennyi pénzt és időt hajlandó áldozni.

(#19553) gabesz82 válasza fsb1000 (#19552) üzenetére


gabesz82
senior tag

Kösz a bíztatást :R Nem véletlen írtam, hogy az első vizes rendszerem és hogy olcsón jutottam hozzá. :) Nálam az elsődleges szempont a csend volt (ez meg is van), a hőfokok meg ha átlagosak is, nekem megfelelnek (nem tuningolok úgysem).

Ja azt a hőfokoknál kihagytam, hogy mindezek automata üzemmódban voltak mérve. Fel lehet tekerni a venti fordulatszámát illetve a pumpáét is. Majd kipróbálom úgy is :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#19554) gabesz82 válasza gabesz82 (#19543) üzenetére


gabesz82
senior tag

Egyébként ha nem magonként mérem a CPU-t akkor nekem 32 fok alapon és 38 terhelve... Viszont így hogy feltekertem maxra a rendszert, a GPU lement alapon 40re. a CPU pedig 0,1: 50, 2,3: 30.

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#19555) syC válasza gabesz82 (#19554) üzenetére


syC
addikt

Nem hangos?

(#19556) NorDezs


NorDezs
senior tag

Ide is bedobom, hátha hamarabb kapok választ :D [link]

(#19557) gabesz82 válasza syC (#19555) üzenetére


gabesz82
senior tag

hát nem hangtalan, de még elviselhető szinten van. Egy normál léghűtés szintjén van.

PSN: Morfologus82

(#19558) Macka válasza NorDezs (#19556) üzenetére


Macka
veterán

Vízzel.... :DDD

(#19559) NorDezs válasza Macka (#19558) üzenetére


NorDezs
senior tag

Annál kicsit komolyabb cuccra lenne szükségem most :DDD
A pumpában találtam ugyanis valamilyen trutyit (állagra olyan volt, mint a folyékony szappan), amiről fogalmam sincs, hogy hogyan kerüld oda. Azt sikerült kitisztítani, szétszedtem a blokkot is, az tiszta volt, viszont a radiban nem tudom, hogy van-e valami, mivel nem látok bele. Először sósavval akartam átmosni, de valahol olvsatam, hogy az nem tesz túl jót neki, ezért kértem ötletet.

(#19560) B@bL3ve5 válasza NorDezs (#19559) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

próbáld meg : beletolsz egy kis hideg zsíroldót majd magas nyomáson kicsapatod vízzel. slagot rádugod s csutkára kinyitod a csapot vagy ha van kéznél magasnyomású mosó akkor azzal adj neki :)

(#19561) NorDezs válasza B@bL3ve5 (#19560) üzenetére


NorDezs
senior tag

a zsíroldó tuti kihozza azt a trutyit?
Egyébként nem lesz belőle később gond, ha sima csapvízzel kimosom?

(#19562) fsb1000 válasza NorDezs (#19561) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha végképp nem megy, akkor próbáld autós hütőtisztitóval átmosatni.
Kezdetben barnás lé jön majd belőle, de csapvizzel 2-3x (vagy többször) átmosod, akkor kiürül.
Lehet mosni "sima" csapvizel, esetleg utána egy desztvizes átöblítés lelket megnyugtat.

(#19563) NorDezs válasza fsb1000 (#19562) üzenetére


NorDezs
senior tag

Azzal akartam eredetileg, de azt mondták az autós boltba, hogy ahelyett a sósav a tuti :DDD

(#19564) fsb1000 válasza NorDezs (#19563) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Rézre sósav nem a legjobb ötlet....

(#19565) Macka válasza NorDezs (#19559) üzenetére


Macka
veterán

Én úgy szoktam, hogy beteszem fürdőkádba, csap csutkára nyit, kimos... Az a trutyi, amit találtál pedig "vizisperma" volt...

(#19566) Sgor válasza Sgor (#19475) üzenetére


Sgor
tag

Közben megvilágosodtam! :C
[link]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#19567) syC válasza Macka (#19565) üzenetére


syC
addikt

Nem rakódik csapvíz hatására a túl sok szemét a radiban ?

(#19568) NorDezs válasza syC (#19567) üzenetére


NorDezs
senior tag

Én is emiatt aggódom. Viszont a sima víz kihozza "vizig*cit" :DDD ? Egyébként mitől keletkezik ez a cucc a vízben? Nálam sima desztvíz+korróziógátló folyadék volt.

(#19569) syC válasza NorDezs (#19568) üzenetére


syC
addikt

Fogalmam sincs. Én tuti desztvíz+sterimóval mosnám ki :)

(#19570) Macka válasza syC (#19567) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem attól, hogy átveretem az egészet, és utána desztvíz+glikoshell keverékkel használom, nem okozok neki traumát... :U

(#19571) syC válasza Macka (#19570) üzenetére


syC
addikt

Ha Te mondod, biztosan úgy van. Nincs sajnos személyes tapasztalaom (még:D - 2 nap :DDD ). Pusztán elméleti síkból közelítettem meg a kérdést. A magas nyomású desztilláltvíz tuti kiszedi a kakit mindenhonnan.

(#19572) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Rézzelzártorr... yupije... 8as csövezés meg "szép" bilincsek... :DDD igazából hűtőteljesíménye az ilyeneknek az éppen hogy kategória... megbízhatósága meg éppenhogy alatti kategória imho... bár mondom azt, hogy ha ingyé volt akkor legyen de ha meg nem akkor amennyibe egy ilyen rézzelzártorr kerül annyiból levegőböl csendesebben és jobban megoldható.

Annó én is csapvízzel nyomattam át a rendszert hogy szép tiszta legyen, mármint a gyári szutyok kimennyen a radiból meg a többi helyről.Igaz a blokkok közül amit lehetett szétnyitottam és szépen megsikáltam egy már leselejtezett fogkefélő devájszal. Utánna nyomtam neki egy adagot az UV-s vízbű... majd berozsdásodott két toldó elem ami miatt negyon boldog voltam és le is kellett cserélnem úgy 1m csövezést meg kicsit átalakítani a rendszert hogy kikerüljenek a toldó elemek a radi és az L toldó közül ( végül az L toldók is kikerültek a toldók kierülése miatt :DDD )... nos ezután megint egy 2 napos vizes öbljés jött folyamatosan cserélt "lavorral". Aztán tódővel kinyomtam a vizet a rendszerből amennyire lehetett radiból konkrétan kiöntöttem... majd jótt a végleges UV lötyi adag. És most gyóóó...

Szerk.:

Vanik nekem AQ-ról jófajta szűrő... annó amikor még nem vala víz csak nézni akartam milyen az átfolyása... és beraktam a csap alá... hát 10-20mp-ig volt a csap alatt és eléggé látható mennyiségű mindenféle szemcsék rakódtak le... :U összeralásos öblítéseknél rendszeres tisztitást igényelt...

[ Szerkesztve ]

(#19573) jerry311


jerry311
nagyúr

Úgy támadjátok itten a gyári szetteket, mintha kötelező lenne. Mondjuk, többségük egy feleannyiba kerülő léghűtés teljesítményével ér fel. Ettől függetlenül nem értem miért kell rögtön torokra támadni, elég lenne egy kicsit morogni. :DDD

Rájöttem nekem is vízhűtésem (vagy legalábbis folyadék) van. Há' a hőcsövekben folyadék és gőz viszi el a meleget. :P

(#19574) DeadMen válasza jerry311 (#19573) üzenetére


DeadMen
tag

A gőz nem folyadék halmazállapotú :U A rézeltzártorr meg télleg nem ér meg annyit,amennyi abból kétszer jobbat raksz össze abból az árból,ha külön csinálod...apropó,ha szétszeded a blokkot akkor vetemedik,és nem lesz teljesen sík a felülete,ergo polírozni kell...jól tudom? :F

(#19575) jones965 válasza syC (#19571) üzenetére


jones965
Modder

A magas nyomású desztilláltvíz tuti kiszedi a kakit mindenhonnan.

-és ezt hogyan gondolod megvalósítani?
A desztvíz szerinted mindent kitísztít?

[ Szerkesztve ]

(#19576) fsb1000 válasza syC (#19567) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az utóbbi 5-8 évben a jobb csaptelepeket szürőkkel látják el. Ezek kiszürik a nagyobb darabokat.
A csapviz egyéb negatív hatásai pedig csak hosszabb távon jelentkeznének.

(#19577) fsb1000 válasza Sgor (#19566) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jó kis teszt!
Az is kiolvasható belőle mennyi különbség lehet a 10-es és a gyári "szettekben" annyira szidott 8-as csövezés között.

(#19578) Macka válasza fsb1000 (#19577) üzenetére


Macka
veterán

Kiszámítod nekünk? :DDD

(#19579) fsb1000 válasza Macka (#19578) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mit?

(#19580) jerry311 válasza DeadMen (#19574) üzenetére


jerry311
nagyúr

A folyadék viszi el a hőt, amikor gőz halmazállapotúvá válik. Gyakorlatilag a folyadék veszi fel a hőt a halmazállapotváltozáshoz. Így ha nagyon szigorúan vesszük, akkor pl. a CPU-ról a folyadék viszi el a hőt. Ezután a gőz, a hőcső hidegebb részén, újra folyadék lesz és ezzel átadja a hőt a bordáknak. Majd szépen vissza csordogál a melegebb részre.

(#19581) Ricco5


Ricco5
csendes tag

hello
Mit lehet csinálni, ha bekapcsolás után a processzora szerelt vízhűtéses eszközömnek, olyan hangja van, mint egy beteg trabantnak.
Tettem bele desztillált vízet, akkor halkabb lett ,de indulás kor még mindig trabicsek hangja van.
???

(#19582) Macka válasza Ricco5 (#19581) üzenetére


Macka
veterán

Egy kicsit segíthetnél mondjuk te is a probléma megoldásában.

Mondjuk leírod a komplett rendszered, mert ez így lehetetlen. Vizet hova öntötted? Én eddig olyat hallottam, hogy a pumpa recseg, nyiszog, de olyat, hogy a "processzora szerelt vízhűtéses eszköz" még nem.
Szóval várjuk az infókat.

(#19583) jerry311 válasza Ricco5 (#19581) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jön belőle kék füst is? :DDD

Rendesen légtelenítve lett?
Csövek nincsenek megtörve sehol?

(#19584) X@b3e


X@b3e
addikt

Az EK G92 8800GT/GTS blokkját ugye nem nagyon lehet rávenni, hogy szeressen egy GTX260-at?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19585) Nyugdíjas válasza X@b3e (#19584) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát... Ha újragyártatod :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19586) X@b3e válasza Nyugdíjas (#19585) üzenetére


X@b3e
addikt

Gondoltam :D Akkor viszont nem valószínű, hogy a következő kártyám is nV lesz :)

Elkezdtem agyalni, hogy a jelenlegi, lassan 10 éve (!) építgetett Innova-alapú 10/8 rendszeremből mennyiért tudnék átállni 1-es belső méretűre. Esetleg egy kis támpontot adhatnál, hogy mire érdemes beruházni, egyáltalán lenne-e értelme cserének, akár privátban is :R
Vonatkozik ez minden kedves, ambiciózus és segítőkész itteni topiclakóra is :R
A jelenlegi rendszerem:
Eheim 1048 pumpa, EK 88GTS blokk, Asus MF gyári nb :B , Alphacool Nexos Xp cpu blokk, Innova Tank-O-Matic tartály, Innova dual radi, Innova Fass-o-Matic "design-tartály".
A Fass-o-Matichez ragaszkodnék, remélem megoldható másik rendszerbe illesztése. A radi nem tudom, hogy csereérett-e, vagy megfelelő csonk alkalmazásával használható lesz egy esetleges következő rendszerben is.
A jövőben tervezem X58 lap beszerzését majd, a FET-eket is hűteném és ugye csere lesz Intel i7 cpu-ra, ezekre építeném már az új szettett. Hálás vagyok a tanácsokért előre is:C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19587) Oibacsi válasza X@b3e (#19586) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ezeknek a cuccoknak ha jól tudom g1/4"-os mind a menetd, így tudsz beléjük megfelelő csonkokat rakni. Az eheim gyárijára pedig szépen felmennek a 10-es csövek, szal hajrá!

(#19588) Sgor válasza fsb1000 (#19577) üzenetére


Sgor
tag

Hát igen! Én is ezzel szívtam meg!
Ha valaki nem ismeri akkor itt egy másik nyalánkság:[link]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#19589) X@b3e válasza Oibacsi (#19587) üzenetére


X@b3e
addikt

Ezzel elérenék valamennyi hűtésteljesítmény-növekedést?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19590) Oibacsi válasza X@b3e (#19589) üzenetére


Oibacsi
őstag

sokat biztos nem, gyenge pumpánál esetleg, de ott se túl sokat, ddc-nél pl egy fokot se javult
mod: nálad se lenne szvsz 2-3 foknál több

[ Szerkesztve ]

(#19591) fsb1000 válasza Sgor (#19588) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Számomra érdekesek ezek a linkek és grafikonok.
Úgy látszik minden mindennel összefügg, és nem csak hőtani, de áramlástani szempontból is az 1-1,5GPM közötti térfogatáram tartomány tünik ideálisnak PC hűtésre.
A linkedről nyiló oldalon is ez olvasható le a két ábráról: [link]

Ha lesz következő rendszerem, akkor valószinüleg ezt az XSPC-s tartályt választom a DDC-re. (vagy T elagazást)

(#19592) fsb1000 válasza X@b3e (#19589) üzenetére


fsb1000
nagyúr

X@b3e: Ha Macika nem gúnyolódna itt (és más topicocban is), akkor kifejthettük volna Sgor korábbi linkje alapján - lásd #19566 hsz - , hogy a 10-es és 8-as belsővel rendelkező csövek közötti különbség milyen hatással lehet a hűtőteljesítményre és azon keresztül a proci/mag hőmérsékletekre.
Sok téma elhal igy... marad a mainstream.

De szerintem ebből az ábrából [link] magad is eldöntheted, hogy Oibacsinak alapvetően igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#19593) Sgor válasza fsb1000 (#19591) üzenetére


Sgor
tag

"(vagy T elagazást"
Az biztos, hogy ez a legköltséghatékonyabb megoldás! :D

Nem szeretem a plexit, én egy EK topra pályázom!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#19594) fsb1000 válasza Sgor (#19593) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A linkelt teszt szerint a legjobbnak tünik...
De én elörébb helyeztem a praktikusságot, mert külön tartállyal rengeteget szívtam már.
Ezzel szemben "T"-nek 1 hátrányát ismerem csak: kevesebb folyadék van a rendszerben.

(#19595) Oibacsi válasza fsb1000 (#19594) üzenetére


Oibacsi
őstag

az miért baj ha kevesebb a folyadék? max hamarabb melegszik fel
amúgy van másik is: a légtelenedési és feltöltési idő, de én is ezt használom, fillporttal a ház tetején

(#19596) Macka válasza fsb1000 (#19592) üzenetére


Macka
veterán

"Macika"... :DDD :DDD

Nem gúnyolódtam, csak érdekes tudományos alkat vagy, ami nem hátrány... :C :R

(#19597) ABnormal


ABnormal
őstag

ATI GPU-k körüli furatok távolságáról tudtok táblázatot?

(#19598) fsb1000 válasza Oibacsi (#19595) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igaz! Én még "T"-s rendszert nem töltöttem fel, biztos nem 2 perces munka.
Szerintem azért elönyös a nagyobb tömegű folyadék, mert "hőpufferként" müködik. A rövid teljesítmény ingadozásokat "kiszűri" és folyamatos terhelésnél is lasabban éri el a max. hőfokot. Persze nehezebben hűl vissza....

(#19599) fsb1000 válasza Macka (#19596) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Biztos igazat szólsz, hiszen az SSD topicba írt első és egyben utolsó hsz.-ed is ebben a szellemben íródott. [link]

[ Szerkesztve ]

(#19600) Oibacsi válasza fsb1000 (#19598) üzenetére


Oibacsi
őstag

kb 2 deci folyadék van a rendszeremben, így a tökéletes légtelenedéshez kb 1,5 óra kell, de olyan 5p után már használható. A feltöltés kb 5perc, de nem először csinálom. Első alkalommal 1 óra volt:D Pont délután csináltam megint, egy hydor került vissza a rendszerbe. Lehet ugatni, de nekem az vált be. Az eheim-el meg majd lesz valami, laingből meg 2 is szarakodott nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.