Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) V.L. válasza DeadMen (#19350) üzenetére


V.L.
aktív tag

Akkor vszínű, hogy el lesz osztva, mert maximalista vagyok. :DDD

(#19352) DeadMen válasza V.L. (#19351) üzenetére


DeadMen
tag

:) Csak arra figyelj,hogy a két ágon a nyomás megegyező,de legalábbis hasonló legyen,mert különben akár az egyik ágban nem is áramolhat a víz.

(#19353) shteer válasza V.L. (#19346) üzenetére


shteer
titán

nem kell mindent újonnan megvenni, de szivattyút sztem mindenképp
a T feltöltés ilyen

10-es csövezéssel, sorosan :K

kész gyári rendszereket nem szoktuk ajánlani, bővíthetőségük (és némelyik tartóssága) erősen megkérdőjelezhető

szerk: ilyen a soros maximalizmus :D tényleg nem éri meg párhuzamosítani az esetek többségében

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19354) DeadMen válasza shteer (#19353) üzenetére


DeadMen
tag

A ventijeidet porkavarózod?:)

(#19355) jenei92 válasza shteer (#19353) üzenetére


jenei92
senior tag

Köszi a linket nekem is hasznos! :DDD :R
Soros maximalizmus?lehet mire büszkének lenni nade ... ;] :U

Szrk :azé offba tettem

[ Szerkesztve ]

(#19356) shteer válasza DeadMen (#19354) üzenetére


shteer
titán

kérem fogalmazni magyar, mert en lenni arab diak... :) de télleg nem értem a kérdést :R

..szerintem jónak tűnik

(#19357) DeadMen válasza shteer (#19356) üzenetére


DeadMen
tag

Elírtam áááá :O a kérdés tehát úgy hangzott volna helyesen,hogy a radijaidat porkavarózod-e :DDD :DDD Ergo vannak-e rajta ventik :B

(#19358) shteer válasza DeadMen (#19357) üzenetére


shteer
titán

óóóóóóájszííí
van :K mind2-n, AC leszabályozva 600rpm-re
a rendszeremhez elég nagy passzív felület kellene, próbálkoztam régebben

jenei92: nembeszóóósz :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19359) DeadMen válasza shteer (#19358) üzenetére


DeadMen
tag

:R :R Értem...és milyen hőfokokkal élsz idle-ben? Ha szabad ilyen "intim" kérdéseket föltenni :DDD :DDD

(#19360) shteer válasza DeadMen (#19359) üzenetére


shteer
titán

nincs titkom előttetek ;]

szobahőt nem tudok mondani, általában meleg van mert panel
vízhőt szintén nem, mert nincs most bekötve a szenzor

szerk: mb és a wd értékeknek nincs köze a vízhez sehogyse :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19361) DeadMen válasza shteer (#19360) üzenetére


DeadMen
tag

Hoppá mit találtam a cuccaid között. SSD? :)) Maradjunk ebben a topicban,vagy nézzünk át máshova vagy privi,mert ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem :)

(#19362) shteer válasza DeadMen (#19361) üzenetére


shteer
titán

:K ide gyere

..szerintem jónak tűnik

(#19363) DeadMen


DeadMen
tag

Shteer láttam a logout-os cikkben a képeket. :) Milyen adalék van a vízben ott?

[ Szerkesztve ]

(#19364) shteer válasza DeadMen (#19363) üzenetére


shteer
titán

ha a zöld lötyire gondolsz, akkor az OMW-s fagyálló volt - UV-ben még jobb

szerk: nemér átszerkeszteni mikor már írom a választ :DDD
de most látom eltűntek a képek a cikkből :( utánanézek a problémának :(((

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19365) DeadMen válasza shteer (#19364) üzenetére


DeadMen
tag

OMV-s fagyálló? :O :O :DDD :DDD :DDD :DDD Nemmondod :DDD :DDD De ez kék asszem :U

[ Szerkesztve ]

(#19366) Lucif-R válasza DeadMen (#19350) üzenetére


Lucif-R
senior tag

DeadMen:
"Csak akkor éri meg elosztani a cuccokat,ha sok blokk van,ha kicsi az áramlás,ha gyengébb a pumpa,vagy ha maximalista vagy"

1,) "...ha kicsi az áramlás..."
- Tehát akkor a rendszernek szerinted jót fog tenni a még kisebb tömegáram... BZZZZ, sajnos nem nyert íme a vígaszdíjunk: [link]

2,) "...ha gyengébb a pumpa..."
- Tehát szerinted igy kevesebb terhelés jut a rendszerre? Tehát ha két izzót párhuzamosan közünk és nem sorosan akkor kisebb lesz a rendszer összfogyasztása? ...BZZZZ sajnos nem, a terhelés ugyanúgy meglesz csak az egyes elemeken való tömegáram fog megoszlani. Ráadásul ha gyenge a pumpa és igy is kicsi a tömegáram akkor... lásd 1,) válasz.

3,) "...ha maximalista vagy..."
- Mi köze a maximalizmusnak a soros vagy párhuzamos rendszernek? Igazából saját megítélés illetve logikai következtetések után szabad csak práhuzamosítani ha már annyira párhuzaosíthatnékod van, pl én is csak oda csináltam ahol a tömegáram keresztmetszete ( "cső" ) 6mm-s vagyis a MOSFET-részre, mivel két MOSFET blokkom van és a rendszer főként 10mm-es keresztmetszet felé tart ( persze egyes blokkoknál főleg a HK blokkoknál ez kétséges, de azért amiről tudtam hogy X arra csináltam meg a mókát). Köthettem volna sorban is de akkor mivel szűkült a rendszer igy terheltebb lett volna a szivatyú.

No offense csak ha lehet olyat írjunk amiről tudjuk hogy mi is és mik a következményei, ne vezessünk félre senkit. :K :B

(#19367) shteer válasza DeadMen (#19365) üzenetére


shteer
titán

ha a kékre gondolsz akkor az UV-aktív cső :) tehát jobban kék mint zöld :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#19368) Lucif-R válasza V.L. (#19343) üzenetére


Lucif-R
senior tag

CPU: XSPC Delta V2 - [link] ~ 9k HUF

Pumpa: Laing DDC-1T - kis barkáccsal PLUS-t lehet belőle csinálni ~12k HUF

Radi: NexXxoS-Xtreme-III-360-Radiator vagy egy kicsit vastagabb 1cm és kicsit drágább Black-ICE-Radiator-GT-Xtreme-360 - Black Ice ~17K HUF | NexXxos ~12K

Csatik: HF G1/4" - 10mm - ~350-400 HUF / db

Csövek: 9,5mm bleső / 13,5 vagy 15,5 ( utóbbit preferálom ) ClearFlex vagy Tygoon - CF ~700 HUF/m | Ty ~1200-1400 HUF/m ( Tygoon árakban annyira nem vagyok otthon de ha jülemléxem ekörül van )

VGA: nos az nem egy egszerű dolog mert:
1,) 7600GT-re nem nagyon szükséges a full cover blokk és ha minden igaz akkor nincs is... csak 6800/7800/7900 -ra van HK blokk olyan amit én is használok per pill. Szóval marad a single blokk és a ramsünik ( de ha valaki talál 7600GT-hez fullcover vizes blokkot ne kíméljen ). Érdemes Tody-t megkeresni mert neki elvileg van ocsó GPU blokkja 7600GT-re, RAM süni meg nem nagy tétel.

Apróban néztem pl van CPU blokkod ami neked kőne 5k ért : [link], radi is van talán de nem tudom megnézni milyen.

Fillportos megoldás is működő képes de ha annyira vizuálbéla vagy akkor fogsz tartályt is beépíteni. :U Meg azért sztem a légtelenítés feltöltés csöppet egyszerűbb is.

Szerk.:
Ha tényleg vizet akarsz akkor ennyinél 35-40K kicsit többet fox költeni ha nem gány blokkokat és megoldásokat akarsz. Amiket fent leítam kb úgy lettek méretezve hogy amit most akarsz azt játszva lehűtik de a későbbi NB SB HDD MOSFET vagy még egy erősebb VGA-t is elvisznek majd. Igazából kicsit spórolj még és úgy vágj neki, vagy mint én szépen apránként egyenként és akkor nem veszed észre milyen sokat kőtötté... én igy toltam el kb ~100K-t ha nem többet. :U

[ Szerkesztve ]

(#19369) shteer válasza Lucif-R (#19368) üzenetére


shteer
titán

fullcover a 7600gt-re, mert kompatibilis

amúgy nem kötekszem, csak tudom h jó rá :) de én sem vennék egy GPU blokknál többet
tygon sajnos 2400/m, de a cf is nagyon jó :K

..szerintem jónak tűnik

(#19370) Lucif-R válasza shteer (#19369) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem veszem kötekedésnek :R , irtam is hogy aki tud olyat az tudassa népünkel :K itten e: "( de ha valaki talál 7600GT-hez fullcover vizes blokkot ne kíméljen )" háát 7500HUF az annyira nem is vészes, de ár arányban eléggé csámpás a kártya értékét nézve... én is úgy vettem a blokkot annó hogy 4k HUF volt a boltban meg 16k HUF :U ;) szal 7600gt-re én se tennék ilyen árban full covert, de ha ő akar az egy eléggé barátságos darab.

Tygon 2400 HUF /m :Y holyCOW... hát riszpekt akko te tygontudor... én maradok a CF 15,5 / 9,5 csőnél nekem nagyon bevált.

(#19371) shteer válasza Lucif-R (#19370) üzenetére


shteer
titán

anno én is 7k-ért adtam el a 7600gt blokkjaim, mikor még 20k volt egy olyan kari nem számított aranyárnak, fullcover meg akkor még nem volt csak shteer edition :DDD + HK-ból volt csápos megoldás

amúgy megnéztem, nekem is a vastagabb falú cf van a dobozban :)

2400 sok?
nemrég olcsósították le ennyire :))

..szerintem jónak tűnik

(#19372) DeadMen válasza Lucif-R (#19366) üzenetére


DeadMen
tag

Az 1.ért bocs :B Engem is félrevezettek. A 2dik alatt ezt értem: "mivel szűkült a rendszer igy terheltebb lett volna a szivatyú",szűk rendszere esetén egy gyengébb pumpa már "küzd"...ez tapasztalat:) A 3dik meg már igen szubjektív,abba nem mennék bele.

(#19373) Lucif-R válasza DeadMen (#19372) üzenetére


Lucif-R
senior tag

1.) én pl tökre bódog :DDD vagyok hogy kivezethettelek a félrevezetésbül

2.) es hez csak annyit hogy a gyenge pumpa az gyenge tömegáramot is ad. Sztem inkább legyen zajosabb a pumpa ( bár ne legyen ) mint szar a hűtés teljesíménye ( ez se legyen ). Ott inkább az volt a lényeg hogy gyenge pumpa kis tömegáram és akkor még el is osztjuk és mégkisebb tömegáram.

3.) Nem csak szubjektivitás kérdése... nagyon is fontos hogy objektívan kezeld ama rész mivel a T-re osztasz akkor a két ágnak ellenállás szempontjából jó lenne megegyeznie, mert mint tudjuk a víz sem hülye arra megy a több amerre könnyebb neki. Példul MOSFET blokk az általában csak egy 6-10mm átmérővel megáldott cső, NB blokk meg kinek milyen ( nekem HK és a HK nagy ellenállásuak )de ált azélrt ad némi ellenállást, vagy akár a CPU blokk. Ha msot a MOSFET-ekkel párhuzamosítod a CPU/NB/VGA társaságot ( ezek bármelyikét ) akkor aláírom neked hogy a MOSFET jó "hüvös" lesz... míg az ág ellenoldala jó pár fokot bukni fog a dolgon. Persze szubjektivitása ott van mert hát azé valjuk be jónézki egy ilyen ágaztatás ha szépen van megcsinálva.

Én közel maximalista vagyok szerintem, túlzottan is percíz és mániákusan a látvány és a teljesítmény =ségére hajtok illetve ezek kimaxolására. Nem hiába szerkesztettem 2x át az egész rendszeremet mielőtt beraktam, és nem hiába csináltam kb 2hónapig. T osztásoknál a csövek mm-re ugyanakkorák pl, HK blokk talpfaragás, próbapad építése a csövezéshez stb... Szal én amondó vagyok hogy lehet itt szubolni meg obizni is egyszerre... ( hülyénhangzik de sztem igy van ).

ps.: tudom mi az az objectivitás meg szubjectivitás, de érzésem szerint a szubjektívitás a vizes kiépítésben soxor a látványt mint tényezőt hozza magával, illetve az az oka.

(#19374) sNORh


sNORh
addikt

Hali
4870-re hollehetne olcsón kapni vga blokkot? :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19375) shteer válasza sNORh (#19374) üzenetére


shteer
titán

csak olvasni kéne a sorok között ;)

..szerintem jónak tűnik

(#19376) Delta-Laca válasza sNORh (#19374) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Mindent lefedő blokk olyan 18-20k magasságában van, de van csak GPU-t hűtő blokk, a többi melegedő cuccot esetleg bordákkal meg lehet oldani, és akkor esetleges kártyacserekor tovább lehet vinni a blokkot, az egyik legjobb ilyen a Swiftech MCW60-R, nálam is ez dolgozik, és nagyon bevált :R , de majd jönnek a nálam tapasztaltabbak, és megmondják a tutit :R

mod: Shteer mindig beelőz ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#19377) sNORh válasza shteer (#19375) üzenetére


sNORh
addikt

még új vagyok a vizes témában :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19378) sNORh válasza Delta-Laca (#19376) üzenetére


sNORh
addikt

az a baj sokmindenkinek meghalt már a kártyája a ramok lefedettsége miatt.. :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19379) Oibacsi válasza sNORh (#19378) üzenetére


Oibacsi
őstag

Keresd meg Tody56-ot

(#19380) Nyugdíjas válasza sNORh (#19378) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nah ezt most csak én nem értem, vagy helikopáter vagyok tényleg? :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19381) sNORh válasza Nyugdíjas (#19380) üzenetére


sNORh
addikt

nem énsem, szal:
Sok kártya meghalt már a ramok Lefedettlensége miatt :DDD :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19382) Lucif-R válasza sNORh (#19378) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Szerintem szokjál rá az írásjelek használatára, mert ez a mondatod eléggé kétes értelmű így... :U Tippelem azt akarod mondani hogy a RAM sünis megoldás nem a legjobb mert az nem ad elég "hülést" a rendszernek egy FULLCOVER-rel ellentétben. Amúgy én az ilyen nagyobb teljesítményű karikra már nem szórakoznék a sünizéssel, főleg hogy a süni sztem már kevés hiszen légáramlatunk igen csak csökkentett értékű lészen.

Delta-Laca: Sztem maradjunk inkább a FULLCOVER kifejezésnél... a mindet lefedő eléggé érdekesen hat... kb mint a feszítőfa ( spaning tree ) :U :B :K

Nyugdijas: jujujujuj magaslabda... te kis ehe-ehe-ehe ;]

(#19383) sNORh válasza Lucif-R (#19382) üzenetére


sNORh
addikt

ihen erre gondoltam, sry :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19384) sNORh válasza Lucif-R (#19368) üzenetére


sNORh
addikt

Ez a Laing DDC P12 ez hangos? azt olvastam a subcooling-on egy hozzászólásban. :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19385) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Srácok! Összeraktam végre az eheim 1048-al a rendszert, de picit darálós hangja van, pedig a teflon modot is megcsináltam rajta. Van ötletetek? A teljesítmény viszont elég jó, üresjáratban pl a magok hőmérséklete 1,5 fokkal van szobahő felett...

(#19386) shteer válasza Oibacsi (#19385) üzenetére


shteer
titán

új rotor?

..szerintem jónak tűnik

(#19387) Oibacsi válasza shteer (#19386) üzenetére


Oibacsi
őstag

vadi új a pumpa, igaz hogy törött volt a fehér tengely, de jött helyette új csere...

(#19388) shteer válasza Oibacsi (#19387) üzenetére


shteer
titán

akkor nemtom, nekem 1046-om volt (HPPS)
nincs túlságosan lefolytva?
tengelyt én is cseréltem mert tapasztalat, hogy baromi könnyű eltörni :)

..szerintem jónak tűnik

(#19389) DeadMen válasza Lucif-R (#19373) üzenetére


DeadMen
tag

Ha ráérsz tarthatnál egy kis gyorstalpalót a tömegáramról,mert eddig azt hittem értem,hogy mit értesz alatta,de most már tudom,hogy értem,hogy nem értem,hogy.....:DDD szal érted? :U

(#19390) Oibacsi válasza shteer (#19388) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát tody féle 775 blokk (állítása szerint kicsi az ellenállása), +2db alphacool snb blokk van a rendszerben és kb 1m 10-es belsejű cső meg egy black ice gts 240. a sicce-nek is volt egy picit ilyen hangja, viszont a lain habosra verte a vizet amikor még volt tartály, szóval nemtudom...az előbb szétszedtem, nem kotyog a rotor(mivel megszalagoztam ahogy külföldi fórumokon írták) és nincs benne semmi műanyagdarab vagy sérülés, ilyesmi

(#19391) DeadMen válasza Oibacsi (#19390) üzenetére


DeadMen
tag

Nekem laing ddc akkor verte habosra a vizet,amikor rosszul töltöttem föl,és levegő került indításnál a rotorhoz :U

(#19392) shteer válasza Oibacsi (#19390) üzenetére


shteer
titán

nem a blokkok miatt kérdeztem... de egy ilyen felhívásra emlékeztem:
Felhívjuk a figyelmet, hogy a 1048-as pumpát az Innovatek hivatalos közleménye szerint, nem ajánlják 10mm átméroju csövekkel szerelt vízhuto rendszerekhez (minimum 13mm -es átméro ajánlott), mivel ez az átméro túl szuk a pumpa teljesítményéhez.

aztán nem tudom mennyire kell ennek hinni :))

..szerintem jónak tűnik

(#19393) Oibacsi válasza DeadMen (#19391) üzenetére


Oibacsi
őstag

jaja, csak itt most arra akartam kitérni, hogy olyan nagyon nagy ellenállása nem lehet a rendszeremnek
shteer: a gyári csonkok belseje pedig 9,5-es

[ Szerkesztve ]

(#19394) shteer válasza Oibacsi (#19393) üzenetére


shteer
titán

akkor az nem lehet para... kilégtelenedett rendesen?

eheimem addig zörgött amíg bubi volt benne

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19395) Oibacsi válasza shteer (#19394) üzenetére


Oibacsi
őstag

1-2 apró bubi még van a csövek falán, de amúgy igen

(#19396) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Na egy kis kavargás után rátaláltam erre a topicra végre. Mint, hogy csak kóstolgatom a témát hozzátok fordulok egy kis véleményért. Szóval régóta szeretnék vízhűtést, egyszer el is kezdtem egy Made In Home típusú rendszert építeni de az IFA radiátor nem túl kompakt :D , viszont elérhető lenne a TT BigWater 735/745 rendszer, ahogy néztem, nem bonyolult a szerelésük és a karbantartásuk sem, teljesítményben hol állnak ezek a rendszerek a léghűtéses megoldásoktól? Az áruk már megvan, csak a teljesítményük kérdés számomra

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#19397) shteer válasza Iron Funeral (#19396) üzenetére


shteer
titán

talán hozzák egy jó léghűtés teljesítményét

de van ekreső, találhatsz jópár véleményt, mert ez általános téma

..szerintem jónak tűnik

(#19398) V.L. válasza Lucif-R (#19368) üzenetére


V.L.
aktív tag

Köszönöm a részletes felvilágosításodat. :R

Cpu blokk --> OK
Pumpa: Mit értesz azon, hogy "kis barkáccsal PLUS-t lehet belőle csinálni"
Radi: Megéri a +5k azért a +1 cm-ért?
Csatik --> OK
Csövek --> OK
VGA blokk: Akkor maradok csak a GPU blokknál és a süniknél. Nem fektetek bele többet mert a Vga kártya is előbb utóbb le lesz cserélve.

"Fillportos megoldás is működő képes de ha annyira vizuálbéla vagy akkor fogsz tartályt is beépíteni." Ez a filportos megoldás még mindig nem tisztult ki előttem teljesen. Ha ez van beépítve akkor nem kell tartály? Mi a működési elve ennek a filportnak?
Megfogadom a tanácsod, és apránként veszem meg a hozzávalókat. :R

Köszönöm a válaszod. :R

(#19399) Oibacsi válasza V.L. (#19398) üzenetére


Oibacsi
őstag

barkács: 2 pontot kel összeforrasztani a nyákon
fillport: t-idom a szivócsonk elé, és a felfelé menő ágba tágul, az én rendszerem is ilyen, majd otthonról küldök képet

(#19400) Nyugdíjas válasza V.L. (#19398) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A fillport igazából csak arra szolgál, hogy az ún. T-line-os módszerrel készült rendszert fel tudd kényelmesen tölteni, illetve a T-line-t lezárni, és beépiteni fixre a házba.

Az egész hacacáré lényege, hogy a rendszer egy megfelelő pontjára(leginkább a fizikailag legmagasabb pontján kellene) raksz egy T-elágazást. És mive a viz lusta, és nem szeret élesen kanyarodni, meg a nehezebb felé menni, mint egy jó kisnyugdíjas:D, igy a T-line-ban csak épphogy ácsorogni fog valamennyi viz. Nah, ezen esetben ugye ez az gad már ugy funkcionál, mint egy tartály.
Ha van benen hely, akkor tud mozogni a vizszint, és fel is tudod itt tölteni, ha a tetejére teszel egy "kupakot", ami ez a bizonyos fillport.

Nemtudom mennyire érthető, remélem igen... :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.