Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14016) szab.tam válasza Hunork (#14013) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem kiragadva, hanem teljesesen idézve ezt írta:
"Szerintem a legtöbb értelmes ember eljut ezekig a kérdésekig "

ebben nem látom, mi a sértő. a fiad is eljutott ezekig a kérdésekig. tehát ő is értelmes ember...
ha egy ember több az amőba vegetálásánál, akkor az élete folyamán (valamikor) elő kell, hogy jöjjenek azok a kérdések, amik túlmutatnak a szemmel látható léten.

annyival kiegészíteném, hogy ez nem értelem kérdése. a műveletlen, iskolázatlan, akár buta, sőt értelmi fogyatékos is eljut az emberi lét szemmel láthatókon túlmutató kérdésekig. csak vagy foglalkozik vele, vagy szőnyeg alá söpri őket...

nagy betű vs. kis betű.
ha erre gondoltál ( :F ): Isten, isten.
nagy betűs Istennek hívjuk a mi általunk ismert egydüli, teremtő és uralkodó Istent.
amikor kis betűs istent írhunk, vagy isteneket, akkor az összes más, emberek által tisztelt istent, isten csoportot értünk. egyiptomban állatokat tiszteltek istenként, sőt magát a fáraót. erre mi nem fogunk nagybetűs istent mondani.
ha nem így tennénk, akkor önmagunknak és a hitünknek mondanánk ellent, mert ugyanazt a tiszteletet adnánk meg egy bálványnak, mit az álatlunk tisztelt Istennek.
ez lehet hogy bántó másoknak, de akit feltétlen és korlátlan Úrnak tartunk, csak annak adhatjuk meg ezt a tiszteletet.

(#14014) DrGonzo22
én is istentagadó voltam. nem is kicsit. ha valaki megpróbálta nem káromkodásban kiejteni Isten nevét, azonnal visszanyomtam a torkán: "mutasd meg, hol van..." - hisztérikusan és dühödten védekeztem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.