Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14251) Vladi válasza D1Rect (#14238) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Mi a különbség a "sokáig tartó rosszkedv" és a depresszió között?"
Erre nem tudok válaszolni, mert nem tudom mit értesz a ""sokáig tartó rosszkedv""-en.

(#14243) D1Rect:

Hogy mivaaann??? :F
Kérlek mostmár tényleg kezdj el utánaolvasni annak, amiről beszélsz... :U

Wundt... te jó isten... kérlek ne folytasd ezt... Wundt után a pszichiátriának volt még vagy 130 évnyi fejlődése. :U

(#14248) D1Rect:

Nincs olyan, hogy "a hivatalos kezelés a gyógyszeres" sőt olyan sincs, hogy "hivatalos kezelés". Ez már több évtizede (olyan 40-50 éve) konplex kezelési rendszereket jelent, a kliens problémájára fókuszálva. Jelent gyógyszeres, pszichoterápiás, szociális és meg vagy egy fél tucat félét. Igen a pszichiátriában.

Arra meg, hogy a pszichiáter szerint nincs lélek nem tudok érdemben reagálni, majdnem mind képezteti magát pszichoterápiára. Mit csinálnak ott? Trollkodnak?? :W

Mostmár tényleg azt javaslom, hogy nagyon olvass utána ennek a témának, mert nagyon nagy butaságokat írsz. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14252) hallari válasza Vladi (#14251) üzenetére


hallari
tag

"mind képezteti magát pszichoterápiára. Mit csinálnak ott? Trollkodnak?? "
:DDD :DDD :DDD
A nap kommentje.

(#14253) szab.tam


szab.tam
nagyúr

javítsatok ki, ha tévedek!
emlékeim szerint a szcientológiai egyház és a pszichiáterek között alapból nem volt túl jó a viszony. ez pár éve csúcsosodott ki, amikor a tv-ben is kiabáltak egymásra mindent, a buszokon gerilla matricákat lehetett olvsni a szemét, börtönőr pszichiáterekről. (régen volt, lehet, hogy nagyon összekeverek valamit...)

ismerek egy lelkészt, aki nagyon sokat járt lelkigondozni az azóta felszámolt, és bezárt opni-ba. (gyk: országos pszichiátriai és neurológiai intézet, kvázi lipót, diliház, ahogy tetszik.)
ott nagyon sok agykontroll technikát gyakorló egyén kötött ki. ha a kívülálló lekészünk ezt így látta, akkor az opni-soknak sem tartott nagyon sokáig a szcientológiával összefüggésbe hozni, és véleményt formálni.
valószínű innen a nagy barátság...

a fent említett esetenkénti agykontroll -> pszich. sérülés effektre megvan a feltételezésem. (ingatag, konkrét bibiliai alapja sincs, de így vélem.)
az agyunknak csak egy bizonyos részét használjuk. ez tény. tudományosan nem szeretnék belemennni, mert nem értek hozzá, és hitbéli okokból nagyon el is kerülön a témát.

kérdés, hogy Isten amikor megteremtette az embert, milyen célt szolgált az agy ezen, kikapcsolt része. vannak ugyan feltételezéseim, de annyira nélkülöznek minden bibilia alapot, hogy inkább magamban tartom.
viszont a ma embere ezt alapból nem használja.
és amikor ezt bekapcsoljuk, jöhetnek a nem várt mellékhatások. lsd: go opni...

minden olyan esetben, amikor az ember be akar hatolni egy olyan területre, amit Isten valamiért lezárt, vagy meg sem nyitott, jönnek, jöhetnek a következmények, mellékhatások.

nagyon távolinak tetsző, de hasonlatosan okkult terep, mint pl a halottlátó, szellemidéző, jós, asztaltáncoltató, bizonyos energiával természetgyógyászkodó, stb. praktikák.
itt akkor jár jól a delikvens, ha csalóba botlik. akkor csak a pénzét bukja. a nagyobbik baj az, ha valódi "szakértő" karjaiba fut. ott valódi lelki károk keletkeznek.
akik ilyen technikákat, praktikákat használnak, azoknak a szellemi immunrendszerük teljesen csődöt mond, gyakorlatilag szellemi átjáróház lesz bennük.
sokan nem tudják, de nagyon veszélyes pl. a meditatív nyelvtanulás is.

az ezeket használók legtöbbször jó ideig csak az előnyöket élvezik. sikeresek lesznek, könnyebben tanulnak, meggyógyulnak, megtudják a jövőt, stb. ennek következtében a véleményemhez hasonlókat komoly, tapasztalati érvekkel lesöprik az asztalról.

a kezdeti sikerek után akár évek múlva csak, de általában jön a döbbenet, amikor jóval rosszabb lesz az állapot, mint a kiindulási időben. legtöbbször kiváltó okként nem feltételezik az elkövetett kezwlseket, technikákat, praktikákat, így a helyeztet rontván újból ahhoz nyúlnak. és még rosszabb lesz...

idővel, de az ördög mindig benyújtja a számlát....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14254) Vladi válasza szab.tam (#14253) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Első olvasásra azt tanácsolom:
"és hitbéli okokból nagyon el is kerülön a témát."
hogy ne kerüld el a témát. Inkább ismerd meg, mint hogy mindenféle félelmetes és hittel össze egyeztethetetlen dolgokat képzelj bele.

Nem igazán kikapcsolt részről van szó. Inkább alacsony szinten kigyúrt képességek, tudattalan folyamatok és tartalék neuronokról van szó. Nem olyan nagyon misztikus. (Meg talán még más dolgok is, most hirtelen ennyi ugrott be.)

"minden olyan esetben, amikor az ember be akar hatolni egy olyan területre, amit Isten valamiért lezárt, vagy meg sem nyitott, jönnek, jöhetnek a következmények, mellékhatások."

na pont ezért mondom. Szerintem félreérted itt a dolgokat. A bezárás gondolata érdekes, de, hogy miért lett "bezárva" az inkább kérdéses. Nem biztos, hogy azért, amit gondolsz. Már ha ilyen terminológiában gondolkodunk.
A következmények (érdekes, hogy mikre gondolsz? :F ) Inkább akkor jönnek szerintem, ha valaki kókler módon nyúl ilyen dolgokhoz, vagy rossz szándékkal.

"nagyon távolinak tetsző, de hasonlatosan okkult terep, mint pl a halottlátó, szellemidéző, jós, asztaltáncoltató, bizonyos energiával természetgyógyászkodó, stb. praktikák."

Őőőő nagyon messze jársz...
De téged is arra kérlek, hogy tájékozódj a témában. Az ismeretet könnyebb összeegyeztetni a hittel, mint gondolnád, vagy mint a homályos félelmet. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14255) Viszlát válasza szab.tam (#14253) üzenetére


Viszlát
addikt

Töröltem, majd kifejtem ha lesz időm, egy mondatot beszúrni nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14256) D1Rect válasza Vladi (#14251) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem ismerek olyan embert aki pszichiáterhez került volna és "diagnosztizálás" után ne gyógyszerrel jött volna el.
Egyet sem. Ettől függetlenül volt olyan akinek sikerült leszoknia arról amit felírtak neki.
Lehet van más kezelési módszer, csak pont én nem futottam bele.

Viszont ezzel szemben ismerek olyan volt alkoholistát, aki gyógyszer helyett egy református rehabilitációs táborban hoztak rendbe, gyógyszerezés nélkül.

(#14253) szab.tam: A pszichiátriákon igen gyakran visszaélnek az odakerült emberek helyzetével. A "nagy barátság" igen régóta húzódik.
Súlyos visszaélések történtek az idők során a világ minden részén. A CCHR ezeknek a felderítésében komoly szerepet vállal. Itt össze van szedve pár eredmény.

(#14257) Vladi válasza D1Rect (#14256) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem ismerek olyan embert aki pszichiáterhez került volna és "diagnosztizálás" után ne gyógyszerrel jött volna el."

Én meg egy csomót. S most merre? ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14258) D1Rect válasza Vladi (#14257) üzenetére


D1Rect
félisten

Ahogy nézem te pszichiáterhez, én kihagyom. ;)

(#14259) Vladi válasza D1Rect (#14258) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Elfogytak az érvek, jöhet a személyeskedés? Ezt meg én hagyom ki...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14260) D1Rect válasza Vladi (#14259) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerinted a pszichiátria hasznos és segít, szerintem pedig nem hasznos és nem segít.
Te odamész, én kihagyom. Hol ebben a személyeskedés?

(#14261) Vladi válasza D1Rect (#14260) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ott, hogy én odamegyek. Miért is megyek?

Igazából nem fejtetted ki, hogy miért nem hasznos. Elkezdtél egy gondolatmenetet, de már a fogalmi szinten is sántított. Így sehová sem jutunk el ezzel...

Fentebb írtam már, hogy tájékozódj a témában, utána visszatérhetünk rá.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14262) D1Rect válasza Vladi (#14261) üzenetére


D1Rect
félisten

Szinte biztos vagyok benne, hogy "ki tudnak gyógyítani a hitedből".

A párom egyik rokonának azért "írtak gyógyszert" mert nem értett egyet az apjával.
19 évesen így lett "pszichiátriai eset".

Biztosan nálad is találnak valamit. ;)

MOD: Fogalmi szinten sántít egy csomó "pszichiátriai betegség", szubjektív vélemények alapján vannak "definiálva".

[ Szerkesztve ]

(#14263) Vladi válasza D1Rect (#14262) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"pszichiátriai betegség", szubjektív vélemények alapján vannak "definiálva"."
Mintpéldául?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14264) D1Rect válasza Vladi (#14263) üzenetére


D1Rect
félisten

Depresszió, hogy ne vegyünk be új témát.
Melyik objektív vizsgálattal lehet megkülönböztetni a "rossz kedvet" a "depressziótól"?

(#14265) Vladi válasza D1Rect (#14264) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm... azért diagnosztikai részletekbe nem szívesen mennék bele, mert holnap se írom meg a hszt.

A "rossz kedv" egyik tünete a depressziónak. De van erre kritériumrendszer is. link. itt nézd meg, hogy milyen diagnózisok lehetségesek depresszió címszóval. Mert ez sem egy kifejezett kórkép, hanem egy egész spektrum.

mod: online bno-t nem találtam, csak ilyen felsorolásokat. Ez csak részben ad választ a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14266) szab.tam válasza Vladi (#14254) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem értem. :N

egyik csoport: agykontorll, mediatatív tanulási tecnikák
másik csoport: halottlátó, szellemidéző, jós, asztaltáncoltató, bizonyos energiával természetgyógyászkodó, stb. praktikák.

az általam felsorolak közül valamit nem találsz ártalmasnak? (eseteleg kifejezetten hasznosnak találod?) :U

ugyan nagyon összeömlesztettem őket, és csak érintőlegesen kiragadtam párat, sorolhatám tovább a kibővitett hálóban: ezotv, asztrológia, fehér-, feketemágia, és nem ér véget...
mind károsak.

"Mindentől, ami gyanúsnak látszik, őrizkedjetek!"

(#14256) D1Rect
nem vitatkozom, és is úgy gondolom, hogy a pszichiátriákon komoly viszaélések lehetnek. és lelki eredetű bajoknál telenyomják kemikáliákkal. ugyan tüneti eredményeket elérhetnek, de valójában teljesen tönkreteszik az embert.
én kifejezetetten az agykontroll technika után az opni-n kikötött megtébolyult emberekre utaltam. és az összeföggésekre. a lelkészünk nem volt "csúnya pszichiáter", 3. félként, úgy gondolom reálian ítélte meg a dolgokat.
persze lehet úgy gondolni, hgo ynem az agykontrollba bolondultak bele az illetők, hanem már a gyógyszeres kezelésbe. én talán úgy gondolom, hogy egymás után, szépen sorban.
de ez tényleg csak egy ingatag vélemény, csak a lelkészünk érintőleges elmondásaiból következtetem. (természetesen lekigondozói konkrétumokat nem teregetett ki a nyilvánosság elé...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14267) Viszlát válasza szab.tam (#14266) üzenetére


Viszlát
addikt

Az idézet honnan van?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14268) Vladi válasza szab.tam (#14266) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Én alapvetően nem vettem részekre őket, mert vannak hasonló technikáik.
De írtam azt is, hogy a lényegi kérdés, hogy kóklerként közelít dolgokhoz (szellemidéző), vagy csak simán rosszindulatú (jós aki a pénzedre pályázik csak).

De vannak nagyon hasznosak is: természetgyógyászat. Elég jól leírt (gyógynövények hatása, tehát nem kókler) elfogadható céllal: gyógyítás.

Ha valami gyanús, azt kétkedve kezeld. De amit nem ismersz, azt ismerd meg, úgy alkoss véleményt.

Sok ember számára - csak mert keveset tud róla - a pszichológia is fekete mágia, pedig még csak nem is fehér. :D

Egyébként meg jah, nagyon összeömlesztetted, ezért nem jutunk dűlőre. :F Ráérsz fejtsd ki, hogy mivel mi a gondod, vagy melyik részt tartod ilyen-olyannak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14269) szab.tam válasza Viszlát (#14267) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az oly kevés, kívülről megtanul Ige egyike. nem tudom helyet. go konkordanica. szeritnem új vagy Ravasz féle fordítás...

uhh. rosszul írtam. erről ennyit.

"Mindentől, ami gonosznak látszik, őrizkedjetek."

gyanúsnak. ajjj.... még jó, hogy szóltál.
csak már kapkodok, mert lassan el kéne indulnom....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14270) Viszlát válasza szab.tam (#14269) üzenetére


Viszlát
addikt

Így már mindjárt más. :)

De a református új fordítás talán még kifejezőbb:

"... de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg, a gonosz minden fajtájától tartózkodjatok."

1. Thessz. 5:21-22

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14271) szab.tam válasza Viszlát (#14270) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K

(#14268) Vladi

nem. ezt a témát nem akarom részekre boncolva vitani. annyira szeretágazó, és bármelyik ágán elindulunk, eszembe jut egy testvér, aki gyanútlanul belemászott egy ilyenbe, és aratta a súlyos következményeit.
egy nagyon konkrét példát elmondok.. (több nem lesz mert mint írtam, a témát anyira elkerülöm, hogy belemászni sem akarok. oka nagyon egyszerű. modnok egyet ami rossz, és akkor jön az, hgy o "ezt nem így kell nézni, milyen sokan meggyógyultak tőles, stb. és csak csak reklámot csinálok itt hozzá, amikor írtani kéne...)
tehát a példa. régi történet. lelkész. régen megtért, és egy igazán az Úrnak átadott, megáldott élet kísérte végig. bejött a talpasszázs. gyanútlanul elment. kis idővel álmában el kezdett rendszeresen ordibálni. nem volt semmi más körülmény. okkult témákhoz értő leki testvér rávilágított, körülírta a talpmassazzst, következményeket,s tb. abbahagyta, Úr elé vitte, megszabadult.
az összes távolkeleti mizérián, jngjang, csí, mind egykupac.

elnézésedet kérem, de felejtsd el, hgoy belemegyek ezek cincálásba.
szomorú lennék, ha ezek közül bármit hasznosnak tartanál. én elkerülöm.

nem szabad pusztán a felszínt vizsgálni, hogy milyen jó az a teafű. mindig a háta mögött megbúvó szellemiséggel együtt kell értékelni.

ha iszol egy gyógyteát az emésztésedre, ok.
ha azért iszod azt a gyógyteát mert ott virít a jingjang a dobozon, és a leírásban ott vannak a békésen átszellemült emberek, akkor a szellemiségét is magadba szippantod. ez már káros.

elmész a talpmasszírozóhoz. nem a páros idegvégződések stimulálásával van a gond. hanem az azt végző személy szellemi hatása alá kerülsz, kvázi szellemileg mérgeződsz.
akupunktúra detto.

szomorú tapaszalat, hogy hívő testvérek, sokszor többévtizedes tapasztalattal belegyalogolnak tudatalnul ilyenekbe. és inkább 5x kerüljek el feleselegesen egy olyat, ami nem ártalmas, mit 1x belemenjek egy súlyos leki károkat okozóba...

itt viszont tényleg befejeztem a témát. ezt a pár példát csak azért hoztam, hogy megértsd a vélekedési mechanizmusom...

szerk.
kókler vs. nem kókler.

halottlátás, szellemidézés.
én úgy hiszem, hogy ez nem lehetséges. a másvilágról nem lehet üzenni a még itt élő lelkenek. ez az ajtó be van zárva. a gazdag Lázár, (aki a kolduson állandóan átlépett), szerette volna figyelmeztetni, azaz üzenni a pokolból az itt élő hozzátartozóknak, nehogy úgy járjanak, mint ő. nem volt lehetséges.
ebből következik, hogy halottak hozzáratozókhoz sem lehet, azaz nem szabad imádkozni.

amikor egy szeánszon megidéznek valakit, vagy a halottlátó közvetít, akkor 2 dolog történik:
1. csalás. jobbik eset, csak a pénzét bukja az illető.
2. jönnek valóban hangok, halottlátó valóban kapo valamilyen üzenetet. ez, ha valóságosnak tűnik, midnen esetben az ördög megtévesztő játéka. ennek súlyos leki következményei vannak.

ugyanígy van az összes olyan, magát természetgyógyásznak kikiáltó akárkikkel, akik kézrátétellel, energia küldéssel, stb. "gyógyítanak".
ha csaló, kisebb kárt csinál. csak anyagit.
ha valódi, akkor van a baj...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14272) D1Rect válasza szab.tam (#14266) üzenetére


D1Rect
félisten

" és lelki eredetű bajoknál telenyomják kemikáliákkal. ugyan tüneti eredményeket elérhetnek, de valójában teljesen tönkreteszik az embert."

Ebben egyetértünk.

Az agykontrollal két unokatestvérem foglalkozott tizenpár éve, -véleményem szerint- nem bolondultak meg. ;)

(#14273) D1Rect


D1Rect
félisten

Valaki aki ismeri a HGY nézeteit elmagyarázhatná nekem ezt a "csodalények" tiltása dolgot.

(#14274) vadcoca válasza szab.tam (#14155) üzenetére


vadcoca
tag

(#14155) szab.tam
félelem a haláltól.
akinek nincsen bizonyossága afelől, hoogy mi fog történni a fizikai halála után vele,...

Ez az a cukormáz, amivel sok mindent le lehet nyeletni az emberrel. Hiszen a személyes túlélés nagyon-nagyon fontos... :N És erről a szerről nagyon nehezen fog lejönni, aki csak egyszer is benyelte. kvázi szellemileg mérgeződsz :K

(#14157) DrGonzo22
Kényelmes, de nagyon pontatlan.

Mint minden analógia. :)

Amúgy már épül az a szintén kényelmes nyelv, amivel jól, és pontosan lehet ezekről a jelenségekről beszélni.

Erről hol ?

[ Szerkesztve ]

6x9 = 42

(#14275) Noddy válasza vadcoca (#14274) üzenetére


Noddy
senior tag

"Hiszen a személyes túlélés nagyon-nagyon fontos..."

A halál utáni élethez is meg kell halni, hol itt a túlélés?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14276) vadcoca válasza Noddy (#14275) üzenetére


vadcoca
tag

Meghalsz, de tovább élsz. :W Akkor ez egy elég speciális halál.

6x9 = 42

(#14277) szab.tam válasza vadcoca (#14276) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fogalmak.

a test meghal. a lélek tovább létezik. miután elhagyja testet.

és ennek a létezésnek van 2 formája:

örök élet. Istennel való örök közösség, menyország, üdvösség. ahogy tetszik.
örök halál. Sátánnal való örök közösség. polol, kárhozat, ahogy tetszik.

tehát 2 fajta életről és halálról beszélünk. van az 1. a testi. és van a 2. az ezt követő.

és ezekenek a létezéseknek a ténye nem az egyéntől függ, hogy elhiszi az állapotokat vagy sem, hanem csak a hely megválasztására van lehetősége.

mint ahogy azt sem tudja maga eldönteni az anyaméhben, hogy megszülessen-e erre a világra, vagy sem. nem tőle függ. a test halála után nincs mód arra, hogy valaki a lelkének a nemlétet válassza. a testben eltöltött idő alatt eldől, hová kerül utána.

a Teremtőt léte sem attól függ, hogy hányan hisznek benne, és hányan nem...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14278) Algieba válasza szab.tam (#14277) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

De ennek mi értelme van? Hiszen a testünk és a tudatunk egyszeri dolog egy folyton változó rendszerben. Persze mi magunk is változunk, hiszen a mostani testem nem azonos a 30 évvel korábbival. A gének megvannak, de a sejtek lecserélődtek. A tudatom tartalma is változik, új információkat tárolok el, miközben folyamatosan felejtek is.
Persze hihetnék benne, hogy a lényem része egy univerzális "anyagtalan" adathordozó, de már az elképzelés is nagyon csacska dolog, lévén, hogy az Isten mindentudó, vagyis eleve nála van az összes információ.
Vagy szeret babázni az öreg, és floppy lemezen megőrizni a jobban sikerült élettörténeteket és színészeket?
Úgy tudom, hogy az Isten mindenható és mindentudó, erősen kétlem, hogy szüksége lenne önmagán kívül más adattárolóra.
Semmi sem statikus az Univerzumban. Az örök élet abszurd elképzelés, ami még az isteni logikával is szembemegy.
Magánvéleményem szerint nincs isten. Ha pedig van valamiféle erő, az nem fog hangyákkal szórakozni. Hanem esetleg megeszi azokat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14279) Viszlát válasza Algieba (#14278) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt szépen megbeszélted magaddal. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14280) Algieba válasza Viszlát (#14279) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyetlen hitet ismerek: hiszek önmagamban. Ott szúrtam el, hogy "összevesztem" magammal, de amióta őszintén önmagamba néztem, egészen megkedveltem magamat.
Ezért aztán a belső kommunikációm is zökkenőmentes.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14281) Viszlát válasza Algieba (#14280) üzenetére


Viszlát
addikt

A zökkenőmentesség jegyében talán érdemes lenne megtárgyalnod hited alanyával, mit szól hozzá, hogy információ tárolóvá degradáltad megismételhetetlenségét. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14282) DrGonzo22 válasza vadcoca (#14274) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Pl. olyan idegrendszeri ismeretek (agy szerkezetének felépítése, ingerületátviteli anyagok szintje az adott egyénben, stb.), amelyeknek ismeretében pontosan meghatározható adott ember reakciója adott problémára. Ismerve xy agyát előre megmondható, hogy milyen reakciói lesznek - ráadásul nem is képes más reakciót adni, akárhogy erőlködik is, akármilyen erkölcsi nézeteket is vall szituáción kívül, a problémahelyzetbe behelyezve az fog történni, amit előre megjósolt a külső megfigyelő, hiszen az agyának a felépítése csak ezt a választ teszi számára lehetővé. Újabban elég sok ilyen kísérlet ment le, pl. primitívebb érzelmi reakciókért felelős agyterületek vs. logikus agyterület. Azoknál, akiknél szignifikánsan dominál az egyik terület, nagyon magas százalékban előre megjósolható az adott szituációra (nyilván olyan szituációkra, ahol egy érzelmi döntés áll szemben egy értelmivel) való reakció. Ilyen szituáció, hogy gyilkosok elől elbújva megölné-e a hisztériázni kezdő barátját/gyereket/csecsemőt... feltéve, hogy a gyilkosok mindenkit ki akarnak irtani a házban, és a hisztériával járó mozgás/zajok, stb. biztosan elvezeti a gyilkosokat az elrejtőzött társasághoz, akik amúgy jó eséllyel megmenekülnének. Akiknél az érzelmi területek dominálnak, nem lesznek képesek gyilkolni, mert erősen kötődnek ahhoz a személyhez, aki megölné a sikoltozással a teljes társaságot, akiknél a logikus gondolkodásért felelős terület az aktívabb, azok megölik a veszélyforrást, akármilyen közeli rokon/jó barát is. A reakcióikon nem tudnak változtatni, hiszen az agyuk úgy működik, ahogy, az emberi viselkedés pedig nem más, mint az agy működése.

Tehát van egy olyan nyelv, amivel pontosan le lehet írni a viselkedést. Pl.: Gábor megölte 3 éves gyerekét, akivel a szekrénybe bújt az őket kereső nyilasok elől, mert agyában sokkal több idegpálya volt az x-y területek, mint az x-z területek között, stb. Egy ilyen leírás mindenféle sumákolás nélkül, a valódi, a tényleges okait írja le a viselkedésnek. Nyilván ma még korlátozott szinten (de ott nagyon magas pontossággal) alkalmazhatóak ilyen leírások, idővel az emberi viselkedés egésze leírható lesz ilyen formán, sőt még nagyobb részletességgel, még nagyobb jóslási pontossággal.

(#14283) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14282) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre tudsz mutatni valami referenciát? Mérést, megfigyelést, bármit?

(#14284) DrGonzo22 válasza D1Rect (#14283) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ezt csak NatGeo-n, vagy spektrumon láttam, illetve olvastam is róla. Tehát ilyen ism terjesztő szintű műsorban volt, de mondták a kutatásvezető nevét, csak nem jegyeztem meg, ha arra rá tudnánk keresni lennének részletek is.

(#14285) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14284) üzenetére


D1Rect
félisten

David Icke is szerepelt már a TV-ben, de ez nem bizonyítja, hogy gyíklények uralnák a világot.

(#14286) szab.tam válasza D1Rect (#14285) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. a rákemberek. (south park...) :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14287) D1Rect válasza szab.tam (#14286) üzenetére


D1Rect
félisten

De az csak egy ilyen "vicces műsor". Davic Icke valami a "tudomány határán" vagy milyen műsorban volt.

Hoppá! :Y

(#14288) DrGonzo22 válasza D1Rect (#14285) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Azért egy színvonalas csatornán pontos forrásmegjelöléssel futó ismeretterjesztő műsort nem kéne egybemosni egy bulvárműsorral... szerintem.

(#14289) vadcoca válasza szab.tam (#14277) üzenetére


vadcoca
tag

Köszönöm az info-t. :) Ezt a könyvet én is olvastam.
Ugyanarról beszélünk:
a test meghal. a lélek tovább létezik.

Pont erre mondom, hogy ez a szirén szimfónia egyik témája.

(#14284) DrGonzo22

Ezeket azóta nem veszem komolyan (nem is nézem) mióta, egyszer azt találták mondani, hogy csernobili atomrobbanás. "Alig" szenzációhajhász baromság. Ha az a pár száz tonna hasadóanyag (akár részben) tényleg beindult volna... De aki kicsit sincs képben az adott témában, az simán megkajálja.
Így ha valamiről nincs információm, azt ezekből sem tudom megszerezni, sőt esetleg masszívan félrevezetnek. Ha meg van, felesleges néznem.
Itt a legkezelhetetlenebb az "esetleg". Mert ha tudnám, hogy mindenben félrevezetnek, akkor egy szimpla invertálás, és máris van valós információm. :) De így, hogy hol igen hol nem, ezt max ignorálni lehet.

Ez mondjuk pont témába vág: kellő mennyiségű igaz vagy "jó lenne ha igaz lenne" kijelentést kell keverni "A Könyv"-be, és kész is a bestseller. (A nagybetű is fontos :) )

Mindezek kicsit az asztrológiára is emlékeztetnek. Van egy apró valóságmagja, ami valaha a gyakorlatban is hasznos volt. Tehát a kiindulópont egyáltalán nem volt marhaság.
Így (ha kiderül) még érdekes is lehet, hogy mindezt miből is "főzték". Pl. a Szíriusz helyzete és a Nílus áradása között valóban volt/van szinkron.
De amit ebből később összekotyvasztottak, hát....

[ Szerkesztve ]

6x9 = 42

(#14290) hallari válasza D1Rect (#14273) üzenetére


hallari
tag

A "honfitársaim" azt kérnék, rendezd velük a kapcsolatod. Addig sajnos ebben nem tudok segíteni...

(#14291) D1Rect válasza hallari (#14290) üzenetére


D1Rect
félisten

Kivel kéne rendeznem mit? :F

Rosszindulatú pletykák indultak el azzal, hogy a HGY tiltja a Mikulás ünneplését és nem hagyja a gyerekeket bábszínházba menni.
Valószínűsítem, hogy lehet valami alapja a történetnek de eltúlozták/kiforgatták.

Ezért lenne jó, ha valaki közvetlenül el tudná magyarázni a történetet.

(#14292) hallari válasza D1Rect (#14291) üzenetére


hallari
tag

[link]
Ebben a hsz-ben a beszólásod nem volt túl elegáns és csúnya áthallásokra ad okot.

Amúgy a HGY-ben (a bp.-iben) kb. 15 éve minden alkalommal van mikulásünnepség, szülők által előre megvett ajándékokkal, Mikulással, részben gyerekek által tartott műsorral.

[ Szerkesztve ]

(#14293) D1Rect válasza hallari (#14292) üzenetére


D1Rect
félisten

Nincs a Jobbik a parlamentben? Nem értem mi a gondod. :F

Mi van a bábszínházzal? Farsanggal?
Tényleg vannak olyan darabok amiket nem nézhetnek meg a gyerekek?
Vannak "tiltott csodalények"?

Mik ezek a "csodalények"?

[ Szerkesztve ]

(#14294) hallari válasza D1Rect (#14293) üzenetére


hallari
tag

Ezzel van a gond: "Lehet tudnod kéne arról, hogy mit olvasnak a honfitársaid..."
Ne tettesd magad.

A többiről meg életemben nem hallottam, úgyhogy azokról nem tudok nyilatkozni.

(#14295) D1Rect válasza hallari (#14294) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tartod honfitársadnak azt aki "szélsőjobbos híreket olvas"? :F
Kezdem teljesen elveszíteni a fonalat...

Akkor közvetlenül tanúsíthatod, hogy te még nem találkoztál ilyen "csodalény tiltással"?

(#14296) hallari válasza D1Rect (#14295) üzenetére


hallari
tag

Én nem így értettem a "honfitárs" szót, de rendben, elfogadom.

"Csodalények"-ről meg nem hallottam. Lehet, hogy sárkányokra gondolt az illető, aki ezt mondta, az ilyen sztorik valóban a nem ajánlott kategóriába tartoznak.

(#14297) D1Rect válasza hallari (#14296) üzenetére


D1Rect
félisten

Elárulod a megfejtést? :B

Mi a baj a sárkányokkal? Mit jelent a "nem ajánlott kategória"?

(#14298) hallari válasza D1Rect (#14297) üzenetére


hallari
tag

Ne bolygassuk inkább.

A sárkány a Bibliában a Sátán egyik szimbóluma. Általában nem helyesli a pásztor, hogy ilyesmivel foglalkozzon egy hívő, vagy ilyen képeket, szobrokat, egyéb tárgyakat tároljon az otthonában, vagy ilyen előadásokat, filmeket nézzen. Pláne kisgyerek. Ez az emberi szellem védelmét szolgálja a démoni támadásokkal szemben.

(#14299) D1Rect válasza hallari (#14298) üzenetére


D1Rect
félisten

"A sárkány a Bibliában a Sátán egyik szimbóluma."
Pontosabban?

Akkor mondjuk a Süsü megtekintése növeli a "démoni támadások" esélyét egy kisgyereknél?

A sárkányon kívül van még valami amit kerültök?

Virtuális játékoknál akkor sem ajánlott, ha pl. a játékos pont a "gonosz erőket" akarja legyőzni?

[ Szerkesztve ]

(#14300) szab.tam válasza D1Rect (#14299) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a Sátánnak többféle megtévesztő taktikája van.

a legfőbb az, hogy azt prróbálja elhitetni, hogy ő voltaképp nincs is.

a sok küzül egy másik kifinomultabb verzsőn az, hogy ő tulajdonképpen egy vicces, jópofa, szerethető figura. innen a kedves , szerethető sárkány is.
és igen: hívők nem szereteik a mesék 90%-át a gyerekek közeláben tudni. az összes varázslóval, fehér és fekete mágiás hókuszpókusszal együtt...

és ha egy kis kedves gonoszkodásról van szó, az is egy klassz dolog.
beöltözni piros ördögszarvacskával, farkincával....

ezért is kerülnk sok távolkeletről származó dolgot is. (na jó,a procik jöhetnek... :D )
pl. a kínai vallásokban is nagy jelentősége van a sárkány tiszteletének. ugyan nem tudatosan, de a a bálványisteneken kersztül a Sátán imádják ezzel.

ezeket mi mind elkerüljük.
(jó esetben) nem játszunk ilyen játékokkal. nem pingálunk a bőrünkre sem sárkányokat. (meg semmit sem...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.