Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14851) Noddy válasza locall (#14838) üzenetére


Noddy
senior tag

És te ettől félsz? Ezt más körökben is úgy mondanák hogy babona... Egyébként talán nem véletlen, hogy a történészek, régészek történelmileg hiteles forrásnak tekintik... De ez biztos zavar téged tehát ne beszéljünk róla.
És arról se hogy maga a Biblia magyarázza meg, hogy Jákob miért mondja, azt hogy látta szemtől szembe Istent és miért kell Jánosnak azt mondania a gyülekezetnek, hogy senki se látta Istent, hisz ha a Biblia saját maga magyarázza meg mi miért van benne leírva az biztos nem hiteles, mert neked van igazad, hogy a Biblia hazugság. Nem kell félni a Bibliától, sok ateista elolvasta már akik nem lettek keresztyének

Isten azt mondja, hogy szeressétek egymást, de senki nem látta Istent, de ti mégis fel tudjátok mutatni az embereknek, hogy Ő létezik, mert az Ő szava szerint éltek.

Vagy a másik példa senki se látta az apádat, de látnak téged, akkor az apa nem létezik?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14852) locall válasza kymco (#14850) üzenetére


locall
tag

Mi motivál? Az az én dolgom.

De visszatértünk ismét, oda hogy azt olvasol bele amit akarsz. Egyébként olyan nevetséges, hogy minden vallásos azzal próbál érvelni, hogy frusztrált vagyok meg ilyesmik, de válaszokat sosem adnak, egyenesen...

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14853) kymco válasza locall (#14852) üzenetére


kymco
veterán

Nem nevetséges, hanem törvényszerű, mert átüt a stílusodon, hogy téged nem érdekel a válasz, te mindenképp igazolni akarod magad. Erre nem vagyok hajlandó. Jobb dolgom is van ennél.

www.refujvaros.hu

(#14854) locall válasza kymco (#14853) üzenetére


locall
tag

Minden esetben így nyilatkozik egy vallásos ember. Aki nem vallásos az le van nézve, az nem is ember. Tudom én!

De ha minden igaz, engem is a barátod teremtett és így elméletben velem is foglalkoznod kellene nem ? Szeretned kell vagy miszösz (Csak felmerül a kérdés, a 10.000 teremtő kollega közül melyik is teremtett engem?)

[ Szerkesztve ]

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14855) cqr válasza locall (#14854) üzenetére


cqr
aktív tag

Minden esetben így nyilatkozik egy vallásos ember. Aki nem vallásos az le van nézve, az nem is ember. Tudom én!
:DDD

így elméletben velem is foglalkoznod kellene nem
#14850-ben körülbelül 50-szer annyit foglalkozott veled, mint amennyit az arra adott válaszod, vagy a topikba írt bármely hozzászólásod alapján "érdemelsz" : )

Csak felmerül a kérdés, a 10.000 teremtő kollega közül melyik is teremtett engem?
Hogy téged melyik teremtett azt nem tudom, de szerintem az égetőbb kérdés, hogy vajon mennyire bánta meg.. :DDD

(#14856) locall


locall
tag

"Én személy szerint sose szeretnék tagja lenni egyetlen olyan csoportnak se, amelyikben vagy kötelező fejfedőt viselni, vagy pedig tilos. Szerintem az összes vallásban egyetlen egy szabály kellene: A fejfedő szabadon választható."

"Gondolkodtam, hogy miért van az, hogy az emberek egyre többet forgatják a Bibliát, ahogy öregszenek. Aztán rájöttem: készülnek a záróvizsgájukra."

"Milliónyi seggfej halt meg, csak mert rosszul válaszolt az istenes kérdésre. Hiszel Istenben? Nem. Bumm! Halott. Hiszel Istenben? Igen. Hiszel az én Istenemben? Nem. Bumm! Halott. Az én istenemnek nagyobb farka van, mint a tiédnek!"

Nem is merem ide írni a nevét annak, ki ezeket mondta :)

[ Szerkesztve ]

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14857) kymco válasza locall (#14854) üzenetére


kymco
veterán

Frázisok és terelések...
És nem nézlek le, szeretnélek komolyan venni, de a hozzászólásaid alapján nem lehet. Kérdezz, érvelj, érdemben reagálj aválaszokra. Ne mások gondolatait ollózd be, legyen saját gondolatod, vagy ha mégis kopizol, legalább járj utána. Nem vagyunk kiváncsi a sértegetéseidre, kostolgatásaidra, és azt kérd számon mástól, amiben te példát tudsz mutatni (pld szeretet kérdése)

www.refujvaros.hu

(#14858) locall válasza kymco (#14857) üzenetére


locall
tag

Őő, én más szavaival fejezem ki magam.

Te egy más emberi személyek által leírt életet élsz. Nincs szabad gondolatod, nincs szabad életed, lényegében minden döntésed ez a könyv befolyásolja, mert úgy döntöttél könnyebb együtt élni egy képzeletbeli lénnyel, mert így nincs felelősségem meg egyébként semmi egyéb.

Vicces, hogy egy vallásos mondja azt, hogy nincs saját gondolatod.. :U

Egyéb iránt, valahogy nem érdekel, hogy nem vagytok rá kíváncsiak, mivel ez egy fórum ráadásul egy szakmai altopicja. Nos, neked semmivel sincs több jogod ide írni mint nekem, és fordítva. Az ellenben érdekes, hogy ha nem érdekel miért reagáltok rá? Hmm. Akkor most mégis érdekel. Vagy ez most ismét a vallásos védekezés akar lenni, hogy ha valaki tényeket tár eléd, akkor kizárod mintha nem is létezne, mert sérti a nézeteid.

[ Szerkesztve ]

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14859) kymco válasza locall (#14858) üzenetére


kymco
veterán

Tehát neked van egy elképzelésed a keresztényekről, ezért ideböfögsz, kijelented, hogy nincs saját gondolatunk, miközben a minősítgetésen és a copy-paste-en kívül mást nem teszel. Primitív általánosítás szintjén túl nem tudsz lépni, nem látod az egyént a közösségi sztereotípiáidtól. Ne baj, hogy ideírsz, csak nem értem, hogy miért trollkodsz. Ha többre nem vagy képes, akkor egyedül maradsz a homokozódban, oszt játsz magaddal....

www.refujvaros.hu

(#14860) locall válasza kymco (#14859) üzenetére


locall
tag

Persze persze, igazad van :R

:N

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14861) kymco válasza locall (#14860) üzenetére


kymco
veterán

Nos, az lett, amire a korábbi hozzászólásaid alapján következtetni lehetett, innentől ignorállak, amíg trollkodsz.

www.refujvaros.hu

(#14862) locall válasza kymco (#14861) üzenetére


locall
tag

1:0 ;)

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14863) Noddy válasza locall (#14862) üzenetére


Noddy
senior tag

Kár hogy szelektíven olvasol és szólsz hozzá.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14864) locall válasza Noddy (#14863) üzenetére


locall
tag

Szelektív válaszokra szelektív olvasás dukál.

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14865) Noddy válasza locall (#14864) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi, most már legalább tudom mi a helyzet.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14866) Dr. Romano válasza locall (#14864) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Te három nap alatt lenyomtál 160hsz-t? Megérdemled a szófosó rangot.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14867) locall válasza Dr. Romano (#14866) üzenetére


locall
tag

Tudod, ha kommunikálnak az emberek, akkor az nem azt jelenti, hogy 5 óránként beírok 2 sort.

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14868) D1Rect válasza locall (#14864) üzenetére


D1Rect
félisten

;]

(#14869) locall válasza D1Rect (#14868) üzenetére


locall
tag

:DDD

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#14870) lao ce válasza D1Rect (#14868) üzenetére


lao ce
aktív tag

eredeti:
Tung-kuo Tzu asked Chuang Tzu,
“What is called Tao - Where is it?”
“It is everywhere,” replied Chuang Tzu.
Tung-kuo Tzu said, “It will not do unless you are more specific.”
“It is in the ant,” said Chuang Tzu.
“Is it in a lesser being?”
“It is in the weeds.”
“Can you go further down?”
“It is in this piece of tile.”
“Further?”
“It is in the turd,” said Chuang Tzu.
Tung-kuo gave no response.

a programozas taojabol idezet (kilencvenes evek kozepe):
A master was explaining the nature of Tao of to one of his novices.
``The Tao is embodied in all software - regardless of how insignificant,'' said the master.
``Is the Tao in a hand-held calculator?'' asked the novice.
``It is,'' came the reply.
``Is the Tao in a video game?'' continued the novice.
``It is even in a video game,'' said the master.
``And is the Tao in the DOS for a personal computer?''
The master coughed and shifted his position slightly.
``The lesson is over for today,'' he said.

:)

nicht kompot

(#14871) adamssss válasza locall (#14831) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

1., Ez egy konyv, melyet ugyan isteni sugallatra, de emberek irtak, igy lehet, hogy vannak benne hibak, de a 99%-a bolcs tanitas.
2. Mig angolra elert a forditas, tenyleg megeshet, hogy nem egyezik meg minden esetben az eredetivel. (Radasul az angol nyelv enyhen szolva is edeskeves egy ilyen mu normalis tolmacsolasahoz...)
3. A Biblia tele van kepekkel, metaforakkal. Eppen ezert sok mindent tilos szo szerint ertelmezni. Koztuk ezt is.

Szoval, egy szo mint 100 nem ez az egyeduli eset a Bibliaban. Legalabb 5 masikat most rogton tudnek linkelni. Ettol meg ez az alfa es az omega :K

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14872) Richter36 válasza locall (#14858) üzenetére


Richter36
őstag

"nincs szabad életed"

Mit értesz szabad élet alatt? Szerinted milyen a szabad élet? Mesélj nekünk erről egy kicsit?
Mi az amit egy ateista megtehet és ez szabadságot ad neki?

(#14873) Noddy válasza Richter36 (#14872) üzenetére


Noddy
senior tag

Annyira szeretem mikor egy kívülálló mondja meg, hogy milyen a keresztyén élet.
Én se tudom honnan veszi, hogy nincs szabad életünk. Éppen, hogy mi vagyunk a legszabadabbak...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14874) Viszlát válasza Noddy (#14873) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy teljesen másképp értelmezik a szabadság fogalmát. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14875) Noddy válasza Viszlát (#14874) üzenetére


Noddy
senior tag

Az lehet, de legyen vele végre tisztában, hogy a keresztyének nem megfelelés kényszeres zombik. Szerintem egy olyan életből vett példát se tudna mondani amikhez felhozza a sztereotípiáit. Ha legalább itt a fórumban találkozik keresztyénekkel, akkor tőlük tudja meg hogy mi a helyzet.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14876) Huma válasza Noddy (#14873) üzenetére


Huma
addikt

"Éppen, hogy mi vagyunk a legszabadabbak."

Ezt kifejtenéd? Miért leszel attól szabadabb, ha egy vallás behatárolja, hogy mit tehetsz meg és mit nem?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14877) kymco válasza Huma (#14876) üzenetére


kymco
veterán

Kb annyira, mint ahogy a madarat behatárolja a sztratoszféra határa.
A hívő ember: szabad ember.
Szabad vagyok nem sodródni az árral, és nem tartani feltétlenül értéknek csak azért valamit, mert sok millió ember annak tartja. Szabad vagyok nemet mondani olyan dolgokra, ami a mai viszonyok között nagyon sokan nem tudnak, és ezért kitalálnak rá elméleteket, hogy miért nem is lehet, pedig lehet.
Szabad vagyok arra, hogy olyan embereket is szeressek és elfogadjak, akiket korábban el sem tudtam viselni, vagy mert szándékosan kárt okoztak nekem, egyébként utálnám őket.
Szabad vagyok arra, hogy ne előzze meg a karrier a családi kapcsolatomat. Szabad vagyok nemet mondani így visszautasíthatatlan ajánlatokra.
Szabad vagyok arra, hogy abban kamatoztassam a képességeimet, amik adattak nekem, és nem azokért küszködjek, amiket mások fontos, a mai élethez nélkülözhetetlen "képességeknek" tartanak, de nekem nincsenek meg, és nem is kellenek. (Szabad vagyok egy sokszínű világban akár csak egyetlen színként is élni, tudva, hogy ez is fontos a teljes színpalettához.) Szabad vagyok arra, hogy nemet tudjak mondani másoknak, ha kell, és fel tudom vállalni azt is, ha ezzel rosszul döntök. Szabad vagyok arra, hogy még tizenkét év házasság után (17 év kapcsolat) is szenvedélyesen szeressem a feleségem. Szabad voltam arra, hogy ne feküdjek le a feleségemmel az esküvőig, és ez nem korlátozza a mai életünket.
Szabad vagyok arra, hogy a feleségem előtt esendőnek, gyengének látszódjak...
stb...

Ezek egy része neked is talán meglévő szabadság. Nekem a megtérés hozott ebben változást. A legtöbb dologban előtte nem volt szabadságom, de szabaddá lettem Jézus által. És ezt a szabadságot nem cserélném el semmiféle más "szabadságra".

www.refujvaros.hu

(#14878) Huma válasza kymco (#14877) üzenetére


Huma
addikt

Ez csak mellébeszélés. Ezeknek semmi közük a szabadsághoz.

"Szabad vagyok nem sodródni az árral, és nem tartani feltétlenül értéknek csak azért valamit, mert sok millió ember annak tartja."

Rögtön ezzel a mondattal meg is cáfoltad magad.
Egyrészt egy nem hívő ember pont hogy azt csinál amit akar. Ha nem akar akkor nem sodródik az árral és nem tart értéknek valamit csak mert több millióan annak tarják.
Másrészt egy hívő ember pont hogy csak azért tart valamit értéknek és sodródik az árral mert vallásos. A vallása által létrehozott ketrec foglya. Be kell tartania a vallásában leírt szabályokat.
Egy ateista viszont azt csinál amit akar. Egyedül a világi törvények korlátozzák. Azok is csak akkor ha lebukik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14879) kymco válasza Huma (#14878) üzenetére


kymco
veterán

Az ecset szabadságát nem abban méred, hogy fűrészelni is tudsz vele, meg kenyérre vajat kenni. Ez nem szabadság, hanem az ecset tönkretétele. Az én szabadságom abban áll, hogy általa a "Mester" olyan dolgokat hozhat létre, amit a magát szabadnak gondoló, az ecsettel kenyeret kenő ember sohasem tudna még csak el sem képzelni.
A szabadság soha nem abszolútum egy ember életében, hanem a képesség határai közötti teljes élet.
És a képességeim határait, a Teremtő ismeri igazán, te csak sejtheted magadban, és egy csomó képességed ki sem bomlik nélküle...
A foci is attól izgalmas és játszható sport, hogy vannak szabályok, vannak határok. És a focista képességei pont a szabályok és korlátok mentén válik nyilvánvalóvá.
A te gondolatmeneteddel az lenne a legjobb, ha eltörölnénk a szabályokat, és bárki, bárhová bármit rúghat, dobhat, szúrhat, lőhet....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14880) Huma válasza kymco (#14879) üzenetére


Huma
addikt

Jól van. Szerintem inkább hagyjuk. Kár volt ide benéznem. Pedig már egyszer eldöntöttem, hogy nem írok ide többet. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14881) kymco válasza Huma (#14880) üzenetére


kymco
veterán

Bizonyára az én hibám, a mentségem csupán az, hogy komolyan gondolom, amit írtam, és komolyan vettem a kérdésed is.

Bizonyára azt vártad, hogy leírom, hogy van egy csomó szabály és kötöttség, és tényleg pocsék dolog kereszténynek lenni és valójában irigyeljük az ateistákat, és ezt eddig nem mertük bevallani.
Valójában pedig az igaz, hogy Jézus pont azért jött, hogy szabadak lehessünk. Tényleg szabad vagyok Szent Ágoston ezt úgy fogalmazta meg nagyon biblikusan: "Szeress, és tégy, amit akarsz". Mi ez, ha nem szabadság?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14882) Noddy válasza Huma (#14880) üzenetére


Noddy
senior tag

Csak most jutok ide, sajnálom, hogy te ezt félre magyarázásnak látod.

De nem az a szabadság, ha a halat kilököd a partra, mert nyert egy új életteret és akkor mennyivel szabadabb mint a vízben élő társai... Isten megmutatja, hogy mi a mi életközegünk, ez nem bekorlátozás. Ha kicsit is gondolkodtál már a keresztyén erkölcsön akkor láthatod, hogy az véd téged, a családod, az emberiséget. Le lehet venni a körfűrészről a védő lemezt, de...
Azonban ha ezt végig gondolod, akkor itt nem megkötözés van, hanem belátás, illetve az önzés helyett a másik szeretete. Nem csalom meg a barátnőm, mert szeretem, megbocsátok a testvéremnek, mert szeretem, stb...

Ha pedig ilyenekre gondolsz, hogy minden vasárnap templomba kell menni, imádkozni kell, meg jaj mi van ha Isten másképp gondolja mint én, meg jaj a pap azt mondta hogy nem lehet ezt vagy azt, meg mi lesz ha nem rakok pénzt a perselybe, stb...

Nem tudom hogy az erkölcsi szabadságra gondoltál vagy az utóbbi listára?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14883) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Szerintetek egy hithű keresztényt mennyire befolyásolnak a tudomány eredményei?
Például mit szóltok az evolúcióhoz,és ez hogy egyeztethető össze a Bibliával?
Illetve a dinoszauruszok kihalása?

Az evolúció mint szemlélet megfér a Bibliával együtt is?
(A kérdés nem provokatív,hanem kíváncsi vagyok a véleményetekre.)

(#14884) #56230144


#56230144
törölt tag

Szeretnék információt szerezni az Ortodox vallás tanairól.Pontosan mi ez a vallás?Mit ír elő?Előre is köszönöm :R

(#14885) Richter36 válasza #56230144 (#14884) üzenetére


Richter36
őstag

[link]

nézz szét itt.

[ Szerkesztve ]

(#14886) #56230144


#56230144
törölt tag

Koszonom a valaszt :)

(#14887) Noddy válasza Kezdő vagyok (#14883) üzenetére


Noddy
senior tag

Egy hithű keresztyént nem befolyásol a hitében a tudomány (az életét befolyásolja, de a hitét nem), ahogy egy ateistát se zavar az Isten tagadásában a körülötte élő több millió hívő.
A hit ellentéte a hitetlenség, a tudomány ellentéte a tudatlanság. Ebben a földi világban élünk, aminek a törvényei hatnak ránk, azokat nem tekintjük semmisnek (bár vannak egyes vallások amik ezzel felveszik a harcot, pl. azt mondják, hogy képesek lebegni, a szívüket leállítani és újra indítani, öngyógyítás stb...).
Biológiában is vannak törvények, ilyenek például: természetes szelekció, génsodródás, populációgenetikai törvények, genetikai variabilitás, mendeli törvények, meiozis, mitózis, stb. Erre lehet hitetlenül, Istent megkerülve építkezni ez az evolúció elmélete, és lehet hittel, Istenre tekintve élni, és ez a teremtés történet. A szívben dől el, nem a laborban. Nekem az evolúció nem fér meg a Bibliával, mert akkor a Bibliát tagadnám meg. De ezt mindenkinek személyesen kell megharcolnia, hogy kinek hisz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14888) kymco válasza Kezdő vagyok (#14883) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon tetszett Noddy gondolata az ellentétpárokról. Tényleg nem áll ellentétben a hit és a tudomány. A tudomány ellentéte szvsz az ostobaság, ami itt is sokszor megjelenik, és esetenként a tudomány köntösében....
Én bennem nem keltenek feszültséget az új tudományos felfedezések, mert a világ megismerése nem ördögtől való vágyunk.

www.refujvaros.hu

(#14890) had423 válasza Kewkwaxa'we (#14889) üzenetére


had423
aktív tag

Te itt eléggé félreértettél valamit. :N

(#14893) kymco válasza Kewkwaxa'we (#14889) üzenetére


kymco
veterán

Véleményem szerint nem. Mindenkit megkötöznek a bűnei.
Vannak, akiknél ez nem olyan feltűnő, dw ez mindenkire igaz, és csak az lehet igazából szabad, akit a Fiú, Jézus megszabadít.
A szabadság nem az, hogy bármit megtehetek.

www.refujvaros.hu

(#14895) kymco válasza Kewkwaxa'we (#14894) üzenetére


kymco
veterán

Az, hogy te másikat akár ok nélkül megbántasz, esetleg megalázol, fájdalmat okozol, nem Isten szadizmusáról szól. Igen minden ember bűnös Isten mértéke szerint. Még a keresztények is. Csak a megtért ember elfogadta Isten kegyelmét.
Többre most nem futja, mert egész nap csak mobillal neteztem, az pedig elég fapados egy nagyobb lélegzetvételű hsz-hoz.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14897) D1Rect válasza Kewkwaxa'we (#14896) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért kell ezen ennyire kiakadni?
Te nem hiszel 10000 vallás tanításában, ők meg nem hisznek 9999-ben.
Igaziból nem olyan nagy a különbség. ;)

(#14898) adamssss válasza Kewkwaxa'we (#14896) üzenetére


adamssss
veterán

Kérlek olvass Bibliát! Nem Isten miatt születik mindenki az eredendö bünnel.
Segítek: Genezis Ádám és Éva

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14900) Viszlát válasza Kewkwaxa'we (#14899) üzenetére


Viszlát
addikt

Igazából mi a célod a kérdéseiddel? Mert a fogalmazásodból és egyéb dolgokból egyértelmű, hogy határozott elképzelésed van a dolgokról és nem azért jöttél ide, hogy új információkat szerezz. Annyi tisztelet nincs benned, hogy a magyar nyelv szabályai szerint nagy betűkkel írd a tulajdonneveket egy olyan közegben, ahol egyértelmű, hogy sokak számára a nyelvtanon túl egyéb okokból is bántó a Biblia és Isten ilyetén becsmérlése, miközben a taoistát sikerült kapásból tulajdonnevet megillető megkülönböztetéssel írnod, pedig nem az.

A hsz elején feltett kérdés persze költői, hiszen te vagy körülbelül az ezredik erre tévedő, aki azért jött, hogy jól megtörölje a lábát a keresztényekben. Valószínűleg nem sok értelme van, de azt javaslom, keress hasznosabb (és nem mellesleg korrektebb) elfoglaltságot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.