Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14351) szoke12 válasza Huma (#14350) üzenetére


szoke12
őstag

Sokan vagyunk még abban az 1%-ban.
Na jó. Szóval az evolúció megbukott annak idején a szememben, (azóta pedig egyre erősebb bennem ez az érzés), az intelligens tervező léte pedig sokkal logikusabbnak tűnt. A Bibliát olvasva, és annak, történelmi, tudományos pontosságát látva pedig egyre jobban kezdtem hinni benne.
Reál tárgyi beállítottságú vagyok, úgyhogy hidd el, tudom miről beszélek.
Az evolúció vs. teremtés téma pedig annyiszor volt tárgyalva, hogy ebbe nem megyek most bele, de ha lesz időm, szívesen tárgyalok róla.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14352) Huma válasza szoke12 (#14351) üzenetére


Huma
addikt

"Szóval az evolúció megbukott annak idején a szememben,"

:F Az evolúciót még több, magas rangú pap is elismeri. Megcáfolhatatlan bizonyítékok támasztják alá a létezését. Ezzel szemben intelligens tervezésre nincs egy bizonyíték sem.

"A Bibliát olvasva, és annak, történelmi, tudományos pontosságát látva pedig egyre jobban kezdtem hinni benne."

Mégis honnan tudod, hogy pontos? Eleve honnan tudod, hogy mi történ 2000 éve? Sokszor azt sem tudjuk, hogy 200 éve mi történt. A történelemkönyvek is tele vannak ferdítésekkel, tévedésekkel és hazugságokkal. Mindig is népszerű sport volt a történelem meghamisítása.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14353) kymco válasza Huma (#14350) üzenetére


kymco
veterán

Belém sem nevelték.

www.refujvaros.hu

(#14354) Huma válasza kymco (#14353) üzenetére


Huma
addikt

1%

Sok embert ismertem meg az évek során és egyetlen egy volt közülük aki a neveltetése ellenére vallásos volt.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14355) kymco válasza Huma (#14354) üzenetére


kymco
veterán

Akkor rossz helyen jártál, a környezetemben minimum fele-fele arányban vannak a keresztény hátterű és a kereszténységet korábban nem ismerők aránya. Ez a gyülekezetünkben annyira "probléma", hogy külön képzést vezettünk be számukra a keresztény alapokból.

www.refujvaros.hu

(#14356) hallari válasza Huma (#14352) üzenetére


hallari
tag

"Megcáfolhatatlan bizonyítékok támasztják alá a létezését"

Egyet mondj.

"Ezzel szemben intelligens tervezésre nincs egy bizonyíték sem."

Csak maga az egész világ.

"Sok embert ismertem meg az évek során és egyetlen egy volt közülük aki a neveltetése ellenére vallásos volt."

Én is ateista voltam, és szintén nagyon durva dolgokat mondtam a hitről és a hívőkről. És a környezetmben elég sok ilyen ember van, lévén 40 év alatt azért elég sikeresen kineveltek mindenféle vallásosságot az emberek 90%-ból.

[ Szerkesztve ]

(#14357) Vladi válasza Huma (#14348) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Akibe nem nevelik bele a vallásosságot az 99%, hogy nem lesz vallásos."
E hogy jött ki?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14358) Peethy válasza Vladi (#14357) üzenetére


Peethy
őstag

Úgy, hogy ez elég nagy szám, hogy igazunk legyen, de elég kicsi ahhoz, hogy aki ellentmond ennek, azt a maradék 1%-ba rakjuk.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14359) Huma válasza Vladi (#14357) üzenetére


Huma
addikt

Kőkemény sacperkb. :DDD
Miért? Neked más a meglátásod?

(#14356) hallari:
Tudom, hogy nem kéne belemennem, de...

"Csak maga az egész világ."
Ez az "érv" lenne a bizonyíték? :U

Bizonyíték az evolúcióra:
[link]
[link]
Ezt is érdemes elolvasni
Meg ezt is.

(#14358) Peethy: Látom átlátszó vagyok. :DDD
Amúgy a környezetemből indultam ki. Száznál több ismerősöm van és közülük csak egy olyan van aki vallásos, annak ellenére, hogy nem nevelték belé.
De a vallásos ismerőseim száma is elenyésző. Most hirtelen 4 jut csak az eszembe és abból az egyik a 82 éves nagyanyám.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14360) Peethy válasza Huma (#14359) üzenetére


Peethy
őstag

Állításodnak önmagában ellentmond, hogy a kereszténység 3000 emberrel indult és most hol tart. A hagyomány és élő hit között van különbség, és Isten válogatás nélkül változtat meg életeket.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14361) Huma válasza Peethy (#14360) üzenetére


Huma
addikt

Miért is mond ellen?
Régen mindenki vallásos volt. Az emberek jóval tudatlanabbak voltak még akkor. Mindent amit nem értettek és nem tudtak megmagyarázni rákentek valami felsőbb hatalomra.
Pl:
- villámlik=Zeusz haragszik.
- pestisjárvány=Isten a vétkeinkért büntet.
- stb

Hiába volt mondjuk csak 3000 keresztény, ha mindenki más is hitt egy felsőbb hatalomban, tehát eleve elfogadták az Isten(ek) létezését. Pl egy zsidót nem volt olyan nehéz áttéríteni mivel eleve az ő hitére épült a kereszténység. A rómaiak és sok más nép is többistenhívő volt tehát nem okozott nekik gondot elhinni egy újabb Isten létezését.

No meg ugye a hit egyben támasz is. Milyen jó érzés abban hinni, hogy a legnagyobb baj esetén is van fenn valaki aki talán segít nekünk. Van akinek szüksége van ilyen mankóra van akinek meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14362) kymco válasza Huma (#14359) üzenetére


kymco
veterán

Tehát jb száz ismerős alapján levonsz tanulsgokat többmillió emberről, akik a környezetedtől teljesen eltérő módon élnek....

www.refujvaros.hu

(#14363) Huma válasza kymco (#14362) üzenetére


Huma
addikt

Pontosan.

Amúgy ha belegondolsz logikus dolog.
Ha valaki értelmes, kiegyensúlyozott és nem sulykolták bele a vallásos tanokat akkor vajmi kevés esély van rá, hogy vallásos lesz.

Aki meg vallásos "akar" lenni az úgyis az lesz. Ha Európába születik akkor keresztény, ha Izraelbe akkor zsidó, ha valamilyen arab államba akkor meg iszlám. Ez ennyire egyszerű.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14364) D1Rect válasza Huma (#14361) üzenetére


D1Rect
félisten

"Milyen jó érzés abban hinni, hogy a legnagyobb baj esetén is van fenn valaki aki talán segít nekünk."

Szcientológiában az "útmutatások" arra koncentrálnak, hogy "hogyan oldd meg az életben felmerült kihívásokat".

"Segíts magadon és Isten is megsegít!"
Persze, ha tudsz magadon segíteni, akkor Isten foglalkozhat a többiekkel. ;)

(#14365) kymco válasza Huma (#14363) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon egyszerű modellt fabrikáltál, annyira egyszerűt, hogy már az alap következtetéseid is ezer sebből véreznek. Normál esetben ilyenkor a modellt el szolták vetni, és újat szoktak alkotni... Persze lehet tovább érvelni a régi modell mellett, de ez már kicsit kínos...

www.refujvaros.hu

(#14366) Peethy válasza Huma (#14361) üzenetére


Peethy
őstag

Szerencsére ma az emberek már nem olyan tudatlanok és lám milyen jól élnek, ebben a fantasztikus társadalomban, aminek nincs szüksége Istenre, szó nincs semmilyen lelki sérülésről, gondokról, betegségekről, depresszióról, erőszakról. A posztmodernizmus és a tudományos fejlődés megoldja az ember problémáit, megmagyaráz mindent, hitre már nincs is szükség. Sajnos az engem körülvevő világ valahogy nem így fest.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14367) szoke12 válasza Huma (#14363) üzenetére


szoke12
őstag

Lemaradtam...
Mennyivel logikusabb a csodálatos véletlenben hinni, mint egy értelmes tervezőben?
Miért van az, hogy ha az evolúció szépen fokozatosan ment végbe és ugye mindent "felfejlesztett", mégis volt néhány(száz / ezer) szerencsétlen pédány amelyik nem fejlődött, és még ma is külön fajként él? Miért nem csak mi vagyunk? Miért vannak még egyszerű növények?
Az ember miért számít szinte mindig kívételnek az emlősök közül? (Pl szívdobogás száma)
Hol az átmenet a fajok közt? Ha a majom fejlődött, létrejött egy új , fejlettebb faj, miért pont az halt idővel ki, és nem a primitívebb?
Egyáltalán akkor mi az ember? Miért ember? Hisz csak egy fejlettebb majom. Honnan tudjuk hogy ez már az emberi szint?

(Mindjárt jönnek a sablonválaszok :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14368) Huma


Huma
addikt

Nem is értem minek fárasztom itt magam. Vallásos emberekkel vallásról beszélni tök felesleges.
1)Soha semmilyen bizonyíték nem jó nekik. Figyelmen kívül hagyják vagy "elsöprik" valamilyen nevetséges érvvel.
2)Ők maguk soha, semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni. De szerintük nincs is rá szükség hisz a vallásban hinni kell nem pedig bizonyítani azt.

(#14365) kymco:
Egyszerű modellt fabrikáltam. Igen. Nem fogok egy oldalt írni csak azért, hogy aztán ugyanúgy ne érjek el vele semmit.

"Nagyon egyszerű modellt fabrikáltál, annyira egyszerűt, hogy már az alap következtetéseid is ezer sebből véreznek. Normál esetben ilyenkor a modellt el szolták vetni, és újat szoktak alkotni... Persze lehet tovább érvelni a régi modell mellett, de ez már kicsit kínos..."

Amúgy nem érzed ebben a hozzászólásban az iróniát? Főleg az utolsó mondatban. :)
Pont egy vallásos ember ír ilyet?

(#14366) Peethy:
Kissé mintha kavarnád a dolgokat. :F

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14369) szoke12 válasza Huma (#14368) üzenetére


szoke12
őstag

Bizonyíték kell?
Ami eszembe jut: aranymetszés szabálya...stb
Az egész elővilágban ott a matematika.
Ki tanította meg a pókot hálót szőni? A darazsat fészket építeni? És sorolhanánk...
Mire rájöttek volna, már ki is pusztultak.

Peethy: :)

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14370) Peethy válasza Huma (#14368) üzenetére


Peethy
őstag

Jól látod a dolgokat, vannak dolgok, amiken teljesen felesleges vitatkozni, mert a hit az nem bizonyíték kérdése, és vannak dolgok, amiket nem fogsz megérteni hit nélkül. Soha. Ez egy elég egyszerű dolog, Istenről beszélgetni nem lehet arról, aki tagadja a létét.

Nem kavarom a dolgokat, te egyszerűen azt mondod, hogy a világ jól megvan Isten nélkül. Én meg annyit mondtam, hogy ezt nem így látom magam körül.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14371) D1Rect válasza Peethy (#14370) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ez egy elég egyszerű dolog, Istenről beszélgetni nem lehet arról, aki tagadja a létét."

Nagyon sokan nem "Istent tagadják", hanem azt vonják kétségbe, hogy Isten egészen biztosan pont olyan-e mint amit bármelyik vallás állít.

(#14372) szoke12


szoke12
őstag

A Biblia azt írja:
"A hit... a nem látható dolgok nyilvánvaló bizonyítása." Zsidók/Héberek 11:1

D1Rect: azt kell figyelembe venni, hogy a Bibliában milyennek jelenti ki magát.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14373) Huma válasza szoke12 (#14367) üzenetére


Huma
addikt

"Mennyivel logikusabb a csodálatos véletlenben hinni"

Ez nem hit hanem tudományos tény. Még linkeltem is pár bizonyító erejű cikket amiket úgy tűnik figyelmen kívül hagytál.

"Miért van az, hogy ha az evolúció szépen fokozatosan ment végbe és ugye mindent "felfejlesztett", mégis volt néhány(száz / ezer) szerencsétlen pédány amelyik nem fejlődött, és még ma is külön fajként él? Miért nem csak mi vagyunk? Miért vannak még egyszerű növények?"

Pontosan mikre gondolsz?
Amúgy meg pl a krokodil azért maradt szinte változatlan mert nem volt szüksége változásra. Mivel tökéletesen alkalmazkodott a környezetéhez ezért nem fejlődött tovább. Evolúciós fejlődés csak akkor van ha versenyhelyzet alakul ki. Ha minden feltétel tökéletes egy adott lénynek akkor az nem fog fejlődni mert felesleges.

A szívdobogással kapcsolatban mi van? Még nem hallottam róla.

"Az ember miért számít szinte mindig kívételnek az emlősök közül?"
Sok más olyan lény is van ami kivételnek számít a maga nemében. Egyáltalán nem kirívó eset.
Pl Ginkgo biloba

"Ha a majom fejlődött, létrejött egy új , fejlettebb faj, miért pont az halt idővel ki, és nem a primitívebb?"

Jó nagy kavar van a fejedben. Honnan veszel olyat, hogy létrejött egy fejlettebb majom ami kihalt? A ma élő majmok a fejlettebb majmok.

"Egyáltalán akkor mi az ember? Miért ember?"
Az ember egy emlős melynek a legközelebbi rokonai az emberszabású majmok. (Orángután, gorilla, csimpánz)
Azért ember mert annak hívja magát. Valójában a földön élő legokosabb állat.

"Hisz csak egy fejlettebb majom."
Valahogy úgy. Bár technikailag az ember nem majom csak közös az őse a majmokéval.

" Honnan tudjuk hogy ez már az emberi szint?"
Ennek a kérdésnek meg nem látom értelmét.

"Mindjárt jönnek a sablonválaszok"

(#14369) szoke12:
Már bocs, de ezek nem bizonyítékok. Több millió év elég volt ahhoz, hogy ezekre rájöjjenek ill képesek legyenek megcsinálni.

(#14371) D1Rect:
Ott a pont.
Én nem utasítom el azt, hogy létezhet egy vagy több, akár végtelen számú olyan lény ami istennek tekinthető. Ki tudja? Lehet, hogy az akaratával képes teremteni vagy több helyen ott lenni egyszerre.
Abban viszont biztos vagyok, hogy a földi vallásokból ismert istenek nem léteznek.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14374) szoke12 válasza Huma (#14373) üzenetére


szoke12
őstag

A véletlen? Tudományos tény? Ne röhögtess...

Az ember ha a majomtól származik, hol az átmenet? Erre gondoltam. Meg akkor miért maradtak majmok? Nekik is jobb lenne, ha fejlettebbek lennének. Mi miért fejlődtünk?
Az emlösök szíve 3000000- dobban(?úgy emlékszem) ez alapján 20 évesen meg kéne halnunk.
A delfin és a denevér is kivétel azultrahang miatt. Gondolom egy családból származnak.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14375) Peethy válasza D1Rect (#14371) üzenetére


Peethy
őstag

Akkor az egy újabb állítás, ami ismét ugyanannyira kétségbevonható és bizonyíthatatlan, mint bármelyik másik. A különböző vallások istenének ugyanis megvan az a sajátossága, hogy egyedülinek és mindenhatónak nevezi önmagát. Elég fura ezekután számonkérni, hogy a keresztények miért nem fogadják el, hogy Isten olyan, amilyen csak az egyén fejében megszületik. Ha ezt elfogadnánk, akkor az egésznek nulla értelme lenne.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14376) D1Rect válasza szoke12 (#14372) üzenetére


D1Rect
félisten

"azt kell figyelembe venni, hogy a Bibliában milyennek jelenti ki magát."

Miért pont a Biblia?

(#14373) Huma: Miért ne? Lehet valamelyik vallás pont eltalálta.

(#14375) Peethy: Ez a "Milyen Isten?" kérdéskör baromi meddő vita.
Senki nem tudja bizonyítani az igazát, de elvárja a másiktól, hogy elfogadja az ő igazát.
Aztán átmegy végtelen ciklusba és ellenségeskedésbe, mert "én jól tudom, te tévedsz".

[ Szerkesztve ]

(#14377) szoke12 válasza D1Rect (#14376) üzenetére


szoke12
őstag

Azt hittem a keresztény vallásokra gondolsz. Azok se mind ugyanolyannak mondják.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14378) Peethy válasza D1Rect (#14376) üzenetére


Peethy
őstag

Nem kell ellenségeskedni, ettől függetlenül az identitásomat nem fogom senki kedvéért feladni, és a világ nagy része sajnos (nem sajnos) így működik.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14379) D1Rect válasza szoke12 (#14377) üzenetére


D1Rect
félisten

Igaziból házon belül is megy a szkander, hogy ki-kit fogad el kereszténynek.

(#14378) Peethy: Nem "kell" de gyakran elmegy a dolog ebbe az irányba.

[ Szerkesztve ]

(#14380) Huma válasza szoke12 (#14374) üzenetére


Huma
addikt

"A véletlen? Tudományos tény? Ne röhögtess..."

Pontosan ilyen "meggyőző" érvekre számítottam...

"Az ember ha a majomtól származik, hol az átmenet?"
Először is az ember nem a majomtól származik hanem egy közös őstől. Az átmenet pedig ott van a múzeumokban és tankönyvekben. Számtalan leletet találtak amik ékesen bizonyítják az evolúciós fejlődést.

A majmok miért maradtak majmok? Talán azért mert teljesen jól eléldegélnek a jelenlegi fejlettségi szintjükön is az élőhelyükön. Mint mondtam kell lennie valami mozgatórugónak, hogy fejlődjön valami.
Az embernél ez pl az lehetett, hogy éghajlatváltozás következtében eltűnt a dzsungel és pár egyed sikeresen túlélte ezt. Mivel alapból az ember nem túl életképes a természetben ezért valamerre fejlődnie kellett, hogy ne haljon ki.
Szerencsére karmok, agyarak és bunda helyett inkább az agyunk fejlődött. Elkezdtünk tárgyakat használni miáltal a lehetőségeink megsokszorozódtak.
Két lábra álltunk ami több okból is előnyös volt. Szabadon tudtunk tárgyakat használni és sokkal jobban átláttuk a terepet. Így egy ragadozót sokkal könnyebben észrevehettünk.

(#14376) D1Rect:
"Miért ne? Lehet valamelyik vallás pont eltalálta."
Ez több okból sem túl valószínű, de mivel a világ vallásainak csak egy meglehetősen kicsiny töredékét ismerem ebbe inkább nem is mennék bele. Inkább maradnék a kereszténységnél esetleg a görög istenhitnél. Ezeket úgy ahogy ismerem.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14381) szoke12 válasza Huma (#14380) üzenetére


szoke12
őstag

Jó, akkor nem tőle származunk. De akkor meg milyen átmenet van a múzeumokban?
Azt mondod, nem egymástól származunk de azért az átmenet helyét belövöd (múzeumban).
Na ez már nekem magas.
Vagy a közös őstől gondoltad? Igen van pár csont. Nagy részük egy-egy 4-5 centis darab, ami "alapján" rajzolnak egy alakot, majd így meg lesz a hiányzó láncszem.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14382) D1Rect válasza Huma (#14380) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ez több okból sem túl valószínű, de mivel a világ vallásainak csak egy meglehetősen kicsiny töredékét ismerem ebbe inkább nem is mennék bele."

Egyetértek, de nem zárom ki. Nem valószínű, de lehetséges.

(#14383) csemberlen válasza szoke12 (#14381) üzenetére


csemberlen
őstag

Muzeumokban ténylegesen kb. 1 iróasztal fióknyi lelet van, amikről folyamatosan derülnek ki, hogy nem is az.
Természet filmekben különösen teccik, mikor 1 tenyérnyi csontból állatot formálnak, sőt hangot adnak neki.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14384) Gabás válasza csemberlen (#14383) üzenetére


Gabás
addikt

ne haragudjatok, de nevetségessé teszitek magatokat ilyen és hasonló állításokkal

(#14385) szoke12 válasza csemberlen (#14383) üzenetére


szoke12
őstag

Persze! Arra gondoltam, hogy ma nem élnek az átmeneti fajok, csak a kezdeti, meg az utolsó.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14386) Huma válasza szoke12 (#14381) üzenetére


Huma
addikt

Igen. A közös őstől gondoltam.
Számtalan ősembercsontvázat találtak már különböző korszakokból amik jól reprezentálják a fejlődési folyamatot. Homo habilis, Homo erectus, stb

Keress rá a gugliban az ősemberekre.

Amúgy nem értem miért olyan nehéz elfogadni az evolúciót. Számtalan bizonyítékkal alátámasztott tény a létezése.

"A következő pápa, X. Pius 1909-ben kibocsátott dekrétumában már különválasztotta az ember és a többi élőlény teremtését. Csak az ember létrejöttét sorolta a "speciális kreáció" kategóriájába, azaz ragaszkodott ahhoz a bibliai tanításhoz, hogy Isten az embert a saját képére teremtette, de a többi élőlény esetében már nem zárta ki a folyamatos változás, illetve a fajképződés lehetőségét."

Tehát még a Pápa is elismerte 1909-ben az evolúciót. (Mondjuk az embert a kivételek közé tette.)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14387) kymco válasza Huma (#14368) üzenetére


kymco
veterán

Nos a modell lényege, hogy leképezze a valóságot, ha nem teszi, akkor félrevezet.. Így megegyezhetünk, hogy a kettőnk közül nem én vagyok a félrevezetett

www.refujvaros.hu

(#14388) szoke12 válasza Huma (#14386) üzenetére


szoke12
őstag

Akkor már említsük meg a jó öreg orce-i embert is... :DDD

Ne haragudj, nem vok katolikus, és nem értek egyet a pápával.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14389) kymco válasza Huma (#14386) üzenetére


kymco
veterán

Nekem a pápa bármit beismerhet... Nem különösebben hat meg.

www.refujvaros.hu

(#14390) Huma válasza kymco (#14387) üzenetére


Huma
addikt

"Nos a modell lényege, hogy leképezze a valóságot, ha nem teszi, akkor félrevezet.. Így megegyezhetünk, hogy a kettőnk közül nem én vagyok a félrevezetett"

Már bocs, de ez már viccnek is rossz. Még hogy én vagyok félrevezetve?

Akkor ha jól értem a biblia szerinted leképezi a világegyetemet és annak működését?

6000 éve lett teremtve. Lenn a sátán várja a rosszakat, fenn meg angyalok repkednek. Valóban hihetőnek tűnik. :U

(#14388) szoke12: Milyen vallású vagy?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14391) szoke12 válasza Huma (#14390) üzenetére


szoke12
őstag

A Biblia nem ezt írja. Olvasd el. Polkol stb... Hol?
Az emberről tudjuk csak, hogy 6000 éves.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14392) kymco válasza Huma (#14390) üzenetére


kymco
veterán

Baromságot írtál arról, hogy hogyan lesz valaki kereszténnyé. Erre mi írtuk, hogy ez nem igaz, mert személy szerint ránk sem igaz, de te ezt betudtad a bűvös 1%-nak, erre én írtam a fele-fele arányról s gyülekezetünkben.... Folytassam, vagy már emlémszel arra, amit írtál, és amire reagáltunk?

www.refujvaros.hu

(#14393) Huma válasza kymco (#14392) üzenetére


Huma
addikt

"Baromságot írtál arról, hogy hogyan lesz valaki kereszténnyé."

Mármint szerinted baromság. Maradjunk ennyiben.

Én 1%-ot írtam te meg 50%-ot.
Csak annyit mondhatok, hogy amit írtam az az utolsó szóig igaz. 1% és kész.

Amúgy pl a nővérem is "hívő" volt régen. Kb évente más vallása volt aztán szerencsére kinőtt belőle. Ez még lázadó tini korában volt mikor nagyon szeretett volna ilyen-olyan közösséghez tartozni ahol megbecsülik.
Amúgy ez is egy olyan ok ami miatt az emberek a vallásba menekülnek. Szeretnének egy olyan közösségbe tartozni ami megbecsüli őt. Ez azonban lehetne bármi más is. Akár a Harcosok klubja is.
Ezért van az, hogy a tinédzserek fokozottan ki vannak téve ennek a veszélynek. Ebben a korban a leginstabilabb a lelkiviláguk és gyakran keresnek valami biztosnak tűnő pontot. Ilyenkor pl egy szigorú katonai iskola elég jó segítséget tudna nekik nyújtani.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14394) kymco válasza Huma (#14393) üzenetére


kymco
veterán

Te kevered az objektív tényeket a saját valós vagy vélt tapasztalataiddal... de a kavarodásod még nem teszi tényekké.
A világ összetettebb, mint amit látsz belőle.

www.refujvaros.hu

(#14395) szoke12 válasza Huma (#14390) üzenetére


szoke12
őstag

Megnézted az "orce-i embert"? Na legalább ekkora bizalommal bízhatunk a többi "bizonyítékban" is.

Gabás: Igen? De akkor hallgatom a "tudományos" magyarázatot az élet létrejöttére. (Az előbb nem pont rád gondoltam.)
Amúgy becsülöm az evolúcionistákat, mert ahhoz aztán tényleg hatalmas hit kell.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14396) Huma válasza kymco (#14394) üzenetére


Huma
addikt

Komolyan mondom, hogy minden egyes szavad igaz a vallásos emberekre. És ez már a harmadik ilyen hozzászólásod. (Ha jól emlékszem.)
Ennek tükrében meglehetősen bagoly mondja verébnek feeling-em van.

Az összes vallás igyekszik leegyszerűsíteni a világot. Én max azért teszem mert nincs kedvem oldalakat írni, ha elég pár mondat is. Ők viszont azért mert nem tudnak jobb magyarázatot.

De most komolyan. Már az evolúciót sem akarjátok elfogadni pedig tény a létezése.
Ennyi erővel tagadhatnátok az elektromosság létezését is.
Hiába hozunk bizonyítékokat az evolúcióról, ti fülre szorított kézzel kiabáltok csakhogy meg ne halljátok.

Ezek után hogy várjátok el a hozzám hasonlóktól, hogy megpróbálja komolyan venni a vallásotokat?

Tudtommal egyetlen csoda vagy Isten létezése sem lett még soha bebizonyítva. Ellentétben az evolúcióval.
Ti elvárjátok, hogy bemondás alapján elhiggyünk valamit, viszont nekünk még a bizonyítékok ellenére sem hisztek.

(#14395) szoke12: Dobnál egy linket? Én csak egy videót találtam, de azt nem szeretném végignézni.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14397) szoke12 válasza Huma (#14396) üzenetére


szoke12
őstag

Telóról vok. Azt írd be, hogy "orce man", és egyből kidob egy csomót.

Harciszekér-maradványok a Vörös-tenger alján, a megtalált bárka....van azért.
Ne várd el, hogy higyjünk az olyan "bizonyítékoknak", mint pl az orce-i. És ilyen alapon már a többinek se.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14398) kymco válasza Huma (#14396) üzenetére


kymco
veterán

Én nem egyszerűsítem le a világot, sőt a világ a megtérésem után vált igazán gazdaggá és összetetté. Például igyekszem nem bizonyítékként tálalni olyan dolgokat, amiket nem tudok bizonytani.

www.refujvaros.hu

(#14399) Huma válasza kymco (#14398) üzenetére


Huma
addikt

"Például igyekszem nem bizonyítékként tálalni olyan dolgokat, amiket nem tudok bizonytani."

Ezzel én is így vagyok.

Ezek szerint te még sosem mondtad, hogy Isten létezik és nincs evolúció?

(#14397) szoke12:
Nem vágom. Azért mert most hozol egy esetet amikor a tudósok b@lfaszok voltak már rögtön semmissé válik a többi bizonyíték? Nem egy fosszíliát találtak hanem sac/kb több milliót.
Ez olyan mintha egy kőre azt mondanám, hogy üveg. Te ezt megcáfolnád és onnantól kezdve azt mondanád, hogy üveg nem is létezik. Annak ellenére, hogy nap mint nap ablakon keresztül nézel ki a lakásból.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14400) szoke12 válasza Huma (#14399) üzenetére


szoke12
őstag

Óvatosan a számokkal.

Mitől lesz egy árva csont evolúciós bizonyíték?

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.