Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14451) Noddy válasza Mr X (#14442) üzenetére


Noddy
senior tag

A keresztyén hit valaminek az okozata. Eredmény. Tehát az ami okozza az létezik. A semmiből max csak semmi lesz.

A töri könyves résznél a Biblia hitelességén volt a hangsúly. Dániel és Ezékiel próféciái szólnak részletesen Babilon pusztulásáról. De majdnem az összes prófétánál van beteljesedett prófécia.

Jézus: Iosephus Flavius, Talmud, Plinius, Tacitus...

Az evolúció bizonyítékai a genetikai törvényszerűségek és a fosszíliák, ebből a kettőből ollózzák össze.
Ha maradunk az evolúciós hasonlatnál a fossziliák a Biblia hitelessége a genetikai törvények pedig a hívő emberek megváltozott élete, az is egy törvényszerűséget követ, hiszen ugyan az a Szent Lélek munkálja.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14452) szoke12 válasza Mr X (#14447) üzenetére


szoke12
őstag

Babilon:
A Biblia jó néhány próféciát tartalmaz, és sok ilyen jövendölés már be is teljesedett. Ézsaiás próféta által — aki az i. e. nyolcadik században élt — Isten megjövendölte, hogy Babilon városa le lesz rombolva (Ézsaiás 13:19; 14:22, 23). Részleteket is közölt arról, hogy pontosan hogyan történik ez meg. A támadó seregek kiszárítják Babilon folyóját, és ütközet nélkül bevonulnak a városba. És ez még nem minden. Ézsaiás próféciája meg is nevezte Babilon legyőzőjét: Círusz király lesz az (Ézsaiás 44:27—45:2).
Mintegy 200 évvel később, i. e. 539. október 5-éről 6-ára virradó éjszakán egy sereg letáborozott Babilon közelében. Ki volt a parancsnokuk? Egy perzsa király, akit Círusznak hívtak. A körülmények tehát adva voltak ahhoz, hogy beteljesedjen egy meghökkentő prófécia. De vajon Círusz serege a jövendölésnek megfelelően csakugyan ütközet nélkül vonult be Babilonba?
Aznap éjjel a babilóniaiak ünnepséget rendeztek, és biztonságban érezték magukat vastag falakkal körülvett városukban. Círusz leleményesen elterelte annak a folyónak a vizét, melynek medre átszelte a várost. Kisvártatva annyira lecsökkent a vízszint, hogy Círusz emberei átgázolhattak a folyómedren, és a városfalak közelébe kerültek. De hogyan jutnak át a falakon? Nos, valami miatt azon az éjszakán gondatlanságból nyitva hagyták a város kapuit!
Babilonról szólt a következő jövendölés is: „Soha többé nem lakják, és nem lesz hely számára nemzedékről nemzedékre. Nem veri fel ott sátrát az arab, és nem pihentetik ott pásztorok a nyájaikat” (Ézsaiás 13:20). Ez a prófécia nem csupán a város elestét jelezte előre, hanem azt is, hogy Babilon végleg elhagyottá válik. Kézzel fogható bizonyíték van rá, hogy beteljesedtek ezek a szavak. Bagdadtól körülbelül 80 kilométerre délre az ókori Babilon lakatlan helye bizonyítja, hogy valóra vált, amit Jehova Ézsaiás által mondott: „elsöpröm a megsemmisítés seprűjével” (Ézsaiás 14:22, 23).

A Círusz-t valamelyik fordítás Kűrosznak adja vissza.

Nagy Sándor:
A beszámoló ezt mondja: „míg én szemlélém, ímé, egy kecskebak jöve napnyugot felől az egész föld színére, és nem is illeté a földet; és ennek a baknak tekintélyes szarva vala az ő szemei között. És méne a kétszarvú koshoz, a melyet láték állani a folyam előtt; és feléje futa erejének indulatában. És látám a koshoz érni; és néki dühödött és leüté a kost, és letöré két szarvát, és nem vala erő a kosban megállani előtte, és leüté a földre és megtapodá, és nem vala a kosnak senkije, a ki őt megmentse annak kezéből” (Dániel 8:5–7). Vajon mit jelent mindez?
Se Dánielnek, se nekünk nem kell találgatnunk a látomás értelmét. Gábriel angyal közli Dániellel, hogy „a szőrös kecskebak Görögország királya, a nagy szarv pedig, a mely szemei között vala, az az első király” (Dániel 8:21). I. e. 336-ban megkoronázták a Perzsa Birodalom utolsó királyát, III. Dáriust (Kodomanoszt). Ugyanebben az évben lett Makedónia királya Nagy Sándor. A történelem bizonysága szerint Nagy Sándor bizonyult „Görögország” megjövendölt első „királyának”. Nagy Sándor i. e. 334-ben indult el „napnyugot felől”, azaz nyugatról, és gyorsan haladt előre. Mintha ’nem is illetné a földet’, területeket hódított, és leütötte „a kost”. Görögország véget vetett a közel két évszázados méd—perzsa uralomnak, és ezzel az ötödik világhatalommá vált, melynek a Biblia szempontjából jelentősége van.
Nagy Sándor hatalma azonban végül rövid életű lett. A látomás a továbbiakban ezt tárja fel: „ A kecskebak pedig igen nagygyá lőn; de mikor elhatalmasodék, eltörék a nagy szarv, és helyébe négy tekintélyes szarv növe az égnek négy szele felé” (Dániel 8:8). Gábriel ezt mondta a prófécia magyarázataként: „Hogy pedig az letöretteték, és négy álla helyébe: négy ország támad abból a nemzetből, de nem annak erejével” (Dániel 8:22). A jövendölésnek megfelelően, győzedelmes pályafutásának tetőpontján Nagy Sándor „letöretteték”, vagyis meghalt, mindössze 32 éves korában. Nagy birodalmát pedig végül négy hadvezére között osztották fel.

De azért prófécia van még bőven....

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14453) Mr X


Mr X
veterán

Na, most adtatok olvasnivalót. :D

Engedelmetekkel ezeket átfutom, és majd később reagálnék. :)

(#14454) Huma


Huma
addikt

Most értem vissza és gyorsba elolvastam mindent.
Én kiszálltam. Értelmetlen ide írnom.
A vakhitet nem lehet észérvekkel legyőzni, annak meg nincs értelme, hogy önmagamat ismételgessem.

Ha valaki tud nekem mutatni egyetlen egy bizonyítékot is az evolúció megcáfolására ill Isten létezésére akkor keressen meg privátban. De csakis akkor!!!

(#14419) Mr X: Én sem szeretném ha egy kalap alá vennének minket. ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14455) szoke12 válasza Noddy (#14451) üzenetére


szoke12
őstag

:) :C

Mr X: Jó olvasást!

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14456) Vladi válasza Huma (#14359) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Kőkemény sacperkb"
Az jó. nagyon komoly vitaalap.

Nekem csak az a megfigyelés van a birtokomban, hogy a világ minden pontján, minden emberi rassznál a történelem minden időpontjában, függetlenül fejlettségtől vagy anyagi helyzettől, kialakult valamilyen vallásos hitrendszer. Sok hasonló vonás mentén alakultak ki.

Ebből egyesek még azt a következtetést is levonták, hogy ez* alapvető jellemzője az embernek.

*az igény a hitvilágra és a vallásosságra.

(#14368) Huma:

alapvető tévedésben vagy. A vallás nem természettudományos kérdés, irreleváns a bizonyítás.

gondolatkísárlet: ha esetleg mégis sikerülne természettudományos bizonyítékot találni Isten létezésére.... gyáááá.... :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14457) Noddy válasza Vladi (#14456) üzenetére


Noddy
senior tag

"Ebből egyesek még azt a következtetést is levonták, hogy ez* alapvető jellemzője az embernek."

Vagy létezik a transzcendens világ, de az már olyan izé... :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14458) Vladi válasza Noddy (#14457) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akár létezik, akár nem, az ember alapvető egyik tulajdonsága, hogy vallásos. Igényli a hitbéli életet.

ez mindenhol megjelenik, valamilyen formába öntődik. Bocs a szenvedő szerkezetért. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14459) DrGonzo22 válasza Vladi (#14458) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"az ember alapvető egyik tulajdonsága, hogy vallásos"

A hasonló hazugságokat minden tisztességes ateista nevében kikérem magamnak. Felháborítónak tartom egyesek hogyan veszik ehhez a bátorságot...

(#14460) kymco válasza DrGonzo22 (#14459) üzenetére


kymco
veterán

Ez kb olyan, mint a te általánosításaid a keresztényekkel szemben. Visszanyal a fagyi? :)

www.refujvaros.hu

(#14461) Vladi válasza DrGonzo22 (#14459) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó rendben. Igazad van. Slendrián módon fogalmaztam.
Tehát általában az emberek tulajdonsága, persze vannak akik nem rendelkeznek vele.

Olyan, mint pl. a látás képessége...

[ :P ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14462) DrGonzo22 válasza kymco (#14460) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem egészen. Amiket én ide leírtam, azok pl. neves filozófusok megállapításai voltak a kereszténységről, az már egy másik kérdés, hogy nagyrészt egybeesnek a személyes véleményemmel is. Az viszont egy szimplán hamis (hibás) állítás, hogy minden ember vallásos, vagy, hogy ilyen dolgokra igénye van. Ha rajtam kívül nem lenne más ateista, akkor is cáfolnám a puszta létemmel.

(#14463) DrGonzo22 válasza Vladi (#14461) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Igen, mivel az emberek nagy része sajnos tanulatlan (harmadik világ), illetve tradicionális okai vannak még. A fejlett világban már sok helyütt 50% az ateisták aránya a teljes lakosságra vetítve, tehát elkezdődött egy tisztulási, józanodási folyamat. 100 év és lámpással nem találsz hívőket.

(#14464) kymco válasza DrGonzo22 (#14462) üzenetére


kymco
veterán

Ühüm.... A szíjjal verés is.... Melyik tanulmányból ollóztad?

www.refujvaros.hu

(#14465) kymco válasza DrGonzo22 (#14463) üzenetére


kymco
veterán

100 év és
lámpással nem találsz hívőket.
Sztálin is ezt mondta, azt hiszem...

www.refujvaros.hu

(#14466) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14463) üzenetére


D1Rect
félisten

"A fejlett világban már sok helyütt 50% az ateisták aránya a teljes lakosságra vetítve, tehát elkezdődött egy tisztulási, józanodási folyamat."

Ezt mire alapozva mondod?

(#14467) DrGonzo22 válasza kymco (#14465) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Tegyük hozzá, hogy ha a SzÚ 2050-ig fennmarad, akkor be is jön a jóslata...

A szíjjal verés személyes tapasztalatom egy ismerősömről. Egyébként vajon miért lehetséges, hogy ez a (minden esetben keresztény) karakter horrorfilm klisé lett? :U Talán mégis van benne valami?

(#14468) hallari válasza DrGonzo22 (#14459) üzenetére


hallari
tag

Na itt vagy, te "tisztességes ateista".

Akkor lássuk. A "moderálással kapcsolatos kérdések" topikban a következőt sikerült írnod:

"...az egyik tag utalt rá, hogy a sárkányoktól el kell tiltani a gyerekeket (ezt később ajánlott eltiltanira módosította, mivel látta az általános megrökönyödést), erre valaki viccesen bedobta Süsüt. Rajtam kívül mások, még durvább hangnemben is reagáltak a Süsüs/sárkányos dologra. Ráadásul ez már több hívőnél is kiverte a biztosítékot."

Grandiózus csúsztatás, hogy ne mondjam, hazugság.

1) kértem már tegnap is a linket, de nem kaptam meg: hol írtam, hogy "el kell tiltani a gyereket"?
2) "ezt később ajánlott eltiltanira módosította, mivel látta az általános megrökönyödést" HAZUGSÁG
3) "Rajtam kívül mások, még durvább hangnemben is reagáltak a Süsüs/sárkányos dologra"
egy hasonló stílusú ateista, akinek a kommentje ugyanúgy moderálva lett
4) "Ráadásul ez már több hívőnél is kiverte a biztosítékot." konkrétan D1rect nem értett ezzel egyet, de nála se "verte ki a biztosítékot", hanem szimplán nem értett vele egyet.
Amúgy ő szcientológus, úgyhogy kifejezetten hívőnek nem nevezhető.

(#14469) DrGonzo22 válasza D1Rect (#14466) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem vallásos Mensa tagok Kanadában 37.1%
Nem vallásos emberek a kanadai össznépességben 7.3%

Vasárnapi iskola hallgatók a népesség százalékában
1900 55%
1920 49%
1940 36%
1960 24%
1980 9%
2000 4%

A 2005-ös Eurostat Eurobarometer felmérés során az Európai Unió polgárainak 52%-a válaszolt, úgy, hogy "hisznek Istenben"

A Pew Research Center 2004-es felmérése szerint az Egyesült Államokban a 30 év alatti népesség 12%-a, a 30 év feletti népesség 6%-a nem mondható vallásosnak.

Csoport IQ
vallásos 100
nem vallásos 119

Bármilyen statisztikára keress is rá, ezt fogod találni, exponenciálisan fogynak a hívők...

(#14470) DrGonzo22 válasza hallari (#14468) üzenetére


DrGonzo22
őstag

a Sátánnak többféle megtévesztő taktikája van.

a legfőbb az, hogy azt prróbálja elhitetni, hogy ő voltaképp nincs is.

a sok küzül egy másik kifinomultabb verzsőn az, hogy ő tulajdonképpen egy vicces, jópofa, szerethető figura. innen a kedves , szerethető sárkány is.
és igen: hívők nem szereteik a mesék 90%-át a gyerekek közeláben tudni. az összes varázslóval, fehér és fekete mágiás hókuszpókusszal együtt...

és ha egy kis kedves gonoszkodásról van szó, az is egy klassz dolog.
beöltözni piros ördögszarvacskával, farkincával....

ezért is kerülnk sok távolkeletről származó dolgot is. (na jó,a procik jöhetnek... :D )
pl. a kínai vallásokban is nagy jelentősége van a sárkány tiszteletének. ugyan nem tudatosan, de a a bálványisteneken kersztül a Sátán imádják ezzel.

ezeket mi mind elkerüljük.
(jó esetben) nem játszunk ilyen játékokkal. nem pingálunk a bőrünkre sem sárkányokat. (meg semmit sem...)

Egyéb kérdés?

(#14471) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14469) üzenetére


D1Rect
félisten

A 7,3% a 12% de még a 6% is baromi messze van az 50%-tól.

A "nem hisznek Istenben" nem jelenti azt, hogy nem vallásos valaki.

(#14472) Peethy válasza DrGonzo22 (#14469) üzenetére


Peethy
őstag

Exponenciálisan nő az adatgyűjtés pontossága. A középkorban is mindenki hívő volt, elviekben. A mai adatokat nyugodtan el lehet osztani 3-4-el, azok adnak majd számot az újjászületett keresztényekről.

"A fejlett világban már sok helyütt 50% az ateisták aránya a teljes lakosságra vetítve, tehát elkezdődött egy tisztulási, józanodási folyamat."

A gond az, hogy volt már ennél magasabb is ez a szám a felvilágosodás környékén, utána pedig egy többszázmilliós mozgalom (karizmatikus) nőtte ki magát belőle. Sajnos néha még visszaesik a világ ebbe a betegségbe...

Egyébként az ateizmus nem jelenti a vallásosság/babona hiányát. Egyszerűen az, hogy ezek az emberek horoszkópokat olvasgatnak, feng-shui-t tanulmányoznak, agykontrollt gyakorolnak, jósoltatnak, babonákban hisznek, vagy egyszerűen megrögzött ateisták. Teljes érdektelenség nagyon keveseknél fordul elő, erre te magad is élő példa vagy, hiszen komoly motivációd lehet abban, hogy egy nem létező isten ellen ágálj.:) Minket nem kell okítanod, szerintem van nálad és nálam messze képzettebb keresztény ember, ahogy mondjuk ateista is, ezért hülyének titulálni a másikat igen merész vállalkozás lenne pusztán vallási meggyőződés alapján, ahogyan korábban tetted :)

(#14471) D1Rect: ott a pont. Az ateizmus nem egyenlő a racionalizmussal, sőt... vegyük pl. a buddhizmust, amely gyakorlatilag egy ateista vallás, de azért a racionálistól is elég távol áll.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14473) Jokes67


Jokes67
tag

Azta...ilyen fórum is van? :DDD

(#14474) DrGonzo22 válasza D1Rect (#14471) üzenetére


DrGonzo22
őstag

48% vs. 52% az EU stat...

(#14475) DrGonzo22 válasza Peethy (#14472) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Természetesen a társadalmi romlás, és nem egy gyerekmese főhőse ellen ágálok.

Amúgy nemrég volt egy olyan megjegyzésed, hogy igen jól képzett vagy biológiából, egészen pontosan úgy fogalmaztál, hogy otthon vagy a molekuláris biológia világában. Ha nem veszed tolakodásnak ez pontosan milyen szintű képesítést jelent? Hobbi, iskola, egyetem, esetleg szakmai?

(#14476) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14474) üzenetére


D1Rect
félisten

Én megnéztem: "and only 18% declare that they don’t believe that there is any sort of spirit, God or life force."
Forrás:[link]

(#14477) hallari válasza DrGonzo22 (#14470) üzenetére


hallari
tag

SEMMIRE nem válaszoltál ezzel. Sehol a tiltás. Ráadásul ez nem az én kommentem, mert én írtam a "nem ajánlott"-at, aminek előzményeként azt írtad, hogy TILTOTTAM a sárkányt. Ilyesmi sehol nincs.

MINT ÍRTAM TEGNAP IS: FEJEZD BE A TENDENCIÓZUS CSÚSZTATÁSOKAT/HAZUGSÁGOK TERJESZTÉSÉT.

(#14478) DrGonzo22 válasza D1Rect (#14476) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Remek, itt egy pontos statisztika a 11. oldalon vannak rajta az ilyen témájú adatok. Azt pedig mindenki döntse el maga, hogy az EU motorja vajon Németország (hívő47/szellem v. életerő, de nem isten25/se isten se szellem se életerő25/nem tudja3), Franciaország (34/27/33/5), vagy esetleg Málta (95/3)...

(#14479) Peethy válasza DrGonzo22 (#14475) üzenetére


Peethy
őstag

"A molekuláris biológiára pedig van némi rálátásom, így ha nem baj, azt tudom mondani, hogy az ATP-szintézisnek semmi köze a lélek állapotához."

Nem vagyok bionikus, tanultam emelt szinten biológiát, de én vegyészmérnök leszek, ha minden jól megy :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14480) DrGonzo22 válasza hallari (#14477) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nekem ez kimeríti a tiltás fogalmát, neked ezek szerint nem - ezt több, mint meglepőnek találom, de lényegtelen, elfogadom, hogy ez neked nem tiltás. Amúgy semmi gond, bárki, aki ide bejön, elolvassa majd maga eldönti, hogy ez tiltás-e vagy sem. Biztos ott sem lesz 100%-os az egyetértés, de komoly összegekben fogadnék, hogy egy min. 9:1 körüli arányban tiltásnak értelmeznék.

(#14481) hallari válasza DrGonzo22 (#14480) üzenetére


hallari
tag

Lehet. De nem az enyémnek. Márpedig te annak állítottad be.
A többiről nem beszélve.
Mindez egy "tisztességes ateistától". :U
:Y

(#14482) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14478) üzenetére


D1Rect
félisten

Az 50%-tól még mindegyik nagyon messze van.

Egyébként nem értem ez a "mi többen mondjuk, akkor ez az igaz" c. bizonyítási logikát.
Felőlem 10 milliárd ember is mondhatja, hogy a "fekete macska szerencsétlenséget hoz" nem fogok benne hinni.

(#14483) szoke12 válasza D1Rect (#14482) üzenetére


szoke12
őstag

A százalékok szerintem se fontosak. Ez olyan mint hogy egy feladatmegoldás se attól jó, hogy 20 gyerekből 15 így csinálja meg. Hanem a végeredmény helyessége. Ami viszont lehet, hogy pont a másik 5-nél van meg. Az arányok persze bármilyenek lehetnek.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#14484) DrGonzo22 válasza D1Rect (#14482) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Szó sem volt ilyenekről (már megint elkezdtél valamit belelátni a dolgokba, ami nincs ott), azt állítottam, hogy fogy a hívők száma, és nő az ateistáké. Ez pedig egy statisztikai tény, nézd meg az 1900-as, 1950-es, és a mai adatokat, majd rajzold le őket egy grafikonon... Ha szerinted az 52-48 arány messze van a fele-fele eloszlástól, az azt hiszem nem rám tartozó probléma...

(#14485) DrGonzo22 válasza hallari (#14481) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"Sokmindent akartam írni, de igazából nincs értelme. A lényeget Szab.tam kigyűjtötte neked" -> magyarul itt ismered be, hogy tökéletesen egyetértesz az elhangzottakkal, olyannyira, hogy ahhoz már hozzá sem akarsz tenni.

"Ettől függetlenül nem fogom eltiltani a gyereket a Csipkerózsikától, hiába van benne sárkány, mert imádja a zenéjét." - Direct tollából -> érdekes még egy, a ti oldalatokon álló, emberke is úgy értelmezte az elhangzottakat, mint én :U

"Ki mondta, hogy bármit tiltsál? Ez egy AJÁNLÁS hívőknek."

DE ha kerülöd az ajánlást:

"a földi élet után Isten a vétkeseken megkeresi a vétket"

"átok kerül az ember életére"

Egyéb kérdés?

(#14486) Noddy válasza DrGonzo22 (#14475) üzenetére


Noddy
senior tag

Én vagyok biológus. Jelenleg a doktorimra készülök. Növényélettannal foglalkozok.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14487) szab.tam válasza DrGonzo22 (#14485) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"érdekes még egy, a ti oldalatokon álló, emberke is úgy értelmezte az elhangzottakat, mint én "

ki áll velünk egy oldalon? :U
(kire gondoltál? D1Rect-re?)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14488) DrGonzo22 válasza Peethy (#14479) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ez egy nagyon jó szakmaválasztás. Viszont annak nézz utána mi történik egy kísérleti állattal, ha gátolod benne az ATP szintézisét. Fogalmazzunk úgy, hogy én nem szeretném, ha bennem valaki gátolná ezt a folyamatot, elég durva következményei lennének - a pszichémre nézve is.

(#14489) DrGonzo22 válasza Noddy (#14486) üzenetére


DrGonzo22
őstag

De olyan apróságok, hogy a Glaucophyták egyes fajainál megvan a cianobaktériumok murein sejtfala úgy látszik nem érintett meg... Hát elég érdekes biológus nemzedék fog így felnőni - hiába a tömegképzés hátulütői.

(#14490) Peethy válasza DrGonzo22 (#14488) üzenetére


Peethy
őstag

Nem egészen ez volt a kontextus.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14491) DrGonzo22 válasza szab.tam (#14487) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ott van benne a hsz-ben, hogy rá gondoltam, leírtam a nevét :Y :Y :Y

Én már nem csodálkozom semmin...

(#14492) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14484) üzenetére


D1Rect
félisten

Nincs 52-48.

Ezért nem igaz az az állításod, hogy "A fejlett világban már sok helyütt 50% az ateisták aránya a teljes lakosságra vetítve, tehát elkezdődött egy tisztulási, józanodási folyamat."

(#14491) DrGonzo22: Én nem vagyok keresztény. :P

[ Szerkesztve ]

(#14493) szab.tam válasza DrGonzo22 (#14491) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak nem voltam biztos benne, hogy jól értettem
én Jézus Krisztusban hiszek, aki értünk meghalt és feltámadott.
a koléga a szcientológiai tanokban.

a 2 egy oldalon elég meredek. kicsit billegős az az oldal.... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14494) D1Rect válasza szab.tam (#14493) üzenetére


D1Rect
félisten

Szeretném leszögezni, hogy én továbbra sem "hiszek" semmiben. ;)

(#14495) szab.tam válasza D1Rect (#14494) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö. bocsánat. akkor én valamit nagyon benéztem. én azt hittem, hogy a szcientológuskhoz tartozol. bocs. :B
és bárkit leszögezek szívesen... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14496) D1Rect válasza szab.tam (#14495) üzenetére


D1Rect
félisten

"A Szcientológia nem dogmatikus vallás, amelyben azt kérik az embertől, hogy kizárólag hit alapján elfogadjon bármit. Éppen ellenkezőleg, az egyén úgy fedezi fel önmagának azt, hogy a Szcientológia elvei igazak, hogy alkalmazza az alapelveit, és megfigyeli vagy tapasztalja az eredményeket."
Forrás:[link]

(#14497) Noddy válasza DrGonzo22 (#14489) üzenetére


Noddy
senior tag

Azzal semmi baj nincs amit leírtál, sehol nem cáfoltalak, látszik, hogy komoly tudással rendelkezel. Csak azt nem értem ezt minek kell feltűzni az ateizmus zászlajára. Kicsit szánalmas ahogy a tudományt a keresztyénség (vallások) elleni küzdelemben felhasználod. A józan ész és Isten soha nem voltak ellenségek. Nevetséges hogy a hülyeséggel azonosítod a hitet, ezzel magadat teszed nevetség tárgyává, de egyszer már megtárgyaltuk a hívő tudósok példáját és ott te is igazat adtál hogy a legnagyobb tudósok is hisznek Istenben és ez a munkájukat semmiben nem csorbította.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14498) hallari válasza DrGonzo22 (#14485) üzenetére


hallari
tag

'"Sokmindent akartam írni, de igazából nincs értelme. A lényeget Szab.tam kigyűjtötte neked" -> magyarul itt ismered be, hogy tökéletesen egyetértesz az elhangzottakkal, olyannyira, hogy ahhoz már hozzá sem akarsz tenni.'

Itt arról volt szó, hol ír a Biblia a sárkányokról. Ez Szab.tam #14302-es hsz-e, erre hivatkoztam. Te pedig a #14300--ast idézted az előző hsz-edben->MÁR MEGINT CSÚSZTATSZ

'"Ettől függetlenül nem fogom eltiltani a gyereket a Csipkerózsikától, hiába van benne sárkány, mert imádja a zenéjét." - Direct tollából -> érdekes még egy, a ti oldalatokon álló, emberke is úgy értelmezte az elhangzottakat, mint én :U'

Mint írtam, D1rect szcientológus, tehát a mi (keresztények) szemszögéből nem hívő.

'DE ha kerülöd az ajánlást:

"a földi élet után Isten a vétkeseken megkeresi a vétket"

"átok kerül az ember életére"'

??????? Ezen mi nem érthető? A lényeg azon van, hogy a földi életben semmiféle retorzióra nem kell számíts a keresztények részéről. Merthogy ugye azt sérelmezted az egyik kommentedben (amit talán töröltek is), hogy mi lenne, ha hatalom lenne a keresztények kezében. A válasz, hogy SEMMI. Senki nem büntetne meg azért, ahogy élsz. Legalábbis ha az én felekezetem kezébe kerülne a hatalom (ami nyilván csak elméleti feltételezés, a gyakorlatban sohasem törekedett ilyesmire a felekezetem). Másról nem tudok nyilatkozni.

A büntetés (átok) csak szellemi szinten valósul meg, de az már isteni szint, abba beleszólásunk nincs. PONT azért adja Isten a jószándékú figyelmeztetést, a Tórát, Hegyi Beszédet meg az egész Bibliát, hogy ne fuss bele pofonokba az életed során, nem azért, hogy börtönbe ültessen.

Ha pedig belázadsz és börtönnek tartod Isten beszédét, az a te magánügyed. Jogod van hozzá - ahogy a következményeihez is.

[ Szerkesztve ]

(#14499) DrGonzo22 válasza Noddy (#14497) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Tudom, hogy megtárgyaltuk már, de nem egészen ezt írtam akkor, hanem azt, hogy mindig lehetnek ellenpéldák, így nem lehet teljesen általánosítani. De ezeknek a példáknak az ellenére is úgy gondolom, hogy a hit káros, és megnyomorítja az egyéneket, és statisztikailag jobb lenne egy 100%-ig ateista társadalomban élni, még akkor is, ha így 1-2 nagy művész, vagy tudós el is kallódott volna - lett volna a helyükre 10 másik ugyanolyan jó, ha nem jobb. (Amúgy én nagyon kevés csúcs kaliberű hívő tudósról tudok, ellenben igen sok köztük a hangsúlyozottan ateista. Crick, Watson, Einstein, Bohr, Pauling, Turing, szinte végtelen a lista)

(#14500) DrGonzo22 válasza hallari (#14498) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Tényekről nem fogok vitatkozni. Ott van - ha még nem töröltetted a kis barátaiddal - mindenki megnézheti magának ki mit, mire írt le.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.