Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14651) lao ce


lao ce
aktív tag

azert vannak dolgok amiket megkerdeznek neha. pl. hogy ez miert is teve.

mert szerintem nem teve hanem harci csiga.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#14652) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Szerintem őket sem fogjátok keresztényeknek tartani. De azért ez mégis Európa, 1950-es évek, egyházi kórházak, tömegjelenség...

(#14653) kymco válasza DrGonzo22 (#14652) üzenetére


kymco
veterán

Gondoltam, hogy előhozod.. Érdemes lett volna hozzátenni, az akkori pszichiátriai tudomány gyakorlatát is... és máris kiderül, hogy kb annyira tudományos és brutális, mint amit elítélsz.... Csak hát egyszerűbb kettős mércével élni....

www.refujvaros.hu

(#14654) DrGonzo22 válasza kymco (#14653) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"A kasztráltak olyan kiskorú fiúk voltak, akiket korábban katolikus iskolákban vagy internátusokban egyházi személyek megrontottak."

Ez része volt az 50-es évek orvosi gyakorlatának? Fene érdekes dolgok derülnek ki ebben a topikban.

(#14655) Viszlát válasza lao ce (#14651) üzenetére


Viszlát
addikt

"mert szerintem nem teve hanem harci csiga."

Ez jó. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14656) kymco válasza DrGonzo22 (#14654) üzenetére


kymco
veterán

Láttad a száll a kakukk fészkére c. filmet?

www.refujvaros.hu

(#14657) DrGonzo22 válasza kymco (#14656) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Csak olvastam, de baromira semmi köze ahhoz a szerecsenmosdatáshoz, amibe most belekezdtél... Érdekes, hogy ezeket a pedofil holland papokat nem kirekesztetted, hanem elkezdted védeni. Vajon ők mivel jobbak, mint a londoni ördögűzők, bőrszín?

Amúgy kár kapálózni, mert nekem nem fogod beadni, hogy az egy normális dolog, hogy kisfiúkat megerőszakolnak, majd utána kiherélik őket. Elhiszem, hogy nektek ez ok, mert papok csinálják, de nekem nem.

(#14658) kymco válasza kymco (#14656) üzenetére


kymco
veterán

Épp az 50-es években kisérleteztek a pszichiátria területén, hogy mentális problémákat agyműtéttel (idegkapcsolatok átvágása, agyi területek kimetszése) "kezeljenek". Ez tényleg humánusabb volt...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14659) kymco válasza DrGonzo22 (#14657) üzenetére


kymco
veterán

Baromira nem érdekelnek a holland katolikusok, baromira nincs közöm ahhoz, amit az ötvenes években csináltak... Csak mindig rácsdálkozom arra az elvakultságodra, amivel elválasztod a történelmi helyzettől.. csakhogy rughass a kereszténységbe.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14660) DrGonzo22 válasza kymco (#14658) üzenetére


DrGonzo22
őstag

És akkor mi van? Ez kb. olyan, mintha azzal állnál elő, hogy a kurdok 20. sz. eleji kiirtása nem nagy ügy, mert nem sokkal utána zsidókat is tömegesen irtottak ki. Állatira semmi köze a két dolognak egymáshoz, ill. egyik léte nem teszi a másikat elfogadhatóbbá. Bár ahogy elnézem, ha fehér bőrszínű keresztényekről van szó, akkor neked mindegy mit csinál, az úgy van jól... erőszakolhat meg kisgyerekeket, akiket utána megcsonkít, az se gond- lényeg, hogy fehér keresztény legyen...

[ Szerkesztve ]

(#14661) Viszlát válasza kymco (#14659) üzenetére


Viszlát
addikt

Legalább következetes, könnyű átlátni rajta. :)

Én azon sem lepődtem meg, hogy pont ma állt ezzel elő, szerinted véletlen? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14662) kymco válasza DrGonzo22 (#14660) üzenetére


kymco
veterán

Kérnék linket az állításod igazolására! Egyébként nem vagy más, mint egy jól megtermett troll, aki csak fröcsögni tud.

www.refujvaros.hu

(#14663) Viszlát válasza kymco (#14659) üzenetére


Viszlát
addikt

Ma reggel találtam meg egy régi kedvencet:

Te vagy az akiből élet árad

Már nem is tudom honnan kaptam meg a kazettát, de rongyosra hallgattam. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14664) kymco válasza Viszlát (#14663) üzenetére


kymco
veterán

"Felvonulás Jézusért"?

www.refujvaros.hu

(#14665) Viszlát válasza kymco (#14664) üzenetére


Viszlát
addikt

Úgy rémlik, hogy ez már korábban meg volt, bár igen fiatal voltam még az elsőn, alig emlékszem valamire. Te is ott voltál? :)

Közben látom, hogy én nem is az elsőn voltam, hanem a másodikon, aminek a hanganyaga az "Ima a magyar népért" volt, '94-ben.

Balogh Misi Szent Szellem Jöjj kazija meg '92-es.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14666) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14660) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért lenne egy fogadásom arra, ha beletúrnánk a dologba előkerülne a pszichiátriai kapcsolat.

(#14667) kymco válasza Viszlát (#14665) üzenetére


kymco
veterán

Az ifink volt anno, én valamiért lemaradtam róla. De az elhangzott dalok ifi énekes füzetünk kincsei lettek.

www.refujvaros.hu

(#14668) Viszlát válasza kymco (#14667) üzenetére


Viszlát
addikt

Hát igen, az egy igen komoly zenei megújulást hozott szinte mindenhol. Akármerre jártam azóta, mindenhova eljutott Prazsák Laci munkássága, azóta se volt hozzá hasonló. Talán Pintér Béla Tegnap, ma és mindörökké albuma, de ő inkább a kisközösségekben "hódított". :)

Hozzáteszem, magyar forrásból. A rendszerváltás után Ron Kenoly vitte a prímet, majd a Hillsong, bár ez sok helyen már jóval kevésbé volt fogyasztható. Régi szép idők... :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14669) Peethy válasza D1Rect (#14666) üzenetére


Peethy
őstag

Mi lesz május 15-én? :D

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14670) D1Rect válasza Peethy (#14669) üzenetére


D1Rect
félisten

A pokol seregeinek popsinbillentése. ;)

(#14671) hallari válasza Viszlát (#14663) üzenetére


hallari
tag

Ezek is nagyon jók tőle:
103. Zsoltár[link]
Könnyű vagyok[link]

(#14672) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Azt hittem, hogy ilyen topic nem létezik.

(#14673) kymco válasza Jhonny06 (#14672) üzenetére


kymco
veterán

Ugye ezt szóviccnek szántad? :) Ha nem, akkor megkérdezném, hogy miért?

www.refujvaros.hu

(#14674) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

(#14675) JJános válasza DrGonzo22 (#14674) üzenetére


JJános
addikt

Csak nehogy ezt a számlát is a keresztényeknek nyújtsd be. :(((

2007-05-06 óta itt!

(#14676) kymco válasza JJános (#14675) üzenetére


kymco
veterán

Ezzel nyújtotta be....

www.refujvaros.hu

(#14677) Noddy válasza DrGonzo22 (#14674) üzenetére


Noddy
senior tag

Ebben az esetben elszomorító, hogy nem számonkérhetőek az elkövetők. :(
bár nem értem, hogy mi köze van a klérusnak a rendőrséghez és bírósághoz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14678) kymco


kymco
veterán

Mielőtt újabb "félreértés" fogalmazódhatna meg:
Borzasztónak tartom a történteket, amennyiben valósak a vádak, a szigorú büntetést sem tartanám elégségesnek, mert ettől az összetört életek nem állnak helyre...
És borzasztónak tartom, hogy az alantas ösztöneiket, és annak szabadon engedését papi palásttal és Jézus nevével igyekeztek elfedni...
De attól ők még nem keresztények, mert fedősztoriként használták fel Jézus történetét a saját nyomorukhoz...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#14679) kymco


kymco
veterán

[Erőszak a sportban]

Ezt olvasva nem azt olvasom ki, hogy a sporttal van baj, hanem az ember megváltásra szoruló nyomorult teremtmény.

www.refujvaros.hu

(#14680) D1Rect válasza kymco (#14679) üzenetére


D1Rect
félisten

Én meg azt, hogy nem vinném ilyen helyre a gyerekemet.

(#14681) Noddy válasza D1Rect (#14680) üzenetére


Noddy
senior tag

Be kellene linkelni a kismama topikba...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14682) DrGonzo22 válasza kymco (#14679) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Pedig pont ugyanarról a jelenségről van szó, és igenis gond van a sport ezen részével, mint ahogy gond van (helyenként, már sokfelé már csak volt) a katonasággal, a stricikkel (a prostitúció önmagában teljesen jó dolog, csak a módja nem megfelelő), a munkahelyekkel (kínai munkaerő kizsákmányolás, stb.), és igen gond van az egyházi szervezetekkel is. Mindet változtatni, reformálni kell, a jelenlegi normákhoz igazítani.

(#14683) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#14682) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Viszont pl. ott volt egy másik hír is, hogy miért nem jótékonykodik a Vatikán abból a pénzből, amit a pápai látogatásra költenek. Ekkora ostoba demagógiát rég hallottam (pedig aztán én tényleg a világ egyik legkárosabb dolgának tartom azt, ha propagálják a keresztény, vagy bármilyen egyéb vallást). Ilyen alapon minden szervezetet fel lehetne számolni, mert a saját működése helyett inkább jótékonykodhatna... Az már egy másik kérdés, hogy a katolikus egyház működése nagyjából lefedi az önreklámozást (amiben igaz, hogy egy fontos hívószó a jótékonykodás), de amíg vannak emberek, akik a saját pénzüket (és nem az adót) erre költik, addig ilyen alapon nem lehet támadni sem ezt, sem bármilyen más szervezetet. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehetne káros eszmék terjesztésével vádolni a katolikus egyházat, vagy környezetszennyezéssel egy tűzijátékokat előállító vállalatot.

Az pedig kizárólag a katolikusoknak jelenthet problémát (mondjuk nekik nagyon komolyat), hogy jótékonykodjanak, vagy önreklámozzanak. Ez az ő saját belügyük, és nevetséges, sőt szánalmas, hogy ezt kívülről kérik számon.

(#14684) kymco válasza DrGonzo22 (#14682) üzenetére


kymco
veterán

Ha mindenhol gond van, akkor ez nem hely függő dolog, hanem magával az emberrel van baj. És ezen nem segít semmiféle normarendszer, belülről kell változni.. mi ezt megtérésnek hívjuk.

www.refujvaros.hu

(#14685) DrGonzo22 válasza kymco (#14684) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem tudok egyetérteni. Több okból sem.

Első: ma már ezek a dolgok a fejlett társadalmakban nem elfogadottak, általános rosszallást váltanak ki, sőt kriminalizálva vannak, tehát úgymond az emberrel semmi gond, azzal van probléma, hogy ezek a jelenségek "árnyékban vannak". Pont ezért csak anniyt kell tenni, hogy be kell hozni őket a reflektorfénybe, és akkor maguktól felszámolódnak, nem szabad olyan alrendszereket hagyni, melyek nem kerülnek a nagy nyilvánosság elő, fenn kell tartani ezeken a rendszereken is az állandó kontrollt.

Második: az, hogy ma ezeket a jelenségeket rosszaknak látjuk teljesen esetleges, nincsenek ugyanis jó, vagy rossz dolgok. Hogy valamit rossznak ítélünk, az 90%-ban a biológiánktól, 10%-ban a környezetünk normáitól függ. Lehet praktikátlan, önmagától összedőlő, stb. rendszereket alkotni, de ezek nem lesznek valami felsőbb értelemben is rosszak, ugyanis ilyen nincs is. Lehet olyan rendszert is alkotni, ami minden tagja számára elviselhetetlen, csak nagyon szembe kell menni egy biológiai korláttal, és már készen is van egy ilyen rendszer, ami még akár működőképes, és magát fenntartani képes is lehet. Pl. simán lehetne olyan társadalomban is élni, ahol minden 60+ éves embert megölnek. Ha találnak hozzá egy kis hókuszpókuszt (hadd ne mondjam egy vallást) akkor még akár jónak is érezhetik ezt a rendszert a benne élők. Pl. akit így áldoz fel a családja, az rögtön egy csodálatos világba érkezik, ahol a szerettei várják... ha elmarad ez a rituálé, akkor elkárhozik, és nem talál nyugalmat, megragad a két világ között, és magányosan szenved...
Önként kérnék a gyilkosságot a 60 évesek, és a legnagyobb bűn lenne nem megölni a szüleinket. A vallás bármire képes, de igazság csak egy van - ott pedig nincs se jó, se rossz, de még csak emberek sem.

(#14686) Noddy válasza DrGonzo22 (#14685) üzenetére


Noddy
senior tag

"pedig nincs se jó, se rossz": Tehát ezzel azt mondod, hogy a pedofil papokkal nincs semmi baj. A környezet és a biológia tehet róla. De akkor nem értem miért vagy annyira felháborodva rajtuk?

Szerintem a helyzet ennél súlyosabb. Igen is rossz, amit tesznek/tettek. Mert fájdalmat okoztak a gyerekeknek, családoknak. Isten törvényét szegik meg.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14687) kymco válasza DrGonzo22 (#14685) üzenetére


kymco
veterán

Te azt mondod, hogy nincs alapvetően gond az emberrel. De van. Európában normák tiltják a gyermekprostitúciót, ezért a fejlett nyugat távol-keletre jár kiélni ösztöneit.
A nyugat normákban vág rendet a környezet szennyezés terén, ezért kihelyezi a környezetszennyező ipart, meg a hulladékait az elmaradott országokba.
És ez csak két dolog, ami 30 másodperc alatt eszembe jutott. Nagyon nagy gond van az emberrel, és ezen nem segítenek a normák. Ettől nem fog az ember megváltozni, max keresni fogja a kiskapukat, a szabályozást megkerülő "alagutakat".

Te azt mondod, hogy nincs jó is rossz. Ezzel ugyanazt mondod, amit a sátán. Az első emberpárnak azért kínálta a jó és a rossz tudás fájának gyümölcsét, mert ezzel megszűnik az Isten által alkotott jó és rossz rendszere, normája, tükre, helyette parciális etikai rendszerek születhetnek, aminek a határait a szubjektum alakíthatja. És mivel nincs egyetemes etikai rendszer, a káoszban nincs eligazodás jó és rossz között.
De ez hazugság, a sátán hazugsága. Van egyetemes normarendszer. Léteszi abszolút értékrend. És attól, hogy becsukom a szemem és azt mondom, hogy nincs, nem veszek róla tudomást, attól még van.

Hamarabb látom bekövetkezni a pragmatikus és materiális alapokon nyugvó társadalmakban az idősek és fogyatékosok eliminálását. Ez már törvényes keretek között Magyarországon is és más "fejlett országban" bújtatva jelen van, mert sok pénzt emészt fel az egészségügyi ellátásuk és improduktívak. De ez nem megy nyíltan. És csak egy "vallás" kell hozzá, ami azon alapul, hogy mennyi pénzbe kerül, mennyi hasznot termel....

www.refujvaros.hu

(#14688) DrGonzo22 válasza kymco (#14687) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"Hamarabb látom bekövetkezni a pragmatikus és materiális alapokon nyugvó társadalmakban az idősek és fogyatékosok eliminálását." én is pontosan így látom, a kutatások eredményei 50-100 éven belül mindkét problémát meg fogják oldani végérvényesen. Kis szerencsével még is beleeshetek a megoldott problémájú idősek körébe, bár erre sajnos kicsi az esély.

Jó és rossz nem létezik, ezek csak emberi fogalmak, maga a világ teljesen neutrális.

(#14689) kymco


kymco
veterán

"Jó és a rossz nem létezik... " - benyelted a kísértő hazugságát...

www.refujvaros.hu

(#14690) DrGonzo22 válasza kymco (#14689) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Szerintem teljesen kár tényekről vitatkozni, pláne úgy, hogy köztünk szakadék-szerű különbségek vannak, és esélyét sem látom annak, hogy kibillentselek ebből az örvényből, amibe belekerültél. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni azzal, hogy szerinted egy gonosz, szarvas bácsi hiteti el velem, hogy milyen a világ. De tőlem úgy látod a világot, ahogy akarod, rég elveszítetted a realitással az utolsó kis összekötő fonalat is. Sajnálni sajnállak, de segíteni nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#14691) DrGonzo22 válasza Noddy (#14686) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem, nem ezt mondom. Azt mondom, hogy nekem bajom van ezekkel az emberekkel, de természetesen ettől függetlenül ezek az emberek nem "rosszak". Valamit rossznak ítélni nem más, mint kifejezni a vele szembeni ellenérzéseinket. Nincs semmiféle objektív tartalma. Ezek mind csak értékítéletek.

(#14692) D1Rect válasza DrGonzo22 (#14691) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig van jó és rossz.
Nagyon egyszerű megkülönböztetni: a jó örömmel tölti el az embert a rossz pedig bánattal/fájdalommal.

(#14693) Peethy válasza D1Rect (#14692) üzenetére


Peethy
őstag

Ebből kiindulva ha megverem az ellenségemet, akkor az jó, mert örömmel tölt el. Ezt érdemes még kicsit pontosítani.

Egyébként kedves DrGonzo éppen az emberi lét egyik alappillérét kérdőjelezte meg, nevezetesen azt, hogy az embernek az állattal szemben van erkölcse, etikája :) Bár az etika még mindig nem vallás, tehát lényegében offtopic.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14694) D1Rect válasza Peethy (#14693) üzenetére


D1Rect
félisten

De őt nem. Ha mindent egybeveszel fájdalmat okozol.

Ez egy elnagyolt jó/rossz definíció de a fórum keretein belül nem is nagyon van lehetőség jobban körülírni.

(#14695) DrGonzo22 válasza Peethy (#14693) üzenetére


DrGonzo22
őstag

MYH16 gén rövid verziója, FOXP2, stb. gének különböztetlek meg minket a többi főemlőstől, de természetesen ettől még mi is ugyanúgy állatok vagyunk, mi mások is lehetnénk...

(#14696) Peethy válasza DrGonzo22 (#14695) üzenetére


Peethy
őstag

Lehet, hogy te igen, de ezt ne általánosítsd :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14697) DrGonzo22 válasza Peethy (#14696) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Már megint valaki, aki egy tényt úgy kezel, mintha az valakinek a véleménye lenne...

(#14698) Peethy válasza DrGonzo22 (#14697) üzenetére


Peethy
őstag

Na mitől lesz tény? Mert őnagysága azt mondja?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#14699) DrGonzo22 válasza Peethy (#14698) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ha őnagysága alatt a természetet érted, akkor igen, pont azért.

(#14700) Peethy válasza DrGonzo22 (#14699) üzenetére


Peethy
őstag

Óóó, a természet nem egészen ezt mondja. Vagy neked ki súgta ezt? :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.