Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) -Ben- válasza lev258 (#31450) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezer köszönet! :R :C Ez megoldotta az első számú problémát: „sudo apt-get purge nvidia*.”
Így végre bejutottam és le tudtam menteni az adataimat, fájljaimat is, ha esetleg újra probléma merülne fel.
A csíkok is eltűntek, de az hardveres probléma volt. Kivettem a kártyát, megpucoltam, visszatettem és jó lett. :) Valószínűleg túlhevülhetett (vagy valami ilyesmi), mert teljesen bedöglött rajta a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#31452) petya220 válasza -Ben- (#31451) üzenetére


petya220
senior tag

Az utolsó mondatod nem is láttam jó? :Y

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31453) -Ben- válasza petya220 (#31452) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudtam róla, máskülönben nem kínoztam volna szegény kártyát. :) Régi a hűtő, de nem volt különösebb jele a dolognak, eddig működött.

(#31454) Rimuru válasza -Ben- (#31453) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem ati radeon 9600-on adta meg magat a huto, de evekig nem volt vele gond, igaz azon kivul hogy kepet ad nem volt sokra hasznalva. :)

Vigyázat, csalok!

(#31455) petya220 válasza -Ben- (#31453) üzenetére


petya220
senior tag

Azt hittem,hogy tudtál róla :D
Így visszaszívtam, bocsi!

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31456) ubyegon2 válasza Rimuru (#31454) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

igaz azon kivul hogy kepet ad nem volt sokra hasznalva.

Pedig mennyi mindenre tudtad volna használni..... :DD

Ilyenem nekem is volt szerintem, nagyon jó volt. ;)

(#31453) 7etape

Amikor az én VGA-mat venti megállította a por, utána nem sokkal meglepően ijesztő pukkanással ki is múlt, gondolom a nagy meleg miatt kiszáradtak a kondik. Jobb, ha körülnézel, hol vannak jó áron VGA-k, ha már lefutott a bányász szezon, talán...bár az más kategória.

Great News! LTS Release of Linux Kernel will be Supported for 6 Years Now

[ Szerkesztve ]

(#31457) duo


duo
őstag

sziasztok!

van egy TASCAM us 2x2 külső hangkártyám. úgy vásároltam, hogy utánakérdeztem kompatibilis e linuxxal. az. melóhelyen ubuntu-xfce (nem xubuntu, ilyen unofficial xfce-core cucc, az is meglehet hogy itt olvastam róla.) örömmel tapasztaltam, hogy 17.04 felismerte. itthon debian 9 van openbox (lxpanel pcmanfm) ALSA van mindkét helyen.itthon is megy a buli. hangerőt viszont szoftveresen nem tudok állítani, csak potival.
__________________________________
pulseaudiot feltettem --no-install-recommends kapcsolóval.
teljesen jó mostmár megy a hangerőszabályzás. (nem a hangkártya nevét mutatja, hanem olyat ír az alsamixer a hangkártyára hogy pulseaudio és már mutat egy Mastercsatornát és azt lehet szabályozni.
ezzel így kb. viszonylag. hozzávetőlegesen. képben vagyok.

azzal viszont nem, hogy a pulseaudio ront-e a hangzáson? egyszerre nem hallom, így nem egyértelmű számomra.
Arra lennék kiváncsi, valakinek ilyen tapasztalata?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#31458) Sonja válasza duo (#31457) üzenetére


Sonja
veterán

Rontani ront, de ezt a mindennapi használatnál nem fogod észrevenni. Ha meg zenét hallgatsz, akkor pedig olyan lejátszóval tedd, amiben szépen be tudod állítani az ALSA-s bitperfect lejátszást. Ez lehet az mpd + valami kliens (pl. ncmpcpp, amit én használok), de lehet valami GUI-s is (pl. DeaDBeeF). Ez utóbbinál lejátszónál a kimeneti bővítmény-nél az ALSA output plugin-t kell kiválasztani, a kimeneti eszköznél pedig azt, ami alá a "Direct hardware device without any conversions" opció van írva. Így nem nyúl bele semmi a hangba. Én is így használom. ;)

Ui.: Pl. Audacious lejátszó is tudja ezt, de szerintem több minden.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#31459) ALFA válasza -Ben- (#31453) üzenetére


ALFA
senior tag

Ugye, nem azt akartad írni, hogy rátettél egy egész hűtőszekrényt egy kártyára? :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#31460) -Ben- válasza ALFA (#31459) üzenetére


-Ben-
veterán

Remélem nem komoly ez a kérdés... :U

ubyegon2: az lesz, már néztem is kártyát. Egy NV 710 GT lesz a befutó, nv 9400 gt -t fogja váltani.

[ Szerkesztve ]

(#31461) duo válasza Sonja (#31458) üzenetére


duo
őstag

köszi deadbeefet használok magam is.
de az lenne a legjobb ha nem is kellene pulse-ot használnom egyátalán.
az a baj, hogy a PCM csatorna sehogy nem állítható alsával. szoftveresen.

pontosabban openbox alatt belőttem, és tudom szabályozni meg egérgörgövel is a lxpanel tálcaikonját.
csak épp nem történik semmi. :/

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#31462) cigam válasza duo (#31461) üzenetére


cigam
félisten

A hangerőszabályzó beállításaiban átkapcsoltad ALSA-ra, ill. a listájában megjelnik az USB-s eszköz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31463) duo válasza cigam (#31462) üzenetére


duo
őstag

nem, debian openboxxal a szisztéma. ez milyen keverő? az ubuntué? (gnome alsamixer guit is telepítettem de abban sincs master csatorna, ennélfogva kiválasztani sem lehet.) nekem a PCM is jó lenne ha lehetne állítani. csak ugye nem lehet.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#31464) cigam válasza duo (#31463) üzenetére


cigam
félisten

Nem, az LXDE-vel jött, a panelbeállítás volume2-nek hívja. Bár nálam eleve nincs pulseaudio, csak alsa (artix).
Viszont ez segíthet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31465) duo válasza cigam (#31464) üzenetére


duo
őstag

no most csak alsa van.
alsamixerben
csak a fenti PCM csatorna van. állíthatatlan. :(
kár, mert így szól jól.
a linket köszi megnézem. bár először körbejárnék amit lehet mielőtt fordítani kezdek

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#31466) ALFA válasza -Ben- (#31460) üzenetére


ALFA
senior tag

Hát, sokak szerint nagyon kevés kártyánál értelmezhető a hűtő, de mindegyiknél értelmezhező a hűtőszekrény. Sőt, vannak olyanok, akik szerint az ideális megoldás az egész kütyüt a hűtőszekrényben tartani, csak a monitor és a billentyűzet legyen az íróasztalon. (Nyáron azok is bemehetnek a hűtőszekrénybe, ha van rá kapacitás és a helyzet úgy kívánja.) ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#31467) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szűkségem, gondoltam felrakom az öreg notebook-ra az Ubuntut, hátha kicsit fürgébb lesz tőle. Úgy emlékszem, hogy régebben volt olyan opció, hogy akár Windows alól is fel lehetett telepíteni és a két rendszer egymás mellett volt. Ez most már nem lehetséges?

Sic Parvis Magna

(#31468) lev258 válasza 30z.Samu (#31467) üzenetére


lev258
veterán

Öreg gépre ne Ubuntut, hanem pl. Lubuntut tegyél.
A Windows alóli telepítés neve wubi, de ez már évek óta nem támogatott (nem ok nélkül).
A valódi Windows mellé telepítést a Valami más opcióval tudod elérni, amikor oda jutsz a telepítővel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31469) Dave™ válasza ALFA (#31466) üzenetére


Dave™
nagyúr

(#31470) 30z.Samu válasza lev258 (#31468) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi a tippet! Mindegy, akkor holnap hozok pen drive-ot, csak gondoltam hátha meg tudom oldani anélkül.

Sic Parvis Magna

(#31471) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

DevStacket (OpenStack in a box) telepitenek egy Ubuntu Server VM-re, de folyton kifogyok a RAM-bol es a swapbol mar a csomagok telepitese alatt a sok nested VM miatt. 14GB RAM kene a rendszernek elvileg, de ennyi nincs a gepemben. 2GB RAM-mal es 16GB swappel mukodne vajon? SSD-rol futna, es a teljesitmeny nem szempont, ugyhogy talan ez egy jarhato ut. Mit gondoltok?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31472) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megszűnt a Catalyst a 14.04.3 -tól ha jól tudom, semmilyen UI nincs beállításokhoz? Konzol parancs létezik (ilyenekre gondolok: deinterlaced, Anti-aliasing, vsync)?
Csak a Amdgpu-pro-hoz lesz egyszer majd hasonló UI, nyílthoz nem várható?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31473) lev258 válasza zoltanz (#31472) üzenetére


lev258
veterán

Az AMDGPU-PRO teljesítménye már nagyrészt elmarad a nyílttól, így nem annyira ajánlott.
Ígérgették korábban az AMD-nél, hogy lesz majd nyílt grafikus felület, de mostanság nem volt frissebb infó róla. Remélhetőleg a DC kód után több erőforrást tudnak majd ilyen célokra is szánni.
Jelenleg néhány fájl módosításával tudod megtenni.
r4z: Szerintem ez inkább a Haladó topikba való kérdés.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31474) r4z válasza lev258 (#31473) üzenetére


r4z
nagyúr

Atnezek oda, koszonom!

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31475) ubyegon2 válasza ALFA (#31466) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

üzemi, optimális működési hőtartomány

Ez a titka a dolgok működésének, még a zembernek is jót tesz, nem csak az eszközöknek, szóval csak óvatosan ezzel a hűtőbe a számítógépet dologgal!

1 példa ilyen témában.

(#31471) r4z Bár ilyen egyszerű lenne, hogy swappal kiválthatnánk a fizikai ram meglétét...... :)

[ Szerkesztve ]

(#31476) zoltanz válasza lev258 (#31473) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!

"Az AMDGPU-PRO teljesítménye már nagyrészt elmarad a nyílttól, így nem annyira ajánlott."

Miért nem a a nyílt Amdgpu kódjára épül a zárt Amdgpu-pro is vagy a zárt lassabban frissül?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31477) lev258 válasza zoltanz (#31476) üzenetére


lev258
veterán

Az AMDGPU egy kerneldriver, mely magáért a hardverért felel, annak megfelelő kezeléséért.
Ami a 2D vagy 3D képességeket, teljesítményt adja, az már a szoftveres oldal, a megfelelő OpenGL implementáció. Ez utóbbi a PRO rész, illetve a Mesa.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31478) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

Egy olyan gondom akadt, hogy tegnap óta pár percenként eldobja az Eth kapcsolatot a gép. (Ez előtte nem volt probléma legfeljebb néhány naponta). Egyetlen újdonság, hogy egy wifi router került a DSL modemre, ami szintén működött napokig probléma nélkül.

Ami talán segíthet elizolálni, hogy Ubuntu USB -ről bootolva (1604.2LTS), teljesen jó, kábelen, és a telefonomon is megy wifivel, ahogyan várnám.

Sikerült odáig visszafejlesztenem, hogy egy régebbi (r8168) realtek eth controller driverrel teljesen kinyírtam a legfrissebb kernelben a kapcsolódást.

Most egy régebbi kernelről kapcsolódik GRUB menuből, amivel szakadozik a kapcsolat.

Tudok segíteni, hogy mi lehet a probléma?
Milyen diag reportokkal lehetne felfedni a problémát?

1404LTS

Köszi szépen :R

(#31479) lev258 válasza Gave (#31478) üzenetére


lev258
veterán

Mivel már te magad is hozzányúltál, így nehezebb megválaszolni.
Mivel azt írod, korábbi kernellel megy, így simán lehetséges az is, hogy az újabb kernelben van egy bug. Ebben az esetben használd azt, amelyik jó.
Ja, hogy azzal is szakadozik. Jó lenne, ha vissza tudnád csinálni a dolgokat az eredeti állapotra.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31480) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mate 14.04 friss rendszerre szerettem volna pip-et telepíteni a youtube-dl-hez kell.

sudo apt-get install python-setuptools

Ezt írja:

python-setuptools : Függ ettől: python-pkg-resources (= 3.3-1ubuntu1) de csak 3.3-1ubuntu2 telepíthető
E: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31481) Gave válasza lev258 (#31479) üzenetére


Gave
addikt

Köszi a választ, sikerült vissza törölnöm Synaptic-al a rossz drivert. Most vissza állt a net kapcsolat az új kernelben is.

Az is majdnem bizonyos most már, hogy mégis csak a Wifi Router a ludas amit a DSL modemre raktam, habár így már lehet, hogy nem Ubuntu probléma lesz, csak valami hálózatos macera amihez értenem kellene :B.

(#31482) zoltanz válasza zoltanz (#31480) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megoldva, bocs pip nélkül felment ezzel:

sudo apt-get install youtube-dl

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31483) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jelentősebb gyorsabb a böngészés a 14.04-gyel pl a Facebook, nem akadozik, nem tekeri 100% a procit mint a 16.04.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31484) lev258 válasza zoltanz (#31483) üzenetére


lev258
veterán

Egyéni probléma. Mielőtt ráfogod a 16.04-re, vedd figyelembe, hogy sokan használják normál prociműködés mellett.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31485) zoltanz válasza lev258 (#31484) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez is normálban megy.
Csak most nem terheli le teljesen a Facebook masszív scroll-ozás. (igaz kell hozzá egy Chromium és Script szűrű, de ezt mindkét rendszeren használom). Kevesebb erőforrással beéri, Ram-ból is vagy 2-300 MB-tal.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31486) ubyegon2 válasza lev258 (#31484) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sokan használják a 16.04-et, de ennyi. Két igen ósdi laptopra kizárólag csak a 14.04 alapú Mint ment fel és működött velük, így amit zoltanz kolléga mond, kétségtelenül megalapozott tény. ;)
Ég és föld a kettő közötti rendszeréhség.

[ Szerkesztve ]

(#31487) Gave válasza ubyegon2 (#31486) üzenetére


Gave
addikt

Ezzel csak megerősítitek, hogy várjam ki a 1804-et. :D

(#31488) lev258 válasza ubyegon2 (#31486) üzenetére


lev258
veterán

Kezdjük ott, hogy ósdi laptopra nem Mint-et, hanem Lubuntut tegyél. Onnantól a rendszeréhség is más kategória.
Mindössze azért írtam ezt, és a következőt ne vegye magára senki, mert sajnos az utóbbi időben egyre többen vannak, akik dobálóznak ahelyett, hogy a dolgok mögé néznének.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31489) -Ben- válasza ubyegon2 (#31486) üzenetére


-Ben-
veterán

+1, az én gépem nem egy „ócskaság”, de 14.04 után már nem olyan gördülékeny a rendszer. Jobban gurult, mint 16.04 alatt.

(#31490) ubyegon2 válasza Gave (#31487) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amiatt érdemes kivárni, hogy jobb lesz-e valamiben, de ahogy lev258 szaki is mondta, egyikkel sincs semmi gond, csak az egyik hw kompozícióval ez megy jobban, a másikkal amaz. Lehet ezt bármilyen irányból is megközelíteni, ez van. ;)

(#31489) 7etape Valami lehet ám ebben, mert amikor kényszerűségből visszatettem a desktopra a 17.3-at, szerintem az kevesebb erőforrást igényelt jóval, a Mint 18.2-nél. Ill. nem szerintem, hanem a top, htop, stb kimenetek szerint, ráadásul egy ideje itt van mellettem a gépház és alig van hangja, de 17.3-mal tök csendes volt. A Toshiba Satelliten most cserélem le 17.3-ra a 18.2-ket, mert az is zajos. Eddig is az ment rajta jól, de az SSD-re már 18.2 került, gyors, mint a veszett fene, de zajong!

(#31488) lev258

Olvasom én is az itteni kezdős bejegyzéseket, mint tudod, de a Fujitsu Siemens Amilon már az XP se ment és LXDE, LXLE se mozdult, el se indult vele, a Mint 17.3 XFCE volt az egyetlen, ami viszont egész tűrhetően ment.
Innentől kezdve nekem már írhatnak bármit, mit kell gyenge gépre rakni, vagy Mint 17.3 XFCE vagy a magyar Puppy Unikornis, végszükség esetén. :) Utóbbit még nem kellett kipróbálnom, de Kapitány kipróbálta és tetszik neki.

Lehet, hogy a systemd előtti Ubuntu alap miatt van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#31491) zoltanz válasza lev258 (#31488) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most már kíváncsivá tettetek. Letesztelek egy tényleg gyors OS-t milyen rendszerigényű egy mai szabványokkal boldoguló böngészővel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31492) duo válasza zoltanz (#31491) üzenetére


duo
őstag

annyit mondanék hogy a youtube-dl re alternatíva a [ClipGrab]
lehet benne keresni, videot és mp3-at is tud.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#31493) zoltanz válasza duo (#31492) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!

Kipróbáltam a Slacko Puppy Linux-on a böngészést. (Slackware, kernel 3.14.55, JWM ablakozó, Chrome 32)
Néhol fele proci erőforrással dolgozik a Mate 14.04-hez képest, de mindenhol érezhetően gyorsabb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31494) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szűkségem, Mint-ot használom ugyan, de ahogy elnéztem sok mindenben hasonlít az Ubuntura. Gondoltam feltelepítem a Wine-t kíváncsiságból, megkerestem a csomagkezelőben, ott írta hogy használjam az apt-get parancsot. Oké, Terminálba be, beírtam apt-get install wine
Erre ez fogad:
E: /var/lib/dpkg/lock zárolási fájl nem nyitható meg - open (13: Engedély megtagadva)
E: Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, rendszergazdaként próbálja?
Oké, próbáljuk meg sudo-val, erre meg dobta ki:
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
wine : Függ ettől: wine1.6 de az nincs telepítésre megjelölve
E: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

Gondoltam alakul, akkor beírtam ezt: sudo apt-get install wine 1.6. Na itt elég sok mindent kiírt, de a lényeg hogy sok minden függ mindentől, de az nem lett telepítésre kijelölve. Írta egyik ismerősöm, hogy akkor a Synaptic-al próbáljam meg. Oké, elindítom, kijelölöm telepítésre, de az ezt az üzenetet dobta ki: Nem lehet alkalmazni a kijelölt változásokat. Először javítsa meg a törött csomagokat. És én itt meg is akadtam...mit csesztem el és hogy tudom rendesen feltenni? Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#31495) cigam válasza 30z.Samu (#31494) üzenetére


cigam
félisten

apt-get clean
apt-get autoremove

segíteni szokott.

Régi leírás, de lehet még aktuális, a nálamnál gyakorlottab Mint/wine használók majd kijavítanak. Amúgy nincs benne az áruházban?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31496) 30z.Samu válasza cigam (#31495) üzenetére


30z.Samu
félisten

Benne van, de ott írja, hogy használjam az apt-get parancsot.

Sic Parvis Magna

(#31497) Lathronos válasza 30z.Samu (#31496) üzenetére


Lathronos
őstag

Parnacsolj, itt a legfrissebb stabil wine telepítésének leírása. Link. Több szoftverrel és játékkal kompatibilis mint az 1.6 és észrevételem szerint nem pörgeti annyira a CPU-t.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#31498) 30z.Samu válasza Lathronos (#31497) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen! :R

Sic Parvis Magna

(#31499) 30z.Samu válasza Lathronos (#31497) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az utolsó parancsnál elakadtam, ezt dobja ki a Terminál: E: Nem sikerült zárolni: /var/lib/dpkg/lock - open (11: Erőforrás átmenetileg nem érhető el)
E: Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, lehet hogy másik folyamat használja?

Ilyenkor mit tudok tenni?

Bocsi, kiszaladtam a szerkesztési időből.

Szerk.: Úgy fest siker, valamit veszettül csinál. :) Tetszik egyébként ez a parancssoros megoldás, kis nosztalgia faktor a Dos korszakból. Viszont ezt még ki kell ismerni. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31500) ALFA válasza zoltanz (#31493) üzenetére


ALFA
senior tag

Néhol fele proci erőforrással dolgozik a Mate 14.04-hez képest, de mindenhol érezhetően gyorsabb.

Azt ugye, persze, tökéletesen tudod, hogy ez az állításod nem a sw-t, hanem a hw-t minősíti. :F

Azt meg végképp nem értem, minek csatoltál be egy kéretlen reklámot.
Ha még esetleg a Duck-os keresőt használnád, megérteném, hogy fel akarok hívni a linuxos értelmiség figyelmét a normális alternatívára, de az, hogy egy olyan céget reklámozol, ami egyre inkább a korábban "ipari kémkedés" kategóriából él meg, enyhén szólva furcsa a számomra. :(

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.