Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) zoltanz válasza ALFA (#31500) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem reklámnak szántam, nem mintha rászorulna a google, de itt látni, hogy nem legacy nézetben megy a böngető.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31502) ubyegon2 válasza ALFA (#31500) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt meg végképp nem értem, minek csatoltál be egy kéretlen reklámot.

Ne csináld már, a guglis kereső meg böngésző screenshotja mitől lenne reklám? Mennyiért árulják?
Te még nálam is kekecebb tudsz lenni időnként! ;)

Egyébként zseniálisan külön tudod választani a hw/sw dolgot, pedig nincsenek meg egymás nélkül, de logikus, hogy ezek a különbségek csak gyenge gépnél jöhetnek elő és bizony az az unikornisos disztró ez ennyire lightosan fogyaszt!

(#31503) Lacc válasza 30z.Samu (#31499) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ez teljesen normális. Ez a rendszer felállásánál is nagyon gyakran előfordul, főleg azért mert a Gnome/Ubuntu áruháznak is van ilyen frissítő mechanizmusa, vagy a háttérben van automatikus frissítés/telepítés.
Ez a jelenség az Ubuntu 17.10, 16.04 is megvan (De már Fedora 26 alatt is tapasztaltam, ha egyszerre próbáltam az áruházzal és a konzolból frissíteni - igaz ott dnf van).
(Van amikor nagyon rövid ideig csinálja, van amikor nem)
Ez a feature azért került be a Linux kernelbe hogy türelemre tanítson ifjú Padawan :D

(#31504) 30z.Samu válasza Lacc (#31503) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen Mester! :)) :R Alapjában véve tetszik a rendszer, csak meg kell tanulni Linuxul, bár ezek már gondolom lényegesen egyszerűbbek, mint régen voltak. Gondolok itt arra, hogy most már lehet telepíteni csomagokat is, nem kell mindent Terminálból telepíteni. Az öreg masinám 2GB memóriájával is elég jól gazdálkodik, a Microsoft tanulhatna.

Sic Parvis Magna

(#31505) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Új Ubuntu mikor jön? Ebben már a Gnome lesz az alapértelmezett ugye?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31506) safranyek válasza leslieke (#31505) üzenetére


safranyek
tag

Október 19-én. Gnome 3.26 lesz.

(#31507) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egy amatőr kérdés: Alapvetően mi a különbség a Linuxok között?

Sic Parvis Magna

(#31508) leslieke válasza safranyek (#31506) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31509) leslieke válasza 30z.Samu (#31507) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kernel, kezelő felület, csomagok típusa.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31510) Dave™ válasza 30z.Samu (#31507) üzenetére


Dave™
nagyúr

Inkább fordítva: a Linux kernel a közös, de annak is van sok verziója, meg ilyen-olyan patchek hozzájuk. A különböző disztribúciók különböző csomagkezelőket, tárolókat, asztali környezeteket használhatnak többek között. Illetve eltérnek előtelepített programok és különböző optimalizációk tekintetében. Szóval elég nagy különbségek lehetnek.

(#31511) 30z.Samu válasza Dave™ (#31510) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na majd ezekbe lehet, hogy kicsit elmerülök, mert kezd tetszeni a téma. :)

Sic Parvis Magna

(#31512) Dhampir válasza 30z.Samu (#31494) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia, próbáld meg feltenni a PlayOnLinux programot (a csomagkezelőben is megtalálható), abban kényelmesen cserélgetheted is a különféle Wine verziókat.

(#31513) Dave™ válasza 30z.Samu (#31511) üzenetére


Dave™
nagyúr

Itt elég jól át lehet tekinteni őket, kiválasztva egy-egy disztribúciót láthatod a főbb paramétereket.

[ Szerkesztve ]

(#31514) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszönöm mindenkinek! :R Eddig csak az öreg laptopon használom a Mint-ot, teljesen jól működik vele. Bár azt még nem tudom, hogy jellemző-e erre a rendszerre, hogy idő közben lassul, mint mondjuk a Win 7. De azon gondolkodom, hogy az otthoni nagy gépre is fel kellene tenni mondjuk ugyancsak a Mint-ot és kicsit tanulgatni.

Sic Parvis Magna

(#31515) Lacc válasza leslieke (#31505) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ha akarod, a Betat, ki lehet probalni. Nem rossz, de inkabb Fedora lesz ebbol hosszu tavon, ha a Gnome felulet marad csak.

Ami tetszik, hogy nem kell az apt-get parancsot kiirni, hanem eleg az apt is.
Ami nem tetszik, hogy az aruhaz, az gyengebb, mint Fedora eseten, peldaul, Gnome add-on-okat nem tud kezelni.

Beraktak a DashToDock extension-nek egy alap verziojat, na ha te kulon telepited az eredetit, akkor van egy kis katyvasz de kibirhato.

Eddig is hasznaltam Beta Ubuntukat, de ennel olyan erzesem van, mintha ez egy teszt peldany lenne annak kideritesere, hogy tud ez a Gnome-mal egyutt muzsikalni.

Ami nagyon idegesito volt, hogy a 16.04 eseteben siman feltudtam csatlakozni az egyetemi halozatra, mindenfajta beallitas nelkul, na most ezzel nem, es rendesen utana kellett olvasni, hogy milyen beallitasok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#31516) leslieke válasza Lacc (#31515) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót, annyira nem sürgős, hogy ne várjam meg a véglegest.
Amúgy sincs sok időm foglalkozni vele.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31517) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Az ElementaryOS-t ismeri valaki? Jó rendszernek számít? Mondjuk engem igazából csak az fogott meg benne, hogy hasonlít a MacOS-re. :)

Sic Parvis Magna

(#31518) zoltanz válasza Dave™ (#31510) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ebben a Slacko Linux-ban pont azon csodálkoztam, hogy két csomagkezelője is van pet, sfs. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31519) ubyegon2 válasza Lacc (#31515) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ami tetszik, hogy nem kell az apt-get parancsot kiirni, hanem eleg az apt is.

Ez a 16.04-ben volt újdonság, bár már akkor se volt új, csak ők alkalmazták először. Van azért furcsaság benne, mert nem teljesen ugyanazt csinálja mindkettő. [link]

Amúgy sok különbség nincs a kettő között, az apt újdonsága update-nél az, hogy kiírja a frissíthető csomagok számát, upgrade-nél pedig a folyamat alatt látható alul egy százalékos progress bar.

(#31503) Lacc
Egyszerre nem futhat több csomagkezelő root joggal, így ha meg van nyitva a synaptic, akkor addig nem futhat le a terminalos frissítés. Ez nem egy újítás vagy features. ;)

(#31517) 30z.Samu Abban kb ki is merül minden pozitívuma.

[ Szerkesztve ]

(#31520) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Fel akartam tenni az itthoni gépre is a Mint-ot, de ahhoz újra kéne particionálni a meghajtókat és akkor a Windows-t is újra kéne tenni. Ahhoz pedig nincs kedvem. :D

Sic Parvis Magna

(#31521) Rimuru válasza 30z.Samu (#31520) üzenetére


Rimuru
veterán

Lecsipsz egy letezo particiobol?

Vigyázat, csalok!

(#31522) 30z.Samu válasza Rimuru (#31521) üzenetére


30z.Samu
félisten

Láttam, mint opció. De az nem bántja akkor a többit? Illetve ha sikerül feltenni, akkor a kész rendszer látni fogja az NTFS fájlrendszert?

Sic Parvis Magna

(#31523) Rimuru válasza 30z.Samu (#31522) üzenetére


Rimuru
veterán

Kezzel csinald az a biztos, ha csak windows van fent akkor windows alol, eleg csak a zsugoritast megcsinalni, utana a telepitovel folytathatod.
Igen latja az ntfs-t is.

Vigyázat, csalok!

(#31524) 30z.Samu válasza Rimuru (#31523) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sikerült, köszi! :R És és föld a különbség a két gép között sebességben. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31525) leslieke válasza 30z.Samu (#31524) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez már csak ilyen. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31526) ubyegon2 válasza 30z.Samu (#31524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És és föld a különbség a két gép között sebességben.

Nem írtad, milyen Mint-et használsz pontosan, de az is sokat számít, hogy 2GB fizikai memóriával használsz virtualizációt. ;)

Swap mennyi a 2GB-os gépen?

(#31527) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Próbált már valaki Ubuntu alatt IP kamerás rendszert összehozni? Én próbáltam Lubuntu 16.04-gyel meg ZoneMinder-rel, de egyrészt EZ szerintük az "easy way" - bele se merek gondolni, mi a bonyolult módszer - másrészt az istennek se jött össze. Meg mondjuk azt se nagyon értem, ehhez az egészhez mi a fenének MySQL.

Végül ledaráltam az egészet és Win7-tel meg CMS-szel hoztam össze, de biztonsági meg hardverkímélési okokból jó volna Ubuntu-val megoldani. Azonban, ha a ZoneMinder a legjobb program erre, akkor felejtős.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31528) lev258 válasza Dark Archon (#31527) üzenetére


lev258
veterán

Nem ismerem a programot, de a leírása alapján ez egy komplett megoldás, teljes kereshető adatbázissal meg minden egyébbel, ami céges környezetben fontos lehet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31529) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Használtam egy kicsit nagy gépen is a Linuxot, de nekem ott valamiért nem tetszett. Nem tudom megmondani miért, pedig tényleg nagy gépen perdült-fordult, rákattintottam valamire már ott is volt. Laptopon viszont még mindig tetszik, nem értem az okát. De úgy fest, hogy nekem a Linux az amolyan laptopos rendszer lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31530) ubyegon2 válasza 30z.Samu (#31529) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Desktopon szokni kell Win után, de továbbra sem tudjuk, milyen DE-vel tetted fel, pedig attól függően nagyon jól testre lehet szabni. Vagy mi az ami nem tetszik neked asztali gépen? Van, amit nem tudsz végrehajtani vele? Nem akarlak mindenképpen rábeszélni, de ég és föld a két rendszer használata és a Linux előnyére, ha csak nem használsz feltétlenül olyant, amihez Win kell. Szerintem egy-két hétig érdemes lenne szoknod, hidd el meg fog győzni!

(#31531) 30z.Samu válasza ubyegon2 (#31530) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igazából semmi olyat nem találtam, amit nem tudtam megcsinálni rajta vagy ilyesmi, ha olyanba akadok úgy is kérdezek. Csak valahogy nem jött át, én alapvetően szoktam játszani is, szóval Windows mindenképp maradna mellette. Csak gondoltam a nagy gépre is felrakom, kicsit ismerkedek vele, stb. Lehet, hogy tényleg idő kellene neki és megszoknám, viszont laptopon nem volt ilyen "probléma", azon gondolkodtam, hogy eddig miért nem próbálkoztam vele.

Sic Parvis Magna

(#31532) ubyegon2 válasza 30z.Samu (#31531) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No de mit használsz, mit raktál fel?

Egy inxi -F terminal kimenetet rakhatnál fel, lehet csak nem a megfelelő, neked tetsző DE-vel telepitetted.

(#31533) 30z.Samu válasza ubyegon2 (#31532) üzenetére


30z.Samu
félisten

Linux Mint volt fent, magával a rendszerrel nem volt semmi baj. Nem volt hibás vagy ilyesmi, csak egyszerűen nem tetszett nagy gépen valamiért. De szerintem majd nekiugrom még egyszer, hátha megszokom, de laptopon ez nem volt gond. Arról írok jelenleg is és jó döntésnek tartom, hogy a Windows-t lecseréltem Linuxra. Bár ehhez közrejátszott a hardver is, de úgy voltam vele, hogy laptopon úgy sem játszom, nézzük meg. Ismerős hozott egy telepítőt, ugyanis Ő évek óta tolja és volt neki egy Mint telepítő a polcon. Ami nagyon tetszik ebben a rendszerben, az többek között a memória kezelés, sokkal jobb, mint Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31534) ubyegon2 válasza 30z.Samu (#31533) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux Mint volt fent, magával a rendszerrel nem volt semmi baj.

OK, hogy Linux Mint, de melyik DE? Cinnamon, Mate, KDE vagy XFCE? Ettől függ a komfortérzeted javarészt!

(#31535) 30z.Samu válasza ubyegon2 (#31534) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaaa :B Még zöldfölű vagyok a témában, bocsi! :B A Cinnamon-t tettem fel, amit kaptam az ismerőstől.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31536) Rimuru válasza 30z.Samu (#31535) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor kiprobalhatsz egy KDE-t is. :)

(Most leszek kiutalva :DDD)
Egyebkent azt irtad hogy tanulni szeretnel, win10 alatt esetleg hasznalhatod a linux subsystem-et (vagy virtualis gep).

Vigyázat, csalok!

(#31537) 30z.Samu válasza Rimuru (#31536) üzenetére


30z.Samu
félisten

Még egy amatőr kérdés: Ezek között mi a különbség?

Sic Parvis Magna

(#31538) Rimuru válasza 30z.Samu (#31537) üzenetére


Rimuru
veterán

Hat ugy kb minden. :DDD
Mas kulso, mas programok (ugyan arra, pl fajlkezelo), mas lehetosegek, mas eroforras hasznalat, stb.
Nezz rola youtube videokat.

Vigyázat, csalok!

(#31539) 30z.Samu válasza Rimuru (#31538) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egész pofás a kinézete, bár lényegében a Cinnamon-al sincs gondom. Viszont a nagy gépen lehet, hogy tényleg egy látványosabb megoldással kellene próbálkozni. :D

Sic Parvis Magna

(#31540) lev258 válasza 30z.Samu (#31533) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként lehet játszani is. Sok Steam-es játék elérhető és persze nem Steam-esek is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31541) 30z.Samu válasza lev258 (#31540) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csak kérdés mennyire hozzák azt a teljesítményt, mint mondjuk a Windows alatt. :B

Sic Parvis Magna

(#31542) lev258 válasza 30z.Samu (#31541) üzenetére


lev258
veterán

Attól függ.
Az Intel jellemzően alulteljesít, viszont megbízhatónak tekinthető, ha már pár éves a hardver.
Az AMD a nyílt driverrel helyenként akár jobb teljesítményt is nyújt, mint a zárt (beleértve a Win-est is).
Az Nvidia nagyjából ugyanazt adja, abból csak a zárt a járható út, időnként viszont meg kell szenvedni a telepítésével.
Az más kérdés, hogy sok játék DirectX-re optimalizált, OpenGL-re kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31543) 30z.Samu válasza lev258 (#31542) üzenetére


30z.Samu
félisten

A játék részét nem bántom szerintem, jó arra a Windows, pláne hogy van olyan játék, amit az Áruházból vettem meg. :)

Sic Parvis Magna

(#31544) lev258 válasza 30z.Samu (#31543) üzenetére


lev258
veterán

Én már évekkel ezelőtt magam mögött hagytam a Windows-t, teljesen. És időnként játszok is azóta, megelégedéssel. :DDD
Persze sokaknak jobb, ha maradnak az is-is megoldásnál.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31545) ubyegon2 válasza Rimuru (#31536) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen :P , de nem a KDE miatt! Hanem emiatt:

win10 alatt esetleg hasznalhatod a linux subsystem-et (vagy virtualis gep).

(#31535) 30z.Samu Ha kaptad valakitől, az nem túl megnyugtató, lehet, hogy nem egy friss verzió vagy nem is a hivatalos, nyomhatnál egy terminal kimenetet az inxi -F parancsról!

A látványosság sem annyira egyszerű kérdés, mert nálam alig látszik különbség a KDE és Cinnamon között, mindig kikapcsolom az effekteket az alapprogramok a különbözőek valóban, ahogy kéklufi is mondta. :)

Látványossá tehető egy Mate vagy egy XFCE kezelő felülettel is könnyen, ha a géped alkalmas rá, de ezt is megtudjuk a fenti parancskimenetből. Gyakorlatilag ezerszer könnyebb látványossá tenni, mint egy Wint, bár én a 7-nél lecsatlakoztam, így ez nem tuti.

terminal-t használtad már? ctrl alt t billentyűkkel is elő tudod hívni, beirod bemásold a parancsot és nyomsz egy enter-t

kapsz egy ilyen kimenetet: (a hosszú kimeneteket mindenképp pastebin-nel kell linkelni a hsz-be) pastebines link

ubyegon@ubymintc182-Satellite-L305 ~ $ inxi -F
System: Host: ubymintc182-Satellite-L305 Kernel: 4.8.0-53-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: Cinnamon 3.4.6 Distro: Linux Mint 18.2 Sonya
Machine: System: TOSHIBA (portable) product: Satellite L305 v: PSLB8U-04X02F
Mobo: TOSHIBA model: Portable PC
Bios: INSYDE v: 2.20 date: 12/09/2009
CPU: Dual core Intel Pentium Dual T3200 (-MCP-) cache: 1024 KB
clock speeds: max: 2000 MHz 1: 1333 MHz 2: 1666 MHz
Graphics: Card: Intel Mobile 4 Series Integrated Graphics Controller
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa)
Resolution: 1280x800@59.98hz
GLX Renderer: Mesa DRI Mobile Intel GM45 Express
GLX Version: 2.1 Mesa 17.0.7
Audio: Card Intel 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller
driver: snd_hda_intel
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.8.0-53-generic
Network: Card-1: Realtek RTL8101/2/6E PCI Express Fast/Gigabit Ethernet controller
driver: r8169
IF: enp2s0 state: down mac: 00:1e:33:6e:c6:e4
Card-2: Qualcomm Atheros AR928X Wireless Network Adapter (PCI-Express)
driver: ath9k
IF: wlp3s0 state: up mac: 00:21:63:86:90:63
Drives: HDD Total Size: 120.0GB (8.5% used)
ID-1: /dev/sda model: KINGSTON_SHFS37A size: 120.0GB
Partition: ID-1: / size: 20G used: 5.7G (31%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
ID-2: swap-1 size: 4.29GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/sda2
RAID: No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Sensors: System Temperatures: cpu: 52.0C mobo: N/A
Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Info: Processes: 180 Uptime: 1:14 Memory: 1524.2/3821.5MB
Client: Shell (bash) inxi: 2.2.35

[ Szerkesztve ]

(#31546) Rimuru válasza ubyegon2 (#31545) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudom, azert volt ugy a sortores hogy egybe legyen az osszetartozo. :P

Vigyázat, csalok!

(#31547) 30z.Samu válasza ubyegon2 (#31545) üzenetére


30z.Samu
félisten

18.2.van fent és a Mint oldaláról lett lekapva. :) Persze, használtam, mert a Wine-t ott installáltam, meg a feladatkezelőt ott csalogatom elő (gnome-system-monitor). A laptopom tuti alkalmatlan a csilli villi rendszerhez, mert van vagy 8 éves. A nagy gépem pedig G4560 proci, 8Gb Ram, Rx460 2Gb Vga.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31548) ubyegon2 válasza 30z.Samu (#31547) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazából nekem is egy 8-10 éves laptopon fut a KDE meg a Cinnamon is, 4GB mondjuk van benne, a nagygéped meg mindent visz így első blikkre. Szerintem még a terminal is futna rajta, ha kipróbálnád ezt a rövidke parancsot: inxi -F

Szóval csak ismerkedj ezekkel a DE-kkel, aztán meglátod, hogy be fog valamelyik szippantani és dual boot rendszert fogsz használni.

Akik meg Win használatot javasolnak virtualra, mind fizetett redmondi ügynökök, ne hallgass rájuk! :D

(#31549) 30z.Samu válasza ubyegon2 (#31548) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hogy a nagy gépen futtassam, ahhoz vissza kellene tenni, vagy legalábbis egy másikat feltenni. ;] Az én laptopomban csak 2Gb Ram és az a plafon.

Sic Parvis Magna

(#31550) ubyegon2 válasza 30z.Samu (#31549) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy már le is szedted a gépről! Ha lesz 10-15 perced, majd újra felrakhatod, bár pendrive-ról futtatva is tudod próbálgatni különböző DE-kkel, nem egy nagy dolog leszedni az iso-kat és kiírni pendrive-ra rufus-szal, WinX mellé meg már simán tudod telepíteni, gondolom utána olvastál, azt miként kell.

Ha live-ba kipróbálsz egy disztrót, ne felejts csinálni egy terminal kimenetet az inxi -F-ről.

A laptopban akkor gondolom csináltál wsap-ot. 2 gigát kb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.