Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) lev258 válasza Tav-Csoves (#30949) üzenetére


lev258
veterán

Első dolgod legyen, hogy telepíted az Nvidia drivert. Remélhetőleg az jó lesz, amit a További illesztőprogramok menüben ajánl majd. A Nyelvi beállítások menüben tudod majd "magyarítani".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30952) ubyegon2 válasza Tav-Csoves (#30950) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem akartam beleszólni, amíg nem vagy kész.

Ez az egész arra való, hogy kihulljon a hajad, már amit most leírtál. Ebből csak ennyire van szükséged:

Az egész bios-os hercehurca helyett nem a biosba lépsz be, hanem az F12 (vagy egyes gépeknél més F.. gomb is lehet) lenyomásával kiválasztod a bootolandó eszközt. Telepítesz és nem kell újra biosba turkálni, mert ez csak egyszeri opció volt.

4 Ezután install Ubuntu. A telepítés sikeres lesz.

Figyelem! Csak a boot-sorrend kiválasztása miatt ne turkáljunk a BIOS-ban! :N

Persze ez csak saját egyéni véleményem, aki akarja, akár csavarnyúzóval is állítgathatja a bios-t.

[ Szerkesztve ]

(#30953) Dhampir válasza ubyegon2 (#30952) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, nehogy ettől elromoljon a gép. :D

(#30954) Tav-Csoves válasza ubyegon2 (#30952) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

se az F12-re se az F gombra nem reagál indításkor.

(#30955) Tav-Csoves válasza lev258 (#30951) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

köszönöm, kiválasztottam, de ugyanúgy laggolva megy. Minden áttűnési effekt, minden megnyitás legalább két másodpercbe telik. ötlet? :F érdekes, ilyent még nem láttam.

(#30956) lev258 válasza Tav-Csoves (#30955) üzenetére


lev258
veterán

Tehát települt a zárt (számozott) driver? Újraindítás volt? Az Nvidia vezérlőközpontban próbáltad átállítani az Intelre?
Várj egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30957) lev258 válasza Tav-Csoves (#30955) üzenetére


lev258
veterán

Nyisd meg a Terminál programot.
Írd be a következőket:
sudo apt-add-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current nvidia-prime nvidia-settings
Az elsőnél majd jelszót kér, amit beírás közben nem látsz (csillagot se).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30958) lev258 válasza lev258 (#30957) üzenetére


lev258
veterán

Kiegészítés.
Az első kettő után, az utolsó előtt, még használd a
sudo apt-get purge nvidia*
parancsot is (fontos a *).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30959) Tav-Csoves válasza lev258 (#30958) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Valamilyen oknál fogva nem enged belépni... Beírom a jelszót (amit már 3 éve használok pc belépéshez) és nem enged be. És ami a legszebb: nem ír okot: nem írja hogy rossz jelszó.

(#30960) lev258 válasza Tav-Csoves (#30959) üzenetére


lev258
veterán

Azután, hogy végigcsináltad, amit írtam?
Hajjaj. Már megint az Nvidia driver nyavalyái (sajnos nem te vagy az első és nem is az utolsó).
Akkor ugye most semmilyen secure boot nem aktív?
Először állítsuk vissza az eredeti állapotot, majd holnap folytatjuk.
A bejelentkező képernyőnél nyomj Ctrl+Alt+F2-t. Erre kapsz egy konzolos képernyőt. Add meg a felhasználóneved, majd a jelszavad. Ha így bejelentkeztél, add ki a sudo apt-get purge nvidia* parancsot. Ha ez lefutott, jöhet egy sudo shutdown -h now (ez leállítja a gépet).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30961) lev258 válasza lev258 (#30960) üzenetére


lev258
veterán

Holnap esetleg kezdd ezzel:
sudo ubuntu-drivers autoinstall
Aztán újraindítás. Ha nem lenne jó, már tudod, hogyan csináld vissza. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30962) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól nézem, EZ elvileg az aktuális hibajavításokat tartalmazó 16.04.2 LTS? ("Xenial daily-live current") Azaz ha régi xenial ISO-ból tenném fel a rendszert, erre frissülne?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30963) lev258 válasza t72killer (#30962) üzenetére


lev258
veterán

Igen. Annyi különbséggel, hogy a valóban "régi" 16.04 vagy 16.04.1 korábbi kernelt és Xorg-ot tartalmaz, frissítésekkel együtt is. Persze ez bármikor módosítható.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30964) Tav-Csoves válasza lev258 (#30961) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Incorrect.
Újra telepítettem, azalatt bepipáltam, hogy telepítése a harmadik féltől származó szoftvereket, és frissítés már a telepítés alatt lejöjjön.
Ugyanúgy akadt. Kiválasztottam újra az Nvidia drivert és ezúttal a CPU drivert, újraindítottam, de ugyanúgy lassú a megjelenés. Nem engedett belépni. Ctrl alt f12, telepítéskor ékezet nélkül adtam meg a felhasználó nevem, emiatt már itt sikerült a belépés:

Sudo su
Root@

ubuntu-drivers autoinstall
x mennyiség nem frissített.
Apt-get upgrade
folyamat lefut. (5 perc)
sudo reboot

Ugyanúgy akad, szaggat, ctrl alt f12

már nem jön be a login, csak egy villogó kurzor.
:))

[ Szerkesztve ]

(#30965) lev258 válasza Tav-Csoves (#30964) üzenetére


lev258
veterán

Amiket írtam, azok együtt használandók, illetve az utolsó lépést lehetne lecserélni az ubuntu-drivers részre. Tehét nem magában, friss rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30966) t72killer válasza lev258 (#30963) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Sztem jó lesz az a frissebb kernel, gondolom a GTX 1050 meghálálja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30967) lev258 válasza t72killer (#30966) üzenetére


lev258
veterán

Nem biztos. Az Nvidia miatt te is járhatsz úgy, mint a kolléga, aki most ezzel szenved.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30968) t72killer válasza lev258 (#30967) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most olvasom, durva:Y Rem. több szerencsém lesz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30969) floatr válasza t72killer (#30968) üzenetére


floatr
veterán

Nemtom mikor fog ez a trend változni, de elég régi igazság, ma is él, hogy binugzot csak integrált intel GPU-val lehet normálisan használni.

(#30970) lev258 válasza floatr (#30969) üzenetére


lev258
veterán

Meg AMD-vel. Az utóbbi pár év nagy eredménye.
Egyébként az Nvidia zárt driver jó teljesítményt biztosít, csak felküzdeni nehéz/problémás időnként.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30971) floatr válasza lev258 (#30970) üzenetére


floatr
veterán

Nekem AMD kártyáim vannak. A legnagyobb megkönnyebbülés volt az, amikor pár verzióval ezelőtt már nem pörgette eszetlen módon a ventilátort, amit nem neveznék annyira nagy pozitívumnak, bár haladás; a nullához képest az is valami volt. Aztán használni kezdtem az intel drivert és rájöttem, hogy mennyire eseménytelen tud lenni a standby :/

(#30972) lev258 válasza floatr (#30971) üzenetére


lev258
veterán

Ma már ennél mérföldekkel jobb a helyzet, a teljesítmény pedig az esetek többségében a régi zárt drivert is veri.
Most AMD tulajnak is jó lenni Linuxon. :K

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30973) floatr válasza lev258 (#30972) üzenetére


floatr
veterán

Annyit vettem észre, hogy a 14.04-hez képest 16.04-en már nem képregény még a hammerwatch is.

(#30974) Sonja válasza lev258 (#30970) üzenetére


Sonja
veterán

Semmi nehézség nincs benne abban az esetben, ha csak NV kártya/GPU van. Ha van mellette Intel is, akkor problémás(abb). Még mindig kevesebb a gond, mint AMD-vel.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#30975) lev258 válasza Sonja (#30974) üzenetére


lev258
veterán

Itt most a probléma nem a dual-VGA-ból jön, hanem az Nvidia driver telepítéséből. Erre mondhatnám én is, hogy ha csak Intel lenne, nem lenne gond. :DDD
Egyébként AMD-vel, egy rendes kernellel és Mesa PPA-val egyáltalán nem problémás, ennyire biztosan nem.
De most már befejezem, mert ez már nem a kérdezők problémáiról szó.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30976) Dhampir válasza lev258 (#30967) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem már az Nvidiaval semmi bajom sincsen (jót is játszottam vele próbaképpen), csak az Intel alatti videolejátszással, de ott is csak Mint esetében.

A Delles gyári preinstall Ubuntu rendszerben a patcheknek köszönhetően kifogástalan mindkét grafikus támogatása, még magával a rendszerrel is (14.04, frissítések után is beton stabil) megvagyok elégedve, csak egy hardvereszközt nem támogat alapból, amit varázslással nem 100%-osan úgy-ahogy sikerült beüzemelni, de nem részletezem.

(#30975) lev258

Egy IT fórumon olvastam valahol, hogy már Intellel is vergődött valaki. :)

Arra marhára kíváncsi lennék, hogy a 16.04 manapság mennyire támogatja a dual AMD Carrizo-t, Lenovo IdeaPad Y700 nagy szívásokat eredményezett még tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#30977) lev258 válasza Dhampir (#30976) üzenetére


lev258
veterán

Igen, sajnos az Intel támogatása az utóbbi időben, bár kevésbé érzékelhetően, de szerintem is romlik. Nemcsak a teljesítményt tekintve nem elég alaposak, de az új eszközök használata a megjelenés utáni időszakban is problémás tud lenni.
Nálam Intel+AMD dual VGA van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30978) lev258 válasza lev258 (#30965) üzenetére


lev258
veterán

tnilabk: Megpróbálok majd a végére járni veled, ha lesz rá időd, viszont előfordulhat, hogy 1-2 napig nem leszek netközelben. Remélhetőleg hamar javítják a hibát, ahol leszek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30979) ubyegon2 válasza Sonja (#30974) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Volt mostanában AMD-s VGA-d? Költői kérdésnek szántam. :N

Nekem az van, amióta otthagytam a Win7-et, 3,5 éve. Azon kívül, hogy első hetemen a Wheezyvel szenvedtem abszolút kezdőként, amíg ráügyeskedtem a fglrx-et, ill. egyáltalán kiderült, hogy olyan is van, no ezen kívül soha semmi gondom nem volt az AMD-vel, pedig most APU-m van, amire szintén mondják, hogy problémás. Mint és egyéb Ubuntu változatok és származékok esetében abszolút problémamentesek voltak eddig a megjelenítésék. Most felraktam tisztán a 18.2 Mint-et még padoka PPA nélkül és semmi gondja nincs. Most lefagyott, mert feltekertem a memória értékét 2133-ra 1333-ról, de ez más jellegű gond lehet, elég bonyolult nekem a lapom BIOS-a, már párszor sikeresen elpiszkálgattam.

---------------------------------------------------------------------

Minden új most, nincs fenn semmi plusz, mondjatok már nekem léci PDF szerkesztőt, mert nagyon nem találom, mi volt az, ami jó volt valamikor, elég ritkán használom.

[ Szerkesztve ]

(#30980) Tav-Csoves válasza lev258 (#30978) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

rendben, most nekem sincs nagyon erőm, addig használok windowst.

(#30981) Dhampir válasza ubyegon2 (#30979) üzenetére


Dhampir
félisten

Régen az Xpdf-et telepítettem.

Hirtelenjében a Google ezeket dobja ki.

Itt a LibreOffice-t ajánlja.

Volt egy PDF Editor nevű program is az Ubuntu csomagtelepítőjében.

[ Szerkesztve ]

(#30982) ubyegon2 válasza Dhampir (#30981) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezek jónak tűnnek! :)
Érdekes, ha nem másnak vannak gondjai, akkor hirtelen nem jut eszembe a megfelelő megoldás. Már jó párszor feltűnt ez.

(#30983) Dhampir válasza ubyegon2 (#30982) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt már én is tapasztaltam, olykor segítségre szorulok az el- vagy újraindításban. :)

(#30984) ALFA


ALFA
senior tag

Továbbítok egy kérdést, nem találkoztam ilyennel.

"Régi PC-re (i3, 160 gb hdd) akartam ubuntu mate 16.04-et telepiteni, de a telepités elejénn, amikor a szines reklámképek elkezdenek váltakozni, hibaüzenetet irt, hogy a dvd tisztitásra szorul és nem tudja folytatni a telepitést. Nem használok dvd-t, pendrájva irt iso fájlól ment a telepités is, igy nem értettem.
Sokadik próbálkozásra win-t fenthagytam, és mellé telepitettem a ubu-t, ekkor végigment a telepités, de jött egy üzenet, hogy vegyem ki a telepitö pendrájvot és újraindul, de nem tette, csak várt sokáig.
Esc hatására fekete képernyö jött egy hosszú listával, nagyjából ez volt rajta szinte végig, agy harminc soron át:
sbin/casper-stop: 33 I/O error
alatta ennyi volt:
starting reboot...
systemd-jurnal 1005: failed to send Watcdog 1 notification
message: transport endpoint is not connected

A legutolsó sort pencenként ismételte, talán várt valamire

Fél óra után kikapcsoltam a gépet, újraindulás után win és ubuntú közül lehetett választani, és semilyen gond nem votl, azóta sincsen.
Két kérdésem van:
Mi lehetett a hiba oka, és valóban elmúlt, vagy késöbb baj lehet belöle?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#30985) ubyegon2 válasza ALFA (#30984) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nagyjából ez volt rajta szinte végig, agy harminc soron át: :U

Nagyjából lehet tippelgetni így a hiba okára csak. Log fájlokat kéne betenned pastebinnel, hogy pontosabban lehessen lokalizálni a hibát. ;)

Az I/O hiba lemez konzisztencia hibára utal, a casper is lehet bugos, a letöltött iso-t gondolom nem ellenőrizted kiírás előtt.

message: transport endpoint is not connected

Ez azt jelentheti, hogy nem sikerült csatlakoznia valaminek fájlrendszerhez.

Lehet, hogy a reboot során/után ezek a hibák javításra kerültek és nem lesz gondod ezután.

Nem véletlen, hogy mindig az aktuális logokat kérjük csatolni. ;) Vagy kivetjük a kártyát, csak kiderül abból is valami......

[ Szerkesztve ]

(#30986) lev258 válasza ALFA (#30984) üzenetére


lev258
veterán

"a dvd tisztitásra szorul és nem tudja folytatni a telepitést. "
Ez elég erősen ISO és/vagy kiírási hibára utal (pendrive-ra írásra gondolok). Onnantól meg a rendszer sem százas.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30987) ALFA válasza ubyegon2 (#30985) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocsánat mindenkitől, de most már beírom, mert nyár van, és kevesen olvassák a fórumot és hátha használ:

Miért nem vagy képes elolvasni és értelmezni, amit lerok, és miért csak feleslegesen lekezelő és kioktató stílusban tudsz írni?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#30988) ubyegon2 válasza ALFA (#30987) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivel nem írod le egyértelműen a hibajelenséget, csak annyit, hogy nagyjából ezt írta.....

Képes voltam elolvasni és értelmeztem is, viszont ebben az általad előadott formában értelmezhetetlen. :)

Az a kioktató stílus, hogy leírom ezt? :(

" Nem véletlen, hogy mindig az aktuális logokat kérjük csatolni. ;) "

Sorry, de a Linuxnál ha valami hibajelenség merül fel és nem tudod elmagyarázni mi az pontosan és nem logokat raksz be ide, akkor hogyan kéne segítenünk? Ezerszer le lett írva, hogyan tegyétek fel a kérdést ilyenkor, miért olyan nehéz ezt megérteni? Ha homályosan kérdezel, akkor akár valóban kártyavetéssel is megtippelhetnénk a hiba okát.

A te kérdéseddel válaszolva:

Miért nem vagy képes elolvasni és értelmezni a Téma összefoglalóban és ezernyi hsz-ban leírtakat?

Külön oktatóvideó is készült azoknak, akiknek nehezére esik egy épkézláb kérdést feltenni, miért nem veszed a fáradtságot és nézed meg. Jó sokszor lehetőleg, úgyis nyár van, nincs más dolgod.

Segítek, hátha nehezedre esik megkeresni: ;)

Linux Mind #08 - Hogyan kérdezz, alapvető hibaelhárítás

Szerintem a többi videót is megnézheted, ártani nem fog!

(#30989) God Vazzeg válasza ALFA (#30987) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Teljesen normálisan írt, és választ is kaptál, hasznosat. Ha nem tudod értelmezni, arról nem ő tehet. Sajnos a linux ilyen, pontos infó nélkül pontos választ nem lehet adni, de a logok alapján általában kiderül mi a gáz.

Szerintem is iso hiba lesz amúgy, töltsd le újra, ellenőrizd le, írd ki penre (rufus ajánlott) és hajrá ;)

(#30990) ALFA válasza ubyegon2 (#30988) üzenetére


ALFA
senior tag

Az első sorban le volt írva a lényeg:
Továbbítok egy kérdést, nem találkoztam ilyennel.

Ha még mindig nem érted, akkor részletesebben:

1. Nem velem történt,
2. nem láttam a gépet
3. láttam, hogy az illető felületesen ír, így még a pontos hibát se tudtam megállapítani,
4. Nem tudtam eldönteni, hogy az angol vagy magyar hibaüzenetet írja rosszul, vagy kihagy valamit, ezért inkább ide írtam, és mástól meg is kaptam a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#30991) ALFA válasza lev258 (#30986) üzenetére


ALFA
senior tag

Köszönöm, ez volt a megoldás, valamiért a telepítő pendrájvja hibás volt, újraírta és sikerült a telepítése.
Jövök neked is egy gyümölcslével. :R

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#30992) ubyegon2 válasza ALFA (#30990) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az I/O hiba lemez konzisztencia hibára utal, a casper is lehet bugos, a letöltött iso-t gondolom nem ellenőrizted kiírás előtt.

A válaszomban ez a mondat is ott volt, de én örülök annak, ha mástól elfogadtad legalább, ha leírta ugyanezt!
Úgy látom, neked nem mindegy ki írja le a megoldást! A helyett, hogy nekem ugrasz, akár értelmezhetted is volna, amit írtam. Amennyi infót megadtál, az alapján szerintem mindent leírtam, amit lehetséges.

Egy valamire legalább megtanított ez a dolog is, ha valamit már ezerszer leírtak a topikban és mégis megkérdezi valaki, nem is reagálok rá. Próbálok segíteni, le is írom a megoldást szerintem sok esetben, erre én vagyok az akit lehülyéznek, mert hogy még azt sem értem, amit kérdeznek! Szuper!

párszor azért leírom, látod már benne, amiről beszélek?

Az I/O hiba lemez konzisztencia hibára utal, a casper is lehet bugos, a letöltött iso-t gondolom nem ellenőrizted kiírás előtt.

Az I/O hiba lemez konzisztencia hibára utal, a casper is lehet bugos, a letöltött iso-t gondolom nem ellenőrizted kiírás előtt.

Az I/O hiba lemez konzisztencia hibára utal, a casper is lehet bugos, a letöltött iso-t gondolom nem ellenőrizted kiírás előtt.

Halkan kérdezem, ki az aki nem értelmezte a neki írtakat?

Úgy érzem ilyenkor, hogy tényleg én vagyok a marha, hogy itt erőlködöm, ideje lenne már visszavonulnom......
Szevasztok! Használjátok a keresőt, gyakorlatilag minden megtalálható benne. Sok szerencsét!

-----------------

Egyébként a segítők szempontjából indifferens, hogy te a saját problémáddal jössz ide vagy tolmácsolod másét, a metodika nem változik ettől még. Erre külön ezért is nem reagáltam, mivel tudtál kommunikálni a másik emberrel a jelek szerint! Vagy kérdezni ő tud, te csak válaszolni tudsz neki? :U

[ Szerkesztve ]

(#30993) fecus


fecus
őstag

Ubuntu 16.04 headless szerver. Tettem rá egy régi KVM switch-et így a garázsban lévő PC monitorát és billentyűzetét tudom használni ha gond van a szerverrel. A KVM nem viszi át az EDID adatokat.
Ekkor vettem észre, hogy a szerver a boot után nem ad promptot. A boot során kiírt sorok mind Ok.-val kezdődnek. Minden funkció működik, elérhető SSH-n.
Visszakötöttem KVM nélkül egyenesbe és úgysem. Hiába nyomok Shift+Ctrl F2 stb ott is csak villog a kurzor. A dmesg-ben nincs hiba.
Hol kellene megnézni, hogy mibe akad bele? Hol lehet végignézni a boot során kiírt dolgokat hátha beakadt valamelyik?

Ez látható a monitoron:

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#30994) ALFA válasza ubyegon2 (#30992) üzenetére


ALFA
senior tag

Pár nap után újraolvastam ez egészet és átgondoltam, miért is reagáltam így.

Tény, hogy feszült voltam aznap, sok mindent történt az elmúlt pár napban, aminek nem örültem.

Most úgy látom, három problémám volt a beírásoddal:

1. olyan szakzsargonnal beszélsz, amit nem értek.
Fogalmam sincs, mi az a pastebin, és casper az számomra egy amerikai rajzfilmfigura.

2. következetesen nem vagy hajlandó megérteni, hogy nem én csináltam, hanem pár száz km-re valaki, aki még nálam is kevesebbet ért a dolgokhoz - ha ez mond neked valamit.

3. A kártyavetési hasonlatod lekezelő volt.

A beírásomért megkövetlek, valóban nem kellett volna válaszolnom akkor, feleslegesen keltettem feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#30995) ALFA válasza fecus (#30993) üzenetére


ALFA
senior tag

Csak egy gyors belekotty:
Szerinted a 7.sorban olvasható Radeon VGA monitor hiba nem játszik szerepet?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#30996) ubyegon2 válasza ALFA (#30994) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

1. A casper még csak OK is, hogy nem ismerted, de a pastebint ismerned kéne akár a Téma összefoglalóból is:

Sorry, ha egy szakmai topikban néha elejtek pár szakkifejezést, de ha nem tiszta, miért nem kérded meg a hőbörgés helyett?

2. Értettem, reagáltam is ez alapján többször, biztosan abban is sok szakkifejezés volt. :)

3. Sosem vagyok lekezelő, ha te az iróniát ill. szarkazmust ennek véled, az baj.

Fura, ha valamit nem értünk és választ kapunk, de továbbra se értjük, akkor már a tehetetlen dühünket egyből ki tudjuk vetíteni a válaszadóra.

Régóta írogatsz már a topikokba, olvasd el legalább egyszer majd a Téma összefoglalókat.

(#30997) Syl válasza ALFA (#30994) üzenetére


Syl
nagyúr

A kolléga stílusát szokni kell :B
Ha egy újonc Linuxos vele beszél először, tuti megutálja a platformot és rohan vissza a vindózhoz :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30998) ubyegon2 válasza Syl (#30997) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha egy újonc Linuxos vele beszél először, tuti megutálja a platformot és rohan vissza a vindózhoz

Szerintem max az én pofámra lesz allergiás. Sértő nem szoktam lenni, de persze ettől még megsértődhetnek mások, de ne pszichologizáljunk most. Indulj ki magadból, ha tudtam segíteni, vigyorogva megköszönted, ha sikertelen maradtál, kivetítetted arra, aki hozzád szólt! Ha nem szóltam hozzá, akkor engem képzeltél el, amint szidalmaznám a Unityt, ha hozzászólnék!

Igazad van, sokkal jobb, ha senki nem szól hozzá semmihez, ami megoldódik, az OK, ami meg nem, az nem is fontos annyira! uff

Amúgy én azon leszek, hogy ne velem beszéljen senki először. Legyetek ti is azon! :R

Kis időre visszavonulok, hagyok teret másnak is, lev258 szakin kívül persze!

[ Szerkesztve ]

(#30999) fecus válasza ALFA (#30995) üzenetére


fecus
őstag

Én is erre gondoltam és átkábeleztem az egészet direkten. Akkor sem ad promptot csak nem reklamál a radeon az edid adatokért. A KVM beiktatása csak az alkalom volt amikor észrevettem a problémát.
Az a fura, hogy amikor átálltam 12.04-ről 16.04-re akkor egy kicsit elbaltáztam és akkor még volt prompt mert úgy raktam helyre. Azóta a Domoticz került fel meg a WiFi hotspot működése indult el.
De azt végképp nem értem, hogy ha kérek egy másik konzolt azon miért nincs prompt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31000) Syl válasza ubyegon2 (#30998) üzenetére


Syl
nagyúr

Látom korán van még a szmájlikra

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.