Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) ALFA válasza God Vazzeg (#31244) üzenetére


ALFA
senior tag

(Csak halkan, és lábujjhegyen, és csak súgva:)
Az egészből csak a csokit értem.

Amúgy gratula, úgy tűnik, nagyon mélyre bányásztál. :R

Másrészt viszont aggaszt, hogy a rendszergazdai jogokat is valahogy meg lehet adni fájlból futtatva, de remélem, mindjárt megnyugtattok, hogy kívülről jövő program ilyet nem tud lefuttatni.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#31252) ubyegon2 válasza Dave™ (#31249) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez addig jó, amíg firefoxot használsz, de csak emiatt nem fogom.

Vagy Chrome/Chromium Opera ill. Vivaldit! :) [link]

(#31253) Dave™ válasza ubyegon2 (#31252) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem akkor is tök körülményesen van megoldva. KDE-n belül ott van az új témák, ikonok stb menüpont, ahogy widgetek esetén is, nem kell semmi böngészős okoskodás meg plugin vadászat.

(#31254) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Ubuntu file szervert szeretnék csinálni, de valamiért nem tudom feltenni a libpam-smbpass-t Ubuntu 17.04-re.

A következő hibát kapom:

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Package libpam-smbpass is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source
E: Package 'libpam-smbpass' has no installation candidate

Mi lehet a probléma?

Próbáltam már az apt-get update-t is, felrakott mindent és utána is ezt a hibát kapom.

Köszi!
Üdv.
almi

(#31255) lev258 válasza almi (#31254) üzenetére


lev258
veterán

Én a 17.04-hez nem látok ilyen csomagot. Úgy látom, az a csomag még valamikor 2015 végén megszűnt.
A problémától függetlenül, egy LTS rendszer talán jobb lenne szervernek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31256) Dave™ válasza almi (#31254) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincs benne az alap tárolókban. Külső forrásból beszerezhető, de valami oka van hogy nem elérhető. Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet fájlszervernek egy béta OS-t használni, ami csak 9 hónapig lesz támogatott. Jobb lenne a 16.04-gyel megoldani a dolgot.

(#31257) almi válasza Dave™ (#31256) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Egyelőre csak virtualbox-ban fut, teszt jelleggel, hogy ha élesben kell, akkor már ne legyek abszolút kezdő. :)

Ez a libpam-smbpass elvileg szinkronizálta a kliens gépeken futó local usereket és így lehetett vele alakítani a mappa hozzáféréseket.

Egyelőre biztos, hogy nem lesz domainem, szóval mit ajánlotok a libpam helyett?
(Esetleg valami jó leírást, hogy hogyan is lehetne ezt megvalósítani?)

Köszi!

(#31258) God Vazzeg válasza ALFA (#31251) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Igen és nem. Az itt található dolgok a boot folyamat részeként futnak le, és mivel maguk is csak rootként szerkeszthetők, ezért nem gondolom hogy problémás. Ha valaki már kivülről root jogot szerzett hogy bele írhasson a fájlba már régen rossz szerintem :D

(#31259) fecus válasza ubyegon2 (#31252) üzenetére


fecus
őstag

Erről jut eszembe: A Vivaldi tudja már a könyvjelzőket, jelszavakat szinkronizálni akülönböző gépek között?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31260) Rimuru válasza fecus (#31259) üzenetére


Rimuru
veterán

Nope.

Vigyázat, csalok!

(#31261) Dave™ válasza fecus (#31259) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mar dolgoznak rajta, remelhetoleg par honap.

(#31262) ALFA válasza God Vazzeg (#31258) üzenetére


ALFA
senior tag

Arra gondoltam, hogy valami jó és hasznos program telepítőjébe van egy ilyen rövid fájl beépítve, a telepítéshez te megadod a programnak az engedélyt rendszergazdai hozzáférésre, ami elég neki, hogy "mellékesen" egy ilyesmit is lefuttasson.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#31263) God Vazzeg válasza ALFA (#31262) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ja értem. Ez kivédhetetlen! Ezért nem kell minden sz@rt telepítgetni. Egy script is tud pusztítani, főleg emelt jogokkal. Én még nem találkoztam ártó kóddal, mondjuk általában ppa-ból telepítek, az meg ellenőrzött.

(#31264) Dhampir válasza Dave™ (#31234) üzenetére


Dhampir
félisten

Pont a napokban, kedden írtak a Numix ikonok telepítéséről az omgubuntun:

Ubuntu Desktop Looking Dull? Try Numix Square Icons

(#31265) gyulank


gyulank
addikt

Egy ideje gyakran lefagy a gépem böngészés közben, de van olyan mappám is, amit, ha megnyitok, ugyanaz történik. 2 2GB-os memóriám van, kipróbáltam a mappásat mindkettővel, mindkét slotban, nem változott semmi. Most megint előjött böngészés közben, nagy nehezen elindítottam a feladatkezelőt, de nem lettem tőle okosabb. Ez hogy van, hogy 100%, de 3%? A hiba, nem végleges fagyás, hanem fagyogatás. Egyszerűen használhatatlan míg újra nem indítom, mert kínlódik valamivel.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31266) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémába ütköztem, hogy a windows alatt tökéletesen működő monitorom ubuntu-n valahogy nem akarja az igazságot: A monitor nem jeleníti meg a nagyon vékony szürke csíkokat. Videókártya driver fent van, és az az érdekes, hogy a második monitorom, ami ugyan abba a videókártyába van dugva, tökéletesen működik.

(#31267) gyulank


gyulank
addikt

Felraktam a Lubuntu 17.10/et, de nem lehet be'll<tani magzar billentz\yetet.
Ki<rja, hogz nincs teljesen telep<tve>
hunspell-en-za
hunspell-en-ca
gimp-help-en
thunderbird-locale-hu
thunderbird-locale-en-us
thunderbird-locale-en
hunspell-en-gb
hunspell-en-au
thunderbird-locale-en-gb
Telep<t;s
Nem lehet> org.freedesktop.PolicityKit.Error.Failed> y'r=jel system-bus-name, name 1.84 y'r=jel org.debian.apt.install-or-remove-packages
Nem hajthatja v;gre a m\veletet
Nincs jogosults'ga eyen m\veletek v;grehajt's'hoy.
org.freedesktop.PolicyKit.Error.Failed: ('system-bus-name', {'name': ':1.84'}): org.debian.apt.install-or-remove-packages

Meg lehet oldani, vagz ehelzzett is rakjak fel m'sikat<

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31268) lev258 válasza gyulank (#31267) üzenetére


lev258
veterán

A nyelvi támogatás a programokra vonatkozik. A billentyűzetkiosztás más tészta.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31269) growler válasza gyulank (#31267) üzenetére


growler
őstag

Próbáld meg: (Terminálba)
setxkbmap hu

[ Szerkesztve ]

(#31270) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Legutóbbi jelentkezésem óta (már itt ebben a topikban az Ubuntu problémámmal) most sikerült ismét kezembe vennem a masinát és foglalkoznom vele. Szerintem teljesen félrement...
Kivárva az 5 perced BOOT időt a rendszer feléledése után közölte a rendszer, hogy ISMÉT talált valami frissítést. Mivel határozottan ez tette tönkre, gondoltam azért küldenek újat a felkészítők, mert kijavították. Csakhogy!
Még be sem fejezte a frissítést, a rendszer jelezte, hogy új verzió is elérhető. Gondoltam, akkor inkább legyen az is meg. Megvártam, míg mindkét telepítő végez és egyszerre kértem a resetet tőlük.
Végeredmény;

5 perces BOOT helyett visszatért a ~7 másodperc.
Egér nem megy. Sem USB-s változat, sem Tapipad, sem Wacom.

Újraindítottam és ugyan az történt. Tudok valamit ezzel kezdeni?

But who is watching the guardians?

(#31271) lev258 válasza Mr. Y (#31270) üzenetére


lev258
veterán

Jobb lett volna, ha előbb kérdezel, aztán cselekszel.
Most épp mi van a gépen? Tudsz szerezni egy ugyanolyan Live-ot?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31272) Mr. Y válasza lev258 (#31271) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

16.04 LTS volt rajta. Hogy mire frissített, azt nem tudom megnézni, lévén semmire sem reagál a kurzor, billentyűzet parancsot pedig nem ismerek rá. Azt amire frissített, mivel nem tudom, mi az, így abból nem tudok Live-t adni, viszont az alap rendszert arról telepítettem. Az Ubuntu magyar honlapjáról származik. Viszont ott már csak a 16.04.3 LTS van fent. Gondolom akkor azt frissítette.

But who is watching the guardians?

(#31273) lev258 válasza Mr. Y (#31272) üzenetére


lev258
veterán

"új verzió is elérhető"
Ez simán jelentheti azt, hogy 17.04-re frissített. Neked kellene tudni, mit fogadtál el.
Ha pedig így is van, nem kizárt, hogy hiányosan települt, hiányoznak egyes perifériakezelési csomagok. Ezt egy Live-val lehetne kideríteni.
Nem akarod inkább újratelepíteni, tisztán indulni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31274) Mr. Y válasza lev258 (#31273) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Lehet azt kéne, csak ezt is kb 2 hónapja tettem fel és a használata volt eddig 1 hét...
Telepítés közben kiírta, hogy töröl egy rakás dolgot. Közölte, hogy ez órákat fog igénybe venni, de kb 1 perc volt. Lehet, olyat is törölt, amit nem kellett volna...
Őszintén megmondom, dolgoztam közben a gépen, ez a háttérben ment, nem figyeltem, mit telepített.

But who is watching the guardians?

(#31275) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Egy elég általános kérdéssel fordulok hozzátok.

Kezdő vagyok Linux téren, és hamarosan össze kellene állítani egy kis irodai hálózatot, szerverekkel.

Ubuntu szervereket gondoltam telepíteni, Vmware-re. A rendelkezésre álló host viszont egyelőre nem valami combos, szóval nem tudok minden szükséges dologra külön szervert létrehozni.

Amire szükség lenne: DC, File server, Mail server, vpn, egy fejlesztő szerver és az egyiken egy weblap futna.

32 GB ramom lesz jó esetben, szóval max 3-4 szerverből kellene megoldanom ezeket a dolgokat.

Mi a "legjobb" csoportosítás, milyen szolgáltatások futnak el egymás mellett kényelmesen és biztonságosan?

Mint pl.: SRV01 DC+File server
SRV02 Weblap + vpn
SRV03 Mail server
SRV04 Fejlesztő szerver

Most csak példának írtam, nem tudom, hogy kivitelezhető-e így. Weblap ugye kimegy netre, ott nagyobb biztonság kell, stb.

De eleinte jobb lenne, ha mondjuk csak 3 szerver futna.

Mi lenne a legjobb csoportosítás?

Köszönöm szépen!

(#31276) cigam válasza almi (#31275) üzenetére


cigam
félisten

Minek ehhez Vmware? Miért nem natívan futtatod a daemon-okat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31277) almi válasza cigam (#31276) üzenetére


almi
senior tag

Ő, biztosan így is jó, bár nem teljesen tudom, hogy hogy is kell ezt elképzelni. :)

Nem tudom, hogy így egy daemonon belül mik a korlátok, hogy is kell ezt pontosan elképzelni. Pl. a fejlesztő szerveren egy egész komoly configot kell felállítani. Ez mondjuk megy a daemonon belül?
Vagy ezt már a dockerrel keverem?:)

(#31278) cigam válasza almi (#31277) üzenetére


cigam
félisten

Persze lehet külön virtuális gépen futtatni, de minek? Csak feleslegesen visszi az erőforrásokat.
A samba-t fel lehet konfigolni PDC-nek+ beállítod rajta a fájlmegosztásokat. A WEBlap is csak egy felkonfigurált apache/nixcraft/... A hogy a levelező(postfix) és a VPN(openvpn) is.

Szóval miért jó hogy ezek külön-külön egy virtuális gépen futnak ugyanazon a gépen?

Amúgy mit értesz fejlesztő szerveren? Az mit ud?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31279) almi válasza cigam (#31278) üzenetére


almi
senior tag

Áháá. Nem tudom, Eddig Windowsal foglalkoztam, ott nem volt szerencsés, hogy ha minden egy szerveren volt. Külön volt ugye Exchange, külön a DC stb. Ezért gondoltam, hogy külön külön szervert csinálok neki.

No meg azért, hogy ez a sok cucc megfér-e egymás mellett. Nem rossz mondjuk egy apache-ot futtatni a DC-men, stb?

A fejlesztőt mindenképpen külön szeretném. Van egy alkalmazás, ami élesben fut már valahol és ez egy ilyen teszt/fejlesztő környezet lenne, ahol ugyan úgy fel van configolva és telepítve a cucc, mint az eredeti.

(#31280) cigam válasza almi (#31279) üzenetére


cigam
félisten

Az SBS is egy gépen futtatott sok mindent. Itt inkább az a kérdés, hogy mennyi felhasználóval/forgalommal számolsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31281) almi válasza cigam (#31280) üzenetére


almi
senior tag

Ez egy kis cég lesz, szóval kb. 15 ember.
A fejlesztő szervert használná kb. 3 fejlesztő + esetleg én, a domainben pedig kb. 15 gép lenne, és 15-20 user(A dolgozók userei ugye, esetleg 1-2 tech és test user.). Egyszerre VPN-en sztem nagyon max 10 ember lenne. 3-4 ember viszont külföldön lenne szinte folyamatosan(legalábbis eleinte), nekik a mail elérés és a shared drive-ok miatt lesz szükségük vpn-re.

(#31282) cigam válasza almi (#31281) üzenetére


cigam
félisten

Virtuális gépen egyenként futtatva, de ugyanazon a gépen, milyen előnyt kapsz? Nem lesz több erőforrás, hisz ugyanazon a vason fognak osztozni. Ha behal alatta a vas, úgyanúgy leáll mindegyik szolgáltatás. Ez így fából vaskarika.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31283) almi válasza cigam (#31282) üzenetére


almi
senior tag

Okés, köszi!
Én ezt is elfogadom. Viszont nem szeretném, hogy mindenki hozzáférjen a DC-hez, vpn-hez, stb és véletlen is, de elállítódjon valami.. Valamit eltolnak a fejlesztők és akkor meghal a DC, a levelezés stb..

De ha az úgy simán megy, hogy minden egyéb megy az egyik szerveren (DC, Fileserver, mail, vpn, apache) a másikon pedig a szoftver környezet van belőve, az úgy jó lehet sztem, nem?

(#31284) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv srácok! Tegnap előtt leszedtem a legújabb, 17.04-es ubuntut. Ez az első linuxom, szóval nagyon ismeretlen még nekem, de egyelőre tetszik és bele is akarok mélyülni majd, viszont annyiban tudtok segíteni, hogy egy utorrenthez hasonló letöltő programot - vagy igazából mindegy csak működjön - és egy olyan programot, amit lehet filmnézésre használni(720pben lenne) tudtok mondani?

Üdv.:M.

(#31285) Rimuru válasza minek?:S (#31284) üzenetére


Rimuru
veterán

Torrent: qbittorent
Video: vlc, smplayer (mpv)

Tarolobol tudod telepiteni mindet.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#31286) lev258 válasza minek?:S (#31284) üzenetére


lev258
veterán

Csak tájékoztatásul, a 17.04 támogatása január-februárban véget ér.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31287) leslieke válasza lev258 (#31286) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De ha frissít pl. a hamarosan érkező 17.10-re, akkor ez nem érinti semmilyen formában.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31288) floatr válasza almi (#31283) üzenetére


floatr
veterán

Ha már linux server, akkor LXD
Ha nem kell windows VM, akkor eszedbe ne jusson egy ilyen vaskos virtualizációs réteget használni, mint a vmware. Az LXD konténeres virtuális gépet csinál neked, kevesebb helyet és erőforrást használva, a canonical beállt mögé, és vállalati megoldásként kínálják.

(#31289) almi válasza floatr (#31288) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Ez az LXD is jól hangzik, és ha jól gondolom ingyenes is, csak még nem volt időm utána olvasni teljesen.
Itt is hasonlóan van valami Management Console mint a Vmware-nél, ahol lehet kezelni a VM-eket vagy ez teljes mértékben CLI-n keresztül kezelhető?

(#31290) Rimuru válasza floatr (#31288) üzenetére


Rimuru
veterán

Vagy systemd kontener. App-ra pedig meg mindig ott a docker.

Vigyázat, csalok!

(#31291) floatr válasza Rimuru (#31290) üzenetére


floatr
veterán

Alkalmazáskonténerrel én azért vigyáznék. Nekem pl. egy VPN van LXD VM-ben, mert a docker csak privilegizáltan tudná futtatni, ami tesztelgetéskor még elmegy, de éles üzemben gáz.

A systemd konténerről még nem hallottam. Van róla valami infód?

(#31289) almi eddig csak parancssorból használtam, nem vészes :)

(#31292) floatr


floatr
veterán

Azt nem tudja esetleg valaki, hogy lehetséges-e a jelenlegi (16.04 lts) hangrendszerrel az, hogy csak a VLC kimenetet küldöm bluetoothra?

[ Szerkesztve ]

(#31293) minek?:S válasza Rimuru (#31285) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm!

lev258 & leslieke

Köszönöm, hogy szóltatok, nem tudom hogy mennek a dolgok tényleg. Ezzel kapcsolatban majd lehet jövök még, meg egy két apróság miatt, egyelőre a legsürgősebb az egy filmnézés hétvégére.

Üdv.:M.

(#31294) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Segítséget szeretnék kérni. Szükségem van JAVA-ra. Két szempontból is. Az egyik CIB webbank mivel náluk ez JAVA alapokon működik. A másik kicsit előre gondolkodom adóbevallás ( NAV ) oda is szükség lesz igaz majd csak jövőre :) .

Nem olyan rég óta tértem át linuxra Ubuntu MATE 16.04-est használok mind laptopon mind asztalin.
Szoftverközpontban találtam JAVA-t meg kicsit olvasgattam is de azért megerősítést szeretnék kérni.

Melyiket javasoljátok telepíteni ? Melyik működik jobban?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#31295) lev258 válasza petir (#31294) üzenetére


lev258
veterán

Én már egy ideje az OpenJDK-t használom, igazából az Oracle-Sun és inkább arra tereli az embereket, a sajátjukat meg idővel talán meg is szüntetik.
Nem tudom, a CIB-nél már átálltak-e, de nem olyan régen a böngészők többségében megszűnt a "klasszikus" plugin-es java működése és nincs is tervben ennek megváltoztatása. Szerver oldalon kell megfelelő technológiát használni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31296) Sonja válasza lev258 (#31295) üzenetére


Sonja
veterán

Külön java program töltődik le, amit használni kell majd.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#31297) sonar válasza petir (#31294) üzenetére


sonar
addikt

Én nem szoktam magam szivatni az open jdk-val.
Oracle-t is lehet telepíteni egyszerűen, ha abev is kell akkor figyelj,hogy idén még csak a 8-assal ment.
Tehát a lenti parancsoknál erre figyelj!

Leírás
$ java -version
A(z) „java” program a következő csomagokban található meg:
* default-jre
* gcj-5-jre-headless
* openjdk-8-jre-headless
* gcj-4.8-jre-headless
* gcj-4.9-jre-headless
* openjdk-9-jre-headless
Remove openjdk:
$ sudo apt-get purge openjdk-*

Setup ppa:
$ sudo apt-add-repository ppa:webupd8team/java
$ sudo apt-get update

Install java 9:
$ sudo apt-get install oracle-java9-installer

Vagy!
Install java 8:
$ sudo apt-get install oracle-java8-installer

Set default java:
$ sudo apt-get install oracle-java9-set-default

$ java -version
java version "9-ea"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 9-ea+158)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 9-ea+158, mixed mode)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31298) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

(#31295) lev258
Igen a böngészőkben megszünt pedig a CIB oldalán is még úgy írják HA támogatja a böngésző... Ahogy Sonja írta le kell tölteni egy jnlp kiterjesztésű filet és azt futtatva lehet belépni.
Ami furcsa , hogy amit írtál OpenJDK-t szoftverközpontból telepítettem de nem tetszett neki viszont mivel utána is olvastam és olvastam IcedTea-ról azt telepítettem - így sikerült futtatni a letöltött filet. Viszont az IcedTea feltette az OpenJDK-at a 8-as verziójút amit amúgy meg simán keresésre nem dobott ki. - Lényeg , hogy megy. - Köszönöm!

(#31297) sonar
Köszönöm , de ha jól látom itt már tárolóból van macerálva - ennyire én még nem vagyok benne a linuxban - sajnos. Elméletileg ha a leírásod simán terminálba másolom akkor fel tudnám telepíteni ?

(#31299) sonar válasza petir (#31298) üzenetére


sonar
addikt

Igen, copy paste a $ -os sorokat (azok a parancsok)
Ki szoktam magamnak jegyzetelni a fontosabb dolgokat és ha fél évente beesik egy gép v az enyémet kell újra rakni akkor csak beszóróm a parancsokat és 1 óra alatt készen vagyok

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31300) lev258 válasza petir (#31298) üzenetére


lev258
veterán

A Szoftverközpont kicsit néha még macerás, én Terminálból szoktam telepíteni. Emlékeim szerint az IcedTea a böngészős beépülésért felelne (ami már nem működik), de gondolom mellékesen lehúzza magával a többi java cuccot is.
Én az OpenJDK-ra a 7-es verziónál álltam át, azóta sem volt semmi gond vele. Igazából a zárt Oracle féle java támogatását is részben úgy oldják meg, hogy az Open-nek megküldik a szükséges infókat és rájuk hagyják. Most legutóbb felröppent a hír, hogy teljesen le akarnak állni vele és a nyíltra hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.