Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) BlackV válasza Ringman (#66250) üzenetére


BlackV
senior tag

Methods: Matched, retrospective, cohort studies were conducted to investigate differences in
incidence of SARS-CoV-2 reinfection in the national cohort of persons who had a primary
omicron infection, but different vaccination histories.

(#66252) Parci válasza BlackV (#66246) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol volt akkor még az omicron, móre..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66253) BlackV válasza Parci (#66252) üzenetére


BlackV
senior tag

Béta már volt.

(#66254) Parci válasza BlackV (#66253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

béta sosem volt :), tavaly szeptemberben lövettem a harmadikat, januárban jött az omi.

na de mindegy is, erre mondta a húgom, hogy:
- az alapimmunizáció véd a gyári covid ellen (deltáig) jól, nagyon helyesen
- az omikront meg oldjuk meg ezen felül immunrendszerből
:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66255) BlackV válasza Parci (#66254) üzenetére


BlackV
senior tag

Mindenben egyetértek, én is az egészség partján állok. :DDD
Azért örülök hogy nem lövettem 6wuhant :)

[ Szerkesztve ]

(#66256) t72killer válasza Parci (#66254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

zÓttás nem vót bétára (publikusan). Virnyák vót, és rendesen meg is rakta D-Afrikát. Bár akkoriban erősen véka alatt tartották a "mennyit érnek a vuhani óttás antitestjei" kérdést, a réseken kiszűrődő infókból lehetett kapizsgálni, hogy lesz itt még cirkusz. És ha van cirkusz, csinálnak majd rá zóttást is - főleg, hogy már akkoriban azzal reklámozták az mRNS-t, hogy ezt aztán húdeszupergyorsan át lehet állítani az újabb és újabb mutánsokra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66257) daneel_hu válasza Parci (#66227) üzenetére


daneel_hu
addikt

"neked is azt tudom mondani, hogy a "vuhani van" és a "nincs semmi" között ég és föld a különbség. megérthetnéd, hogy például egy omicron átesés után egy vuhani boost bizony az omikronos "részt" is boostolja az immunrendszeredben."

ORIGINAL d614g + 2 sputn1k = örökélet. ;] :DDD

(#66258) Parci válasza t72killer (#66256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt nem volt béta, úgy értettem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66259) Parci válasza daneel_hu (#66257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, azóta be se nyaltad egyik omit se?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66260) mozso


mozso
senior tag

Hali,

van friss info itthon elerheto-e a Pfizer BA.5 kevert konktel felnotteknek? Tudom volt eszleles bizonyos sorozatszamokkal korabban, de azota errol van uj info?

Anyukamek mennenek a 4. oltasra, jo lenne BA.5-ost verziot megcsipni.

(#66261) daneel_hu válasza Parci (#66259) üzenetére


daneel_hu
addikt

"tényleg, azóta be se nyaltad egyik omit se?"

Jóég tudja...
Páran dupláztak a környezetemben, lehet elkaptam én is, de nem volt tünet.
Beteg nem voltam kb másfél éve. (megfázás se)
Pedig a kölykök rendszeresen hozzák a szuvenírt. :D

Mostanában a tenisz mellett van 2 futás is hetente... meg heti 1db 90 perces sportmasszázs. :DDD Nyilván ettől még nem leszek védett a betegségekkel szemben, de lehet azért javít az esélyeken. :)

(#66262) BlackV válasza Parci (#66258) üzenetére


BlackV
senior tag

Én meg úgy, hogy béta volt, lehetett sejteni hogy rendesen el tud kanyarodni a virus, a benchmark vadászat wuhanival kérdéses sok szempontból. De tökmindegy utólag okos az ember egyrészt, másrészt ez egy semmi medrxiv.
És én sem print szempontból tartózkodtam a benchmarkokastol hanem tök más miatt.

(#66263) Parci válasza daneel_hu (#66261) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én isten összes szarját elkapom a gyerekektől, már a covid előtt is, utána is. egyelőre amúgy utána inkább kevésbé :DDD (kop-kop, nyilván csak most megyünk bele a szezonba)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66264) t72killer válasza Parci (#66263) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nekem most van elvonulóban egy 2-3napos tüdőkiköpés. Rutin volt ez régebben is sajnos, nem a 'zóttásokmiattvokzombi. VISZONT az allergodil segített! korábban egész éjszakákat fuldokoltam végig egy ilyen sz.rtól, most is így indult aztán gondoltam egyet, ha covid nem jön, nyomok a drága cuccosból erre. És bevált, megúszta fél csomagnyi papírtörlő amit ilyen esetekben zsepinek szoktam használni + simán aludtam.

szóval az allergodil az új nasivin :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66265) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Just published @SciImmunology The immune response gained from booster shots is largely confined to neutralizing antibodies (nAbs), not T-cells

(#66266) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"I bet multiple infections over years work even better." - ez egy új tard vagy egy régi?

Amire hivatkozik, az már értelmes emberek munkája, sajna úgy néz ki, újratervezés van, mivel karácsonyra a BQ.1.1.10 (még csak nem is az itt kimért BQ.1.1!) szeretetcsomag várható €urópában, de az xbb is jelen van:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66267) t72killer válasza t72killer (#66266) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amerikában a BQ.1 család tűnik befutónak, kíváncsi leszek utánaigazítják-e az oltásokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66268) BlackV válasza t72killer (#66267) üzenetére


BlackV
senior tag

Azt a felét, amelyik nem vuhani? Lerágom a körmöm, hogy hozzáigazítják-e. :DDD

(#66269) t72killer válasza BlackV (#66268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kukázzák a vuhanit egy körből és adjanak xbb-delta-bq.1.1.10 mixet, szumma 30 helyett 60mikrogrammos adagban, azzal talán mennénk valamire tavaszig.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66270) Parci válasza t72killer (#66269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy vakcinatesztelő veszett el benned!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66271) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

43. HÉT – ISMÉT EMELKEDIK A SZENNYVÍZ KORONAVÍRUS KONCENTRÁCIÓJA
2022. november 02.
Az elmúlt hetekben jellemző stagnálás után országos átlagban ismét emelkedést mutat a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyagának koncentrációja. A vizsgált városok közül emelkedő tendencia figyelhető meg Budapest Központi Szennyvíztisztító Telepének ellátási területén, valamint Kecskeméten, Szegeden és Szekszárdon. A mintavételi helyek többségénél a tendencia stagnáló, míg csökkenő tendencia sehol tapasztalható. A SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja minden mintavételi helyen az emelkedett kategóriába esik.
2022 COVID SZENNYVÍZ 2022 43. hét

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#66272) t72killer válasza Parci (#66270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)).
Egy ilyenre az egeres-nyuszis kör után beneveznék phase3 résztvevőként.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66273) BlackV válasza Parci (#66270) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát igen akik nem különösebben veszélyeztetettek, azok könnyen vezényelnek a fotelból - és itt most nem feltétlenül Killerre gondolok - , hogy kellene azt a vakcinát, hogy nekem a legjobb legyen hosszútávon. Csak nem mi vagyunk a fő célcsoport. Itt azért még mindig sokaknak az életét megmenti valószínűleg a bivalens vakcina, de lehet, hogy ők egy új oltási sorral nem sokra mennének.

(#66274) Mr K válasza t72killer (#66272) üzenetére


Mr K
senior tag

Már be is neveztél, nem? (Mert elvileg BA.5-ös vakcinára ácsingózol, és azt csak egereken tesztelték eddig, mármint persze azóta beadták egy csomó amerikainak, de az már nem a teszt fázis.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66275) Parci válasza BlackV (#66273) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az az igazság, hogy ha nem muszáj, én sem szeretném évente elkapni :(

de most nem tudom, hogy mi a nyerő stratégia, az omikronhoz képest erősebb imprint picit megkavarja a dolgokat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66276) Mr K válasza Asbee (#66230) üzenetére


Mr K
senior tag

Az a probléma, hogy a "nem adják ki teljesen a zöld utat [a gyermekek oltására]" az nem feltétlen (orvos)szakmai megfontoláson alapuló döntés, hanem simán lehet politikai is. (Felelősség hárítás. Azaz hiába mondja azt a költség/haszon elemzés, hogy érdemes lenne oltatni, a "költség" oldal (pár gyereknek kisebb-nagyobb baja lesz tőle), támadási felületet jelent, amit el lehet kerülni, ha nem engedélyezik az oltást. Ugyanis ha oltás hiányában a vírus amortizál le egy kisebb gyereksereget, az a vírus hibájának lesz elkönyvelve, vagy a gyógyszergyárakénak, a politikus mosni fogja a kezeit.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66277) t72killer válasza Mr K (#66274) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, azt fel fogom venni, ha adják.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66278) polonic


polonic
félisten

Aki elkapta, attól kérdezném, hogy mikor regenerálódott teljesen?
Lassan 3 hete múlt el teljesen ez a vacak. Bár a fáradtság még maradt
Így ma úgy gondoltam, hogy tekerek egy 70 km-t, emelkedőkkel, lejtőkkel. De azt hittem, hogy belepusztulok. Olyan 37 km-nél jött rám, hogy egyszerűen nem bírom. Így visszafordulni nem volt jó ötlet és vasútállomás is, hogy vonattal hazajöjjek, csak a célnál volt. Szóval jól megszívtam.
Olyan érzés volt a lábaimban, mint amikor elkaptam és jöttek az első tünetek. Belülről fájt mindkét combom és nem tudtam egyszerűen felfele tekerni és sík terepen is nagy szenvedés volt a tekerés. Emelkedőnél leszálltam és feltoltam, de a séta is nehézkes volt. Hiába akartam aggyal, hogy akkor is megcsinálom, nem ment. Ilyen korábban még nem volt.
Covid előtt ezek a 70 km-ek kb meg sem kottyantak, azért gondoltam, hogy belevágok. Utólag okos az ember. De tényleg az előzőekben nem megerőltető tekerésre nem gondoltam, ilyen lesz.
Elmúlik ez? Ha igen, mikor? Gondolom egyénfüggő. Vagy ez long covid?

Az biztos, hogy én ezt a szart nem akarom mégegyszer.

(#66279) Z.É.T. válasza polonic (#66278) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Teljesen egyénfüggő, az jó hír, hogy még csak 3 hét telt el, simán elmúlhat még. Poszt/long-covid inkább 6 hét után mondható rá, már tudod, hogy óvatosan, okosan, fokozatosan érdemes terhelni.

Jobbulást!

(#66280) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Viszonylag off, de a covid depressziót is okozhat, szóval...
A NEJM link is szerepel a cikkben.

EGYETLEN ADAG PSZILOCIBIN ÉS NÉHÁNY TERÁPIÁS FOGLALKOZÁS UTÁN GYORS JAVULÁS ÉRTEK EL SÚLYOS DEPRESSZIÓS ALANYOKNÁL

(ha mehet ON-ban, akkor kérek egy modit, állítsa át)

(#66281) t72killer válasza polonic (#66278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nekem még ba.1 volt, valami 1 hónapig fájtak utána az ujj-ízületeim.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66283) Parci válasza polonic (#66278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon fokozatosan terhelj, eszedbe se jusson ugyanúgy nyomni, mint a fertőzés előtt, hanem szép lassan térj oda vissza. ha a 70 km sok volt, menj 20-at, figyelj a pulzusra stb. a szervezet igyekszik majd regenerálni magát, inkább rendszeresen és finoman terhelj, mint durrbele módra, aminek még veszélyei is vannak. nyugi, türelem.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66284) polonic válasza Parci (#66283) üzenetére


polonic
félisten

De tényleg nem gondoltam volna. Más nyavalya után nem volt még ilyen. Ebből most tanultam. Köszi.
Vigyázzatok magatokra!

(#66285) Parci válasza polonic (#66284) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komolyabb genyókból hosszú, több hónapos a regeneráció. és sajnos úgy tűnik, hogy a covid tud ilyen komolyabb genyó lenni :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66286) BlackV válasza Parci (#66285) üzenetére


BlackV
senior tag

Rossz passzban van főni, iszik maga rendesen? Ha egy problémára van megoldás, akkor azért nem érdemes aggódni, ha pedig nincs, hát akkor pedig azért. Mi mindent megtettünk, beleraktunk itt mindannyian, legjobb tudásunk és lelkiismeretünk szerint, hatalmas viták árán is, eljutottunk ahová eljutottunk. Amit lehetett megtettük és a matek is véd minket - legalább annyira, mint az antivaxereket - csak minket legalább széles spektrumú B-sejt készlet is véd, amelyek pár napon belül hasznos antitestekkel védenek minket, 11-14 nap helyett.

(#66287) Parci válasza BlackV (#66286) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez oké, én most Polonic-nak írtam, hogy akkor ezexerint jobban megrángatta a cuccos és óvatosabban nyomja

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66288) Mr K


Mr K
senior tag

Experts highlight link between hand size difference and COVID-19 severity
(Avagy az ujjak hosszának eltéréséből megjósolható a covid betegség súlyossága. [Tenyérjóslás?] Elvileg azon alapszik, hogy a kéz "geometria" függ a tesztoszteron és ösztrogén szintektől.)

Ref:
Right–left digit ratios, a novel form of asymmetry: Patterns of instability in children and relationships to platelet counts and hospitalization in adults with COVID-19

Kapcsolódó?
Digit ratios and their asymmetries as risk factors of developmental instability and hospitalization for COVID-19

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66289) Mr K


Mr K
senior tag

Covid: Southampton pop-up jab clinic gives 36 children wrong dose
(Az egyik anyuka két napig nem aludt az idegességtől, miközben a gyermeke semmilyen mellékhatást nem tapasztalt...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66290) Vesa válasza lacafaca (#66215) üzenetére


Vesa
veterán

Mármint miben van igazad? Konkrétan?

A tudomány a valóság költészete!

(#66291) Vesa válasza DrDoktor (#66239) üzenetére


Vesa
veterán

De mi lesz 10év múlva? Ha van oltási mellékhatás, az akkor fog jelentkezni, amikor az oltást kapod. Max. néhány nap lehet a delay.

Megjegyzem, annak a 11db (vagy 12, nem emlékszem pontosan), kötelező oltásnak, amit minden egyes gyermek megkap, szintén lehetnek kockázatai. MInden oltás esetén, amióta csak léteznek, voltak sajnos problémás esetek, akár halottak is. A dolog lényege a mérlegelés: Ha az oltástól meghal 1 millóból 1 ember, míg oltás nélkül a betegségben amire adják, meghal 10 ezer, akkor bármilyen borzasztó is az, hogy az oltás is okozhat problémát, mégis ésszerű az alkalmazása. A szülőknek pedig meg kellene adni a lehetőséget, hogy ha szeretne oltást a gyerekének, akkor kaphasson. Elvégre, az ő gyerekéről van szó.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#66292) t72killer válasza Mr K (#66289) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

azt nem írja, mennyi az a "higher dose" :F ? egész ampulla (6? adag), felnőttadag...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66293) kpityu2 válasza polonic (#66284) üzenetére


kpityu2
őstag

Pedig elég régóta mondogatják. Ha máshonnan nem, kakadu sporttárs esetéből hallhattad. Nagyon észnél kell lenni, gondolom nem szeretnél egy hirtelen szívleállást.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66294) kpityu2


kpityu2
őstag

A korábban zoonózist valószínűsítő kutató már inkább a laborszökést valószínűsíti. Részletesen kifejti, hogy miért változott meg a véleménye. https://alexwasburne.substack.com/p/the-totality-of-the-circumstances

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66295) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(#66296) Mr K válasza kpityu2 (#66294) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha már úgyis mindent elolvasol:
The ProPublica-Vanity Fair report on Covid’s origins is explosive. Is it reliable?
(Nem olvastam az eredeti cikket, meg a kapcsolódóakat sem, talán majd egyszer...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66297) Mr K


Mr K
senior tag

Az Oktoberfesten próbálták ki az UV-C-s koronavírus-oszlató módszert, és bejött (fizetős)
(Egy 4800 nm-es pavilon tetejét sugározták be, 27%-os hatásfokkal.)

Az eredeti (részletes) sajtóközlemény (csak ez idegenül van):
Forschungsprojekt auf dem Münchner Oktoberfest: Bessere Luftqualität mit UVC-Technologie

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#66298) koncsik válasza koncsik (#66228) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"Mindenszentek és halottak napja miatt a koronavírus-járvánnyal összefüggő adatok közlése november első hetének második felében várható (igazából azt hittem, ki is hagyják)" - valószínűleg nem véletlenül nem sietnek a számokkal... a fertőzöttek száma valószínűleg megugrott, persze eddig is szartak rá, nem tudom mit vártam :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#66299) kw3v865 válasza koncsik (#66298) üzenetére


kw3v865
senior tag

A társadalom (itthon és világszerte) már "beárazta" ezt a járványt. Alig pár 10 ezer ember követi a fejleményeket manapság itthon. Tehát nincs semmi megfelelési kényszer a hatóságok részéről, mindegy mekkora esetszámot jelentenek be, az embereket nem érdekli. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy az NNK is teljesen elengedte a témát.

(#66300) Z.É.T. válasza koncsik (#66298) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hirtelen azt hittem, két napnyi hsz törölve lett :D

Meggyógyultatok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.