Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) mpo válasza Vesa (#51088) üzenetére


mpo
veterán

2. Kiteszik az adatokat a hivatalos felületre, de akkor a sajtószabadság miatt az közli le, aki akarja. Ez van jelenleg.

Azokból az adatokból sok kézimunkával állítják elő a használható grafikonokat, táblázatokat mások.
[link]
[link]

A https://koronavirus.gov.hu/terkepek/fertozottek
kumulált adatokat mutat, ebből az eddigi hullámokról és a mostani helyzetről semmit nem tudsz meg.
A worldometers és a gisanddata.maps.arcgis.com amit nézek a kezdetek óta, abból próbáltam következtetni az itteni állapotokra.

Az a gyanúm, hogy az itteni lakosság igen kis %-át érdekli, a hiteles forrásnak utánajárni meg lusta. A study-kat meg kerülik, mert az az ördög műve.
Nekem van időm ezt a topikot olvasni, mert nem vagyok a FB-on. :)

A régebben követett 7 topikban 14482 olvasatlan hsz van, ami az is marad.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51102) Parci válasza #32839680 (#51091) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is csak irreálisak az elvárásaid. vuhani variáns ellen pedig azért szurizunk, mert sok idő egy újat engedélyeztetni, ez meg kész van és valamennyire hatékony még.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51103) emvy válasza #32839680 (#51099) üzenetére


emvy
nagyúr

> Eddig hol a szarban volt? Miért volt fiókban?

mert azt gondoltak, hogy nem fog mukodni -- rengeteg dolog van a fiokban, ami esetleg mukodhet, de valogatni kell, mert nincs vegtelen penz. a Coviddal hirtelen megjelent a 'vegtelen penz'.

Es ez tok oke: nem az orvostudomany az egyetlen, amire koltenunk kell.

while (!sleep) sheep++;

(#51105) Drizzt válasza #32839680 (#51099) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"3. Hát a krónikus betegségekre életed végéig szedett gyógyszerek, az üzlet. Ha nem lenne nem lenne az egyik legnagyobb biznisz a gyógyszeripar. Ez nem konteo, ez tény."

Egyfelol igen, masfelol meg ha valamelyik gyarto elo tud jonni olyan gyogyszerrel, ami meg tudja veglegesen oldani a problemat, az egy ideig viszi vele a teljes piacot. Utana 6-20 evvel barki mas is gyarthatja pl. Usa eseten. Szoval erdeke a gyogyszergyartoknak a jobb gyogyszerek kifejlesztese is. Mondok egy peldat. Most jott ki Hiv injekcio, amivel eleg evente 6 kezeles, a mindennapi gyogyszerszedes helyett. Nyilvan eleinte ugyanannyi/dragabb, mint a korabbi kezelesek, de ertheto miert. Nem ordogtol valo, hogy penzt is akar keresni az ember. Persze volt olyan is, amikor egy ceg egyszercsak elkezdte az urbe emelni a gyogyszerei arat, az undorito volt. De osszessegeben pozitiv es negativ hatasai is vannak a piaci alapu gyogyszercegeknek. Sok kronikus betegseg hosszan szedendo gyogyszerere egyszeruen annyi a magyarazat, hogy ennyit tudnak. Remelhetoleg jelenleg. Aztan van ahol maga a szervezet a korlatja a maximalis hatekonysagnak. Ez peldaul a vakcinaknal is fennall. Kerdes mi a maximum es mennyire vagyunk tole messze.

I am having fun staying poor.

(#51107) Drizzt válasza Drizzt (#51105) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mondok még egy másikat.
Miért nem támadjuk emiatt az élelmiszeripart? Ha jól végeznék a dolgukat, akkor lenne olyan káposzta, amiből elég egyszer enni és az életben soha többé nem kéne. De nincs ilyen, mert profitéhes gecik. ;] Semmiképpen nem azért, mert az emberi szervezet ilyen dinamikus működésű. Pedig mennyi időnk felszabadulna, ha nem kéne enni. De inkább fej a zöldségpiac-maffia életünk végéig.

Persze, nyilván minden piacon megjelenik a kapzsiság, önzés, vetélytársakkal leszámolás, ez az emberi természetből fakad, nehéz ellene tenni. Tehetnénk ellene valószínűleg többet is, de mérni sem nagyon tudjuk hol állunk az ideálistól.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#51108) Ezekiell válasza Drizzt (#51107) üzenetére


Ezekiell
veterán

csúnya dolog ennyire személyeskedni lacával.. ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#51109) lacafaca válasza Ezekiell (#51108) üzenetére


lacafaca
őstag

fátylat rá...a szellemem minden fejben ott lebeg, mert ott hátul azért mindegyik érzi, hogy az igazság a bauernél van, csak kínos kimondani😂

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#51110) Ringman válasza emvy (#51103) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ja, a sars1-es vakcina kutatására pl. egyáltalán nem kaptak pénzt a végefelé:

For weeks, Hotez has been reaching out to pharmaceutical companies and federal scientific agencies — and even the Medical Research Council in the United Kingdom — asking them to provide the roughly $3 million needed to begin testing the vaccine's safety in humans, but so far none have done so.
"We've had some conversations with big pharma companies in recent weeks about our vaccine, and literally one said, 'Well, we're holding back to see if this thing comes back year after year,'" Hotez said.

szerencsére ugyanez a team a covidra is ki tudott fejleszteni egy olcsó, no-patent vakcinát (részben a régebbi sars1-es kutatásokat felhasználva, nem nulláról indultak ők sem és így is decemberben kaptak indiában vészhelyzeti engedélyezést a vakcinára - mondjuk kevesebb pénzből gazdálkodtak, mint a moderna/biontech)

azért az is jól látszik, hogy pusztán a piac nem fogja ezeket megoldani, mert a risk/benefit ratio miatt nem éri meg pénzt rakni bele, szóval marad a közösségi - állami támogatás.

(#51111) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.01.04.

2429/83
3335/316

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#51112) emvy válasza Drizzt (#51107) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tehetnénk ellene valószínűleg többet is, de mérni sem nagyon tudjuk hol állunk az ideálistól.

Nincs 'idealis' az evolucioban, mert hogy fogalmazod meg, hogy mi az evolucio 'valodi' egysege? Az emberi faj? Egy gen? Egy csalad? Ezeknek csomoszor szembenalloak az erdekeik. Az emberiseg egyebkent is egy totalis outlier a kooperacios kepessegevel, megkozelitoleg sincs semmilyen faj a termeszetben, ahol az egyedek ennyire szofisztikalt modon lenne kepes egyuttmukodni.

while (!sleep) sheep++;

(#51113) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Dél-Afrikában végeztek egy nagyon alapos elemzést, és kiderült, hogy jelentősen aluljelentették a fertőzéseket és a haláleseteket, de a szubszaharai régió nagy részében nincs is ilyen jelentési rendszer."

https://www.valaszonline.hu/2022/01/03/jerome-kim-del-korea-koronavirus-interju/

hosszú cikk, de érdemes elolvasni. a fentit azért emeltem ki belőle, mert megerősíti, ami itt is téma volt: ez a "dél-afrikában így volt, úgy volt, ez hatott, az hatott" totál értelmetlen fantáziálgatás innen, amikor tök szarok, használhatatlanok az adatok. és nem csak ott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51114) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#51111) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 2429 (a hétvégi napi átlaghoz képest +474)
Új halálos áldozatok száma: 83 (a hétvégi napi átlaghoz képest -1)
Új mintavételek száma: 7845 (a hétvégi napi átlaghoz képest -3564)
Kórházban kezelt betegek száma: 3335 (az előző napi adathoz képest +22)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 316 (az előző napi adathoz képest -2)
Az első dózissal oltottak száma: 6 268 108 (az előző napi adathoz képest +1625)
A második dózissal is beoltottak száma: 5 986 342 (az előző napi adathoz képest +4328)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 184 580 (az előző napi adathoz képest +6352)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#51115) Sir Pocok válasza Parci (#51113) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Friss összefoglaló a US helyzetről.

Ami nekem nagyon szokatlan, hogy ennyi a tünetmentes omikronos. Nem értem az okát. :U Nincs még érdemi mértékű 3. oltás beadva az USA-ban, az átoltottság se a legjobb. Fura ennek fényében.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#51116) Mr K válasza Sir Pocok (#51114) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 2429, változás(1): +1059 (+77.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 18021 (átlag: 2574.4), változás(2): +1717 (+10.5%) | incidencia: 351.3
Új halálos áldozatok száma: 83, változás(1): -68 (-45.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 623 (átlag: 89.0), változás(2): -243 (-28.1%) | incidencia: 15.2
Új mintavételek száma: 7845, változás(1): +3289 (+72.2%) | elmúlt 7 napban összesen: 91921 (átlag: 13131.6), változás(2): -5726 (-5.9%)
---
Kórházban: 3335, változás(1): -684 (-17.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 3538.2, változás(3): -978.8 (-21.7%)
Lélegeztetőgépen: 316, változás(1): -58 (-15.5%) | elmúlt 7 nap átlaga: 333.4, változás(3): -91.9 (-21.6%)
Tesztpozitivitás: 30.96%, változás(1): +0.89% (+3.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 21.33%, változás(3): +0.58% (+2.8%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#51117) Sir Pocok válasza Mr K (#51116) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen a tesztpozitivitás eléggé megugrott.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#51118) Ringman válasza Sir Pocok (#51117) üzenetére


Ringman
nagyúr

Új mintavételek száma: 7845

a kipcsak tesztelési módszer:
a PCR-teszt semmin nem segít, csak az oltás segít.

(#51119) Parci válasza Sir Pocok (#51115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(pláne, ha tényleg egerekről pattant vissza, akkor) ez egy eléggé másképp viselkedő variáns, mint a korábbiak. a fura az új normális!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51120) Parci válasza Sir Pocok (#51115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A cikk a Johns Hopkins Egyetem adataira hivatkozva azt közli, hogy összesen 1,06 millió embernél lett pozitív a vírusteszt, elsősorban az omikorn variánssal fertőzött betegekről van szó. Mint írják, a hétfői szám csaknem kétszerese a mindössze négy napja az Egyesült Államokban felállított 590 ezres korábbi rekordnak."

hát, r=6 az szigorú!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51121) Sir Pocok válasza Parci (#51120) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Kíváncsi vagyok itthon mikor fog beütni a sz...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#51122) Parci válasza Sir Pocok (#51121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamikor múlt héten..? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51123) Ringman válasza Sir Pocok (#51121) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs teszt, nem üt be!

amúgy már biztosan az terjed, nézd meg a megyékre lebontott adatokat: [link]

pl:

(#51124) emvy válasza Ringman (#51123) üzenetére


emvy
nagyúr

ez is nyugatrol erkezik!!!

while (!sleep) sheep++;

(#51125) C4mp3r


C4mp3r
addikt

jol indul az uj ev, ejszaka borzalmas fejfajasra ebredtem, es ereztem, hogy lazas is vagyok, reggeli gyorsteszt eredmenye:

3 pfizer, a boostert oktober 19-en lovettem, direkt meg deltara felkeszulve. remeltem, hogy meguszom, de ugy tunik nem.

(#51126) Ringman válasza emvy (#51124) üzenetére


Ringman
nagyúr

különben is, utazgatunk, utazgatunk?

(#51127) Drizzt válasza C4mp3r (#51125) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jobbulast!

I am having fun staying poor.

(#51128) tisn válasza Ringman (#51123) üzenetére


tisn
addikt

itt nezem a teruleti adatokat (is), jobb

[link]

csodaszlovakia megmutatta, mennyire fontos es jo a teszteles :)
ez most vegigmegy mindenkin szepen, de tul nagy ize nem lesz, ez a tippem.

(#51129) tisn válasza C4mp3r (#51125) üzenetére


tisn
addikt

remeltem, hogy meguszom, de ugy tunik nem.

ha ezt nem a korhazi agyrol/szuszogtatogepen fekve irtad, akkor egyelore meg megusztad :)

jobbulast

(#51130) Parci válasza C4mp3r (#51125) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is fájt a fejem éjjel, reggel fáztam ezerrel, mostanra viszont elmúlt minden
#ezmégnemaz #csakafront

jobbulást, pár héten belül mindenki csatlakozik a topikból!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51131) Chesterfield válasza Parci (#51130) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Én azért csak megvárnám szuri formában az omikront. Bár ez hiú ábránd egy ovis gyerekkel.

(#51132) tisn


tisn
addikt

bar facses link, tele jo es hasznos infoval, jo osszefoglalo kisgyerekeseknek (a tenyek mas itteni cikkekbol, tanulmanyokbol mar megvoltak, de ez laikus ismerosoknek tovabbkuldheto)

[link] https://www.facebook.com/nyllabiol/posts/325555316241192

(ha volt mar bocsi)

illetve emliti meg ezt a ket dolgot, ami nekem nunukem:

A menstruációs ciklusra való hatásával kapcsolatban több szakember vizsgálódik, abban mindenki egyetért, hogy ez valami, ami vizsgálatra érdemes, de idáig még nem találták meg a kapcsolatot. Van már néhány cikk is ezzel a problémával kapcsolatban, az egyik kutatás a betegséggel összefüggésben vizsgálta a menstruációs ciklus eltéréseit, eszerint a COVID-19-et követően a nők egyötöd része tapasztal változást a ciklusában, azonban az átlagos hormonszintben nem találtak eltérést (8a). A másik, talán a legalaposabb a témában, egy UK-ban készült elemzés, ami már az oltást követő ciklusmegváltozásokat vizsgálta, szintén 20%-os gyakoriságot talált, valamit több dolog mellett azt, hogy a fogamzásgátlót szedőket kevésbé, a korábban a betegségen átesetteket, dohányosokat inkább érinti a probléma. (8b)
...
Hosszútávú mellékhatások: Ez a legövönalulibb szerintem, akármennyire szeretném, nem tudom kijelenteni, hogy nincs ilyen, pusztán azért, mert nekem sem, ahogy senkinek, nincsenek a jövőből adataim. Aki a jövőre vonatkozóan bármit 100 %-os bizonyossággal kijelent, az nem mond igazat (ez vonatkozik arra is, aki azt mondja, hogy 2 év múlva meghalsz a vakcinától). Azt tudom csak mondani, hogy biológiai alapon nagyon valószínűtlen, valamint azt sem értem, hogy magát - az oltás híján nagyobb valószínűséggel elkapott - betegséget miért nem gyanúsítja ilyesmivel senki, mert azt sem tudjuk több éves tapasztalatokkal kizárni, hogy annak nincsen. (Most a poszt-covid időintervallumoktól sokkal távolabbra tekintve mondom az időben, hiszen sokszor 2-5-10 éveket olvasok). Azt is tudom mondani, hogy az oltásban lévő összetevők az oltást követően hamar lebomlanak, nem maradnak évekig a testben. És még azt, hogy voltak már korábban mRNS oltások klinikai vizsgálat alatt más betegségek megelőzésének érdekében és nem tudni ilyesmiről, néhánynak már több éve.

(#51133) tisn válasza Chesterfield (#51131) üzenetére


tisn
addikt

elszigetelt elado tanyakat tudok ajanlani :)
maskepp eselytelen.

(#51134) Sped


Sped
aktív tag

Együttélés:

Épp beüt az omikron, az országok mégis sorra csökkentik a karantén idejét

Egy példa arra, mennyire fontos, hogy olyan intézkedések legyen érvényben, amit az emberek többsége elfogadhatónak/arányosnak tart:

Rochelle Walensky, a CDC igazgatója a CNN-nek azt mondta, részben azért csökkentették a karanténidőt, mert alig volt, aki betartotta volna a tíz napot, és a fertőzések számának emelkedésével szerettek volna olyan ajánlást kiadni, amit az emberek nagyobb eséllyel hajlandóak betartani, és tényleg otthon maradnak abban az időszakban, amikor a legnagyobb eséllyel fertőznének.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#51135) Rolly válasza Parci (#51130) üzenetére


Rolly
veterán

remélem én az omikront el tudom húzni még 2 hétig... most friss booster modernával a vállamban ....

az elmúlt 24 órában jelentősebb mellékhatás nem volt a szívem kicsit furán vert ekg normális volt pulzuson semmi nem látszódott... egyedül egy 104/84-es vérnyomás volt ami kicsit fura bár még normális...

(#51136) C4mp3r válasza Parci (#51130) üzenetére


C4mp3r
addikt

remelem az irodaban nem fertoztem ossze mindenkit, enyhe megfazasos tunetem volt tegnap, semmi komoly, ma reggelre jott ki, nem is mentem mar be. mellettem dolgozo 20 eves srac oltatlan. legnagyobb banatom, hogy egy ideig hanyagolnom kell az edzest

(#51137) t72killer válasza C4mp3r (#51136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az omit úgyse úszták volna meg, sőt, lehet te is bent szerezted.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51138) BlackV válasza C4mp3r (#51136) üzenetére


BlackV
senior tag

"remelem az irodaban nem fertoztem ossze mindenkit, enyhe megfazasos tunetem volt tegnap, semmi komoly"

Igen sajna ezt kellett volna fejben rendbe rakni mindannyiunknak hogy egy vilagjárvány alatt ez nem így működik. Most már vannak oltások most már más a szitu félre ne értsd nem támadás, de amikor még nem voltak oltások, egy rokonom így került kórházba a kollégája miatt. Neked jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#51139) Parci válasza C4mp3r (#51136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, jó eséllyel megfertőzted őket, a lappangási idő pont ez a szakasz, a vírus már remekül fertőz, de te még nem vagy tünetes. ez van, tényleg kikerülhetetlen, te is elkaptad valahonnan.

szerk.: ja, hogy tegnap is már tünetes voltál. izé :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51140) mpo válasza Parci (#51113) üzenetére


mpo
veterán

Elolvastam.
Nagyon sok mindent ki lehetne belőle emelni.
Azt a feltételezésemet erősítette meg, hogy egyhamar nem lesz vége.

Azokról, akik mindennek ellenállnak, tüntetnek, ez jutott eszembe:
Nyakig vagyunk a szarban, de valaki még fröcsköl is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51141) BlackV válasza t72killer (#51137) üzenetére


BlackV
senior tag

Na akkor ezentúl fingjunk be a liftbe is mert jó az úgy kit érdekel.

(#51142) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Új koronavírus-variáns jelent meg Franciaországban, erősebb elváltozásokat mutat az omikronnál

Beírtam vmi nagyon csúnyát de töröltem. Reméljük a legjobbakat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#51143) Ringman válasza BlackV (#51141) üzenetére


Ringman
nagyúr

jut eszembe, az egyéni felelősség miatt egy kapcsolódó thread:

[link]
Why is there such EXTREME RESISTANCE by @WHO, @CDCGov and IPC(*) to clearly state that COVID-19 is a dominantly AIRBORNE disease?

érdemes végigolvasni, de a slide utolsó 2 paragrafusa ami a hsz-ekhez releváns - egyéni felelősség vs. kormányzati/intézmények/cégek felelőssége

innen egyszerűbb volt kimásolni, mint a slide-ot beilleszteni: [link]
Why do governments continue with outdated messaging? “Droplets & surfaces are very convenient for people in power - all of the responsibility is on the individual. If you admit it is airborne, institutions, governments and companies have to do something”

(#51144) BlackV


BlackV
senior tag

https://index.hu/belfold/2022/01/04/nemzeti-nepegeszsegugyi-kozpont-oltas-harmadik-negyedik-oltas-valtozas-protokoll/

"A negyedik oltásról a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlásából kiderült, hogy a bevezetése egyelőre nem indokolt,.."

Miért?

A fertőzésen való átesettség nem felel meg az immunizációnak. Minden esetben a teljes oltási sor beadása szükséges.

Miért?

Azok az oltatlanok, akik átestek a koronavírus-fertőzésen, várakozási idő nélkül olthatók

Miért?

(#51145) Micsurin válasza BlackV (#51144) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1.
Mert szittya magyar vér mindentől megóv főleg ha adakozol a koldus levéllel érkező csekken.
2.
Omikron esetén nem 100%-os az az átesettség legfeljebb a fiataloknál számottevőbb védelem nem?
3.
Ha már nincsenek tüneteik és "gyógyultak" mire várjanak feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#51146) attiati


attiati
veterán

abott teszt eredmények 2 moderna után
(a második oltás 2021. május eleje)

2021.05.31 - 39500 au/ml
2021.12.18 - 2569 au/ml

Van értelme most a boosternek?

Várnék még pár hónapot, mert nyár elején le is járna az EU-ban a booster adminisztratív érvényessége. Vírusilag meg sok embernek ennyi az antitestje a booster után.

[ Szerkesztve ]

(#51147) t72killer válasza attiati (#51146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha 50 alatti egészséges darab vagy, akkor én nem kérném, viszont preventív jelleggel tolnám a nem-oltás kategóriás védelmet: folyamatos D-vitamin+cink bevitel, tömegjelenetek előtt-után allergodil orrspray+lidocainos cukorka.

Átesés+mRNS kategóriában vagy, a sejtes védelem fog dolgozni, aminek a fentiekkel kell kicsit időt nyerni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51148) Gothmog válasza Ringman (#51123) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A negyedik hullám nagy részében Budapest meglepően jól állt, hosszabb időszakon keresztül - persze lakosságarányosan nézve - konkrétan a legkevesebb napi/heti fertőzöttet produkáló "megye" volt. De ezen kívül is rendre a legkedvezőbb harmadban szerepelt. Ez valamikor december második felében, karácsonyhoz közeledve kezdett változni, ha jól rémlik, és ha minden igaz, akkor szilveszter környékére "élre is ugrott". (Gyanúsan gyors felfutással, bár hozzá kell tennem, hogy a deltahullám is ilyen karakterisztikát mutatott. Értsd, halvány bézs színű megyék egyik napról a másikra váltottak haragos lilára. Kár, hogy Európa sereghajtói vagyunk a variánsokra vonatkozó nemzetközi adatszolgáltatásban***, így csak tippelgetni lehet, hogy vajon még a delta fut-e egy utolsó kört Budapesten vagy már az omikronról van szó? Oké, erre persze mindenki rávágja, hogy ez már az omikron lesz biztosan...)

***Nettó szégyen, amikor az ember odatéved egy-egy variánskövető térképhez, és azt látja, hogy Magyarország szürke (illetve valamikor az alfáról közölt utoljára adatot), miközben még Bosznia-Hercegovinából vagy Montenegróból is vannak ennél frissebb, ha szintén nem is feltétlenül naprakész infók.

A fentebb zajlott adatközlési polémiába nem akarok belefonódni, de a hazai adatszolgáltatás tényleg kabaréba illő "hungarikum". Miközben nincs semmi infó például az kórházi intenzíves oltott/oltatlan arányról, boosterezettekről stb., nincs infó a variánsok gyakoriságáról és uram bocsá', területi (megyei) megoszlásáról (tehát valóban informatív, használható adatokról), addig a szerencsétlen elhunytak mellett ott virítanak az "alkoholos májkárosodás", "aranyeresség", "mentális problémák", "heresérv" és hasonló, ebben a formában szerintem még így névtelenül, anonim módon is senkire sem tartozó leírások. (Ráadásul, bár nagyon ritka esetekben, de visszaazonosítható válnak áldozatok, akik így aztán a mindenféle bajaikkal/gondjaikkal felcímkézve válhatnak ismertté.)
Más szóval, egyfelől (felesleges) adatcunamit kapunk, másfelől viszont lényegi adatokat (olyan adatokat, amelyek egy a járványt figyelemmel követő embert érdekelhetnének) visszatartanak. És az már csak hab a tortán, hogy miközben közérdekű adatokról van szó, amit a törvény szerint kérésre ki kellene adni, ezeket jóformán még kiperelni sem lehet belőlük.

Endure. In enduring, grow strong.

(#51149) BlackV válasza Micsurin (#51145) üzenetére


BlackV
senior tag

1. igaz, erre nem gondoltam.

2. az átesettség sosem volt 100%-os, mindenképpen kell rá az oltás, de pl Ringman rengeteg studyt hozott, hogy átesés + egy oltás mesésen tökéletes, és átesés +2oltás már nem igazán hoz további előnyöket in vitro. (Az más kérdés hogy átesés +1 oltás után majd fél évvel később ismét szükséges lehet egy booster..)

3. ennyi erővel, ha a legelső oltás után lemegy az oltási reakció és nincs tünetem már mehetnék is 2. oltásra mire várjak feleslegesen? :)

Szerintem ez úgy szar, ahogy van. Úgy érzem az irányelv nem igazán a nemzetközi szakmai kutatási eredményeken alapul, hanem, hogy minél egyszerűbben kevesebb kérdés nélkül és eü terhelés nélkül menjen az egész.
Az más kérdés egyébként, hogy külföldön se számít az átesés, mint oltási sor egyik eleme.

[ Szerkesztve ]

(#51150) Soulfly842 válasza Sped (#51134) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ne légy ilyen naiv. Ez csak arról szól, hogy az üzletmenet, a folytosság, a gazdaság, az általános felhasználói igények kiszolásáa, az egészségügy, a közművek ne álljanak meg. Egyszerűen jobban kijön a matek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.