Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Rolly


Rolly
veterán

Január elején gyorsan felvenném a 3. Oltást.... Jelentkezés esetén nem lehet vakcinát választani? Ha én modernát szeretnék akkor hova menjek? :)

(#50402) Nako válasza polonic (#50396) üzenetére


Nako
csendes újonc

Nem néztem utánna, elhittem, amit rokonok mondtak, ezért mindenki csináltatott pcr-t. Akkor ez bukta. Legalabb mind negativ lett ez is valami :)

(#50403) Mr K válasza Drizzt (#50400) üzenetére


Mr K
senior tag

"kórházba kerülés 13%-kal nőtt"
Ha onnan származnak az adatok, ahonnan gondolom, akkor vigyázz, mert a kórházi adatok csak dec. 21-ig állnak rendelkezésre, azaz több mint egy héttel korábbiak.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#50404) Parci válasza Rolly (#50401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minél nagyobb helyre

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50405) Drizzt válasza Mr K (#50403) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jogos!
Az országosak tényleg le vannak maradva, a londoniak viszont frissek elvileg. Ott a 7 napos kórházi növekmény: 2036 -> 3310(+62%) , lélegeztető: 198 -> 229(15%). A halálozás is gyanúsan alacsonynak néz így ki. Az esetszámok tükrében viszont mindenképpen jobban néz ki, mint ugyanennyi delta fertőzöttel. De az, hogy mennyivel, tényleg nem látható még tisztán.

I am having fun staying poor.

(#50406) BlackV válasza Soulfly842 (#50398) üzenetére


BlackV
senior tag

"valószínűleg ettől több biznisz volt, csoda, hogy ennek egyáltalán nyoma volt. Megoldják ezt csendesbe - érzékeny üzlet."

Voltak errefelé is érdekes dolgok. 30 millió adag dugi astra zeneca még márciusban a legnagyobb vakcinahiány idejében.

https://www.portfolio.hu/global/20210324/elokerult-29-millio-adag-astrazeneca-vakcina-egy-olasz-uzembol-475624

(#50407) Vesa válasza daneel_hu (#50390) üzenetére


Vesa
veterán

Meg majd páran közülük a lélegeztetőnek is...(ha netán van közöttük egy mikronos) :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#50408) Vesa válasza Mr K (#50395) üzenetére


Vesa
veterán

"Belehalt a holland oltás- és lezárásszkeptikus mozgalom vezéralakja a koronavírus-fertőzésbe"

Ez hanyadik megfejtő is aki így járt? Na de majd kitalálják a követők, hogy valójában az illuminati nyírta ki és nem a vírus, mert veszélyes volt a terveikre. :((

A tudomány a valóság költészete!

(#50409) nobela válasza Vesa (#50408) üzenetére


nobela
senior tag

"Ez hanyadik megfejtő is aki így járt?"

Már vagy a századik, de a laposföldeseket ez láthatóan nem zavarja.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#50410) Qtyii válasza nobela (#50409) üzenetére


Qtyii
tag

Nem is értem hogy élhetnek meg laposföld hívők és virustagadók … hisz ezek mind nyilvánvaló hülyeségek amiben hisznek …

(#50411) spileraaa


spileraaa
senior tag

Aki egy hete gyógyult ki a korona virusbol (nem volt oltva) az védve van az omicron ellen? Menyi idő után mehet oltásra és melyik ajánlott 70 év felett?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#50412) lacos001


lacos001
senior tag

Gyors kérdés...
Erre érdemes 3. szurit lövetni úgy, hogy volt már igazolt megfertőződés és 2 Pfizer? [kép]
A 2. döfés június 24 napján volt.
Nem az enyém, de érdekelne.
thx

(#50413) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hegesítheti a veséket a COVID-19

Az Study Finds portálon megjelent cikk szerint a németországi RWTH Uniklinikben és a hollandiai Radboud Egyetemi Orvosi Központban végzett kutatás szakértői felmérték és összehasonlították a veseszöveteket a COVID-19 intenzív osztályos betegek, a nem COVID-hoz kapcsolódó tüdőproblémák miatt kórházban lévő betegek és egy kontrollcsoport között. Az eredmények azt mutatják, hogy a COVID-19-betegek veséje sokkal több szöveti hegesedést mutatott, mint másoké.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#50414) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Omikron hullám: Magyarország semmit sem tud az új variáns hazai berobbanásáról?

[...]
Hogy mi értelmük van a hivatalos magyar adatoknak? Semmi. Mit tudhatunk meg az omikron eddigi magyarországi terjedéséről? Annyit, hogy egy magánintézmény, a Neumann Labs tesz azért, hogy kiderüljön, mennyire tejed az omikron.

AZ, HOGY AZ NNK OLYAN SZÁMOKAT TUD CSAK KÖZÖLNI, HOGY 15, 61, MEG 68 OMIKRONOS ESET VAN, NEM JELENT MÁST, MINT AZT, HOGY FOGALMUK SINCS, MENNYIRE TERJED AZ ORSZÁGBAN AZ ÚJ VARIÁNS.

Mit is akarna jelenteni ez az adat? Azt, hogy a több tízezer koronavírusos eset közül, amit az elmúlt hetekben azonosítottak, 68 volt omikronos? Nyilvánvalóan nem ezt jelenti, mert az NNK nem vizsgálta az elmúlt hetek több tízezer pozitív esetét, hogy melyik variáns okozta a fertőzést. Ennek az adatnak a közlése egyetlen dologra alkalmas, még ha bizonyára nem is ez a cél: egy nagyon alacsony adattal meg tudja téveszteni az embereket, és bagatellizálja az omikron jelenlétét.
[...]

[ Szerkesztve ]

(#50415) Vesa válasza Qtyii (#50410) üzenetére


Vesa
veterán

Nem is hinnéd, mennyi középkori szinten rekedt sötét idiótával élsz/élünk együtt...
A legnagyobb hiba amit társadalomszerveződés kapcsán az emberi faj elkövetett, hogy nem IQ alapján, hanem rasszok/vallási meggyőződés alapján tömörültek csoportokba. Szétszednénk IQ alapján az embereket, lezárnánk a határokat, aztán pár éven belül kivégeznék magukat a tudatlanok, a képzelt mesehősökért vívott vallási háborúikkal, vírustagadással, technológiák nélküli kézrátétes "gyógyítással" és egyebekkel, aztán no more problem...Így viszont benavigálnak minket is a katasztrófába...

A tudomány a valóság költészete!

(#50416) Vesa válasza Soulfly842 (#50414) üzenetére


Vesa
veterán

Ebben semmi meglepő nincs. A járvány kitörésének pillanatától a kádári/ruszki kommunikációs mechanizmus zajlik. Adatmegosztás eddig se volt. Amit annak neveznek, az még viccnek is rossz. Nem az omikronnal kezdődött el a folyamat..

A tudomány a valóság költészete!

(#50417) Qtyii válasza Sir Pocok (#50413) üzenetére


Qtyii
tag

Az omi is?

(#50418) Qtyii válasza spileraaa (#50411) üzenetére


Qtyii
tag

Méressen ellenanyag szintet előtte… aztán döntsön

(#50419) Qtyii válasza Vesa (#50415) üzenetére


Qtyii
tag

Ez nem pont a téma, de ok.

(#50420) Parci válasza lacos001 (#50412) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rohannia nem kell, ha amúgy nem fél a témától, de majd valamikor, 1-2 hónapon belül igen (ha nem éri el hamarabb az omicron)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50421) Qtyii válasza lacos001 (#50412) üzenetére


Qtyii
tag

3464,3 AU/ml ? :)) Szerinted? :))
ez qrva sok engedd el méress havonta ha 1000 alatt van spuri oltásért

(#50422) BlackV


BlackV
senior tag

A clickbait címre rá se ránts, a görbe a lényeg. Ilyen terjedési sebességgel, mire ideér az omi oltás, már senkinek nem is lesz rá szüksége.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211229/koronavirus-dobbenetesen-gyorsan-terjed-a-jarvany-franciaorszagban-uj-korlatozasok-jonnek-518674

[ Szerkesztve ]

(#50423) Qtyii válasza Sir Pocok (#50413) üzenetére


Qtyii
tag

“Az eredmények azt mutatják, hogy nem a szervezet túlzott immunválasza, hanem maga a vírus az, ami vesekárosodást okozhat.”

még szerencse hogy nem az derült ki hogy a vakcina által keltett immunválasz károsítja a vesét.
mondjuk nyugodt is voltam mert még nem publikáltak még (nem is hiszem hogy fognak valaha) ellenkezőjét …azaz nem volt még olyan hogy az oltás ártalmas lenne az emberi szervezetre.
az oltás minden kétséget kizáróan biztonságos és mostmár biztosak is lehetünk abban is hogy a vesét nem ez hanem a c19 hegesíti. :Y

[ Szerkesztve ]

(#50424) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A clickbait címet itt se olvassa senki, több mint félrevezető, nem omikron volt mégsem - utólag, több nap után elemezve :F - a ludas:

[link]

Viszont kiderül egy fontos adat (Dobson az eredeti forrás/fordító/aki felhívta erre a figyelmet)... Izrael megint mintaország lesz a Pfizer gyógyszerével:

"Közben az Egészségügyi Minisztérium vasárnap megadta a Pfizer COVID-19 elleni Paxlovid gyógyszere vészhelyzeti engedélyét, és csütörtökön érkezik az első 100 000 tablettás szállítmány; Izrael lesz az USA utáni második ország, ahol elkezdhetik alkalmazni a Paxlovidot. Bennett a hétvégén véglegesítette az ügyletet a Pfizer cég elnökével, Albert Bourlával. Bennettnek is jó kapcsolata van Bourlával, csakúgy, mint Netanjahuak, de ez utóbbi gyakran dicsekedett ezzel, amit Bennett kerül – írja Dobson."

[ Szerkesztve ]

(#50425) Parci válasza Qtyii (#50421) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

próbálj meg harmadennyit írni háromszor ennyire átgondoltan, úszik a topik... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50426) Csatravi


Csatravi
senior tag

Az amerikai hadsereg olyan koronavírus elleni oltást készített, amely minden változat ellen működik
Az emberi kísérletek eredményei pedig még ebben a hónapban megérkeznek.

(#50427) Qtyii válasza Soulfly842 (#50424) üzenetére


Qtyii
tag

Az oltatlanoknak 7 napig kell karanténban maradniuk, és tesztelniük az első, majd az utolsó napon.
mi ez a könnyítés az oltatlanoknak?

(#50428) lacos001 válasza Parci (#50420) üzenetére


lacos001
senior tag

December 15 a mintavétel napja és ma lett eredmény este 19:30kor. Ez igy megy arrafelé?
2 hét? :D
Anyós amúgy az alany, ő azt mondta, hogy ez jó, ez sok.
Ezen múlik, hogy szurat e 3. Pfizert. Eüs, már nyugdijas pár hete, de tárgyaltuk ezt már a lazába régebben. [link]
Én meg mit értek ehhez...

(#50429) Qtyii válasza lacos001 (#50428) üzenetére


Qtyii
tag

Keresse kezelőorvasát majd az megmondja hagyjuk a szakemberre :)

(#50430) Lauda válasza Mr K (#50395) üzenetére


Lauda
félisten

Remélhetőleg nem volt haszontalan a halála és jónéhány agyhalottat elgondolkodtat. :U

(#50431) Parci válasza lacos001 (#50428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feleségemnek is ennyi, 3 hónappal a 3. szuri után. februárban már kevés lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50434) zolisx4 válasza Parci (#50431) üzenetére


zolisx4
őstag

Nekem 4 hónap telt el a 3. oltás után és gyakorlatilag 976 AU/ ml az antitest ezt elég kevésnek tartom

(#50435) Parci válasza zolisx4 (#50434) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nem sok, de 4. oltás nincs, szóval ez van. súlyos omikron ellen azért jó lesz így is szerintem (mert a sejtes védelem erős elvileg a 3. után).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50436) Vesa válasza zolisx4 (#50434) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem is 4 hónap telt el (lassan már 5), de még 12,500(akármi) volt a mért eredmény, Összehasonlítani semmivel nem tudom...AZ meg ennyi idő alatt nullára eltűnt a szervezetemből...Hatezer tényezős ez az egész...

A tudomány a valóság költészete!

(#50437) Qtyii válasza zolisx4 (#50434) üzenetére


Qtyii
tag

A magyar egészségügy nem figyeli az oltás számot… :D az oltási héten kiderült … lehetőség a te kezedben van a regisztráció vlsz nem menne …de most nevezték ki a háziorvost kötelezően 2hetente oltani …sétáljon el hozzá és ott talán megkapható a 4.-et is :)) :DD

(#50438) Vesa válasza BlackV (#50422) üzenetére


Vesa
veterán

Portfolio durván nyomja a hülyeséget, most is kitettek egy hírt, hogy 3 oltással halt meg valaki Izraelben, de erről gyakorlatilag egy szó sincs a cikkben...

A tudomány a valóság költészete!

(#50439) t72killer válasza Vesa (#50408) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a FB cseszik moderálni, moderál a vírus. Én ezeket pontosan annyira sajnálom, mint a kamionos merénylet közben agyonlőtt terroristát.

#50410: a társadalom x~20-50%-ának az intelligenciája a cipőfűző és a kaktusz között található. Ráadásul ezekből igen könnyű pénz csinálni.
#50415: +1!!!

#50411: az már esélyes, hogy omikronból gyógyult, szóval igen valószínű :)) :R.

#50413: lassan ezeket a rondaságokat is variánsok szerint kellene publikálni. Tény, a Vuhani nem kicsit volt vesekárosító, a deltával kapcsolatban se vagyok optimista - de talán az omikron már nem fog ilyet csinálni, legalábbis előzetes immunitással rendelkezőknél. A kérdés, hogy ezek mennyire gyakoriak és mennyi esély van a gyógyulásra - illetve mennyivel szaporítja x év múlva a veseátültetésért könyörgő antibaxxerek számát. #hosszútávonölazoltás...

#50414: szánalmas a köbön. Minimum azt kéne odaírniuk, hogy a 68db hány mintából jött össze, vagy azt sem szabad elkotyogni?

#50422: Nekem az már a legelején világos volt, amikor nyilatkozták, hogy 100nap mire piacra kerül az oltóanyag, hogy ez az omikron hullámot már semennyire se fogja megfogni/max valamelyik antarktiszi kutatóbázison. Arra viszont kiváló lesz, hogy masszívan szélesítse a védelem spektrumát és a vuhanival+ezzel oltottak sokkal hatékonyabb antitesteket produkálnak majd a 2022 őszi/2023 tavaszi variánsok ellen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50440) Qtyii válasza Vesa (#50438) üzenetére


Qtyii
tag

Akkor meg az ilyen keményvonalas is úgy gondolja hogy komolytalan fake News ? Végre még valaki!
Üdv a klubban tesa :))

[ Szerkesztve ]

(#50441) Drizzt válasza Vesa (#50438) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Dehogynem, vagyis pontosan nem tudom melyik cikkről beszélsz, a Portfolios is írja a három oltást, az izraeli források is.

"The Health Ministry on Tuesday announced the death of a woman from a suspected Omicron infection, as it confirmed over 600 more cases of the new coronavirus variant.
The woman had been vaccinated against COVID-19 and had received a booster shot, according to a ministry statement."
De még nem 100%-ig megerősített, hogy Omikron volt, csak gyanús. Nem mellesleg továbbra is igaz, hogy 3 oltás mellett is bele lehet halni. Boris is azt mondta UK-ból, hogy intenzíven levők 10%-a háromszor oltott.

I am having fun staying poor.

(#50442) Lauda válasza Drizzt (#50441) üzenetére


Lauda
félisten

A portfoliós cikkben is csak vastagon van írva. :D

(#50443) Gothmog válasza t72killer (#50439) üzenetére


Gothmog
aktív tag

#50411-re: Még december eleje táján írt be a fórumra az édesapja miatt. Ha jól emlékszem - tldr - 90% alá bement a véroxigén, de a mentő ennek ellenére alig akarta bevinni a kórházba. Némi erősködés után sikerült rávenni őket. Ott spileraaa helyzetjelentése szerint gyorsan romlott az állapota, talán olyasmit írt (lusta vagyok kikeresni), hogy a tüdő 60%-a érintett.
Utána soká nem volt semmi hír, de most örömmel hallom, hogy a bácsi akkor saját lábon ki tudott jönni a kórházból, és túl van a fertőzésen!
Viszont - a reagálásom lényegét tekintve - az még tuti nem omikron volt, hanem delta (vagy annak valamilyen romániai mutánsa).

Endure. In enduring, grow strong.

(#50444) hombre[EU] válasza Drizzt (#50441) üzenetére


hombre[EU]
veterán

pont ezt írtam,hogy nem most kéne elkezdi az "laza omicron" kommunikációt, mert a 60+ korosztálynak ugyanúgy halálos lesz. nehogy már a legfertōzōbb variánsnál kezdjék el ledobálni a maszkokat...

Life, Uh, Finds A Way

(#50445) Rolly válasza Parci (#50404) üzenetére


Rolly
veterán

Szent Margit kórházra gondoltam...

(#50446) Asbee válasza lacos001 (#50412) üzenetére


Asbee
veterán

Mehet rá nyugodtan.

(#50447) Parci válasza Rolly (#50445) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

passz. én ott kaptam a sputnikot, utána meg sokáig nem is volt oltópont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50448) Vesa válasza Qtyii (#50440) üzenetére


Vesa
veterán

Nem, én a clickbait címekre értettem, nem a cikk valóságtartalmára!
De az gáz, hogy kitesznek egy hatásvadász címet, ami igaz ugyan, de utána egy szót sem írnak a részletekről, pl. ki volt az, hány éves, neme, betegségei, előzmények stb. Azzal nem sokra megyünk, hogy "3 oltással meghalt". Semmilyen következtetés nem vonható le ennyiből. Ha nincsenek részletek, akkor pedig írják bele egy másik hírbe két sorban, de külön cikket tolni ennyi miatt, az sima clickbait.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#50449) Parci válasza Vesa (#50448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de min vagy meglepve? a portfolión évek óta minden cím clickbét

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50450) Vesa válasza Parci (#50449) üzenetére


Vesa
veterán

Dehogy vagyok meglepve, csak a kollégáknak magyarázom, hogy mire értettem az előzőt...mert valóban félreérthető volt az egymondatos korábbi hsz.-em.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.