Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) BlackV válasza Kékes525 (#50300) üzenetére


BlackV
senior tag

Most tényleg nemtom miért kell ennyire felkapni a vizet. Annyit írtam lerágom a körmöm. Hat mi is megjartuk a hadak útját mindenki járja a sajátját. Bangladest vagy egyéb kiszolgáltatott országot írtál volna nem lettem volna ilyen cinikus, de a világ legnagyobb hatalmáért most perpill nem érzem hogy aggodnom kellene.

(#50302) Mr K válasza Rive (#50292) üzenetére


Mr K
senior tag

"Másik probléma, hogy az 'enyhe' omicron még mindig komolyabb, mint az influenza, ráadásul jobban is terjed."

Egyes vélekedések szerint az Omikron valójában a második leghalálosabb variáns a Delta után...

Más. USÁ-ban gazdasági érdekből csökkentették a karantén hosszát öt napra?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#50303) Kékes525 válasza BlackV (#50301) üzenetére


Kékes525
félisten

Felkaptam, mert én NEM politikát írtam. Totál felesleges volt arra terelned a szót, ráadásul nem így.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50305) t72killer válasza BlackV (#50296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Plusz Európában - legalábbis nálunk - NULLA effektív korlátozás van. Londonból simán felmehet valalaki Shetlandra kocsmázni.

Így aztán persze, h terjed...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50306) Ringman válasza Mr K (#50302) üzenetére


Ringman
nagyúr

Más. USÁ-ban gazdasági érdekből csökkentették a karantén hosszát öt napra?

igen.

(#50307) t72killer válasza Ringman (#50306) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A negatív, tünetmentes kontaktok karanténcsökkentésével én is 1etértek ha <5napot lappang.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50308) Qtyii válasza Ringman (#50306) üzenetére


Qtyii
tag

gazdasági érdekből igazán lehetne 0 napi is (persze ha beteg vagy maradj otthon)
mert lassan több élet megy tönkre a gazdasági összeomlás miatt mint a c19 miatt.

(#50309) Dare2Live válasza Rive (#50292) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hude máshogy tippelünk. sztem 10% sincs moon aki ne lenne oltva vagy ne esett volna már át. pont ezért szvsz omikront elkapók meg a korházi esetek nagyja is egyszer már átesettekből fog állni. A két sinosok között ha felfut tarolhat.

más: Kína zseniálisan csinálja. Eladja a sino... vakcináit aranyárban pl MOnak és ehez képest zizikért pfizert vesz. Mondjuk gondolom a káderek kapták.

@BlackV Nem a hatalomért. Azért biztos nem. Emberekért. De aggódni semmi képp.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50311) Dare2Live válasza Qtyii (#50308) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért mert vki 10napot karanténban van nem omlik össze a gazdaság.

és ja egy teljes átoltottsággal lényegében elkerülhető lenne ez az egész cirkusz/agónia.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50312) Ringman válasza t72killer (#50307) üzenetére


Ringman
nagyúr

The very bad day at the CDC

Note from the Figure that there are significant differences for vaccinated, average 5.5 days (95% CI 4.6, 6.5), compared with unvaccinated, average 7.5 days (95% CI 6.8,8,2)

múlt heti study:
Viral Dynamics of SARS-CoV-2 Variants in Vaccinated and Unvaccinated Persons

Breakthrough infections among vaccine recipients were characterized by a faster clearance time than that among unvaccinated participants, with a mean of 5.5 days (95% credible interval, 4.6 to 6.5) and 7.5 days (95% credible interval, 6.8 to 8.2), respectively. The shorter clearance time led to a shorter overall duration of infection among vaccine recipients

(#50313) Qtyii válasza Dare2Live (#50311) üzenetére


Qtyii
tag

most mondod mikor több 100 repülőjáratott töröltek az omi miatt... mintha nem hinnél a híradásoknak ... csak nem tagadó vagy :)

(#50314) Nako válasza Mr K (#50302) üzenetére


Nako
csendes újonc

Nem tudom, hogy az újságíró elolvasta-e a tanulmányt, majdnem 5 oldal, úgyhogy nyílván nem, de szó sincs arról, amit a cikkben állít.

Annyi a lényege, hogy mivel az omicron arányaiban jóval több korábban átesettet, oltottat fertőz meg mint a delta, ezért a jelenleg ismert IFR nem feltétlenül tükrözi a valóságot, és súlyosabb lehet annál, mint ami látszik. Tehát, ha nem lennének oltottak/átesettek akkor magasabb lenne a halálozás. Erre mondjuk tényleg nem kellett volna 5 oldalt pazarolni.

(#50315) Nako válasza BlackV (#50301) üzenetére


Nako
csendes újonc

mások aggódnak helyettünk Kínáért is, úgyhogy nekünk nem kell. Engedd el :)

(#50316) Asbee válasza Dare2Live (#50311) üzenetére


Asbee
veterán

Azért az omikron terjedését figyelembe véve, lehetnek komoly gondok, a karanténok miatt. Már ahol figyelnek erre, kontaktok, családtagok stb.

(#50317) t72killer válasza Ringman (#50312) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem említik az omikront a cikkben, az a fő kérdés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50318) spileraaa válasza Asbee (#50257) üzenetére


spileraaa
senior tag

Januárban kiderül hogy az oltás miatt gyengébb vagy anélkül is mert ide nálunk akkora várják az 5 hullámot. Jelenleg 40% van beoltva!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#50319) Lauda válasza Ringman (#50286) üzenetére


Lauda
félisten

Ez megint a szokásos cirkusz a népnek. Alig van már háziorvos. Ennek a rendeletnek a betartására sem erőforrás nincs elég, sem a rendelők jó része nem alkalmas. Legalább lesz megint kire kenni a szart. Mi elrendeltük, ha nem teljesítette, az a háziorvos hibája... :W Nálunk van olyan háziorvos, aki a saját körzetén kívül, 4 körzetet is helyettesít, ha ott gáz van. Vágja is a cetliket, mikor mehet nyugdíjba...

[ Szerkesztve ]

(#50320) Parci válasza Nako (#50315) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ő szerintem arra gondolt, hogy szerencsétlen kínai emberek (tehát a politikusokon kívüli maradék bő 1 mrd user) nem elég, hogy diktatúrában élnek, hogy rájuk szabadította a hatalom ezt a szart, hogy vascsővel verte őket be a lakásukba, ha ki akartak jönni...

...hanem még a világ másik fele őket hibáztatja, miközben pont annyira tehetnek róla, mint te vagy én.

és ugyan tudom, hogy az egyre inkább jobbra tolódó honi közbeszédben ez ilyen "ciki" "píszi" duma, de nálunk kulturáltabb országokban azért elég ferdén néznek rád (rám stb.), ha nekiállsz dehumanizálni, meg homogén masszaként beszélni egy komplett társadalomról.

ennyi, nem is szeretném tovább habosítani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50321) Parci válasza Lauda (#50319) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. csak az adminisztráció több, mint amit elbír, és akkor nem orvoskodott még semmit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50322) Nako válasza Parci (#50320) üzenetére


Nako
csendes újonc

Ebben egyetértünk, és nem is erre utaltam a téma elengedése kapcsán. Csupán arra, hogy eddig is az egyik leghatékonyabb járványkezelés volt az övék, és ezt sokan úgy gondolták, hogy itt is alkalmazni kéne (persze ilyenkor nem feltétlenül jut eszükbe, hogy ezek milyen eszközök is tulajdonképpen), de most aggódunk, hogy nem tudják megoldani. Így van újabb téma, amivel paráztatni lehet.

(#50323) BlackV


BlackV
senior tag

Nagyon társadalmi, nem tudom off-e, de többször szóba került a fb felelőssége a járvány elleni küzdelem kapcsán. Úgy látom továbbra is kihívásokkal küzdenek ezen a téren, sikerült a BMJ-t cenzúrázniuk.

https://index.hu/tech/2021/12/29/facebook-orvosi-ujsagok-british-medical-journal-cochrane-library-cenzura/

szerk.: "Az olvasók többek között arról is beszámoltak, hogy a közösségi oldal különböző címkékkel illette az orvosi újság cikkét, mint például "félrevezető" vagy "csak részben igaz"."

Ez a leggázabb. Mert pont hogy az ilyen lapok felé kellene terelni az embereket és nem ellene.

[ Szerkesztve ]

(#50324) BlackV válasza Parci (#50320) üzenetére


BlackV
senior tag

Vili, én se úgy értettem, hogy majd most jól megkapják a magukét, ennyire nem vagyok barbár proli, hanem úgy, hogy Kína nagy és gazdag ország, lesz lehetősége kezelni, nem aggódom értük, ezt egy kicsit cinikusan fejeztem ki, hát majd igyekszem azért elhatárolódni magamtól..

(#50325) Kékes525 válasza Parci (#50320) üzenetére


Kékes525
félisten

Ráadásul én epidemiológiáról beszéltem nulla politikával, csak muszáj volt az Ő tisztán politikai felvetésére reagálnom.

Epidemiológiailag nagyon érdekes, hogy a lezárások egy ilyen intenzíven szaporodó vírus esetében mennyit számítanak. Gyanítom, hogy nem sokat. Pláne, ha a "védettségüket" is figyelembe veszem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50326) Ringman válasza Lauda (#50319) üzenetére


Ringman
nagyúr

az, fentebb linkeltem az tartósan betöltetlen praxisok listáját: [link]
egy csomó 2020 és 2021-es dátumú, az sem véletlen.

nálunk ~4k felnőtt főre van 2 háziorvos (kb 60-40% és 2/3 - 1/3 a hozzájuk rendelt emberek száma) ebből a nagyobb praxisú háziorvos már nagyon befejezné így 70 körül, főleg hogy ő (és a gyerekorvos felesége) is átesett még tavaly a covidon, csak nincs kinek továbbadni

(#50327) Kékes525 válasza Kékes525 (#50325) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennyit az omicronról, Kínáról és a lezárások hatékonyságáról. Ausztrália lezárásokkal eddig nagyon jól védekezett. Ezt elősegítette a kicsi népsűrűség és a klíma is. Az omicron ellen mindezek kevésnek bizonyultak.

[Daily New Cases in Australia]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50328) Parci válasza Kékes525 (#50327) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ők legutóbb oltottak sem voltak igazán, szóval lesz majd infó, hogy mit tud az omikron a'la natúr... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50329) Lauda


Lauda
félisten

A böszmeség terjedhet kvázi korlátlanul, ellenben az orvosi újságokat cenzúrázza és cimkézi a facebook: [a Facebook már a legrangosabb orvosi újságokat is cenzúrázza] Ezek után nem csodálkozom, hogy ennyi oltástagadót termelt ki az emberiség.

[ Szerkesztve ]

(#50330) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Május végén kaptam az első Pfizer oltásomat (kicsit fájt a karom másnap), június végén jött a 2. aminek még ennyi mellékhatása sem volt. Most mivel letelt a fél év és elkezdtem gondolkozni a 3. körön kíváncsiságból elmentem ellenanyag tesztre ami 52,5 BAU/ml értéket mutatott. (ha jól néztem ez meglehetősen alacsony). Szerintem 99,9999%, hogy a vírust korábban még soha nem kaptam el. (nyilván az elmúlt néhány napról/hétről nem tudok biztonsággal nyilatkozni)
Viszont... erre a 3. oltásra nincs túlzottan nagy motivációm... Arra gondolok, hogy jobban szeretnék egy módosított/továbbfejlesztett/a vírus változását lekövető oltást kapni amikor majd elérhető lesz. Azonos vakcinából a 3. beadását egy kényszermegoldásnak érzem, ameddig nincs jobb, főleg, hogy valahol kb. 10 hétről olvastam Pfizer esetén ameddig igazán hatékony boosterként szolgál. ((az szvsz lófütty)) Egyáltalán a jelenlegi vakcinák nem is erre lettek kitalálva, hogy ilyen gyakran adják őket nem?!?!?! Gondolom a vírus ilyen szintű változása és terjedése az elején nem szerepelt a brosúrában...

Van esetleg valakinek ötlete/tanácsa, hogy mit lépjek?

[ Szerkesztve ]

(#50331) Qtyii


Qtyii
tag

[link]
halálozás ksh aktuális és évekre visszamenőleg.

(#50332) Lauda válasza dssport (#50330) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Hát a jelenlegi védettséged elég gyatra, az omikronos pfizer pedig még a habokban. Más kérdés, hogy értelme sem sok lesz, mert addigra bejárja a bolygót az omikron, mire jön a frissített pfizer oltás.

Én adatnék be egy booster pfizert.

[ Szerkesztve ]

(#50333) Ringman válasza dssport (#50330) üzenetére


Ringman
nagyúr

ma foglalj holnapi időpontot oltásra és menj el, a régen beadott pfizer a bal oldalit tudja "dose 2": [link]
bnt162b2 = "pfizer"
ha van rá lehetőség, akkor vsz. a modernával jársz a legjobban (második legjobb a pfizer újra)

(#50334) solfilo válasza Parci (#50328) üzenetére


solfilo
veterán

Friss adatokat nézve egész jól állnak, 16 feletti lakosság 91%-a 2 adaggal oltott, boosterben mondjuk jóval gyengébben állnak.
Linken pdf a friss anyaghoz, nem néztem át teljesen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#50336) kolopele válasza dssport (#50330) üzenetére


kolopele
nagyúr

Adasd be mindenképpen, megerősíti a védelmet, az omikron specifikus oltás jó ha március-áprilisban lesz, addig meg ki tudja mi lesz magával a vírussal is.
Qtyii: Nem mindenki laikus itt sem :)

[ Szerkesztve ]

(#50339) Ringman válasza kolopele (#50336) üzenetére


Ringman
nagyúr

omikron specifikus oltás jó ha március-áprilisban lesz,

ha lesz gyártásban, a moderna még bízik az 1.0-ásban

(#50340) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Brit immunológus: Ez a koronavírus már nem ugyanaz, mint egy éve volt

A The Guardian beszámolója szerint azt mondta, az omikron már nem ugyanaz a betegség, mint amit egy évvel ezelőtt jelentett a koronavírus, az Egyesült Királyságban pedig a magas halálozási ráta a múlté. Bell úgy látja, hogy bár az elmúlt hetekben nőtt a kórházi kezelésre szorulók száma, a betegség kevésbé tűnik súlyosnak, és sokan rövid időt, átlagosan három napot töltenek csak kórházban, és oxigénre is kevesebb betegnek van szüksége.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#50343) Z.É.T. válasza Kékes525 (#50282) üzenetére


Z.É.T.
őstag

1. Bekereteztem a dátumot 2020-ról van szó.

2. Az eredeti felvetésben írta a topiktárs, hogy nem tudható, minden ilyen, vagy hasonló ügylet nyilvános volt-e.

Részemről csak ennyi.

(#50348) Sir Pocok válasza Qtyii (#50342) üzenetére


Sir Pocok
őstag

John Bell, az Oxfordi Egyetem immunológusa úgy látja, a koronavírus omikron variánsára másként kell gondolnunk, mint az eddigi változatokra.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#50349) BlackV válasza Kékes525 (#50325) üzenetére


BlackV
senior tag

Visszaterelve a témát epidemiológiai vonalra, ha már az Emirátusokban is adják a frissített sinot, akkor valszeg Kína is adogatja magának, ha jól csinálja és a kritikusabb területeket oltja vele először (pl kikötővárosok, nagyvárosok), akkor az sokat segíthet nekik.

Dobson:

"Újabb, fehérje-alapú Sinopharm vakcina jelent meg! Az Egyesült Arab Emirátusokban már meg is kapta a vészhelyzeti engedélyt és 2022 januárjától ezt fogják használni emlékeztető oltásként a Sinopharm korábbi vakcinájáűval való alapoltásokat legalább 6 hónappal követően a 18 évesek és idősebbek körében. Terheseknek, gyermekevállalást a közeljövőben tervezőknek és szoptató anyáknak jelenleg nem adják.A fehérje alapú vakcinák rekombináns DNS techológiával készülnek és a SARS-CoV2 vírus tüskefehérje módosulatát tartalmazzák (ami szintén nem fertőzőképes)."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.