Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) kw3v865 válasza Rolly (#49135) üzenetére


kw3v865
senior tag

A volt edzője nyilatkozta, hogy nem volt beoltva. Esetleg azt el tudom képzelni, hogy "papíron" oltva volt.

(#49152) Coyot válasza Ringman (#49150) üzenetére


Coyot
őstag

Mennék én már de egy hete megy a takonykór szar közérzettel átfele az egész családon, ami hányós fosóssal kezdett.
Mennyi érdemes ez után várni az oltásal?

kw3v865
Ha átjárt az osztrákokhoz, akkor ugye kellett hogy legyen valamilye, bár a folyamatos PCR-ezés sem kizárt, van aki bevállalja.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#49153) lezso6 válasza kw3v865 (#49151) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha november elején ténylegesen is be lett oltva janssennel, az is kb mindegy, mert utána 2 héten belül betegedett meg, azaz a vakcinának nem volt ideje védelmet kialakítania.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49154) OPiiPO válasza Parci (#49141) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kb. én is ezt akartam mondani neki, rendben van, köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49155) Ringman válasza Coyot (#49152) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy esetben nem szabad oltani a protokoll szerint, ha épp lázas vagy:
Volt-e valamilyen akut betegsége az elmúlt 4 hétben?
Volt-e lázas beteg az elmúlt 2 hétben? (Megjegyzés: akut lázas betegség kizáró ok)

én betegen nem mennék el, de ha meggyógyultál már kb. egy hete, akkor simán mennék a helyedben, ha csak erre vársz.
írd be hogy meg beteg voltál 4 héten belül és beszéld meg az oltóorvossal, hogy pontosan mi volt a betegség.

(#49156) Hieronymus válasza OPiiPO (#49133) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Influenza oltás után 12 napra lehet menni harmadik COVID oltásra? Elvileg 14 napot írnak elő, ..."

Németországban egyszerre oltanak. Egyik kar covid, a másik influenza.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49157) Vesa válasza daneel_hu (#49132) üzenetére


Vesa
veterán

Ebben egyetértünk! :K

A tudomány a valóság költészete!

(#49158) Vesa válasza headhunter (#49149) üzenetére


Vesa
veterán

Na a Puzsért hagyjuk, ez a video volt már téma, és annyi faxságot hordanak össze az Oszkárral, hogy a hajam szála égnek állt. Puzsér szerint az Astra és a Janssen elölt vírusos vakcina, Oszi szerint pedig egyik oltás sem ment át a szokásos fázis vizsgálatokon. Dilettánsok durván...

A tudomány a valóság költészete!

(#49159) koncsik válasza daneel_hu (#49128) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Genetikában is érdemes hinni, nem hókusz-pókusz :K
The quest to find genes that drive severe COVID

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#49160) bigdady válasza Vesa (#49158) üzenetére


bigdady
nagyúr

Puzsér szerint mrns a Janssen. De mindegy is tele van ökörséggel :D

[ Szerkesztve ]

(#49161) lezso6 válasza Vesa (#49158) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól függetlenül, hogy Puzsér saját bevallása szerint is a természettudományok Győzikéje, a nem tudományos része azért elég jó a beszélgetésnek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49162) lacafaca válasza Coyot (#49152) üzenetére


lacafaca
őstag

nem akarlak megijeszteni, de ez az új dögvész tipikus tünetegyüttese :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49163) Dare2Live válasza Vesa (#49158) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem már egy+ éve puzsér indexen van és detto uezért. Mármint más téma de végtelen hittel tolja a baromságokat. fogalmam sincs most milyen hülyeségeket hozott össze lehet nagyon oltás párti de ezen a szinten nem külömb mint gödény/syberia.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49164) Vesa válasza lezso6 (#49161) üzenetére


Vesa
veterán

Közéleti kérdésekben szokott mondani jókat is, de itt kibújt a szög a zsákból, amikor kijavítottam a video alatt pár marhaságát, de 10 perc után törölte. Pedig semmi sértő nem volt benne, csak helyre tettem az oltásos dolgokat. Vagyis ennyit a hiteles, szabadságharcosról. Pont úgy nem tűri a kritikát, mint a NER. Sajnos ugyanazzal a határozottsággal mondják a teljesen fake hülyeségeket, mint közéleti témákban, csak abban legalább otthon vannak, ebben meg alap szinten sem.

Azzal egyébként egyet tudtam érteni, hogy Kóbor esetén kegyeleti okokból illett volna nem azonnal az oltásával foglalkoznia a sajtónak.

Dare2Live
+1

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#49165) t72killer válasza koncsik (#49159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A genetika mellett van még egy, az embert végigkísérő faktor, ami független az aktuális életmódjától: a kórtörténete, különösképp a különböző koronavírusokkal történt találkozásokra. Láttam már cikket, ami szerint a nátha-koronavírusokra termelt antitestek nemigazán reagálnak covidra, viszont a sejtes immunmemória szélesebb spektrumú, egy-egy gyerekkori vagy későbbi fertőzés hagyhat olyan nyomot az emberben, ami hasznára válhat amikor beindul a covid-gyár.

Ami mondjuk érdekes, hogy nemigen olvastam olyan csoportokról, ahol a halandóság extrém megugrott volna (mint pl az európai telepesek idején élő indiánok vs himlő). Ez abba az irányba tereli a nyomozást, hogy alapvetően olyan tényezőket kell keresnünk, ami az egész emberiségben közös.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49166) lezso6 válasza Vesa (#49164) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az minimum fura, mert kb mindig elég brutál kommenteket szokott kapni, s azok nincsenek törölve. Mit írtál? Mert lehet, hogy a youtube algoritmusa cenzorálta a kommentedet (antivax tartalomnak nézi be), kulcsszavak alapján szűri tartalmat, találkoztam ilyennel első kézből.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49167) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A Synlab szerint az 1400 után mért 2200 as érték lehet a normál esés része, mert sokszor hullámozva esik az ellenanyag szint, és gyakori, hogy 1000 után magasabb értéket mérnek. A másik lehetőség, hogy időközben lezajlott tünetmentes fertőzés volt, akkor viszont tovább kell emelkednie később.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#49168) Ringman


Ringman
nagyúr

Omicron sweeps across nation, now 73% of US COVID-19 cases

nem kell itthon februári felfutásban reménykedni

(#49169) t72killer válasza Ringman (#49168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez gyorsan ment, van egyáltalán a 0% és eközött adatpontjuk :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49170) BlackV válasza Ringman (#49150) üzenetére


BlackV
senior tag

lehet az van, mint amit BlackV szokott írni, minőségibb antitesteket gyártunk (moderna itt jobban szerepel, mint a pfizer)

Beleolvastam, szerintük is ez történik. Abban nem biztosak, hogy ez mitől van súlyozottan. A hosszabb idő miatt az alapoltás és a booster között, vagy simán csak attól hogy 3x-os ismétlés történt. Ez azért fontos, mert itt >6hónapos volt a kávészünet, tehát lehet, hogy rövidebb idővel nem működik olyan jól a jelenség. (Ez ugye pl a hollandoknál lehet kritikusabb.)
A tanulmányban a "Figure 3A"-t nézve nekem úgy tűnik az eltelt idő a hangsúlyos a jelenségben.

(#49171) inf3rno válasza BlackV (#49170) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom valahol itt van rá a logikus válasz, de nagyon bonyolult ez az egész témakör. :-) [link]

Ez alapján a 3. dózis miatt:

"Booster doses are intended to promote B-cell affinity maturation, increase neutralizing antibodies, and expand the memory T-cell pool."
[link]

de nincs időm most ilyenek olvasni, inkább alszom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#49172) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mai UK omikron gyorsreport

14 halottat ír, de továbbra is 0 részletességgel (életkor, oltottság). Annyit tudunk a bulvárhírekből, hogy a legelső halott oltatlan volt - de egy kecske nem csinál nyarat...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49173) BlackV válasza inf3rno (#49171) üzenetére


BlackV
senior tag

Ez alapján a 3. dózis miatt:

Szerintem nem. Az oltaskoz miatt. Mert kettővel is működik a jelenség nagy szünettel. A figure3A alatt látható hogy a janssen +6honapra moderna a delta ellen sokkal jobban teljesített mint 2 "rohampfizer" de en is fekszem

[ Szerkesztve ]

(#49174) Drizzt válasza Ringman (#49168) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kozben Del-Afrika meg latvanyosan lefele tart. Tegnap mar csak 8.5K eset volt. Viszont halalozas meg magasabb, mint az elotte levo hetekben(~100, de elotte nap meg 3). Ott se tunik fullosnak az adatkozles, de esetszamilag eros csokkeno trend latszik.

I am having fun staying poor.

(#49175) AMD Power válasza Parci (#49144) üzenetére


AMD Power
titán

Gyerek,hogy van? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49176) Kékes525


Kékes525
félisten

A hírességek megbetegedése és halála kapcsán sok embernél felmerült, hogy mitől függ, hogy egy ember elkapja a koronavírust, megbetegszik e és a betegsége milyen súlyos lesz.
Azt, hogy kit fertőz meg a koronavírus és ki lesz tőle beteg, a betegsége milyen súlyos lesz, az több tényezőtől függ.

1. Van e adaptív immunvédelme a koronavírus ellen. (B sejtes és T sejtes). Ezt a védelmet fertőzéssel és/vagy vakcinával lehet elérni. Ilyenkor az immunrendszer megtanul védekezni az adott kórokozóval szemben. A védelem kiépüléséhez idő kell! Másrészt fontos, hogy milyen gyorsan és hatékonyan tudja felépíteni a B és T sejt választ. Ez sem jósolható meg előre, különösen nem az adott kórokozóval szemben.

2. Milyen a nem adaptív (öröklött, veleszületett) védelme. Ez akár a fertőzés kapujában, a nyálkahártyán is meg tudja állítani a koronavírust. Ezt előre senki nem tudja, hogy az övé milyen. Attól, hogy egészséges, fiatal és erős a szervezete, ez a védelme lehet gyenge is.

3. Mekkora vírusterhelést kapott. Nagyon nagy vírusterhelés áttöréses fertőzést okozhat bárkinél. A legerősebb immunrendszerrel rendelkezőnél is betegséget okozhat a nagyon sok koronavírussal történő fertőzés.

4. Milyen ismert és nem ismert alapbetegségei vannak.

5. Milyen életmódot él. Az egészséges életmód részei:

a) Mentál higiénia, optimista gondolkodás mód. A depresszió erősítheti a betegséget, míg az optimizmus gyorsítja a gyógyulást. Minél kevesebb distressz érje az embert.

b) Mozgással sporttal kiegészített életmód.

c) Egészséges táplálkozás.

d) Megfelelő minőségi és mennyiségi alvás.

6. Milyen hatékonyan védekezik a koronavírussal szemben.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Annyi biztosan látható, hogy nem egyszerűsíthető le egy-egy tényezőre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49178) Coyot válasza Ringman (#49155) üzenetére


Coyot
őstag

Azt már buktam hogy az ünnepekre meglegyen a harmadik ez a bajom csak, család meg tele van idiótákkal megfejtésben levőkkel, nyilván 1 éve is így fertőzték szarrá a család egyik felét...

Láz nem volt, bár nekem sosincs lázam, a piciknek volt, asszony meg modernát kapott, meg amugy is szuperanyu szóval neki kicsit folyik az orra és ennyi. De mostmár lord omicronra felkészülve várok legalább egy hetet míg minden fasza aztán megyek érte.

Laca
5 gyorsteszt volt eddig random a családban, azok szerint - vagy minden teszt szar. Bár ha ennyi a covid akkor azzal kiegyezünk. :D

Má' nem

(#49180) Ricardo válasza szabi__memo (#49179) üzenetére


Ricardo
félisten

Milyen meglepő . A vendégmunkásként dolgozó rakétamérnökök,és részecskefizikusok nem oltáspártiak :U

(#49181) lacafaca válasza Coyot (#49178) üzenetére


lacafaca
őstag

azt már mióta mondom, hogy ennyi :DDD amúgy meg mintha azt olvastam volna, hogy a meglévő gyorsteszteket is kikerüli, nem csak a vaccinát ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49182) Drizzt


Drizzt
nagyúr

1985/132
5527/501
Omikron hivatalos: 15 db. Velheto valos arany: 5%.

I am having fun staying poor.

(#49183) Coyot válasza lacafaca (#49181) üzenetére


Coyot
őstag

Ne kelljen megint felhívni a figyelmed arra, hogy 100ból 2 nek nem ennyi, és 100ból 10nek kurvára gáz lesz a következő fél éve.

A baráti körömben van 37 éves egészséges arc akit fél évre taccsravágott. Meg 1 hónapig nem jött ki a tüdőgyusziból sem amit az a szar okozott. Anyós pl 1 éve nem érzi a szagokat rendesen...
Szóval ne kezd kérlek előről, hiába mantrázz a szerencsés hogy szerencséje volt, nem mindenki jár így.

De ez továbbra sem covid volt minálunk, az a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#49184) szabi__memo válasza lacafaca (#49181) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyik sem igaz

(#49185) lacafaca válasza Coyot (#49183) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy kezdem, csak eltévesztettem a szobát és elfelejtettem, hogy itt nem értelmezitek a helyén ha smilet használ az ember :)
a tünetekre viszont komolyan írtam amit.. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49186) Coyot válasza lacafaca (#49185) üzenetére


Coyot
őstag

Mostmár hazatalálhatnál ;)

A mondanivalód pedig smile nélkül sem jelent egyebet nem kell szépíteni ;]

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#49187) Sir Pocok válasza Drizzt (#49182) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 1985 (a hétvégi napi átlaghoz képest -1383)
Új halálos áldozatok száma: 132 (a hétvégi napi átlaghoz képest )
Új mintavételek száma: 7428 (a hétvégi napi átlaghoz képest -)
Kórházban kezelt betegek száma: 5527 (az előző napi adathoz képest -)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 501 (az előző napi adathoz képest -2)
Az első dózissal oltottak száma: 6 232 575 (az előző napi adathoz képest +6176)
A második dózissal is beoltottak száma: 5 945 349 (az előző napi adathoz képest +8044)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 114 011 (az előző napi adathoz képest +9817)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#49188) Mr K válasza Sir Pocok (#49187) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 1985, változás(1): -1590 (-44.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 27871 (átlag: 3981.6), változás(2): -12764 (-31.4%) | incidencia: 701.2
Új halálos áldozatok száma: 132, változás(1): -63 (-32.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 949 (átlag: 135.6), változás(2): -295 (-23.7%) | incidencia: 22.4
Új mintavételek száma: 7428, változás(1): -7611 (-50.6%) | elmúlt 7 napban összesen: 152927 (átlag: 21846.7), változás(2): -36414 (-19.2%)
---
Kórházban: 5527, változás(1): -980 (-15.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 5873.2, változás(3): -987.2 (-14.4%)
Lélegeztetőgépen: 501, változás(1): -62 (-11.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 521.0, változás(3): -56.4 (-9.8%)
Tesztpozitivitás: 26.72%, változás(1): +2.95% (+12.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 20.71%, változás(3): -2.46% (-10.6%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#49189) t72killer válasza Mr K (#49188) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feljebb biccent a pozitivitás, érdekes-érdekes...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49190) OPiiPO válasza Hieronymus (#49156) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi, ezt is továbbadom :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49191) szabi__memo válasza Sir Pocok (#49187) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És megvan a 38000 halott

(#49192) lacos001 válasza lacos001 (#48765) üzenetére


lacos001
senior tag

Kb 2,5-3 nap kellett hozzá, hogy ne összegörnyedve tudjak járkálni a mai nap reggelétől a házban.
Az alkarok és a combok égése még megvan, de legalább már mindenféle nagy kényelmetlenség nélkül tudok leülni a wcre. (nem ég a hátam, oldalam, hasizmom és a fejem sem fáj)
Természetesen a betegpapiromom van kód, ami "koronavirus védőoltás okozta extrém fájdalom" jelentéssel bír. [kép]
Ez a 2. igy megcsapott, mi lenne a többivel?..
A doki megoldotta annyival, miután végignyomogatott, hogy ezt ki kell feküdni komám, ez ilyen.
Akkor ez ilyen...

(#49193) Parci válasza AMD Power (#49175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden oké! hőemelkedés volt, meg tegnap délután aludt egyet, akkor nyűgös volt kicsit. amúgy ugyanúgy játszik, mint szokott, nem látszik rajta semmi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49194) Drizzt válasza t72killer (#49189) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Fele annyi tesztbol nem annyira meglepo. Ettol meg a trend egyertelmuen lefele meno. Az idei ev mar nagyjabol nyugis lesz. Januar meg omikron hullamos, de februar elejere, kozepere a jelen ismereteim szerint azt varnam, hogy lecseng.

I am having fun staying poor.

(#49195) szabi__memo válasza Drizzt (#49194) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És jöhet az omikron++

(#49196) Parci válasza lacos001 (#49192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kifogtad, jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49197) Z.É.T. válasza szabi__memo (#49177) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(((szivárgott hozzám némi infó, de így, bizonyítva, azért a büdös k a! :W )))

(#49198) Rolly válasza Drizzt (#49194) üzenetére


Rolly
veterán

Azért én a télen kimerülő immunrendszert és az öregedő oltásokat odaraknam... Szóval február közepére csak kb 2-3 millió ember lesz akinek van elégséges ellenanyaga... Ami omikron mellett majd látjuk mire lesz elég...

[ Szerkesztve ]

(#49199) fatal` válasza Sir Pocok (#49187) üzenetére


fatal`
titán

7500 teszt se, vicc.

(#49200) lacos001 válasza Parci (#49196) üzenetére


lacos001
senior tag

Thx. nem sirás miatt, hiszen túlélem (remélhetőleg) csak beirtam már, hátha vki ezzel a problémával ráfut a hosszú cicire...
Azért szidtam párszor mindenkit, Karikó néni és a bandája is szóba került :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.