Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) Ringman válasza fatal` (#45548) üzenetére


Ringman
nagyúr

úgy tűnik az oltás azért még működik, de 18 év alatt kurva szar a helyzet.

szerk:
Mo-n béka segge alatt van a gyerekek átoltottsága.

[ Szerkesztve ]

(#45552) fatal` válasza attiati (#45550) üzenetére


fatal`
titán

Nagyon agyalok, hogy mit tegyek 6 pfizerrel a vállban.

Mennyi? :F :F :Y

(#45553) Asbee válasza batagy (#45541) üzenetére


Asbee
veterán

Az sem szentírás ha negatív, ahogy egy gyorsteszt sem. Nem egy tünetesről tudok, aki orrból gyorteszt negatív volt aztán pcr pozitív.

(#45554) Krinyo válasza koncsik (#45546) üzenetére


Krinyo
senior tag

Sirály. Már csak az kéne, hogy a mai mikulásos programokon ne fertőződjön meg...

(#45555) Ringman válasza Asbee (#45553) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem is ez volt tavasszal. (meg húgomnak is)

(#45556) Krinyo


Krinyo
senior tag

50 feletti kolléganőnk 5-6 nap alatt legyűrte két tavaszi Pfizerrel (most ment volna harmadikra, egy ideig felesleges lesz), az ízlése és a szaglása is visszajött 5 nap után teljesen. Lázas sem volt, csak egy orrdugulás, mint a megfázásnál.
Közös háztartásban élő 20-as évekbeli (pedagógus! :() menyjelöltje komoly lázzal 3 hete gyűri, ízlelés és szaglás még mindig nincs. Oltatlan. Ennyit erről.

(#45557) Stanlee válasza batagy (#45541) üzenetére


Stanlee
őstag

A legtobb orrbol vett mintas sem megbizhatobb, alacsony virusterheles mellett (ne kerdezd, hogy az osszehasonlito teszt mit ertett ez alatt) kb. 60%-ban mutatjak ki a fertozest, magas virusterheles eseten jok csak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45558) Parci válasza BlackV (#45549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akartam írni nate-nek, hogy szerencsére ez nem olyan 1 bites, mint ahogy t72 láttatja :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45559) t72killer válasza natë (#45545) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre fogalmunk sincs. Reménykedek benne, hogy az erősre felhúzott vuhani védelem legalább egy enyhetünetes szintig lehozza az omikront.

#45558: :P . Láttam én már karón malacot / estem át másfél évvel oltás után influenzán olyan durván, hogy véreset köhögtem. Az evolúció nem vicc by Csárli.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45560) Ringman válasza Parci (#45558) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet ez lesz az a variáns, ami most már tényleg mindenkin átmegy.

(#45561) Parci válasza t72killer (#45559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elhiszek én bármit, de egyelőre tippmixet játszik mindenki, te is. fogalmunk sincs még, hogy mit és mennyire és hogyan tör át.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45562) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Pártos Balázs szokásos nyögvenyelős stílusában egy kis hasznos(?) agyalgatás a statok alapján a görbékről.

https://www.facebook.com/100000846051695/posts/4736999366338218/

(#45563) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Regen nem ettem makot, de a multkoribol ugy tunik maradt meg valamennyi:
hivom az sztk-t, hogy neurologiara kellene mennem. Kerdezik van-e beutalo, mondom igen. Kerdezik surgos, vagy normal. Mondom utobbi. Mondjak akkor mindjart neznek idopontot, de februar-marcius kozott lesz legkorabban. Majd ra fel percre: valaki jovo hetfore lemondta, ugyhogy ott lett uresedes, kell-e. En: termeszetesen. Mostanaban pedig a maganegeszsegugybe is elegge bajosan szoktam bejutni, de fortuna ma rammosolygott.

I am having fun staying poor.

(#45564) t72killer válasza Parci (#45561) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, én is azt mondom, egyelőre az a tuti, hogy semmi sem tuti :R. Nem mondom, hogy százezrével fognak halni az oltottak-átesettek is, de azt se, hogy minden maradhat a régiben. Legalább laboreredményeket jó lenne látni, de még ahhoz is idő kell. Mire tényleges hatásokat tudunk objektíven értékelni megfelelő esetszámmal, kb jövő év eleje lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45566) Ringman válasza szabi__memo (#45565) üzenetére


Ringman
nagyúr

A 125 intenzíven lévő beteg 94,4 százaléka oltatlan volt vagy augusztus előtt kapott oltást.

A MOK arra is felhívja a figyelmet, hogy az oltottan intenzívre kerülők jellemzően 70-90 évesek. A súlyos állapotban lévő oltatlanok között ugyanakkor sok a 30 éves.
A 125 intenzíven lévő beteg közül 70 volt intubálva lélegeztetve. Ezen felül 35 fő nem intubálva, de gépi segítséggel lélegzett. (Őket nem számítja ettől a héttől kezdve a hivatalos statisztika lélegeztetett betegnek, hiába éri el a számuk az invazívan lélegeztettek majdnem felét.)

(#45567) Kékes525 válasza Gothmog (#45142) üzenetére


Kékes525
félisten

"de jelenleg a deltánál mégsem árt, ha van az ember vérében már készen a cuccból, és nem nulláról kell kezdenie a memóriasejteknek a gyártást."

A deltánál a memória sejteknek inkább csak a súlyos megbetegedések és a halál ellen van szerepük, mert a delta nagyon gyorsan szaporodik és legalább 5 nap kell ahhoz, hogy az immunrendszer aktiválódjon és a memória sejtek elkezdjék felépíteni a szervezet immunválaszát. Ezeknek készen kell lennie a szervezetben nagy mennyiségben, főleg az antitesteknek, hogy segítségükkel átvészelje a szervezet azt az időt, amíg a memória sejtek fel nem építik újra a védelmet. Ha kevés az antitest, akkor nagyon gyorsan ellepik a szervezetet a vírusok és a sejtes immunválasz nem tud mit csinálni, csak elkezdi tömegesen pusztítani a saját, fertőzött sejtjeit. Kialakul a sokszeri gyulladás és annak következményei.
Tehát egy olyan vírus esetében amelynek alapszaporodási rátája nagyon magas, a sejtes immunitásnak kisebb jelentősége van. Mert mire az aktiválja a szervezet immunmemóriáját, addigra a gyors szaporodás miatt kialakulhat a betegség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45568) Asbee


Asbee
veterán

3-ik pfizer belőve. Meglátjuk ez is 3 nap rotty lesz-e :D

(#45569) Asbee válasza Krinyo (#45556) üzenetére


Asbee
veterán

Munkatárs, 55 éves, egy beteges leépült ember, 2 pfizer alig antitesttel, 2 tüsszentés. Fiát megfertőzte 1 hete lázas, oltatlan.

(#45570) Z.É.T. válasza Asbee (#45569) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(Nem kötekedés, mert sokaknak hasznos infó lehet, de ha az összes hasonlót beírnám, naponta lenne - akár több - ilyesmi hsz-om )

(#45571) Asbee válasza Z.É.T. (#45570) üzenetére


Asbee
veterán

A személyes tapasztalatoknak is van jelentőssége és érdemi tartalma, szemben pl ezzel a hozzászólásoddal. Eddig is megfért itt, nem hinném most gondot jelentene. De max törli Parci ha akkora probléma.

[ Szerkesztve ]

(#45572) t72killer válasza Z.É.T. (#45570) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérj a modiktól egy időkorlát nélkül szerkeszthető posztot :DD.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45573) Z.É.T. válasza Asbee (#45571) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Félreértesz, csak jelezni akartam, hogy mennyire nem egyedi eset.
Azért nem írom be ezeket, mert unom a saját negatív eseteimet olvasni, megosztani.
Dehogy töröljék!

@t72killer: az kéne még, egész nap szerkesztgetném :DDD :((

@Kékes: sosem elég! :D

Egyébként húgoméknál lehet, hogy újra "akció" van, a 8 éves közvetlen kontaktként hány/hasmenése van, a két kisebb is belázasodott, februári átesést követően. Elvileg holnap jönnek tesztelni őket...

[ Szerkesztve ]

(#45574) Kékes525 válasza Z.É.T. (#45573) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem sokszor a prémium idő is kevés. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45575) Dare2Live válasza Ringman (#45543) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem ez lényegében teljesen biztossá teszi az 5.hullámot. Már akár januárban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45576) Parci válasza Ringman (#45543) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez azért odab@sz. ez elkapós lesz, t72-ig elmegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45577) Ringman válasza Parci (#45576) üzenetére


Ringman
nagyúr

A megoldás adott :U

(#45578) Parci válasza Ringman (#45566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A MOK arra is felhívja a figyelmet, hogy az oltottan intenzívre kerülők jellemzően 70-90 évesek. A súlyos állapotban lévő oltatlanok között ugyanakkor sok a 30 éves."

ez mit jelent? mi az, hogy "sok"? és 20 és 40 éves mennyi? stb. :U

na, a saját oldalukon így szól ez a rész: "Érdekesség, hogy az oltott páciensek jellemzően az 1930-50-es években születtek, míg az oltatlanok között a 90-es években születettek is vannak."

teljesen egyértelmű a helyzet az oltásokat illetően. teljesen. még csak vitatkozni sincs mivel, mert egyszerűen elfogytak az ellenérvek. semmilyen ráció nem szól amellett, hogy az ember ne oltassa be magát, az életével játszhat. értem, hogy 2-3-5-10% nem sok, de... nem tudom, már csak a családom miatt sem érzem magam feljogosítva, hogy megpróbáljam.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45579) Parci válasza Ringman (#45577) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ivermectin?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45580) Gothmog válasza Kékes525 (#45567) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Igen, igen, pontosan erre (rendkívül gyors szaporodás) gondoltam, amikor írtam, hogy jó, ha van kéznél alapból antitest.

Endure. In enduring, grow strong.

(#45581) BlackV válasza attiati (#45550) üzenetére


BlackV
senior tag

"Másrészt adminisztrációs döntés miatt előbb lejár az oltás "érvényessége", mint hogy kiürülne a szervezetből az antitest."

Vélekedesem szerint nem kell teljesen kiurulnie, az is jo ha lecsokken.
Lesz itt még covid off-season akár 6-8 honap is, mindenkinek lesz lehetősége evolválni magát, úgysem fogunk nyaron oktakozni nagyon. Es nem kp amit írtam, én így gondolom. Valószínűleg egyszerre is ki tudnak valasztodni az alacsonyabb es a magasabb affinitasu b sejtek is. Csak szerintem az a legjobb, ha a mélyebb rétegekből kerülnek nagyobb számban ismételt kivalasztasra a b sejtek, hogy a következő körrre, azokat vigyük tovább. Kezelje mindenki a dolgot annak, ami: "egy fórumon mondta valaki"
Es mégegyszer: ha most kevés, mindenképpen érdemes oltatni.

(#45582) Kékes525 válasza Gothmog (#45580) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg ez hatványozottan lesz igaz az Omikronra, csak több kell lennie, mint a delta esetében van szükség, a valószínű hatáscsökkenés miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45583) Parci válasza Kékes525 (#45582) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ez nem reális már. lassan annyi a "minimum" (dobsssszon segíts!) elvárt, amennyi egy csomó usernek sosem volt oltás után sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45584) mpo válasza Kékes525 (#45574) üzenetére


mpo
veterán

Már régóta az a gyakorlatom, hogy megírom jegyzettömbben és ha kész, akkor bemásolom, akár új, akár válasz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#45585) Kékes525 válasza Parci (#45583) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezért kell kifejleszteni egy Omikron elleni vakcinát, de meglátjuk, hogy mennyi lesz az a csökkenés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45586) lafaty80


lafaty80
őstag

Hát nem tudom ki hogy van itt ezzel az 5-11 közötti oltással?
Valahogy nehezebben tudok én igent mondani, pedig tudom hogy kellhet. Nagyobbik gyereket (14, fiú) már beoltattuk, a kisebbiknél megy a vacila (9, leányzó).
Ráadásul a legrosszabb szitu van most, mert még suli is van. Családon belül is megosztott a helyzet ezzel kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#45587) t72killer válasza Parci (#45579) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :DD .
Falipinavir.

#45583: DobySzaby: "végy magadhoz egy marmonkanna vuhani oltást, és tömd úgy, hogy a szervezeted lehetőleg már a tűre is antitesteket fejlesszen ki ami 1mm-re a bőr alá jutva instant dematerializálódik" - más kérdés, hogy az immunrendszernek így semmi esélye tanulni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45588) fatal` válasza Kékes525 (#45585) üzenetére


fatal`
titán

Csak annyi a probléma, hogy mire kifejlesztik és tesztelik, addigra a gyors terjedés miatt átmemgy a lakosságon.

(#45589) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://24.hu/kulfold/2021/12/03/koronavirus-brutalis-rekordszamok-szlovakia/

érdemes összenézni a mi számainkkal

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45590) Parci válasza lafaty80 (#45586) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én megkértem anyámat, hogy nézzen utána, hogy van-e infó bármi mellékhatásról. de a default azért az, hogy oltatunk (7,5 éves). a harmad adagnak örülök, annak is, hogy nem 5 éves, hanem idősebb. a teljes adagtól azért fáznék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45591) t72killer válasza Parci (#45590) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kamasz fiúknál felmerült szívizomgyulladás igen valószínű valami kamaszkori fiús dologgal (tesztoszteron beindulása?) függ össze, a kisebbeket igen valószínű nem érinti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45592) Parci válasza t72killer (#45591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen más a (kis)gyerekek immunrendszere egyébként

totál nem értek hozzá, ezért ez csak ilyen "józan paraszti ész" téma (biológiában aztán rohadt sokat ér... :DDD), de engem már az is zavart, hogy 12 éves kiskamaszoknak ugyanazt a dózist adjuk, amivel a 80 éves mamikából is immunválaszt akarunk kicsikarni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45593) t72killer válasza Parci (#45592) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont erre a két kategóriára talán még csak hagyján az egy fecsiben lévő dózis (mamának persze lehet 4 adag kéne egy évre elosztva), de az igen meredek, amikor a közel 20kAU-s antitest ereményre egy 40kilós csajszinak MODERNA boostert nyomatnak a szülei mert miértne. Én a 80+kilómmal, Jucusnéne a 120 kilójával meg kapjon 30mikrogram Pfizert...

A józan ész valamennyire működik a biológiában, csak másképp néznek ki a munkadarabok SOKKAL TÖBB-TÖBBFAJTA van belőlük mint mérnökéknél, kicsit kaotikus minek mi a funkciója és semmi sem tökéletes :)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45594) mpo válasza t72killer (#45593) üzenetére


mpo
veterán

csak másképp néznek ki a munkadarabok SOKKAL TÖBB-TÖBBFAJTA van belőlük mint mérnökéknél,
Mindegyik egyedi gyártmány és egyre sincs garancia.

Ha érted, akkor már elavult.

(#45595) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

picit lacáskodom:
https://index.hu/tudomany/2021/12/03/tiz-percenkent-szallitanak-korhazba-stroke-beteget/

szóval ezekre azért figyeljetek oda, covid vagy sem. sokáig "tök mindegy", aztán ahogy az ember elhagyja a 40-et, a biológia benyújtja a számlát. tessék figyelni a kajára, nagyon is, nem könnyű ám úgy étkezni, ahogy az nem káros, sőt, egész nehéz (sokkal kevesebb kaja kell egy felnőtt embernek, mint amit jellemzően elfogyasztunk, például).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45596) Krinyo válasza Parci (#45592) üzenetére


Krinyo
senior tag

Gondolom nem véletlenül lett harmadolva a mennyiség, mert az is bőven elég... én nem félek beoltatni a gyereket egyáltalán. Bár a húgomat pont most ütötte ki a harmadik Pfizer az oltás után 4 órával.

(#45597) Parci válasza Krinyo (#45596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább a határon lenni fura: 11 évesen 10 ug, 12 évesen 30 ug.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45598) t72killer válasza Parci (#45595) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abszolúte. Asszonypajti találta a múltkor. Felnyitom: ezek a barbárok MEGFŐZTÉK :(((

Pont akartam kérdezni, futott-e valaki össze olyan tanulmánnyal, hogy érdemes-e oltás környékén valamelyik vitamin vagy ásványi anyag szintjére külön odafigyelni. OK, a hiányt mindenképp kerülni kell persze...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45599) Parci válasza t72killer (#45598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszek ebben a vitaminos kreténkedésben. ne legyen hiányod, ami ugyanoda vezet: egyél rendes ételeket, ne rendelt pizzát, ne szénhidrátot szénhidráttal (és azon belül sem mindegy, hogy gyorsan vagy lassan felszívódót) stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45600) t72killer válasza Parci (#45599) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hiány ne legyen sztem jó kiindulópont, én se hiszem, hogy többlet kéne bármihez.

D túladagolást szokot néha doki javasolni, de csak azért, mert zsíroldhatóéknál sok idő míg elérjük az ideális szinteket ha mély hiányban van az ember. A házi covid-kovácsok fertőzésre toljunk be napi 3 lapát D-vitamint ideája ebből táplálkozhat és persze fals, ami kell, hogy főleg télire a normál, nem hiányos szint meglegyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.