Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) mpo válasza Ringman (#22739) üzenetére


mpo
veterán

Amit mond, annak az ellenkezője lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#22754) andor80 válasza bigdady (#22706) üzenetére


andor80
senior tag

Rettentő rosszindulat feszül benned empátia sehol idps beteg emberek kiszolgáltatott helyzete felé.KEdvencedm,hogy leminősítgeted a sinoval oltott védetlen tömegeket.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22755) bigdady válasza Ringman (#22750) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt írja a Semmelweis egyetem hogy a 0 antitestesek közül 88%-nak volt védettsége nem?

(#22756) Tigerclaw válasza Ringman (#22736) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ne felejtsd el, hogy sokkal nagyobb politikai toke, municio ha elengedik kicsit a jarvanyt, aztan meg megoldjak, igaz x ezer extra embereletet felaldozva, mintha profin beleallnanak az elejen szeleskoru szuressekkel, kontakt kutatassal, koran bevezetett lezarasokkal, kotelezo vedekezessel. A elobbinel ok lesznek a megmentok, a masodiknal viszont igaz kevesebben halnak meg, de a kormany nem tud annyira paradezni.

Persze nem mondom hogy ez tortent nalunk, de a politikusok nagy resze es a kampanymenedzserek mar csak igy gondolkodnak. 1-1% extra szavazatert barmit megtennenek. Szamukra az emberek csak ket labon jaro szavazatok, statisztikai adatok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22757) bigdady válasza andor80 (#22754) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába pörgünk rajta naponta 10x hogy adjanak minden negyedik sinósnak (nulla antitestes legyen és meg idős is) mrns oltást harmadiknak. Nem adnak es who is azt mondja várja meg mindneki amíg tesztelik a koktélokat. Illetve látod nekik is 88%-uknak volt védelme.
Egyébként majd ha úgy döntenek hogy akiknek nincs antitestje kaphatnak harmadikat akkor majd elmennek méretni ha eddig sem tették?

[ Szerkesztve ]

(#22758) Ringman válasza bigdady (#22755) üzenetére


Ringman
nagyúr

van valamilyen védelme, de azzal a méréssel, amivel de facto a védettséget igazolják kb mindenhol, azzal nem mutatható ki védelem.

ehhez tegyük hozzá, hogy az 50-es határ az abszolút minimum, a tényleges védettség korrelál az antitest-számmal. [link]

(#22759) bigdady válasza #32839680 (#22753) üzenetére


bigdady
nagyúr

47 lett 50 helyett. Olvastam anno

(#22760) bigdady válasza Ringman (#22758) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a lényeg. Van védelme.
Egyébként halnak meg a két oltott sinósok többen mint a nem sinós dupla oltottak covidban azóta? Én nem tudok róla

[ Szerkesztve ]

(#22761) Tigerclaw válasza Floyd80 (#22749) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Oszinten szolva nekem mar nem sok bizalmam van a kezi iranyitas ala tett magyar egyetemek vezetese fele, ahol lassan az "aki nem lep egyszerre ..." szemlelet alakul ki.

Rektor: Dr. Merkely Bela.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22762) Ringman válasza bigdady (#22760) üzenetére


Ringman
nagyúr

a linkeket nézted?

---
Egyébként halnak meg a két oltott sinósok többen mint a nem sinós dupla oltottak covidban azóta? Én nem tudok róla

az állami szervezetek közlékenységét ismerve nem is tudhatsz róla.

(#22763) Asbee válasza Ringman (#22762) üzenetére


Asbee
veterán

Te amúgy a károgáson kívül mást is tudsz? Napi szinten ezt tolod. Ha meg végre valami pozitív is történik az tuti nem igaz. Agyrém. :(

(#22764) bigdady válasza Ringman (#22762) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor mit mér Semmelweis? Nincs is védelem? Vagy hazudnak azt mondod?

(#22765) Drizzt válasza bigdady (#22764) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amit en irtam a teszteredmenyrol, azt erdemes elolvasni, mert en okos vagyok. :D

Na jo, nem azert. De tenyleg semmi megmagyarazandot nem talalsz abban, hogy adott x darab user, akinek x alkalommal kijon, hogy antitestje nincs eleg, majd ugyanezeket letesztelik egy - nevezzuk standardizaltnak - teszten es ekkor 0.88*x esetben mas eredmeny jon ki? 88%-ban kulonbozo eredmeny jott ki. Ott vagy az eredeti tesztekkel, vagy az ujjal, vagy mindkettovel van valami gond. Vagy valami mas gond van, de csak a kiadott szamokat latva egyertelmu, hogy kene melle nemi extra magyarazat. De mint irtam korabban, hogy akar olyan is lehet az ok, ami oromteli(pl. az eredeti meres ota nott az antitest szint), de ez igy mernoki egyetemet vegzett emberkent minimum erosen hianyos informacio, amit kitoltak.

Mondanam, hogy ellentmond az eddigi vizsgalatoknak, de az csak reszben igaz, mert itt teljesen mas volt a szelekcios kriterium. Ha pedig valami ellentmond a korabbi vizsgalatoknak, akkor annak kell legyen valami magyarazata.

I am having fun staying poor.

(#22766) Csatravi válasza Floyd80 (#22749) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Elkészült! (És persze pont a tegnapi eredmény után.)" [link]

Ez csak a véletlen műve ;)
Meg az is hogy a Főváros által készítettet tesztek semmit sem érnek mert azt Gyuri bácsi......
Bezzeg a "Merkely-s egyetem" által végzett vizsgálatokban 100%-ban megbízhatunk.
Merkely már rég eljátszotta a hitelességét. Nem mellesleg milyen furcsa, hogy pont ez az egyetem lett megbízva a vizsgálatok elvégzésével. Pont az az egyetem aminek egy kardiológusa a szócsöve a kormánynak. Járványügyben!!

[ Szerkesztve ]

(#22767) Kékes525


Kékes525
félisten

Megvannak az eredményeink. Mind a kettőnknél már jelentős védelem van.

A két Sinopharm utáni védelem a Synlab mérése nyomán:

1. Feleségemé: 125.9 AU/ml

2. Az enyém: 47.8 AU/ml

50 AU/ml felett pozitív. Az eredményeket már feltettem.

+ 1 Moderna utáni védelem az AVIDIN mérése nyomán:

1. A feleségemé: 979.47 BAU/ml Erős neutralizációs teszt titer

2. Az enyém: 3264.72 BAU/ml Kiemelkedő neutralizációs teszt titer

21,8 BAU/ml - 200 BAU/ml: Mérsékelt neutralizációs teszt titer
200 BAU/ml - 600 BAU/ml: Erős neutralizációs teszt titer
600 BAU/ml - 3000 BAU/ml: Kiemelkedő neutralizációs teszt titer

Azaz a 2x Sinopharmra adott 3. mRNS (Moderna) vakcina jelentősen növelte a védelmet. A jelek szerint én nagyon érzékeny lehetek az mRNS vakcinára és/vagy a booster hatás nálam erősebb. [kép] [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22768) t72killer válasza bigdady (#22755) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon kilóg ezzel a lóláb, több országban ahol sinoval oltottak, miért durrant be durván a járvány? Seychelles, Chile, stb...

#22764: erősen gyanús mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22769) Ringman válasza t72killer (#22768) üzenetére


Ringman
nagyúr

chilében sinovac van, az nem ugyanaz :)

márciusi gyűjtés:

(#22770) Rolly


Rolly
veterán

hát a sinopharm oltásom nem lett acélos... van ellenanyag szint és jelentősen több mint a határérték de én többre vágytam :)

284,7 lett a synlabnál ahol 50 a határérték... 2. oltás után 5 héttel voltam talán. (tehát ez még kicsit akár emelkedhet is)

Ha lesz lehetőség rátolok egy pfizert és akkor örök élet és ingyen sör

(#22771) Sir Pocok válasza Kékes525 (#22767) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Grat. azért ez megnyugtató!

A neutralizációs tesztet deltára is megnézték?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#22772) t72killer válasza Ringman (#22769) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos. Seychelles viszont sinopharm.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22773) Ringman


Ringman
nagyúr

Félelem tűtől, meddőségtől, s attól, hogy elmegy az étvágy

Az oltási statisztika sereghajtó megyéinek településein élők közül sokan babonából, tévhitből halogatnak, mások meg azért, mert most épp nem kell védettségi igazolvány a szabadabb élethez.

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszabő 2300 lakosából 514-en vannak beoltva eddig – tudjuk meg Vaszily Edittől, a település háziorvosától. Ez az adat első ránézésre mindössze 22 százalékos beoltottságot jelentene, azonban árnyalja a képet, hogy ezen a zömmel romák lakta településen a lakosok mintegy fele 18 év alatti. Ez utóbbi korosztályban a faluban összesen 11 fiatal van beoltva, a többiek a felnőtt vagy idős korosztályhoz tartoznak.

Tasi Krisztinától, a Máltai Szeretetszolgálat Jelenlét programjának itteni koordinátorától megtudjuk: eleinte főleg az idősebbek, vagyis az 50 év felettiek jelentkeztek a védőoltásért, őket a szeretetszolgálat buszával rendszeresen szállították a karcagi kórházban kijelölt oltópontra. Később már a doktornő is bekapcsolódott az oltásokba, kényelmesebbé vált a rendszer, és nagyobb számban jelentkeztek már a huszon-, harminc-, negyvenévesek is. A programvezető tapasztalata szerint sokan nem óvatosságból vagy meggyőződésből, hanem pusztán a védettségi igazolvány biztosította szabadságért vállalták az oltást.

Ezt igazolja, hogy júliustól, amikor feloldották a korábbi szigorításokat, és a legtöbb helyen már nem kérik az igazolványt, Tiszabőn gyakorlatilag nullára csökkent az oltási kedv, sőt, közel száz olyan ember van a faluban, aki, noha az utóbbi hetekben lett volna esedékes, a második oltást már nem is vette fel. A máltaiak mindent megtettek, hogy tájékoztassák a helyieket az oltás fontosságáról, sokaknak segítettek kitölteni a regisztrációs lapot, vitték az embereket az oltópontra, s a tanodában, a gyerekházban akivel csak tudtak, beszéltek erről. Erőltetni, kényszeríteni azonban senkit nem akartak, mindenkire rá volt bízva, hogy miként dönt a saját sorsáról – mondja Tasi Krisztina.

nyilván ez nem egy reprezentatív felmérés, de elég elszomorító ez.

(#22774) PuMbA válasza Rolly (#22770) üzenetére


PuMbA
titán

"de én többre vágytam"

Minek? Tudjuk, hogy értelmetlen ez a számháború :) A nagyobb szám nem jelent feltétlen jobb védelmet. Ez nem autós kártya, hogy a nagyobb köbcenti nyer, mert úgyis az immunrendszer az igazi védvonal, ami ismeri a vírust és így meg tud küzdeni vele.

[ Szerkesztve ]

(#22775) Mr K


Mr K
senior tag

Elszabadult a koronavírus egy brit repülőgép-hordozón
(Ha jól értem, akkor mindenki oltva volt, mármint az egész legénység.)
Covid outbreak among vaccinated Vegas hospital workers underscores Delta risks
(Egy kivételével oltottak, és nem a kórházban kapták el, hanem partiztak...)

Az első az érdekesebb, mert elég zárt közösségnek tűnik, és annyit jelent, hogy a (1) a delta terjedését a (jelenleg elérhető) oltás már nem akadályozza meg, (2) az oltottak is terjesztik a vírust. (Ez nem tény, csak a saját vélekedésem. A másodikat amúgy a jelenlegi brit járvány matematikai modellezése alapján is feltételezték, most nem találom, hogy hol olvastam.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#22776) Rolly válasza PuMbA (#22774) üzenetére


Rolly
veterán

de azért jobban hangzott volna egy 1000 feletti érték mint ami lett :)

(#22777) Kékes525 válasza Sir Pocok (#22771) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez még a vuháni variánsra vonatkozik. Mint ahogy a vakcinák is arra. A deltára a hatás 10-20%-al csökkent, ha levonjuk ebből, akkor is erősnek tűnik a védelem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22778) Parci válasza Csatravi (#22766) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért tegyük hozzá, hogy ilyen jellegű méréseket nem tudnak bárhol megcsinálni az országban (plusz merkelyvel nyilván jó a kapcsolatuk, tény), sőt, egész kevés helyen tudnak tudtommal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22779) Parci válasza Rolly (#22776) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

menőzni nem tudsz, de abszolút védett vagy. gondolj arra, hogy nálad még lehet esély arra, hogy felismeri a nagyon mutánst a szervezet, mert letapogatta a nukleokapszid fehérjétől kezdve a mindent is (kínaisok ezzel szoktak vagizni :DDD, mi meg erre azt mondjuk, hogy azok nem túlzottan immunogének, ezért nem ér :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22780) Rolly válasza Parci (#22779) üzenetére


Rolly
veterán

én most lehet felvennék valahol egy kisbusznyi (8-10) indiai covid mutáns vírust és azzal lenne kész a védelmem :)

(#22781) Csatravi válasza Parci (#22778) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem tudom hány helyen tudnak ilyen vizsgálatokat elvégezni, de hogy nem csak 1 helyen kellett volna elvégezni az biztos. Most a fővárosi adatokat állítjuk szembe a Semmelweis adataival szemben. Ki az aki nem a valóságnak megfelelő adatokat jeleníti meg? Vagy ha mindegyik valós és helyes adat akkor viszont a nagy különbség miatt még nagyobb számú vizsgálatra lenne szükség főleg a kínaival oltottak körében.

[ Szerkesztve ]

(#22782) Tigerclaw válasza Mr K (#22775) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen duplat kapott mindenki elotte, de jo lenne tudni, hogy mikor elotte, hiszen naluk sokaig az volt a strategia, hogy minel tobben kapjanak egyet, azt meg tudjuk hogy AZ-bol az egy oltas nem sokat er a delta es tarsai ellen. Szoval lehet hogy kettot kaptak (ha igaz amit a szovivo allit... mert ugye ok hivatalbol hazudnak, ferditenek ha az a kormany erdeke), de nem tudjuk mikor kaptak a masodikat. Valoszinuleg AZ-t kaphattak, de ez sincs leirva. Jellemzoen amit nem irnak le, nem hoznak nyilvanossagra, azt okkal teszik. Azt is csak tippelni lehet hogy delta. Szoval pont a fontos reszletek hianyoznak, amibol le lehetne vonni ertelmes kovetkeztetest.

Amugy egyre tobb ezek szerint a bizonyitek arra, hogy a delta, delta plusz mar tulnott az jelenleg beadott oltasokon, de lehet hogy az oltottak eseten joval kezelhetobb az lefolyasa es a halalesetek nagyon nagy reszet mar a vedtelenek teszik ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22783) catroot válasza Rolly (#22770) üzenetére


catroot
veterán

Ha azt nézzük a te értéked a határérték több, mint 5x-öse. :D

Amúgy én nem igazán izgulok ezen. Május 28-án kaptam a 2. kínai oltást. Még március vége körül a gyorsteszt szerint volt bennem antitest. Utána áprilisban megismételtem a tesztet, az már negatív lett. Utána kaptam rá kb. két hétre az 1. kínait.

Szóval gyanítom azért 34 évesen csak van némi antitestem.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#22784) fatal` válasza Tigerclaw (#22748) üzenetére


fatal`
titán

A saját vakcingyár jó dolog lenne, csak nem a legrégebbi technológiára kéne felhúzni egy vadonatúj gyárat.

#22756: Szégyen, hogy a lakosság nagyrésze annyira sötét, hogy ezekkel a "számokkal" lehet parádézni...

[ Szerkesztve ]

(#22785) t72killer válasza Tigerclaw (#22782) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1db Spájzerből is sovány a delta ellen, kb ugyanúgy 30% körüli, mint az AZ. Dupla, minél nagyobb oltásközzel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22786) Kékes525 válasza Parci (#22778) üzenetére


Kékes525
félisten

Szegeden és Pécsett is megtudták volna vizsgálni, de azok renitens egyetemek. Az lett volna logikus, ha ezeket is megbízzák, hogy a régiójukba végezzék el. Dehát nem az igazság feltárása volt a cél. Különben csak akkreditált laborok végezhették el ezeket a teszteket, azaz hozzáértők vannak azokban is. Másrészt a facebook csoportba aki beküldte a Merkely féle pozitív teszt eredményét és előzőleg negatív volt, azok éppenhogy csak pozitívok lettek, alig tértek el a negatív tartománytól. Ez sokat elárul.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22787) mozso


mozso
senior tag

Spanyolok (napi 40ezer) és Görögök (napi 3ezer) is komolyan kilőttek a delta variáns miatt. Mindkét ország június 28-tól, mindössze 2 hét és 2 nap alatt produkálta ezt a 6-10 szeres esetszám növekedést.

Ausztria és Csehek pedig szinte fej-fej mellett menetelnek, most már napi 300+ esettel.
Június 28-tól, mindössze 2 hét és 2 nap alatt produkálva 4-5 szörös esetszám növekedést.

Ciprus pedig június 21-től ugrott 3 hét és 2 nap alatt egy laza 17szeres növekedést....

:(

[ Szerkesztve ]

(#22788) PuMbA válasza Kékes525 (#22786) üzenetére


PuMbA
titán

"azok éppenhogy csak pozitívok lettek, alig tértek el a negatív tartománytól. Ez sokat elárul."

Mármint mit árul el? Ha az immunrendszer már felismerte és csinált elegendő antitestet az már ok. Pont. Nem számverseny ez :)

[ Szerkesztve ]

(#22789) t72killer válasza mozso (#22787) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet hasonlítgatni az oltottság eredményét hamarosan, UK-hez képest.
Ezzel egyébként valószínű bukta is a komplett EU-s vakcinaútlevél-rendszer.

#22788: arra eleget, hogy egy "normál adag"(!) v1.0-ás vuhani (!!!) vírust semlegesítsen. Igenis számverseny, korábban többször is volt már linkelve, hogy a vuhani típusú antitestek hatékonysága töredékére csökken az indiai verziókkal szemben (legutóbbi adat 1/2.9), illetve az se mindegy, hogy mekkora vírusadagot kapsz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22790) Ringman válasza PuMbA (#22788) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát de, a magasabb antitest-szám általában magasabb védettséget ad.

(#22791) Drizzt válasza PuMbA (#22788) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De az. Par napja itt voltak a tanulmanyok, hogy az antitest mennyiseg erosen korrelal a vedettseg mertekevel. Nem fogom visszakeresni.

I am having fun staying poor.

(#22792) Kékes525 válasza PuMbA (#22788) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem egészen. Azt nem tudjuk pontosan, hogy mennyi antitest az ami elegendő. Ezért a határérték közeliek kevés védelmet adnak. Másrészt a Sinopharm nem okoz sejtes védelmet, ami ahhoz lenne szükséges, hogy a fertőzött sejteket elpusztítsa, így megakadályozná a vírus eszkalációját a szervezetben. Ezért hiába véd esetleg a Sinopharm, a védelme sokkal könnyebben áttörhető, mint a többi vakcináé, ahol sejtes védelem is van. Továbbá ezek a vuháni variánsra adták ezeket az értékeket, ami a deltára nagyon kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22793) Sir Pocok válasza Kékes525 (#22786) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egyébként ez az egész Merkely ügy ugyanolyan cinizmus mint amit a kormány más dolgokban is produkálni szokott, azzal különbséggel, hogy itt tényleg meghallhatnak emiatt a csúsztatás miatt az emberek akiknek nagyon alacsony az antiteste.

Szánalmas és szomorú is egyben.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#22795) t72killer válasza Kékes525 (#22794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan azért mozdulnak, remélhetőleg időben.

"Hozzátette, szerinte elsősorban hatvan év felett, hat hónap után a harmadik oltást célszerű megadni. Szerinte a holnapi kormányülés után már „konkrétumokról lehet beszélni ebben a kérdésben”, és „nagyon pontos döntés lesz, vakcinatípusokra lebontva. Én azt javaslom mindenkinek, hogy ezt kövesse.”"

Tegnapi cikk, ma van a kormányülés - kíváncsi leszek rá, sajnos Merkely-ék csinovnyik-"munkája" nem segít a jó irányba taszigálni az ügyet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22796) Kékes525 válasza t72killer (#22795) üzenetére


Kékes525
félisten

Kérdés, hogy mennyit adnak? Akinek negatív volt az eredménye, vagy a határérték alatti, azoknak +2 vakcina kell, mert a 2 Sinopharm nem tekinthető pimer oltásnak ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22797) t72killer válasza Kékes525 (#22796) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából én általánossá tenném a booster elérhetőséget mindenki számára, uis a jelentősen megemelt antitest-szint esetleg segíthet a delta terjesztésének visszaszorításában. Oltóanyag van minden szolgáltatótól - a dupla mRNS-eseknek viszont vektorosat kínálnék, hogy az összes vektorosnak, főleg sinosoknak juthasson Pfizer/Moderna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22798) mozso válasza Kékes525 (#22796) üzenetére


mozso
senior tag

Ismerős is kapott 1db Modernát 2db hatástalan Sino után. Ellenanyaga termelődött egy hegynyi (több, mint 25x a beugró szint felett)

(#22799) PuMbA válasza mozso (#22798) üzenetére


PuMbA
titán

Sinopharm beindít folyamatokat, ez nem kérdés :) Csak sokan számháborúznak, mikor bármilyen Covid teszt honlapján ott van, hogy az eredmény kiértékelés nem abból áll, hogy ránézel a kapott számra aztán jóvan-nincs jól, 0 -1, illetve fekete-fehér megállapításokat tesztünk. Ez olyan minthogy a vérnyomásod 139, akkor teljesen jó vagy, de ha 140, akkor bajod van :D

[ Szerkesztve ]

(#22800) Hieronymus válasza Mr K (#22410) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...ezért evolúciós értelemben mindegy, hogy mi történik a megfertőzött egyeddel (túléli vagy sem). Azaz jelenleg nem igazán látszik olyan evolúciós nyomás, ami a kevésbé veszélyes variánsok kialakulása irányába hatna."

Ez komoly?
Mármint az evolúciós nyomás?
Azt gondolom, nincs ilyen, sőt nem is lehet. Az evolúció és a vírus részéről is feltételezi az értelem jelenlétét. A vírusokat élőlényeknek sem tekinthetjük. Nincs anyagcsere, nincs kommunikáció. Egyedül egy automatizmus működik, ami megfelelő körülmények között működik, mint egy automata berendezés.
Az evolúciót sem lehet egy konkrét valaminek tekinteni. Folyamat, amit az egyszerű másolási hibák egymásutánisága okoz. Ha ez a folyamat szerencsés akkor egy új faj tud kialakulni vagy egy meglévő faj életben maradni.
Ha célja lenne az evolúciónak, akkor a saját lehetőségeit korlátozná be. Ráadásul a célmeghatározáshoz be kell vezetni a jó és a rossz fogalmát. Ez már az értelemhez kapcsolódó minősítő rendszer. Magasabb szintjén időrendiségben lehet kezelni a jó és a rossz fogalmát. A kicsit rossz most, hogy később jobb legyen. Ezért járunk fogorvos és nem azért mert szeretünk fogorvoshoz járni.

Azt gondolom, az evolúcióba nem szabad átemelni a vallásokból származó istenhitet. Mint ahogyan az evolúcióba még tavaly belegondolta valaki, hogy a vírus fejlődési iránya az enyhébb tünetek felé fordulni, mert biztosítja a túlélését. Az erről történő értesítés hiányában az agresszívebb lett a delta változat.

Van egy másik tévedés is amit kedvelnek az emberek a vírusfertőzésekkel kapcsolatban.
A mennyiség egy bizonyos szint elérésé után minőségbe csap át. Ezt az ideológiát többen terjesztették az elmúlt évszázadban. Ennek a szellemét örökölte meg a nyájimmunitás eszméje. Persze lehet benne hinni. csak 100%-os immunizálás után sem fog működni, ha már elfelejtette az immunrendszer, a megfelelő választ.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.