Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) t72killer válasza #86564352 (#22571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Qrvára nem kéne pocsékolni. Az irodalom szerint kb bármire ráoltva a Spájzert sokkal erősebb immunválaszt lehet elérni, mint pl natúr dupla AZ-vel, pláne sino-val. Ha más nincs, akkor neki kellene kezdeni a mixelést bevállalók, sőt, kérők oltását a jobbféle oltóanyagokkal.

Mert ez így kb olyan, mintha a hűtőből a frissen, sok munka+forint árán készített szarvasragut dobnám ki a lejárt teszkós virsli helyett.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22602) nemcso válasza Ringman (#22593) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha az app kijelentkezés gombjával lép ki a user, törlődnek a letöltött adatok, ügyfélkapun tud csak belépni, és töltheti le ismét a cuccokat (ezt ki is írja képernyőre az app szabályos kijelentkezés választásnál). Egyszerű app bezárással lehet legközelebb pl. ujjlenyomattal belépni, és ekkor maradnak meg a már korábban letöltött okmányok. LÓÓÓGIKUS !

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#22603) PuMbA


PuMbA
titán

Kásler szerint már szerdán dönthet a kormány a harmadik oltásról

"vagyis szerinte aki elsőnek Pfizer kapott, az most kapjon majd valami mást, így ugyanis lökésszerűen lehet majd növelni a védettséget."

Helyes, Sino-t a Pfizereseknek :D

[ Szerkesztve ]

(#22604) Ringman válasza PuMbA (#22603) üzenetére


Ringman
nagyúr

„nagyon pontos döntés lesz, vakcinatípusokra lebontva. Én azt javaslom mindenkinek, hogy ezt kövesse” – fogalmazott.

kásler és a pontos döntések :DDD

azt hiszem fel fog pörögni a román vakcinaturizmus

A delta variáns terjedésére is kitért, és ahogy korábban is, most is említette, hogy reális számítások szerint Magyarországon is elindul majd a negyedik hullám

bélának szóltak már? :))

[ Szerkesztve ]

(#22606) t72killer válasza PuMbA (#22603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem egyáltalán nem hülyeség, igaz, senki se tesztelte. A booster arra is jó, hogy az első oltások által megszerzett immunitást tornáztassa - erre még a láma sino is jó lehet.

A nagyon fontos az, hogy a 0 antitestes sino-sok és AZ-sek kapjanak egy löket mRNS-t. mRNS alapra vagy Szputyinra akkor adatnék újat, ha már elég régen kapta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22608) andor80 válasza Kékes525 (#22587) üzenetére


andor80
senior tag

+1 kötelező kell tenni és kész.Nincs indok ellene .A be nem adatás közösségi károkozás az egyéni veszély mellett.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22609) andor80 válasza PuMbA (#22603) üzenetére


andor80
senior tag

Dackormányzás bosszú egészségpolitika..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22610) Krinyo válasza PuMbA (#22603) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez muhaha és semmi tudományos alapja...

(#22611) Floyd80


Floyd80
addikt

vótmá?

FDA adds Guillain-Barre syndrome warning to J&J Covid shot - POLITICO

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22612) Lauda válasza t72killer (#22606) üzenetére


Lauda
félisten

Akinél kiváltott a comirnaty például megfelelő immunválaszt, annak miért kellene 3. Oltásnak más típusú vakcina?

(#22614) Csatravi válasza #32839680 (#22592) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Már csak a többi EÜ alkalmazott bérét kellene rendezni."
Na ez az amire nem mostanában fog sor kerülni, pedig nem kevésbé fontos munkát végeznek ők is a betegek gyógyulása érdekében. Sajna már ott is feszültségeket okoztak, hogy csak az ápolók bérébe matattak bele minimálisan miközben a szakrendeléseken, ambulanciákon dolgozók bére továbbra is a feledés homályába merült.

(#22615) Ringman válasza Lauda (#22612) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem lehet beismerni hogy nem jó a kínai csodavakcina 60 fölött

(#22616) Parci válasza Nimrod (#22598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért tegyük hozzá, hogy jellemzően csak nagyon egyedi és speciális esetben lehet valódi okod rá. az emberek 9x%-ának nincs oka, legfeljebb azt hiszi valamiről, hogy az ok, de jobbára cáfolható.

nem szeretem egyébként, hogy ezzel a témával feszülnek egymásnak emberek. viszont én az oltást kötelezővé tenném.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22617) Parci válasza Lauda (#22612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy jusson nekem komámatti!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22618) Csatravi válasza #32839680 (#22605) üzenetére


Csatravi
senior tag

És ezt ráadást ők döntik el?
Eddig a köpcös azt makogta hogy majd a gyártók eldöntik hogy kell-e, mikor és milyen. Ezért nem akartak eddig 3. oltást adni az oltott de védettséget nem kapó oltottaknak.

(#22619) proradeon válasza Lauda (#22612) üzenetére


proradeon
őstag

A taktika egyszerű (és egyben undorító): inkább minden 60 éven felüli kapjon gyorsan egy 3. oltást, minthogy kiderüljön, hogy a drága Sinopharm nem éppen a legélesebb kés a fiókban.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22620) Parci válasza proradeon (#22619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ez nem feltétlenül egy rossz taktika, 60 év fölött a többi oltásnál sem tuti a dolog, ők (az idősek) kaptak leghamarabb, szóval mire jön a harmadik, simán lehet, hogy jelentős részüknél amúgy is kéne. ezen felül most már kukába mennek a pfizerek, annyira nem kell a többi a maradék, oltatlan, óriási megfejtésben lévő honfitársainknak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22621) proradeon válasza Parci (#22620) üzenetére


proradeon
őstag

Persze. Semmiképpen nem az volt a mondanivalóm, hogy ez ne lenne jó az időseknek. Inkább arra próbáltam célozni, hogy véleményem szerint ebben a döntésben erősen szerepet játszott a Sinopharm 60 éven felüliek körében tapasztalt kérdéses hatásosságának leplezése.

De még ez is jobb, mintha nem lépnének semmit a helyzetre.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22622) Ringman válasza Parci (#22620) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nem gondolnám hogy a kipcsak logika szerint mindenki mrns-t fog kapni (persze ne legyen igazam)

a +60-asak durván 80%-a kapott oltást, az kb. 2,1 millió ember.

óriási megfejtésben lévő honfitársainknak
:DDD

(#22624) Parci válasza Ringman (#22622) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg, hogy nekünk, vektorosoknak mrns jusson, az úgy korrekt upgrade :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22625) daneel_hu válasza #32839680 (#22613) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Csodálkoznék ha nem fordulna elő ugyan ez Szputnyiknál is, csak hát onnan ne várjunk infókat."

Nyílván Szputnyikot sehol máshol nem oltottak csak az oroszoknál, és mindenhol hírzárlat van. :DD

(#22626) Ringman válasza Parci (#22624) üzenetére


Ringman
nagyúr

már várom hogy a 93 éves nagyanyámnak felajánlják a kínait :)

(#22627) t72killer válasza Lauda (#22612) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert gyenge a deltához.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22628) Ezekiell válasza Parci (#22624) üzenetére


Ezekiell
veterán

MIndenkit kínait, kínait kapottaknak oroszt! Baráti vakcina, baráti eredmény!

(csak ne legyen igazam...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22629) Ringman válasza Ezekiell (#22628) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez most 180 vagy 540 fokos fordulat a múltkorihoz képest?

A harmadik oltással azért vagyunk óvatosak, mert nem tudjuk, hogy annak milyen hatása lenne. Itt ismét tízezerszám vannak Magyarországon virológusok, ilyen önkéntesek, akiknek határozott véleménye van ebben a kérdésben, én pedig csak egyetlen dolgot nézek, ez pedig az, hogy a gyógyszergyártó cégek, akik kikísérletezték ezeket a vakcinákat, és akik a legtöbb információval rendelkeznek, vállalják-e a felelősséget azért, hogyha harmadik oltást adunk be, és az eredmény nem kívánatos. Amíg a gyógyszergyártó cégek ez ügyben nem egyértelműek, addig a virológus szakembereink szerint nekünk is óvatosnak kell lennünk. Lehet, hogy elérkezik az a pillanat, amikor a szakemberek véleménye az lesz, hogy lehet harmadik oltást adni, de ez ma egy nem lezárt vita. Van, aki ezt, és van, aki azt mondja, bizonytalan a helyzet, ezért inkább türelmesnek kell lennünk.

(#22630) Ezekiell válasza Ringman (#22629) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jó, de kit érdekel, mit mondtak múltkor? Csak a legutolsó nyilatkozat számít, minden előtte érvényét vesztette, és kitörlődött az emlékezetből véglegesen!

De igazából mind1, ez sima politika hogy mit pofáznak, engem az érdekel, amit csinálnak, és végre (talán) eljutottak oda, hogy lesz 3. oltás. Megtapsolni nem fogom őket érte, de legalább eljutottunk ide.

Aztán meglátjuk, képesek lesznek-e ezt is elbszni... De igazából nekem mind1, mert én simán kiugrok Aradra, max az utat spórolják meg nekem. És mivel nem lesz v2 oltás se itthon, se sehol idén ősszel még, így ez is mind1.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22631) Parci válasza Ezekiell (#22630) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy lesz harmadik oltás, de szerintem ez végig nyilvánvaló volt. ahogy világszinten is elkezdik adni a harmadikat, fogjuk szépen mi is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22632) Ezekiell válasza Parci (#22631) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, ez nem kétséges - csak a mivel és mikor oltanak 3.-nak a kérdés. De holnap kiderül :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22633) Mr K


Mr K
senior tag

Ez mintha nem lett volna:
Félrevezető számokkal kampányol a gyerekek oltása ellen a Mi Hazánk
(Eléggé összeszedett írás, nemcsak a gyerekek oltásáról szól, hanem általában az oltások hasznáról, és a címe által sugalltakkal ellentétben a politika inkább csak apropó. Szóval kellő óvatossággal a másik :) oldal is próbálkozhat az elolvasásával.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#22634) Floyd80 válasza Ringman (#22615) üzenetére


Floyd80
addikt

Életszerűségében nézve Kásler "ajánlását", aki eddig mRNS-t kért nem fog rohanni se kínait, se oroszt (ebből úgy sincs készlet), se Astrát kérni, hogy újabb mellékhatás-étlappal bővüljön a szervezete. A kínais meg persze "menekül", hogy kapjon valami normálisat (kivéve a a kínaira fixáltak), de lehet az is úgy lesz vele, hogy ezt már tudom milyen, nem kérek másikat.

De mivel eszükbe jutott, így nyilvánvalóan valami szemétségre készülnek, pl. a kínaiakat mentsük meg mRSN-sel, a maradék meg nem kaphat nyugatit (mondjuk nem számolnak újabb készlettel), vagy kéri a kínait vagy nem, kit érdekel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22635) attiati válasza Parci (#22624) üzenetére


attiati
veterán

Milyen upgrade?
Sputnyiknál már csak rosszabbat tudsz kapni, bármi is legyen az :DDD

3 évig hat, 100%os :)

(#22636) OPiiPO válasza Parci (#22624) üzenetére


OPiiPO
addikt

:K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22637) t72killer válasza Ezekiell (#22628) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A ruszkiknak egyébként készül valami új deltás cucc, az még esetleg hasznos is lehetne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22638) Parci válasza attiati (#22635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez igaz, nyilván ők is csak azért adnak harmadik shotot belőle, hogy a 3 év helyett 20 évig hasson :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22639) Ringman


Ringman
nagyúr

amúgy mrns-re adtak már máshol vektoros vakcinát vagy vero cellt?

(#22640) Coyot válasza Ringman (#22639) üzenetére


Coyot
őstag

De miért kéne mrns-re bármit adni jelenleg, én csak ezt az egyet nem értem :D

Kaba:
Ez tiszta, sor de ugye nem így foglalmazott a kedves hozzáértő politikus orvos, ha jól értelmezem itt a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#22641) Kaba válasza Coyot (#22640) üzenetére


Kaba
veterán

A kínaitól szeretnének szabadulni.

(#22644) UberMutant válasza #32839680 (#22643) üzenetére


UberMutant
őstag

ja, vagy adják el az indonézeknek

(#22645) kw3v865 válasza Floyd80 (#22634) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ha csak a Sinós öregek kaphatnának 3. oltást (pl. Pfizert), azzal elismerné a kormány, hogy nem jó a Sinopharm vakcinája, ezért szerintem valószínúbb, hogy minden 60 feletti kérhet majd 3. oltást (amilyet szeretne). Sokkal jobban kommunikálható.

(#22646) Floyd80 válasza Ringman (#22639) üzenetére


Floyd80
addikt

Élet+Stílus: Pfizerre kapott Sinopharmot egy szerb férfi, és most nincs jól | hvg.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22648) Parci válasza Coyot (#22640) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak az íze kedvéért!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22649) Kaba válasza Coyot (#22640) üzenetére


Kaba
veterán

Ez a taktika része,hogy a 60 év felettiek kapjanak egy eltérő oltást az előző kettőtől.Amennyiben csak a kínaira járna egy harmadik oltás az egy beismerő vallomás lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.