Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) gduck válasza zso73 (#67400) üzenetére


gduck
addikt

Szia! Nekem ezzel simán meg a 250 ;) KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#67402) zso73 válasza gduck (#67401) üzenetére


zso73
veterán

és honnan tudom,hogy a 32,vagy a 64 kell nekem ? Beállításokat tudnál nekem adni ? Mit, hogyan... Köszi

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#67403) gduck válasza zso73 (#67402) üzenetére


gduck
addikt

Ha nem forrasztottál bele +32MB RAM-ot, akkor a 32MB-os kell! Gondolom ez a helyzet ;)
Ha gyári szoftver van rajta, akkor a FACTORY-val kell frissíteni.
Ha már openwrt, akkor a SYSUPGRADE.

(#67404) zso73 válasza gduck (#67401) üzenetére


zso73
veterán

Emlékeim szerint a 32-es kellett nekem a másikból is. Így feldobtam rá. Tényleg megy. Köszi a segítséget. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#67405) HummeRC válasza zso73 (#67400) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nem tudok róla. A V1 nem tudott még gigabitet wan oldalon.

(#67406) Mr.Skynet válasza vargalex (#67373) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

#67370 vinibali: privi ment ;)

#67373 vargalex: múltkor egy fél napot rászántam, sajnos nem jutottam előrébb, más irányból próbáltam megközelíteni a dolgot, hogy hogyan kell összelegózni a full dump-ot, nekem az volt az elképzelésem, hogy a bootloader sérült, nem is egyezett az eleje semmivel, azok közül amiket letöltöttem. Utólag leesett sok olvasgatás után, hogy az u-boot még V1-es nagyon régi FW-eknél benne volt a gyártói letölthető FW-ben és asszem emiatt kellett vágni is valamit amikor valaki openwrt-zett vagy már nem is tudom mi volt a lényege... szóval innen mazsolásztam boot-os régi FW-t, ezekben és az original kiolvasott tartalomban próbáltam "egyezéseket" találni és a neten fellelhető infók alapján mi meddig tart a fizikai memória címeket illetően összevágtam magamnak egy (szerintem) jó full dump-ot. Ami megmondom őszintén végeredményül egyetlen dologban tért csak el --> az original flash tartalommal hideg volt a router, amit én raktam össze, azzal nagyon meleg lett pár perc után a soc. Egyébként az original fájlban az elejétől keresve hex editorral azonnal bele lehet futni a recovery szóra keresve, hogy mi a fájlnév, mi az IP stb. amikor tftp-vel próbálná az ember feltámasztani szóval talán tudta volna ez is, de sajnos ez nem sikerült. Még ~1 hónap mire lesz soros-usb kütyüm, szóval csak idő kérdése és ki tudom próbálom amit írtál ;) Köszi :R

(#67407) vargalex válasza Mr.Skynet (#67406) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Amit írtam, ahhoz pont nem kell soros port/kábel...

Alex

(#67408) zso73 válasza gduck (#67403) üzenetére


zso73
veterán

Emlékeim szerint is így volt. Teljesen jó lett. Azért köszi.

HummeRC : Megy az csak cross wiring kábellel kell nálam bekötni a modembe.

Teszt

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#67409) gduck válasza HummeRC (#67405) üzenetére


gduck
addikt

#67401

A LEDE FastPath verzióval olyan 600-700Mb/s között van a vége ;)

[ Szerkesztve ]

(#67410) zso73 válasza gduck (#67409) üzenetére


zso73
veterán

milyen időközönként frissül a firmware ? wifin vannak akadozások néha. A maximum sebesség wifi esetén 75Mb/s A szolgáltató modemről 255 Mb/s

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#67411) gduck válasza zso73 (#67410) üzenetére


gduck
addikt

Július, Augusztus, Szeptember... Azóta csend ;)

Szerintem ennek nem nagyon tud többet a wifije. Amúgy Wifi beállításoknál N és 40 Mhz van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#67412) gduck válasza gduck (#67411) üzenetére


gduck
addikt

Pontosabban az alap LEDE gyakran frissül, de abban még nincs benne ez a patch.

(#67413) HummeRC válasza gduck (#67409) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ok, akkor megint újat tanultam. Anno nem ment az istennek se és a tp-link válasza is az volt, hogy wan oldalon csak 100-as. Így vettem az első V2-est, ami tényleg alapból tudta a gigabitet. :B

(#67414) gduck válasza HummeRC (#67413) üzenetére


gduck
addikt

Én is a váltáson gondolkoztam, erre nyáron jött a meglepi firmware :)

(#67415) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, mivel részben láma vagyok a dologhoz. A haverom - aki értett hozzá - sajnos jobblétre szenderült. Torrentezek és az USB pendrive-ot le szerettem volna egy nagyobb SSD-re cserélni, le is formáztam a helyén, de azóta a régi érintetlent sem ismeri fel. Ezt írja ki a 9091-nél:

404: Not Found

Couldn't find Transmission's web interface files!
Users: to tell Transmission where to look, set the TRANSMISSION_WEB_HOME environment variable to the folder where the web interface's index.html is located.

Package Builders: to set a custom default at compile time, #define PACKAGE_DATA_DIR in libtransmission/platform.c or tweak tr_getClutchDir () by hand.

Annó működő korában elmentettem a configot "backup-TpLinkWR1043-2017-02-28.tar.gz". Ha azt visszatöltöm akkor lehet hogy meggyógyul, vagy komolyabb műtétre szorul? :-(

Valaki bábáskodna fölöttem? nagyon megköszönném. :F

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67416) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv. ! Lehet buta lesz a kérdés,szóval előre is bocsi. Szóval miért van az hogy a laptopnál ha wifin használom a netet akkor a hálozatnál a wifi sebességet csak 150mb/s-nek látja és ha csinálok egy sebesség tesztet ott is max. csak 100 fölé megy a letöltés. Ha jól tudom akkor elvileg a max. 300 ennél a routernél.Valamit állítani kellene a routernél?! :U V2 a firmware

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#67417) Airedhyal válasza szoszo75 (#67416) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Miből gondolod hogy a routerrel van gond?
A laptopban nincs wifi modul?
Vegyél olyan laptopot aminek a wifi modulja tudja a 300Mbit -et.

(#67418) wszab


wszab
kezdő

Sziasztok!
TP-Link WR1043ND v4 routerem van LEDE-vel.
A laptopról közvetlenül a hálózati sebesség: http://www.speedtest.net/result/6754365858.png
Routeren keresztül (lan): http://www.speedtest.net/result/6754391322.png
További érdekesség, hogy eddig 100Mb/s-os net-em volt, letöltési sebesség mindig több volt 70Mb/s-nél, most lett 1Gb/s, és a sebesség a routeren keresztül 28Mb/s.
Nem értem!

(#67419) szoszo75 válasza Airedhyal (#67417) üzenetére


szoszo75
aktív tag

A laptop wifijének elvileg tudnia kellene. ( Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC ). Nem feltétlen gondolom hogy a routerrel van gond ,ezért is kérdeztem hogy esetleg valamit még lehet állítani a routernél.. ;) :) :U

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#67420) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

1043nd v3 wifi jelerősségével lehet kezdeni valamit, mert elég pocsék. Egy távolabb lévő ZTE ZXV10 H201L ugyan olyan jelet produkál, vagy helyenként még jobbat. Megéri az antennákat nagyobbra cserélni? Amúgy gyári fw van rajt.

(#67421) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
WR1043ND v4 routerem van LEDE-vel suste mentéssel. A DLNA-val mostanában szívok. Ha transmissionnal letöltök egy új filmet, nem frissül a TV-n. Sőt, leáll a DLNA szolgáltatás. Be kell lépnem a routerbe és ismét rámenteni a szolgáltatásokon belül. Ekkor ismét látható lesz a TV-n, de a korábbi tartalommal és nem látom az új mappát sem. Ha törlöm a transmissionből a torrent fájlt adatokkal együtt, akkor is továbbra is ugyanazt a korábbi tartalmat látom. Múltkor azt tettem, hogy az adatbázis és a napló könyvtárat megváltoztattam erre: /mnt/dlna_config. Ezután ismét jó lett. Média könyvtárnak pedig a /mnt/letoltes van beállítva.
Mit tudok tenni? Jó lenne, ha automatikusan frissülne.

(#67422) Airedhyal válasza szoszo75 (#67419) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Szia.

Wifi kártyád hiába tudja az AC szabványt, ha a router nem. Egyik megoldás új router ami tudja az 5GHz AC szabványt, másik olyan wifi kártya ami N -es és tudja /papiron a megfelelő csillagállás alatt/ a 300Mbit -t.

(#67423) nOvOp válasza nOvOp (#67421) üzenetére


nOvOp
senior tag

A szolgáltatás újraindítása nem segített, a router újraindítása sem. Most azt tettem, hogy a /mnt/dlna_config mappában lévő files.db fájlt átneveztem és a szolgáltatást újraindítottam. Így most újra szkennelte az USB-t és mindent rendben mutat. Tehát valamiért nem frissíti folyamatosan vagy legalábbis változások esetén a files.db fájlt.

(#67424) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Időnként a megszakad a kapcsolatom a routeren keresztül, 1-2 secekre elmegy az internet, majd azonnal visszajön. Ha a router nélkül csatlakozom, semmi gond. Úgy láttam többen is kérdeztek már ilyesmit, de választ nem találok.

(#67425) szoszo75 válasza Airedhyal (#67422) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Most már értem,szóval a szabvánnyal van a bibi, nincs gond a routerral sem csak épp nem passzolnak a szabványok a wifi kártyával. Akkor így jártam sajna :U . Egyenlőre nem tervezek router cserét. Esetleg tudnál ajánlani olyat ami tudja az ac-t, és mondjuk nem méreg drága? :) Csak hogy mit érdemes később vegyek. Köszi. :F :)

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#67426) tigipuf válasza nOvOp (#67421) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ezzel én is jártam már így mostanában párszor,nekem v2-m van :suste/HeadLess@OpenWrt@0.7 Barrier Breaker 14.07.Majd megnézem már mit és hol írtál át.Mit is neveztél át mire :B ?

Más:Szerintetek 13 körül még most érdemes beruházni egy új v4-re?úgy látom lassan kifuttatják a kínálatból a boltok.
Létfontosságú nekem ez a router, wifi-s szolgáltatótol kapott gyengusz netet használok és osztok tovább wi-fin kényszerből,más internethozzáférés nincs.Lassan 3 éve megy 24/24, alapvetően minimális hibákkal.
Torrent is megy,nem hiszem,hogy jobb tipust találnák ennél.Kezdenek előjönni gyanítom a kondikból eredő korából adódó hibák.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#67427) szemmelver válasza szemmelver (#67420) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Valamennyit javult a helyzet, Regiont USA-ra tettem, Channelt 6-ra. Egy IP Camera rendszert használok a routerrel, viszont szeretném az internetet is tovább "szórni" vele, de mikor elkezdek netezni az élő kamera kép szaggatni kezd, több másodpercre is befagy.
Meglehet ezt valahogy oldani, hogy ezt a két dolgot egyszerre tudja kezelni?

(#67428) wszab válasza wszab (#67418) üzenetére


wszab
kezdő

Úgy néz ki laptopról közvetlenül stabilan jön a 900Mbit/s, de a router-en keresztül (TP-Link WR1043NDv4-Lede) csak max. 70Mbit/s (a feltöltés "csak" háromszor lassabb a routeren keresztül).
Fogalmam sincs, hogy mi lehet az ok. Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm!

(#67429) suste válasza nOvOp (#67421) üzenetére


suste
veterán

A stabil LEDE repoban lévő minidlna rossz!
A 9092/System/installer oldalon le tudod cserélni újabbra.

(#67430) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok!

Most kezdtem csak el ilyen routert használni: jól sejtem, hogy a wifi időzített ki- és bekapcsolása gyári szoftverrel nem megoldható? Vagy csak én nem találok ilyen beállítást?

(#67431) wigyori válasza suste (#67429) üzenetére


wigyori
tag

Ezekrol szoktatok bekuldeni bugreportot?

-w-

[ Szerkesztve ]

(#67432) tigipuf válasza tigipuf (#67426) üzenetére


tigipuf
senior tag

Egy kis megerősítést kérnék újra,szerintetek 2-3 hónap múlva találok még 1043nd-t,vagy inkább igyekezzek a vásárlással :F

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#67433) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Ugyan egy WDR3600-val kapcsolatos a kérdésem, de úgy látom ez a fórum jobban pörög. Úgyhogy itt kérek segítséget: előre megmondom, hogy láma vagyok, ezért is írok. :B

Sok évvel ezelőtti vásárlás óta Vargalex firm fut a routeren, de az utóbbi időben egyre többször szakadt meg a net elérésem PADO packet hiány miatt (digi).
Most szeretném ezt a firmware-t valami másra cserélni, ami viszont képes ugyanúgy a torrent klienst futtatni és a routerre dugott vincsi média tartalmát megosztani a hálózati eszközöknek (TV, mobil, stb.)

Melyik firmware ajánlott, amit egy hozzám hasonló láma is egyszerűen telepíteni és configolni tud?

Előre is köszönöm! :R

(#67434) qqcqqc válasza wszab (#67428) üzenetére


qqcqqc
őstag

A Lede tudtommal nem kezeli a hw natot, próbáld meg gyári firmware-rel.

(#67435) suste válasza wigyori (#67431) üzenetére


suste
veterán

LEDE fórumon kitárgyalták a hibát, a trunk-ban javították is (1.2. -es csomag már jó), de sajnos a 17.01 repoba nem forgattak újat :(. Azt hinné az ember, hogy kicsit jobb a kommunikáció ......

Egyébként az ftp hibával se foglalkozik senki :(.

[ Szerkesztve ]

(#67436) wigyori válasza suste (#67435) üzenetére


wigyori
tag

:(

(#67437) wigyori válasza suste (#67435) üzenetére


wigyori
tag

Was ist FTP hiba?

-w-

(#67438) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy kérdésem lenne a szakértő urakhoz.Változott a Digi árazás,így a jelenlegi 100/100 netet lecserélem 500/200-ra.nem mintha nem szolgálna ki,de a 100/100 jelenleg 3250ft,az 500/200 2900ft lesz,tehát kevesebbért jobb,több akkor miért ne?
A kérdés:
Wr1043ND V4 routerem van gyári firmware-el.
Ki fogja tudni szolgálni ezt a netet,vagy nézhetek valami erősebb után?

Wasabi...

(#67439) wszab válasza qqcqqc (#67434) üzenetére


wszab
kezdő

Köszönöm!
Az az érdekes, hogy a 100Mbit/s-nél gyorsabb volt a letöltés, mint most az 1Gbit/s-nél.
Több mindent használok a Lede-ből, ami nincs a gyári firmware-ba, akkor legyen inkább lassabb. :(

(#67440) suste válasza wigyori (#67437) üzenetére


suste
veterán

Csak ramips (dlink 860l) alatt rossz, már írtam róla párszor, jeleztem asszem githubon is [link]

Már eléggé kiborít, hogy se le (vsftpd), se fel (wput) nem működik az ftp, pedig elég alapnak gondoltam ezeket, még gyári fw esetén is.....

[ Szerkesztve ]

(#67441) wigyori válasza suste (#67440) üzenetére


wigyori
tag

Ja az, szori, nem remlett. Van itt egy ramips board, rt3050-es (mondjuk kicsit tavol van az mt7621-tol), ranezek valamikor.

-w-

(#67442) qqcqqc válasza Kronos3000 (#67438) üzenetére


qqcqqc
őstag

Gyárival kiszolgálja a gigás netet.

(#67443) Kronos3000 válasza qqcqqc (#67442) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszönöm.

Wasabi...

(#67444) wszab válasza qqcqqc (#67442) üzenetére


wszab
kezdő

Szia!
Most próbáltam eredeti gyári fw-rel (másik router, ez v2-es): letöltés giga helyett csak 90Mbit/s. Kicsit több, mint a lede-s, de ez is tizede annak, amit várnék (ami megy a laptopról közvetlenül) :(

[ Szerkesztve ]

(#67445) wszab válasza wszab (#67444) üzenetére


wszab
kezdő

kicseréltem az utp kábelt, így már egész jó :)

(#67446) Norby86


Norby86
őstag

Idehaza van 100/100-as digi internet, ez lanon hozza a 90/50-es sebességet jelenleg. Mobilon nézem és csak ekkora a net sebesség 3 méterre a routertől:

Rendszer: OpenWRT (Suste).
Router: TP-Link 1043ND V2
Szerintetek mi lehet a baj hogy ilyen lassú a wifi net sebesség? Emlékeim szerint gyári fw-vel ennél gyorsabbakat produkált.

-Norbi-

(#67447) Csabi1984 válasza Norby86 (#67446) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia nekem is 1043ND v2 van és hasonló a tapasztalatom. Egy ideje gyári firmware volt de egy ideje LEDE

(#67448) Norby86 válasza Csabi1984 (#67447) üzenetére


Norby86
őstag

És ez a LEDE gyorsabb net sebességet produkál wifin?

-Norbi-

(#67449) Csabi1984 válasza Norby86 (#67448) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hát nem igazán! Szerintem ez a routerünk gyengesége!

(#67450) Norby86 válasza Csabi1984 (#67449) üzenetére


Norby86
őstag

Ez nem valami jó hír. Mondjuk én most használok másodszor OpenWRT-t, még régebben ugyan próbálgattam, de ennyire sosem figyeltem a wifi sebességet. Most volt szembetűnő hogy a gyárival is lemértem és azzal gyorsabb volt a mérés lapaján a wifi sebesség.

-Norbi-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.