Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) vargalex válasza Darthforce92 (#66250) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem tudom, hogy pontosan melyik játékról van szó, de az összes szükséges portot továbbítottad?
TCP kapcsolatot könnyű tesztelni, hiszen ott kiépül a kapcsolat a kliens és a szerver oldal között. UDP esetén viszont a kliens csak elküld egy csomagot a szervernek, de annak célba érkezéséről nincs információja. Ha olyan csomagot küld, amit a szerver nem dob el kapásból, akkor kap rá választ. De a megfelelő csomag minden alkalmazás esetén más és más lehet. Így ez szerintem lehetetlen küldetés...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66252) God Vazzeg válasza Darthforce92 (#66250) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Check this out: [link]

(#66253) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Egy TP-Link Archer C5 routert (gyári firmware-rel) használok fő routerként, és egy topikbeli TP-Link WR1043ND v1 routert (gyári firmware-rel) kábellal rákötve akarom távolabbra is elvinni a wifijelet.

Mi a legoptimálisabb beállítás a WR1043ND-n? (Nem feltétlenül akarom ugyanazzal az SSID-vel üzemeltetni, mert az a tapasztalatom, hogy az automatikus átváltás nem történik meg a gyengébb jelű routerről az erősebbre azonos SSID mellett.)

- Másik csatornán működtetni, hogy ne a két router ne zavarja egymást?
- DHCP kikapcsol a WR1043ND-n a default gateway-t pedig az Archer IP-címére állítani?
- A DHCP-nél a DNS-szerverekhez be kell írni valamit, vagy maradhat üresen?
- Az Archeren a WD1043ND IP-címét lefoglalni a DHCP-ben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#66254) tjsz válasza fa4hu (#66253) üzenetére


tjsz
senior tag

- Másik csatornán működtetni, hogy ne a két router ne zavarja egymást?

Igen, és a két csatorna NE legyen átfedésben: [link]

- A DHCP-nél a DNS-szerverekhez be kell írni valamit, vagy maradhat üresen?

Mivel a kliensek DHCP-n keresztül fognak IP + DNS szerver címet kapni (ezutóbbi jó eséllyel a C5-ös router címe lesz) ezért nem fontos bármit beállítani. Ugyanakkor ha a 1043-asodat is szeretnéd DNS funkcióval felruházni, illetve a 1043-asod olyan műveletet (pl. frissítés) fog végezni, amihez kell a névfeloldás, akkor jobb ha be van állítva.

(#66255) fa4hu válasza tjsz (#66254) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi a választ!

Az alatt mit értettél, hogy az 1043-as frissítést fog végezni? Ha az 1043-ason is DHCP-t engedélyezek, akkor viszont ott az Archer-től különböző IP-tartományt kell beállítani, nem?

Még egy kérdés:

Az 1043-as wan portjába megy ugye a két routert összekötő kábel, nem az egyik lan-ba?

[ Szerkesztve ]

(#66256) twingo16v válasza suste (#66247) üzenetére


twingo16v
tag

Rendben, köszönöm!

(#66257) tjsz válasza fa4hu (#66255) üzenetére


tjsz
senior tag

Frissítés: ha a firmware-jéhez különböző csomagokat töltesz le.

Kábelt hova dugjam + DHCP-re kérdésre válasz:

1. megoldás: ha a WAN-ba dugod, akkor a 1043-asod routerként funkciónál, ekkor be kell rajta kapcsolni a DHCP-t, valamint a fő routeredre kötött és a 1043-asra csatlakoztatott eszközeid nem fogják egymást látni. Ráadásul a 1043-as és a fő router DHCP tartományának különböznie kell: tehát pl. 1043-ason 192.168.1.1 - 192.168.1.100, fő routeren 192.168.0.1 - 192.168.0.100.

2. megoldás: ha a LAN-ba dugod, akkor a DHCP funkciót a 1043-ason nem javaslom (de lehet). Azért nem javaslom, mivel bármilyen kliens is csatlakozik a 1043-asodra, a fő routered osztani fog neki IP-t, ráadásul a kábeles csatlakozás miatt ugyanolyan gyorsan, mintha azt a 1043-as tette volna meg. Ha mégis úgy döntesz, hogy kell a DHCP, akkor a DHCP-ben azt az alapértelmezett bejárót fogja osztani a klienseknek, amit a 1043-ason beállítottál (hacsak a DHCP-t nem állítottad be másképp). Szóval a lényeg: inkább ne, felesleges.

Javaslatom a 2. megoldás, tehát: LAN-ba dugd és kapcsold ki a DHCP-t!

(#66258) fa4hu válasza tjsz (#66257) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

(#66259) vargalex válasza tjsz (#66257) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A 2. ponthoz hozzátenném, hogy nem csak felesleges a DHCP szerver engedélyezése, hanem zavart os okozhat a hálózatban, hiszen 2 DHCP szerver lesz jelen. És mindkettő válaszolni akar majd minden discovery-re...

Alex

(#66260) tjsz válasza vargalex (#66259) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, ezért írtam, hogy nem javaslom. Ugyanakkor elméleti szinten NEM okozhatna zavart, hiszen teljesen mindegy, hogy melyik válaszol, mert amelyiktől gyorsabban kap választ a DHCP-n keresztül IP-t kérő kliens, annak a beállításai alapján fog működni. Ráadásul egy nagyobb hálózatban duplikálhatod a DHCP szerver funkciókat arra az esetre, ha az egyik elhasalna....

(#66261) vargalex válasza tjsz (#66260) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem annyira jó, különösen, ha azonos tartománnyal dolgoznak. Rögtön lehet is duplikált IP a hálózaton.
Nagyobb hálózatban szerintem routing-al választják el az alhálókat megakadályozva a DHCP kerések szabad vándorlását a hálózatok között.
Azonos hálózatban általában failover szokott lenni, azaz egyszerre csak az egyik DHCP szerver aktív.

Alex

(#66262) tjsz válasza vargalex (#66261) üzenetére


tjsz
senior tag

Jogos, az IP duplikálódás miatt egy tartományt több szakaszra érdemes szétszedni ilyen esetben. Nagyobb hálózat esetén a VLAN-osítás miatt nem vándorolnak a DHCP-s broadcast kérések, de ekkor is megoldható (és így is szokták), hogy adott VLAN-ból jövő DHCP kérés egy másik VLAN-beli IP-vel rendelkező DHCP szerverhez eljusson (ezt a switch-en lehet beállítani).
Amúgy maximálisan egyetértek! :)

(#66263) Doky1988


Doky1988
senior tag

1 hetes tapasztalatom után azt mondom, hogy akinek nem kellenek extrák, szerintem baromi stabil és jó a LEDE Project OpenWRT-je, én feldobtam egy magyar nyelvet + egy dinamikus dns csomagot, és hasít, semmi baj vele. :)

DokY | www.zsolti.hu

(#66264) hunaqua válasza Doky1988 (#66263) üzenetére


hunaqua
addikt

Vajon milyen sebességre képes?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#66265) #95590400 válasza Doky1988 (#66263) üzenetére


#95590400
törölt tag

alapból van benne valami webui, vagy ssh-n kell bohóckodni, hogy felkerüljön rá pl. a luci?

(#66266) vargalex válasza #95590400 (#66265) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A végleges buildek LEDE esetén is tartalmazzák a LuCI-t.

Alex

(#66267) twingo16v válasza hunaqua (#66264) üzenetére


twingo16v
tag

LEDE 17.01.1 release, 1043v3 esetén Digis 100\100-as net-tel tudja amit kell, azaz 105\98, 1043v1-el, 94\87.

[ Szerkesztve ]

(#66268) Doky1988 válasza #95590400 (#66265) üzenetére


Doky1988
senior tag

van benne webui persze, úgy ahogy alex írta :) nekem annyi volt a plussz amit írtam, egy magyar nyelv + egy dynamic dns szolgáltatás és ennyi, ez is 2 kattintás volt:) pöpec! :) nekem a v2 -őm van az 100/50-et viszi az tuti. 17.0.1 -es LEDE.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#66269) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

A gyári FW-t hogyan tudom visszatenni?
A gyári fw-re erre hivatkozik:
The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform.

(#66270) siddis válasza polgcsabi (#66269) üzenetére


siddis
őstag

Most mi van rajta és milyen HW-verziód van, biztos hogy a jót szedted le.?.? Nem árt ha többször leellenőrzöd..
(lehet hogy csak túl hosszú neki a fájl neve, de próbáld ki még ellenőrzés nélkül)

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#66271) siddis válasza siddis (#66270) üzenetére


siddis
őstag

..NE próbáld ki még..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#66272) suste válasza polgcsabi (#66269) üzenetére


suste
veterán

bootloader nélküli kell!
szerencsédre nem fogadta el a boot-osat :)

(#66273) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm kérdezte tőlem, hogy a telekomos ZXDSL 931VII modem\routere milyen olyan eszközzel váltható ki, ami tudja ugyan azt amit ez, de lehet rá tenni openwrt-t, lede-t, vagy dd-wrt-t, és a wifije minimum tudja az N szabványt?
Erre kérnénk ötleteket, és segítséget.
Elöre is köszönjük!

(#66274) Intruder2k5 válasza twingo16v (#66273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmilyennel. Tudtommal ugyan van néhány HGW amire esetleg létezik valamilyen CFW, de az is csak úgy, hogy azzal a modem része nem fog működni, ergo nem váltható ki ilyen módon a Telekom eszköz. Megoldásként a Telekom-os eszközt PPPoE Passthrough módban kell használni (csak modemként), és mögé kell tenni egy tetszőleges saját routert.

De ennek ugye semmi köze a 1043ND-hez.

[ Szerkesztve ]

(#66275) twingo16v válasza Intruder2k5 (#66274) üzenetére


twingo16v
tag

Köszönöm a válaszod!
Off topikba akartam, csak nem azt jelőltem be, elnézést érte.

(#66276) kebrauzd


kebrauzd
újonc

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy a mellékelt képen pirossal bekarikázott megjelölés jelent e valamit? Mert hallottam, hogy volt a V4-ben rossz széria, és vannak routerek amiket így jelölnek, vannak más jelölésüek is. Utalhat ez valamire?

Köszi a választ!

(#66277) MK VII


MK VII
veterán

Üdv.
Van egy ilyen készülékem régóta.. Rev 1-gyes.
Mostanában kezdi csinálni, hogy lekorlátozza a net sebességem 1MB-ra. Mind kábelen mind wifin keresztül. Sőt sokszor az eszközök nem is látják és nem tudnak csatlakozni rá.
Hetente legalább 3x eljátssza ezt velem. Már ki is iktattam, mert meguntam, hogy 1MB-al töltök lefele.. Már a reset vagy a reboot sem segít rajta... Kb 2-3 hónapja frissítettem a fimrware-t rajta, azóta veszem észre ezt a jelenséget...
Mit tudok csinálni vele? Van rá gyógymód?

(#66278) krealon válasza MK VII (#66277) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy ilyen készülékem régóta.. Rev 1-gyes.
Mostanában kezdi csinálni, hogy lekorlátozza a net sebességem 1MB-ra. Mind kábelen mind wifin keresztül. Sőt sokszor az eszközök nem is látják és nem tudnak csatlakozni rá.
"

A temaosszefogalalo vegen talalod a valaszt.

(#66279) MK VII válasza krealon (#66278) üzenetére


MK VII
veterán

Aha... Köszi. :)
Ezek szerint próbáljam ki egy másik tápegységgel.
Meglesz. ;)

(#66280) twingo16v válasza MK VII (#66279) üzenetére


twingo16v
tag

Még a tápegységen kívül szét kellene szedni a routert, és megnézni a kondikat, amelyik púpos, azt kicserélni!

(#66281) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy 1043ND v2 routert ( Suste openwrt )üzemeltem be, a rádugott külső hdd-re total commander szerint olyan 14000 kbyte/mp sebességgel tudok másolni. A kérdésem hogy ez a sebesség megfelelő-e?
Egy samsung HDD, egy ilyen házba, ext4 fájlrendszer.
Azt szeretném tudni,hogy hozza-e a kötelezőt, vagy valahol gond lehet, mik a tapasztalatok ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66282) suste válasza rostiron (#66281) üzenetére


suste
veterán

Ennyit tud sajnos.
Erősebb vas kell....

(#66283) rostiron válasza suste (#66282) üzenetére


rostiron
őstag

Nekem amire kell, arra elegendő. Csak tudni szerettem volna,hogy minden ok-e, nincs-e valamilyen hiba a rendszeremben. ( Lekapcsoltam a Transmission felment 14700-ra ) :D :D

Köszi :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66284) ensziajesz


ensziajesz
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy szeretnék beruházni egy új ruterre mennyire ajánlanátok ezt a routert és ebből is a v4-es verziót. Firmware-t nem akarok cserélni rajta. Jel erősségre és strapabírásra lennék kíváncsi de minden éredekel🙂 köszi a válaszokat 🙂

(#66285) siddis válasza ensziajesz (#66284) üzenetére


siddis
őstag

Strapabírás.?
Favágásra, fűnyíráshoz másmilyent válassz.. :)
Én azt mondanám, hogy inkább valami Asus vagy Mikrotik, de biztos az én eszközeim voltak háklisak, mert sehogy nem akart összeállni a kép TP-Link-ekkel.. Jelerősségre ugyanezt mondanám.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#66286) God Vazzeg válasza ensziajesz (#66284) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem egy ilyen v4-es van, eredeti firm, és teljesen jó, sose kell újraindítani, nem fagy, nem lassul. Strapabírást nem tudom, nem focizni vettem, jel teljesen ok, 2 falon keresztül is.

(#66287) ensziajesz


ensziajesz
csendes tag

Strapabírásra nem arra gondoltam hogy ki ejtem a 10.-ről és ki bírja-e :D :DD :DD

Jel erősségre gondolok meg hogy a folyamatos használattól egy idő után elkezd hülyeségeket csinálni ilyesmi strapabírásra gondolok :) Nem e dobálja e le az eszközöket. Amúgy egy Asus és ez az között
gondolkozom azért kérdeztem véleményeket hogy ki ajánlaná-e :)

(#66288) twingo16v válasza ensziajesz (#66287) üzenetére


twingo16v
tag

A haveromnak 2 hónapja üzemeltem be egy v4-est, gyári firmware-el, 2 iphone, két tablet, 1 laptop megy róla wifin, és két okos tv vezetéken.
Stabil, nem kellett még újraindítani.

(#66289) nemadom-meg válasza logarithm (#66201) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

"Sziasztok
Érdeklődnék, ha egy v4-es routerre felteszem ezt a LEDE fw-t van már vissza út gyári fw-re?
Ha igen tudtok iránymutatást adni nekem, hogy hogyan s merre találok hozzá fw-t.
Köszi :) "

Üdv.!

Röviden: IGEN.
Hosszabban: igen, vissza lehet térni a gyárira az ezen a linken levő leírást követve.
Azt a fw-t, amit én használtam -hosszas keresgélés után- a Google Drive-ról tudod letölteni. (Egy darabig ott is hagyom, hátha kell másnak is... Némi segítséget tettem hozzá annyiban, hogy képernyőfotókat csináltam a statikus IP beállításról Win10 alatt. Mert nem mindenki "profi mágus" ) :N :) )

Annyi kiegészítésem van, hogy a fw-t nem kell már átnevezned kicsomagolás után, tökéletes ahogy van. Illetve a Drive-on én a 64 bites verzióját mellékeltem a "TFTPD32"-nek, mivel nekem 64 bites a Win10... ;)

Itt ragadnám meg a lehetőséget a saját problémámra:
Sajnos vissza "kellett" térnem a gyári "hulladékra", mert hiába böngésztem itt napokat, nem találtam épkézláb leírást a gyáriban viszonylag egyszerűen konfigolható "Access Controll"-ra. A fenti Drive-os linken van két képernyőfotó arról, hogy konkrétan mire is gondolok.
Ha esetleg valaki venné a fáradtságot és hasonlatosan -lefotózva- megosztaná a beállítását, azt nagyon szépen megköszönném (Meg egyáltalán azt, hogy hol lehet ezt megtenni... :-P )
Valamint ezt a fw-t: "lede-wr1043nd-v4-GO2017-04-15.bin" (6.7MB) használta-e már valaki, mert erre pl. nem tudtam "frissíteni" erről: "lede-17.01.1-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v4-squashfs-factory.bin"?

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#66290) woodworm válasza nemadom-meg (#66289) üzenetére


woodworm
veterán

Miért kellett keresgélni a gyári fw-t, ugyanez van a honlapon hónapok óta.

(#66291) Tamás88 válasza woodworm (#66290) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mert a legtöbb gyári firmware a bootloadert- is tartalmazza, amit ha a frissítés közben elcsesz, akkor a routernek annyi. Természetesen gyári-->gyári frissítésnél nem okoz problémát, de egyéni-->gyári-nál már annál inkább.

(#66292) MK VII válasza twingo16v (#66280) üzenetére


MK VII
veterán

No. Szétszedtem.. Egyik kondi sem púpos, de azóta nem is volt vele gondom.. Erősen az az érzésem, hogy a firmware miatt szarakodik... Lehet, hogy a frissítés nem tett jót neki..

(#66293) woodworm válasza Tamás88 (#66291) üzenetére


woodworm
veterán

1. A leírás tftp-s flashelést ír.
2. A honlapon ugyanaz a fájl van, mint a linken.

(#66294) qqcqqc válasza MK VII (#66292) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem a v1-es csinált ilyen hibákat, mint a mi neked volt. Tápcsere volt a megoldás, már a második tápot fogyasztja 6-7 év alatt, de más gondom nem volt, csak ha elrontottam a flesselést. :)

(#66295) MK VII válasza qqcqqc (#66294) üzenetére


MK VII
veterán

V1-es nekem is...
Akkor nem marad más, csak vennem kell egy új tápot...

[ Szerkesztve ]

(#66296) twingo16v válasza MK VII (#66292) üzenetére


twingo16v
tag

Azért írtam, mert a v1-esem ugyan ilyeneket csinált mint neked, és tápot, és kondikat is cserélnem kellett!

(#66297) nyimsolt válasza twingo16v (#66296) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,
Milyen tápot és hol vettél ill milyen paraméterű kondikat kellett cserélned?

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#66298) nemadom-meg válasza woodworm (#66293) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Üdv.!

Azért kellett, mert ami a honlapon fent van nem ugyanaz... (Tamás88: ott a pont.) Meg azért, hogy másnak is meglegyen sokkal könnyebben, mint nekem. :K
Egy párszor megpróbáltam azzal visszatérni, vajmi kevés sikerrel... (Örülök, hogy nem téglásítottam.)

Ellenben várom a megoldását az "Access Controll"-nak (akár tőled is :K )
Vagy viszem vissza a routert, mert ez így nem állapot, hogy dobálja el a netet folyton. Hol ilyen, hol olyan hibaüzenettel a "Hibaelhárítás"-nál. Egyszerű PPPoE kapcsolati beállítás mellett, nem "agyonszabályozva".
Kissé viccesnek tartom, hogy az elődje -szintén Tp-Link- nem csinált ilyet. Ez a ~66.5k hozzászólás pedig tele van ilyen jellegű problémával, op.rendszertől függetlenül.
Már bánom, hogy ezt a routert választottam, pusztán azért mert amikor elkezdődött a forgalmazása csak jókat írtak róla. (Hozzáteszem, hogy nem gyári fw-vel viszont működik... Csak hát az a fránya hozzáférés korlátozás is menne... :P )

[ Szerkesztve ]

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#66299) woodworm válasza nemadom-meg (#66298) üzenetére


woodworm
veterán

Túlragozzuk már a témát, de tévedés, ugyanez a fájl van a honlapon, csak a tiéd át van nevezve. Sőt, hónapok óta ugyanez van ott, mivel flasheltem vissza ismerősnek az év elején és azzal is stimmelt. Ezért nem értem miért kellett keresgélni.

Most így visszakeresve látom, hogy Tamás88-nak pedig már korábban is írtam egy hozzászólására, hogy a v4 fw nem bootos.

(#66300) suste válasza Tamás88 (#66291) üzenetére


suste
veterán

de itt nem egy sima sysupgrade-ről beszélünk, hanem TFTP-ről!
ott meg nem igen lehet elcseszni tudtommal.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.