Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) suste válasza Mosqu!to (#67949) üzenetére


suste
veterán

Nem lehet hogy trunk openwrt -t tettél tettél fel? (DD)
Stabil verzió kellett volna (CC vagy stabil LEDE )

(#67952) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Szeretném továbbosztani a meglévő optikai netet egy TP-Link WR1043ND v1-es (eredeti firmware)routerrel LAN-on keresztül, de nem akar működni valamiért.

Felépítés:
Huawei 8245H-s Optikai router- csak modemként működik elvileg - ez LAN-on van összekötve egy D-Link DIR-842 AC1200 routerrel. Ebbe van beállítva a PPPoE kapcsolat és ez adja a DHCP-t. valamit a Wifi-t is. Ennek az egyik LAN portjára szerettem volna rárakni a TP-Link WR1043ND v1-es routert - tehát a LAN-LAN összekottetéssel - és a TPLINK WIFI-jét is használnám.

A D-Link DIR-842 AC1200 router IP címe 192.168.0.1, a TPLINK LAN IP címét átállítottam 192.168.0.50-re, a DHCP-t kikapcsoltam rajta, A WAN-nál dynamic IP hagytam, de ugye ez nincs használva. De nem akar működni, nem megy a NET.

Mi lehet a gond? A Dlink korlátozhat valamit? Vagy a Optikai router kavar be? Annak asszem a 1.1 az IP címe, de a DLINK-el működik így.

[ Szerkesztve ]

(#67953) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem (meg a regi kocka, gyari FW-vel, egy ideig frissitgettem), ha annak a beallitasait lementem akkor egy ugyan ilyen csak v4-es verzioju (ufo, gigabites) valtozatra betoltheto?

Probalt valaki ilyet?

(meg szeretnek uszni fel nap konfigolgatast)

u.i.
hetente 1x-1x az uj verziok is igenylik az aramtalanitast?

(#67954) z.z válasza oke (#67952) üzenetére


z.z
csendes tag

Bocs, ha triviális: a 1043-ason ugye megadtad Gateway-nek a d-linket?
A 0.50-es IP címet beállítottad a D-linken is MAC-címhez kötött fixként?
A D-link DHCP-jének kiosztható IP cím tartományában benne van ez az 50-es? Mert ott az a jó, ha NEM esik bele.

Legalábbis nálam így tökéletesen működik évek óta egy ugyanilyen konfig, igaz egy Asus RT-AC56U "fő" routerrel. Ott 1.1 a router címe, a 1043-asnak 1.2-t adtam, a DHCP az Asus-on pedig az 1.100-200 közöttieket osztja ki.

[ Szerkesztve ]

(#67955) oke válasza z.z (#67954) üzenetére


oke
senior tag

Nem állítottam Gateway-t, MAC címhez sem kötöttem, a 050-es IP cím benne van a DLINK által kiosztottban, de próbáltam 254-el is, ami nem volt benne és őgy sem ment. Ez alapján próbáltam összehozni:

[link]

(#67956) raidx


raidx
őstag

A nyáron kipróbáltam a 1043 v3 Printserver funkcióját és működött rendesen. Most androidos tabletről szerettem volna nyomtatni. De nem működik a dolog. Elvileg létezik a kapcsolat de nyomtatáskor kommunikációs hiba van. Valami TCP drivert nem tud beszerezni a Win10,

Win10 TH2 1043ND Epson AL M1200 a felállás. OpenWRT alatt várhatóan menne? DD oldala nem elérhető.

Kicsit macerés Mentés a gugliba pdf-ként, majd asztali gépről nyomtatás. 2013 utánn gyártott nyomtatókkal állítólag nincs gond. De azért nem vennék új nyomtatót.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67957) z.z válasza oke (#67955) üzenetére


z.z
csendes tag

Add meg neki a 0.2-őt saját ip-címként, állítsd be a 0.1-t gateway-nek (ha esetleg nem az lenne), majd indítsd újra a d-linket, utána célszerű fix ip-címként felvenni a d-linkben.

[ Szerkesztve ]

(#67958) Mosqu!to válasza vargalex (#67950) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, ezzel hibátlanul működik! :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#67959) tlac


tlac
nagyúr

gyári firmware-rel nem működik a port forwarding v4-en?
van olyan akiknek sikerült beállítani upnp nélkül?

(#67960) tlac válasza tlac (#67959) üzenetére


tlac
nagyúr

meg van a mi a gond, úgy néz ki, hogy a telekomtól kapott router vissza állt valamiért routernek, korábban modemre volt butítva

(#67961) tlac válasza tlac (#67960) üzenetére


tlac
nagyúr

most már újra modemként megy a telekomos router

egy érdekes dolgot vettem észre, hogy az online port checker-ek csak akkor mondják nyitottnak a portot, ha fut az a program, aminek kinyitottam

[ Szerkesztve ]

(#67962) Headless válasza tlac (#67961) üzenetére


Headless
őstag

Miért érdekes ez? Honnan tudná, hogy nyitva van-e ha nem válaszol semmilyen szolgáltatás az adott porton, az jelenthetné azt is hogy van szolgáltatás, de nincs nyitva, vagy hogy nyitva van, de hiába, mert nincs program ami válaszoljon.

Ez a normális működés.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#67963) tlac válasza Headless (#67962) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem érdekes volt :)

(#67964) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok torrentezők!

A 1043-ban lévő Transmission 2.84-nek az alábbi megjelenési formáját hogy lehet beállítani? Régebben ment, de újra kellett rakni a rendszert.
(nem látom a feltöltött képet, miért?)

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67965) suste válasza Janos46 (#67964) üzenetére


suste
veterán

(mert nem illesztetted be a szövegbe a kép linket? :D )

(#67966) Janos46


Janos46
tag

Beillesztettem, a korábban elküldött képek listájában 3x is látni, mert próbálgattam a javításban, semmi eredmény. A fájl kiválasztása megtörtént, jelezte, hogy 1 fájl, utána Feltöltés, még a jpg konvertálást is bejelöltem,habár a kép jpg és a méretre csak 70 KB, majd OK. Akkor mi a rossz?

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67967) suste válasza Janos46 (#67966) üzenetére


suste
veterán

A beillesztes is megtörtént, vagy csak a feltöltés ?

(#67968) Janos46 válasza suste (#67967) üzenetére


Janos46
tag

Hoppá, itt a bibi, hol kellene látnom azt a beillesztés menü pontot?

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67969) or@nge válasza Janos46 (#67968) üzenetére


or@nge
csendes tag

Sega!

A feltöltés gomb megnyomása után megjelenik jobbra két opció: Kép beillesztése v. Link beillesztése, ha rákattintasz akkor megjelenik a hozzászólásodban :K

bye lesliee

Ha nincs n@pfelkelte, majd csinálok ;-)

(#67970) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Digi PPPoe netem van.

A lépcsőházból 1 darab UTP kábel jön be, majd lakáson belül bemegy egy pici elosztóba, amiből 1 UTP és egy telefon kábel jön ki.

Most egy kis átalakítás van a lakásban, így a lépcsőházból jövő UTP kábel egyből a routerbe megy, majd annak kimenetele után ágazik el az UTP és a telefon kábel. Így viszont nincs telefonvonal. Mit kell beállítanom a routerben?

(#67971) qqcqqc válasza RAiN91 (#67970) üzenetére


qqcqqc
őstag

Semmit, a telefon leválasztót a router elé rakd.

(#67972) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok torrentezők!
A 1043-ban lévő Transmission 2.84-nek az alábbi megjelenési formáját hogy lehet beállítani? Régebben ment, de újra kellett rakni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67973) Intruder2k5 válasza Janos46 (#67972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez egy Windows-os kliensprogram a Transmission-hoz.

Transmission Remote GUI

(#67974) qqcqqc válasza Janos46 (#67972) üzenetére


qqcqqc
őstag

google: transmission remote gui

telepíted az asztali gépre, beállítod és használod.

(#67975) suste válasza Janos46 (#67972) üzenetére


suste
veterán

A mi fw-nkben a 9092-n van egy ilyen kinézetű webes felület (TM web2).

(#67976) Gergol


Gergol
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem:

Van egy TP-Link TL-WR1043N/ND v2 -es routerem egy Poli27 1.3.2 r39208 / LuCI Trunk (svn-r9948) fut rajta.
Vígan ment is míg sima ADSL modemem volt. Most a T lecserélte a modemet és hoztak egy ZTE H368N -es készüléket. Ha beállitom rajta a PPPoE Pass-through-t akkor a TP teszi a dolgat,de csak ideig óráig aztán leáll minden. Megszűnik a net reset mindenütt utána hol megy hol nem.
Gondoltam átdugom a wan bol a lan foglalatba a kábelt. És kikapcsolom a PPPoE Pass-through-t. Igy van net, de a torrent kliens nem megy. Beállítottam a ZTE-n a DMZ hostban a TP ip-jét, de nem nyert. Próbáltam a port forwardot is, de a transmission akkor is azt mondja a port zárva.
Mit rontok el?

Köszönet Gergol

(#67977) Janos46 válasza suste (#67975) üzenetére


Janos46
tag

Bocsi tévedésből küldtem volna egy levelet, hogy lehet az elrontott levelet törülni szerkesztési idő alatt?

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67978) Janos46 válasza qqcqqc (#67974) üzenetére


Janos46
tag

Köszi szépen, de a routert használom torrentezésre is, hogy ne kelljen a gépnek állandóan mennie. Ha a gép megy,akkor az Utorrentet használom azon. Annak a kezelő felületén sokkal több infó van, ezért szeretném ezen is azt látni.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67979) qqcqqc válasza Janos46 (#67978) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez nem torrent kliens, a neve is az, hogy távirányító.

Feltelepíted az asztali gépre, beállítod a torrent szolgáltatást futtató gép (nálad ez a router) webes belépési adatait és erről vezérled.

[link]-en levő kép megegyezik azzal, amit te töltöttél fel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#67980) oke válasza z.z (#67957) üzenetére


oke
senior tag

Köszi, összejött, a TV-nél lévő UTP-n próbálgattam, de azon valamiért nem akart működni (elvileg nincs baja az UTP nek), átraktam egy másikra és azon egyből ment.

(#67981) zso73


zso73
veterán

Sziasztok
Van egy 1043ND V1 Routerem LEDE firmware-rel. 2017.07 szerintem . Van ennél újabb firm ? Az oldalon már csak a V2 routerhez találtam. A gyári FW hogyan rakható vissza ? El lehet adni még ezeket a masinákat ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#67982) gduck válasza zso73 (#67981) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Gyári firmware visszarakásakor szigorúan STRIPPED firmware image kell! KATT IDE!

LEDE fast-path ami frissebbnek mondható (és bétának is nevezhetjük), ez már kb. 600-700-as WAN sebességre is képes ;) KATT IDE!

El lehet adni, de szerintem nem kapsz érte annyit amennyit ér ;)

[ Szerkesztve ]

(#67983) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok! Pár kérdés! Frissen telepített LEDE és nem látja az usb- pendrivokat. Milyen csomagokat tegyek fel?
Suste Format mentését feltettem, de azzal sem látta!
Transmission mentését is feltettem, ott meg a webes felület nem ment, a minidlna-t sem sikerült (az nem is jó azt olvastam) van ötlet mi lehet a baj? Vargalexxel megy minden.
Apropó vargalexet vissza tudom flashelni igaz?
köszi

Vargalex 1.1.7

(#67984) suste válasza Davebowman (#67983) üzenetére


suste
veterán

Maga a mentés nem tartalmaz telepített csomagokat, hanem a 9092/System/installer oldal segít feltelepített ami kell...

(#67985) tlac válasza Marci112233 (#67927) üzenetére


tlac
nagyúr

Köszönöm! Várom a fejleményt mert nagyon is érdekel, hogy a 60 megabites netnél mit csinál.

60 megabittel is jól megy a v4 hw nat-tal

(#67986) Marci112233 válasza tlac (#67985) üzenetére


Marci112233
őstag

Akkor abszolút nem értem nálam miért nem működik rendesen ha bekapcsolom a HW Nat-ot.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#67987) Davebowman válasza suste (#67984) üzenetére


Davebowman
senior tag

Aww kevés a hely és nem fogadja el a pendrive-ot, a 8081-ben sem látja, így nehéz dlgozni. Vissza tudom tenni a vargalexet, igaz? Vagy inkább nézzek egy suste-féle romot? :)

Vargalex 1.1.7

(#67988) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Van nekem egy ilyen routerem.
Port forward gondom van.
Egyik napról a másikra nem forwardolja a 9091-es portot.
Eddig minden rendesen ment.
Hiába van beállítva, a net felől zárva van. A többi portnál működik rendesen az átirányítás.
Mi lehet a gond?

(#67989) woodworm válasza Kenderice (#67988) üzenetére


woodworm
veterán

Nem rakott át a szolgáltatód natolt hálózatba? A kívülről látszódó és a szolgáltatótól kapott ip-címet kellene ellenőrizni.

(#67990) Kenderice válasza woodworm (#67989) üzenetére


Kenderice
senior tag

Csak a 9091-es portot nem forwardolja.
Be van még állítva a 80, 82, 443, 23, 8001, 21 portok, ezeknél megy az átirányítás.
IP címem látszik a net felől. DDNS szerver is megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#67991) Davebowman válasza Headless (#67869) üzenetére


Davebowman
senior tag

LEDE: Usb-s cuccok manuálisan?

Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb-storage:
* kernel (= 4.4.92-1-45d282495a15974d60f8edb091d0e2a9) * kernel (= 4.4.92-1-45d282495a15974d60f8edb091d0e2a9) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb-storage.

Vargalex 1.1.7

(#67992) Davebowman válasza Davebowman (#67991) üzenetére


Davebowman
senior tag

Na szóval: Lede-re a vargalexet nem lehet visszatenni!
Ellemben visszament a LEDE, így már jó, a gond továbbra is az, hogy nincs usb, se a saját csomagjaiból nem megy, se a suste féle felületről!!!! Nem látja a pendrive-mat, ami azért baj, mert minidlan és transmission kellene rá, ahoz meg kevés a hely. Most megpróbálnék visszamenni gyárira ezzel remélem ez már jó... azért megvárnám amíg valaki bólint rá. Köszi.

Vargalex 1.1.7

(#67993) xabolcs válasza Davebowman (#67991) üzenetére


xabolcs
őstag

Ugye stabil LEDE-t tettel fel, es nem snapshot build-et?

Amit talaltal gyarira-visszamenos stripped firmware jo lesz a V1-es routeredhez!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67994) Kenderice válasza woodworm (#67989) üzenetére


Kenderice
senior tag

Na szóval úgy néz ki, hogy egyetlen portot sem irányít át a router.
Amik most benne vannak, azokat átirányítja de hiába írok be újat vagy módosítok egy meglévőt, az nem működik.
Találkozott valaki ezzel a jelenséggel?

(#67995) Davebowman válasza xabolcs (#67993) üzenetére


Davebowman
senior tag

LEDE | LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3600-d77fe92

Vargalex 1.1.7

(#67996) Davebowman válasza xabolcs (#67993) üzenetére


Davebowman
senior tag

https://lede-project.org/toh/hwdata/tp-link/tp-link_tl-wr1043nd_v1

innen jó?

Vargalex 1.1.7

(#67997) suste válasza Davebowman (#67992) üzenetére


suste
veterán

(#67998) vargalex válasza Davebowman (#67992) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miből gondolod, hogy LEDE-re ne lehetne bármilyen OpenWrt/LEDE alapú másik firmware-t (így akár vargalex build-et) feltenni?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67999) xabolcs válasza Davebowman (#67996) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, ha gyarirol erkezel, akkor "Firmware LEDE Install URL", ha LEDE/OpenWrt a kiindulas akkor "Firmware LEDE Upgrade URL" kell neked.
Az a legjobb, ha mindketto keznel van. :K

Ezeket telepitve stabil kiadason leszel, s elmulik a satisfy_dependencies_for hibauzenet. Ami pedig azert volt, mert a csomaglista verzioja elmaszott a telepitett firmware verziojatol. Snapshot verzioval izgalmasabb az elet. ;)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#68000) Dolcevita27 válasza suste (#67853) üzenetére


Dolcevita27
csendes tag

Szia!

Köszönöm, megpróbálnám.

Bocs a triviális kérdésért, de hogyan tegyem fel?

Ahogy próbáltam, nem tűnik sikeresnek, mert továbbra is 1.2.1 látszik a sotware listában

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.