Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) Szabadh válasza bnorci71 (#66100) üzenetére


Szabadh
tag

És az jó? Ott javulnak a router tulajdonségai?
Én úgy néztem lehet kapni még V3-V4 majdnem azonos árban van.

(#66102) bnorci71 válasza Szabadh (#66101) üzenetére


bnorci71
addikt

És az jó?
mármint a LEDE? az OpenWRT összeolvadása szóval mondhatni ugyan az, de majd a profik elmondják

Ott javulnak a router tulajdonségai?
Na ez jó kérdés nem tudom nekem más miatt van fent torrent/samba/dlna, de lassan összeáll a htpc ami átveszi a feladatát

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66103) Szabadh válasza bnorci71 (#66102) üzenetére


Szabadh
tag

Nekem erre volt egy NAS, amit szépen kiütött a helyéből egy Libreelec -el telpített S905 box.
Nade, most csak a router az érdekes.Torrentet arra nem raknék. próbáltam már, és csak döcögött.
Szóval azt olvastam, hogy az újabb routereknél korlátozzák a sugárzás erősségét.
Nekem meg fontos lenne, hogy átvigye a betonfödmét. Ezért keresek valami jó alapot, amire nem gyári firmware van raktva.
Szóval megveheem V4-et? Jó ez a LEDE? :)

(#66104) twingo16v válasza Szabadh (#66103) üzenetére


twingo16v
tag

Én a v3-ason 1 hómapja használok LEDE-t, minden gond nélkül.
Stabil, a wifi régiót US-re kellállítani, így lehet belőle a maximumot kihozni.
Használom rajta a suste féle 9092-es felületet, és statisztikát is, ezek is hibátlanok.

[ Szerkesztve ]

(#66105) Szabadh válasza twingo16v (#66104) üzenetére


Szabadh
tag

oks. köszi.
Megnyugtató ilyet olvasni

(#66106) Aldebaran12


Aldebaran12
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
1043v2 routerem van. Suste openwrt-vel, Digi 100/100-as csomaggal. Szépen és jól működik. Sajnos a csak ipv6-os oldalt nem tudom megnyitni. Egész nap próbálkoztam.
Ha a Huawei ont-ra kötöm akkor jó. Ezek szerint a routeren kéne valamit állítani. ipv6 teszt eredménye:

Your Internet Service Provider (ISP) appears to be DIGICABLE, HU
Nincsen IPv6 címed [Bővebb informácó]
nem lesz problémád az IPv6-os oldalak megjelenítésében.
Úgy tűnik, csak az IPv4 Internetet tudod böngészni. A kizárólag IPv6-on szolgáltatott oldalakat nem fogod elérni.
Úgy tűnik, hogy a DNS kiszolgálód (valószínűleg az internetszolgáltatóé) rendelkezik IPv6 kapcsolattal.
Felkészültségi szint 0/10
IPv6 felkészültséged és stabilitásod, amikor a tartalomszolgáltatónál csak IPv6 használható
---------
Tesztelés IPv4 DNS rekorddal rendben (0.060s) kapcsolat: ipv4
Tesztelés IPv6 DNS rekorddal hibás (0.023s)
Tesztelés Dual Stack DNS rekorddal rendben (0.100s) kapcsolat: ipv4
Dual Stack DNS és nagy csomag tesztelése rendben (0.078s) kapcsolat: ipv4
IPv4 teszt DNS nélkül rendben (0.086s) kapcsolat: ipv4
IPv6 teszt DNS nélkül hibás (0.016s)
Nagy IPv6 csomag tesztelése hibás (0.014s)
Az internetszolgáltató IPv6 DNS tesztje rendben (0.144s) kapcsolat: ipv4
Find IPv4 Service Provider rendben (0.123s) kapcsolat: ipv4 ASN 20845
Find IPv6 Service Provider hibás (0.040s)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#66107) vargalex válasza Aldebaran12 (#66106) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ugyan nekem sem ipv6-om, sem digi-m nincs, de elvileg így kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66108) Aldebaran12 válasza vargalex (#66107) üzenetére


Aldebaran12
csendes tag

Köszi! Ezt én is megtaláltam, de nem sikerült ez alapján. Régebbi openwrt lehet, mert a wan - advenced-ben én nem találom: Enable ipv6 negotiation... részt.
A pppoe az ont-ban van beállítva.
A wan6-ban meg szinte semmi beállítási lehetőség nincs.Csak állapot és protokoll.

(#66109) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok! Tudja valaki hogy a D-LINK routerhez "járó" DLINKDDNS-t hogyan tudom beállítani a tp-link routeremen? Vargalesx van rajta, köszi. A gépnév, felhnév+jelszó megvan az URL-el van gondom oda mit írjak? Egyéni update-URL? ha IP cím forrása url!

Vargalex 1.1.7

(#66110) nimfas válasza Davebowman (#66109) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem ipdns.hu-n van regisztálva... ott így kell:

DDNS Service provider [IPv4]: Custom

"http://[USERNAME]:[PASSWORD]@update.ipdns.hu/update?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]"

De a router ezt írja:

"Update URL to be used for updating your DDNS Provider.
Follow instructions you will find on their WEB page."

Tehát legegyszerűbb, ha megnézed a honlapjukon tuti ott le van írva.

(#66111) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Tesómnak kellene routert vennem, és nekem a korábban vásárolt 1043nd V1 nagyon jól működik, semmi bajom vele. Ezért gondoltam, hogy maradok a (számomra) megbízható márkánál és neki is ilyet veszek. Azóta láttam, hogy már nem csak V3, hanem V4-es verzió is létezik belőle. Sok infót még nem találtam róla, csak annyit, hogy a hardware része erősebb.

A felhasználás során a sima, alap FW maradna rajta és egy Digi 100/100-as netet osztana meg 2 vezetékes eszközön, illetve vezetéknélküli hálózaton a telefonokat látná el a nettel. A belső hálózat (vezetékes) Gigabites.

Erre a felhasználásra ti melyiket ajánlanátok? Elvileg mindkettőt kapni, ezért érdekelne.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#66112) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Lehet váltok a szélsebes 8Mb-es netemről mobilnetre. Az első tesztek 170Mb körüli sebességet mutattak (Telenor).
Szóval kéne bővítsek, és nem tudom mivel járnék jobban, ha szereznék egy 4G dongle-t, vagy ha vennék egyből 4G/Wifi routert.
Tanácsokat szívesen fogadnék olyanoktól akik elsődlegesen mobilnetet használnak előnyök/hátrányok.

Köszi!

------((-----))------

(#66113) twingo16v válasza P1eTr0 (#66111) üzenetére


twingo16v
tag

Nyugodtan megveheted a v4-est!
Erős hardver, újabb firmware, talán tovább leszchozzá javítás.
A v3-as utolsó gyári firmware kriminális, mármint a wifi hatótávra gondolok.

(#66114) nimfas válasza gr8tjoey (#66112) üzenetére


nimfas
addikt

Én Németországból vettem Ebay-en használt 4G router-modemet nagyon bevállt. Igaz én úgy használom hogy a tplink be van állítva (OpenWrt) és a wan portra van dugva a Huawei modem. Előtte stick volt, de ez stabilabbnak tűnik eddig. Rákeresel az ebay, vagy Huawei szóra tuti kidobja a kereső itt a fórumban.

(#66115) gr8tjoey válasza nimfas (#66114) üzenetére


gr8tjoey
tag

Köszi a választ, jófogáson 5000 Ft-ért vannak stickek nagy számban, gondoltam teszek egy próbát mielőtt veszek 25-30 körül egy 4G routert.
Neked amúgy mi a tapasztalatod ezzel a setuppal? Vannak szakadások, mi van áramszünetben, eső-hó, stb?
Milyen a pinged? (www.netmeter.eu) Volt előtte más neted is? Azzal összehasonlítva milyen?

Köszi!

------((-----))------

(#66116) nimfas válasza gr8tjoey (#66115) üzenetére


nimfas
addikt

Szia... ez a Huawei router 14eFt volt... a Stick is olyan körül.
Stick esetén többször volt olyan hogy leállt, újra kellett indítani. Az "asztali" 4G router sokkal fixebb nekem.

Leteszteltem a netmeter oldalon:
Jelenleg ennyi.
Ping 66ms
Download 44,9 Mbit/s
Upload 24,4 Mbit/s

Letölteni 6 MB/s-el szokott, fel is szokott 4 MB/s-el menni. (Távolról FTP-n és torrent)

Előtte ADSL volt, 10/0,5 Mbit/s. Ugyanennyiért (vagy drágábban) attól nagyságrendekkel jobb.

(#66117) gr8tjoey válasza nimfas (#66116) üzenetére


gr8tjoey
tag

Jaaa, és 150-est, de inkább 300-ast nézek azok drágábbak.

------((-----))------

(#66118) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Egy v1-es routerem van egy 200 Mbites Digi net mellett. Az a problémám, hogy mindegyik portján gyakorlatilag csak 100 Mbit jön át (vagyis max. 110 körül), holott a net sebessége biztos, hogy több attól (teszteltem). Ha közvetlenül a modemre kötöm a számítógépet, akkor minden max. sebességgel jön, de ha átmegy a net a routeren is, akkor minden esetben csak 100 Mbit körüli a sebesség. Biztos, hogy nem kábelprobléma, mert mindegyik használt kábel ki lett próbálva, és egyikkel se volt gond. A routeren a default gyári firmware van (3.13.12 Build 120405). Kerestem, hogy van-e valami olyan beállítás, ami miatt 100 Mbitre korlátozódna az elvileg gigabites portok sebessége, de semmi ilyesmit nem találtam. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? :F Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66119) vargalex válasza bteebi (#66118) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A v1 nem tud hardware NAT-ot, gyári firmware esetén ennyit tud a SoC. OpenWrt-vel valamennyivel többet, de érdemesebb inkább HW NAT képes routert vásárolni (pl. 1043ND v2/v3/v4).

Alex

(#66120) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Ritkán járok erre, bocsánat, ha nem vagyok képben pár dologgal. :B
Adott két 1043ND (v1 64 MB MOD és v3).
Saját OpenWrt, pár alap csomaggal, ahogy nekem kell, konfigolva.
A frissítéseket kb. negyedévente végzem.

Feltűnt, hogy az OpenWRT-nek lett egy fork-ja LEDE néven.

Nos, a kérdés végülis az lenne, hogy érdemes-e erre most áttérni?
Nem akarnék órákat eltölteni újra a .config előállításával a nulláról, és a csomagokkal ha nem hozza stabilitásban az OpenWRT szintjét. Nem is beszélve a nyígásról itthon, hogy "mér' nincs net?".

Hacsak nagyon nem indokolt? :)

[ Szerkesztve ]

(#66121) bteebi válasza vargalex (#66119) üzenetére


bteebi
veterán

Tehát ha jól értelek, akkor a gyenge hardver elvben nem tudja kiszolgálni a gigabites portokat? Ez "csak" a PPPoE kapcsolat vagy a natív NAT hiány hibája (sajnos nem értek hozzá)? Ha nem, akkor meg miért vannak rajta gigabites portok? :F

Ha így lenne, akkor valószínűleg veszek majd másik routert (leginkább talán egy ac-s Asust), de ez már öt éve megvan, és eddig - nyilván - elegendő volt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66122) nimfas válasza @Jocó@ (#66120) üzenetére


nimfas
addikt

Ha működik a jelenlegi akkor szerintem ne cseszd el. :D

bteebi
Lan-lan irányban tudja a Gigabit-et. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#66123) bteebi válasza nimfas (#66122) üzenetére


bteebi
veterán

Azt gondoltam, hogy legalább azt tudja, de most tulajdonképp egy világ omlott össze bennem :D. Oké, régi már, és gagyi a hardver, de azt hittem, hogy a gigabites portok azt jelentik, hogy azt a sebességet (legalább nagyjából) ki is tudja használni az ember, és nem csak LAN-on. Mindig tanul az ember :B :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66124) vargalex válasza bteebi (#66123) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A gigabites portok azt jelentik, hogy 100 Mbps felett tud. Nincs 100 Mbps és 1000 Mbps között más lehetősége a gyártónak...

Alex

(#66125) mikung válasza bteebi (#66123) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha nem kell natolnia simán ki tudja használni a Gbitet.

Pl. switch+AP üzemben (WAN portot is a LAN VLAN -ba rakva).

(#66126) bteebi válasza vargalex (#66124) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk ez (is) jogos, de azért 110 Mbit ≠ Gbit. Ha alsó hangon 300, vagy még inkább 500 Mbitet tudna, akkor azt mondom oké, de így azért nem az igazi :). Ha a LAN-LAN kapcsolatokat nem vesszük bele, akkor jelen példánál maradva tulajdonképp értelmetlenek a Gbites portok.

És köszönöm mindenkinek a válaszokat, hasznosak voltak :R.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66127) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Van egy v1.8as szerkezetem, illetve kettő is ami hibátlanul teszi a dolgát vagy 6 éve, de beköttettem az 1000Mbites netet otthon és csak 120Mbitet tud plafonon. Már azóta kiokosodtam hogy hw natot csak v2 óta tud ez a szerkezet és nekem erre lenne szükségem ugye, viszont a kérdésem az lenne ha veszek egy v4 est akkor 100%hogy ugyanazt a sebességet tudni fogja mint amit router nélkül direktbe kötve tud most a gépem? (950Mbit/s le 200Mbit/s fel) köszönöm a válaszokat előre is.

(#66128) vargalex válasza bteebi (#66126) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem értelmetlen, mert OpenWrt-vel DHCP kapcsolattal tud 200 Mbps felett. Azt sehogy nem viszed át 100 Mbps-es porton. Sőt, gyári firmware-val is tud 130 Mbps környékén, az sem megy át 100-as portokon.

Alex

(#66129) bmw320d4


bmw320d4
csendes tag

sziasztok

Van egy WR1043ND v2 routerem, tegnap újra indítottam mert nem látta a NAS-t a hálózaton , újra indítást követően felvillan minden led de a teszt végére csak a POWER világit és se kép se hang nem lehet hozzáférni.

Lehet még menteni vagy kuka ?

Köszönöm a válaszokat.

(#66130) bteebi válasza vargalex (#66128) üzenetére


bteebi
veterán

Ha 200 mega tényleg átmegy rajta, akkor mondjuk már tényleg van értelme. (Egyszer-kétszer egyébként mértem rajta 130 Mbps körüli értéket, talán 137 Mbps volt a legtöbb). Arra amúgy kíváncsi lennék, hogy mennyit bír ténylegesen egy 100 Mbites port, ha egyébként nincs más hardver korlát. Lehet, hogy akkor is megállna 90-95 Mbps körül, de azt se tartom kizártnak, hogy esetleg 105-110 Mbps is átmenjen rajta - több mondjuk biztos nem.

#66129: Reseteld, ha még esetleg nem tetted volna meg. Ha akkor sincs változás, akkor valószínűbb, hogy tönkrement.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66131) Headless válasza bteebi (#66130) üzenetére


Headless
őstag

100-as link sebességgel ~94 mbit megy át ahogy a gigabitesen ~940 mbit.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66132) @Jocó@ válasza nimfas (#66122) üzenetére


@Jocó@
tag

Igaz, ami működik, ne csesztessük.
Viszont elég karcsú a lista amit egy git pull-al leszedtem előző pár havi frissítés óta.

Nem sorhosszban mérjük az érdemi munkát, de az az érzésem, hogy a LEDE talán jobban pörög most. Talán up-to-date-ebb. Ha ez igaz, és stabilitási problémákat sem tapasztaltok, akkor feleröltetném én is.

(#66133) Vigyorka válasza nimfas (#66110) üzenetére


Vigyorka
senior tag

curl - telepítve van? :Y

Vigyorka

(#66134) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!
Tud valaki nekem segíteni abban, hogy LEDE (openwrt) alatt hogy kell egy synology usb station 2-n futtatott download stationnak portot kinyitni, hogy ne "passzív" -nak látszak?
6881-es port van beállítva.
Bárhogy állítom a routert, (port nyitás, forgalmi szabályok) mindig passzívnak mutat.

(#66135) twingo16v válasza twingo16v (#66134) üzenetére


twingo16v
tag

Megoldódott!

(#66136) nimfas válasza Vigyorka (#66133) üzenetére


nimfas
addikt

Suste alap firm (patch telepítésre már nem volt időm, elutaztunk) jelenleg hiba nélkül fut, kívülről elérem ipdns címen ftp, SSH, transmission-ön keresztül.

Curl telepítve:

"A ddns-scripts automatikusan curl-t használ, ha telepítve van, ha nincs, akkor wget-el próbálkozik.
A sikerességet ellenőrizheted az ipdns oldalán is, de minden ddns bejegyzésnek külön logja van, amit LuCI-ban is megnézhetsz." by Vargalex (köszönöm)

(#66137) suste válasza nimfas (#66136) üzenetére


suste
veterán

Nekem még mindig működik "curl" nélkül BB és CC alatt is az ipdns!
A lényeg, hogy a busybox-os wget-et kell használni (ez az alapbeállítás!), mert az még elég régi.

(#66138) nimfas válasza suste (#66137) üzenetére


nimfas
addikt

Igen, bocs. Jelenleg nincs telepítve Curl, az alap telepítésre volt csak időm. Bemásoltam a régi conf fileokat és megy minden. :) Előtte a rOOter fw volt rajta a stick-es net miatt. Ott kellett a curl, mert CC alatt nem futott a DDNS. :D

Még a saját tűzfal szabályok kellenek a brute force támadás ellen. De látom ott is volt valami kavarc mert valakinek nem ment a dolog. Ott van valami általánosan bevált config?

Előre is köszönöm!

(#66139) bnorci71


bnorci71
addikt

Miért nincs net ha a Tp_link ND1043 v.4-re rádugok még egy routert, illetve csak a második routeren nincs.

Vagy így nem is lehet Wifi hálózatot kiterjeszteni? Illetve nem kiterjeszteni akarnám hanem létrehozni még egyet.

illetve mivel a szolgáltató modeme router is egyben oda is csatlakoztattam de eredmény ugyan az nem is kapcsolódik :(

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66140) @Jocó@ válasza @Jocó@ (#66132) üzenetére


@Jocó@
tag

FYI

Mindkét routerem frissítettem ma LEDE-re Chaos Calmer-ről.
1-2 óra elment vele, hogy a szükséges csomagokat újra bejelölgessem a default configban.

Pár nyűg:
1, 'knockd' csomag nem fordult, time.h-t hiányolja
2, kézi qos-hez Chaos Calmeren valami auto bekapcsolta a kmod-sched csomagot, LEDE-n nem. Pár frissítésbe beletell-t, mire a régi QoS scriptjeim lefutottak.

A régi konfigokat lementettem/megtartottam, zökkenőmentes volt az upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#66141) suste válasza @Jocó@ (#66140) üzenetére


suste
veterán

knockd
pont az ilyenek (pl wput, digitemp, stb) miatt nem gondolkodom a cserén
egyébként a 0.7-1 -es verziót forgattad?

állítólag az "fwknopd" van helyette, és ehhez már van eleve lucis felület is

[ Szerkesztve ]

(#66142) @Jocó@ válasza bnorci71 (#66139) üzenetére


@Jocó@
tag

Nagyon általános a kérdés, kevés infóval. Cserébe a válasz nagyon hosszú. Remélem elolvasod :)
Először a kábeles kapcsolatot tedd rendbe. A Wifi csak hab lesz a tortán.

Amit szeretnél, az a gyakorlatban is működőképes. Én is így használom.

UPC Modem (bridge mode) --> 1043ND v3 (router, dhcp szerver, wifi on, WDS on) -> 1043ND v1 (5 portos switch, dhcp ki, wifi on, WDS on)

Az alábbi módon próbálnék rájönni a probléma okára:

Fognék 3 sört.

0, A Modem állítható bridge és switch mód között? Az elsőnél a modem nem lát el router feladatokat, odaadja a világ felé publikus IP címed a LAN-on beledugott eszköznek. Oldja meg az a route-olást.

Switch mode-ban bekapcsol a modemben lévő router. NAT-ol. Több gépet is tudsz a LAN portjaiba dugni, és a WiFi is megy rajta.

1, Modem és 1 router együtt, PC beledug kábelesen : van net az eszközön?
2, Modem és 1 router együtt, WiFi : van net az eszközön?
3, Modem, 1. router bele, 1. router LAN lábába bele a 2. router WAN lába. 2. router LAN lábába PC bedug kábelesen : van net az eszközön?

Ami itt gond lehet, hogy ha egy termékcsaládon belülről van két routered, akkor valószínű a LAN-ok alhálóját ugyanabba a tartományba NAT-olja.

Példa:
Ha a modem switch mode-ban van, akkor modem adja az IP-t az első routernek, mondjuk: 192.168.1.2
Ha bridge mode-ban, akkor ez a lépés kimarad.

Első router megkapja 192.168.1.2-t a WAN lábon, a LAN lábán pedig 192.168.1.1-254 oszt valami címet. Mondjuk 192.168.1.2-t a PC-dnek. Itt már megáll a tudomány, mert a 192.168.1.2 el akarja érni a 192.168.1.2-t. Megoldás: a routered LAN lábán figyelő DHCP szervernek meg kell mondani, hogy 192.168.2.x-be osszon címet.

Beledugsz még egy routert az első routerbe, az megkapja a WAN lábán a 192.168.1.x-es címet, és a LAN-on az is ilyen tartományban akar osztani. A megoldás itt is, hogy tedd másik alhálóba a LAN-on ülő DHCP szervert.

Legrosszabb esetben van 3 eszközöd, amik ugyanolyan alhálón kapnak és osztanak is címeket.

Ekkor van 2 alhálózatod otthon. Azt fogod látni, hogy a második routerbe dugott gépeid elérik az első routerben lévő gépeid, és netezni is tudnak. Az első routerben lévőek meg nem látják a második routerben lévőket. Ez azért van, mert a második router elrejti őket.

Itt felciccentem az első sört.

Bekapcsolom mindkét routeren a Wifi-t. Különböző csatornákra teszem őket, eltérő SSID-vel. Mindkettőre csatlakozok mondjuk egy telóval, megnézem, van-e net rajtuk.

Siker esetén felciccentem a második sört.

Ha szebb munkát akarsz kiadni a kezedből, akkor a második routeren kikapcsolod a DHCP szervert a LAN lábakon, majd a második router egyik LAN lábát dugod be az első router LAN lábába. Gratulálok, egy alhálóra kerültek a gépeid.

Wifi-ket mégnézem, mennek-e még?

Itt már a teremtés koronájának érzem magam, és nyúlok a harmadikért.

Ha nagyon szereted magad szivatni, akkor nem állsz meg itt. Kedvesednek mondod, hogy szaladjon le még nedűért a közértbe.

Ekkor van neked még 2 darab Wifi hálód, különböző névvel. Ezeket jó lenne egységesíteni. Szerencsére ezt már leírták helyettem: [link]

Ha fogytán vagy a port-oknak a második router környékén, és mindegyik számít, akkor meg tudod még csinálni, hogy a WAN lábból LAN lábat csinálsz. Ehhez a VLAN tag-eléssel kell kicsit játszani.

(#66143) @Jocó@ válasza suste (#66141) üzenetére


@Jocó@
tag

Azt hiszem ezt szedtem le: https://git.lede-project.org/?p=source.git

fwknopd-t megnézem. Köszi!

(#66144) suste válasza @Jocó@ (#66143) üzenetére


suste
veterán

Knockd verziót kérdeztem!

(#66145) @Jocó@ válasza suste (#66144) üzenetére


@Jocó@
tag

A LEDE repo-ból a nekem a 0.5-ösnek jött a kódja.

fwknopd megnézve. LUCI megakad a lap megnyitása közben.

[ Szerkesztve ]

(#66146) suste válasza @Jocó@ (#66145) üzenetére


suste
veterán

Nekem meg van a 0.7-es source, ha kellene....
Egyébként már CC alá is az kellett a normális működéséhez!

[ Szerkesztve ]

(#66147) bnorci71 válasza @Jocó@ (#66142) üzenetére


bnorci71
addikt

már hogyne olvasnám el :K

(OFF)a Bridge mód nem megy. A szolgáltatós modem/routeren nincs is ilyen opció a Tp link meg nem hajlandó együttműködni a Tenda routerrel

1, Modem és 1 router együtt, PC beledug kábelesen : van net az eszközön?
igen
2, Modem és 1 router együtt, WiFi : van net az eszközön?
igen
3, Modem, 1. router bele, 1. router LAN lábába bele a 2. router WAN lába. 2. router LAN lábába PC bedug kábelesen : van net az eszközön?
nincs :(

Jelenleg így nézz ki

Tc-7200 szolgáltatóé > Tp-Link mindkettő ad netet kábelen és Wifin (OFF)is szép lenne ha nem lenne net alapfelálásba(/OFF)

amit próbáltam
1.
Tc-7200 Lan port >WAN port Tp-Link LAN port > WAN port Tenda
Tenda nem kap Ip címet nincs kapcsolat ergo net sincs Lan-on se a Tp-Linken van net azzal nincs gond
próbálkoztam Ip címekkel játszani 192.168.1.x ez a Tp-Link tartománya 192.168.2.x hogy más tartomány legyen nem működött

2.
Tc-7200 1 Lan port >WAN port Tp-Link
2 Lan port > WAN port Tenda
itt is végigjátszottam az IP címeket nincs kapcsolat világháló felé

Szóval a kérdés az kábellel lehet-e valamilyen beállítással így netet osztani ha a Bridge mód nem játszik.?
(/OFF)

Köszönöm
DHCP kikapcs Lan-Lan és működik

:R

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66148) vargalex válasza suste (#66144) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az fwknockd/fwknock a standard megoldás. Ezek elérhetők LEDE alatt 2.6.9-es verzióban.

Alex

(#66149) suste válasza vargalex (#66148) üzenetére


suste
veterán

Én nem láttam fwknockd csomagot sosem, csak fwknopd-ot, vagyis szerintem egyről beszélünk:). De én ezt sosem használtam még.
És erre írta ő, hogy a lucis felülete nem indul.
(A knockd meg azért volt jó, mert vannak hozzá segédleteink, így könnyebb kezelni.)

[ Szerkesztve ]

(#66150) vargalex válasza suste (#66149) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocs, elírtam, valóban egyről beszélünk. De szerintem a LuCI webes felület kell, hogy menjen, hiszen akkor nem rakták volna bele a véglegesbe.
Szerk.: ő annyit írt, hogy a knockd nem fordul le.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.