Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) vinibali válasza TRob1 (#67200) üzenetére


vinibali
őstag

a hetekben én is szenvedtem a digivel, nekem úgy tűnt hogy a DNS-ük nem működött megfelelően. be is írtam az elsődleges DNS-nek a Google szervereit.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#67202) markvar07 válasza suste (#67102) üzenetére


markvar07
csendes újonc

Frissittettem Lede-re, az istenért nem tudtam netet varázsolni. Amikor állítottam be netet felhasználó név, jelszó csak töltött-töltött, nem mentette a beállításokat. Újra indítottam laptopot, routert, semmi. Vissza akartam tenni a gyári oem et. Ez alapján https://youtu.be/q3RKDVwIDTk amikor végzett újra indult a router és utána megállás nélkül csak újra indult... Vége a routernek? Vissza vittem garanciába, hátha...

(#67203) suste válasza markvar07 (#67202) üzenetére


suste
veterán

Valszeg telepakoltad a memóriát, és ilyenkor már nem tud menteni (főleg a LEDE a readonly-ra állítással).
A gyári visszaállításhoz pedig ott a segítség a szervereken (webrevert).... gondolom boot-os gyári tettél fel :(

(#67204) markvar07 válasza suste (#67203) üzenetére


markvar07
csendes újonc

És lehetett volna kezdeni valamit vele? Garaniciába tudnak majd kezdeni valamit?

(#67205) Dot


Dot
őstag

Helló!

Felraktam a routeremre a LEDE fw-t, azt szeretném megkérdezni, hogy hogy tudok dyndns-t beállítani?
no-ip.org -os dns-em van, ezt szeretném megadni neki. Nem találtam ilyen beállítást a menüben.

Model TP-Link TL-WR1043N/ND v2
Firmware Version LEDE Reboot 17.01.2 r3435-65eec8bd5f / LuCI lede-17.01 branch (git-17.152.82987-7f6fc16)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#67206) veber0937


veber0937
tag

Hi aki mostanában vett ilyen routert milyen verziót adnak?

(#67207) bnorci71 válasza veber0937 (#67206) üzenetére


bnorci71
addikt

v4

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67208) vargalex válasza Dot (#67205) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Telepítsd fel a luci-app-ddns csomagot.

Alex

(#67209) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Tudni már arról valami infót, hogy van-e v4-re nem gyári gigabites Lede fw?

(#67210) Sanya válasza Laszlo733 (#67209) üzenetére


Sanya
nagyúr

Van lede fast patch, amivel megy a gigabit routing.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67211) Laszlo733 válasza Sanya (#67210) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm!

(#67212) kentucky válasza Sanya (#67210) üzenetére


kentucky
őstag

Benne van az utolsó stable-ben?

(#67213) vargalex válasza kentucky (#67212) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A tévedések elkerülése végett: FastPath nincs LEDE-ben, csak van olyan egyéni build, ami egy path-elt LEDE.

Alex

(#67214) kentucky válasza vargalex (#67213) üzenetére


kentucky
őstag

Enélkül gigabit link nincs meg Wan felé? Vagy Lan-lan sincs?

(#67215) vargalex válasza kentucky (#67214) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A link egyébként is gigabites minden porton, de a SoC nem képes NAT-olni csak a töredékét.

Alex

(#67216) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Sziasztok!
Van egy V4 router-em, LEDE fw-rel.
Van valami magyar (esetleg angol) leírás,hogy hogy kell bekonfigolni az USB mediashare funkciót?
Thx

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#67217) wigyori


wigyori
tag

BTW, lehet hogy pusztaba kialtott szo, de paran kertek CC-re is egy 1043v4 buildet. Ez alapvetoen kesz van, arra var, hogy bemerge-eljuk a CC source branch-be. Erdekel ez valakit, vagy mindenki mar LEDE-zik? :)

(Van mar v5 is amugy, ami soc/flash/switch szempontjabol nagyjabol tokugyanaz, mint a v4.)

-w-

(#67218) vargalex válasza wigyori (#67217) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nagyon eltűntél innen és ahogy látom, új felhasználód is lett w-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67219) suste válasza wigyori (#67217) üzenetére


suste
veterán

És régi csomagokat nem lehet kérni LEDE alá? :) :R (wput, knockd, digitemp)
Persze másik routerhez is (dlink860l) :)). Szívesen átállnék LEDE-re a jobb wifi miatt, de hiányoznak a csomagok, és a minidlna is problémás ->
És/vagy új minidlna (1.2.1) lesz majd a 17.01 -hez (mondjuk a 17.01.3-mal)?
Bocsi a sok kérdésért :R

Szerkesztés: új tp-link 841 (v13?) ?

[ Szerkesztve ]

(#67220) wigyori válasza vargalex (#67218) üzenetére


wigyori
tag

Beutott a melo', meg a $life - azert valamennyire vagyok. :)

OpenWrt Summit-ra jon valaki innen? :)

-w-

(#67221) wigyori válasza suste (#67219) üzenetére


wigyori
tag

LEDE-be nem sokat - alapvetoen semmit - nem fejlesztek, en maradtam az OpenWrt taborban. Hauke-nak segitek a sunxi targetben, de ezenkivul nem vagyok hajlando hozzanyulni, megvarom amig a merge-et megcsinaljuk. A trunk pont emiatt nem frissult feleve, a CVE-ket leszamitva, mert varjuk a merge-t, bar a magam reszerol egyre inkabb hulyenek nezve erzem magam a LEDE-sek reszerol.

A csomagokra gyorsan raneztem:
- knockd - ehelyett nem az fwknop van?
- wput - ezt hirtelen nem talaltam meg, hogy miert lett kidaralva, gondolom nem volt hozza maintainer, es a package cleanupnal oldpackages-be lett mozgatva
- digitemp - szinten: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=62333

Ha van vallalkozo szellem, a wput/digitemp package maintaineleset felveheti. :)

841v13? LEDE-ben supportalt [1] elvileg, vagy arra vonatkozik a kerdes, hogy CC-be lehet-e backportolni? :) Ha jol nezem, MT7628 van benne, azzal meg nincs tapasztalatom.

Udv,
-w-

[1] https://forum.lede-project.org/t/installing-on-tp-link-tl-wr841n-v13/4930/5

(#67222) Dot válasza vargalex (#67208) üzenetére


Dot
őstag

Köszönöm szépen. :R

Mivel először nem találtam a csomagot rákerestem és ezen a linken megvan hogyan kell feltelepíteni, illetve pont a no-ip.org-hoz kell még 1 csomgatot installálni.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#67223) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
WR1043ND v4-en szeretném a gyári fw-t lecserélni, mert szeretnék rajta torrentezni. Ahogy olvasgattam, most a LEDE-t javasolják. Ezt a fw-t kell feltennem? És csak simán a firmware upgrade-nél betallózom és ennyi? Vagy van egyéb teendő?

(#67224) xabolcs válasza nOvOp (#67223) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, az jo lesz!

Es vezeteken frissits, mert ujraindulas utan valoszinuleg nem lesz WiFi-d!

LEDE-be eloszor a "root" felhasznalonevvel es jelszo nelkul tudsz belepni az alapertelmezett atjaro cimen, aminek 192.168.1.1-nek kellene lennie!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67225) nOvOp válasza xabolcs (#67224) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi! Sikerült is! Most a torrent, esetleg szülői felügyelet, távoli elérés irányába merre induljak?

esteleg magyar nyelv?

[ Szerkesztve ]

(#67226) btz válasza nOvOp (#67225) üzenetére


btz
addikt

Openwrt/Lede
Luci Hun Base csomag.

Szülői felügyelet alatt tulajdonképpen mit is szeretnél? Egyszerű wifi időzítés vagy amblokk kukkolni az egész forgalmukat?

Távoli elérés, torrent: tűzfal szabállyal a Luci portjára

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#67227) nOvOp válasza btz (#67226) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igazából ebben kezdő lennék :B
Openwrt/Lede
Luci Hun Base csomag.

Ezek nekem nem igazán mondanak sokat. Pontosan ezeket hogyan kellene telepíteni? Ezt is be kell tallózni vagy puttyban parancsokat kiadni? :B

Vagy egyszerűbb lenne innen és e szerint feltenni a mentést? Ezt csak taalózni kellene.

Ezek után a szűlői felügyelet már azt hiszem másodlagos, de amúgy csak időkorlátokat szeretnék beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#67228) suste válasza nOvOp (#67227) üzenetére


suste
veterán

ha felteszed az én mentésemet, akkor nagyon sok melótol mented meg magad :)
ezután már csak az egyéni configokat kell megtenned (internet, lan dhcp, parental control, stb)

(#67229) nOvOp válasza suste (#67228) üzenetére


nOvOp
senior tag

Feltenném szívesen, csak ezt a lépést nem értem:
2: Copy "suste-headless-0.8.3-backup-TpLink1043v4-Lede.17.01.2-2017-07-15.tar.gz" to "/tmp/BACKUP/".
192.168.1.1:9092:
3: 9092/SYSTEM/Backup/Restore Backup: "/tmp/BACKUP/suste-headless-0.8.3-backup-TpLink1043v4-Lede.17.01.2-2017-07-15.tar.gz" Restore

Ez a hely - /tmp/BACKUP/ - a router belső memóriájában van? Oda hogyan tudok másolni?

(#67230) suste válasza nOvOp (#67229) üzenetére


suste
veterán

Pedig ott a megoldás, csak pont lehagyta az idézetben: Winscp:
Amit szintén megtalalsz a szervereken: szerver/apps/winscp.

(#67231) vargalex válasza wigyori (#67221) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A knockd helyett szerintem is az fwknopd van. A másik két csomag maintain-elésével szívesen megpróbálkozom, ha elárulod a menetét. Patch-eket küldjek be, vagy hozzáférést lehet kapni a repo-hoz?

Alex

(#67232) suste válasza vargalex (#67231) üzenetére


suste
veterán

Hú de király lenne!
Igazából egyik helyett sincsen normális alternatíva. :(
Szerintem elég gáz, hogy nincs egy alap ftp feltöltő (saját build nélkül).
Vagy akkor legalább kapcsolják be a stabilakban a busyboxos -at.
A digitemp helyett probalgatom az owfs-t, de csak az első reboot-ig megy, utána nem akar elindulni -egyelőre. (Más fórumokon is panaszkodnak rá, hogy bugos :( )

(#67233) nOvOp válasza suste (#67230) üzenetére


nOvOp
senior tag

Sikerült köszi! :) Az normális, hogy nem annyira gyors a webes oldala (mint pl. a gyárinak). Másodperceket kell várni, míg bejön egy menüpont. Igaz nem fogom mindennap használni. Közben átmenten linuxra és ott gyors :) Most ismerkedem a torrent, dlna, samba és ddns szolgáltatásokkal. Igazából ezeket használnám főként. Amennyiben van ehhez korábbi leírás, szívesen venném, Köszi még1szer!

[ Szerkesztve ]

(#67234) nOvOp válasza nOvOp (#67233) üzenetére


nOvOp
senior tag

Az aláhúzás áthúzás akarna lenni...

(#67235) suste válasza nOvOp (#67233) üzenetére


suste
veterán

1: remélem szűz rendszerre raktad a mentést
2: lassú webes felületnél melyik webes felületre gondolsz? luci vagy 9092?
a 9092 akkor szokott lassú lenni, ha nincs nete a routernek (konfigurációtól függően ettől a rácsatlakozott eszközöknek még lehet!)
3: a BB buildnél lévő leírások LEDE-hez is jók: [link], vagy itt visszakeresve is nagyon sok infót találsz (sokszor leírtunk már szinte mindent :) )

(#67236) nOvOp válasza suste (#67235) üzenetére


nOvOp
senior tag

1. Mielőtt elkezdtem az általad leírtakat, csináltam egy factory resetet
2. Ezt közben javítottam, most jó a sebesség. (amúgy nem volt net és a lucira értettem)
3. Köszi, olvasgatom

(#67237) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

1043NDv2-ről nincs valakinek kapcsolási rajza?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#67238) SteveBeard válasza suste (#67232) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Még Alex build-jében használtam 1-wire eszközöket, akkor ezt a bootolás utáni indulást úgy oldottam meg, hogy az /etc/rc.local fájlban az exit 0 sor elé beillesztettem ezt a parancsot owfs -u /opt/1wire és ott működött.
Természetesen az elérési út Nálad más.

A sensorok hőmérséklet adatait pedig ezzel a paranccsal olvastam ki: SENSOR1=$(cat /opt/1wire/28.3711DF030000/temperature | awk '{printf "%3.2f\n",($0)}')

[ Szerkesztve ]

Steve

(#67239) suste válasza SteveBeard (#67238) üzenetére


suste
veterán

megoldottam rc.local nélkül a custom stat configban :)

(#67240) SteveBeard válasza suste (#67239) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Akkor jó, csak azt már nem írtad vagy nem láttam.

Steve

(#67241) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Amikor nemrég váltottam UPC modemet, a router IP címe 192.168.0.1-ről 1.1 végűre változott.
Most reseteltem a routert és visszaállt a 0.1-es végű IP.
Miután visszatöltöttem a beállításokat, ismét 1.1 lett.

Van ennek jelentősége?

Másik kérdés, hogy IP cím kiosztást pontosan melyik menü alatt lehet megcsinálni? Találtam többet is és összezavar: [link]

[ Szerkesztve ]

(#67242) nOvOp válasza suste (#67235) üzenetére


nOvOp
senior tag

Eddig a DDNS-t nem sikerült beállítanom, a noip.com-ot nem találom a felsorolásban.
Valamint a szűlüi felügyeletet sem. Adott MAC címet szeretném időközönként lekorlátozni napok, időintervallumok szerint.
Illetve a wifi-n valamiért gyengébb a hálózat. 100/100-as digi netem van. A korábbi WR741N wifin hozta a router a 80/90-et. A WR1043ND meg csak a 40/50-et (ami 2 szobával arréb már 27/46) és dlna és transmission leállítva. Mindkettő esetében a router mellett ültem. Van erre valami beállítás?

(#67243) Csabi1984 válasza nOvOp (#67242) üzenetére


Csabi1984
addikt

Furcsa az én 1043-as készülékem sem bír többet mint 40Mbit-et Wifin!

(#67244) nOvOp válasza Csabi1984 (#67243) üzenetére


nOvOp
senior tag

Mondjuk a 1080p filmeket viszi a TV wifin akadás nélkül. Az UHD-t már nem :)
Azért jó lenne, ha lenne valami beállítás, hogy ne csak madzagon tudjam kihasználni a sávszélességet.

(#67245) suste válasza nOvOp (#67242) üzenetére


suste
veterán

9092/setup/basic/firewall/parental control.
De én előtte frissiteném a 9092-t.

(#67246) bnorci71 válasza nOvOp (#67242) üzenetére


bnorci71
addikt

ha megnyugtat az én V4-em se tudott többet 50-60-nál :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67247) Multibit válasza bnorci71 (#67246) üzenetére


Multibit
veterán

és @darazzs

1. Mobil eszközökhöz bőven elég a 40-50 Mbps, a többihez ott a kábel!
2. Ha wifi-vel hajszoljátok a sebességet, akkor rossz routertípust választottatok.

[ Szerkesztve ]

(#67248) bnorci71 válasza Multibit (#67247) üzenetére


bnorci71
addikt

nem hajszolom csak az igért sebesség harmadát szeretném elérni a tizede helyett

érdekes a szolgáltató szar eszköze 5Ghz-n vigyorogva kitolja minden eszközre amivel lehetőségem volt kipróbálni 120Mbitet Lenovo Miix 320, iPhone SE

de ezt leírtam már nem egyszer, de még az is lehet valami csúnya interferncia van nálam csak nagyon nem tudok rájönni mi az, de ha megoldódik megosztom.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67249) vargalex válasza bnorci71 (#67248) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A 2,4 GHz-et nem szabad az 5 GHz-hez hasonlítani.
Ráadásul rengeteg mobil eszközben nincs engedélyezve 2,4 GHz-en a 40 MHz-es csatornaszélesség, így 65 Mbps kapcsolati sebességre képesek, míg 5 GHz-en engedélyezett, így 150 Mbps, vagy AC esetén még nagyobb kapcsolati sebesség érhető el.
Azaz, egyáltalán nem biztos, hogy a router a hunyó...

Alex

(#67250) bnorci71 válasza vargalex (#67249) üzenetére


bnorci71
addikt

kiveséztük ezt már sokszor, ti mondtátok mit, hogy állítsak a routeren, de 60Mbitnél nem jött ki rajta több 3 eszközön is próbálva illetve 4 mert a notiba 2 fajta wifi kártyával is

egyetlen dolog szól a nem router hiba mellett hogy egy másik Tp-linkkel ami máshol ment 80-90-el itt csak 20-30-t tudtunk elérni ezért jött szóba az interferencia

nem egy mérés/beállítás alapján mondom amit ki tudtam próbálni azon már rég túl vagyok, és nem csak én szórakoztam vele hanem informatikus is

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.