Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) Essejó válasza woodworm (#66044) üzenetére


Essejó
veterán

Hát a T szerelője kapásból felsorolta, hogy két W10 egy W7 és egy Synology meg egy rakás Wifi van bent.
Ez azért már nekem sok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66052) suste válasza woodworm (#66044) üzenetére


suste
veterán

A saját eszközükbe belátnak, így tudnak szórakozni a wifivel is.....

(#66053) Bacusuz


Bacusuz
őstag

akela91, Essejó, Bopeti 98!
Mikor leváltottam a TL-WR841N v7.2 routeremet, mert új és jóval nagyobb kecót vettünk + digi gyorsabb natre fizettünk elő, hát vettem egy Asus RT-AC56U routert.
Hááááát....közel nem hozta azt a jelerősséget, mint amit az uj lakásban mértem a régi routerrel.
Olvastam valahol, hogy a régi routerek erősebben sugározhattak, de az új szabványok szerint egyik sem lehet erősebb, így hiába várjuk, hogy besugározza a 2 fal után a kertet meg az emeleteket is.

Nálam az asusnak 2db 50cm-es főfalon kell átsugározni a hálószobához, ami távolságban max 6m.
Sajnos a gyári firmwareval minimális vételem volt ,el-el dobálta a wifit.
Végül egy Merlin alapú HGG CFW-t tettem fel.
Ezen a firmwaren a ha a gyári antenna jelerősség 100%-ra van állítva akkor a HGG-nél az csak 70%.
Amikor feljebb tekertem 100%-ra a hálóban is jó lett a vétel.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy egy régi erős routerhez sok új-drága cucc lemarad.
Kérdezzetek rá vásárlás előtt a milyen routert vegyek topicban.
Bocs hogy beleuga...

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66054) twingo16v válasza Bacusuz (#66053) üzenetére


twingo16v
tag

Nekem 1043v3-as routerem van!
Ennek gyengébb a wifije minta a korábbi 1043v1, és a 741nd v4-nek.
Pedig a mostanin, és a régebbieken is 9dBi-s antennák vannak.

Azt olvastam, hogy az EU kötelezi a gyártókat, hogy a hardver, és a szoftver tekintetében is tartsák be a régióknak előírt maximális adóteljesítményt.
Én a 1043v3-on LEDE-t használok, régiónak US van beállítva, de így is max 25dBi-t lehet beállítani adóteljesítménynek (ez a max US esetén).
Továbbá az EU kötelezni akarta a gyártókat, hogy ne lehessen harmadik féltől származó szoftvert feltenni (pl openwrt) mert azokban lehet "játszani" az adóteljesítménnyel.
Ebből az lett, hogy az egyéb firmware gyártók pl lede, dd-wrt, openwrt, stb. is korlátozzák az adóteljesítmény állítását a régiók szabványának megfelelően.

Egy barátom mondta, aki profi a Mikrotikek világában, hogy ha kell a wifi teljesítmény, vegyek Mikrotik wifis routert, mert ott kijárszható a régió korlátozás.

(#66055) woodworm válasza twingo16v (#66054) üzenetére


woodworm
veterán

A v1-es wifijének volt elég baja, bár lehet pont térerőben jól teljesített, a wdr 3600-as rosszabb valamivel. Ami piszok jól terül nálam, az a xiaomi mini, és mellé most már meglepetésre a padavanos 860l. Mondjuk ez utóbbit jelenleg nem egyszerű kivitelezni, de nálam openwrt-vel se volt rossz.

A custom fw tiltásának tudtommal nem az eu a zászlóvivője, hanem az usa.

(#66056) vargalex válasza woodworm (#66055) üzenetére


vargalex
Topikgazda

DIR-860L nálam is jól teljesít lefedettségben (és nálam sebességben is) LEDE alatt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66057) bnorci71


bnorci71
addikt

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66058) bnorci71


bnorci71
addikt

próbálom összehozni a wifi kiterjesztést
R1
WR1043ND v.4 LEDE-vel
R2
Tenda W316R

ez alapján a leírás alapján

az R2 scan és csatlakozásig minden egyértelmű, az R1-en átállítom "Hozzáférési Pont (WDS)"-re majd fent a felderítés és csatlakozás. Na onnantól az eszközök nem látják a hálózatot :(

A LEDE felületen ott a Master és Cliens szépen csak ép nem is látszik a hálózat

a 1043 előtt is Tp-Link volt azzal ugyan ezekkel a beállításokkal ment a dolog

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66059) vargalex válasza bnorci71 (#66058) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha az R2 a WDS kliens, akkor az R1-en miért akarsz wifi hálózatot felderíteni és csatlakozni hozzá? Nem az R2 csatlakozik az R1-re?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66060) bnorci71 válasza vargalex (#66059) üzenetére


bnorci71
addikt

én is így gondolnám logikusnak
de a leírásba így van

akkor ezt hagyjam ki? Ha átváltottam az R1-t hálózat megosztásra ott vége a beállításnak és működnie kell.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66061) bnorci71 válasza bnorci71 (#66060) üzenetére


bnorci71
addikt

nem akar összejönni így se

ami még érdekes az R2-t onnantól hogy felderítem a hálózatot és csatlakozok az R1-hez el se tudom érni a beállított IP címen

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66062) vargalex válasza bnorci71 (#66061) üzenetére


vargalex
Topikgazda

WDS esetén csak a kliensnél kell scannelni, az elsődleges oldalon elég beállítani, hogy ő AP+WDS. Viszont különböző chipsetek esetén ritkán jön össze a kapcsolat.

Alex

(#66063) bnorci71 válasza vargalex (#66062) üzenetére


bnorci71
addikt

értem
Ha jól nézem akkor a Tenda.ba Broadcom van a 1043Nd-be Qualcomm.
Amivel ment az Tp-Link WR841N volt, abba meg Atheros, úgy látszik akkor szerencsém volt.

Ami érdekes lehet csatlakozik a Tenda csak ép a Wifibe valami nagyon összekavarodik mert a notin van net az Iphone5s is látja a hálózatot csak csatlakozni nem tud hozzá.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66064) woodworm válasza bnorci71 (#66063) üzenetére


woodworm
veterán

A Qualcomm vs Atheros nem szerencse kérdése volt, hanem az atheros beolvasztásának következő lépcsőfoka történt meg a két chipset kiadása között.

(#66065) Headless válasza bnorci71 (#66063) üzenetére


Headless
őstag

841 és 1043 azonos típusú chipset qualcom ~ atheros ráadásul mindkettő ar71xx (mármint openwrt build target). Ha jól emlékszem. Viszont van a wds-en kívül más lehetőség aminek mennie kell, csak sajnos különböző alhálózat lesz. Vagyis a főhálózatból nem fogod elérni az alhálózaton lévő gépeket.

Ezt hívják sima repeater-nek, hogy ez hogy van a tenda-ba azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66066) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy 1043nd-m openwrt fw-vel. Vettem egy Foscam C1 Lite Wifi-s IP kamerát. Na már most úgy tudnám elvileg rá hackelni az itthoni hálómra, hogy megnyomom a kamerán a WPS gombot majd 60 mp-n belül a ruter elején található WPS-t gombot is megnyomom. Na de nem történik semmi, hiába nyomkodom. Hogy tudnám aktiválni ezt a WPS gombot?

(#66067) bnorci71 válasza woodworm (#66064) üzenetére


bnorci71
addikt

a WR841N Atheros ment a Tenda W316R Broadcommjával

most pedig a WR1043ND Qualcomm nem megy a Tenda W316R Broadcommal

ezért mondom ott szerencsém volt

Headless
az nem lenne gond, hogy nem érem el csak azért kel, hogy a garázsba kertbe is legyen hálózat
youtubon találtam HOW to-t a W316R-hez repeat mód beállításhoz csak érdekes mód az én routeremen nincs ilyen menü, frissítettem egy fw-t, de most sincs
na mindegy

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66068) woodworm válasza bnorci71 (#66067) üzenetére


woodworm
veterán

Nem olvastam vissza sokáig a szálat, de a 1043-ast írtad egyes routernek, ebből következtettem tévesen arra, hogy a 841-essel volt korábban párban.

(#66069) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, kiszemeltem egy ilyen routert. Pár kérdésem lenne. Felokosítva arra kellene, hogy távolról el tudjak érni egy kis FTP szervert pl DDNS-el. Iletve érdekelne, hogy közepesen zsúfolt WIFI környezetbe kb mennyi maximális sávszélesség hozható ki? Egy újabb intel 300mBit wlan kártya. ~100mBit kihozható lenne?

(#66070) suste válasza kmisi99 (#66069) üzenetére


suste
veterán

Nem akarsz sokat, csak majdnem a maximumot? :))
300 kapcsolatival a legideálisabb esetben megy át 100-120.

(#66071) nimfas válasza kmisi99 (#66069) üzenetére


nimfas
addikt

Belső hálón a rádugott USB-s winyón max 10-13 MB/s sebességet tud. Rádugott NAS-PC irányban 50-60MB/s, ha ez a sebesség elég akkor jó vétel. (Tplink 1043 v3)

Én próbáltam ismerőstől mit tud feltöltés szinten DDNS FTP kapcsolat), nas felől simán vitte az itthoni 60/40 MBit maximumát. (sacc 4 MB/s feltöltés)

Azt nem tudom hogy a rádugott 2,5" winyó mennyire fogná, terhelné le a routert, azt tudom míg a v1-es routeren futott a torrent korlátozás nélkül akkor 1,2 MB/s-re korlátozni kellett, mert fagyott a wifi része. (Amióta a nason fut a torrent is azóta 6 MB/s és nem kell limitálni a kapcsolatokat)

(#66072) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Hello!

Van egy ilyen routerem v2es és Gargoyle moddolt firmwarrel használom. De egyik nap elég érdekes dolog történt mégpedig a router más címet lát wan ip-nek mint ami valójában ő egy 100.as elejű címet ad meg és változtatja..
Más tapasztalt már ilyesmit? Sokadik reset után is ez a helyzet. Tanácstalan vagyok. :(

(#66073) woodworm válasza Zsolteecah (#66072) üzenetére


woodworm
veterán

A szolgáltatód natolni kezdett . Az ügyfélszolgálatot kell felhívni, hogy szeretnéd visszakapni a publikus ip-címedet, mert szükséged van rá.

(#66074) qqcqqc válasza Zsolteecah (#66072) üzenetére


qqcqqc
őstag

A szolgáltató NAT-olt.

(#66075) bnorci71


bnorci71
addikt

1043 V4 Lede

a miniDLNA amit tegnap letöltöttem nem adja hozzá a TV-n nem látszik, a szolgáltatások oldalon letiltottam.
újra engedélyeztem semmi eredménye. Újraindítottam erre a tizedét nem látja a TV a filmeknek.

most tölti befelé szép lassan, kíváncsi vagyok a végeredményre

Miért nem frissül magától?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66076) Zsolteecah válasza woodworm (#66073) üzenetére


Zsolteecah
tag

Mi pontosan ez a nat-olás? Köszi a választ.

(#66077) nimfas válasza Zsolteecah (#66076) üzenetére


nimfas
addikt

Mobiltelefonnál nem igazán lényeges, otthoni netnél ahol van pl kamera, nas. Ha azokat szeretnéd elérni távolról akkor natolt hálózat esetén nem fog menni, míg publikus IP esetén igen. Ez egy nagyon leegyszerűsített magyarázat volt. :)

(#66078) Headless válasza bnorci71 (#66075) üzenetére


Headless
őstag

Milyen fájlrendszeren vannak a filmek? Inotify támogatással lett forgatva az fw?

NTFS esetén nincs inotify, vagyis mappa változás követő.

Adatbázis felépítés lassú folyamat.

Letiltás/engedélyezés csak a bootolási folyamatkori indítást befolyásolja, de nem indítja, állítja le a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66079) krealon válasza Zsolteecah (#66076) üzenetére


krealon
veterán

"Mi pontosan ez a nat-olás?"

NAT = Network Address Translation (halozati cimforditas)
Ez az a muvelet, amit a router vegez a helyi halozat es az internetkapcsolat kozott (huh, ez nagyon konyhanyelvire sikeredett).

Szoval a lenyeg, hogy az internetszolgaltato egy darab publikus IP moge tobb klienst is besorol, igy sporolva a felhasznalhato publikus IPv4-es cimekkel.

Egy belso halozatrol inditott keres eseten (pl weblap megnyitasa), a router a cimforditasi tablazataba feljegyzi, hogy honnan-hova iranyul a kapcsolat, majd a kulso oldalon kicsereli a forras cimet (IP,port) egy kulso oldalon ervenyesre es igy kuldi el a cel fele. Amikor visszaerkezik a valasz, akkor NAT tabla alapjan visszacsereli a helyi cimre az adatcsomag fejleceben levo adatot, es tovabbitja a helyi gepnek.

Amikor kivulrol erkezik egy kapcsolodasi kerelem, ugy, hogy nincs ervenyes NAT bejegyzes ra, akkor a router nem tudja eldonteni, hogy melyik belso gepnek szol az adatcsomag, igy vagy eldobja mint ervenytelen (DROP) vagy egy uzenetben (ICMP 3, destination unreachable) visszautasitja (REJECT) azt.

A statikusan letrehozott NAT bejegyzest nevezik port-tovabbitasnak (port-forward), ekkor az adott kulso oldali portra erkezo adatcsomagok egy fix belso IP-re tovabbitodnak.

Letezik dinamukusan letrehozhato port-forward is, amit az Universal Plug and Play, NAT Port Mapping Protokol (UPnP, NAT-PMP) segitsegevel lehet elvegzni.
Mivel ez a protokol nem tesz lehetove hitelesitest (authentication), igy boldog-boldogtalan (akar virusok is) hasznalatba vehetik, igy a hasznalata veszelyes.

(#66080) bnorci71 válasza Headless (#66078) üzenetére


bnorci71
addikt

linuxra van formázva eddig működött

Inotify támogatással lett forgatva az fw?
na ezt nem értem :(

azt észrevettem, hogy lassú, de azért az új fájlokat hozzáadni nem 1nap,
lefut időnként a frissítés vagy ez hogy működik?

értem akkor csak a reboot a megoldás ilyenkor

ha kivettem a pipát az engedélyezésből rögtön azt írta a szolgáltatás nem aktív és a TV se látta a mDLNA szervert

most ránéztem amit reggel 8-kor fejezett be a transmission azon kívül minden megvan

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66081) vargalex válasza bnorci71 (#66080) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az inotify támogatás már elég régóta alapértelmezetten be van kapcsolva a kernelben, így LEDE alatt is.
Ez annyit jelent, hogy ha engedélyezed a MiniDLNA-ban is, akkor a kernel értesíti a MiniDLNA-t ha új file kerül az érintett mappákba.
Ugye a MiniDLNA adatbázisát a HDD-n található mappára állítottad, nem hagytad a RAMdrive-n?

Alex

(#66082) bnorci71 válasza vargalex (#66081) üzenetére


bnorci71
addikt

nem állítottam én sehová anno, de a ramba van ha jól gondolom ebből

(B)/var/run/minidlna(/B)

akkor állítsam át mondjuk?

/mnt -re

ja tegnap este filmnézés közbe dobta el az egész szolgáltatást, most is azt írja LEDE 0hang 0film stb

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66083) vargalex válasza bnorci71 (#66082) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, onnan célszerű valami egyéb mappába állítani (én külön könyvtárat csinálnék neki, pl. /mnt/minidlna). Ide mehet az adatbázis és a log is. A /var-al az a baj, hogy az a RAM fele és ha sok média file-od van, akkor az adatbázis simán betelítheti. Ekkor áll le a szolgáltatás.
Illetve swap sem árt nagy adatbázis esetén.

Alex

(#66084) Hevesjeges


Hevesjeges
csendes tag

Hat éve vásároltam TP-Link 1043ND v1 routeremet. Hat gondtalan év volt,a problémák most adódtak: Korábban a letöltött torrentett simán vissza tudtam tölteni több MB/ seccel, most 1-3kb/ sec a visszatöltés.
Win 7 van a gépen.engedélyeztem az otthoni csoportban a hálózat felderítést, a tűzfalon a kivételekhez hozzáadtam az utorrenben szereplő portot.
Sajnos a router beállításához nagyon buta vagyok.Nem tudom, hogyan nyissak portot / hiába adtam hozzá a torrentben szereplő portot,Port Fowarling Tester szerint nem nyitott a port/.Ha segítenétek,hogyan csináljam, nagyon megköszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#66085) vargalex válasza Hevesjeges (#66084) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egyáltalán publikus IP-t kapsz a WAN oldalra?

Alex

(#66086) Hevesjeges válasza vargalex (#66085) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Wan oldalon szerepel IP cím, tőle jobbra még szerepel PPPoE (Connected on Demand)
Előre is köszönöm, hogy segítesz.

(#66087) vargalex válasza Hevesjeges (#66086) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha van kapcsolatod, akkor a webes felületen a WAN-nál mindenképpen látsz IP címet. A kérdés az, hogy az publikus, vagy privát cím-e. Nézd meg, hogy egyezik-e az ezen az oldalon láthatóval.

Alex

(#66088) Hevesjeges válasza vargalex (#66087) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Nem egyezik!
WAN-nál az IP cím 100 az első három számjegy.
A megadott linken:85. a kezdő.

(#66089) vargalex válasza Hevesjeges (#66088) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor valószínűleg ez a probléma. Telefonálj a szolgáltatónak (Digi, illetve Telekom használja leginkább ezt a tartományt NAT esetén), hogy neked szükséged van a publikus IP címre.

Alex

(#66090) Hevesjeges válasza vargalex (#66089) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Felvettem a DIGI-vel a kapcsolatot,azt mondták, hogy 72 órán belül megszüntetik a NAT és küldenek róla SMS-t. Ha megszűnik a NAT ismét jelentkezem, hogy a továbbiakban mit kell állítanom a routerban.
Nagyon hálás vagyok a segítségedért.

(#66091) Hevesjeges


Hevesjeges
csendes tag

Digitől megkaptam az sms-t. Számítógépet és routert újra indítottam. Most az IP címek egyeznek. Sajnos változatlanul passzív vagyok.Az open port check üzenete:Error: I could not see your service on .........
Fogalmam sincs, hogyan tovább.

(#66092) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

van ket problemam:

1) van egy 1043 v2 es egy 542G v7 routerem, mindketto gyari szofttal. Azt szeretnem, hogy az 542 legyen wifin a 1043 kliense. Ha jol gugliztam, akkor WDS bridge kell neki, a kliensen bekapcsolom, beirom a 1043 MAC cimet, majd semmi nem tortenik.

2) a 1043-on hasznalnam a ceges gepet, de a VPN egy csomoszor ledob, random idokozonkent, a routerben amiket lattam logot meg OWRT alatt nem sokat segitettek. Ezert is akarom az 1) pontot kiepiteni, hogy talan ugy menni fog. Ha az 542-n keresztul megy a VPN, akkor stabil (leszamitva maganak az 542-nek a wifijet, de az most mellekes). Van valakinek otlete ezekre?

(#66093) vargalex válasza Hevesjeges (#66091) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan hogy állítottad be a port továbbítást?

Alex

(#66094) Hevesjeges válasza vargalex (#66093) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

A Virtual Servesnél az AD new-re kattintva,az utorrentben szereplő portot hozzáadtam.

(#66095) vargalex válasza Hevesjeges (#66094) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondoltam mutatsz egy képet róla...
Belső IP-t jót adtál meg? Illetve belső portot is?

Alex

(#66096) koala69 válasza PaKARet (#65029) üzenetére


koala69
tag

Szia, nem tudnal segiteni valami leirassal, linkkel, hogy hogyan sikerult a transmission installalasa 1043/dd wrt-re? Tobb modszert is kiprobaltam, de vagy "gateway not set" hibanal nem jutok tovabb az egyik modszernel, vagy az a routerrre masolt file installalasanal " file not found" errorig jutok....
Elore is koszonok minden segitseget!!!

(#66097) Hevesjeges válasza vargalex (#66095) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Privátban küldtem fényképet.

(#66098) nimfas


nimfas
addikt

1043 v3 jelenleg rooter FW van rajta. (eddig stickes net volt, de vettem egy mobilnetes routert) Szeretném suste FW-re cserélni a szoftvert egy sima telepítéssel menni fog vagy van valami csapda?

(#66099) Szabadh


Szabadh
tag

Sziasztok.
Lassan én is csatlakozok ehhez forumhoz. Sok kipróbált router után visszatérek a tp-link hez. A napokban meg is veszem.
Annyi kérdésem lenne, hogy V3-vagy V4 est vegyek.
Open wrt, vagy dd wrt gondoltám rátenni.
Melyikkel járok jobban? Nem kell semmi extra nekem, csak stabil működés, és jó hatótávolság

(#66100) bnorci71 válasza Szabadh (#66099) üzenetére


bnorci71
addikt

új boltban már csak v.4 arra csak LEDE megy

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.