Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) csabors


csabors
tag

Sziasztok! Szeretném wifi erősségét nővelni ezért nagyobb teljesítményű antenna beszerzésén gondoltam. Mindhárom antennát cserélni kell?

Üdv:

Nikon

(#67752) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Adott WDR4300 router.

Mostanában elég gyakran megszakad a WIFI, mindig újra kell(ett) indítani a routert.... Viszont a kábeles kapcsolat rendben van. A másik fórumban a topikgazda azt mondta, hogy az elektrolit kondik kiszáradnak... Lehet beszerezni valahonnan kondikat és milyen fajtákat? Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#67753) szemmelver válasza Viperator (#67752) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Szia!

Ali, ebay, nagyon olcsók. én rendeltem már és már fél éve hibátlanul üzemel a kondi. Nekem nem routerhez kellett de ez lényegtelen.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#67754) Viperator válasza szemmelver (#67753) üzenetére


Viperator
őstag

Nem vagyok elektroműszerész, de milyen fajtákat érdemes beszerezni?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#67755) vargalex válasza Viperator (#67752) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A másik topicban (tl-wdr4300) 1043nd-t írtál, mikor rákérdeztem, hogy akkor miért oda, akkor javítottad, hogy valóban 4300-ról van szó. Választ is kaptál, miért kellett ide is beírni? Ráadásul ontopic-ban... Át is rakjam off-ba.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67756) Viperator válasza vargalex (#67755) üzenetére


Viperator
őstag

Ahogy utánanéztem ott, hogy itt írnak a kondikról és ezért jöttem ide....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#67757) vargalex válasza Viperator (#67756) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De kaptál választ is, ezért nem értem...

Alex

(#67758) tlac válasza szemmelver (#67753) üzenetére


tlac
nagyúr

nem kell ehhez Kínáig menni, bemegy egy elektronikai boltba és kicsit drágábban megveszi helyben

[ Szerkesztve ]

(#67759) suste válasza Viperator (#67754) üzenetére


suste
veterán

a fajtát/típust/feszültséget/stb meg vagy megnézed netes képeken, vagy szétszeded és megnézed (rá van írva:) )
ezek nem arany árban vannak, szóval tényleg kár kínából várni, inkább menj be egy boltba itthon

[ Szerkesztve ]

(#67760) ballimr


ballimr
csendes tag

Dd-wrt nel, hogy kell beallitani az internet megosztast? Hiaba csatlakozok wifin a routerra, nincs internet.

(#67761) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Pár éve van nekem egy WR1043 V3-as routerem, és úgy gondoltam pár napja, hogy felrakom rá az Openwrt. Mindent a leírások szerint csináltam, de nem sikerül belépnem. Vezetékes net van, pingelni megtudom a 192.168.1.1-es IP címen.
Kipróbáltam ezt is: "A TP-Link 1043nd típusú router esetén a QSS gombot használhatjuk erre a célra. A failsafe mód indításához szükséges lépések:
- a routerhez csatlakoztatott gép IP címét állítsuk 192.168.1.2-re, az alhálózati maszkot 255.255.255.0-ra
- indítsuk újra a routert (áramtalanítsuk, majd csatlakoztassuk újra a tápegységet
- a megfelelő pillanatban nyomjuk meg, vagy tartsuk nyomva az előre beállított gombot. Ez a pillanat a TP-Link routeren az, amikor elkezd villogni a sys LED. Miután megnyomtuk a QSS gombot, a sys LED elkezd sokkal gyorsabban villogni, erről tudjuk, hogy sikerült belépni a helyreállító módba.
Ezután telnet segítségével csatlakoznunk kell a routerhez, mely a 192.168.1.1-es alapértelmezett IP címre állt vissza. Sem felhasználónevet, sem jelszót nem kér, hanem rootként beléptet. Bejelentkezéskor ugyanúgy kiírja az OpenWRT verziószámát, a kódnevet, a receptet, illetve figyelmeztet, hogy állítsunk be jelszót a root felhasználónak."

De nem jött be. Nem hiszem, hogy valamit kihagytam, de bármi előfordulhat. A gépen Win10 van, nem tudom, ez számít-e valamit.
Már semmi ötletem sincs. Variáltam az IP címeket a gépen, Telnetben, tűzfalat kapcsolgattam, de nem sikerült belépnem.
Eddig nagyon úgy néz ki, hogy lett egy villogó szobadíszem, amivel csak netet tudok megosztani (beállítáok nélkül).
Ha valaki tud valamilyen megoldást, nagyon megköszönném a segítségét. :R

[ Szerkesztve ]

(#67762) suste válasza Buckey (#67761) üzenetére


suste
veterán

ha működik (oszt ip-t és dhcp-s netet), akkor tuti csak user error
másik gép, másik oprendszer, másik böngésző?

(#67763) Buckey válasza suste (#67762) üzenetére


Buckey
senior tag

Megpróbálom win7-tel és másik böngészőből.
Mondjuk Telnet ezt írja hibának: Network error: Connection refused

Netet egy T-Home-s Gateway-ből kap. Lehet, hogy nem oszt DHCP-t?
Valahogy meg tudom nézni így?

szerk.: Firefoxból sem működik és megpingeltem a HGW-t, de Destantion host unreachable jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#67764) vargalex válasza Buckey (#67761) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha tudod ping-elni és oszt is IP-t, ráadásul net is van rajta keresztül, akkor valószínűleg trunk firmware-t tettél fel rá. Az nem tartalmazza a webes felületet. Ha adsz egy pontos linket, hogy mi került rá, abból meg lehet mondani.
SSH-n viszont el tudod érni a routert.

Ha a fentiek igazak, akkor SSH-n bejelentkezve 2 lehetőséged van:

1. Telepíteni és indítani a webes felületet:

opkg update
opkg install luci
/etc/init.d/uhttpd start

2. Olyan verziót feltenni, ami tartalmazza a webes felületet. Ehhez a LEDE 17.01.4-et ajánlanám:

wget -O /tmp/firmware.bin https://downloads.lede-project.org/releases/17.01.4/targets/ar71xx/generic/lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v3-squashfs-sysupgrade.bin
sysupgrade -n /tmp/firmware.bin

Ezek után a http://192.168.1.1 URL-en be kell, hogy jöjjön a webes felület (a második esetben a router újra is fog indulni).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67765) Buckey válasza vargalex (#67764) üzenetére


Buckey
senior tag

Innen töltöttem le: https://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v3-squashfs-sysupgrade.bin

Ha viszont tartalmazza az SSH-n való belépést, akkor mi a felhasználónév és a jelszó?
Vagy ennyire béna vagyok? :F

(#67766) Headless válasza Buckey (#67765) üzenetére


Headless
őstag

Amíg nincs beállítva jelszó telneten éred el utána passwd parancsal létrehozod a jelszót reboot és onnantól az a root jelszavad.
De telneten is telepítheted a luci-t. Utána luci úgyis figyelmeztet, hogy adj meg jelszót.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#67767) Buckey válasza Headless (#67766) üzenetére


Buckey
senior tag

De nem sikerült Telneten sem belépnem, nevet, jelszót beírnom, elutasít (Network error: Connection refused). Már előszedtem a régi Win7-es gépet, de azon sem.

Szerkesztés:
Próba szerencse alapon a root névvel sikerült belépnem.
Most ezt írja ki: root@OpenWrt:~#
Gondolom, most kell telepítenem a Luci-t. (inkább kérdezek)

[ Szerkesztve ]

(#67768) gduck válasza Buckey (#67765) üzenetére


gduck
addikt

Ha gyári software volt rajta, akkor a factory image kellett volna a sysupgrade helyett ...

Szerintem failsafe módban TFTP-vel tudod helyrehozni...

Amúgy előtte SSH-val próbálkozzál, ne TELNET-tel!

[ Szerkesztve ]

(#67769) Buckey válasza gduck (#67768) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, gyári volt. Ezt sajnos nem olvastam. :F

Szerkesztés: Sikerült bejutnom, Luci fent van. :C
Ha még magyarítani is lehetne, vagy estleg kedves vargalex, a linkelt LEDE az magyar?
Mert azért csináltam mindezt, ogy a routerem kliens módban működjön (wifit vesz és csak vezetéken adja tovább). Gyárival nem tudtam megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#67770) dr_ace


dr_ace
aktív tag

Sziasztok, TL-WR1043ND routert lehet még kapni valahol Pesten? Rendeltem az ipontól tegnap, de ma amikor átvettem kiderült hogy nem 1043ND hanem 1043N, tehát nincs rajta USB, pedig nekem az kéne. Azt mondták, hogy a 1043ND kifutott, nem lesz már belőle :( ... de gondoltam hátha tudtok olyan boltról, ahol maradt még készleten :F

(#67771) vargalex válasza gduck (#67768) üzenetére


vargalex
Topikgazda

TP-Link-el ilyen szempontból szerencséje volt a kollégának. Ugyanis itt a factory firmware kb. egy 0-val feltöltött sysupgrade.
Másrészt már elég régen SSH-n érhető el alapban a router (nem véletlenül írtam azt) root felhasználónévvel és jelszó nélkül, nem telneten.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67772) tlac válasza dr_ace (#67770) üzenetére


tlac
nagyúr

emag

(#67773) vargalex válasza Buckey (#67769) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, lehet magyarítani. A System-Software fülön a packages update után megtalálod, de egyébként SSH-n bejelentkezve is felteheted:

opkg update
opkg install luci-i18n-base-hu luci-i18n-firewall-hu

Alex

(#67774) dr_ace válasza tlac (#67772) üzenetére


dr_ace
aktív tag

köszi, megpróbálom, bár még sosem rendeltem onnan, nem tudom mennyire megbízható.

(#67775) Buckey válasza vargalex (#67773) üzenetére


Buckey
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R
Igen, szerencsém volt ezek szerint.
Megcsináltam a magyarítást, ahogy Mester írta! :R
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R
Már elszállt az önbizalmam, egyedül már nem merek belenyúlni.

Mondjuk a LEDE-t nem mertem megpróbálni, mondjuk már magamtól nem is merem. Örülök, hogy már be tudok lépni. (az SSH bejelentkezés után kell bemásolni linkelt parancssort és Enter, ha jól sejtem)

[ Szerkesztve ]

(#67776) vargalex válasza Buckey (#67775) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igazán nincs mit!

Igen, SSH-n bejelentkezve kell futtatni a parancsokat.

Alex

(#67777) vargalex válasza Headless (#67766) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most nézem, hogy nem jó helyre válaszoltam a telnet-es észrevételemet. Most már mindegy. :)
Amúgy megkerestem, egész pontosan 2015.09.07 óta nincs telnet, jelszómentes SSH van helyette.

Alex

(#67778) Buckey válasza vargalex (#67776) üzenetére


Buckey
senior tag

Rendben, köszönöm! :R

(#67779) vargalex válasza Buckey (#67778) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most, hogy van már webes felületed, a LEDE firmware-t letöltheted gépre is és a webes felületen felrakharod, mint firmware frissítést. Nem kell hozzá parancssor.

Alex

(#67780) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

1. Média, pontosabban fájlszerverként szeretném beállítani a V4-es routerem, gyári FW-el és egy 1 terrás vinyóval. Itthoni használatra. Jelenleg anroidról meg is minden az ES File explorerrel, de won10 alól csak annyit értem el, hogy látom a fájlokat, de nem nyitja meg a gép őket. Mindent beállítottam, minden engedélyezve van. Hosszú távon a cél az lenne, hogy a torrent a gépen ide töltsön le, majd a lakásban bárhol- bármiről elérjem a hálózati meghajtót és egy filmet, egy zenét le tudjak játszani mindenen.
2. Torrentezés a routerrel csak alternatív fw-el elérhető? LEDE volt rajta, de nekem egy kicsit túl bonyolult. Annyit azért nem ér, hogy megbonyolítsam a saját életem miatta....

(#67781) suste válasza v.attis (#67780) üzenetére


suste
veterán

1: ha az android alatt megy minden, akkot nekem egyértelműnek tűnik, hogy a WIN a hibás, és nem a router :)
PC-torrent -> Router-HDD azért nem célszerű szerintem, mert a seedelés elég macerás, ráadásul feleslegesen terheled a hálózatod a PC-Router forgalommal.Ha ráadásul mindezt wifin szeretnéd, akkor az meg önsanyargatás:)

2: Router torrentezés csak CFW-vel megy. Az Openwrt/Lede webes felület (luci) nem annyira bonyolult mint első látásra gondolod. Sőt ha kicsit megpróbálod megérteni a router működését (WAN-LAN interfészek), akkor rájösz, hogy sokkal logikusabb és ráadásul még sokkal szabadabban is variálható/bővíthető.
Az szokta az embereket megzavarni, hogy a gyári fw-kben a WAN-t és a LAN-t teljesen külön kezelik, miközben ezek mind egyenrangú interfészek, és csak a beállításuk különbözteti meg őket (és a luci így is kezeli :) )
Ha már egyszer fent volt a lede, és torrentezni akarsz, akkor nagy hiba volt pánikszerűen visszarakni a gyárit, inkább kicsit olvasni kellett volna, mert nagyon sok segítség van itt a fórumon.... (ráadásul már minden többször ismételve :DDD )

(#67782) Marci112233 válasza v.attis (#67780) üzenetére


Marci112233
őstag

Üdv!

Nekem is V4-es routerem van és laptopon madzag nélkül elérem ami a gépen van gond nélkül, úgy hogy nincs a routerre kötve egy HDD sem. Egyszerűen belső hálón megy a dolog, és csak simán megosztottam a azokat a mappákat amiket el akarok érni a két gép közt. Így nézek filmet is mostanában és gond nélkül megy így is, hiába az asztali gépen van a fájl. Persez ehhez adott mappán jobb klikk és hozzáférés megadásánál engedélyezem a megtekintést és szerkesztést. (Otthoni csoport)
Egyszóval egyszerűbb egyből a gépre tölteni a dolgokat és onnan megosztani otthoni csoportban. Gondolom a gép madzagon csatlakozik a roueterr, így mennie kell a dolognak mert nekem is az asztali gép madzagon kapja a netet, de a laptop wifin. Így a fájl megosztás is gyerekjáték.
Mivel amelyik mappába töltöm le az torrenteket, így abba akármi új kerül a laptopon már látom is, mert az a mappa meg van osztva. Sőt a laptopon is meg van osztva ugyanúgy a torrent letöltési mappája, ha netán oda szedek le valamit akkor azt nem kell az asztali gépre is leszedni vagy pendrive-on átvinni ha szükségem van rá ott is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#67783) v.attis válasza suste (#67781) üzenetére


v.attis
őstag

Az a gond a cfw-vel, hogy viszonylag kevés időm van "megtanulni". Azért lehet rá adom a fejem, majd meglátom. A linuxot is tanulgattam egy időben, de szabad idő hiányában kénytelen voltam feladni.

(#67784) v.attis válasza Marci112233 (#67782) üzenetére


v.attis
őstag

De én nem akarom járatni a gépet, ha lehet. Pontosabban olyan esetekben amikor csak egy filmet akarok megnézni, egy-két zenét akarok meghallgatni akkor az rendelkezésre álljon azonnal, nem kell gép, csak egy héten egyszer... /mondjuk ez meg kizárólag úgy működne, ha a routeren menne a torrent kliens, ergó cfw-vel.../

(#67785) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok abban szeretném kérni a segítségeteket,hogy miben különbözik a TP-link1043ND v2 illetve a Tplink Archer C7 között? Azt értem,hogy 2.4GHZ meg 5GHZ de ezen kívül mi mert közel 10-12.000 Ft a különbség közöttük?

(#67786) suste válasza Csabi1984 (#67785) üzenetére


suste
veterán

Pedig kb ennyi, főleg gyári fw-vel.
CFW-vel számíthat a +64MB RAM, de ott a swap lehetőség.
A +usb meg megoldható hubbal.
Sajnos a tplink is elszállt az árakkal :(.

(#67787) suste válasza v.attis (#67783) üzenetére


suste
veterán

Esetleg próbáld ki a mi webfelületünket, ott szerintem sok segítség/egyszerűsítés van, és az az alapconfig is egy gyári logikához hasonló oldalon végezhető. LEDE-re is jó!

(#67788) Csabi1984 válasza suste (#67786) üzenetére


Csabi1984
addikt

Esetleg lehet eltérés a Vezeték nélküli hálózat teljesítményben előny a c7 javára?
Illetve jobb lenne egy Asus?

(#67789) Marci112233 válasza v.attis (#67784) üzenetére


Marci112233
őstag

Az más helyzet. Nekem minden nap reggeltől estig megy az asztali gép, így nem gond a belső hálózat sem. Nekem az elsődleges az asztali gép, és másodlagos a laptop.(Sokszor a laptopot akkor használom mikor fater leül az asztali gép elé interneten böngészni.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#67790) suste válasza Csabi1984 (#67788) üzenetére


suste
veterán

Ha a 2,4ghz-re gondolsz: 3x külső VS 3x belső antenna. Szóval inkább rosszabb a józan paraszti logika szerint. Bár a C5 meglepett engem is anno...

(#67791) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Mi a különbség a V4 és V5 között?
Azt tudom hogy a V5-ön nem levehetők az antennák.

Melyiket érdemesebb vásárolni?
Azt néztem hogy gyári fw-eket gyakorlatilag egyikhez se csinálnak már nagyon...
szomorú.

(#67792) gduck válasza tothjozsi96 (#67791) üzenetére


gduck
addikt

V5-ön nem levehető az antenna és nincs USB port! V4 már nem sok helyen van.

(#67793) suste válasza tothjozsi96 (#67791) üzenetére


suste
veterán

Összefoglaló + van kereső is. A v5 elég friss...

(#67794) hm15


hm15
senior tag

Adva van egy naprakész Windows 10 OS és egy 1043ND v4. USB fájlmegosztást szeretnék, Windows elérésnél alábbi habüzenetet kapom:

Erre csak az W10-en belüli SMB V1 rendszerű ügyfél visszakapcsolása segít, vagy létezik egyéb megoldás is?

(#67795) Martin Eden


Martin Eden
tag

Üdv Mindenkinek!

Sok éve használok elégedettem egy v1-es 1043-ast, a kezdetektől DD-WRT van rajta. Nemrég szembesültem vele, hogy az októberben ráfrissített v3.0-r33555 verziót nem tudom tovább upgrade-lni, s mint kiderült, downgradelni sem. Rendületlenül gugli-zva is csak ezt a keveset találtam: [link]
Ez még egy picit korábbi verzióról szól (szeptemberi), de már ugyanez a probléma, valami félrement ekkor, parancssoros trükközést írt BrainSlayer a javításra. Végig is próbálgattam mindent, el is jutok az utolsó pontig, csakhogy ami a kevés sorstársamnál működött, az nálam nem. Egyszerűek a lépések pedig:
1. enable ssh on your device
2. copy factory-to-ddwrt.bin to /tmp
3 dd if=/dev/mtdblock6 of=/tmp/boot.bin bs=1 count=131072
4. cd /tmp cat factory-to-ddwrt.bin >> boot.bin
5. mtd -f write boot.bin fullflash
6. reboot

(ez egy v2-es verzióhoz szól, nálam csak annyiban más, hogy az mtdblock7 a fullflash partíció).
Az ötödik lépés után ezt kapom:
root@DD-WRT:/tmp# mtd -f write boot.bin fullflash
Unlocking fullflash ...
Could not unlock MTD device: fullflash
fullflash: Not supported
Writing from boot.bin to fullflash ... [w]

Ez mondjuk másnál is volt így, de elvileg itt néhány percig a w/e/w/e... váltakozást kellene látnom, majd ha befejezte, jöhetne a reboot. Szintén topikban írták, hogy volt, akinek csak sokadik futtatásra indult el, de nálam számtalan után is mindig csak egyszer jelenik meg az "e", aztán jön a "w", kb. 1 másodperc az egész és már újra promptnál vagyok.
A verzióm meg be van ragadva...

(#67796) vargalex válasza Martin Eden (#67795) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem használok DD-Wrt-t, de miért kell a bootloader partíciót is írni? Elég veszélyes művelet, ha közben történik valami.
Persze lehet, hogy a linux partíciót véletlenül read only-nak jelölte. Viszont a kimenetből úgy tűnik, hogy a fullflash partíció is (legalábbis nálad). Én bootloader alól soros porton (esetleg tftp-n, ha viszonylag friss bootloader van rajta) tenném fel.

Alex

(#67797) Martin Eden válasza vargalex (#67796) üzenetére


Martin Eden
tag

Brainslayer (a ddwrt fejlesztője ennyit írt):
"the issue i described with the last firmware release and the missdetected partition size does not just apply to the archer c7. alot of tplink devices are affected. this has been fixed with the newest but causes now upgrading troubles "
A megoldásra meg azt, amit próbáltam:

"sure. no problem. but you need to know the bootloader size which is different for many devices. so here is a sample for a device with a 128 kb bootloader (you can find out the bootloader size by dumping the fullflash partition and looking for kernel start with a hex editor. the offset of the kernel/firmware is the size of the bootloader.
the following sample assumes that /dev/mtdblock6 is the fullflash partition. so check /proc/mtd before starting

1.
enable ssh on your device
2.
copy factory-to-ddwrt.bin to /tmp
3
dd if=/dev/mtdblock6 of=/tmp/boot.bin bs=1 count=131072
4.
cd /tmp
cat factory-to-ddwrt.bin >> boot.bin
5
mtd -f write boot.bin fullflash
6.
reboot"

De ez a módszer úgy tűnik nem vált be nekem...

Talán megpróbálom majd a tftp-t, ahogy javasoltad.

(#67798) Buckey válasza vargalex (#67779) üzenetére


Buckey
senior tag

Oh, köszönöm, akkor mindjárt nekiállok. :R

(#67799) Buckey válasza Buckey (#67798) üzenetére


Buckey
senior tag

Türelmes ember hírében állok, de meddig tart a frissítés? :F
Kb. 1,5 órája csak frissít, kérem várjak. Várok én, de ez már nekem sok. :Y
Pedig onnan szedtem le és ugyan azt, ami a linkben szerepelt.

(#67800) qqcqqc válasza Buckey (#67799) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az nagyon sok. Nekem ilyen akkor fordult elő, amikor nem a lan1-es portra volt dugva az a gép, amiről frissítést elindítottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.