Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) Buckey válasza qqcqqc (#67800) üzenetére


Buckey
senior tag

Pedig abban van.
Még mindig várok.
De szerintem valami nem jó. Kilépni, kikapcsolni nem merem, de ezek szerint lehet, hogy már mindegy. :F

(#67802) vargalex válasza Buckey (#67801) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pár másodperc alatt meg kell történnie a frissítésnek. Nem állítottál be másik LAN IP-t? Mert akkor frissítés után (ha nem tartottad meg a beállításokat) visszaáll 192.168.1.1-re.
Az egyébként teljesen mindegy, hogy melyik lan porton vagy...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67803) Buckey válasza vargalex (#67802) üzenetére


Buckey
senior tag

Ilyeneket nem állítottam, mert minden működött.
Egyedül a WIFI nevét, titkosítását és jelszavát változtattam meg.

No, meg kipróbáltam, hogy mint acces point működik-e, de azt ugyanúgy vissza is állítottam.

De még várok, ahogy írja, nem akarok valamit még jobban elcseszni. De szerintem itt már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#67804) Cadal


Cadal
őstag

Srácok!

Régóta van egy TL-WR1043ND routerem (Firmware Version: 3.13.15 Build 140319 Rel.41339n Hardware Version: WR1043ND v1). Diginél vagyok net előfizető és ma bekötettem az 500/100-as internetjüket és a routeren csak 100/100 jön keresztül. Kábelek jók, mert ha csak a routert hagyom ki és egy kicsi UTP toldóval kötöm össze a gépet és a bejövő UTP kábelt (és létrehozok neki nyilván egy új kapcsolatot) akkor megy az 500-as letöltés. Kell esetleg valamit állítanom a routerben, hogy működjön rendesen az adatátvitel? Ez a router elvileg tudja a gigabitet, szóval szerintem működnie kellene.. :F
A gépben a hálózati kapcsolat 1.0 Gbps-t ír ki!

(#67805) vargalex válasza Cadal (#67804) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ennyit tud NAT-olni az eszköz a gyári firmware-val. Persze, gigabites portjai vannak, de a hardware NAT hiánya (összefoglalóban benne van) miatt CPU korlátba ütközik. Elvileg FastPath patch-elt LEDE-vel mehet akár 500 Mbps is.

Alex

(#67806) Tibor691 válasza dr_ace (#67770) üzenetére


Tibor691
tag

Megerősítem a fórumtársunk válaszát.

Az emagban valóban TP- LINK TL-WR1043ND V4 verzió kapható. Hétfőn rendeltem és ma kézhez is kaptam.
Valóban v4 verzió: levehető antennás USB portos 12V-os AC adapterrel.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#67807) hm15 válasza hm15 (#67794) üzenetére


hm15
senior tag

Erre valaki? Elérem Windows 10-ben visszakapcsolt SMB1-gyel, de állítólag ezt biztonsági problémák miatt a Microsoft későbbiekben kivezeti.

(#67808) Buckey válasza Buckey (#67803) üzenetére


Buckey
senior tag

Idáig vártam, tegnap óta. Leállítottam a programot, de belépni nem tudok már. Olyan, mintha nem lenne csatlakoztatva. Újraindítottam a gépet, hátha, de az sem segített. A routert is újraindítottam, reseteltem is, de belépni nem tudok, netet sem ad. LED-ek világítanak, mintha minden rendben lenne, de belépni nem tudok, net nincs.
Azt hiszem, kuka lett. :W

(#67809) Tamás88 válasza Buckey (#67808) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Egyik routeremmel pont ugyanez lett. ráadásul a hátsó gombok sem működnek (csak a ki-bekapcs gomb), ráadásul gyári fw-vel. Persze másnap egy 1043N V5-re lett lecserélve, azóta atomstabil, és egyszer sem ment el a wifi (oda meg nem kell az usb).

(#67810) vargalex válasza Buckey (#67808) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem kap IP-t a géped? Biztosan jó firmware-t tettél fel és ezt a firmware upgrade oldalon tetted?
Esetleg próbáld meg a tftp recovery-t.

Alex

(#67811) gduck válasza Cadal (#67804) üzenetére


gduck
addikt

Ahogy vargalex is írta, custom firmware kell rá! Egy kis segítség ;)

[ Szerkesztve ]

(#67812) Buckey válasza vargalex (#67810) üzenetére


Buckey
senior tag

Úgy néz ki, hogy nem kap. A Hálózati kapcsolatoknál is "Nem azonosított hálózat"-ot ír.
Azt tettem fel, ami a linkben volt és ott tettem fel.
Ez a tftp recovery hogy néz ki?

(#67813) Cadal válasza gduck (#67811) üzenetére


Cadal
őstag

No, erre lehet rápróbálok. Igaz közben kértem tanácsot a milyen routert topikban is cserére. De megérdemel egy próbát az öreg 1043-as. :-)

Köszönöm! Alexnek is! :R

[ Szerkesztve ]

(#67814) Cadal válasza gduck (#67811) üzenetére


Cadal
őstag

Feltettem, működik is. viszont nem találom, hol tudom a hálózati nyomtatómat beállítani? Eddig a gyári fw-er azt a funkciót használtam és használnám ezután is!

(#67815) vargalex válasza Cadal (#67814) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Biztos hálózati nyomtatóról van szó? Ugyanis annak semmi köze a routerhez. Ha viszont USB-n routerhez csatlakoztatott nyomtatót akarsz megosztani, akkor az itt egy kicsit máshogy fog menni. Tedd fel a luci-app-p910nd és a kmod-usb-printer csomagokat. A klienst is máshogy kell beállítani. Illetve az is elképzelhető, hogy egyéb beavatkozásra (firmware feltöltése a nyomtatóra) is szükség van.

Alex

(#67816) Cadal válasza gduck (#67811) üzenetére


Cadal
őstag

Jogos, USB-s a nyomtató. :B

Ezeket a csomagokat hol találom? a LEDE system/software résznél nem találom őket. google kereső meg nem hozza őket egyértelműen. Vagy nem két akármilyen file-t kellene keresnem? amit majd valahogy feltelepítek a LEDE-ben?

szerk: ráklikkeltem valami update list-re és megtaláltam az első amit írtál, most rányomok az installra!! :D

[ Szerkesztve ]

(#67817) Cadal válasza vargalex (#67815) üzenetére


Cadal
őstag

A luci app p910nd felment ott van az intalled listában, de a kmod-usb-printerrel gond van szerintem:

vélemény? :F

(#67818) vargalex válasza Cadal (#67817) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hát igen, a csomagokról majd azok nyilatkoznak, akik használják is...

Alex

(#67819) Cadal válasza vargalex (#67818) üzenetére


Cadal
őstag

Meg is jelent a services és a printer server menüpont írja is, hogy: First you have to install the packages to get support for USB (kmod-usb-printer) or parallel port (kmod-lp).

:F

[ Szerkesztve ]

(#67820) gduck válasza Cadal (#67819) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

A régi bejegyzésemben szeptemberi buildre volt hivatkozás! Onnan ha visszaélépsz, akkor megtalálod a decemberit. Azt rakjad fel ( a SYSUPGRADE verziót!!!) és utána telepítsed még1x a nyomtatós progit, akkor már jónak kell lennie.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#67821) vargalex válasza gduck (#67820) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én direkt a decemberit linkeltem...

Alex

(#67822) Cadal válasza gduck (#67820) üzenetére


Cadal
őstag

Hátőő, nincs szerencsém! A Fw feltelepült, a luci-app-p910nd feltelepült. A kmod-usb-printer nem megy most sem...

Installing kmod-usb-printer (4.4.92-1) to root...
Downloading http://downloads.lede-project.org/releases/17.01.4/targets/ar71xx/generic/packages/kmod-usb-printer_4.4.92-1_mips_24kc.ipk

Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb-printer:
* kernel (= 4.4.92-1-45d282495a15974d60f8edb091d0e2a9) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb-printer.

:(

#Vargalex, sry erre nem figyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#67823) suste válasza Cadal (#67822) üzenetére


suste
veterán

Kézzel, force kapcsolóval próbáld meg, hátha szerencséd lesz.

(#67824) Cadal válasza suste (#67823) üzenetére


Cadal
őstag

Nem igazán tudom, hogy azt hogyan kell, de nem voltam rest és rákerestem google-ban! :D
Na szóval azt úgy kellene, ahogy itt le van írva szóval a böngészőbe így kellene beírni a címet: ssh 192.168.1.1
majd belépni root jelszóval
és utána begépelni valahova hogy: root@LEDE:~# opkg install kmod-usb-printer kiegészítve a force szóval? Vagy nem így működik? :F

[ Szerkesztve ]

(#67825) troland26


troland26
őstag

Uraim

Van nekem egy a wr1043nd v2 es routerem kb 3-4 éves és eddig hiba nélkül tette a dolgát . Pár hete vettem egy 4k tv-t és összekötöttem plex szerveren keresztűl . viszont a 4k tartalomnál és időnkként a 1080p nél nem volt folyamatos a lejátszás időnként megakadt . a wifi sebessége olyan 20-30 Mbit/s volt . Bementem a roter setupjába és a tp link oldalán található legfrisseb frimwaret felraktam.... ( azt hiszem 300-ról 450 re boostól tőle a router ) . Lényegesen gyorsabb lett a wifi ( kb a duplája ) nem akad a 4k sem ...viszont . Azt vettem észre , hogy egész egyszerűen kb naponta 1x mintha kikapcsolna a wifi . Ilyenkor a kis szürke wifi on/off kapcsolót benyomom és magához tér a dolog . Mi lehet a probléma ?

(#67826) suste válasza Cadal (#67824) üzenetére


suste
veterán

még egy kis google: "putty"
meg még egy: "openwrt wiki opkg" (--force-depends)

a csomagot le kell töltened a /tmp -be, és innen telepíted a force kapcsolóval
:)

[ Szerkesztve ]

(#67827) Gem Geza


Gem Geza
csendes tag

Hali!

Most frissítettünk LEDE-re 300/200 as sebességünk volt DIGI 1000/200-nál, majd firssítettük a FAST LEDE-t és most ezt mértük: :)

Nekünk így jó lesz ;-)

Köszi az infókat!! GG

[ Szerkesztve ]

(#67828) tlac válasza Gem Geza (#67827) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen verziós a routered?

(#67829) pontyos


pontyos
senior tag

Hello! Szeretnék kérni egy kis segítséget, kezdek becsavarodni. Vettem egy Archer c2 est, megosztottam az usb-t rajta, másolgatok rá egy pár filmet, de csak akkor látni az új tartalmat rajta ha lecsatlakozok róla az eszközökkel, reboot-olom a routert majd csatlakozok rá! Máshogy nem tudom megjeleníteni a friss tartalmat. Van erre megoldás? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67830) Boryszka


Boryszka
tag

Sziasztok!

Meglévő openwrt-t szeretnék dd-wrt-re cserélni. Ilyenkor kell valamire különösen figyelnem, hogy ne legyen tégla belőle?

BL

(#67831) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
TpLinkWR1043 | suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07 fut, és a transmission-web kis bibi miatt újra fel lett rekva. Addig a torrent kezelő felületét úgy is be lehetett állítani, hogy hasonlatos volt mint az uterrent. Most nem tudom átállítani, (azon több információt látni), mi lehet a gond?
A másik gondom, hogy elég sűrűn megszűnik a le/feltöltés, ilyenkor csak a router kikapcsolás segít rajta. Mindennek ellenére a Putty és az FTP olyankor is működik. Mi lehet a baja?
Megköszönnék egy kis segítséget.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#67832) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Pár éve (5 éve) volt egy olyan lista, hogy a szolgáltatások közül (pl.: samba, minidlna, stb.) mit lehet büntetlenül letiltani Vargalex buildjében. Megvan még ez valakinek mert én nem találom és be tudja linkelni.

Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#67833) v.attis válasza Gem Geza (#67827) üzenetére


v.attis
őstag

Hali! Milyen verziós a router valamint pontosan mit raktál fel?
Nekem 500-as Upc netem van és ez sem megy 200 fölé a V4-es routerrel. Volt rajta Lede is, de az sem váltotta meg a világot. Közvetlenül a modemen meg jön az 500 mega mindig.
Valamit nem úgy csináltam ahogy kellett volna, vagy nem tudom miért nem hozta az elvárásokat...

(#67834) woodworm válasza v.attis (#67833) üzenetére


woodworm
veterán

Mert nem a hivatalos kiadásról van szó, hanem a fast path kísérleti projectről.

(#67835) suste


suste
veterán

(#67836) troland26


troland26
őstag

Erre valaki ? [link]

Vagy keressek egy márik frimwaret ? :F

(#67837) v.attis válasza woodworm (#67834) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor ez még bétának tekinthető?
Azért bevethető szinten van? Vagy még nagyon kezdetleges fázis? Nem hallottam még róla...

(#67838) gduck válasza v.attis (#67837) üzenetére


gduck
addikt

Nálam hónapok óta megy 1043nd v1-en, minden probléma nélkül ;)

(#67839) Buckey válasza Buckey (#67812) üzenetére


Buckey
senior tag

Utánanéztem, megcsináltam, minden úgy működik, ahogy szerettem volna.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Általánosságban két gépre elosztva megteszi, így is jóval gyorsabb a net (jelenleg gépenként 38/35 Mbps), mint a T-home vezetékese (papíron 20/2 Mbps, ami a valóságban csakis lejebb volt!) volt. Ha meg nagyobb sebességet szeretnék, akkor meg rácuppan a telefon a kábelre és kész. :K

Esetleg azt nem lehetne megoldani, hogy a telefon a router USB portjára adja a netet? Mert akkor az lenne ám az igazi királyság! :))

(#67840) woodworm válasza Buckey (#67839) üzenetére


woodworm
veterán

(#67841) Buckey válasza woodworm (#67840) üzenetére


Buckey
senior tag

Oh, köszönöm! :R

Mindjárt ki is próbálom.
Gondolom, azért megmarad a hotspot-os netosztás is, hogy ne kelljen mindig dugdosni.

(#67842) Buckey válasza Buckey (#67841) üzenetére


Buckey
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő.

Tökéletesen működik! Pont így képzeltem el. Ha kell, hotspot, ha kell kábeles megoldás. Semmi állítgatás, minden megy magától. :)) :C

Nagyon hálás vagyok a segítségért! :R

Amelyik gyártó ilyent először meglép, emberi árban, grafikus beállítási felülettel, az tarolni fog.
Ehhez kell egy kis bátorság, ügyesség, tudás, de nem olyan veszélyes, mint ahogy elsőre kinézett.

Holnap elmentem az oldalon talált infókat, hogyha később szükségem lesz rá, ne kelljen keresgélni.

Mára eltszem magam. Jó éjt mindenkinek! ;)

(#67843) v.attis válasza gduck (#67838) üzenetére


v.attis
őstag

Tudása a gyári szofthoz képest milyen? Ha azt hozza stabilan és valós sebességgel, akkor az már f@sza.
Valamint még egy kérdés: kell valami különleges dolog a felrakásához? Vagy kb ugyanaz, mint a sima Lede?

(#67844) vargalex válasza v.attis (#67843) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Felhasználói szempontból ugyan az, mint a LEDE. A gyorsabb NAT-ért felelős modulok "láthatatlanok".

Alex

(#67845) tlac válasza vargalex (#67844) üzenetére


tlac
nagyúr

qos megy vele?

(#67846) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok, újra raktam a 1043ND (192.168.1.3) v1.re a vargalex 1.7-et, viszont egy új Acer c2-es (gyári 192.168.1.1) mögött van. Innen nem megy a transmission, egy rácsatolt 2tb-s winchesterre. A könyvtárakat létrehozza, ftp-vel látom, de a webes felületen látom, hogy nem tölt le semmit, nem is talál peereket. Port gondra tippelek, a fő routeren is a 35999-es portot nyitottam meg a torrenthez. Volt már ilyen valakinél?

Vargalex 1.1.7

(#67847) suste válasza Davebowman (#67846) üzenetére


suste
veterán

inkább DNS hiba
fix ip? megadtad a DNS-t?

(#67848) chros válasza tlac (#67845) üzenetére


chros
őstag

Vannak vele problemak (utolso kb 8 comment).

(#67849) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

A 1043N-ből létezett ver.4 vagy ez már biztos, hogy ver.5?

Mik a tapasztalatok az N-esekről? A belsejük ugyanaz, mint az ND-ké?

(#67850) tlac válasza chros (#67848) üzenetére


tlac
nagyúr

a qos-re nem írták, csak az sqm-re

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.