Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok!
Volt egy kiépített WDS hálóm két OpenWRT-s eszközzel: wr1043v1 ap+wds módban dhcp off + wa730re ap módban dhcp off, szolgáltatói router switch portján mindkettő. Kaptam a T-től egy d-link-et a gigás nethez, így a 730 elment nyugdíjba. Tegnap viszont szükségem lett volna egy nethosszabbításra a teraszon, gondoltam erre pont jó lesz a 730-as. Próbáltam beállítani bridgelt wlan client-nek. Csatlakozik is a 1043-ra, de az istenér se akar net lenni a lan portján. Hogy kell ennek kinézni luciban?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#66652) novarobot


novarobot
újonc

Sziasztok!

A héten készítettem egy Debian 9 /DebWRT firmware-t a ruter-ra. (A forrásanyag a www.debwrt.net oldalról származik! )
Támogatja a V 2.x és a V 3.x es verziót!

Fontos hogy semmilyen garanciát nem tudok rá vállalni, valamint nincs rajta webszerver! (de pl egy apt-get install apache2 vel telepíthető)

Mivel nincs rajta webszerver így web admin felület se, tehát ha másik firmware-t szetternél rátenni akkor azt soros porton kell megtenni! (esetleg ha boot-olt a Debian akkor telepíthető rá egy mtd szoftvert)

A Debian / DebWRT külső meghajtóról fut, pl pendrive.
Minimum 2GB tárhely kell neki, és támogatja a legtöbb usb hub ot így nem kell feláldozni az usb-t.

A szükséges fájlokat innen tudjátok letölteni: http://uni-obuda.hu/users/juhasz.balint/

Az usb meghajtón 2 partíciót kel létrehozni (én Linux Mint Debian Edition rendszeren gparted programot használtam)

1. EXT4 (úgy hogy 512MB terület maradjon a meghajtó végén)
2 SWAP (nyilván a szabad 512mb helyre)
Fontos hogy ebben a sorrendben hozzuk létre a partíciókat)

Csomagoljátok ki a root FS -t, Linuxon pl. így:
mount /dev/sdb1 /mnt
cd mnt
tar -xvzf /home/user/Asztal/TP-LINK-1043nd-V2-Debian9.FullConfig.ROOTFS.tgz
cd /
umount /mnt

Töltsétek fel a: debwrt-firmware-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin
(pl a gyári firmware upgrade menüpontban, vagy a rajtalévő firmware upgrade menüpontjában, én pl soros porton tettem rá)

Soros port használata ajánlott, mert ha bármi gáz van azzal lehet legkönnyebben visszahozni a ruter-t (mással elég macerás).

Ha soros porton töltöd fel nagyon figyelj hogy felül ne írd a bootloadert, feltöltéshez inkább használj egy OpenWRT firmware-t és web admin felületről telepítsd.

Alap beállítás: 192.168.0.1 ip cím. DHCP -n keresi a netet.
Isc-dhcp-server, hostapd, wpasupplicant iptables telepítve. WiFi SSID: test Jelszó 12345678.
ssh felhasználói név : root, jelszó debwrt
Ruter ként azonnal használható ICMP letiltva így ping-re nem válaszol.

Konfigurációs fájlok útvonala:
/etc/network/interfaces:
/etc/network/if-pre-up.d/swconfig:
/etc/dhcp/dhcpd.conf
/etc/network/iptables.conf:
/etc/hostapd/hostapd.conf
/etc/modules
/etc/default/isc-dhcp-server
/etc/default/hostapd

A hostapd nek az inditófájlát (/etc/init.d/hostapd) is szerkeszteni kellet, az „DAEMON_CONF=” részt, erre „DAEMON_CONF=/etc/hostapd/hostapd.conf”

„nano” szövegszerkesztő van rajta, mc, mcedit, htop bwm-ng is telepítve van!

Alapból ki van benne kapcsolva a Debian main csomagtároló.

Az /etc/apt/sources.list ben be van írva, csak ki kell törölni a # a sor elejéről.

Ha a Debian main tároló benne van akkor apt-get update, upgrade, install stb esetén elfogyhat a memóriája!
Működik de 5 ből 1 szer kifagy (ha elfogy a memóriája) , ha így akarja valaki használni érdemes a hardveres memória bővítést megejteni rajta…

Arduino soros port (ftdi232 pl2303) támogatott, az Arduino mega 2560 cdc-acm drivere még nem megy megpróbálom még majd belefordítani azt is!
AVR programozó gcc egyéb programok telepíthetők (pl apt-get install avrdude gcc g++ make automake avr-libc)

Remélem hasznosnak találjátok!

Üdvözlettel: novarobot!

(#66653) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
1043 v4-re van openwrt firmware?
Mert itt csak v3-hoz találok. Vagy az jó a v4-hez is?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66654) chros válasza novarobot (#66652) üzenetére


chros
őstag

Hat ez nagyon brutalisan hangzik, nem hallottam meg rola :)
Bar nem fogom kiprobalni ezen a routeren, igy is elhasal a terhelesben :)

Zolika95: lede-bol biztosan van.

(#66655) vargalex válasza novarobot (#66652) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én anno próbáltam a debwrt-t. A fő gond az, hogy nem kifejezetten a kis méretű csomagok találhatóak meg, ami ugye egy embeddded device-nél sokat számít (pl. dnsmasq az isc-dhcp-server és bind helyett). Egy kérdés: miben különbözik a saját build-ed a debwrt oldaláról letölthetőtől?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66656) chros válasza vargalex (#66655) üzenetére


chros
őstag

Es ennek kovetkezteben folyamatos hdd olvasas/iras szugsegeltetik, ami nem epp "olcso" mulatsag a prociszegeny routereken.

[ Szerkesztve ]

(#66657) novarobot válasza vargalex (#66655) üzenetére


novarobot
újonc

A firmware része semmiben én is azt használom de ugye ez csak az a rész ami "betölti" a rootFS-t (magába el sem indul)

A rootfs meg egy "szimpla" deboostrap plusz néhány egyéb gyárilag telepített csomaggal így pl ha a DebWRT leírás alapján csinálod nincs WiFi, nem megy a switch (swconfig) stb.

Hiába teszed be a kernel modulokat minden konfigurációs fájlt az adott ruter -e kel szerkeszteni.

Hát az én munkám csak ennyi volt, hogy megszerkesztetem a konfigurációs állományokat :)

A kernel modulokkal is szenvedtem egy kicsit hogy menyen vele az Arduino (meg a saját AVR platformom).

Én 4 éve használtam utoljára DebWRT az előző ruteremen (Dlink Dir 320) ezen eddig nem indult el (próbálgatás közben 3 éve téglásítottam is örültem hogy helyre tudtam rázni akkor fel is függesztettem a kísérletezést.)

Most megint kellet egy saját C progit futtatnia a ruter-nek és erre szerintem a DebWRT a legegyszerűbb (bár biztos lehetne OpenWRT alatt is gcc-zni meg szükséges lib-eket felteni)

Nem szenvedtem vele mindig mindenhol Debiant használok (szerveren, asztali gépen, általam "forgalmazott" beágyazott eszközökön stb) így örülök ha a ruteren is az van.

Közben készülget egy leírás melyben a DebWRT telepítése mellet a debootstrap ra is kitérek meg összeszedem egy leírásba azon eszközöket mire eddig Debiant tettem (kb a harmada volt saját fordítás)

Egyébként a lista ami benne lesz a leírásban (ha egyszer végre elkészül) :

TP-LINK 1043nd v2, Banana PI R1 ruter, Raspberry PI, FrendlyARM 2440, IgepV2.
A beagleboard on még gondolkodom beleírjam e azt is...

A 1043nd v2 kívűl mindenhol saját deboostrap os Debian rootfs -t készítettem míg a 1043nd a Banana Pi és Raspberry Pi-n kívül mindenhol saját kernelt is kellet forgatni...
Mondjuk gondolkodom hogy itt is kellene egy kernelt forgatni csak félek tőle itt nagyobb macera mint pl IgepV2-őn, vagy FrendlyARM -on...

Következő projekt Androidos telefonra Debiant tenni natívan nem chroot al GTK felülettel (nem QT val) ...

A mostani feltöltött rootfs nek tényleg csak annyi értelme van hogy telepítés után már ruter ként funkcionál, megy a WiFi, dhcp szerver, iptables, és be van állítva a switch.

Még egy dolog, hogy az iptables-ben benne maradt egy teszt port átirányítás véletlen nem akarok kémkedni senki után! ( 51414 -> 192.168.0.196:22 )

Egyébként tényleg nem figyeltek rá hogy pl ne az isc-dhcp-server -t használják pedig pl az nagyon tudja enni a memóriát, bár könnyen lecserélhető alternatíva van bőven...

A hardveres RAM upgrade is elgondolkodtató...

(#66658) zolka95 válasza chros (#66654) üzenetére


zolka95
őstag

Ez a lede mi is?
Egy cikket találtam róla, hogy egyesül az openwrt-vel stb.

Hasonlít az openwrt-hez?
Van egy másik 1043-asom, ami v3. Bridge módban akarom használni a kettőt. Lehetséges?

Vagy a különböző firmware-ek miatt egyáltalán nem?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66659) vargalex válasza novarobot (#66657) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Általában az embedded rendszereken nem nagyon használnak gcc-t, jellemzően inkább cross-compile-olni szoktak.

Alex

(#66660) zolka95 válasza zolka95 (#66658) üzenetére


zolka95
őstag

A v3-on most openwrt fut. De lehet ráhúzom arra is ezt a lede firmware-t.
Openwrt-re rá lehet húzni? Vagy előbb vissza kell rakni a gyárit, aztán jöhet a lede?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66661) vargalex válasza zolka95 (#66660) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mehet Openwrt-re, hiszen a LEDE is az lényegében.

Alex

(#66662) zolka95 válasza vargalex (#66661) üzenetére


zolka95
őstag

Mi a véleményed róla?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66663) vargalex válasza zolka95 (#66662) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Teljesen jól működik. Ha az OpenWrt-vel elégedett voltál, ezzel is az leszel.

Alex

(#66664) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
V4re lede telepítési leírás hol található?

(#66665) twingo16v válasza laca71 (#66664) üzenetére


twingo16v
tag

ITT

(#66666) chros válasza chros (#66609) üzenetére


chros
őstag

Nos, "eldobta" megint az osszes vezetekes kapcsolatot a PastPath-s Lede (sajat build-em), bovebben itt rola: [link]
Igy ideiglenesen felraktam a hivatalos 17.01.2-es image-et, amig nem forditok egyet az FP nelkul, hogy kideruljon hol van a bug.

(#66667) zolka95


zolka95
őstag

Flasheltem a lede-t a v4-re, de nem tudom elérni 192.168.1.1 címen.

Telepítés előtt a routert kábellel csatlakoztattam a géphez. Se a 192.168.1.1 címen nem értem el a routert, se a tplinkwifi.net-en, amivel még lehetséges.
Live linux alatt sikerült, aztán egyből ráhúztam a lede 'factory' img-t, mert azt írták ezt kell, ha gyári firmware van a routeren. Lefutott és azóta nem érem el a webes felületét. Se windows, se live linux alól. Lede oldalán azt írták a 192.168.1.1 címen lehetne
Linuxon a default gateway-nek azt írja, hogy openwrt lan 0.0.0.0

Windowson sikerült puttyal ssh-val csatlakoznom. Kiadta az openwrt feliratot. Ki listáztam a mappákat, volt egy csomó, fájlal együtt. Szóval szerintem a telepítés sikerült csak nem tudom elérni a webes felületet.

Van ötletetek mi lehet a hiba?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66668) vargalex válasza zolka95 (#66667) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom trunk LEDE-t tettél fel, ami nem tartalmazza a LuCI-t (webes felület). A végleges 17.01.1, illetve 17.01.2 verzió jobb választás lett volna, mert azok alapban tartalmazzák.
Ha DHCP neted van (a szolgáltató ilyet ad, vagy egy másik router mögé teszed a TP-Linket), akkor rögtön lesz neted, így ssh-n bejelentkezve telepítheted, illetve indíthatod is:

opkg update
opkg install luci
/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start

[ Szerkesztve ]

Alex

(#66669) zolka95 válasza vargalex (#66668) üzenetére


zolka95
őstag

Az update parancs lefut, a luci telepítésé nem.
"unkown package"

A következő prancsra, pedig az a válasza, hogy "not found".

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66670) zolka95 válasza zolka95 (#66669) üzenetére


zolka95
őstag

Az opkg.conf-ban nincs egyetlen egy repository link sem. Itt nem kéne lennie valaminek???

dest root /
dest ram /tmp
list_dir ext /var/opkg-lists
option overlay_root /overlay
option check_signature 1

Rákerestem és megtaláltam, hogy a "vi" nevű szövegszerkesztővel tudom átírni.
Már csak a megfelelő repository linket kéne megtalálnom. :DD
Lassan expert linux user leszek :DDD
Ezt a "vi" szerkesztőt senkinek nem ajánlom. Olyan alapvető dolgokat rohadt nehéz benne megcsinálni, mint pl kilépés, új sor, stb. Még jó hogy találtam magyar leírást is. Egyébként, mért ez van csak az openwrt-n?? Annyira kicsi lenne a tárhelye, hogy csak ez fér el rajta? Nano szerkesztővel nem volt semmi gondom, de hát most azt se tudtam letölteni, ugye. Az ennyire sok helyet foglalna "vi"-hez képest? Ennyit még nem szenvedtem linux alatt sosem.
Már ez is siker, hogy rájöttem ezekre. Mennyi mindent meg kell tennem ezért a LuCI-ért. :))

Pedig innen szedtem le. Az összesítő lapról, ahol leírnak mindent róla. A firmwarek is ott vannak, de az nincs a nevükben, hogy trunk, sehol nem láttam. Ez így nem valami felhasználóbarát :/ Sokan megszívhatják ez miatt. Ezt jelezni kéne nekik.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66671) chros válasza zolka95 (#66670) üzenetére


chros
őstag

Ugyes vagy, ne add fel.
Ha arrol az oldalrol van, akkor ez erdekes. Ssh-n ha bejelentkezel milyen verzioszam es revision jelenik meg a logoban? Ha 17.01.2 , akkor abban benne kene lennie a lucinak.

(#66672) zolka95 válasza chros (#66671) üzenetére


zolka95
őstag

Nincs verziószám.
Csak busybox 1.24.2
és "designated server (bleeding edge, 50040)

cat /proc/version parancsra linux verziót, openwrt verzió 5.3.0.50040-et ír. Lede verzió számot itt sem.

Egyébként ha az opkg.conf fájlban nincs repo link, akkor azért nem tölt le semmit? Ez lenne a frissítési hiba oka, nem?

usb tárolót felismeri a lede magától, így beállítatlanul?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66673) zolka95 válasza zolka95 (#66672) üzenetére


zolka95
őstag

Innen melyik luci verziót szedjem le?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66674) zolka95 válasza zolka95 (#66673) üzenetére


zolka95
őstag

opkg.conf-ba beírtam ezt:
https://downloads.lede-project.org/releases/packages-17.01/mips_24kc/packages/

A lede oldalán találtam. Ez után a opkg update-re ezt írja:
wget: SSL support not available, please install ustream-ssl

és azt hogy signature check failed.

Innen is próbál letölteni
http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/-17.01/mips_24kc/packages/Packages.sig

Erre azt, hogy
updated list of available packages in /var/opkg-lists/designated_driver_kernel.
Signature check passed.

próbálnám telepíteni a ustream-ssl-t erre azt mondja, hogy unknown packages. :W

Offline kéne megpróbálnom flashelni a lede-t ha ez lehetséges, csak legyen benne luci.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66675) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Adott egy v4-es router Lede 17.01.2 -vel telepítve. A problémám az, hogy beállítások ellenére távolról / mobilról / nem érhető el a merevlemez valamint a NAS szerver ftp-n keresztül. Továbbá az is érdekes, hogy a ddns működik, de a távoli router és transmission felület nem elérhető. A beállítások ugyanazok mint egy v2-es routeren / itt a fentiek mind működnek /, azzal a különbséggel hogy azon Openwrt fut. Valakinek ötlet?

(#66676) suste válasza Laszlo733 (#66675) üzenetére


suste
veterán

ezekre a kérdésekre ennyi infó alapján csak ötletelni lehetne, de ráadásul szerintem:
-a ddns működik és TM kívülről elérhető, ha fut a TM (ezt teszteltük is nálad), így a NAS-t is el kellene érned, ha rendesen be vannak állítva az átirányítások
-a vsftpd nem indul el, és írtam neked hogy valamelyik extra beállításod miatt (valszeg a tls), szóval alap konfigurációval kéne először tesztelned (tls nélkül)
-"mobilról nem érhető el a merevlemez" mit jelent??? ha ftp-n szeretnéd, ahhoz először el kell indítani az ftp-t :)

szóval szerintem minden OK a Lede rendszereddel, csak be kell állítani
azon ne csodálkozz, hogy nem minden Openwrt-s beállítás működik Lede-n!
sokszor az openwrt -s verziók küzütt is nagy eltérsek voltak (AA, BB, CC, DD)
Openwrt/Lede az "sajnos" ilyen, hogy ki kell tapasztalni a megfelelő beállításokat, nem olyan lebutított/egyszerű, mint egy gyári fw....

[ Szerkesztve ]

(#66677) Indiant válasza twingo16v (#66401) üzenetére


Indiant
addikt

..és ha ddwrt?

(#66678) Gyurka6 válasza Indiant (#66677) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem dir825-ön volt ddwrt, sok lehetőség adott benne, nekem a nat sebesség nem tetszett.
Elő fordulhat, hogy csak nálam tudott 50-60Mb-között upc netnél.
Most Lede (köszönet Vargalex-nek) 300 fölött, a CB-vel ill. simán a géppel sincs több

Gyurka

(#66679) suste válasza suste (#66676) üzenetére


suste
veterán

egyébként ha valakinek v4 van és LEDE-t tett/tesz rá, akkor kipróbálhatná a mentésünket: [link]
readme-ben benne van a csomaglista is!

(#66680) twingo16v válasza suste (#66679) üzenetére


twingo16v
tag

Ebbe beletettétek a fastpatch-et is?

(#66681) Assist


Assist
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy ilyen routert (WR1043 V4)és akadt egy érdekes problémám.
Közvetlenül a router mellet wifin a net sebesség 4/13 Mbps (2 samsung telón speedtestel mérve)
Ha átmegyek a szomszéd szobába v messzebb akkor 40/30 Mbps
A "térerő" mindenhol maxon, nem is értem.Van erre valakinek vmi ötlete

(#66682) suste válasza twingo16v (#66680) üzenetére


suste
veterán

nem, a mentés csak a eredeti 17.01.2 stabil verzióra telepített pár +csomagot és pár extra beállítást tartalmazza (readme!)

(#66683) zolka95


zolka95
őstag

Most tűnt fel, hogy én lehet nem is lede firmware-t raktam fel, hanem openwrt-t. :C :DD
Egy openwrt-vel kezdődő image is le van töltve a lede image mellett. Valószínűleg összekeverhettem.
És a parancssorban root@lede helyett root@openwrt van. Nem figyeltem meg nem is gondoltam, hogy lede-nek kéne lennie. A lede az openwrt-ből lett. Gondoltam valamiért nem írták át meg a logót se cserélték le. :DD

Már csak az a kérdés, hogy openwrt-ről való cseréhez lede sysupgrade vagy lede factory image-et használjam?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66684) suste válasza zolka95 (#66683) üzenetére


suste
veterán

szerintem már mindenki azt hitte, hogy mikor egyértelműen leírtad az SSH-s bejelntkezésnél az "openwrt"-s részt, akkor leesett neked is a hiba :))
de jobb késön, mint soha :C

(#66685) zolka95 válasza suste (#66684) üzenetére


zolka95
őstag

Végre! :C

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66686) suste válasza zolka95 (#66685) üzenetére


suste
veterán

config megtartással frissítve :W
mehet a factory reset!

[ Szerkesztve ]

(#66687) zolka95 válasza suste (#66686) üzenetére


zolka95
őstag

Megcsináltam.
Kösz.
Most már a hostname is lede :DD

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66688) zolka95


zolka95
őstag

Mindkét routerre flasheltem a lede firmware-t (v2 és v4).
A v4-n csináltam factory resetet, a v2-n nem. v2-vel semmi gond, viszont a v4-en Status menüben ipv4 wan status not connected-et ír és nincs internet.
Ugyanazok a beállítások mellett miért nincs net a v4-en? Miért jelzi úgy, mintha nem lenne bedugva semmi a WAN portba?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66689) vargalex válasza zolka95 (#66688) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi van a WAN oldalon? Ha esetleg egy kábel modem / HGW akkor router csere esetén azt is újra kell indítani, mert a második eszköz addig nem fog IP-t kapni.

Alex

(#66690) Indiant


Indiant
addikt

Látom Lede őrület van január óta. De nem igazán találok róla semmit magyarul. V2-re érdemes feltenni DDWRT helyett? Olvasom itt a különböző csomagokat, patcheket, de ez kínai. V2-re van valakinek teljes jól működő mentése?

(#66691) suste válasza Indiant (#66690) üzenetére


suste
veterán

V4-nél nincs is másik stabil variáció, ráadásul a nagyobb flashen elfér bőven ami általában kell. V2/3-nál fele flash miatt már úgyis extroot kell ha mediaserverként is használják, akkor meg úgyis magadnak rakod össze. Szóval kezdőknél és lustáknál ( :) ) én v2/3 esetén stabil BB párti vagyok :) .

(#66692) Indiant válasza suste (#66691) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm válaszod, át is néztem a blogod (miután kinyomoztam mi az a BB), de nem igazodok ki a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

(#66693) suste válasza Indiant (#66692) üzenetére


suste
veterán

mi az amit szeretnél?
ha a miénket akarod használni, akkor az fw-k elég egyértelműen vannak routertipusonkénti mappákban, és van egy csomó leírás is a szervereken (logouton meg ott vannak a szerver címek)

(#66694) zolka95 válasza vargalex (#66689) üzenetére


zolka95
őstag

Egy modem van a WAN-ra csatlakoztatva.
Modem újraindítás sem segített rajta, sem a lede újra flashelése a routeren.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#66695) Indiant válasza suste (#66693) üzenetére


Indiant
addikt

Csak felmerült bennem ,h. kicsit kipróbálnám a Lede-t ha már ennyien használják. De ahogy látom össze kell legózni. (illetve azóta olvastam , h. szétváltak az openwrt-től, majd megint egyesültek...most nem is tudom akkor külön vagy egyben vannak-e) Az open, nekem túl puritánnak tűnt, ezért használom a ddwrt-t. Sima otthoni routerként használom, max. egy virtuális wlan-al. Illetve a hálózat pár felhasználóját szeretném kizárni a többiektől és a nethasználatból MAC alapján.

(#66696) suste válasza Indiant (#66695) üzenetére


suste
veterán

A Lede pont ugyan olyan mint az Openwrt!

(#66697) Indiant válasza suste (#66696) üzenetére


Indiant
addikt

Eddig különböző képeket láttam, de ma láttam egy videóban ,h. így van. (arra gondoltam ,h. az aláírásodban egy 2016 dec-i fw van és a mentések között nem igazodom ki) Értem a testre szabhatóságot, de ahhoz nagyon kellene érteni hozzá.

(#66698) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

Lede alatt mi kell az usb-s nyomtató beüzemeléséhez?

plata o plomo

(#66699) vargalex válasza code1005 (#66698) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ami OpenWrt alatt: kmod-usb-printer, p910nd. LuCI-ból konfiguráláshoz luci-app-p910nd.

Alex

(#66700) Indiant válasza vargalex (#66699) üzenetére


Indiant
addikt

"WLAN 5.0GHz: -" Ez valós a Lede leírása alapján? Techdata: TP-Link TL-WR1043ND v2.x
..csak mert akkor gondolom OpenWrt alatt sincs 5 Ghz wifi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.