Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) twingo16v válasza nyimsolt (#66297) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!

Tápom volt itthon (12V 2A-es), 2db 470uF 16V-ost cseréltem 470uF 25V-osra a rurer alplapjának táp áramkörében, és volt egy szűrő kondi a proci mellett, és egy a rádió mellett, 470uF 10V, ezeket 470uF 16V-ra cseréltem.
Ha jól emlékszem!

Most anyuméknál van a v1-es, és hibátlanul működik.

(#66302) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy egy v1-es routerre hogyan lehet rácsatlakoztatni egy USB-s kamerát? (melyen keresztül majd egy madárodút szeretnék figyelni online)

(#66303) twingo16v válasza nemadom-meg (#66298) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!

A LEDE alatt az internetet úgy tudod korlátozni egy adott eszközre, hogy hozol létre egy forgalmi szabályt az eszköz MAC címéhez.

Pl így:

És kézzel beállítod az idő intervallumot, mert ha nem gy teszed nem működik.

Pl.:

-m time --localtz --timestart 20:40 --timestop 06:00 --weekdays Sun,Mon,Tue,Wen,Thu

[ Szerkesztve ]

(#66304) nyimsolt válasza twingo16v (#66301) üzenetére


nyimsolt
tag

Egészen januárig ezt a v1-es router dolgozott itthon is, nyugdíjjaztam, mert nem tudta a 240 Mbit-es UPC netet. Hibátlanul tette a dolgát, sosem volt vele bajom. Havi 1x rutinból újraindítottam.
Most "csak" az a bajom vele, hogy a DDWRT-s firware-el nem működik stabilan a Client Bridge funkció. Lehet azért mert öreg router és az új ASUS routerrel nem "értenek szót" és az N-es jel nem működik jól a TPLINK-en. De az is lehet, hogy a kondik fáradtak el és emiatt instabil a Client Bridge a TP-Linken....
Nem tudom melyik lehet a gond... nem szívesen forrasztok ha nem kell...

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#66305) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Alex féle openwrt van a routeren. Szeretném jelerősítőként használni. A fő router egy digis zte wifis. Viszont ha az openwrt-ben rámegyek a hálózat felderítésre, nem látja a zte hálózatát. Minden más hálózatot lát. Csatornaváltással már próbálkoztam a zte-nél.
Vajon miért nem látja?

(#66306) suste válasza sziku69 (#66305) üzenetére


suste
veterán

a ZTE-n 2,4ghz-es wifi megy?
ha igen, akkor milyen beállításokkal?

(#66307) sziku69 válasza suste (#66306) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia! 2,4-en megy. Itt van róla egy kép. a csatornát azóta már átállítottam.

Milyen beállítás kell még?

[ Szerkesztve ]

(#66308) vargalex válasza sziku69 (#66307) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem csak hide-olt az SSID? Ha nem, akkor megpróbálhatod, hogy a b/g/n helyett csak g/n-re, vagy n-re állítod.

Alex

(#66309) tjsz válasza tjsz (#66302) üzenetére


tjsz
senior tag

Konkrétan arra gondolok, hogy
- milyen firmware-t érdemes rárakni,
- milyen csomagokat (és hogyan) kellene rajta telepíteni,
- mit és hogyan kellene rajta finomhangolni, stb. stb.

Előre is köszönöm!

(#66310) sziku69 válasza vargalex (#66308) üzenetére


sziku69
senior tag

Nincs rejtve a ssid. Minden eszköz látja. Simán lehet rá csatlakozni, még gyengébb jelnél is. A wifi analyser is mutatja a jelet a telón.

(#66311) nemadom-meg válasza woodworm (#66299) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Nem vitatkozom veled.
Végül is: "itt voltál mellettem végig, és láttad, hogy azzal is működött"!
Már ha ennyire biztos vagy a dolgodban... Ám, építő jellegű segítséget nem adtál. Mind1... :F

"twingo16v": Neked köszönöm a segítséget! :R Teszek még egy próbát, és remélem menni fog amit szeretnék.
A képed alapján megcsinálom, és majd referálok, hogy jó-e.

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#66312) woodworm válasza nemadom-meg (#66311) üzenetére


woodworm
veterán

Ez nem vita, egy problémára kérdeztem rá, ha még emlékszel az első kérdésemre, hogy miért kellett másikat keresni, nem kötözködésből tettem fel. Ugyanis hidd már el, a két fájl hash kódja megegyezik, tartalom összehasonlításra ugyanaz.

Az, hogy a másik problémádra nem tudtam közvetlen információt adni, miért bűn? Nincs élő tapasztalatom a kérdésben, wiki-s leírást bárki tud. Többet érsz olyan tanácsával, aki használja is a funkciót.

(#66313) sziku69 válasza vargalex (#66308) üzenetére


sziku69
senior tag

Egy újraindítás jót tett a zte-nek.
Így már megjelenik a listában.
A videód alapján próbáltam meg a repeater verziós csatlakozást. Valamiért nem jön össze.
Amikor csatlakozok a hálózathoz ("csatlakozás a hálózathoz") akkor be kell írni a hálózat nevet is, vagy csak a jelszót?
Ugyanis a hálózat név DIGI-01020909. Vagyis ugye van benne olyan karakter is amit az openwrt nem fogad el.
A videódban azt látom, hogy csak a jelszót írod be ebben az ablakban.
Valamint a hálózat hozzárendeléseket sem értem.
Wifivel kapcsolódom a fő routerre. ZTE digi
A tp-linkhez vezetékkel szeretnék elsősorban kapcsolódni. Dokkolóra van kötve a lankábel és így csatlakozik a laptophoz.
Használom a zte routert wifin is, de akkor nincs dokkolóban a laptop.

Mivel nem értek hozzá, nekem elég ködös, hogy pl. milyen hálózatot rendeljek az egyik, vagy a másik hálózathoz a repeater beállításánál.

Valamint pl. a ddwrt-nél (linksys router) jó volt az a beállítás is, hogy 192.168.1.xxx Ennél miért kell 192.168.2.1 ?

(#66314) vargalex válasza sziku69 (#66313) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi nem érvényes karakter abban az SSID-ben? És hol akarod azt megadni? A Hálózat neve default-ban wwan. Ez az interface neve lesz, nem SSID. Ott természetesen érvénytelen ez a név.
A videónál jobban leírni nem tudom, azt kell követni végig.
A Linksys router-ben valószínűleg BroadCom Wifi van, az tud bridged client mode-t. Az Atheros ilyen nem tud, ezért kell más hálózatban lenniük.

Alex

(#66315) sziku69 válasza vargalex (#66314) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok, értem.

(A zte ssid-jében van egy kötőjel karakter.) ezt nem fogadta el. De írtad hogy az ott nem ssid.

Ott ahol megadom a kiválasztott hálózatot, és továbblépek. Megadom a hálózat jelszavát. Minden mást úgy hagyok ahogy alapértelmezettben van. Ok.

Ezután nem sokkal megjelenik a cliensek közt ez a hálózat. Ezután a wifi-nél hozzáadok egy másik hálózatot.
Én hagytam az alapértelmezett "openwrt"-t, majd beírtam a titkosítást stb, plusz ugyan azt a jelszót amit a másiknál is használtam. Ha jól emlékszem, Te itt kipipáltad a "lan" hálózatot. Ja és átállítottad a 20MHz-et 40-re. Én hagytam 20-on, mert a ZTE-ben is ott van. "mentés, alkalmazás. Nem csináltam reboot-ot. Gondolom nem kell.

Az elején, resetelés után a böngészőbe beírtam az alapértelmezett 192.168.1.1-et. Majd a jelszó változtatás után a lan-nál átírtam az előzőt 192.168.2.1-re, és dhcp tiltása kipipálva. Ezután még vissza tudtam lépni a böngészőbe írt 192.168.2.1-el.
Lehet hogy itt már fix címet kéne adnom a TCP/IPv4-nél? Viszont ha fix címeket adok, akkor utána a tudom használni egy másik wifi hálózaton?
Kicsit eltévedtem itt az "átjárók, maszkok dns-ek stb útvesztőjében! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66316) vargalex válasza sziku69 (#66315) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A videó nem repeater-relayd-t valósít meg, azaz itt lesz NAT-olás. Tehát a LAN interface-on nem szabad tiltani a DHCP-t, de nem is írtam ilyet!

Alex

(#66317) sziku69 válasza vargalex (#66316) üzenetére


sziku69
senior tag

Suste leírását követtem. Ott a fényképen ki van pipálva a DHCP.
Akkor megpróbálom ezt a verziót is.
Viszont én nem tudom átállítani angol nyelvre, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#66318) suste válasza sziku69 (#66317) üzenetére


suste
veterán

A suste leírásban sincs kikapcsolva repeater esetén a DHCP.
Csak repeater-relayd esetén! Nem mindegy :).

[ Szerkesztve ]

(#66319) sziku69 válasza suste (#66318) üzenetére


sziku69
senior tag

(#66320) suste válasza sziku69 (#66319) üzenetére


suste
veterán

kösz, hogy szóltál!
valszeg a relayd volt már a fejemben, mert elölrébb még jó az infó:

Repeater: ez a fajta kapcsolat is azt eredményezi, hogy kibővül a hálózatunk, de mint a neve is mutatja, inkább jelismétlésről van szó.......................................
.............................................................................
A beállított paraméterek:
-DHCP szerver az FŐ/ELSŐ és a MÁSODIK router LAN interfészén is be van kapcsolva.

(#66321) Gelmi


Gelmi
tag

Sziasztok !

Kb 3 éve használok egy ilyen routert WR1043ND v2 00000000 és nagyon elégedett vagyok vele :)

Anyám rövidesen városlakó lesz mint én és ezért szeretném rábeszélni egy ilyen router vásárlására .
De mint látom már szinte csak v4-es jelölésűeket lehet kapni .
A kérdésem az mennyiben különbözik az a V2-től ?

Válaszokat előre is köszönöm !

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#66322) suste válasza Gelmi (#66321) üzenetére


suste
veterán

teljesen más az egész belseje, de persze a gyári fw tudása nagyjából ua
a lényeg, hogy nem hasonlíthatod a tiedhez, bár ha egyforma lenne, akkor sem mondhatnád biztosan, hogy ami nálad jó az nála is jó lesz, mert nagyon sokat számít a környezet....

(#66323) sziku69 válasza suste (#66320) üzenetére


sziku69
senior tag

Tehát ez a sima reapeter jó megoldás arra amire használnám. Gondolom. Vagyis arra, hogy csak egy bizonyos helyen használom csak a lakáson belül. Csak azért hogy ott erősebb legyen a jel. Mint egy asztali gépet használom a laptopot, egy dokkolóban. Jól gondolom?

A lakáson belül a többi helyre már megvan oldva a jelerősítés.

(#66324) suste válasza sziku69 (#66323) üzenetére


suste
veterán

a leírásomban elég jól kivesézem mi hogy működok, és mi mire jó, így nem írnám le újra :)

(#66325) Gelmi válasza suste (#66322) üzenetére


Gelmi
tag

Köszönöm gyors válaszod ! :)

A környezet kialakítása hasonló lesz mint nálunk .
Egy nagy Tv és egy egyszerűbb laptop és ha ott összejön a család akkor vagy 8-10 okos telefon.

Laptopon keresztül időnként online filmek és skype videótelefonálás.

Bírni fogja ?

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#66326) sziku69 válasza suste (#66324) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok. Ha valami nem megy úgyis kereslek. ;] :O :DDD

(#66327) sziku69 válasza suste (#66324) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez jó lehet a wds módos csatlakozáshoz?

(#66328) krealon válasza sziku69 (#66327) üzenetére


krealon
veterán

"Ez jó lehet a wds módos csatlakozáshoz?"

Nem.

A WDS csak azonos chipset / firmware eseten mukodik, mert minden gyarto maskent ertlemezi, tekintve hogy a WDS nem szabvanyos.

(#66329) sziku69 válasza krealon (#66328) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi a választ. Sajnos ez nem jó hír. Már azt hittem, hogy így is meg tudom oldani.

(#66330) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy WR1043ND v3 router, gyári firmware-rel. A probléma az, hogy a router-től kicsit távolabb lévő szobában már nagyon gyenge a wifi jel, gyakorlatilag nincs. A kérdés az, hogy Openwrt-vel ez a "hiba" javítható-e? Ha nem, akkor milyen (ezzel kompatibilis) wifi jelismétlő eszközt tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm a tippeket!

(#66331) bnorci71


bnorci71
addikt

V4 +LEDE

ami eddig ment, HDD mount és szamba megosztás, mDLNA, Transmission

a HTPC átveszi mindezt a routertől, viszont a HDD-t kikapcsolva lehúztam a routerről, eszembe se volt, hogy már nem lesz újra csatlakoztatva.
Routert elindítottam és a szamba megosztásnál töröltem az útvonalat, mDLNA pipát kivettem hogy ne menjen feleslegesen, Transmission szintén. Újraindítás.
Kell még valamit tennem vagy ez így OK.
Router megy net van szóval hiba nincs :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66332) nemadom-meg válasza twingo16v (#66303) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Üdv.!

Még egyszer köszönöm a segítséged!
Feladtam.
Még csak nem is tudtam konfigolni, már megszakadt a net.
Nálam befejezte a kb. 3 hetes pályafutását. Ment vissza garanciába. Két hetet mondtak... És nem is fog kelleni, már kinéztem az utódját. Nem Tp-Link...

Csalódtam a márkában...

Nem kérek hozzászólást köszönöm, mert alap gyári beállítások +1 szabály -kivéve a biztonság- mellett produkálta mindezt. Az elődje ugyanígy üzemelt 5 évig, mielőtt kihalt. Tehát ennek is mennie kellett volna.
Épp eleget szívtam vele az elmúlt időben, hogy befejezettnek tekintsem a további küszködést.
(És nem, nincs baj a bejövő jellel.)

További jó diskurálást a témában!

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#66333) twingo16v válasza nemadom-meg (#66332) üzenetére


twingo16v
tag

Mit veszel a Tp-link helyett?

(#66334) nemadom-meg válasza twingo16v (#66333) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Egy ilyet: https://goo.gl/IcVHir

Eddig jókat olvastam róla -angolul is-, nem beszélve az 5 év garanciáról.

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#66335) twingo16v válasza nemadom-meg (#66334) üzenetére


twingo16v
tag

A leírás alapján jónak tűnik.
Nem szép (szerintem) , de egy routernek nem is az a dolga, hogy szép legyen.
Nem túl szerencsés, hogy elfektetni, és falra szerelni sem lehet.
Ja és árkategóriában nem egy tp link 1043 (mondjuk tudásban sem)

Ha ennyit szeretnék költeni routerre, akkor tennék még hozzá, és vennék egy Synology routert.
Na de kinek a pap, kinek a papLAN! :)

(#66336) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Van egy Tp-link 1043ND (v2) tipusú Routerem és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy mennyi a tényleges Mbit/s átvitel? Mert én nekem olyan szűkös 35 Mbit/s ami átjön. A másik gondom,hogy elég karcsúnak érzem a hatótávolságot. A V1-es valamivel erősebb volt.
240Mb/s internetünk van és azért váltottam tavaly erre a készülékre,hogy kitudjam használni.

Annyit még hozzáfűznék, hogy vettem egy TP-link 850RE készüléket annak érdekében ahol már alacsonyabb a jelszint még lehessen használni a Vezeték nélküli internetet. Arra gondoltam esetleg ez korlátoz visszafelé mert ugye az eszközök nem tudják mire csatlakoznak mivel ugyan azon hálózatot továbbítja amit a Router és gondoltam a jel frissítő a gyenge keresztmetszet de nem mert próbára kiiktattam és ugyan úgy csak 35 Mbit jött vezeték nélküli módon abban a szobában ahol a router van.

Azt szeretném mellesleg megkérdezni van olyan készülék ami gigabites és Wifi szórása is hatásos?

(#66337) Multibit válasza Csabi1984 (#66336) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy látom, Te is azok táborát erősíted, akiknek fejében a router=wifi. Mobil eszközökön mihez nem elég a 35 Mbps? Más klienseken (pl. notebook, NAS, stb.) meg ott a kábelezés lehetősége :K Gyors, stabil, van full duplex. Ez a router nem fog wifi-n 240 Mbps-sel hasítani! Főleg nem oda vissza forgalom esetén. Tehát, vagy elbúcsúzol a "kábelezés nem opció" kifogástól, vagy visszaváltasz lassabb net csomagra (ha nem akarsz feleslegesen fizetni).

(#66338) Csabi1984 válasza Multibit (#66337) üzenetére


Csabi1984
addikt

Annyit írtam, hogy elvileg több is kijöhetne a 35Mbit-nél csak nem írtam oda, hogy Wifi-re érettem. A számítógépet vezetékesen használom ahol természetesen nincs panaszom!

Azért tettem fel a kérdés(t) mert mások mondták, hogy lehet a Router Wifi képessége gyengébb -> Sajnos a laptopom már nem működik de az előző routerrel (1043ND v1) 45-50 Mbit jött Wifin!

Visszaolvastam előző hozzászólásomat és tényleg úgy tűnt mintha Wifin szeretnék 240 Mbitet :D

[ Szerkesztve ]

(#66339) woodworm válasza Multibit (#66337) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk ez a 35Mbit elég karcsú. Én elsősorban nem is a routert hibáztatnám, hanem a klienseket és a környezetet nézném meg.

(#66336) Csabi1984
Társasházi környezetben pl. nem lehet csodát tenni, bármilyen szuper routert is helyezel el sokkal jobb nem lesz. Annak idején ez a topik az akkori best buy v1 miatt lett ilyen forgalmas, nekem is az volt/van. Ugyanitt ajánlotta vargalex a dlink dir860l b1-est. A feeling hasonló az akkori helyzethez, igazi tudását csak custom fw-vel tudja megmutatni és ehhez a gazdájának egy kicsit konyítania kell a mókoláshoz. Jelerősségben jobban teljesít, mint a v1 és hozza a sebességet is. Bár, mint korábban említettem, ez erősen függ a kliensektől és a környezet zajosságától.

[ Szerkesztve ]

(#66340) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Találkoztatok már olyannal, hogy egy host (a routerem) elérhető publikus IP címmel, de VODAFONE hálózatból nem??
Mindenki mindenfelől eléri de ha a telefonom netjét osztom meg, akkor sehogy se tudok kapcsolódni hozzá?
Online port scanner is up-nak hozza fel.

------((-----))------

(#66341) Tamás88 válasza Csabi1984 (#66338) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Próbáld meg egy másik csatornán használni, lehet, hogy egy másik router bezavar.

(#66342) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok úgy tudom felrakható a V2-re a DDWRT de van lehetőség a visszatérni a gyárira?
Esetleg mást ajánlanátok aminek van grafikai felülete?

A korábbi v1-en volt DDWRT és az valahogy kihozta belőle amit lehetett (Ap, teljesítmény növelés)

[ Szerkesztve ]

(#66343) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé, de nem minden kérdésemre találtam választ. Tp-link 1043ND v4!

Amennyire láttam, openwrt nincsen rá, viszont lede igen. Jól értelmezem, hogy ez az openwrt utódja, tehát tudásban kb ugyan azt adja?
A telepítése hogy megy? Gyári fw esetén flashelem a lede oldaláról letöltött megfelelő fw-t? Flash után van webes felülete? Ellentétes infókat olvastam, van ahol írják, első körben parancssorból telepíteni kell a lucit, valahol írják, hogy már a router IP-jén be is fog jönni a webes felület.
Van visszatérés gyári fw-re?

Köszönöm szépen!
Peti

(#66344) woodworm válasza wopi (#66343) üzenetére


woodworm
veterán

Snapshot van openwrt is, de ebben nincs luci, az a stabil kiadások kiváltsága. Ha v4 esetén mindenképp kell induláskor a webes felület, akkor a lede legutóbbi stabil kiadása van szükséged.

Visszafelé recovery alól kell a gyári fw-t felrakni.

(#66345) wopi válasza woodworm (#66344) üzenetére


wopi
aktív tag

Recovery mode alatt azt érted, hogy tftp-n keresztül, lan csatlakozással, ugye? Nem a soros portos játék. Vagy mégis?

(#66346) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok van olyan alternatív firmware (LEDE, DDWRT stb) ha meggondolom magam simán visszatérhetek a gyári TP-link firmware-re?

(#66347) polgcsabi válasza suste (#66272) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

1043 v4-es 3v-s cuccom van!
1 kicsit el vagyok havazva melóügyileg :O
Hogyan is csináljam?

(#66348) twingo16v válasza wopi (#66345) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Nyugodtan használhatod a LEDE-t a v4-en.
Én 2 hónapja használom a v3-on, teljes megelégedéssel.
Ha felteszed, lesz grafikus felület (luci)

[ Szerkesztve ]

(#66349) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, van egy V2 es ilyen routerem. Transmission-t be akarom konfigurálni rajta, illetve samba file megosztást. Van adat, hogy mennyire terhelhető áram ügyileg az USB portja? Szokásos USB 2.0 500mA? Mert az USB-s HDD amit rádugnék kicsit többet vesz fel.

(#66350) Multibit válasza kmisi99 (#66349) üzenetére


Multibit
veterán

Mert az USB-s HDD amit rádugnék kicsit többet vesz fel.
Aktív USB hub

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.