Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) twingo16v válasza Melorin (#66399) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!

Én LEDE-t használok a v3-on, nagyon meg vagyok vele elégedve!
Ha neked most gyári FW van a routeren, akkor ez kell:

https://downloads.lede-project.org/releases/17.01.2/targets/ar71xx/generic/lede-17.01.2-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin

Ha openwrt, akkor ez:

https://downloads.lede-project.org/releases/17.01.2/targets/ar71xx/generic/lede-17.01.2-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin

(#66402) suste válasza Melorin (#66399) üzenetére


suste
veterán

A Headless által említett lcp- a dolgot nézd meg először, hátha csak az a baj.
Ha mégsem jön be, akkor jöhet a LEDE, de ott készülj fel arra hogy mindent neked kell telepíteni, beállítani, és szinte biztos szükséged lesz vagy extrootra, vagy csomagátmozgatásra.

(#66403) gr8tjoey válasza Headless (#66392) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ezekről a service backup-okról van leírás, hogy melyik file-ban mi van bekonfigurálva, hogy kell használni?
A file nevek nem elég beszédesek nekem :(

------((-----))------

(#66404) suste válasza gr8tjoey (#66403) üzenetére


suste
veterán

konfiguráció = 0 (nincsen benne /etc/config mappa)
alap 9092, és a mentés nevéhez tartozó extra dolgok (jelen esetben TM, RSS és crontab oldal)
az RSS használata elég logikus szerintem, beállítod a név/jelszó -t, és felveszed a szűrőket, amikkel az új feltöltéseket akarod megszűrni
ha esetleg megteszed, hogy mikor most üzembehelyezed 1-2 mondatban leírod a műveleteket, akkor lesz neki leírása is :))

(#66405) gr8tjoey válasza suste (#66404) üzenetére


gr8tjoey
tag

Értem, és ezt minden esetben így kell, vagy le van valahol írva, hogy mi mire szolgál?
pl: knockd_nonconfig-2016-04-27.tar.gz
Ebben mi van, és mit csinál? - erre szeretnék kilyukadni. (azt sejtem, hogy knockdaemon :N )

------((-----))------

(#66406) Headless válasza gr8tjoey (#66405) üzenetére


Headless
őstag

Igazából letöltöd és kicsomagolva pl tc-vel megtudod nézni a tartalmát. Mondjuk a knockd az pont egy érdekes állatfaj, mivel az újabb buildekbben nem működött vagy nem is volt ezért abban még a bináris is benne van ami ar71xx architectúrára van forgatva. Meg van belőle egy konfigos változat ami a knockd-hoz tartalmaz alapbeállításokat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#66407) suste válasza gr8tjoey (#66405) üzenetére


suste
veterán

pont jól sejted :)
a mentés neve szerintem pont elárulja mire való, mihez jó
pl:
-knockd_nonconfig...... nem tartalmaz konfigot, és knockd szerver programot sem (ezt rosszul gondolta Headless :) )
-knockd_basic_ar71xx...... viszont tartalmaz knockd alapkonfigot és az ar71xx-es knockd csomagot is

egyébként csináltam újabb knockd csomagokat ar71xx-re és ramips-re, amik CC alatt is jól működnek
ezek elérhetőek a CC mappám alatt ([link], [link])
hogy lede alatt működik-e, azt nem teszteltem még

[ Szerkesztve ]

(#66408) vargalex válasza suste (#66407) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak érdeklődés: ha a knockd_noconfig... nem tartalmaz config-ot és knockd binárist sem, akkor a neve alapján (mert ugye az elárulja, hogy mire való) mi egyebet tartalmazhatna?
Van élet egyébként daemon nélkül is.

Alex

(#66409) suste válasza vargalex (#66408) üzenetére


suste
veterán

a webes beállító felületet tartalmazza ([link]), ami ugye nem jár a daemonhoz :)
daemon pont azért nincsen benne, mert így minden routerhez jó, csak a routernek megfelelő daemont kell feltelepíteni
config meg azért nicsen benne, mert a sajátomat nem szeretném lementeni :))

(#66410) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402 használok már egy ideje a routeren egy külső hdd-vel amit cserélnem kell. Kell valamit állítanom, ha ki akarom cserélni vagy minden a helyén lesz (swap partició, bittorrent, stb.)?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#66411) suste válasza bod101 (#66410) üzenetére


suste
veterán

ez sokmindentől függ
-ha van extroot, akkor azt újra létre kell hozni, és a beállításokat visssza kell másolni
-a hdd-nek a labelje "mnt" legyen (ha a routeren formázod, akkor ezzel nem lesz gond)
-swapot szintén létre kell hozni (beépített formázó ezt is megcsinálja)
-bittorrent kliens nincsen a routeren, ha a transimssion-t használtad, akkor annak a beállításai is ugy emlékszem a HDD-n vannak, vagyis ezt is újra be kell állítanod, vagy vissza kell másolnod
-stbstb

(#66412) gr8tjoey válasza Headless (#66406) üzenetére


gr8tjoey
tag

Nézegettem, de nem látom át, hogy mi van benne. Ha érteném kb meg is tudnám írni :)
Ez így a témában kevésbé jártasoknak korlátozottan használható.
Egyelőre örülök annak ami van, pl sanescan - azt nagyon csípem - statisztikák is bazi jók, és még biztos a többi is az lenne, ha érteném melyik mi célt szolgál :D

------((-----))------

(#66413) suste válasza gr8tjoey (#66412) üzenetére


suste
veterán

A knockd-hoz egyébként pont van egy kis saját leírás: [link]

(#66414) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

DD-WRT-re hogy tudnám felvarázsolni a Transmission klienst? :) Vagy cseréljem le a DD-WRT-t? :)

1043ND V1.10

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#66415) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Adva van WR1043ND v3 router. Sajnos a helyszin olyan, hogy a router-től távolabb lévő helyiségben már nagyon gyenge a wifi jel. Éppen ezért lett vásárolva egy Tenda A300 range extender. A probléma az, hogy többször is előfordult, hogy a Tenda-t bedugták és abban a pillanatban elment a net. Néztem a Tenda beálltásait, de DHCP-n volt, tehát elvileg IP cim ütközésről nem lehet szó. Azt is érdekesnek találtam, hogy amikor bedugom a Tenda-t, akkor a router web-es felülete elérhetetlenné válik, a kiirás szerint azért, mert egy admin már bejelentkezett....

Próbálkoztam azzal is, hogy az admin jelszavát megváltoztatom, de akkor is ezt jelezte.

Szóval a kérdéseim:
- a +1 admin bejeletkezés hogy lehetséges?
- mitől megy el a net néha, ha a Tenda aktiv?
- mennyire kompatibilis a Tenda ezzel a routerrel?

(#66416) tjsz válasza tjsz (#66415) üzenetére


tjsz
senior tag

Bocs, Tenda A301-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#66417) suste válasza zoli121 (#66414) üzenetére


suste
veterán

szerintem openwrt-vel jobbann jársz, mert arra egyszerű a telepítés, ráadásul több egyéni build is tartalmazza (összefoglaló!)

(#66418) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Regota szenvedek ezzel a gondommal
Adott egy TL-WR1043N/ND v2, amit "forditva" hasznalok. Wifi-rol jon a net, es kabelen megy tovabb a PC-be.
Az a bajom hogy a torrentek passivak
Ha a wifi adapterrel (WN822N_V3) kapcsolodom a wifi halozatra, akkor a kapcsolat aktiv, ezert arra gyanakszom hogy a router-ben kene allitani valamit, de nemtudom mit, hiaba alligtatom a forward-okat
Szamtalanszor resetel-ten, ujratelepitettem, de semmi
Ebben kernem a segitsegeteket
Koszi
A router-en hasznalt rendszer -OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1-

(#66419) woodworm válasza kokopo (#66418) üzenetére


woodworm
veterán

Mindkét routeren forwardolni kell.

(#66420) kokopo válasza woodworm (#66419) üzenetére


kokopo
aktív tag

A "gazda" router-hez nincs hozzaferesem
Nemlehet ugy beallitani az en router-em mint ahogy az adapter (WN822N_V3) mukodik (mert azon keresztul aktiv a kapcsolat) ?

(#66421) woodworm válasza kokopo (#66420) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nincs hozzáférésed, akkor ez nehéz lesz. Valószínűleg be van kapcsolva az upnp, ami hálózaton belül adapterrel működik, de a routeren keresztül nem. De ne hagyatkozz a kliens tesztjére, egy online teszt mutatja a tutit.
Ha a fő routeren be van kapcsolva az upnp esetleg megpróbálhatod suste leírása alapján relayd-vel. Mondjuk úgy emlékszem gond volt a dlna-val, de talán pont kábelen jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#66422) jjc


jjc
aktív tag

helló!

Vettem egy új routert (tp-link archer c1200), amit be is raktam access pointnak.
A régi routert (TL-WR1043N/ND v1) be szeretném állítani bridge-nek.
E szerint a leírás szerint meg is csináltam.
A kliensre dugott laptop a netet megkapja, de a hálózatot nem látja.
Sajnos csak kapargatom a hálózat-témát, valaki esetleg elmondaná, h ezt hogy lehetne megoldani?

Köszi

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#66423) kokopo válasza woodworm (#66421) üzenetére


kokopo
aktív tag

Online tesztelve, meg a trackeren nezve is passziv a kapcsolat
Ranezek a leirasra, remelem osszejon

(#66424) woodworm válasza kokopo (#66423) üzenetére


woodworm
veterán

De adapterrel online teszten nyitottnak mutatja?

(#66425) kokopo válasza woodworm (#66424) üzenetére


kokopo
aktív tag

Adapterrel online teszten nyitottnak mutatja (es kliensben is sok a feltoltes, web-en trackeren is aktiv)
Raneztem a leirasra (Repeater-relayd) telepitve a -relayd 2015-03-13-2970ff60ba..0b9- , de beallitani nemtudom :(

(#66426) kokopo


kokopo
aktív tag

Sikerult mindent beallitani, (luci-proto-relay, relayd csomag telepitve) de megsincs aktiv kapcsolat torrent eseten, mas minden mukodik. Router1-hez nincs hozzaferesem.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#66427) suste válasza kokopo (#66426) üzenetére


suste
veterán

a stabridge interfésznek adtál IP-t?
egyébként melyik interfészeket hidalja?

(#66428) kokopo válasza suste (#66427) üzenetére


kokopo
aktív tag

nemtudom, nemment, ossze-vissza allitottam, azota mar kb 5x elolrol kezdtem, ha van valami, akk kerdezek
az zavar hogy a leirasban az 1-es routerhez is hozzakene ferjek, de ahoz nemferek hozza
meg szenvedek kicsit

(#66429) suste válasza kokopo (#66428) üzenetére


suste
veterán

repeater és repeater-relayd esetén nem kell semmit beállítani a fő routeren, csak alkalmazkodni kell hozzá

(#66430) kokopo válasza suste (#66429) üzenetére


kokopo
aktív tag

a stabridge interfésznek kell-e/milyen IP ?
melyik interfészeket kell hidalja ?

(#66431) suste válasza kokopo (#66430) üzenetére


suste
veterán

Stabridge ip a csatlakozó interfész ip-je.
Híd a csatlakozó interfész és a belső interfész közé kell.

Esetleg megpróbálhatnád a mi egyszerűsitett webfelületünkkel is, csak egy mentést kell feltenned: wifiextra

A leírás hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#66432) twingo16v válasza kokopo (#66430) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Tegyél fel a te routereden lévő CC-re egy upnp-t, hátha jó lesz.

(#66433) kokopo válasza suste (#66431) üzenetére


kokopo
aktív tag

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

wifiextra telepitve
upnp-t neztem, de sok van belole, nemtudom melyiket telepitsem/aztan beallitsam :(

(#66434) suste válasza kokopo (#66433) üzenetére


suste
veterán

A képeken sok hiba van.....

Ha ki akarod próbálni a mi beállításunkat, akkor factory reset, hogy tiszta lappal indulj.
Aztán wifiextra felrak.
Aztán leírásnak megfelelően elmész a 9092-es portra, és a 9092/wifiextra/repeater alatt beállítod.
A kliensek legyenek automata dhcp-n, szóval a fix ip-zest felejtsd el első körben, mert csak belekeveredsz.

(#66435) kokopo válasza suste (#66434) üzenetére


kokopo
aktív tag

kiprobaltam
factory reset megvolt, wifiextra telepit, belep a 1.1:9092-be, wifiextra/repeater alatt beállítom ami nekem kell, jelszo megad router1-router2, ezekutan router ujraindul de mar nemtudom elerni a routert
192.168.1.1
192.168.2.1
192.168.1.1:9092
192.168.2.1:9092
192.168.20.1
192.168.20.1:9092
192.168.30.1
192.168.30.1:9092
tehat most ott tartok hogy reset, alapon minden, megint

[ Szerkesztve ]

(#66436) suste válasza kokopo (#66435) üzenetére


suste
veterán

routernek nem kéne újraindulnia, szerintem nem is indul, csak életbelépteti a beállításokat
melyik gombot nyomtad? ha a relayd-eset, akkor előtte feltelepíteted a relayd-et?

a normál repeater felületen csak kiválasztod a listából a Router1-et és nyomhatod a gombot!
szóval miket és hol állítottál pontosan?
beállítás után rá tudsz csatlakozni wifin az új hálózatra? (repeater SSID)
kábellel csatlakozva kapsz ip-t, ha igen milyet? (esetleg fix ip megadással?)

ha mindent jól csinálsz és mégsem megy, akkor próbáld ki a "manula-repeater" -t, ahol te adsz meg mindent kézzel

a fő router ip (R1) -nek mit állítottál? tényleg ez a fő router ip-je (kliensen átjáró cím)

(#66437) kokopo válasza suste (#66436) üzenetére


kokopo
aktív tag

router nemindul ujra, eletbe lep valami mert a halozati ikonrol eltunik a felkialtojel, de internet nincs sem kabelen, sem wifi-n (wifin a halozat sem latszik)
ip vim valami zagyvasag
telepiteni nemtudom a relayd-et, mert akkor meg nincs net
most reset, csak annyit csinalok hogy racsatlakozom a router1-re hogy legyen net, telepitem a wifiextra-t es a szukseges csomagokat, aztan extran keresztul megprobalom manualisan

(#66438) kokopo


kokopo
aktív tag

relayd, luci-proto-relay, iwinfo telepitve, Create Repeater-relayd megnyomva
[kép]
jelszo megad, router1 es 2-hoz
[kép]
csinalja a dolgat
[kép]
ezekutan mar sehogy nemerem el a router, csak a 10 masodperces reset segit, net nincs wifi es kabelen sem

(#66439) suste válasza kokopo (#66437) üzenetére


suste
veterán

az a baj, hogy ha wifin csatlakozol a fő routerre, és úgy telepíted a relayd-et, akkor már az interfész és wifi configba beletúrtál, így nem lesznek jók a beállítások (valszeg teljes gubanc lesz, ezért is nem éred el)
a relayd-et mindenképpen alaphelyzetben kéne telepítened, vagy offline, vagy pedig normál router üzemmódban kábelen csatlakozva
de esetleg első körben kipróbálhatnád a sima repeater létrehozást is

(#66440) jjc válasza jjc (#66422) üzenetére


jjc
aktív tag

erre valaki???

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#66441) woodworm válasza jjc (#66440) üzenetére


woodworm
veterán

Alhálóban vannak a kliensre csatlakozott eszközök, ezért nem látják a másik hálózatra csatlakozókat. Ugyanazzal kellene próbálkoznod, amivel a kolléga fut vesszőt.

(#66442) kokopo válasza suste (#66439) üzenetére


kokopo
aktív tag

ezt gondoltam enis, hogy osszegubancolodik valami
a relayd-et hol talalom (es a tobbitt, ha esetleg kell)? hogy letoltsem es offline telepitsem (gondolom mint update)

(#66443) suste válasza kokopo (#66442) üzenetére


suste
veterán

A relayd az csomag, függ a proci típustól, így az fw repojábol kell letölteni, tmp-be másolni és csomagkezelővel telepíteni (akár luciban is lehet).

a sima repeatert próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#66444) suste válasza kokopo (#66442) üzenetére


suste
veterán

de csinálhatod úgy is, hogy:
1: felrakod a "basic" mentésünket,
2: csinálsz sima repeatert,
3: telepíted a relayd-et,
4: 9092/system/resets: network_reset,
5: 9092/system/resets: wifi_reset,
Így a hálózatis és wifibeállítások visszaálltak alapra.
6: 9092/wifiextra/repeater: repeater-relayd.

hosszúnak tűnik, de csak pár egérkattintás, és így nem kell semmit kézzel letölteni meg másolgatni sehova:)

(#66445) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Aki szakos a LUCI-ban a gyári Firmwareben volt egy Upnp pipa és akkor müködött ez a funkció.
A luciban ha felrakom az upnp csomagot ott egy kicsit bonyolultabb mert ip címet is megkell adni mert port számot. A port számot kitudom olvasni az utorrentből de a többi-vel már elakadok!

(#66446) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Oops LEDE-t akartam írni :)

(#66447) twingo16v válasza Csabi1984 (#66446) üzenetére


twingo16v
tag

Nekem így néz ki, és működik, bár én qtorrentet használok

(#66448) Csabi1984 válasza twingo16v (#66447) üzenetére


Csabi1984
addikt

Rosszul írtam. A LEDE firmware-re voltam kíváncsi :)

(#66449) vargalex válasza Csabi1984 (#66448) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem LEDE alatt is így néz ki. Nem kell megadni IP-t/portot.

Alex

(#66450) kokopo válasza suste (#66444) üzenetére


kokopo
aktív tag

minden megcsinalok, de amikor ranyomok a repeater-relayd-re (ugye akkor valtozik 20-ra), ezt kapom
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.