Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Ha nem tűnik elég fajsúlyosnak a kérdés, bocsássátok meg, de leginkább e topikba valónak éreztem a föltevését.
Fatornyos falunkban, az áramszolgáltató jóvoltából, évente többször van váratlan áramszünet - és ilyenkor majdnem mindig bekapcsolt állapotban van a PC-m. A Chieftec tápok ezt jól viselték, eddig még nem szállt el semmilyen hardverem...Most viszont szert teszek egy ENERMAX MODU82+ 625W tápra...Több helyen olvastam, hogy ezek a tápok érzékenyebbek a hálózati fesz. kimaradására. A modu82+ II széria power kábelét (gondolom, éppen emiatt) már rögzíteni is lehet a táphoz, nehogy, úgymond menet közben kihúzódjon...
Kérdésem: aggódhatok-e amiatt, hogy egy váratlan hálózati áramkimaradás miatt ugrik vmi?

(#5102) szumo válasza reset (#5101) üzenetére


szumo
senior tag

A védelem meg van benne, inkább az enermax vezérlése sínylődhet egy kicsit.
Az igazság, hogy régen láttam milyen a belseje, nem is nagyon emlékszem rá.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5103) reset válasza szumo (#5102) üzenetére


reset
senior tag

Köszi.

(#5104) Tsunami73


Tsunami73
tag

Sziasztok.
Egy áramtalanítás után nem indult el az Enermex Liberty ELT500AWT-as tápegységem.
A gép vihar előtt le lett állítva, konektorból kihúzva és egy óra múlva már nem akart bekapcsolni.
Füst, égett szag, semmi nem volt, meg sem moccant.
A biztosíték jó benne.
Valakit tudtok ajánlani aki esetleg megnézné hogy javítható e?
Esetleg valami "tipushiba" amit egyszerűen meg lehetne nézetnem?
Üdv!

(#5105) Laci4 válasza Tsunami73 (#5104) üzenetére


Laci4
senior tag

A táp vezetéke nem tört meg?
Gép másik táppal indul?
Táp az alaplapi csatiban(ha jól emlékszem) zöld és fekete pin összekötésére se indul?

(#5106) bleró


bleró
tag

sziasztok.új táp kellene a régi 400-as codegen helyett pil fényes anyagi helyzetem miatt ,használtban gondolkozhatok.haveromtól lenne két választás. 1.trust big fan 520w low noise.tudom hogy a márka nem tartozik az élmezőny közé,de azthiszem ebben már van védelem.kb mennyit adhat ez le telsesitményben? 2.chieftec GPSAA-400-101A Ez mikori model?teljesítményben mire képes ez kb?fölül múlja az 520-as trust?köszönöm elöre is tisztelettel a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#5107) Tsunami73 válasza Laci4 (#5105) üzenetére


Tsunami73
tag

Másik táppal megy a gép, zöld fekete kapcsolásra sem indul.

(#5108) nónéjm


nónéjm
tag

Üdv!

Remélem nem lesz off topic..
Tehát történt egy olyan, hogy próbaképp kihúztam a CPU hűtőt és a táp ventit is, persze csak néhány másodpercre...
Azt tapasztaltam, hogy még így is elég hangos a gép, és a zaj a tápból jött, meg a HDD-ből. Arról már hallottam, hogy a winchester hangot ad ki, de hogy a táp venti nélkül... Vagy rosszul hallottam...?
Szóval érdekelne, hogy egy "nem aktív" alkatrész a gépben adhat-e ki hangot? És hogy is van ez, vajon mért?

(#5109) misx válasza nónéjm (#5108) üzenetére


misx
senior tag

Ha lehúzod róla a ventit, nem csodálom, biztos már kezdett gerjedni valamelyik alkatrész. Némi "üzemzaja" viszont amúgy is lehet neki, de ha cicereg vagy sistereg, az nem jó.

(#5110) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Helló mindenkinek!

Nem tudom jó helyre írok,de hátha.Van egy chieftec 500w ab-a tápom és a ventijének iszonytos hangja van.Ki szeretném cserélni de nem sok infót találtam róla milyen típus lehet benne.Esetleg valaki cserélt már ilyen típusba ventit,ha igen milyenre?

:R

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5111) szumo válasza nónéjm (#5108) üzenetére


szumo
senior tag

(#5110) Kom-ancs
(#5106) bleró

Sajna nem találtátok el a helyes topikot, óvassatok vissza csap egy leheletnyit.

Egy kicsit kusza volt amit írtál!

Lehúztad a procihűtőt, ez rendben van.
De a táp ventijét hogy húztad le? Az nekem nem világos. Nem a ház ventijére gondolsz?
De amúgy a te kérdésed sem ide tartozik, inkább a valami baja van a gépemnek be.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5114) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Hello mindenkinek!
Nem tudja valaki hogy Corsair Vx450 -es tápra lehet szünetmentes tápot rakni ? Van valaki aki használja? Csak mert a régi gépemen egy Chieftec 450-es volt és azzal elvileg nem lehetett használni csak valami olyat ami nem bocsájt ki négyszögjelet vagy mit.

(#5115) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Lenne egy olyan kérdésem, hogy azt meg lehet e oldani, hogy csak a Scythe Kaze Server ventiszabályozó kapjon áramot a tápról?

Szóval nem akarom, hogy a gép beinduljon, táp, vga, winyó, semmi sem, csak a ventiszabályozó. Egy Corsair VX 450-ről lenne szó, ahol a Pata csatlakozóra van kötve a szabályozó. :R

[ Szerkesztve ]

(#5116) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Szekunder oldali PWM mentes táp-supervisor Fairchild SG6520 vagy kínai PS223 IC-t keresek, működőképeset. Találkozott valaki ilyennel mostanában? :F

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5117) 04ahgy válasza Zsolti23 (#5114) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet a VX450-re szünetmentes tápot rakni, de maximálisan csak akkora tömegűt, amitől az nem roppan össze. Ez a Chiftec tápodra is igaz volt. A túl nehéz szünetmentestől eldeformálódik a lemez, tehát azt nem lehet rárakni.

Én egyébként szünetmentessel használom a VX450-t. Megy. A Chieftec is menne négyszögjeles szünetmentessel, míg el nem megy az áram a hálózatból. Az már szünetmentessel használatnak minősül. :DDD Végül is nem azt kérdezted, hogy hálózatkimaradást áthidalva tudod-e használni.

Amúgy meg az a szünetmentes, amire te gondolsz, szintén bocsát ki négyszögjelet. Az órajelgenerátorok még egy szinuszos kimenetű szünetmentesben is négyszögjelet állítanak elő. Valamennyit természetesen ebből a készülék ki is bocsájt.

Fail.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5118) 04ahgy válasza szumo (#5093) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha elémtolnának egy ilyen screenshotot, én tuti tápteszterrel, mutatva a 12V-ot mosolyognék a delikvens szemébe nézve.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5119) GAbre


GAbre
veterán

Üdv kérdezném,hogy van 1 ilyen tápom.
És kérdezném,h az adatlapomon lévő konfigot elbírja-e,illetve hogy tudom kideríteni,h bírja-e vagy nem,avagy milyen jelekből venném észre?

Avatar

(#5120) 04ahgy válasza GAbre (#5119) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a te topikod, itt rossz helyen csengetsz, és kiűzöd a tápokról MÉLYEN értekezni kívánó szakikat...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5121) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Adott egy régebbi kapcsolástechnikájú, de minőségi táp (GPS-300AB-C). Félhidas megoldás, a bemeneten 115V-ra feszültségkétszerező. Okos ember átkapcsolta, majd be a 220v-ba...

Az olvadóbiztosíték, a Graetz-híd, és a pufferkondikkal párhuzamosan kötött varisztorok szerencsére magukra vállalták a megnövekedett stressz okozta tönkremenetelt. Az előbbi kettőt cseréltem, a varisztorokat viszont 180V-os Zenerekkel helyettesítettem (200V-osak a pufferek), megfelelő irányban bekötve, mint pl. FSP tápoknál a készenléti 5V-ba bekötött 5,6V-os megszaladástól védő Zener. Túlfesznél itt is szépen zárlatba megy a zener, és kiolvasztja a biztosítékot.

Csak gondoltam meghallgatom a véleményeteket a dologról...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5122) szumo válasza 04ahgy (#5118) üzenetére


szumo
senior tag

Persze tudom, hogy 1 mérés nem mérés, két mérés sem mérés, három mérés egy mérés, a szoftveres mérés meg egyáltalán nem mérés :D
Volt valami ilyen ökörszabály ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5123) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Egy furcsa kérdésem lenne, és ha nem ide tartozik akkor bocs érte.
Adott egy régi AT táp aminek a +12V-os ága lenne használva.
Ha össze van érintve egy pillanatra a + - akkor lekorlátoz 8.5V-ra és csak ki-be kapcsolás után(4-5s) áll vissza 12V-ra.
Ha ez védelem a tápban, akkor megkerülhető/kiiktatható valahogy, hogy maradjon a 12V akkor is ha összezáródik a két pólus egy pillanatra?
Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni! :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5124) GAbre válasza 04ahgy (#5120) üzenetére


GAbre
veterán

Jó,de én nem venni akarok,hanem kérdezni mélyen, "szakmailag",hogy milyen hatásai lehetnek,ha a táp nem bírja el a gépben lévő hardvereket...

Avatar

(#5125) Rive válasza GAbre (#5124) üzenetére


Rive
veterán

Ha a táp nem birja a strapát akkor a szokásos jelenségek: fagyások, terhelés alatti váratlan kikapcsolások, nem indul, nem indul elsőre, elektronikus 'dögszag', tönkreb@szott gép - a táptól és a szerencsefaktortól függően.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5126) Rive válasza 04ahgy (#5121) üzenetére


Rive
veterán

Az efféle rendszereket ugyanúgy méretezni szokás, mint minden mást: annak a zenernek képesnek kell lennie arra, hogy a biztositék tuti eldurranásáig ne párologjon el és fenntartsa a rövidzárt (ami feltételez némi anyagmennyiséget, ugye). Ha efféle feladara való az a zener, akkor az adatlapban kell lennie effélére utalásnak, amit össze lehet vetni a biztositék adatlapjával.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5127) 04ahgy válasza Rive (#5126) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No mert a szekunderköri 5VSB megszaladás elleni zenerek nem mezei BZX55C5V6 (vagy hasonló társai) típusúak, hanem speciálisan erre tervezettek. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5128) Rive válasza 04ahgy (#5127) üzenetére


Rive
veterán

5V-ra én se méreteznék túl sokat :B

Ugyanakkor a teljesitmény az ugye voltnégyzet per R, szóval 180V miliohmos zárlattal azért nem 5V: másrészt ha mondjuk összeveted a vinyókon néha fellelhető 12V-os ágat védő diódák tokozását a sima zenerekével, akkor azért látható a trend... Harmadrészt meg ugye épp a primeren játszogatunk, nem a szekunderen - lehet, hogy a chinese mérnök nem méretezett, de ez itt a mélyviz ;)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5129) 04ahgy válasza Rive (#5128) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Végül is, jogosak a felvetések, jó ilyen szempontból is megközelíteni a témát. Vagy jóval izmosabb zener kell, vagy keresek varisztort.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5130) general


general
addikt

hali!

FSP 350PNF tápomnál azt vettem észre, hogy nem megy a venti alapon. létezik, hogy ennél a verziónál csak terhelésre kapcsol be? szétszedtem a gépet, táp ki, venti erősen szorul, bár egyenletesen "nehezen jár". ez normális, vagy úgy kéne ujjal meglökve prörgnie, mint egy átlag rendszerventinek?

új rendszer van fent, nincs játék sem, tehát komolyabban megterhelni nem tudom, hogy próbáljam, talán holnap, addig is írtam ide...

nem tudom, ventit hogyan lehetne benne cserélni, mert a kétágú vezeték forrasztva van, nem csatis. én nem tudom megcsinálni, szervíz segíthet esetleg? megéri egyáltalán?

előre is köszönöm a választ!

(#5131) kriszbon válasza kriszbon (#5123) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm senki nem tud valami okosságot, vagy esetleg más topikot ahol érdeklődhetek? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5132) HookR


HookR
addikt

A kérdéseim 'multitematikusak', ám az érintett témákat átnyálazva úgy vélem itt a legesélyesebb, hogy hozzáértő válaszokat kaphatok.

Korai Xbox 360-as 12V-os, 203W-os AC adapteréről szeretnék mini-ITX-re alapozott konfigot táplálni (pl. i3-530 (73W TDP), vagy akár 95W TDP-be sorolt AM3-as proci + HD5750/HD5770/GTS450 (max. 86/108/106 W) kombináció, legfeljebb: 1db 3.5" HDD, 1db 2.5" SSD, 1db 2.5" HDD, 1db slim ODD társaságában. Azaz a jövőbeli legrosszabb eset, amire méretezni kellene.). Az AC adapter és az alaplap közé kerülne egy 120W körüli pico-, vagy paneltáp (Pl. EZ). A trükk az, hogy az AC adapterből jövő 3db 12V-os ágból egyet közvetlen a VGA tápcsatija kapna meg, így a 120W-os paneltápnak 'csak' a processzort, 2db memóriát és a meghajtókat kellene etetni. Netszerte 2 példáról tudok, ahol ez a pico/paneltáp kikerülésesdi működik, ennek ellenére érdekelne:
- Milyen esetleges buktatói vannak?
- Továbbá életképes-e az a variáció, ha nem csak a VGA tápcsatija kapna saját, dedikált ágat, de az alaplap ATX12V-os csatlakozó is? Tehát az AC adapter 3db 12V-os ága 3 'különböző' helyre menne.
- Kicsit aggaszt, hogy a fentebb linkelt 120W-os paneltáp 12V-on mindössze 4A(5A)-rel terhelhető, a maradék meg főleg az 5V-os ágra jut (8A (10A)). Honnan lehet kideríteni, hogy az alaplap tápellátó áramkörei melyikre milyen mértékben támaszkodnak? (Pl. Gigabyte H55N-USB3, Asus M4A88T-I Deluxe esetében)
- Ha működik az ATX12V független etetése, talán még előnyösebb is, hogy viszonylag 'erős' a paneltáp 5V-os ága?

Válaszaitok előre is köszönöm! :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5133) 04ahgy válasza HookR (#5132) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, etetheted külön az ATX12V-ot is, modernebb alaplapokon az ATX csatlakozó 12V-os tüskéjével már nincs galvanikus kapcsolat (hogy ne induljon el a lap, a rétegekben vezetett magas árammal táplált VRM-mel, csak a tápban összekötött kezdőpontokon történik csatlakozás. Ugyanez lenne az XBOX adapterrel is. Hogy az adapter túlterhelését elkerüld, javasolt alapórajelen alulfeszelni, esetleg valamelyest downclockolni is a VGA-t és a CPU-t.

Megj.: a galvanikus kapcsolat hiánya a 12V-os betápot nézve a PCI-E VGA kártyákra is áll.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5134) keszegduda


keszegduda
őstag

Kaptam javításra egy gépet, hogy telepítsem újra stb. és el is kezdtem de abbahagytam, mert más dolgom volt. A gép áram alatt maradt és a lekapcsolás után 5-10 perccel egy hatalmasat durrant, jó nagy füst köddel megspékelve. Az alany egy 400W-os Gaba tápegység ami 5 éves. Szétszedtem és a két nagy kondi kinyílt mint a tuba rózsa. Gondolom a kondi fáradása volt a dologban csak fura hogy nálam.
Érdemes megelkózni, ha igen nem gond ha kap egy 5 éves chieftec 360-as dupla akkora kapacitású (600 f) Teapo kondikat, csak mert ilyen lenne itthon jelenleg?
A másik, elképzelhető hogy elvihetett valamit a gép többi komponenseiből, elég rosszul jönne? :(
Köszi!

(#5135) moha21 válasza keszegduda (#5134) üzenetére


moha21
addikt

Azzal a táppal nem érdemes foglalkozni, dobd ki és cseréld le valami márkás tápra.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5136) cimet


cimet
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Egyik barátom gépében (NEC minigép spec.méretű ATX flex táp) elromlott a táp. Már egy ideje csak akkor indult a gép ha hosszan nyomta a power gombot. Mostanra végleg megadta magát.
Szétszedtük és két púpos kondi volt benne. Gondoltam csere és minden OK.
De valami gond még mindig van, mert most sem indul egy gombnyomásra csak ha sűrűn nyomkodom a power gombot. A bios-ban fesz.értékeknél a -5v-nál 0v a többi érték is alacsonyabb a névlegesnél.
Mi a véleményetek nem károsítja az alaplapot?

(#5137) Rive válasza cimet (#5136) üzenetére


Rive
veterán

Ahol kettő akad, ott lesz több is. Az összes kondit cseréljétek, ne csak a szemel is láthatóan dögöket. Ha nem tudtok mérni, akkor ez az egyetlen biztos megoldás.

Ja, meg a gép alaplapján is nézzetek körül.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5138) Lopa


Lopa
csendes tag

Kedves Mindenki,

/ha esetleg nem idevaló a kérdés, akkor is biztosan ti vagytok a célközönség, akik értenek hozzá és esetleg tudtok nekem segíteni. köszi a megértést./

/a kérdést feltettem itt is: http://prohardver.hu/tema/modding_es_elektronikai_kerdesek/hsz_9624-9624.html de talán inkább ide való/

Adott egy akkumulátor töltő talp ( ilyen: http://www.magnumelectronics.com/Motorola-WPLN4137BR-Charger-Cup/ ), amihez tartozó trafó kimenete 16V DC 900mA. Adott egy univerzális notebook tápegység, aminek a kimenete 16V DC 3.75A. Előbbiből rákötöttem 4db-ot utóbbira, párhuzamosan. Polaritás ellenőrizve, feszültség szint stimmel mind a 4 csatlakozón. Üresen egész úgy fest, mintha működne, amikor áram alá helyezem, a notebook tápon a zöld led világít, a töltő talpon a zöld led felvillan, jelezve hogy oké. Aztán amikor ráteszek 4 akksit tölteni, akkor megbolondul. A notebook táp ledje 1-2 perc után pirosra vált, a talp ledje pedig sárgán villog, ami a Motorola szerint azt jelenti, hogy az akku nem kész a töltésre.

Szerintetek mi lehet a gond, illetve mi lehet a megoldás? Minden segítő ötletet előre is köszönök szépen.

(#5139) Lopa válasza Lopa (#5138) üzenetére


Lopa
csendes tag

megoldódott, lásd másik topic. innen akár ki is törölhetitek. kösz.

(#5140) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy 8800GTX-et el bírná e a FSP400PNF os tápom???

Konfigom:

Gigabyte P35C-DS3R 1.1 REV F11 BIOS, INTEL C2D E6550, 2*1GB Geil Value, FSP400PNF :(

Segítséget előre is köszönöm!

(#5141) kabanka


kabanka
aktív tag

Üdv Az lenne a kérdésem, hogy a konfigomat nézve előfordulhat az hogy Battlefield BC 2 lefagy annyira hogy resetleni kelljen mert mondjuk kevés a táp a gépemnek? A tuning tesztek szerint hibátlan. közel 8 óra Prime Small FFT teszt hibamentesen lefutott. Más gém nem fagy csak a BF. A videokártya 200 Watt körül kajál teljes terhelésen. Ötlet valaki?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#5142) szumo válasza kabanka (#5141) üzenetére


szumo
senior tag

(#5140) Andrewhouse és (#5141) kabanka

Egyikőtök sem találta el a topicot.
Se FORTE filmet, se hangszórót nem nyertetek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5143) Pero


Pero
senior tag

lenne egy egyszerű kérdésem csak nem vagyok biztos a válaszban.
Szóval került a gépbe 2 6870es VGA aminek összesen 4 6pines tápcsati kell. nekem a tápomon van 2 gyárilag, szal 2- másikat kell pótolnom. kaptam is molexről átalakítót a kártyákhoz. maga az átalakító 2 molexről csinál 1 6pines PCI-E tápcsatit. a gondom az az h nincs elég molexem mert a radimon lévő ventiknek is kéne legalább 1.
fizikából sosem voltam jó, szóval a kérdésem az h elvben a tápkábelen a molex csatik sorba vannak kötve, így ha jól emlékszem akkor végső soron 1 ről is pont annyi áramot tud felvenni mint 2 ről. vagy rosszul tudom? és inkább egy y os molex elosztót vegyek?
előre is köszönöm a válaszokat

(#5144) sagvary válasza Guargumi (#3132) üzenetére


sagvary
aktív tag

300 W-os elég

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#5145) szumo válasza sagvary (#5144) üzenetére


szumo
senior tag

Ezt most nem egészen értem?
Egy 2008-as hozzászólásra válaszoltál, ami nem is a téma.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5146) rudi


rudi
nagyúr

Befutott hozzám egy érdekes, úgy táp. Thortech a márkanév, a GeIL tápos brandje lesz. Ebből gondolom nyilvánvaló, hogy az OEM-et szeretném megállapíttatni veletek. Az alapanyag egy 800 wattos modell, ráadásul 80 Plus Gold kapcsolással. Itt vannak róla képek:

1. kép, 2. kép. 3. kép, 4. kép, 5. kép, 6.kép

Egyértelmű, hogy modern, PWM-es kimeneti oldalú dologgal állunk szemben. Nem sokat láttam még ebből a fajtából, és sajnos a nyák sem árulkodott. A ventilátorból az FSP-re tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5147) MMIX válasza rudi (#5146) üzenetére


MMIX
addikt

Thortech Thunderbolt
Thortech TTB650G 650W=Sírtec/HighPower HP-650-G14S(C)-GOLD
Thortech TTB850G 850W=Sírtec/HighPower HP-850-G14C-GOLD
Thortech TTBK00G 1000W=Sírtec/HighPower HP-1000-G14S(C)-GOLD
Thortech TTBK20G 1200W=Sírtec/HighPower HP-1200-G14S(C)-GOLD
Using the 80 Plus Report alapján (Hardware Secrets)

Thortech Thunderbolt Plus TTB800G 800W
Hardware Secrets és a JonnyGuru se tudja biztosan.
REVIEW DATABASE hátha segít kideríteni valamit. (kattints a linkekre)

[ Szerkesztve ]

(#5148) jeni válasza rudi (#5146) üzenetére


jeni
félisten

Mind a 6 kép ugyan arról készült :DD :DDD :U

(#5149) rudi válasza jeni (#5148) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, csak valami hüjje rosszul linkelt :D most már mind a hat kép más!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5150) didyman válasza rudi (#5146) üzenetére


didyman
őstag

Az a lecsúszott szigetelés gyári? Elég ijesztő... :D Közben rájöttem, hogy a trafó hozzávezetése, akkor talán zománcozott, de jól felcsúszott a zsugorcső. Érrdekes kitalálvány. A 12V-on kívüli szereplők a moduláris panelen laknak, egyszerű, kissé helyigényes, de jó az, a 12V-os ágak is valami bitang jó hatásfokkal vannak egyenirányítva, szerintem nem dióda, hanem SCR végzi, azért lehet ilyen alkatrésztemető a szekunder oldal (az SCR az gyakorlatilag tirisztor-silicon controlled rectifier-, amit szinkronban a PWM üzemi frekvenciájával, nyitnak a megfelelő időben, ezzel elérve, hogy nem egy diódára jellemző nyitófeszültség és differenciális ellenállás lesz a veszteség alapja, hanem a tirisztor minimális maradékfeszültsége és negatív differenciális ellenállása. A primer oldal az lehet, hogy rezonáns kivitel lesz, mert borda ott is alig van, a készenlét elhelyezése meg igazán formabontó, és a szilárdelektrolit kondik azon az ágon is érdekesek. A diódája meg borda nélkül álldogál a panelen. Minőséginek, nagyon korszerűnek tűnik, a hatásfokra kíváncsi vagyok.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.