Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) molnarpeter válasza Dermesztő (#5200) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#5202) rudi


rudi
nagyúr

Nézzétek, FSP Aurum bele!

egyszer, kétszer, háromszor.

Számomra új ez az FSP6600 és FSP6601 chip középtájon és az ellenállások a bemeneti oldalon. Azt már megszoktuk, hogy borda alig van egy 90 Plus Gold tápban, de itt semmi komoly alkatrészarzenált sem látok. Ez egy 400-as modell volt, de a nyákja fel van szitázva 800-ig, szóval asszem ez a bél majd jön minden szinten, remélem olcsóbban is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5203) MMIX válasza rudi (#5202) üzenetére


MMIX
addikt

CeBIT 2011:

Aurum információk: [link] videó

FSP Aurum-ból (80+Gold) is jönnek a moduláris verziók. HardwareLUXX.de képei. Jön Aurum 1000W, 1200W (egyágas) 100% japán kondik. Aurum PT-700 700W 80+Platinum 4ágas +12V

[ Szerkesztve ]

(#5204) MMIX válasza MMIX (#5203) üzenetére


MMIX
addikt

A ventilátor nélküli verzió kimaradt: Aurum (AU-500FL) Egyágas, moduláris.

(#5205) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

máshol is feltettem már, de ide is leírom, (kicsit félve, nehogy off legyen, de talán nem az).
innen talán szakértői válasz jön, nem áltlános hablaty...

építettem egy teljesen passzív, fekvő házas gépet. minden hő felfelé távozik egy méhsejtrács tetőn. van egy vészventi, de az egyelőre off.

fsp zen fejen áll, azaz rács fölfelé. hőfokot meg tudom saccolni, mert a többi passzív alaktrészt és a fölöttük lévő rácsot tudom tapogatni.

a zen rácsa kb. 50 fok, így gondolm a belső bordái 60 fok körüliek lehetnek.
az ilyen passzív tápok elektronikái mit bírnak el? mire vannak belőve?
(a meleg levegő szépen áramlik fölfelé, ki a házból, nics útban semmi, aktívan megtámogatni nem szeretném, ha nem szükséges.

azt is hallottam, hgy a zen-ek direkt magas hőfokra vannak belőve, ha ventivel keményen megfújjuk, attól az 1. szériások sípolása is könnyen előjön.

tehát sajnos belül mérni nem tudok. a táp rácsának teteje kb. 50 fokos.
meglátás? esetleg valami modding ötlet? (már nem garis...)

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5206) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali!

Lenne egy kérdésem, Chieftec tápról lenne szó!

500W CTG-500-80P
500W CTG-500-80P OEM
500W CTG-500-80PB OEM

3 közül most melyik legyen? Mit jelentenek a betűk?

(#5207) szab.tam válasza -=Vacsek=- (#5206) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi!

ezzel a kérdéssel ide. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5208) moha21 válasza szab.tam (#5205) üzenetére


moha21
addikt

Attól is nagymértékben függ mennyire van leterhelve a táp. Nyilván ha fejjel lefele van benne ( nem így tervezték ), akkor a felfele áramló hő lassabban távozik és a bordán keletkező hő fűti a nyákon lévő dolgokat. Konkrét értékkel nem hiszem tudna valaki is itt szolgálni.
Ez a kézzel mérés meg nem túl etalon mérés. :-]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5209) szab.tam válasza moha21 (#5208) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pont azt magyarázom, hogy ideális helyzetben van, ráccsal fölfelé. (nem fejjel lefelé, mint az álló házakban...), tehát optimálisan tud távozni a hő.
max terhelés 120-140w, ami egy 300w 80+-os tápnál nem túl megerőltető.

de azért egy max elviselhető elvi belső hőfokra még mindig kíváncsi lennék, amit az elektronika elbír. ha jól tudom, 65 foknál kezdenek el figyelmeztetni, már amelyik ilyet tud, (pl yesico passzív ott nyomja a figyelemztető sípot), de 100-nál játszanak csak chernobil-t.

de köszi, már lasan 2 hete megy. már nem fogok változtatni.vagy kibírja, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5210) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok!
lecserélni készülök a jelenleg videókarimat link

erre: link

van rá bármilyen esélyem hogy a mostani 500w-os LC power tápom elbírja a cserét?
pc: x4 965 125w, cpu cooler, ház a gyári ledekkel és ventikkel

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#5211) jilian


jilian
addikt

béke!

---> USB 2.0 port (max. 500 mA) <---

Egy multimédia adatlapján ez van feltüntetve, hogy ekkora pendrive -ot tud fogadni maximum erre rájöttem.
Nekem ez van:

Corsair Flash Voyager GTR 32 GB

ezt beolvasná? :F
azt hol tudom megnézni, hogy a pendriveom mennyit "eszik" , mennyi kell neki?
(a honlapján nincs ilyen feltüntetve) :(((

(#5212) 14adam válasza jilian (#5211) üzenetére


14adam
addikt

mivel ez az USB szabvány ezért mindegyik usb-s kütyünek bele kell férnie ebbe az áramerősségbe. Nyugodtan dugd rá,semmi baja nem lesz. (máskor az ilyen kérdéseket inkább az azonnali kérdéses topicba,köszönöm)

(#5210) Henry1990 fáradj át a melyik tápegységet vegyem topicba. Az lc power-t meg jobb is,hogy lecseréled mert eléggé hulladék

[ Szerkesztve ]

(#5213) moha21 válasza szab.tam (#5209) üzenetére


moha21
addikt

Akkor nem valószínű gond lesz vele.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5214) 04ahgy válasza rudi (#5202) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem itthon AU-700 teljesít, amit a rácson benézve látok az alapján alátámasztom... Primer kondija, szekunder kondijai nagyobb kapacitásúak, talán a zománcozott huzal vastagabb valamicskét az induktivitásokon, melyek magjai is némileg nagyobbak. Belülrűl szinte kong az ürességtől, a venti extrahalk, a bordák meg kb. ugyanezek.
Korábban valamelyik topikban írtam is, hogy a szintén 80 Plus Gold Corsair AX750-hez képest gagyi kínai tucatszemét benyomást kelt. És mégsem, mert a 80 Plus weboldala szerint 1%-kal jobb hatásfokokat mértek, mint a Corsair esetén. Ráadásul a Hardware-Secrets teszten is gyengécskén teljesített az AX szériás Corsair, épp a Gold specifikáció szélét súrolta.

i7-980X @ 4620MHz 1,575V, 3x HD6950@HD6970 Vantage alatt lazán vitte az FSP és a Corsair is a gépet. :)

MMIX: Nagyon komolyan nyomja az FSP... Csak így tovább!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5215) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szasztok!
Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a HKC 565W USP-5565 miért csak 7ezer forint? Felszereltsége nekem megfelelne, de túlontúl olcsó. Hol az átverés?
Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5216) mr_ricsi válasza Plazmacucci (#5215) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hol az átverés?"
Például abban, hogy ugyanazzal a típusjelzéssel többféle változatban is létezik:
[link]
[link]

Teljesen más belsővel. Amit én láttam, abban 400W-os főtrafó volt, és úgy már izgalmas dolog 560W-ot kiszedni belőle. És neten láttam ugyanilyen típusszám alatt egy db 12V-os ággal is, 22 A körüli terhelhetőséggel, ami a elvileg sem tud egy mai 300W-nál nagyobb gépet megtápolni.
Neten nézel teszteket, ahol az igényesebb belsejű esetleg még a helyét is megállja, aztán a boltban boldog mosollyal megveszed a gagyi belsejűt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5217) Plazmacucci válasza mr_ricsi (#5216) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tényleg ami nálam van kölcsönben, annak a dobozán más rácsozatú táp van mint ami a dobozban van :DDD A második linkeden lévő táp van benne. Na most nem tudom eldönteni melyik a normális :U A lényeg nekem, hogy ezen van két 6 meg egy 8 pines csati is. Ha jobb mint egy Codegen akkor nekem már megérné.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5218) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Az alábbi konfignak elég még az FSP BLuestorm II. 400W tápom?

Intel C2D E8200 Wolfdale - Sapphire HD 5750 512 MB - Samsung 320 GB, 2x Maxtor 250 GB 3,5", Western Digital 80 GB 2,5" - NEC ODD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5219) molnarpeter válasza Rossi (#5218) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#5220) Rossi válasza molnarpeter (#5219) üzenetére


Rossi
addikt

Meglévő konfig, meglévő táp, csak bővült. De akkor megkérdezem ott, kösz.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5221) Phvhun válasza Rossi (#5218) üzenetére


Phvhun
őstag

E8500 4850-el evett nekem konnektorból max 300watt körül monitorral együtt VX450-es táppal, szóval elégnek elég. Vinyók 5 watt alatt vannak, szóval az mindegy.

Szerk: del ?

[ Szerkesztve ]

(#5222) HUNRONIN


HUNRONIN
tag

Zalman 600W Heat Pipe - moduláris tápról valakinek tapasztalat-vélemény?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5223) HUNRONIN


HUNRONIN
tag

Asus P8P67 Deluxe; Intel® Core™ i5-2500K (6M Cache, 3.30 GHz) + 2x Asus ENGTX460 1GB milyen táp kellhet? Elég lehet a mostani Zalman 600W Heat Pipe?
Vagy esetleg ha vennék egy Corsair HX750-et az már elég lehetne?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5224) Alpachino


Alpachino
veterán

Van egy QTechnology 300W-os tápom, de csak 20pines alaplapi csatlakozója van, a G31-es Giga lapom, pedig 24-es, tehát 4pin szabadon van a lapon. A gép így is stabilan működik vele, csak érdeklődnék, hogy ez milyen hátrányokkal jár........ill lehet-e így használni hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5225) HUNRONIN válasza Alpachino (#5224) üzenetére


HUNRONIN
tag

Semilyen hátrányokkal nem jár.

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5226) Alpachino válasza HUNRONIN (#5225) üzenetére


Alpachino
veterán

Az jó :)

De ha már így van, akkor miért +4tűsek az újabb lapok ? :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5227) HUNRONIN válasza Alpachino (#5226) üzenetére


HUNRONIN
tag

A kérdésedre a válasz itt található aszem. :)

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5228) mr_ricsi válasza Alpachino (#5224) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A PCI-e csatikba -ha nincs saját tápcsatijuk- nem dughatsz 38W-nál nagyobb fogyasztású kártyát, míg 24 pólussal 75W is lehet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5229) Rossi válasza Phvhun (#5221) üzenetére


Rossi
addikt

Thx!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5230) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok egy kis infó kéne nem tudom jó helyen járok e :F Ha nem dobjatok ki :)
Nos van egy Eurocase 550W tápom, tudom tudom nem a legjobb, le fogom majd cserélni egy jobbra csak kell a keret jogsira, azt hogy miért vettem anno ezt nem tudom... talán tudatlanságom..... de saját hibáiból tanul az ember.

Ez van a cimkén:
+3,3v +5V +12V -5V +5Vsb
26A 26A 26A ---- 2,5A
550W MAX

Mennyire tűrhető ez? :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5231) 14adam válasza erikke17 (#5230) üzenetére


14adam
addikt

itt tudsz olvasni. amúgy nem jó helyre tetted fel. 12voltos ágon 300w körül tud teljesíteni matricán... ami talán 200w körül lehet :U

(#5232) erikke17 válasza 14adam (#5231) üzenetére


erikke17
őstag

Hova menjek akkor ezügyben akkor? Ott folytatom :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5233) 04ahgy válasza erikke17 (#5232) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Javaslom az első hozzászólást. Ha elolvastad, megértetted volna, akkor nem postolsz itt feleslegesen kettőt, és lehet már rég választ kaptál volna a kérdésedre. Amúgy az első hozzászólás kitér arra is, hogy hova menj, ha ne ide.

Ez a topik a tápok alapos működésével, belső szerkezetével foglalkozik. Komolyan mondom szégyen, hogy senior és őstagok nem képesek ezt felfogni. Hozzászólásgyűjtéssel érted el a rangod, vagy hogy?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5234) dances


dances
tag

Sziasztok!

Az milyen problémákat eredményezhet, ha egy minőségi, egyágas tápban (Seasonic S12II) nincs benne az összes elérhető védelem, csak az alábbiak:
OPP, OVP, SCP?

Konkrétan az érdekelne, hogyha tönkremegy valami a tápban, akkor tehet-e kárt a gép többi alkatrészében?

Arról nincs valami rövid leírás, hogy melyik 3 betűs védelem konkrétan mit jelent?

Only the Good die young.

(#5235) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni?
Egy Chieftec 1200W táphoz kellene VGA moduláris kábelek, 2x6pin és 2x8pin
Hol lehetne venni ilyet? Mert pár boltban előfordult korábban, de most hirtelen sehol sem találok.
Esetleg aki tud az dobjon PÜ-t mert az jobban látom.

Köszi

(#5236) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

a kis gépem teljes passzívvá tétele után a játékgép jön. hatalmas alubordák (legalább 10kiló), heatpipe, miegymás... de ott a táp. a jó passzivak max 460w-osak. pl. seasonic x460

v1.0
2 db tápot lehet-e összekötni? tehát, hogy összeadódjanak a teljesítmények, egyszerre kapcsoljanak, stb.

v2.0
a nemrég beújított enermax modu 87+ 800w tápomat meg lehetne-e szerelni passzív hűtésűre. gány, méret nem akadály. (perpill kb. 350 fogyasztásnál - majd pontosan kimérem - gyakorlatilag hideg levegő jön ki hátul...).

mivel ez szakértői topic, így tán joggal kérdem: van-e itt köztetek olyan, aki ehhez ért, és x pénzért, (na jó, 1.5*x...), meg is tudja ezeket a verziókat csinálni? (sem a tápok esetleges összekötéséhez nem értek, sem ahhoz, hogy tápmoddnál. mit kell bordázni. :U

remélem valmennyire ez már on volt, mert ehhez nem találtam élő szaktopicot... :B

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5237) HUNRONIN


HUNRONIN
tag

Segítségre, és tanácsra lenne szükségem.
750-850W-os fahin tápra lenne szükségem a 2xGTX460-hoz lehetőleg 4x6pin-el. Mit ajánlanátok?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5238) szab.tam válasza HUNRONIN (#5237) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még egy eltévett lélek...
kérdést itt ...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5239) HUNRONIN válasza szab.tam (#5238) üzenetére


HUNRONIN
tag

THX :R

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#5240) mr_ricsi válasza dances (#5234) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Arról nincs valami rövid leírás, hogy melyik 3 betűs védelem konkrétan mit jelent?"

OVP: Túlfesz védelem
SCP: rövidzár védelem
NLO: terhelés nélküli működés
OCP: túláram védelem
OTP: túlmelegedés védelem
OPP: túlterhelés védelem

Az UVP a hálózati feszre vonatkozik. Ha nem elég magas a fesz, lekapcsol a táp.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5241) dances válasza mr_ricsi (#5240) üzenetére


dances
tag

Köszi.

A másik két kérdésemre esetleg?

Only the Good die young.

(#5242) didyman válasza rudi (#5202) üzenetére


didyman
őstag

Nohát, úgy tűnik, hogy egy rezonáns táp érkezett... Erre utal a pici borda és a piszokjó hatásfok. Japán még a 6600 és a készenlét primere körüli elkó is, jó pont. A Capxon már nem annyira, pláne, hogy ez a táp a jó hatásfokért cserébe duplájába kerül. Furcsa a kétoldalas NYÁK, alul vagy nagyon sűrű az SMD-erdő, vagy a drágább NYÁK-ot kultiválja az FSP, mert a rezonáns táp manapság integráltsági fokán nem indokolja. Inkább az elrendezés fura, hogy a 6600 messze a félvezetőitől lakik, míg a kicsi primer pufi mögött helyhegyek vannak. Még a trafó szórt terével lehetne ezt okolni, de a rezonáns tápok pont nem a szórt terükről híresek, tiszta szinusz a kimenete az ilyen konvertereknek, amitől kisebb, igénytelenebb kondik, félvezetők is elegendőnek bizonyulnak (az árképzés ennek fényében hát.. :-( ). A kicsi primer pufi is rendben van, a rezonáns topológiának nincsenek marha nagy csúcsáramai, kisebb puffer is alkalmas a feladatra.
3,3/5V külön konverterekről származik, a 6601 vélhetően azok PVM-vezérlője lesz. Végre elhagytuk az utálatos CM6800-t, remélem, a PS223 is erre a sorsra jutott és a külön panelen valami jobb supervisor lakik.
Jól látom, optocsatoló nincs sehol? Egy gyűrűmagos tekercs van a két trafó között, ami akár lehetne valami VCS is, de alapvetően se a készenlétnek, se a főkörnek nincs látható optocsatolója-talán SMD?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5243) szumo válasza didyman (#5242) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem is olybár tűnik a képek alapján, hogy erősen kétoldalas a NYÁK, mivel régen a siemensnél is sok olyat használtunk, hogy egy furaton keresztül kötöttük ár forraszanyaggal az áramkört a másik oldalra, vagy ilyen módon kötöttük össze a több réteget mind a két oldalon.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5244) #22145024 válasza szumo (#5243) üzenetére


#22145024
törölt tag

Hi,
Van valakinek közületek tapasztalata XBOX 203W-os táppal kapcsolatban? A 12VDC kimenetét szeretném közvetlenül egy mini-ITX deszka 12V-os 4-tűs tápjába, valamint egy videokari hasonló segédtáp csatijába dugni. Magát az alaplapot egy kb 120W-os DC-DC paneltáp szolgálná ki a többi fesszel (12VDC bemenet és 20-24tűs kimenet)
A kérdésem az lenne, hogy mennyire stabil egy ilyen XBOX 12V-ja? A neten van pár működő ilyen megoldás, de szeretnék biztosra menni.

(#5245) thboxx


thboxx
aktív tag

Hello!

Lehet, hogy rossz helyre írok, de volna 1 gondom. Van egy Be-Quiet Straight Power E5-550W tápom, amire ha rádugom a rendszert, és elindítom, látszólag minden kap áramot, VGA venti pörög, a többi venti is, de szokott a lap sípolni egyet mikor elindul, ám ezzel azt sem csinálja. Csak pörögnek a ventik, és se kép se hang. A VGA venti változó sebességgel pörög pl. Ilyenkor mi van? Mit lehet vele csinálni? Megéri-e?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5246) 04ahgy válasza thboxx (#5245) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ilyenkor mi van? - nincs +5V, nincs +3,3V, vagy nincs PG. Meg kellene nézni a gépet másik táppla,hogy nem romlott-e valami el benne a kicserélés alatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5247) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Anno megesett velem, hogy egy rég nem használt tápot el akartam adni, de a boltban fura hangokat adott, és nem vették be. Azt mondta a boltos, hogy nem tesz jót a tápnak ha használat után sokáig nincs használva. Ez csak valami halandzsa szöveg volt, vagy van alapja. Illetve ha van alapja, van-e még olyan hardver aminek szintén nem tesz jót az állás. (bár nem nagyon tudom elképzelni, de a tápnál még valahogy hihető)
Csak azért kérdezem, mert most lesz pár hardverem ami lehet állni fog 1 vagy akár kettő évet is, de eladni nem nagyon lesz lehetőségem.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5248) mr_ricsi válasza JoolsNOS (#5247) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A kérdőjelet úgy tudod leírni, ha a Shift folyamatos nyomva tartása mellett leütöd a "M"-től jobbra található billentyűt.

"Ez csak valami halandzsa szöveg volt, vagy van alapja"
Van alapja.

" Illetve ha van alapja, van-e még olyan hardver aminek szintén nem tesz jót az állás."
Tintasugaras nyomtató, szünetmentes táp, notebook, HDD, monitor, TV készülék, videomagnó, szíj hajtású lemezjátszó, stb.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5249) JoolsNOS válasza mr_ricsi (#5248) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hidd el nem azért nem raktam kérdőjelet, mert nem tudom hol van, egyszerűen lemaradt...

Köszi szépen!

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5250) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok! Bízom benne kérdésem jó helyen landol (ha nem, akkor meg kapok tanácsot, merre menjek tovább).
Adott egy konfig: AsRock A330ION, 2x2GB DDR3 RAM, 250GB SATAII Samsung HDD. A monitor (LG 22"-es FullHD) VGA kábellel van meghajtva (nincs DVI/HDMI bemenete).
Ezt eddig a Thermaltake SFX 220W-os tápjával hajtottam: hibátlan volt minden. Vettem egy PicoPSU-t, 80W-osat. Mellé egy 12V/90W-os adaptert.
Azóta a monitor képe vízszintesen vibrál: mintha a TV-nél a kábelt mozgatnánk. Zavaros a kép, de csak akkor, ha: pörgetem a HDD-t VAGY csak mozgatom az egeret. Idővel erősösik. A legjobban szürke képnél jön elő :F
Cseréltem tesztnek: HDD-t, ODD-t, RAM-ot. Kivettem a HDD-t és az ODD-t, pendrive Hiren1S Boottal MiniXP-t hoztam be: hiba nincs. Próbáltam Ubuntut is, ott is előjött. Visszateszem az SFX-et, nincs semmi gond a képpel. Kérdés: találkoztatok-e ilyennel? PicoT visszaküldtem a boltba, adtak másikat (ők nem tapasztaltak ilyet). Hiba ugyanúgy. Ma kaptam egy LCD-s digitális táptesztert. Pico minden értéke okés. Pico csak 20pin-es, nem 24. Lehet ez baj? Amikor 1TB+250GB HDD volt benne, pörgettem egy DVD-t, néztem FullHD tesztvideót, Everesttel rendszerstressztesztet csináltam, futtattam a Smart Defragot, na EKKOR volt csak 56W-os a fogyasztás (van mérőm). Remélem tudtok segíteni, tanácsot adni.
(most szétszedtem az egészet, újra összeraktam, a HDD-t máshova tettem: eddig nincs baj a képpel). A bolt ahol vettem, felajánlotta: visszaveszik tőlem a PicoPSU-t. Nos akkor vegyek paneltápot? 12V/90W-os adapterem, ami garis, nem akarom 'kidobni'.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.