Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) szumo válasza Diocles (#4600) üzenetére


szumo
senior tag

Ha csak ilyen egyszerű lenne, akkor én tök feleslegesen tanultam 5 évet, meg dolgoztam le a siemens-nél az axon-nál, és egyéb helyeken több évet és képzem magam azóta is nap mint nap?

Valamit nagyon nem jól csinálok :W

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4602) sebo válasza Diocles (#4600) üzenetére


sebo
tag

Diocles:
Kéteres kábel van benne, ahhoz beforrasztom a noctuához kapott 4pin molex - 3 pin csatlakozót és rádugom a ventit. Így legalább azt nem kell megbontani.
A kérdés az lenne, elég lessz-e a tápnak az a venti.

Szumo:
Ha csak ilyen egyszerű lenne... Ez aggaszt kicsit. :F
Tudom nem nekem írtad, de végülis az én kérdésemre adott válaszhoz szólt.
Kifejtenéd bővebben. :B

[ Szerkesztve ]

(#4603) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Egy ismerős hozott nekem 2 db Coolink MPT-4512P tápot.
Egy táp tesztert rádugva viszont csak a +5V -ot jelzi aktívnak. Az összes többi halott. (a teszter másik táppal tökéletes)
Tudok neki valamit ártani hogy meggyógyuljon?
Vagy hagyjam az egészet....?
Illetve van egy másik táp aminek a -5V ága halott. És ha jól tudom instabil volt vele a gép...(noname)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4604) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Módosítás: az egyik Coolink most füstölt el a másik -5V ága nem jó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4605) szumo válasza sebo (#4602) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Magad válaszoltad meg a kérdést

"A kérdés az lenne, elég lessz-e a tápnak az a venti." és megfelel majd a típusa?

Írtam is egy csomó mindent ide, de rájöttem, ha nem rendelkezel megfelelő elekrto technikai tudással, a kötőszavakon kívül nem sokat fogsz érteni. Ha pedig igen, akkor nem kérdeznéd amit kérdeztél, mert amit le akartam írni, azt alapból ésszerűen átgondolva, magadtól is tudnád.

A forrasztani tudás nem feltétlenül elég.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4606) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok

azt szeretném megtuni, hogy az adataimnál lévő konfig elbír e egy 8800GTX-et ?
305W FSP BSII a tápom

(#4607) goyo206


goyo206
aktív tag

Sziasztok!
Remélem elég mélyvizes a kérdés, ha nem bocsánat!
Adott 350W-os FSP táp, amiről megy 2 vinyó (1TB+250Gb), AMD 7750BE 2 magos proci, dvd-rw.
El fogja bírni a 8800GTX karimat?
2db molexem van, ezt akarom osztani 4 molexre, amiből átalakítóval 2db 6pines pci-e-t csatlakoztatok a vga-ra. Jó lesz ez így? Azon túl, h. nem indul el a gépem, okozhatok komolyabb kárt is?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#4608) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Tudtok eg yképet mutatni, arról, hogy hogyanis kell bekötni a tápnál a kapcsoló és a hálózati áram részt?

(#4609) finest


finest
őstag

Srácok, szeretnék tanácsot kérni. Adott egy Enermax Pro82 525W táp, ami egy pillanatra megpördíti a ventit, majd leáll. Próbáltam a zöld-fekete vezetékek összekötésével tesztelni, úgy hogy fogyasztónak egy ventit és egy vinyót rákötöttem, de akkor is így viselkedik. Lehet, h zárlatos?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4610) szumo válasza finest (#4609) üzenetére


szumo
senior tag

Valószínűleg a vezérlés szált el, meg pár kondi, de az javítható. Szakember által.
Nézesd meg, az a táp megérdemli még, hogy dolgozzon, egy kis ráncfelvarrás után.

Lorcsi : Nem mélyvíz
A melyik tápot vegyem topik ami neked kell

goyo206: Nem mélyvíz
A melyik tápot vegyem topik ami neked kell

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4611) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Egy egyszerű kérdéssel fordulnék hozzátok. A különböző ágak (12V 5V 3.3V) feszéltségeinél mik az elfogadható értékek (intervallumok) terhelés alatt?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4612) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Melyik táp viselné el jobban egy ASUS EN9800GX2 terhelését?

Egy Chieftec 450-es vagy egy M-Tech 550-es (Noname márka de elegendő a wattszáma)

(A GX2-nek legalább 550-es kéne de mondták már néhányan hogy lehet a 450-es chief is elbírná)

Az M-tech néhány óra után búg időnként egy HD4870-essel. (3 óra Bad Company 2 után)

:R

(#4613) joel81 válasza MZsoltee (#4611) üzenetére


joel81
csendes tag

+/- 10% terhelés alatt is...általában az optimális egyébként ettől eltérni hw-ként változó mit tolerálnak

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4614) 14adam válasza joel81 (#4613) üzenetére


14adam
addikt

No-no, +/- 5%

A ventinél van 10%

[ Szerkesztve ]

(#4615) joel81 válasza Overclocked (#4612) üzenetére


joel81
csendes tag

Javaslom az 1. hsz.-t :K

Mellesleg inkább chieftech.

ha a q-tech-> q-technology csak rövidítetted lustaságból,akkor az is lehetne, mert annak delta belseje lenne. Bár akkor is némileg túlzás az 550.

egyébként, ha úgyis vennéd akkor leginkább fsp... ;)

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4616) joel81 válasza 14adam (#4614) üzenetére


joel81
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/tapokrol_alaposan_melyviz/hsz_67-67.html
Nekem ennyi elég...Én adok Csaba_20_ (PH! addikt) véleményére.

Igaz 5 Voltra ő is 5%-ot ír! :B

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4617) 14adam válasza joel81 (#4616) üzenetére


14adam
addikt

Régen amikor a 12v nem nagyon számított akkor valóban 10%-os eltérése is lehetett,de amióta fontos azóta 5%. Didy vélemény :)

[ Módosította: dabadab ]

(#4619) joel81 válasza 14adam (#4617) üzenetére


joel81
csendes tag

Ok Én kérek elnézést a pontatlan infóért :R

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4620) goyo206 válasza szumo (#4610) üzenetére


goyo206
aktív tag

Rendben, bár a kérdésem nem abba az irányba szólt, h. milyen legyen a táp, hanem h. elbírja-e a mostani, de mind1. Mentem...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#4621) szumo válasza goyo206 (#4620) üzenetére


szumo
senior tag

Még ha azt kérdeznéd, hogy a száradó kondik helyére melyik márka hány fokos kondi az ideális, de ez nem ide tartozik. Majd egyszer valaki átírja azt a topikot, a Tápom elviszi a gépemet, és ha nem melyik tápot vegyem? topikra.
A mély víz onnantól mély víz, ha már szétszedted, és a hibát javítod, vagy a javításban kérsz segítséget.
Lásd 1. hozzászólás

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4622) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Na most akkor hogy is lehet megkülönböztetni a +12V1-et a +12V2-től?!?
Épp egy kazánt kellene bekötni, viszont használnom kell a molex-PCIe átalakítókat, így elvileg oda kellene figyelni, h két külön ágra kössem a vga-t.

Na igen. Hogy lehet szétválogatni, h melyik tyúkbél melyik ágra kapcsolódik?
Lehetséges, h egy tyúkbél (amin a molexek lógnak sorba kötve, ebből van kettő) egy külön ág?

Konyhanyelven kéretik válaszolni, nem konyítok az eletróhoz. :B

Köszönöm!

Üdv

#4621: ahha... :B Úgyan én nem szerelek tápot, de nem találtam jobban idevágó topikot. Esetleg a "milyen tápot" topikban... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#4623) szumo válasza Teasüti (#4622) üzenetére


szumo
senior tag

Kell egy kapcsolási rajz, és ha a kábelek kiosztása is rajta van, akkor szétszedés nélkül is megtudod, vagy műterheléses módszerrel, de ahhoz már szakmai tudás kell, és mérőeszközök. Vagy szét kell szedni, de szakmai tudás nélkül én nem javaslom, és nem is fogod megtudni, amit akarsz. Vagy marad a próbálgatós mótszer, ha megy a géped jó, ha nem, akkor nem. :))
Ha valaki tud jobbat, majd ír.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4624) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Chieftec HPC-360-202 DF típusú tápom magas frekin sípoló hangot hallat és gép nem indul vele. Visszaolvasva a topicban feltételezem javítható. Tatabánya-Budapest vonalon kihez vigyem? Kösz!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#4625) Teasüti válasza szumo (#4623) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ha "nem működik", akkor elfüstöl a tápom?
Mondjuk az enyémnek speciel nem szabadna, de mivan akkor, ha túlterhelem az egyik ágat?
Lekapcsol? És utána? Újra elindul zokszó nélkül?

Köszi a választ!

(#4626) 14adam válasza Teasüti (#4625) üzenetére


14adam
addikt

Ha minőségi tápod van akkor újraindul vagy csak leáll a gép.Utána elindítod aztán megy tovább.Ha kaki tápod van akkor elfüstöl,aztán ha nincs szerencséd akkor viszi a gépet.De látom codegen házad van,talán ahoz kapott codegen "tápot" használod?

[ Szerkesztve ]

(#4627) Hunter2


Hunter2
addikt

Hi

Tervben van hogy leharisnyázom a tápom kábeleit, az lenne a kérdésem hogy amikor visszarakom a csatit akkor scak a színek helyes sorrendje számít vagy az is hogy melyik kábel melyik pólusra megy? Tehát az 1-es,2-es,12-es kábel simán felcserélhető? mert mindegyiken 3,3V megy

(#4628) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Szeretnék venni egy új tápot a gépembe mivel a jelenlegi már elég hangos(mintha a porszívó menne CHIEFTEC 450w-os 1,5 éves). Amostani configomhoz elég lenne egy újabb hasonló kaliberű, de már a fejlesztésre gondolok és akkor már nagyobb tápot kell vennem.
Ilyen konfighoz mi lenne a legjobb?

GIGABYTE GA-MA770-UD3
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT
AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition
SAPPHIRE TOXIC HD5850 1GB GDDR5 PCIE vagy SAPPHIRE HD5870 1GB DDR5 VAPOR-X PCIE
SAMSUNG 1000GB F1 7200rpm 32MB SATA2 HE103UJ
ASUS DRW-24B1LT Fekete+Fehér Dobozos
3DB HÁZ VENTILLÁTOR

Már több napja olvasom a fórumokat teszteket, és ezek a tápok jöhetnek számításba:
Ár/teljesítmény/hatásfok/zajszintet figyelembe véve:

ENERMAX MODU82+ 525W

(#4629) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Szeretnék venni egy új tápot a gépembe mivel a jelenlegi már elég hangos(mintha a porszívó menne CHIEFTEC 450w-os 1,5 éves). Amostani configomhoz elég lenne egy újabb hasonló kaliberű, de már a fejlesztésre gondolok és akkor már nagyobb tápot kell vennem.
Ilyen konfighoz mi lenne a legjobb?

GIGABYTE GA-MA770-UD3
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT
AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition
SAPPHIRE TOXIC HD5850 1GB GDDR5 PCIE vagy SAPPHIRE HD5870 1GB DDR5 VAPOR-X PCIE
SAMSUNG 1000GB F1 7200rpm 32MB SATA2 HE103UJ
ASUS DRW-24B1LT Fekete+Fehér Dobozos
3DB HÁZ VENTILLÁTOR

Már több napja olvasom a fórumokat teszteket, és ezek a tápok jöhetnek számításba:
Ár/teljesítmény/hatásfok/zajszintet figyelembe véve:

ENERMAX MODU82+ 525W

(#4630) Teasüti válasza 14adam (#4626) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. :N

Szal fatális tévedés nem fordulhat elő. Köszönöm a válaszokat! :R

(#4631) Teasüti válasza mixi80 (#4629) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs erre véletlenül egy ezzel foglalkozó téma? :U
JAvaslom a "milyen tápot?" topikot!

(#4632) pe de


pe de
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik topikban már próbálkoztam, de ahogy nézem a nagyágyúk talán itt tanyáznak:

Táp-moddingra adtam a fejem (túl hosszú volt a kábel), és amellett, hogy tudom hogy mennyire fontos hogy odafigyeljen az ember arra, hogy mindent úgy rakjon össze, ahogy szétszedte, kissé könnyelmű voltam... A kérdés: az alaplapi 24-pines csati +12V-ja, és a plusz 4-pines +12V-ja a tápon belül nem ugyanarra a pontra van beforrasztva... Már összeraktam, multiméterrel összecsipogtattam, elvileg rendben, de nem tudom számíthat-e valamit... Ha jól emlékszem az egyik "V1" a másik "V3" jelölést kapott. Ha külön kör szabályozná, gondolom a műszer nem jelezné rövidzárnak... Ha a különböző terhelés miatt van, talán nem gond, mert a plusz 4-pines-ből kettő volt a tápon, az egyiket kiszedtem belőle. Nem kéri a lapom, meg amúgyis nem túl tápos a konfig, és nem nagyon lesz csúcson pörgetve. (450W-os a táp, kétmagos proci, sima videokari max 2 hdd, 1 optikai) Valamennyire konyítok a témához (mondjuk úgy: szépen tudok forrasztani :DDD ), ha lenne rajzom, nem kérdezném, de remélem valaki elméletben is tud rá magyarázatot, megoldást.
Ja és vérzik a szívem azóta is, lehet megkövezni, egy Corsair HX450-ről van szó...

Az "elbírja ez a táp a konfigomat?" kérdésekre van egy egyszerű válaszom: a tápot húzd ki, tedd az asztal közepére, az egész konfigot (akár házzal együtt) tedd egy nagy papírdobozba (PAPÍR, a kis súly számít a pontos mérés miatt), és helyezd el a stabilan lehelyezett tápra. Szerintem kevés olyan táp van, ami ne bírná el... :DD
http://thermaltake.outervision.com/

[ Szerkesztve ]

Hámimás.

(#4633) Genji


Genji
őstag

Vki erre? :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#4634) Hunter2 válasza Genji (#4633) üzenetére


Hunter2
addikt

Azt a tápot sürgősen vedd ki a gépből, az unokaöcsém gépében is ilyen volt és szétküldte az alaplapot meg a VGA-t is. Szóval típushiba lesz ez.

(#4635) szumo válasza Genji (#4633) üzenetére


szumo
senior tag

A táp javítható de, hogy ki csinálja meg neked, az jó kérdés?
Nekem pl meghalni nincs időm mostanában.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4636) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Vettem egy Enermax Pro82+ II 425W -os tápot, és szomorúan jöttem rá arra a tényre hogy ezen a "II. szérián" már nincs ventilátor fordulatszám kijelző kábel...
Az első szériáról készült PH -s tesztben ezen a képen látható a kábel: [link] A csatlakozó gondolom a gyári PWM es venti csatlakozója. És mellette ott van a 2 kábeles kivezetés.
Meg lehet oldani hogy utólag egy ilyen kábelt be szerelnék a tápba? 2 év garanciám biztos van rá, úgyhogy az előtt nem szívesen bontanám meg de addig is elméletbe érdekel hogy megoldható-e.
Hogy van ez a kábel bekötve? Nem lehet hogy csak a venti csatlakozójáról át van kötve a 2 kábel? Vagy ez hülyeség? Nem lehet azt a két kábelt a tápba meg az alaplapra is rákötni...?

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4637) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem lenne egy olyan gondom, hogy a mostani procimat, ha kicsit jobban húzom(3.4G-nél), akkor cpu-z alatt a fesz 1,28V-ról terhelés alatt leesik 1,24V-re vagy még alá is. És hát ez igencsak fagyáshoz vezet. Nemtudom, hogy már öregszik a táp, vagy az alaplap nem bírja ? Csifi már vagy 3-4 éves, nem tudom pontosan mikori.

(#4638) 14adam válasza Ribi (#4637) üzenetére


14adam
addikt

Alaplap droppol.Vagy nézd meg multival,hogy amikor leterheled a gépet,akkor a feszek mennyire ingadoznak.vagy adj neki egy kicsit több feszt,ha nem nagyon ingadozik a fesz,mert akkor a lap hibája

(#4639) Petrisz


Petrisz
tag

Sziasztok! Van egy 7 éves FSP Bluestorm 350W tápom. A gépemben egyik bekapcsoláskor az addig kifogástalanul működő 1,5 éves félterrás winchester elektronikája elhalt, és ez nekem elég gyanús. Most a fél gépet cserélem, már nem halogatom tovább a fejlesztést, de félek attól, hogy akár a táp is rossz lehet.
Mindenesetre a táp felújítása egy ennyi idős tápnál szerintem nem árthat. Egy 2003-as ilyen táp csatlakozókat, stb. tekintve kompatibilis a mai alaplapokkal és video kártyákkal (egyelőre alaplapra integrált VGA-val elleszek, nem játszom vele)? Érdemes felújítani? Ki vállal ilyet? Mennyi egy ilyennek az anyagi vonzata? Gondolom, kondi csere, esetleg veszek bele valami új, minőségi 12 centis ventit? Köszi a segítséget előre is.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#4640) Petrisz válasza Petrisz (#4639) üzenetére


Petrisz
tag

Esetleg ezt én is meg tudom csinálni vajon? Gondolom szaküzletben kell veni x db bizonyos típusú kondit. Valami rémlik, hogy ezeket Faradban mérik, meg van két lábuk :DDD Aztán kinézem a tápból, hogy mi néz ki kondinak, mindet kiforrasztom, és teszek újat a helyére. Vagy ez nem olyan egyszerű, mint azt Móricka képzeli? Elektronikai "tudásom" odáig terjed, hogy vezetékeket össze tudok forrasztani (van használható pákám is), meg egyszer egy véletlenül megnyomorgatott valamit visszaigazítottam az alaplapba úgy, hogy megmelegítettem a lábát :DDD

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#4641) Petrisz válasza Petrisz (#4640) üzenetére


Petrisz
tag

No igen, ezt azt hiszem, felejtsük el :D 15 éve szereltem kis szakemberi támogatással egy noname tápot utoljára, de az másképp nézett ki, mint ez az 350W-os FSP 60THN-P. Azt kell mondanom, hogy még laikus szemmel is látszik rajta, hogy profi darab, van benne anyag. Meg gumibakokon profi venti meg minden :)

[ Szerkesztve ]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#4642) Genji válasza szumo (#4635) üzenetére


Genji
őstag

Nagyon örülnék a segítségnek mert momentán munkanélküliként nemigen van keret új tápra. :(

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#4643) szumo válasza Genji (#4642) üzenetére


szumo
senior tag

A javíttatás mondjuk durván barátilag is 3000HUF vagy felette van.
Akkor inkább egy ilyen beszerzését tartom javallottnak.
Tápot az javíttat akinek nagyon fontos valamiért, vagy 20kHUF felett volt az ára, és 80+ os hatásfokkal rendelkezik, az új pedig igencsak megütné ugyanezt a határt, vagy többet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4644) Genji válasza szumo (#4643) üzenetére


Genji
őstag

Aham. Hát csak arra gondoltam elég jó táp, kukába nem szívesen dobnám. Azóta úgy fest sikerült szerezni (jobban mondva egy fórumtárs felajánlott ingyen egy tápot, köszi ezúton is :R ). Köszi a választ.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#4645) Hunter2


Hunter2
addikt

kaptam egy morex d2d ITX tápot és 4db kondi (6,3V/1000uF) fel van púposodva rajta, ezeket ki tudnám cserélni. Viszont csak 10V/1000uF-os kondim van vagy 6,3V/1500uF-os.
Szerintetek melyiket használjam?

(#4646) Dezike válasza Hunter2 (#4645) üzenetére


Dezike
tag

A fesz a kondikon a maximumot a µF a kapacitását jelöli. Nagyobb feszültségűt nyugodtan betehetsz kisebbet nem!
Játszhatsz a kapacitással is nem lesz gond, a kapcsoló üzemű tápok nagyobb üzeme frekije miatt viszont nincs értelme jelenősen nagyobbat betenni (pl. 1000µF - 3000µF). Inkább a max hőfok és a low ESR (alacsony inpedancia) kellene figyelni.
A 10V/1000µF jó lesz.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#4647) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az adatlapomon lévő konfigot kiegészítve még egy 5770-el, vajon elbírná a tápom?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4648) szumo válasza aginor (#4647) üzenetére


szumo
senior tag

Ez a megfelelő válasz!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4649) aginor válasza szumo (#4648) üzenetére


aginor
addikt

Köszi a kiigazítást :B , de ennyi erővel korrektül válaszolhattál is volna rá. :F Gondoltam itt komolyan hozzáértőket találok..
Bocsánat a zavarásért! :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4650) Ribi


Ribi
nagyúr

Sok embernek javasolják mostanában az fsp 400 apn tápot.
Ezen ugye 1 drót van molex csatikkal, 1 drót sata csatikkal, + 24 +4cpu pin.
Namost ugye ilyenkor sok elágazós csatlakozót kell ráeszkábálni, hogy egy VGA-t meg lehessen jahtani. Viszont ilyenkor esetenként 150-200W is keresztül megy azon az 1 db 12V dróton ami a molexeken van egészen az első molex csatlakozóig ahonnan kezd elágazni és lesz több drót. Normál esetben ugyanez 4-6 dróton menne.
Kérdésem az lenne, hogy ez mennyire veszélyes? Mennyire melegszik ettől az a szerencsétlen drót?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.