Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) (Bundás) válasza szumo (#4546) üzenetére


(Bundás)
addikt

hm, kattintós nagyítósra akartam, de nem sikerült. Íme a nagyobb kép.

(#4552) (Bundás) válasza 3800+ (#4547) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az Everest és semmilyen más program nem alkalmas feszültségek pontos "mérésére", még hőmérséklet terén sem.
Ha jól látom a tápod 12 Voltos ágán 17 Ampert képes leadni, ehhez hozzáadjuk hogy 6 éves korát = nem tudja kielégíteni a géped fogyasztási igényét.

Melyik tápegységet vegyem topik.

(#4553) 3800+ válasza (Bundás) (#4552) üzenetére


3800+
őstag

Hát a táp oldalára 26A van írva, de lényegtelen. Azt hiszem veszek újat. Gondolom minnél előbb kéne, nehogy bajt csináljon.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#4554) mh197 válasza 3800+ (#4553) üzenetére


mh197
senior tag

A 350 W -os táp 12V-os ágához 26A terhelést írnak a tápod oldalán?? Az azért elég durva lenne. Így maradna az 5V és 3,3V -os ágakra összesen 38W, ami max 6-7 A jelentene ezen a területen. Sztem az a 26A vmi más lesz.
Amúgy az említett konfighoz ez a táp már szerintem is kevés. Bár a legbiztosabb módja, hogy egy multiméterrel megméred a feszültségeket, és ha a multiméteren is ezt látod, hogy a fesz így ugrál az 5V és 12V ágakon is, akkor már mindenképp tápcsere, de sztem amúgy is.

(#4555) 3800+ válasza mh197 (#4554) üzenetére


3800+
őstag

Rendben köszi! De tényleg 26A-t írnak +12v-re :)

Ez már off egy kicsit, csak annyi hogy tuninggal már jól jön ide egy 500W-os is?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#4556) (Bundás) válasza 3800+ (#4555) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem az "500 Watt" számít, az általam linkelt topikban megmondják miből milyet vegyél. :K

(#4557) 3800+ válasza (Bundás) (#4556) üzenetére


3800+
őstag

Okés köszi! Már érdeklődöm ott is.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#4558) stol


stol
addikt

És észre sem veszik, hogy szanaszét offolják a topikot! :W

(#4559) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet! Van egy FSP 400PNF tápom, és a venti kezd rosszalkodni, és úgy döntöttem kicserélem a gyári Yate Loop-ot. A gyári venti típusa: D12SH-12. 2200-as fordulaton 88m3/óra levegőt mozgat. 12V/0.30A
Amit kinzétem: Noctua NF-P12. 1300-as fordulaton 92,3m3/óra levegőt mozgat. 12V/0.09A.
Az nem probléma hogy az áramerősség ennyivel kisebb? 1300-as fordulaton jó lenne, de pl. 1100-ason már csak 78m3 levegőt mozgat, ami lényegesen kevesebb a gyárinál. Azt majd tudom szabályozni? a másik kérdés: A tápomra forrasztani kell a kábeleket. Egy pirosat, és egy feketét, de a Noctuánál van egy sárga is. Az a kábel mi célt szolgál? Azt csak simán figyelmen kívül hagyom és nem foglalkozok a sárgával? Köszönöm előre is segítségeket.

(#4560) zlutor


zlutor
aktív tag

Kérdezném a tisztelt hozzáértőket, hogy ezek a tápok (és úgy általában a CM tápok) milyen színvonalat képvisel(het)nek?

Hangjuk milyen szokott lenni (mondjuk egy FSP BSII-höz képest)?

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#4561) (Bundás) válasza Slyer (#4559) üzenetére


(Bundás)
addikt

Yate Loon. 1300 RPM-el az a baj, hogy alacsonyabb ventilátor feszültségen nagyobb mértékben csökkenne a légszállítás, mint 2200 RPM-es ventilátor esetén. Hogy a gyári 20 dBa mennyire valós, valamint a hatalmas m3/h érték nem tudom, maximum közel teljes gőzzel és hangon pörög a ventilátor. Nem árt, ha a gyári értékekhez közeli, 10-20%-os értékkülönbséghez ragaszkodunk.
A sárga vezeték amúgy a fordulatszám mérésére szolgál, nem kötelező, de ha meghagyod a 3 pines csatlakozójában és rádugod az alaplapra tudod mérni a ventilátor sebességét.

zlutor: Melyik tápegységet vegyem topik

(#4562) zlutor válasza (Bundás) (#4561) üzenetére


zlutor
aktív tag

Igen, közben megtalaltam én is... Bocs. :R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#4563) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
Ki lehet egy digitális multiméterrel mérni valahogy, hogy a konnektorban a földelés rendben van e? Hogy nem e kerül rá valahonnan egy kis fázis vagy ilyesmi? Ha igen akkor hogyan?

(#4564) prmcsk


prmcsk
addikt

Valaki meséljen, mert ilyennel még nem találkoztam...

Adott négy különböző táp. Mindegyik tökéletesen üzemel más gépekben, de az egyik konfigot (alap gép) csak az egyik viszi normálisan. A másik háromnál az történik, hogy néha feláll a gép és akkor, néha pedig már a boot alatt, random módon egy "klattyanást" hallok, (szerintem a HDD fej le ejt), gép úgy tesz mintha üzemelne, de kép nincs...

Megfejtést kérek... :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4565) Ribi válasza prmcsk (#4564) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg valami leírás a gépről, meg a 4 tápról ?
Konkrét infó nélkül értelmetlen a kérdés...

(#4566) prmcsk válasza Ribi (#4565) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem hiszem, hogy számít, mert mint írtam, van itthon négy különböző és működő konfigom.
Ebből az egyik elkezdte a leírtakat csinálni sima alap gép S775 cerka, csigabájt lap, mezei VGA,2x512 DDRII ram...Proci, VGA, vinyó és ram, jó.
Táp kivét, az egyik működő konfigból másik bele, ugyanaz és ez még kétszer...
Egyedül egy táppal nem csinálja ezt, egy 300W-os hipro-val. Teljesítményben a többi is ekkora, vagy nagyobb.
Én azt vélem, hogy valami szösszenetnyi hibája lehet a lapnak, amit egyedül a hipro tolerál, mert ugye a tápok felépítésében is van különbség...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4567) joel81


joel81
csendes tag

Mi van akkor ha a tápban cserélném az egyik 10v 3300uF kondit, de cak 16v 3300uF volt
ami (és ez a lényeg) kövérebb és nem megy be a másik helyére csak úgy, hogy kilóg 1,5 centit? :(((

gáz, vagy nem gáz?
rakjam vagy vegyek 6,3 V-ost? :F

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4568) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, egy plusz VGA-t szeretnék futtatni pár teszt erejéig külön tápról. Mi kell nekem ahhoz hogy az a táp beinduljon?

(#4569) prmcsk válasza pckownz (#4568) üzenetére


prmcsk
addikt

Megvalósítható, de...nem ajánlom a két tápos rendszert egy gépben, mert "több lehet a halott, mint a sebesült"... :D

Párhuzamosítani kéne az indítókat, de nem írom le, mert megpróbálod... :D
A lényeg: Nagyon könnyen előfordulhat a dupla vezetékelésen bármilyen anomália így több lehet jóval a kár, mint egy erősebb táp ára...

joel81 : Ha kilógva is elfér, miért lenne gond ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4570) pckownz válasza prmcsk (#4569) üzenetére


pckownz
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben? Kíváncsi vagyok mennyit számítana egy physx gyorsító a 4850-em mellett, viszont a jelenlegi tápomról ez lehetetlen.

(#4571) Dezike válasza joel81 (#4567) üzenetére


Dezike
tag

Nem nagy probléma ha kilóg, gondolom nem a táp házából :)
Viszont így inkább gányolás mint javítás. Kicsit javít a helyzeten ha a kondi lábaira húzol vmi szigetelőt (pl. zsugorcső) és a kondit kikötöd vmi nem melegedő részhez másik kondi csirízzel szilóval kábelkötegelővel a mechanikai behatások és rövidzár biztos kizárva.
A gyári 10Voltos feltételezem az 5Voltos szekunder körben volt oda megteszi a 6.3Voltos is.

pckownz:
A 20-24 pines csatin zöld vezeték földelni (fekete) és elindul a táp. A vidkari viszont a PCI-e csatiból is vesz fel áramot a két táp vezérlése összekaphat, ha füstöl ne engem hibáztass :)

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#4572) pckownz válasza Dezike (#4571) üzenetére


pckownz
senior tag

Na így mindjárt tisztább. Köszi a választ, akkor szerzek valami erőművet. :DD :R

(#4573) joel81 válasza Dezike (#4571) üzenetére


joel81
csendes tag

köszi a választ! :R
má megforrasztottam, most jön majd a puding :K :DDD

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4574) joel81 válasza joel81 (#4573) üzenetére


joel81
csendes tag

természetesen jó lett :DD

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4575) joel81


joel81
csendes tag

Urak valaki megtudja mondani kép alapján, hogy ez milyen táp?
pfc-s meg halk is, de ettől még nem tudom miféle...no matrica :F
képek
:R

a képek link rossz...
1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4576) dokee78


dokee78
félisten

Tavaly apám a kávéfőzőt szerelte és kicsapta az áramot a házban.
Onnantól kezdve a gépem kikapcsol és újraindul.
Van,hogy hetekig minden OK és van,hogy egy nap többször is.
Kihúztam a tápellátókat az alaplapról és észrevettem,hogy a 4pines csatlakozóban az egyik csatlakozó vagy vezeték meg van barnulva.

A kérdésem az lenne,hogy lehet-e ez a gond,mert a PC szerelő azt mondta nem ez a baj hanem áramingadozás van a konnektorban.
Persze 3 konnektorban is kipróbáltam és mindben fenn állt a probléma.

(#4577) Csaba_20_ válasza dokee78 (#4576) üzenetére


Csaba_20_
őstag

dokee78 írta:
Kihúztam a tápellátókat az alaplapról és észrevettem,hogy a 4pines csatlakozóban az egyik csatlakozó vagy vezeték meg van barnulva.

Ez a gond. A PC szerelőt rúgd ki és keress más szakembert, mert dilettáns!

(#4578) 04ahgy válasza joel81 (#4575) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Teapo kondik, finomszabályzó potenciométer, csavarok, PPFC vezeték és a rácsozat alapján egy régebbi konstrukciójú Chieftec, vagy Sirtec féleség. De nem 100%.

Az IC ugye SG6105?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4579) szumo válasza dokee78 (#4576) üzenetére


szumo
senior tag

Attól még áramingadozás lehet a konnektorban, hogy a tápod is vacakol.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4580) joel81 válasza 04ahgy (#4578) üzenetére


joel81
csendes tag

Húú az ic-t nem tudom, de hál istennek nem kellett eladáskor magyarázkodnom, hogy nincs matrica. (elég volt a kinézet és súly)

Minden esetre köszönöm. :R

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#4581) dokee78


dokee78
félisten

Igaz feladtam már a labdát,de most újra és képekkel.
"Tavaly apám a kávéfőzőt szerelte és kicsapta az áramot a házban.
Onnantól kezdve a gépem ritkán kikapcsol és újraindul.
Van,hogy hetekig minden OK és van,hogy egy nap többször is.
Kihúztam a tápellátókat az alaplapról és észrevettem,hogy a 4pines csatlakozóban az egyik csatlakozó vagy vezeték meg van barnulva.

A kérdésem az lenne,hogy lehet-e ez a gond,mert a PC szerelő azt mondta nem ez a baj hanem áramingadozás van a konnektorban.
Persze 3 konnektorban is kipróbáltam és mindben fenn állt a probléma."

Táp szétszedve(Gondolom nem sok látszik belőle).
[link]
És a bebarnult 4pines.
[link]

(#4582) prmcsk válasza dokee78 (#4581) üzenetére


prmcsk
addikt

Már egyszer leírták neked és szerintem is ez a probléma okozója. A kontakthiba, főleg a CPU tápellátóján egyértelműen okozhat random hülyeségeket...

Takarítsd meg az érintkezőket, amennyire tudod, majd egy vékony órás csavarhúzóval nyomkodd összébb a megbarnult érintkező oldalait és máris szorosabban kell rámennie...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4583) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A képekről nem lehet megállapítani az érintkezők állapotát, én így nem javaslom a takarítást. De már csak azért sem, mert laikus végezné azt. Legközelebb ha azt látod, hogy a fényképezőgép 5-10cm-rel hátrébb fókuszált, mint a lényeg, akkor próbáld messzebbről fotózni! Annyit látok a képeken, hogy fekete vezeték érintkezője oxidálódott. Ha kellően ügyes vagy, akkor nagyon vékony és erős tűk segítségével ki tudod cserélni a másik, meg nem barnult érintkezőre. Azonban ez is kontakt hibát generálhat, ha nem jól csinálod, úgyhogy az egyetlen igazi megoldást megfelelő tápegység vétele jelentené számodra.

[ Szerkesztve ]

(#4584) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Üdv. tápegység kapcsolási rajzban tudtok segítséget adni?
Egy Chieftec HPC-360-102 táphoz kéne. Eleinte néha nem indult, meg-meg állt, végül teljesen megállt. Füst nem volt. Mivel szakmabeli vok, megpróbálkoznám a javítással hátha valami cserélhető alkatrész (kondira gondolok), csak kényelmesebb lenne, ha nem kéne feltérképezni a kapcsolást.

(#4585) Csaba_20_ válasza Taoharcos (#4584) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha tényleg szakmabeli vagy, akkor szerintem ezt kapcsolás nélkül is meg tudod javítani. Elsőnek mondd el, hogy mit mértél eddig!

(#4586) norbi2k


norbi2k
csendes tag

Hello,
utobbi idoben eleg hangos lett a zalman 360b aps tapom. Csinaltam egy takaritast a hazban de nem valtozott semmi. Lehetseges hogy a tap hoberzekeloje meg mindig poros es nem jol veszi mennyi a homerseklet a hazban es ezert porgeti maxon a ventit? Mikor bekapcsolom a gepet egy pillanatra elhallgat, mint mikor uj volt, aztan felporog es oda a csend...
Esetleg valaki nem tudja hogy nez ki ez a sensor es hogy hol keressem? Muszaj vagyok szetszedni:)

(#4587) Taoharcos válasza Csaba_20_ (#4585) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Még nem kezdtem neki, gondoltam egyszerűbb, ha előtte keresek kapcsrajzot, találtam is egy nagyon hasonlót. Egyet tudok ,róla mert régebben, "kívülről" néztem, nincs készenléti táp. A rajzon is és a tápon is hasonló alkatrészek hasonló elrendezésben, pl: a vezérlő IC SG 6105. A biztosíték jó. Egyenlőre ennyi. Csak áram alatt nem egyszerű nekem mérni, mert egy 4 és 5 éves futkos körülöttem a lakásban. Kondikat még nem néztem hogy van-e valami bajuk (zárlat, szakadás), egyik sem pupos.

[ Szerkesztve ]

(#4588) Taoharcos válasza Taoharcos (#4587) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Próbáltam beilleszteni a rajzot csak kicsit h****n sikerült

[ Szerkesztve ]

(#4589) ginfoka


ginfoka
tag

Hello,
Rávettem magam, hogy kicseréljem a 400W-os FSP tápomba a ventit egy S-Flex-re de nemtom, hogy csináljam :\ vki tudna segíteni, mivel tápban ugye nincs olyan csati :\
Bocsi a nooboskodásomért :D

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#4590) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok. Van egy tápom amit le kellene tesztelnem, szereztem hozzá egy ilyen multiméter kütyüt, de segg hülye vagyok ezekhez.
link
Itt most melyik részre kellene tekernem?
Illetve a táp kábelein is a fekete lesz a föld?
Ha lehet okosan a válasszal, virágnyelv fölött nem sokat értenék meg belőle :)) :R

(#4591) 14adam válasza pckownz (#4590) üzenetére


14adam
addikt

A fekete a föld.A V...-ra tekerd és ott a 20-asra.

ginfoka: jó lenne tudni,hogy mekkora a légszállítása volt és hány A-en ment az eredeti venti...

[ Szerkesztve ]

(#4592) pckownz válasza 14adam (#4591) üzenetére


pckownz
senior tag

:R

(#4593) pckownz válasza 14adam (#4591) üzenetére


pckownz
senior tag

:R

(#4594) rvn_10


rvn_10
senior tag

Bocsi nem ide akartam:D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#4595) lsc válasza rvn_10 (#4594) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] jobb helyen lenne ha már modding és nem táp.

Az élet kegyetlen .

(#4596) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

FSP ATX-400PNF tápomban haldoklik a venti (furán zúg).
Tudnátok javasolni csereventit bele, ha lehet akkor halkabbat, vagy max ilyen hangosat mintami gyárilag van benne.
Pontos tipusokat lécci.

Kösz

(#4597) KissP


KissP
tag

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas kérdésem. Lehet, hogy hülye kérdés de lényegében laikus vagyok. :)
Adott egy első generációs FSP Bluestorm 500W táp.
Mostanában gépvásárlást tervezek és azt gondoltam a tápegység árát megspórolom és a régi FSP-met rakom bele.
A konkrét kérdésem az lenne, hogy
Egy mai i7 configot.
i7 860
HD5850

elbírja-e a tápom, vagy érdemesebb újat keresnem?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

p

(#4598) Diocles válasza KissP (#4597) üzenetére


Diocles
aktív tag

Elbírja.

(#4599) sebo


sebo
tag

Sziasztok!
Hangoskodik a tápomban a ventilátor(FSP Bluestrom II, 400W-os), ezért szeretném lecserélni.
Szeritetek beletehetek egy Noctua NF-P12-es ventit? A gyártó honlapján írják, hogy nagyobb nyomást csinál mint a többi ventilátor, és tápokba is ajánlják.
Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#4600) Diocles válasza sebo (#4599) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ha úgyis te fogod szerelni, akkor nézd meg, hogy 3 vagy 4 tűs ventilátor van-e a tápban. Csak arra figyelj, hogy az új ventilátornak is annyi tűje legyen és akkor nem lehet gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.