Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) atesss válasza májkimiki (#4400) üzenetére


atesss
addikt

Ehhez nem is kell mélyrehatóan bennelenni a szakmában:
Az a Mercury "táp" egy ipari hulladék.
Nincs benne túlfeszültségvédelem (sem), így ahogy elromlott, valószinűleg kinyírta az alaplapodat is.

De ez azért nem mélyvíz (itt a fórumon sokmindenki számára ismert, hogy milyen szarok, és veszélyesek ezek a noname tápok), úgyhogy inkább itt folytassuk: [link]

(#4402) Thomas85 válasza Thomas85 (#4397) üzenetére


Thomas85
csendes tag

Esetleg valaki foglalkozik javítással? Leírtak alapján ötlet mi lehet a baj? Hétvégén lesz időm csak szétszedni, és örülnék egy kis segítségnek!

köszi

(#4403) prmcsk válasza Thomas85 (#4397) üzenetére


prmcsk
addikt

Ki lehet ezt máshogy mérni (értsd hogy szimulálom az alaplap bekapcsolási jelét, hogy utánna multimeterrel megnézhessem a feszültségeket?)

Az alaplapi tápcsati zöld vezetékét zárd rövidre egy feketével és így dugd a 230-ba.
Így ki tudod mérni az összes feszt, amit kiad...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4404) mr_ricsi válasza atesss (#4401) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az a Mercury "táp" egy ipari hulladék."

Jelen esetben a Mercury egy (halott) alaplap. A táp pedig valami "Dana".

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4405) Thomas85 válasza prmcsk (#4403) üzenetére


Thomas85
csendes tag

terheletlenül más értékeket ad, igazam van vagy jol tevedek?

(#4406) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A tápegységekben ahogy látom nincs bizti, zárlatkor automatán visszaálló autómata van benne vagy más? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4407) fero02 válasza zoltanz (#4406) üzenetére


fero02
veterán

Szokott benne lenni bizti. 99%-ban csöves rendszerű (ún. Wichmann-) biztiket használnak. ;)

Így néz ki:

Thomas85: jól tévedsz! Műterheléssel kellene megmérned a kimenő feszeket. :K

bartucc: ha csak annyi a baja, akkor azt jó eséllyel magad is meg tudod csinálni. Kecskeméten van 2 bolt is, ahol tudnak adni jó minőségű kondikat. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, h vmelyik boltos ki is cserélné Neked ha szépen megkéred. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4408) zoltanz válasza fero02 (#4407) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom néztem egy kodegányt abban tényleg van. Viszont a Chieftec -embe meg néztem de nem láttam semilyet. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4409) fero02 válasza zoltanz (#4408) üzenetére


fero02
veterán

Tudsz csinálni nagy felbontású képet a szétszedett táp belsejéről? :U

(#4410) zoltanz válasza fero02 (#4409) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Olyan 1,3 MPixeles nem a legjobb kategória, :U jó lesz lövök néhányat, persze a típusa egyébként: HPC-360-202 Köszi ha van infód róla.

Ui: Jó az aláfirkálásod. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4411) fero02 válasza zoltanz (#4410) üzenetére


fero02
veterán

Csinálj legalább 2 irányból és arról a részről, ahol a 2 szál vezeték (ami a táp csatlakozótól jön) a panelra csatlakozik.

(#4412) atesss válasza mr_ricsi (#4404) üzenetére


atesss
addikt

Mercury alaplapról még hallottam, de rákerestem, és tényleg van ilyen. :R

Nem is gondoltam, hogy rákeressek, azthittem hogy mindkét tápot leírta a listába, az elejére amivel tönkrement a gép, a végére meg a másikat amivel próbálta.
Bár a lényegen nem változtat, szerintem ez a Dana kb. ugyanolyan "minőségű" lehet.

zoltanz
Van ahol a nyákra van csak ráforrasztva, akár állítva, pl. így van az én FSP-HEN 250W 80+ tápomban is.
Az ránézésre abszolút jó minőségű alkatrészekből van (pl. Teapo kondik), viszont ahol csak lehetett spóroltak rajta, a méretezéssel is, egyáltalán nincs ám túlméretezve... Mondjuk 250W-hoz nem is kell, de amilyen vékony bordák vannak rajta, érthető is, hogy miért hangosodik be 100-120W leadott felett, a lenti gépemben.
Pár nap múlva csinálok képeket, mert szerintem érdemes megnézni. Csak most csak telefonom van, kölcsön kell kérnem egy normális fényképezőt.

[ Szerkesztve ]

(#4413) zoltanz válasza fero02 (#4411) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Készítettem néhányat.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4414) fero02 válasza zoltanz (#4413) üzenetére


fero02
veterán

Hát ne haragudj, de ezek a képek számomra használhatatlanok. (A számunkra fontos rész az 1-2-3 kép)

Sztem először is takarítsd ki a tápot, menj ki természetes fényre és ne zoom-olj. Inkább legyen távolabbi a kép, de penge éles.

Az a sorkapocs (csoki) mit keres ott? Az a venti vezetékén lenne? :U

(#4415) zoltanz válasza fero02 (#4414) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen venti csere volt benne jól látod. Majd ha itt lesz a rendes fényképezőgép akkor újat csinálok az 1-2-3 ról mert telóval nehéz... De tényleg nincs benne ahogy én látom semmi olyasmi. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4416) fero02 válasza zoltanz (#4415) üzenetére


fero02
veterán

Mint ahogy atesss is mondta, lehet h nem a klasszikus (amilyen a linkelt képen is van), hanem mondjuk állítva van beszerelve. Sőt, láttam már olyat is, amire zsugorcső volt rakva. ;)

(#4417) jones965


jones965
Modder

Sziasztok!
Véleményetek szerint a 12V-os osztott ágak közösíthetőek-e egy fogyasztóra.
Konkrétan: 12 V3 és 12V4 ágankénti 18A terhelhetőségét egy közös 36A-ra.

(#4418) prmcsk válasza jones965 (#4417) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem igen, mert 99,9%, hogy belül is közösből indul, elágaztatják, kivezetik, a többi meg PR..
Max. a nagyon drága tápoknál nem igaz ez...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4419) jones965 válasza prmcsk (#4418) üzenetére


jones965
Modder

Köszi, ebben bíztam én is. Bár nincs nagy ingerenciám szétszedni a gépet, de akkor ezek után csak kénytelen leszek a cél érdekében. :R

(#4420) atesss válasza jones965 (#4419) üzenetére


atesss
addikt

Ha a tápon kívül közösíted, akkor az könnyen lehet, hogy nem lesz tökéletes, mert valamelyik irányba kissebb a vezetékek + a nyákon lévő vezetékek, védelmi - kapcsoló eszközök ellenállása, arra fog a nagyobb áram folyni.
De egy próbát megér, hátha nagyon hasonlóan lett elvezetve a két ág, de akkor ugyanolyan hoszzú kábelt hagyjál, ahol közösíted, vagy inkább a tápon belül, még a nyákon kellene.

Vagy esetleg azt lehet még, hogy kiszeded a túláramvédelmet, bár ez egyben szokott lenni a túlfesz /alulfesz védelemmel (egy IC vezérli), így azokat meg pótolni kell.
Vagy esetleg "letiltani" a túláravédelmi részt (egyik lábról valamit "elvenni / hozzáadni"), ha lehet valahogy, de ehhez az IC adatlapja mindenképp kell.
Meg igazából utána a túláramvédelmet is pótolni kéne a 36A-re.

Amúgy mire kell ez neked, mire kevés a 18A ?
Főleg hogy ahogy látom nem a procihoz kell, mert az a 12V2 lenne.

Milyen táp ez pontosan ?

[ Szerkesztve ]

(#4421) jones965 válasza atesss (#4420) üzenetére


jones965
Modder

A táp típusa :chieftec cft 750 14c.
Videó kártya tuningnál ( GTX285), elfogy a kakaó.
A proci egyébként megkapja ha jól tudom a 12V1 és 12V2-t is.

(#4422) atesss válasza jones965 (#4421) üzenetére


atesss
addikt

Pedig az nem is kétchipes kártya.
Szerintem nem itt lesz a gond.
De ahogy látom 2 tápcsatlakozó van rajta [link] , külön ág kábeleit dugjad rá, és úgy meg aztán végképp mennie kell.
Ha csak az egyik ágon van PCI-E tápcsatlakozó, akkor a másikon csinálj dupla-molexes átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#4423) prmcsk


prmcsk
addikt

Mégegyszer mondom: A tápok sok ágú 12 voltja egy tőről fakad. Innentől Kirchoff bácsival és az ide vonatkozó törvényével kéne vitatkozni, az ágak másik végponti közösítésének megakadályozását illetően.

Szedjetek szét 20-30k.-s tápokat és az esetek 99%-ában a sok ág egy forr.pontra, direktbe van forrasztva, mindenféle csodák nélkül. Erre mondtam, hogy píár az egész max 20A/ág féle hadova. Ha egy táp 3x16A kimenettel rendelkezik a 12 voltos ágon, annak a táp 1x48A-t állít elő, egy forr.pontra (ha előállítja) és ezt osztják szét.

Ebből kiindulva: Miért ne köthetném össze a másik végén azt a 12 voltot, amit a tápon belül egy tőről szétszedtek ? Még jót is teszek, mert vez. keresztmetszetet növelek...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4424) menthor


menthor
tag

üdv!

előre elnézést a kicsit off kérdésért, de mivel itt vannak olyan hozzáértők, akik ismerik a tápok lelkét, úgy gondoltam, egy próbát megér.

szal a lényeg, hogy van nekem egy wd 320as 2,5"-os külső winyóm, amit egy hp (sff 7600) irodai konfigra toltam rá, amiben egy ~240W gyári táp van, de nem viszi. elméletileg kevés neki a táp, pedig 2db usb-n eszik.

szóval a kérdésem, hogy mi lenne akkor, ha rádugnám a gépre a normál usb csatit, a tápos usb csatit pedig egy 230V-->5Vusb adapterre dugnám. ha a táp a gond, akkor ezzel elvileg megoldanám a problémát, de ez nem lenne rossz (vissza)hatással a tápra?

köszi :R

the truth is out there

(#4425) prmcsk válasza menthor (#4424) üzenetére


prmcsk
addikt

Én nem tenném, hogy külső táppal táplálnám a vinyót, a másik "madzaggal" meg összedugnám a géppel...Abból véleményem szerint "füst" keletkezhet, esetleges "testproblémák" miatt, de majd jönnek azok, akik már próbálták...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4426) menthor válasza prmcsk (#4425) üzenetére


menthor
tag

thnx, pont ezért kérdezem előbb :D

the truth is out there

(#4427) atesss válasza prmcsk (#4423) üzenetére


atesss
addikt

Lehethogy túlreagálom a problémát, de elvileg lehetséges, hogy az egyik 12V ágnál kicsit más ellenállása van a vezeték + túláramvédelem rendszernél a "még közös pont" és a "túláramvédelem után, a végén való összekötés" között, nem ?
És akkor az áram a kissebb ellenállású rész fel fog folyni jobban.
Bár igazából kétlem, hogy olyan jelentősebb különbség lenne az ellenállásban.

Persze ha még a védelem előtt közösíted, akkor azzal ez biztosan áthidalható, csak akkor pedig kiiktattad a túláramvédelmet azokból az ágakból (a túlfesz és alulfesz védelem elvileg megmarad).
Ugyan elég kicsi az esélye, de lehet egy rövidzár azon a részen, és akkor ezekután lőttek a tápnak... Sőt, akár még fel is gyulladhat (bár ez azért még így is eléggé valószinűtlen).

(#4428) atesss válasza menthor (#4424) üzenetére


atesss
addikt

A 2 USB-vel is tényleg lehet ilyen, pl. nővérem Lenovo N100-asán is a jobboldali 3 USB közül semelyik kettővel sem megy el a 2,5" USB külső vinyóm, de a baloldali egyről meg magában is elmegy. Olvastam egy olyat (asszem talán wikipedia USB szócikkében), hogy bizonyos helyeken alapból csak 100mA-t juttat egy USB-n a vezérlő, és csak akkor ad le többet (elvileg max. 500mA, de vannak laptopok, amik még ezt sem tudják, és vannak gépek amik meg akár 1A-t is tudnak), ha ebben "megegyezik az eszközzel a vezérlő". De mivel a második USB-n csak táp megy, így ezt nyílván nem tudja, így azon max. 100mA megy. Aztán nem tudom mennyire igaz ez, én eddig még csak a fent említett N100-as esetet tapasztaltam, ami esetleg ezzel (is) magyarázható.

De én amúgy már csináltam olyat, hogy külső tápot a vinyómnak egy másik ATX tápból adtam (az abban a gépben lévő szar Azona táp valamiért épp sokkal jobban cicergett, ha rajta volt a vinyó is - pedig nem is egy túl nagy pluszterhelés).
De szerintem te a gép saját tápjáról, a Molexen az 5V-ból adjál + áramot a vinyódnak.
Ez ugye elvileg ugyanaz az ág, amiből az USB is kapja (mondjuk ott még közben ott van a vezérlő rész, de az igazából mindegy).

[ Szerkesztve ]

(#4429) prmcsk válasza atesss (#4427) üzenetére


prmcsk
addikt

A tápok szinte mindegyikében egy (a nagy közös) túláram védelem van. Az öszes piros, sárga, és fekete madzag egy, egy forrpontra van forrasztva és a kivezetéseken már nincs semmiféle elektronika. Gondolj bele: Egy négy ágú táp esetén mindegyikre külön túláram és túlfesz védelmet kéne csinálni, ha igaz lenne a valós többágúság. Mindezt ATX méretben és megfizethető áron. No neee...

Ezért mondom, hogy max. az igen drága 60-100k-s tápokban fordulhat ez elő.
De mutasson valaki nekem egy ilyen "bél" fotót.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4430) B.Tamas


B.Tamas
csendes tag

Korábban írtam már ide ebben a topicban, de nem jutottam előrébb, szóval újra felhozom a dolgot:

A megboldogult tápom (Chieftec 460W) cirka 4 éve szolgálta ki az igényeimet hiba nélkül. Mikor utoljára bekapcsoltam 1 hete a következő volt a jelenség: OPrendszer bootlas közben már hallottam hogy lassabb fordulatszámon pörögnek a ventik a szokásosnál, majd kb 10 másodpercen belűl restartot adott magának. Ekkor már csak a biosig jutott el, de mire tovább ért volna ujra restartolta magát. Levéve a gép oldallapját néztem mivel lehet a gond. Bekapcsoláskor mintha a kondik is lassabban töltődtek volna fel... A Gomb megnyomása és az első ventillátor mozdulása között vagy 30 másodperc tuti eltelt... (persze a többi alkatrész se indult, tehát se kép se hang) Elvileg áramot szolgáltat, de szerintem a feszültségek amelyeket lead nem megfelelőek. Nem akarom rádugni bármelyik alaplapra hogy kimérhessem, félek hogy az eddig szerencsésen megúszott egyéb HW kárt nem tudnám elkerülni.

Amúgy három elképzelhető okot látok amiért tönkremehett:

1. Ritka gépkipucolás miatt kevésbé szellőző ez által melegedő belső.

2. Nagymennyiségű használat ( ~4 év alatt volt pár 24/7 időszaka)

3. Szerelés közben feltünt, hogy a konnektorom földelése nem megfelelő ( megbaszott az áram a ház belsejében)

Ez volt kb egy hete

Most volt egy kis időm és szétszedtem a tápot. A kondik nem voltak púposak benne, és elsőre semmi feltünő nem volt benne a por mellett. Kicsit kipucolgatva azonban feltünt, hogy a 450 mikrofarad os kapacitor alatt a nyákra valami fehér trutyi folyt a kapacitorból. Javítható az issue, és ha igen milyen költségekkel jár ez?

(#4431) atesss válasza B.Tamas (#4430) üzenetére


atesss
addikt

Néztem, hogy rémlik ez a probléma, rákerestem, de nem találtam a nevedre semmit. Mint kiderült, azért mert más névről jött. Nem szép dolog a dupla account, meg mellesleg az alapelv is tiltja...

feltünt, hogy a 450 mikrofarad os kapacitor alatt a nyákra valami fehér trutyi folyt a kapacitorból.
Az elég valószinű, hogy nem a kondiból van, hanem az alapból benne lévő ragasztó, vagy műgyanta. Meg a kondin, ha "kilyukadt" volna (amit így ebben a formában nem is igazán tud), az eléggé látszana is.

De ahogy látom az elektronikához nem értesz túlságosan... :U
Igy szerintem is tényleg az lenne a legjobb megoldás, amit korábban a másik topicban is javasoltak, hogy egy szakembernek odaadni javításra. Ez a táp tényleg van olyan jó, hogy mégéri. Nézz körbe itt a topicban, meg olvastam valahol egy szakemberkereső gyűjtő-topicot is, ahol össze vannak gyűjtve a szakemberek, a szakterületük, "rendelési terültük", stb.
MOD:
Itt is van : [link]
Pl. közülük keress meg valakit.

[ Szerkesztve ]

(#4432) B.Tamas válasza atesss (#4431) üzenetére


B.Tamas
csendes tag

Nem magyarázkodás, nem is offolni akarok, de hadd válaszoljak:

Még amikor csak ismerkedtem a PH fórummal regeltem egy accot magamnak. Használtam amíg vásároltam és utánna sokáig nem vettem elő. Nem is jártam vissza nem is érdekelt a dolog, aztán elkezdtem később többet foglalkozni aprókkal, de már nem emlékeztem hogy regeltem ide egyáltalán, így csináltam egy új accot. Az új accountom jelszavát generálton hagytam és a böngésző megjegyezte a jelszót helyettem és nyugodtam tudtam fórumozni az accountommal, egész addig, míg ki nem feküdt a tápom. A noteszomon új jelszót igényeltem, de mivel több e-mail címem is van (ezért is kérdőre vonsz remélem...) a régi userem kaptam meg oda. A tápom problémáját fontosabbnak ítéltem, mint a felhasználók számát, így kommenteltem onnan, nem éreztem hogy bárkinek is fennakadást okozhatott volna, vagy szabálytalan lett volna. Eddig az összes üzletemet tisztességesen bonyolítottam itt, soha senkit be nem csaptam, félre nem tájékoztattam, kárt nem okoztam, és a jövőben sem áll terveimben, de ha mindenáron keresztre akarsz feszíteni, kérlek az arra kijelölt topicban tedd.

Jah, és lehet az elektronikai ismereteim hiányosak, de sose érdekelt túlzottan a hardwer ág, maximum érintőlegesen... Ha nagyon érdekelt volna, villamosmérnök diplomám lenne.

Üdvözlettel, egy informatikus

(#4433) mr_ricsi válasza prmcsk (#4429) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"De mutasson valaki nekem egy ilyen "bél" fotót."
[link]

"Egy négy ágú táp esetén mindegyikre külön túláram és túlfesz védelmet kéne csinálni, ha igaz lenne a valós többágúság. Mindezt ATX méretben és megfizethető áron. No neee..."
Áganként egy soros kisértékű ellenállás, és a rajtuk eső feszültséget figyelő elektronikák. Fél gyufaskatulya méretben elkészíthető, párszáz Ft értékű elektronika.

"A tápok szinte mindegyikében egy (a nagy közös) túláram védelem van."
Csak az ócska tápokban, és attól függően, hogy melyik ATX táp "szabvány" előírásainak kíván eleget tenni. Magára valamit adó gyártó berakja az ágankénti túláramvédelmet, mert azt tűzvédelem miatt írták elő.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4434) szki


szki
őstag

GigaByte SuperB 460W Tápom ventilátora kezdi magát megadni.

Milyen ventilátort javasoltok helyette, ami beszerezhető idehaza? Az se baj, ha 3 vezetékes, mert akkor legalább beköthetem a fordulatszám visszajelzést az alaplapra.

(#4435) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!

Nekem is Gigabyte Suberb 460W-al van problémám.
Tegnap vettem, újonnan, frissen, sok más egyébbel együtt, így itthon összeraktunk egy gépet. Rátettük 230-ra, bekapcsolás, egy pillanatra megmozdult a proci ventillátor, egyébként semmi nem történik. Kis amperszag jön a tápból. Lekötöttünk mindent a tápról, így se indul be még a táp ventije sem.
Lehet, hogy rosszul raktuk össze a gépet, vagy biztos a táp rossz? Egyáltalán lehet, hogy egy új táp ennyire selejtes?

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#4436) prmcsk válasza Xterms (#4435) üzenetére


prmcsk
addikt

Húzz szét mindent, a táp alaplapra menő 24 pinesének a zöldjét zárd rövidre egy feketével. Dugj rá valami cd romot és dugd a hálózatba...a cd rom olvas e ?

Így nem mindent ellenőrzöl, de legalább megnézheted, hogy a táp indul e ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4437) thunder6230


thunder6230
tag

Van egy ilyen tápom: Coolink COOLCP5012P
Ez mit bír mert semmit se találtam róla. valszeg 4890es Ati Kártyát veszek és tudni akarom elbírná e a gép. A konfigom az adatlapomon található.
Előre is köszi!

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#4438) Xterms válasza prmcsk (#4436) üzenetére


Xterms
tag

Köszi, időközben visszavittem, és egyből kiderült, hogy selejtes volt a táp. :)
Friss garival már itt pihen az új. :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#4439) Palkó válasza szki (#4434) üzenetére


Palkó
tag

Noctua ventit javaslok a tápodba. Megfizethető, minőségi, és végül piszkosul halk is.
Nekem most cserélte ki a haver a Hipro 700w-os tápomban a ventit a fenti típusra, azóta gond nélkül hasít a gép.

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#4440) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Van egy TX750 em!
Néha marha hangosan felpörög játék közben, szinte hangosabb, mint a vga-m.
Az asztalon van a gépem, mert most nincsen házam.
Mi lehet a probléma ? Ez normális dolog ?
Cicergést még nem tapasztaltam, azzal nincsen problémám :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#4441) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Hangos volt a videokártyám ventije /nem szabályozható kétvezetékes/, ez alapján 7 V-ra kötöttem, okozhat-e ez valami gondot a tápnál ? Menni megy, csendesebb is lett, a csatlakozásokat szigeteltem, azzal nem lesz gond.

Az élet kegyetlen .

(#4442) menthor válasza lsc (#4441) üzenetére


menthor
tag

nem vagyok profi hozzáértő, de sztem a tápot nem nagyon zavarja. max a vga-t érintheti erős terhelésnél, hogy csökkent a hűtőteljesítmény a kisebb rpm miatt... adhatsz neki egy lehelletnyi jóféle olajat is, ha nem nagyon macerás a bejutás, régen én is ezt csináltam pár ventivel... bár ez inkább az új venti vásárlás halogatása volt :D

the truth is out there

(#4443) lsc válasza menthor (#4442) üzenetére


lsc
nagyúr

Új a kártya nem szabályozható ventivel, ezért kötöttem kisebb áramra, így nem pörög annyira, hűteni így is jól hűt, még nem volt 60 fokos terhelés alatt .

Az élet kegyetlen .

(#4444) menthor válasza lsc (#4443) üzenetére


menthor
tag

gondoltam :DDD
akkor akár még jó megoldás is lehet, csak azért néha nézz rá a hőfokra :U

the truth is out there

(#4445) Sturmtiger


Sturmtiger
csendes tag

Sziasztok!

Az a gondom hogy a fóromozók többsége által javasolt tápot manapság valahogy lehetetlen beszerezni az iponról :S (ez a Gigabyte SuperB 460W) Tudnátok nekem ajánlani olyan tápegységet ami kb árban ugyanennyi, mégis használható? (nem akarom tuningolni a gépet csak használni)

a konfig a következő lenne:

Gigabyte UD3P alaplap
Sapphire RadeOn HD5770-es vga
4GB Kingston RAM
Nec író
GMC Toast ház

(#4446) 14adam válasza Sturmtiger (#4445) üzenetére


14adam
addikt

Vegyél Chicony hipro 430-at

(#4447) Sturmtiger


Sturmtiger
csendes tag

Köszi

(#4448) rudi


rudi
nagyúr

Rövidesen egy elég rendhagyó tápos cikk jelenik meg, amiben a sokat hangoztatott "egy minőségi 400-as elég mindenhez" definíciót vizsgálom :) most csak a négy versenyzőt mutatom meg, kérem a véleményeteket róluk. Szerintem annyira ismertek, hogy elég róluk egy-egy fotó:

Cooler Master eXtreme Power 400
- passzív PFC-s, itt a bele
- bemeneten két 85 fokos Elite uF/200 V
- középen pár 105 fokos Ltec
- kimeneten ismét Elite-k, de már 105 fokosak
- úgy 14 000 Ft körül adják, ami 5 éves garival is elég meredek

Enermax Cyclops 405W
- én még ilyen pici belet asszem nem is láttam :D
- minden kondija 105 fokos TEAPO volt, ami szerintem nagyon korrekt
- ez is13-14k körül van 3 év garival

FSP ATX-400PNF
- szintén passzív PFC-s bél, gondolom már vakon tudjátok szerelni :)
- szintén teljesen TEAPO-s, bemeneten 820 uF 200 V 85 fok, kimeneten 105 fokosnak tűnt minden
- olyan 7500 Ft körül megkapható 2 év garival
- gondolom, nem árulok el azzal túl nagy titkot, hogy a húzott négymagos és a HD 4870 X2 már túl sok volt neki :)

Chieftec DT400A2 400W aka GPS-400AA-101A
- ezt a cuccot már korábban teszteltem eggyel nagyobb méretben
- a mostaninak ilyen a bele
- Deltás ez is, a kondik meg bemeneten 85 fokos Samxon, kimeneten 105 fokos Ltecek
- ezt a modellt is 13k körül lehet megvenni 5 év garival
- az a jó hangos, jó hideg levegőt kifújós fajta

Ismét a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy szerintetek konstrukciósan meg alkatrészileg melyik a jó és melyik a nem olyan jó, melyiket ajánlanátok megvételre és melyiket nem.

Előre is köszi a válaszokat!

Még egy váratlan részlet. Az Enermaxot kivéve mind a 3-ban Yale Loom D12SH venti volt, és az Enermax is csak abban különbözött, hogy abba D12SM-et raktak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4449) didyman válasza rudi (#4448) üzenetére


didyman
őstag

Érdekes.
A PNF-től nem csoda, hogy nem bír ennyi mindent, a régi, 5V terheletlenségét nehezebben tűrő elrendezés vélhetően visszaüt, de kíváncsi vagyok, a többi hogy produkálta magát.

Úgy tűnik, 400W körül már csak ilyen low-cost kategóriás tápokat dobálnak piacra, azt nem bírom megállni, hogy a PNF bele a fele akkora ár ellenére túlszárnyalja az összeset építési minőségben és kialakításban. A Delta belére ráférne rég egy kis ráncfelvarrás, az rendben van, hogy ezzel a hangerővel jól hűtött, tartós tápot kapunk, de a potmétereket nem lenne rossz száműzni (persze ezzel eddig sem volt semmi baj), és kaphatna az a ventilátor egy csendesebb üzemet eredményező vezérlést, mert a kapcsolás és a hatásfok elbírná. Ehhez még jöhetne minőségibb kondikészlet, szerintem lenne piaca. Ez is réginek mondható kapcsolástechnika, de jobban egyensúlyozott 12V-ra a PNF-nél. A Cooler Master az semmi extra, működik :D , de ez az Enermax döbbenetes :D . Csinálnak egy totál új valamit és a kimenet marad a régi, megszokott 5+12V közös tekercses baromság, ahelyett, hogy lenne ezeknek az ágaknak dedikált stabilizátor. gondolom, itt a régebbi gépekkel kompatibilitás lehetett vezérelv, mindenesetre ekkorka bordákkal disznó jó hatásfokot kell produkáljon, vagy nagyon hangos lesz. Az építési minősége ezekkel az ide-oda dőlő alkatrészekkel viszont nem valami szép, és a Teapo is érdekes, hiszen az Enermax elkötelezett JenPan használó. Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez a bél nem az Enermax asztalán született. Anita csiu rátette kézjegyét? :) A készenléti kör szekunderodlali pffere az biztosan nem télapó, az egészen konkrétan Nipponnak néz ki, ami azért kedves figyelmesség, de nekem a primer puffi sem télapónak tűnik.

Kíváncsi vagyok az eredményekre, jó kis tesztnek tűnik így előre!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4450) Ribi válasza rudi (#4448) üzenetére


Ribi
nagyúr

CX400-at is még bele lehetne venni a listába, igen kedvelt darab szerintem és igen sokaknak ajánlják itt is. És ugyancsak 13k.

GPS-400AA-101A van nekem is és a tápja nekem nagyon hangos volt.
Így lecseréltem a ventit benne. Fura de elvileg a 450-esben is ez a venti van, de arra mégis van aki azt mondja, hogy az halk, mint ahogy te is a tesztedben írtad. Lehet hogy többféle ventivel is szerelték.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.