Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) tyan válasza #68686080 (#11000) üzenetére


tyan
senior tag

Nagyon ritkán ugyan, de előfordult, hogy a kapcsolós elosztót nem kapcsoltam le és mondjuk néhányszor készenlétben úgy maradt a gép éjszakára.

Akkor nézek új tápot, nem kínlódok az újrakondizással, mert nehezen hozzáférhető helyeken is vannak kondik, amihez rendesen szét kellene forrasztgatni a tápot.

Köszi a segítséget.

(#11002) envagyok válasza tyan (#10999) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem ilyet bios beállítások megváltoztatása okozott (OC)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11003) envagyok válasza #68686080 (#10998) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm a segítséget :R
Mit jelent a csoportszabályzás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11005) envagyok válasza #68686080 (#11004) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor terheljem az 5v-ot is?
Ssd,hdd,odd eszik 5v-ot?
Vagy mivel érdemes? Egy 6v20w-os izzóval? :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11007) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A másik tápos topikban írtam, hogy volt egy FSP ATX3025-HEN táp, amit pár napja üzemeltem be néhány év után.
Akkor majdnem újként vettem, és amikor először üzembe helyztem, nem indult be a venti, másodszorra igen, és egy ideig jó volt.
Ma reggel megint nem indult a ventillátor, és egyből szét is szedtem, hogy belenézzek.

Azt korábban is tudtam, hogy nincs púpos kondi benne, de észrevettem egy toldást a venti vezetékén.
Illetve közben írták a másik fórumban, hogy ez a táp talán kis terhelésnél nem is pörgeti fel a ventit.

Szétszedve így fest: [link] (letöltve teljes méretűek a fotók)

Létezik, hogy ez a táp nem kapcsolja be a ventit kis terhelésen? Én kissé fosok ezt kipróbálni. :B
Illetve én arra gyanakszom, hogy ventit cseréltek benne tudatlanul, és emiatt nem kapcsol be a venti kis feszültségen.
Este megmérem a ventire jutó feszültséget, amikor nem kapcsol be.

Szerintetek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11009) Bici válasza #68686080 (#11008) üzenetére


Bici
félisten

Háát, fejből nem tudom, este megnézem.
Az tuti, hogy nem ADDA, és nem is más általam ismert venti márka.
A feszültséggel együtt kiderül majd a gond szerintem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11010) Bici válasza Bici (#11009) üzenetére


Bici
félisten

Kép a ventiröl:

Mérni csak reggel fogok tudni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11012) envagyok válasza #68686080 (#11006) üzenetére


envagyok
veterán

Még a földhurokról kérdeznék.
Mi okozza, és hogyan lehet kivédeni?
Én azt hittem, hogy ha a tápok házát fémesen összekötöm, akkor nem lesz földhurok.
Viszont egy szerelő ismerős azt mondta, hogy pont akkor lesz.
Ő azt javasolta, hogy a 2. Tápot szigeteljem el a PC háztól, akkor nem lesz földhurok.
Neked erről mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11013) Bici válasza #68686080 (#11011) üzenetére


Bici
félisten

Értem kössz!

Arról van infó, hogy miként müxik a venti vezérlés?
Egyböl arra a feszültségre kapcsol a táp, amin a venti beindul, vagy nulláról elkezdi emelni a feszt, és úgy van kiválasztva a venti, hogy akkor kezdjen forogni, amikor kell már a hütés?
Azért kérdezem, mert majd ha lesz idöm mérni akkor hogy értelmezzem a mérési eredményt.
Pl: ha van 2-3V a ventin, miközben áll, akkor az táphiba, vagy nem belevaló venti?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11016) envagyok válasza #68686080 (#11014) üzenetére


envagyok
veterán

Nem kövezlek meg, ha balul sül el vmi, de jó lenne a földhurokra konkrét tanács :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11018) Bici válasza #68686080 (#11015) üzenetére


Bici
félisten

Noss, 3,7V-ot kap a venti bekapcsolaskor, es persze a venti nem forog.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11020) default.


default.
őstag

Szervusztok!

Nem tudom, hogy táp hiba-e, de gondoltam itt kezdem a kérdezősködést:
Az a hibajelenség, hogy a mostani pc headsetem rendesen felszedi a hálózati búgást. Hallom a fejhallgatóban a búgást. Van egy szabadon lévő (ház nélküli) számítógép mellettem. Ha megfogom a videokártyát, a búgás eltűnik. (Gondolom le van földelve, és ezért, bár pontosan nem értem a jelenséget.)
Ezek szerint az alaplapi hangkártyám nincs rendesen leföldelve, vagy a táp lehet az oka? :)

Köszönöm előre is az ötleteket!
Üdv!

(#11021) kukulec


kukulec
őstag

hali, laza géphasználatnál állandóan felpörög majd gyorsan le a ventilátor. a tápra gyanakszom. mit lehet ez ellen tenni?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#11022) bot1978


bot1978
senior tag

Munkahelyi gépemmel az a problémám, hogy nem kapcsol be. Kisütöm a tápot és utána bekapcsol. Kipróbáltam másik táppal és azzal is csinálja, szóval nem tápegységen belül, de valami tápos téma. Az alaplapon ki tudom fúrni mi lehet a ludas, van erre valami „paraszt” módszer? Egy régi 775-ös Giga lap.

(#11012) envagyok és (#11014) proci0

Szerintem a két táp nem azonos földpotenciálja miatti kóboráramok körül íródott gondolatok által vezérelve inkább beszéld le az ennyire tapasztalatlan embereket erről a megoldásról. 3db nagy fogyasztású VGA eleve olyan hőmennyiséget ad le, hogy még pontos táp mellett is akkorát droppol egy tizenéves alaplap, hogy már fagyhat is a cpu, aminek a hőmérséklete is határon lesz, főleg ha még emeli is a magfeszültséget és hát első dolga lesz, jön a thermal throttling, akadozás, fagyogatás és mindezek mellett szúrja ki, ha bármi gond van a táppal. Ráadásul mindhárom VGA öreg, ha apróból vadászott akkor már javított is… a halálba szívatja magát a srác az egész konfiggal csak és semmi öröme nem lesz benne. 10 percet megy két órát szereli. :) Persze lényegében nem szereli, csak keresi most éppen miért fagyott ki és indult újra.

[ Szerkesztve ]

(#11023) envagyok válasza bot1978 (#11022) üzenetére


envagyok
veterán

Nagyjából azért tisztában vagyok a dolgokkal.
34 éve foglalkozom számítástechnikával, programozó és rendszertechnikusi végzettségem van.
8 évesen már a Bécsből hozott Commodore 64-et hackelgettem, gyártottam rá panelt hátra.
Ha kell egy púpos kondit vagy hiányzó SMD alkatrészt simán kicserélek egy alaplapon, készítettem leírás alapján Quad 405-ös végfokot, mikor diszkóztam, de sajnos nem tanultam, ezért az elektronikai tudásom gyatra. Tudom mire való a kondenzátor, az ellenállás, a dióda.
Tudom mi a vdrop, szóval azért olyan nagy hátrányból nem indulok.
De a tápok lelkivilága ismeretlen, és földhurokkal sem találkoztam még (na jó néha búgott a végfok :D ), ezért csak annyit kérnék, hogy valaki bennfentes csak azt mondja el, hogyan tudom megelőzni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11024) Bici válasza #68686080 (#11019) üzenetére


Bici
félisten

Lemértem 12V-on, és a gyárinál kicsit többet evett a venti; 0.3A helyett 0,41A-t.

Viszont találtam otthon egy ilyen tápventit egy nemrég kiselejtezett tápban: [link]

Sajna 5 éves, azóta rendszeresen megy. Vajon mennyi "kilóméter" lehet még benne?
Csak kiváncsiságból kérdezem, szó sincs arról, hogy ventin akarnék spórolni, csak ugye a megfelelő venti kiválasztása sem olyan egyszerű.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11025) bot1978 válasza envagyok (#11023) üzenetére


bot1978
senior tag

Igazából a táp része szinte mindegy is. Én tapasztalatból azt mondom ilyen idős VGA kártyákkal a 3 way SLI-t vizesblokkok nélkül egyszerűen felejtsd el. (amúgy is) de FC blokkot régi kártyára nem éri meg megvenni. Ha sima GPU blokk van csak a GPU-n akkor a VRM-et nem tudod rendesen hűteni, mert a kártyák között kevés a hely. Szóval engedd el ezt a dolgot szerintem. Pont akkoriban voltak olyan driverek, hogy 3 kártya lassabb volt, mint kettő és hasonlók… Szóval nem csak azért mondom, hogy engedd el, mert fogyaszt mint az állat. Higgy nekem nem éri meg se anyagilag se máshogy. Nekem anno voltak több VGA-s rendszereim. Akkor amikor az csúcs volt és új volt. A vége felé már mind vizes és még úgy is rengeteg gond volt vele. Új hardver, tuning lap, vágtam is, VGA BIOS-t is modoltam mindent, amit akarsz és szívtam még így is nem egyszer. Ha beléd állt a dili és mindenképpen valami több kártyás száz éves akkor sima SLI, de a 3way-t engedd el. Ha meg mindegy, akkor inkább kisebb fogyasztású kártyából kettő. Például egy 5770 CFX, abból anno megérte kettőt etetni, elég jól skálázódott és nem fogyasztott sokat.

(#11026) envagyok válasza bot1978 (#11025) üzenetére


envagyok
veterán

Retró gépnek lesz, nem napi használatra, csak egy picit élvezkedni.
Egy X38-as ASUS lap már van CF 4870-el, az tény hogy itt is gond a melegedés, nem kifelé nyonmják a kártyák a levegőt, fektetve nyitott házzal nyomom vele a crysis-t, meg még egy ventit is tettem a vga-k fölé, hogy bírják.
Természetesen OC is kellett, hogy kihajtsa a 2 4870-et, X3363 megy nem túlhúzva 4*3.5GHz-en.
De nem vagyok nagy ATI-s (bár volt régen 4870-em).
Viszont van 3db szép egyforma XFX 8800GTX (szerencsére nem ultra), meg egy Nforce 780i. és egy 790i FTW lapom. Jó lenne azért kipróbálni milyen amikor 3 kártya berreg :D
2db 8800gt-n és 8800gts-en túl vagyok már, GTX285, 295-el is szórakoztam.
A 3 SLI az egyetlen, ami még nem állt össze. Elvileg a 8800GTX-ek ugyan melegednek, de azokon a nagy hűtés végighűt elvileg mindent. Átnéztem a kártyákat, újrapasztáztam, a padok is rendben vannak rajtuk.
Tisztában vagyok vele, hogy bármikor beadhatja bármelyik az unalmast. De van még belőle tartalék, meg azért 8800gtx-hez aránylag könnyen-olcsón hozzá lehet férni.
Szívem szerint még a GTX295 SLI-t próbálnám, az végülis 2 kártyás, vagy a 9800gx2-őt (Abból 2db hibásom van, szóval nem lesz könnyű szerezni, GTX 295-ből csak 1 kell)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11027) bot1978 válasza envagyok (#11026) üzenetére


bot1978
senior tag

Alaplap miatt nem kapcsol be a gép, csak ha kisütöm a tápot című történetre senkinek nincs valami ötlete?

(#11026) envagyok
Jézusom, egyre jobb ötleteid vannak. Ha már mindenképpen ilyen ampertemető kell régiből, akkor szerintem két Fermi. Azzal kisimulnak a régi gémek meg a villanyszámla is. Dupla haszon. Amúgy a GX2-ket érdemes szétszedni. A két nyák miatt van belül egy szalagkábel, ami csatis. Ha kimozdul a csatiból (az évek, a rezgés, a szerelés stb.) vagy rézoxid miatt nem érintkezik jól éppen, akkor nem fut le a selfcheck és nem ad képet a kártya. Ezt sokan nem tudják és eladják hibásnak a kártyát, pedig semmi baja, csak le kell tisztítani a csatit, a rézoxidot akármilyen úton eltávolítani összedugni és enjoy.

(#11028) envagyok válasza bot1978 (#11027) üzenetére


envagyok
veterán

Végülis van Gtx570 és Gtx580 itthon, de nekem kimaradt az életemből.
Olyan rendszereket rakok össze, amire régen vágytam. Pl 8800gts 640MB-ost tudtam csak venni, és q6600 cpu-t, p5b deluxe-el,akkor álom volt nekem a Qx6800, 8800GTX (3*sli), nforce 790I.
Utána már csak 4870--6850--gtx960-gtx1060 volt az út.
De PIII is van 2 rendszer fullos, MSI lap 2*1.4GHz PIII 4GB DDR, FX5900 (néha Ati 9800/x800xt), creative hangkari előlapi boxal, egy másik PC ugyanilyen 1db procival Geforce4 4600ultrával, p4-ből van egy 875-ös lap gef7800 gs+-al, egy 850I lap rdram-al és Asus 6800gt-vel, p2-400as slot1 cpu voodoo2 sli-vel.
Ebből azt szeretném levezetni, hogy korhűen szeretném összeállítani minden korszak csúcspc-jét, processzor architektúra, és/vagy directx váltás szerint. Mindegyik gépen az adott korszakban megjelent játékok vannak, amiket újrajátszok (pl crysis, Mafia,far cry, stb) Plusz a korszaknak megfelelő oprendszerrel.
Na mindegy, amíg nincs erős táp, vagy nem oldom meg az összekötést, összedobok egy rendszert 2*7950gx2-ből, annak csak 2*6 pin kell.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11029) [CS]Blade2 válasza envagyok (#11028) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Bányászos videókban el szokták mondani, hogy hogy lehet 2 táppal nyomni a több kártyát. A lényeg azt hiszem csak annyi, hogy először bekapcsolja a 2. táppal a +2 kártyát, utána indítja rendesen az 1. tápot.
Ezek a gépek 99%-ban 24/7 mennek, sokszor valami cipős polcra építve, akár fémre, akár fára.
Nem a legjobb megoldás, de a videók alapján működik.

Aztán lehet, hogy csak szerencse kérdése, hogy náluk nincs földhurok, meg ilyesmi, nem döglenek 6-osával a VGA-k, nem gyullad fel az egész, stb.

Annyi, hogy 1db 800W-os használt korabeli táppal közelebb lenne a korhűséghez, mert, ha az alapján építed, hogy hogy néztek ki ezek a gépek 2006-ban vagy mikor jöttek ki azok a kártyák, akkor a 2 táppal kicsit eltérsz, nem hiszem, hogy sokan használták így. Pláne, hogy ált. korlátlan pénzből gazdálkodó emberek veszik 3-asával a csúcs kártyákat, ők meg meg szokták venni hozzá az adott legjobb tápot is.

Két tápost majd 10 év múlva lenne érdemes csinálni 6db GTX1080-al, mint régi bányagép... :DDD

(#11030) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv! Bocsánat ha már valaki kérdezte. Az lenne a kérdésem, hogy van egy Corsair RM 650i tápom, és mire jó a Single-rai, Multi-rail? Melyikben kell használni és miért? Nagyon szépen köszönöm előre is a választ!!

(#11031) bot1978 válasza [CS]Blade2 (#11029) üzenetére


bot1978
senior tag

Erre a 400Ft-os csodanyákra gondolsz? :DDD
Érdekes, hogy a kiélezett gépház eladási versenyben egy házat sem látni két atx hely és beépített csodanyák felállásban. Csak külön lehet kapni a kínai csodát, biztos a "hülye szabályok" miatt... :) ;]

(#11032) envagyok válasza [CS]Blade2 (#11029) üzenetére


envagyok
veterán

Ha lenne olcsón jó 1000-es táp, hidd el megvenném. De azért sajnálok kidobni 20-40000Ftot tápra, hogy 1-2 napot játszak egy retró géppel, amit pár nap múlva szétszedek. A használtaktól félek is egy kicsit, mert azért ha egy ilyen mondtrum elhányja magát, ott kő kövön nem marad.
A napi használatra ott a gtx1060, és az i5-6600k

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11033) Kernel válasza envagyok (#11016) üzenetére


Kernel
nagyúr

Földhurok olyan dolog, amit varázsszóként emlegetnek olyanok is, akiknek fogalmuk sincs róla. Az is igaz ugyanakkor, hogy egész rendszerben kell gondolkodni az átlátásához. Nem úgy, mint amikor fórumban bedobnak egy rövid kérdést, miközben a válaszadóknak fogalmuk sem lehet az apróbb, de fontos részletekről.

A nagy földhurkozás közben sokan elfelejtkeznek arról is, hogy ez elsősorban az analóg jelátvitelben okoz problémát, zavarokat hangban vagy képernyőn. Miután a földelt, aszimmetrikus jelátvitelben az árnyékolóharisnya közvetlenül részt vesz, így nem csoda, hogy az azon folyó nem kívánatos áramok által létrehozott feszültségesés egyszerűen hozzáadódik a hasznos jelhez.

Digitális átvitelnél más a helyzet még ilyen esetben is, mert arra kevésbé hatnak a zavarok. A 0 / 1 szintek világából könnyebben kiszűrhetők az átmenetek.

Amellett ott van még a földfüggetlen, szimmetrikus jelátvitel alkalmazása. Érpárak vannak a HDMI-kábelben is stb. lehetne sorolni. Földhurok itt nem sokat zavar, sőt még jobb is, ha például biztonságosan földelve van külön a TV és külön a számítógép is (mármint a lakás közös védőföldjére). Legalább nem megy tönkre a HDMI-bemenet, áram alatti dugdosástól.

Ma már szinte mindenhol digitális rendszerek vannak, aminek működnie kell, rengeteg földhurokkal is.

Két tápegység fémváza direkt összeköttetésben van a védőfölddel, tehát a konnektorban is találkoznak. Nyugodtan találkozhatnak a PC-házban is, ez így korrekt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11034) bot1978 válasza envagyok (#11032) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha veszel a hardveraprón egy használt tápegységet, akkor használt árat fizetsz érte. Ha eladod szintén használt árat kapsz érte, tehát a kettő közötti különbözet nulla Ft.
Mivel egy tápegység ára esik 1-2 hónap alatt kvázi nullát számodra a hardverapró lényegében egy ingyenes hardverkölcsönző. Semmibe nem kerül neked kivenni a piacról egy nagyobb tápot aztán visszatenni, ha már nincs rá szükséged abban az esetben, ha vételkor nem irreálisan magas árat fizetsz érte. Ezért nem jó az érvelésed. Ez az egyik, a vételár része.
A másik a kockázat része az érvelésednek, az se jó illetve ismét nem értem...

Azt mondod félsz a drága nagyobb táptól (amiben jellemzőbben van gyárilag jó védelem) amiatt félsz tőle mert használt és ennek okán nálad a rendeltetésszerű használat közben tönkremehet. Ettől félsz, mert a javítási költség ismeretlen. Amitől nem félsz viszont, hogy két tápegységet használj, amiből az egyik nyilván olcsóbb típus, (különben pláne nem érné meg az egész történet, hiszen két jó kicsi kerül annyiba…. )Ráadásul az olcsóbb típust nem rendeltetésszerűen készülsz használni, terhelni. Amikor ez elhányja magát akkor annyi a különbség, hogy nem az egész gépet viszi magával (mint félelmed szerint a nagy táp), hanem az egész gépet meg még egy másik tápot is. Ettől nem félsz, mert a kicsi az majd nem így hányja el magát, de a nagy az igen, mert az használt. Én nem tudlak követni. Ha nincs lóvé, amit le tudsz tenni azt értem, de nem ezt mondod. Most akkor mi van?

(#11033) Kernel
Óvatosan a tehátokkal. Villanyászok tudnának mesélni a magyar valóságról védőföld ügyben… A tény, hogy a két tápegység fémháza (jó esetben) össze van kötve a villanyóránál a nullával nem igazán releváns, amikor arról témázol, hogy 2 táp Secondary oldalát összekötöd a PC-n belül. Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

(#11035) Kernel válasza bot1978 (#11034) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nyilvánvalóan szabályosan bekötött konnektorokról beszéltem. Zárójelben utaltam még a lakás közös védőföldjére is. Ha ezek nincsenek normálisan bekötve, akkor két akármilyen védőföldes készülék összekötésével is gond lehet, nem csak két PC-táp összekötésével.

Tehát nem mindegy? Mellékszálba kötöttél bele.

A tény, hogy a két tápegység fémháza (jó esetben) össze van kötve a villanyóránál a nullával nem igazán releváns, amikor arról témázol, hogy 2 táp Secondary oldalát összekötöd a PC-n belül.

A szekunder (magyar szó is van erre és kisbetűvel kell írni) GND is össze van kötve a védőfölddel. Voltaképpen mi a problémád?

Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

Homályos utalások helyett mesélj inkább, milyen problémákra is gondolsz? Azt mondod, "el van vezetve a töltés", ami igencsak laikus megközelítés.

Ráadásul az olcsóbb típust nem rendeltetésszerűen készülsz használni, terhelni. Amikor ez elhányja magát akkor annyi a különbség, hogy nem az egész gépet viszi magával (mint félelmed szerint a nagy táp), hanem az egész gépet meg még egy másik tápot is.

Fikciók / kitalációk. Te amúgy életedben hány tápegységet javítottál, ami nem csak kondicsere volt, hanem gondolkodni is kellett hozzá? Milyen szinten ismered az áramkörök működését?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11036) envagyok válasza bot1978 (#11034) üzenetére


envagyok
veterán

Azt írtam, hogy nekem van több márkás, megbízható tápom (Enermaxok vannak), és ezért nem szívesen "kölcsönzök". Sajnos az a magyar igazság, hogy az ilyenolyan apróra feltett tápok nagy részének valami baja van már. A tulajnál elkezd fagyogatni a rendszer, stb, de azért még működik, na akkor szoktak 10k körül feldobálni a 700+ wattos tápot apróra. Már sok mindennel beszoptam itt, most utoljára egy hete aranyáron vettem egy ritka "hibátlan" alaplapot, ami már megérkezéskor látszott hogy nem hibátlan, és pár óra után ki is lehelte a lelkét. (Megbízható eladótól).
Szóval ez lenne az ok.
Tehát az idegen kitudja milyen erős táptól félek jobban, mint az én kipróbált, hibátlan tesztelt márkás tápjaimtól.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11037) bot1978 válasza Kernel (#11035) üzenetére


bot1978
senior tag

Mivel a hsz nettó személyeskedés újból csak a „földhurkozók” után már velem foglalkozik, de továbbra sem a kérdéssel így a problémám írom akkor le. (nem neked, neked mesélje el a tudod ki, hogy mi az az alázat, amikor kérdezel)

Röviden annyi a gondom, hogy van két „fogyasztói kör”. Az egyik, aki relatíve tengernyi pénzt elkölt hardverre és tucatjával veszi a csúcs VGA-kat bányászni. Ez a kvázi pénzes kör generál egy szükségletet, tápok összekötését, mert nincs akkora táp a piacon, ami nekik elég nagy lenne, de minden pénzük megvan a probléma megoldására.
Összeköti a miner a tápokat, igen, de szó nincs arról, hogy olcsó gagyi vagy éppen pici tápokat használna, vagy nem tudatodan vásárolna egyszerre több tápot hiszen ott van a táp mögött neki a millás hardvercsomag hatalmas áramfelvétellel, nem őrült meg vacakra kötni.

És itt a tag, aki spórolni akar. Bazira nem ugyanabból a fogyasztói körből.

Ez a probláma szerintem. Hogy el van tévedve.

(#11036) envagyok

Ha van konkrét típus le kell írni a típust és lesz aki ismeri a belsejét. Úgy emlékszem, hogy ami korábban szóba került arra egyből írta neked valaki, hogy azzal ő neki se állna, de lehet hogy rosszul emlékszem. Mindegy. Igazából nem lettem okosabb, szóval elengedem ezt a fórumot most. Mindenkinek további szép napot kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#11038) Kernel válasza bot1978 (#11037) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tehát a trollkodás jól megy, normális szakmai érvekre nem telik. Mint amilyeneket tőlem láthattál például. Nyilván attól tartasz, hogy két vállra lennél fektetve.

Így csak leírtál pár homályos butaságot és ennyi volt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11039) Kernel válasza bot1978 (#11034) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

Aki a védőföldet elintézi ennyivel, annak sajnos nem sok fogalma lehet az egészről.

Védőföld szükséges minden olyan készülékhez, amely a kettős szigetelés biztonsági követelményeit nem képes kielégíteni, így enélkül nem is kaphatna forgalmazási engedélyt. Ennek oka lehet akár a transzformátor konstrukciója (primer-szekunder nem egymás mellett szeparált, hanem egymásra van tekerve), vagy amikor egy mosógép motorját nem lehet biztonságosan szigetelni a fémváztól stb.

Ezért kap egy védőföldet, ami kevésbé jó megoldás, önmagában is alacsonyabb biztonsági fokozatnak számít, mint a kettős szigetelés. (Utóbbit ezért nem is szabad barkácsolt védőfölddel ellátni, mert az lerontana egy jobb megoldást rosszabbra.) A szabványalkotó szerint a veszély abban rejlik, amikor a védőföld nem visz, hanem hoz feszültséget, máshonnan. Kettős szigetelésnél ez kizárt.

Bizonyos teljesítmény felett a kapcsolóüzemű tápegységek zavarszűrő kapacitásait is annyira meg kell növelni, hogy azt már nem lenne jó megoldás a szekunder GND-re átkötni (mint a kisebb teljesítményű, kettős szigetelésű társaiknál), részben ez is indokolja a védőföld alkalmazását.

Egy PC-házban földhurkoktól tartani érdekes felfogás, miután az egyébként is tele van földhurokkal.

Mondhatni, földhurok-rémálom, ezt az érzi igazán, aki az analóg világban épített erősítőket, így tisztában van vele, mi mindenre kellett odafigyelni, hogy a földhurok miatt keletkező, trafó által indukált, vagy áramcsatolt zúgásokat, zavarokat, netán a Kossuth-rádió vételét elkerüljük, amit az első bemeneti tranzisztor rögtön demodulált is.

Számítógépnél ez soha nem volt probléma, mármint a digitális áramköröket tekintve.

Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

Tehát: valaki beszél a levegőbe, töltésekről hadovál, probléma viszont nincs, így válaszolni sem tud mire. Inkább bevágja a hisztit.

Személyeskedéssel vádolni a másikat, holott ő maga teszi azt, egyetlen értelmes szakmai szó és értékelhető érvrendszer nélkül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11040) bot1978


bot1978
senior tag

Még mindig nem jött rá, hogy nem én írtam. Két vállon vagyok, de azért a sörömet kérd ki, amíg lapítasz. Semmi ne zavarjon össze! :DDD

(#11041) Kernel válasza bot1978 (#11040) üzenetére


Kernel
nagyúr

...a „földhurkozók” után már velem foglalkozik

Te szólítottál meg, én csak válaszoltam. Talán nem szabad? Ez egy fórum. Félrebeszélés helyett nem lehetne szakmai érveket? Ja, az nincs a tarsolyban.

Műszaki fórumoknak épp az lenne az előnye, hogy itt a száraz fizikai tények beszélnek. Nem úgy, mint némelyik politikai vagy hasonló témában, ahol szélmalomharc bármit bizonyítani, ha valaki a fejébe vesz egy hülyeséget.

Nekem lényegében egyetlen problémám volt, hogy nem szeretem, amikor valaki tudásháttér nélkül teszi a fejét. Az üres dumát nem kedvelem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11042) bot1978 válasza Kernel (#11041) üzenetére


bot1978
senior tag

Problémád van, ebben egyetértünk. A politikának legalább van nyertese. Az, akinek az érdeke végül érvényesül. Te olyan csatába kezdtél, amit nem nyerhetsz meg. Akkor nyernél az analógiád szerint, ha feltétlen bizalmat adna mindenki a fórumnak, amiben megjelensz, viszont írhatsz akárhány hsz-t akármelyik fórumba attól még nem kerülsz abba a helyzetbe, hogy más helyett hozhass döntést. Mindenki maga dönt a neten talált információ hitelességéről. Ha emberünk nem racionális típus, akkor megnéz egy reklámot az add2psu adapterről és annak ad nagyobb hitelességet, mint bármelyik fórum hozzászólóinak. Tökmindegy hány bekezdést ctrl+vézel ide meg honnan, Ő fogja és összeköt két Codegent az adapterrel, aztán örül, vagy nem. Ő problémája. A te problémád nagyobb. Elég nyugtalanító olvasni, aggódom is, hogy vajon iszol e rendesen … A fórumnak az a lényege, hogy emberek beszélnek, vagy írnak. Egymásnak. Pont.

(#11043) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Haver tápja egy utcai áramszerelési probléma óta nem kapcsol be.
Én nem látok semmit rajta, de Ti hátha:

Reméltem, hogy valami egyszerű dolog halt le benne.
Olvastam, hogy varisztorral szokás védeni ezeket. Azokat hogy mérem meg? Ez az áramköri elem eddig kimaradt a tanulmányaimból. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11044) Bici válasza Bici (#11043) üzenetére


Bici
félisten

Ja, a táp matricája, ha szükséges:

Gigabyte GE-P450P-C2

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11045) Kernel válasza bot1978 (#11042) üzenetére


Kernel
nagyúr

A jelzett szakmai felvetésekre továbbra sem válaszoltál, nincsenek műszaki érveid.

Csak a személyeskedés megy, amit már nem fogok sokáig tűrni, kénytelen leszek moderátorhoz fordulni.

Mindennek tetejébe azzal gyanúsítasz, hogy másoltam volna bármit. De ez is csak azért lehetséges, mert számodra elképzelhetetlen, hogy valaki megtud írni egy értelmes hozzászólást.

Arra sincs tehetséged, hogy használd a Google-keresőt és keresd meg, honnan másoltam a saját szavaim! Ráhibáztál, mert pár mondatot ezen a fórumon találnál meg, szintén tőlem..

Holnapra kijózanodsz és bocsánatot kérsz, ennyi!

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11046) Kernel válasza Bici (#11043) üzenetére


Kernel
nagyúr

A varisztor a hálózati feszültségre párhuzamosan kapcsolódik, túlfeszültségtől zárlatos lesz, biztosítékot kinyomja, ezáltal véd, közben meg is éghet.

Le kell követni műszerrel, hogy van-e benne egyáltalán, hol szűnik meg a feszültség stb.

Noha olyan tápot nem láttam még (szervizvállalkozásom nem pont PC-tápokkal foglalkozik), de az is csak egy tápegység, mint a TV stb. készülékekben, ezek nem bonyolult szerkezetek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11047) Bici válasza Kernel (#11046) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Zárlat tuti nincs, mert nem vágja le a biztit.
Akkor máshol lesz a gond.
Majdbegyik napbakkor átnézem müszerrel.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11048) Kernel válasza Bici (#11047) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normális esetben nem is kell levágnia, csak a tápegységben lévő biztosítékot. Ott a zsugorcsőbe burkolva például.

De ezzel nem azt mondom, hogy lenne benne varisztor, vagy én innen nem látom. Szerencsés esetben egy túlfeszültség megúszható a biztosíték cseréjével, máskor diódák, tranzisztorok szállnak el, főleg a primeroldalon + a biztosíték értelemszerűen.

Villanyszerelők valóban okoznak ilyet néha, amikor a 3 fázis nullpontjának szakszerűtlen bontásával a fázisfeszültségek eltolódnak. Ilyenkor terheléstől függően, egyik fázison leesik a 230 V, másikon viszont felszökik, ebből lesznek a gondok.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11049) jones965


jones965
Modder

Egy kis segítség. Kaptam egy gépépítési projekthez tápot az FSP-től, konkrétan a Hydro PTM+ 1200W. Ma próbaindításkor a lapon semmi életjel, teszter csatlakoztat és meglepő módon a PG jel folyamatosan villog 0.0ms értéken. Mi lehet a probléma?

(#11050) subaruwrc válasza jones965 (#11049) üzenetére


subaruwrc
félisten

power good 0ms az nem jelent jót
lehet szállítás közben megsérült szegényke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.