Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) mr_ricsi válasza Chp (#5648) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplapban a legújabb bios van?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5652) Chp válasza mr_ricsi (#5651) üzenetére


Chp
őstag

Igen, F14.

(#5653) Chp válasza mr_ricsi (#5651) üzenetére


Chp
őstag

Ezelőtt F10 volt, de azzal is előfordult, amint emeltem az órajelen. Oké, tuning, de a GA-P31-DS3L-emmel NEM csinálta! És még kísérletképpen a 4GHz-et is ki tudtam facsarni belőle! A célom a 3500MHz lett volna, mert a P31-esemben ennyin használtam feszemelés nélkül 10.5X333-on. RAM szorzó pedig 2.4 volt, így jött ki a 800MHz.

(#5654) razerrlz


razerrlz
csendes tag

helló
p35 alaplap, e2160@2,8ghz, hd2600xt
gép szervízben volt egy pár hónapja, táphiba volt a gond (420as chieftec), már cserélve hozták vissza, GE-C420A-C2 című gigabyte tápot raktak bele, gond nélkül ment minden vele, viszont kb semmi infót nem találok róla a neten, gigabyte honlapján sincs rajta a model, bóvli lett rámsózva?

szóval, hd2600 lett cserélve hd5830-ra
gép bekapcsolva megy probléma nélkül de hardverigényes alkalmazásokat nem merek futtatni mert félek hogy kevés lesz a táp. lehet maradandó kár ha kipróbálom (=repül minden) vagy max kikapcsol a gép?

(#5655) Chp válasza razerrlz (#5654) üzenetére


Chp
őstag

Nem kell félni a Giga tápoktól, mert eddig amivel találkoztam mind FSP belsővel volt szerelve, és mint tudjuk, az nem rossz ám... :DDD

(#5656) vzsryl válasza razerrlz (#5654) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Ez a kérdés nem ide való.
Egyébként a "Melyik tápegységet vegyem?" topicban sem tudunk semmit erről a típusról.

(#5655) Chepany: Gigabyte tápok:
-18db CWT beles
-15db Acbel Polytech beles
-13db FSP beles
Tehát FSP beles tápból van nekik a legkevesebb.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5657) MMIX válasza vzsryl (#5656) üzenetére


MMIX
addikt

Gigabyte (GE-C420A-C2)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5658) razerrlz válasza MMIX (#5657) üzenetére


razerrlz
csendes tag

köszi, rákerestem ott is mielőtt posztoltam szóval ez megvolt, inkább arra irányult a kérdésem hogy ebben van e bármiféle overvoltage, excess current, stb elleni védelem (a gigabyte honlapján reklámozott psukban mind van ha jól látom), de hát ezek szerint senki nem tudja ténylegesen hogy mi van ebben, fantomtáp :)

(#5659) MMIX válasza razerrlz (#5658) üzenetére


MMIX
addikt

Nem lenne fantom táp, ha csinálnál róla fényképet(belsőt), és mindenki ezt tehetné kérdezés előtt. (vagy garancia lejárta után kérdezne mellékelt belső fényképpel, mert ha nem bízik benne, miért vette meg?)
Vagy megcsinálhatná az internet átbogarászását és belinkelést. Ez nem kevés idő, és szerintem nem a válaszolóknak kéne ezzel is szenvedni. (ezt úgy általánosságban írtam, és persze nagyban növelné a válasz esélyét)
Ez egy FSP gyártmány, és nem gagyi. Az elismert GHN(Blue Storm Pro) vagy GLN tápjaik 230V only verziója. Virtuálisan egy "Gigabyte Superb 420"
Ugyan azok a védelmek vannak benne, mint az összes olcsóbb FSP tápban.
A +12V 336 wattjával nem is gyenge. A 400W FSP APN szintén 336W.
Amire egy 400W-os FSP APN jó, arra ez a Gigabyte táp is jó.

[ Szerkesztve ]

(#5660) vzsryl válasza MMIX (#5659) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De miből gondolod, hogy FSP, ha nem láttál a belsejéről fotót?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5661) TheJoeker


TheJoeker
tag

Hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy van egy Chieftec CFT-750-14CS jelzésű tápom.
A gépben jelenleg egy core i7 920 (3,6GHz-en) valamint egy Gigabyte Radeon HD6970 es VGA (GPU 920MHz Ram 1450MHz) van.
Tervezek venni még egy ilyen videókártyát a gépbe, és elég lenne-e hozzá ez a 750Wos tápegység ?

(#5662) vzsryl válasza TheJoeker (#5661) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ez a kérdés nem ebbe a topicba való.
Elég lenne akkor is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5663) Chp válasza vzsryl (#5656) üzenetére


Chp
őstag

Ha nem is mind az, gondolom azért gigáék nem igen rendelnek a tápjukba gagyi cuccot! :U

(#5664) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Van egy DTK PTP-4007P jelzésű tápegységem, aminek a kondenzátorai kifújtak. Ezeket szépen ki is cseréltem, meg még 1-2 másik gyanúsat is kicseréltem. Ezek a kondik a 12 és 5 V-os ágon voltak puffer kondik.
Ezzel nincs is gond, viszont elkezdtem tesztelgetni, és már üresjáratban rosszak a negatív feszeim. :F Pedig néztem a rajta lévő puffer konidak is capacitás mérővel, és semmi bajuk.

Valakinek van ötlete, hogy milyen irányba induljak tovább?

A feszek pedig:
12: 12,45 V
5: 5,04 V
Vsb: 5,08 V
- 3,3: 3,35 V

-5: -4,39 V Szabvány szerint: -4,5...-5,5 V
-12: -10,73 V Szabvány szerint: -10,8...-13,2 V
A műszer amivel mértem meg egy: Somogyi MAS830

Szerintetek érdemes ekkora hibával foglalkozni, vagy ez simán csak mérési hiba? Vagy valami komolyabb dolog van a hátterében, és gépbe még véletlenül se építsem bele? :F

Eladó cuccaim: -

(#5665) Atrix


Atrix
csendes tag

Sziasztok!

A valami baja van a tápomnak...? topikból irányítottak ide, tehát itt is megkérdezném...

Vajon mi baja lehet a tápomnak, ha az 5V-os ágon terheletlenül is csak 4,90V-ot mérek, terhelve pedig még leesik 4,75V-ra is!
A 12V-os ágon nem mérhető ekkora ingadozás, 12.4-12.6 V között van.
A szekunder oldali 5V-ra pakoltam még egy-egy 1000μF-os kondit (a szűrő tekercs elé és után is), de semmit se változott a helyzet.
A primer oldali 2 db 470μF-os kondi okozhat ilyen hibát, vagy inkább valami feszstabilizáló áramkör hibásodott meg? Ha ez utóbbi, akkor abban mi lehet a hiba? Félvezető, vagy abban is valami kondi száradt ki?

Közben a primer oldali egyik nagy elkót kivettem, 470μF helyett 320μF-nak mérem. Ez okozhat ilyen problémát?

(#5666) Kvazár válasza Atrix (#5665) üzenetére


Kvazár
őstag

Szvsz semmi baja, mert a szabványnak megfelel:

+5 VDC -> ±5% (±0.25 V) -> +4.75 V to +5.25 V
+12 VDC -> ±5% (±0.60 V) -> +11.40 V to +12.60 V

Eladó cuccaim: -

(#5667) Atrix válasza Kvazár (#5666) üzenetére


Atrix
csendes tag

Igen ám, de az a baj, hogy nem stabil 4,75V-ról van szó, hanem erősen ingadozik terhelésre!
Sőt! Most kipróbáltam, hogy az ATX 12V-os ágra tettem egy 3W-os terhelést, ettől 4,8V-ról felugrott 4,9V-ra az 5V! Tehát igen érzékeny mindenféle terhelésre.
Közben azt hiszem, meg van a baj!
A primer kondik okozhatják -melyeket 320μF-nak mérem műszerrel (470-helyett) -, de az egy dolog, mert a soros ellenállása sem mindegy ugye.... Nos, beraktam helyettük 150μF-os! kondikat (amik már vagy 5 éves, feszültséget soha nem látott elkók) és lám, a még kisebb kapacitás ellenére lényegesen javult a helyzet! Most így az üresjárati 5V: 5,0V és nem esik 4,92 alá. Gondolom, ha szerzek bele új 470μF-os kondikat, akkor teljesen jó lesz.... ööö... remélem! :F

(#5668) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,

Megoldottam a problémát,vagyis azt amit tanácsoltatok,mégpedig a földelést.
Leföldeltettem az összes aljzatot amelyik nem volt.
A táp ciripelése megszűnt,viszont ha az alkaromat hozzáérintem a ház fém részéhez megcsíp.Ezt ma vettem észre,ahogy hozzáért a karom belső része a házhoz.
Abban az esetben,ha ujjal érek hozzá nem érzékelhető.
Várom a véleményeket,mi lehet ez? :R

Moretimer

(#5669) moha21 válasza Moretimer (#5668) üzenetére


moha21
addikt

A földelés még mindig.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5670) fero02 válasza Moretimer (#5668) üzenetére


fero02
veterán

A karod belső oldalán vékonyabb a bőr, ezért érezted ott a bizsergést.

Ahogy moha21 is mondta, az elégtelen földelés az oka.

(#5671) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Földelés..... :W
Mit tehetek még,mit javasoltok?

Moretimer

(#5672) fero02 válasza Moretimer (#5671) üzenetére


fero02
veterán

Keress meg mihamarabb egy villanyszerelőt.

A földelés nem viccnek van, életet menthet!

(#5673) Moretimer válasza fero02 (#5672) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Ma ment el a villanyszerelő.
Bemérte és nem volt baj a földeléssel...ezek szerint mégis.
Húzassam át az összes kábelt,vagy mégis,valami konkrét ötlet?

Moretimer

(#5674) moha21 válasza Moretimer (#5673) üzenetére


moha21
addikt

Milyen tápod van? Más eszköz nem ráz?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5675) Rive válasza Moretimer (#5673) üzenetére


Rive
veterán

- a háztól a földelésig ellenőrizd/ellenőriztesd a rendes vezetést: vannak hosszabbítók gyenge/alibi földeléssel, sérülhet kábel, kilazulhat kötés
- okozhatja még másik, a hálózatra csatlakozó rosszul bekötött vagy testzárlatos készülék is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5676) Rive válasza Kvazár (#5664) üzenetére


Rive
veterán

Valakinek van ötlete, hogy milyen irányba induljak tovább?

Rakj valami terhelést a pozitív 5 és 12V-ra, és úgy mérd újra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5677) Moretimer válasza moha21 (#5674) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Hippro 700-as.
Igazából az egész ház ráz.de a tápegység nem....vagyis nem érzékelhető.

Moretimer

(#5678) f4lcon


f4lcon
őstag

feltettem egy kérdést rossz helyen, de remélem itt lesz olyan, aki vagy vállalkozott már hasonlóra vagy tud tippet/tanácsot adni.
nagyvonalakban: GPS400 halkítása a cél, venticserével. lehet, nem lehet, megéri, nem éri, mire cseréljem, ilyesmi válaszokat várok, ha lehet kifejtős stílusban :)
köszi mindenkinek

szerk: ha minden igaz, akkor a Yate loon D12SH-12 nevű venti van benne, 0,3A felvétel mellett 2200-as fordulatszám és 88,0 CFM levegő mozgatás valamint 40dBa hang.
ha a CFM megmarad, akkor jó vagyok?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5679) moha21 válasza f4lcon (#5678) üzenetére


moha21
addikt

Részben, de a feszültség függvényében kell megmaradjon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5680) f4lcon válasza moha21 (#5679) üzenetére


f4lcon
őstag

találtam egy ilyet:
akasa ez elvileg csak 0.17A szemben a 0.3A eredetivel, a légszállítása viszont 83,63 CFM szemben a gyári 88 CFM-el. ez jó lehet?
a gyári venti 40 dba ez meg 28,9 dba, azaz jelentősen halkabb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5681) vzsryl válasza f4lcon (#5680) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha a leírt specifikációi megfelelnek a valóságnak, akkor jó lehet, de egy tesztet keress róla sztem...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5682) fefe9 válasza f4lcon (#5680) üzenetére


fefe9
tag

Ha a gyári specifikációit jól látom, ez is megfelelőnek tűnik, talán ismertebb, bár nem tudom, mennyire beszerezhető nálunk:

Scythe
"SLIP STREAM" SY1225SL12H

1600 rpm, 33.00 dBA, 88.11CFM, DC12V.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#5683) f4lcon válasza vzsryl (#5681) üzenetére


f4lcon
őstag

kerestem, és elkeserítő eredményeket találtam... mondjuk gyakorlatilag minden tesztelt venti jóval a megadott CFM érték alatt teljesített.
lehet eladom és veszek egy kisebb és halkabb tápot.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5684) f4lcon válasza fefe9 (#5682) üzenetére


f4lcon
őstag

ezzel az a bajom, hogy 0.41A az áramfelvétele, ami a gyári 0.3A helyett nem biztos, hogy megfelelő. azt hallottam inkább kisebb, vagy azonos áramfelvételűt keressek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5685) fefe9 válasza f4lcon (#5684) üzenetére


fefe9
tag

Jogos, azt nem néztem. :B

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#5686) vzsryl válasza f4lcon (#5683) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az baj, hogy a tápokba való ventilátorok elég drágák, és nem is nagyon kapni kis hazánkban ilyeneket.
A mai jó minőségű tápok már jóval halkabbak a régi GPS-nél, feltéve ha neked olyanod van. A GPS-400 után mi van ráírva? Simán egy "A" vagy "AA-101A"?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5687) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ha adott egy konfig (alaplap+proci+videokari, stb.), hogyan számolható ki, milyen táp kell hozzá? Hogyan számolható ki, hogy az egyes feszültségértékekből hány wattra van szükség?

Ha pl. 12 voltra esne 190 watt terhelés, valószínűleg egy régebbi típusú 300 wattos táp nem volna elég, ezzel szemben egy modernebb, 300 wattos táp elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5688) f4lcon válasza vzsryl (#5686) üzenetére


f4lcon
őstag

AA-101A
néztem, a gépet simán elvivő 300-as be quiet! táp 8000 forintba fáj ujonnan, 6 ezerért eladom a Chieftec-et, és meg van oldva a történet, mert a különbözet meg egy venti ára...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#5689) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik topic a legmegfelelőbb erre a kérdésemre ... gondoltam itt is felteszem.

Köszi

(#5690) fero02 válasza Forza_JUVE (#5689) üzenetére


fero02
veterán

Az asztali gép többet eszik. Ha pontosan érdekel, h mennyit, akkor vegyél egy fogyasztásmérőt. ;)

(#5691) Forza_JUVE válasza fero02 (#5690) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi! :)
De azért sacc/kb.ra sem lehet tudni h mennyit vesz fel ?? Mondjuk 100 watt alatt v. felett ... nekem már ez a válasz is elég lenne.

(#5692) fero02 válasza Forza_JUVE (#5691) üzenetére


fero02
veterán

Felette.

De ezt itt fejezzük be, mert nem "mélyvíz" a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#5693) Forza_JUVE válasza fero02 (#5692) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi a "pontos" választ!
Nem tudom ugyan h mi számít mélyvíznek ... minden esetre tápokkal kapcsolatosan kérdeztem ...
Feltettem én a kérdésemet itt is, de nem annyira kaptam még rá választ.
Egyébként, ha annyira "sekélyvíz" volt a kérdés, akkor hogy lehet hogy - már ne is haragudj - de annyit tudtam meg, hogy fogyasztásmérő tudná megmondani ??
Ennyit magamtól is tudok ... ezért nem jöttem volna fel a sok "okos" ember közé.

Üdv.

(#5694) vzsryl válasza Forza_JUVE (#5693) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1. hsz...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5695) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Topikba megpróbáltam megkeresni a kérdésemre a választ de nemnagyon akadtam rá így megkérdezem.

Szóval van egy ilyen a videókártyához. [link] mi miatt van 2 db molex a végén? Mert erre nemnagyon jöttem még rá. Illetve mivan akkor ha csak az egyik végét dugom rá a tápegység egyik molexére?

iPhone 13 Pro Max

(#5696) vzsryl válasza jozsi252 (#5695) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Semmi köze ennek a kérdésnek a topic témájához. Azért van két molex csatlakozó rajta, mert mindkettőt fel kell használni. Nem véletlenül készítették így el.
Ha csak az egyiket kötöd be, akkor előfordulhat, hogy nem indul el a VGA, illetve terhelés alatt kifogyhat 1db-ból.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5697) jozsi252 válasza vzsryl (#5696) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem, köszönöm és sry akkor az offért.

iPhone 13 Pro Max

(#5698) Vimi 90


Vimi 90
tag

Az a kérdésem lenne, hogy egy 300W-os táp elbír-e egy Asus 7600GS-t?
nem mai már előtte egy 9600Pro volt benne,
egy vinyó, egy dvd olvasó. 2,8as proci.
Tápmárkát nem ismerem.

(#5699) fero02 válasza Vimi 90 (#5698) üzenetére


fero02
veterán

El. Kérdés, h meddig. Ha nem szükséges, akkor ne játssz a géped épségével. Pár ezres egy régebbi, de minőségi táp.

Amúgy pedig nem "mélyvíz" a kérdés.

(#5700) Vimi 90 válasza fero02 (#5699) üzenetére


Vimi 90
tag

Most adtam el a kártyám egy isminek, nekem tökéletesen futott, 400Wos codegen táppal, nem tudtam neki mekkora van. és láttam, hogy 300as jó barátom nem akarom átbaszni és azt sem akarom, hogy tönkre menjen neki a gépe!
370es trustot veszek neki majd 2000ért azzal már nem lesz gond.
KÖsze a választ, csak ha jó lett volna nem veszek plusszba még egyett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.