Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Hali mindenkinek! Lenne egy kérdésem: van egy konfigunk, e5200@3.6ghz, fsp350 pnf táp. Elbírna ez egy 4890es atit?

when the sun shines, we'll shine together

(#4852) lsc válasza mexicanraven (#4851) üzenetére


lsc
nagyúr

Hosszú távon kevés lehet. Egyébként a kérdés ide tartozik inkább.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4853) joysefke válasza joysefke (#4849) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ehh, elírtam, tehát 9600GT lessz benne, aminek 100W a max teljesítményfelvétele...

(#4854) RABBI


RABBI
csendes tag

Hello mindenki!

Bocsi ha rossz helyre írtam!

xfx gtx285+core2 2 vinyó, 1 optika. Huzigatva milyen táp lenne a megfelelő?

550w noname-t a furmark lecsapja, játékok alatt még el-el van.

Válaszokat előre is köszönöm!!!

(#4855) Hequila válasza Viktor77 (#4847) üzenetére


Hequila
őstag

Általában a biztosíték mellé szokták szitázni a nyákra, hogy mekkora bizti való bele. Pl. 250V5A.
Viszont én még nem találkoztam olyan PC táppal, amiben a biztosíték _magától_ ment volna ki. Általában Graetz-híd, valamelyik kapcsolótranzisztor húz át zárlatba. De bármi más is lehet a primer körben, ami a biztosítékot kivágta.
A zöld-fekete itt is működik.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4856) Hequila válasza bfoto (#4850) üzenetére


Hequila
őstag

Bele kell nézni a tápba.
Ha mérőeszközöd nincs, akkor annyit tudsz tenni, hogy szemrevételezed az összes kondit. A nagyok szinte kivétel nélkül púposodás közepette mennek tönkre, a kicsiken nem szokott látszani.
Ha nem találsz szemre egyetlen rossz kondit sem, használhatod tovább nyugodtan (portalanítás után).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4857) gepetto86


gepetto86
tag

Sziasztok!

Nemrég kaptam egy csomó kábelt és közöttük találtam egy 24 pin-es alaplapi hosszabbító kábelt amin van még egy csatlakozó amibe csak egy zöld és egy fekete kábel megy.Az lenne a kérdésem hogy ez mire való?:)

(#4858) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

ÍBiztos van itt pár sokat látott emberke,valaki mondja meg hogy ez a táp-->[link]<-- milyen szabvány és milyen házba lehet belerakni? Mert ATX-be nem fér bele,a venti megütközik abban a lemezben ami a tápt tartja,amugy a csavarhelyek jók de kéne még egy centi :W
Belegányoltam,de az inteles gyári hűtő kb 0,5centire van a táp ventijétől.
Azért érdekel mert el akarom adni és nem tudom milyen néven hirdessem.

(#4859) Viktor77 válasza Hequila (#4855) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, nincs rajta, csak egy Fuse felirat. Azért köszi a választ.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4860) finest


finest
őstag

Tudna valaki PS231S, öt bemenetes, feszültségmonitoring IC-vel szolgálni nekem? Esetleg ötlet, h honnan lehetne rendelni? Egy Enermax Pro80+ 525W-ot kellene megjavítani.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4861) szakalistvan válasza finest (#4860) üzenetére


szakalistvan
senior tag

[link] Őket kérdezd meg,ha náluk nincs akkor csak bontott tápból.

(#4862) Franco9


Franco9
tag

550 W CHIEFTEC 12 CM PFC
vki irjon már vmit erről a típusú csifi tápról mert nem ismerem a pfc-t
Annyit tudok hogy a GPS-nek szar a hatásfoka(nem ajánlották hogy megvegyem).A CTG-nek pedig jó 80+(ezt ajánlották).
pfc vel mi a helyzet?

(#4863) 14adam válasza Franco9 (#4862) üzenetére


14adam
addikt

A pfc az csak egy tulajdonság,1hsz-be szépen levan írva.

(#4864) gepetto86


gepetto86
tag

Az én kérdésemre tud valaki választ?

(#4865) C64


C64
őstag

Hello, tudtok mondani jó minőségű kondenzátort egy fsp fx700-gln táphoz?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4866) 14adam válasza C64 (#4865) üzenetére


14adam
addikt

Primer oldalra? vagy hova? nézd meg,hogy hány v és uF van ráírva és térj vissza úgy,mert ez elég tág kérdés
Nippon Chemicon,Viva,Rubycon,Teapo,Epcos... ez mind nagyon jó minőségű,de majd a szakik jobban megmondják a tutit :)

(#4867) C64 válasza 14adam (#4866) üzenetére


C64
őstag

hát összvissz egy kondi van benne és az egy CopXon 470mikrofarados 400v-os kondi!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4868) 14adam válasza C64 (#4867) üzenetére


14adam
addikt

Capxon
Akkor ez a Didy által is emlegetett hibás széria lehet.Bővebben.A farád lehet nagyobb is de kevesebb ne legyen mint 470.De 400v-os legyen

(#4869) C64 válasza 14adam (#4868) üzenetére


C64
őstag

és hol szerezhetek be egyet?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4870) C64 válasza 14adam (#4868) üzenetére


C64
őstag

Ok, kösz a helpet, megvan, hogy hol kapható EPCON kondi!

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4871) soma165


soma165
tag

LEFAGY a win 7 játék kezdetét követöen azonnal,de csak akkor ha kis kapcsoloval bekapcsolom az 5db ház ventit,egyetlen táp csatlakozora van kötve mind az 5 ventillátor
chieftec
750W os tápom van 1,5 éves
tönkrement a táp?
vagy probáljam több táp kimenetre kötnI a ventiket,?
vagy valamelyik venti lett zárlatos?

[ Szerkesztve ]

(#4872) C64 válasza 14adam (#4868) üzenetére


C64
őstag

Kicseréltem a kondit, és szétszedtem a régit, de nem volt hibás. Gondolom 3 év alatt azért elhasználódott valamennyit. Mindenesetre az újjal most nem fagy ki a gép, ha a 4870x2-vel tesztelem ki! Hát ez a befektetés megérte, 410 ft volt az EPCOS kondi :D

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4873) szumo válasza soma165 (#4871) üzenetére


szumo
senior tag

Nézd meg, az ágankénti terhelést, mert szerintem valamelyik ágat agyonterhelheted.

chaplin: örülünk, hogy jól jötél ki a dologból

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4874) kisgeee


kisgeee
tag

Üdv! Modding-nál nem kaptam választ a kérdésemre, talán itt szakértőbb szemekre talál a problémám ha élhetek ilyen képzavarral! :D

Segítséget szeretnék kérni:
A házamon van egy lcd kijelző. A feszültséget egy 20 tűs alaplapi toldóból nyerte, nevezetesen egy fekete, egy piros és egy lila vezetékről. Most tápcsere miatt 24 tűs lett az új tápcsati, így kiiktattam ezt a toldót. Némi utánolvasás után arra jutottam hogy a fekete a GND, a piros +5V, a lila is +5V csak az állandóan a standby miatt...
Szóval rákötöttem az egészet egy molex 5 voltos ágára. Eddig ment is szépen, de tegnap láttam hogy az LCD háttérvilágítása olyan halovány... ma már nem is ment a háttérvilágítás.
Valakinek van ötlete hogy mi történhetett, mi a megoldás? Az lcd megy csak a világítás nem.
Előre is köszönöm!

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#4875) C64 válasza szumo (#4873) üzenetére


C64
őstag

ksözönöm!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4876) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Lenne egy (kis) kérdésem szerintetek mennyire ment tönkre ez a Hipro 380W táp,hogy 230V helyett 115V oson indítottam a gépet és kettőt csatatant és ennyi valami nagyon elmehetett benne! :DDD .Már vettem egy ugyan ilyet,de hátha lehet ezzel valamit csinálni,igaz egy kukkot sem értek hozzá.Pár kép az alanyról,a két nagy valaminál látszik a korom vagy mi.Ha rossz helyre írtam bocsi érte,akkor úgyis megkapom a magamét valakitől hogy hova kellet volna.

[ Szerkesztve ]

(#4877) Dezike válasza BullKoxa (#4876) üzenetére


Dezike
tag

"Már vettem egy ugyan ilyet,de hátha lehet ezzel valamit csinálni,igaz egy kukkot sem értek hozzá."
No akkor mi is a kérdés ? Javítható-e, igen. Megéri-e, nekem meg magamnak csinálom. Neked csinálom nem biztos veszel az árán 1 újat.
Mi is mehetett tönkre :- biztosíték, varisztor, primer kapcsoló elemek. Ezek után meg csak a jó isten tudja fényképről megmondani.
Ennek a totyiknak az lenne az értelme ha te szeretnéd megjavítani és ehhez kérsz itt segítséget.
Javítását szinte bármelyik műszerész be vállalja kérj árajánlatot felsorolva a hiba okát és a tönkrement alkatrészek lehetőségét (ne nézzenek tök hülének).

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#4878) BullKoxa válasza Dezike (#4877) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia!itt ahol lakom kérdeztem menyiért csinálnák meg,csak az 1K hogy szétszedik ezért vettem egy újat(nem az enyém,csak én csesztem el mikor össze tettem az ismerősnek a gépét) !Akkor szerintem megy a kukába aztán nincs ezzel sem bajom.Köszi a felvilágosítást.

(#4879) Tubi2


Tubi2
senior tag

A tápnak az a jobb ha felül van a házban vagy ha alul?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4880) Hequila válasza Tubi2 (#4879) üzenetére


Hequila
őstag

Ha alul van, mert úgy hidegebb levegő áramlik rajta keresztül.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4881) #19617792


#19617792
törölt tag

Biztosan nem jó helyen teszem fel a kérdést, de itt gyakrabban fordulnak elő igazi tápszakik, szóval hátha. Van nekem egy Gigabyte Superb 460W (GE-R460-V1) tápegységem, nagyon szépen működik, stabilan, de sajnos a gyári ventije már alapból hangos számomra. Yate Loon D12SH-12 ventilátor megy benne, nincs elkopva, hanem alapból zajos. Több kérdésem is lenne. Hogyan tudnám úgy halkítani a tápot (egy új ventivel), hogy közben ne süljön meg? Azt tudom (lehet rosszul), hogy a ventik specifikációikban a maximális fordulatszám és az azon mérhető légszállítás van feltüntetve és csak akkor járnak magas fordulatszámon a tápban lévő venti(k) ha nagy terhelés éri a tápot. Így mivel nem mindig éri nagy terhelés a tápot, akkor gondolom alacsonyabb fordulatszámon jár, ugye? Két legfontosabb kérdésem:
1. Egy Gigabyte Superb 460W (GE-R460-V1) illetve az ezzel rokon FSP GLN tápegységek a gép indulásakor mekkora feszültséget adnak a tápventilátornak? Ez szerintem fontos, mert ahogy néztem egy Youtube-os videóban a Yate Loon D12SH-12 ~2V-ról indul, amiről nagyon kevés venti indul. A tápok az egyes ventik minimális, induláshoz szükséghez feszültséget adják a tápnak bekapcskor?
2. Melyek lennének a megfelelő ventik? Nekem van egy jelöltem, ami ideálisnak tűnik, Coolink SWIF2-1201, ahogy néztem ~3V-ról indul. Indulási fesz azért érdekes nekem, mert szeretném, ha a táp maga szabályozná a ventit, mert a táp maga jobban tudna, mekkora szellőzés kell neki, mint én. Mert ha pl a táp 5V-tal indítja a ventit bekapcsoláskor, akkor az 1. kérdésem semmissé válik, mert akkor már tudom, hogy megoldható a dolog. Vagy milyen olyan ventiket ajánlotok, amik csendesek és kellő légszállítással rendelkeznek?
Tudom, egyszerűbb lenne fixen 12V-ra kötnöm a ventit, de jobb szeretném, ha csak akkor járna magasabb fordulaton, amikor meleg helyzet van. Szeretnék nagyon csendes gépet építeni és a táp a zavaró tényező. Egy új táp kicsit sok lenne, hozott anyagból próbálnék dolgozni.
Előre is köszi! :R

(#4882) #19617792 válasza #19617792 (#4881) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha jól tudom, akkor a Gigabyte GE-R460-V1 táp az egy-az-egyben egy FSP 400-60GLN (jól tudom?), amiről találtam egy tesztet, amiben kimérték a ventilátor hidegindításkor kapott feszültségét, illetve kis terheléskor kapott feszültségét. FSP Green PS FSP400-60GLN 400W PSU - Page 4

"The fan controller was quite unusual, because it varied the fan voltage throughout the output range, not just above a certain threshold. The fan started cold at ~3.7V (close to inaudible at 21 dBA@1m), but even at the extremely low load of 40W it climbed to 4.3V."

Sajnos nem nevezném nem hallhatónak, mert próbaképpen lefogtam a ventilátorokat a gépben és a táp bizonyult a legzajosabbnak, a többi ventilátor zaja nem volt annyira jelentős. Az idézet alapján úgy tűnik, hogy ha olyan ventit tennék bele, aminek ~3.7V-nél kisebb feszültség kell az indításához, akkor az a gép bekapcsolásakor el fog indulni és vezérelni fogja a táp.

(#4883) No-kia válasza #19617792 (#4882) üzenetére


No-kia
őstag

Igen, dettó ugyanerre vagyok kíváncsi, én még esetleg a senti tipusát linkelném, amit szintén általad lett kiválasztva:

Scythe Slipstream SY1225SL12M

ha a szakik is egyetértenek az aláírásomnál tlálható konfiggal, akkor lehet én is cserélném a ventit

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4884) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!

Lenne egy apró, ámde idegesítő problémám.
Ismerőseim panaszkodnak, hogy beszélgetés közben (skype), ha játszom, akkor "berregés" hallatszik tőlem, ami elég zavaró.
Próbáltam utánajárni a problémának és megfigyelni milyen zajok szűrődhetnek át.
A hangkártyámon engedélyeztem, hogy magam is halljam a mikrofonba beérkező hangokat és felvettem... először egy videóra, de a Fraps eléggé betorzítja a hangot, így feltöltöttem hangként is. A hangok csak játék esetén jelentkeznek a feltöltöttnél hangosabban. A procim win alatt is 100%-on dolgozik (rosetta@home) és így kizárnám, hogy annak következtében. Nagy valószínűséggel a VGA terhelésekor keletkeznek, de nem tudom mi az oka, illetve hogy lehetne megszüntetni.
A tápom egy Corsair HX 620 a VGA egy HD5770-es MSI Hawk, ami a felső PCI-E slot-ban van, a hangkártya pedig a legalsó PCI slot-ban (alatta és felette is PCI-E van).
Van valami ötletek ami alapján el tudok indulni? :R

Ui.: Üresjáratban C1E engedélyezésekor nálam is cicereg a táp... ha ez kiindulópontnak jó... bár nem tudom, hogy a Corsair-ek mennyire zajvédettek ilyen téren.

(#4885) efegyke válasza #19617792 (#4882) üzenetére


efegyke
tag

Én is csatlakoznék EarL 007-hez és Nokiához.Ugyanilyen tápom van én nekem is hangoskodik benne a ventillátor.Én a cserét úgy gondoltam, hogy a fekete és a piros vezetéket a tápba kötöm be, a sárgával pedig tudom monitorozni a fordulatszámot alaplapról.

Viszont a kérdésem nekem is az lenne, hogy milyen ventillátort vegyek bele?

(#4886) #19617792 válasza efegyke (#4885) üzenetére


#19617792
törölt tag

Én is úgy szeretném megoldani, hogy: piros és fekete tápon belül, sárga (rpm) kivezetve belőle, ötletes és hasznos megoldás szerintem.

Én kettő ventilátoron vacilálok. Coolink SWIF2-1201 (1200rpm) és Scythe Slipstream SY1225SL12M (1200rpm), azért e kettő, mert elég alacsony feszről indulnak és a táp is meghajtaná, vezérelné őket rendesen. Üresjáratban nem forog maxon egyik táp sem, így ez a moddolt sem, szerintem. Amikor kell az erő, akkor lehet picit hangosabb, úgy se arra figyelünk. Szóval nekem az ötlet már megvan, milyen ventit szánok a tápra, kérdés, hogy tápba jók-e.

(#4887) Hequila


Hequila
őstag

Mivel többekben felmerült a ventilassítós kérdés:
Ha a motorhang nem zavaró, csak a ventilátor szélzaja, én sorba kötött diódákkal oldanám meg a lassítást. Az előtét ellenálláshoz képest jobb, mert a rajta eső feszültség közel konstans, és könnyen méretezhető, hiszen tudjuk a szilikondióda nyitófeszültségét, a táp indításkori ventinek adott feszültségét és a ventilátor indulási feszültségét. (ha nem tudjuk, akkor meg könnyen meg lehet mérni mindet)
Így a szabályzás is megmarad.
Arra viszont fel kell készülni, hogy a táp belseje melegebb lesz, így a házszellőzésre jobban oda kell figyelni, illetve a meleget nem tűrő alkatrészek hamarabbi elhalálozásával számolni kell.
Természetesen az átalakítás a garancia elvesztését vonja maga után, és csak megfelelő szakmai felkészültséggel fogjunk hozzá!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4888) rii


rii
nagyúr

csács

azt kérdzeném meg, hogy nagy gáz egy WD MY Book-ba 1500 mA-es adaptert tenni, ha eredetileg 3000-es mA-est adtak hozzá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4889) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Reggelre beadta az unalmast a hiper 580. Gombal már nem tudtam bekapcsolni a gépet, nem történt semmi. :) Ha az atx csatin zártam össze akkor viszont indult. Széthúzva 4 kondi már kicsit viseltes. 2x1000uf 10v és 2x4700uf 10v. Valaki tudta mondani egy boltot (Budapest), ahol tudok megfelelő minőségű kondikat kapni? Előre is Köcce.

(#4890) Hequila válasza rii (#4888) üzenetére


Hequila
őstag

Feltételezem, hogy 12V-os az adaptere. Ez esetben 18W-ot képes leadni.
Egy 80GB-os Samsung winchester van a kezemben, ami számításaim alapján 9W-ot eszik összesen.
Ehhez elég lehetne. Meg kellene nézni, hogy a benne lévő winchester mennyit eszik, és ha annak legalább a dupláját tudja a tápegység, akkor szerintem nem lesz gond. Szerintem.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4891) Hequila válasza Amoroso (#4889) üzenetére


Hequila
őstag

Lomex
Low ESR típusokat keress, Yageoból kapni is fogsz olcsón.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4892) Amoroso válasza Hequila (#4891) üzenetére


Amoroso
aktív tag

:R

(#4893) Ferlito


Ferlito
tag

Na, ujra itt. Az FSP 500 wattos tápommal meg vagyok elégedve, bár ebben a hőségben 1 óra játék után már elég hangos....bár ez az "összzaj" nem kizárólag a tápegység. Na mind1 ilyen időkben strandra kell menni :D azért a kis asztali ventilátorom be van állítva gép elé :D:D én így oldottam meg a ház hűtését.

Ronald Reagan

(#4894) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Capxon LZ-ről vannak valakinek tapasztalatai? Azért kérdezem, mert végül ilyet sikerült szereznem, és holnap be is fogom építeni. :)

(#4895) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok. Tudom, hogy +-5% a tolerancia, de mennyire megengedhető teljes terhelésnél (Prime95 blend+ Furmark) a 11.475V +12V-os ágon?

Hosszú távon tönkreteszi a tápot? Egy veterán Enermaxról lenne szó (EG375AX-VE) az adatlapomon található konfiggal.

Persze egy csöppet húzni is szeretném a VGA-t... :U

Köszi a választ!

They drew first blood....

(#4896) Hequila válasza bolcsodal (#4895) üzenetére


Hequila
őstag

Amennyiben mért érték, nem pedig szoftveres, nem túl jó. A tápnak baja tőle nem lesz, viszont fagyásokat okozhat, legkevésbé a winchesterek tolerálják a pontatlan tápfeszt. Próbálj még terhelni 5V-ra, hátha kúszik feljebb a 12V.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4897) bolcsodal válasza Hequila (#4896) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bocs..Everest szerint ennyi! Tehát szoftveres mérés.

Méressem be multiméterrel?

Amúgy stabil a gép, csak drivergondjaim voltak.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4898) 14adam válasza bolcsodal (#4897) üzenetére


14adam
addikt

szoftveres mérés nem minősül mérésnek.Kapj elő egy multimétert :K

(#4899) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy egy gtx 470-et szeretnék venni, de csak egy 500W-os FSP Everest moduláris tápom van, amin ha jól látom 2x 18 watt-os ág van. Ez tudom, hogy elmarad a rendzserkövetelményektől (550W, 38A), de nem elég?
Két 500-as vinyó és egy nem húzott amd PII955 van mellette.
valakinek ötlete, véleménye?
Ha nem elengedhetetlen, nem vennék most még új tápot( nincsen 1 éves). a fenti konfig egy GTX 260-al kb300W-ot eszik ezzel a táppal.
Köszi

(#4900) 14adam válasza Dr.G. (#4899) üzenetére


14adam
addikt

amiket a dobozokra ráírnak az egy jónagy marhaság. Elég lesz hozzá a tápod

És máskor az ilyen kérdéseket ne ide hanem a melyik tápot vegyem topickba tedd fel

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.