Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) IzI


IzI
senior tag

Hi

Minden tápnak 2áramkábele(amivel áramot adok a meghatóknak) van vagy csak az enyémen spórolnak?:D fsp 350 60apn tápom
Ezt kell vennem ha többet akarok? OEM HDD ATA Y tápkábel vagy ez EASY TOUCH Táp Y elosztó

[ Szerkesztve ]

(#4902) 14adam válasza IzI (#4901) üzenetére


14adam
addikt

Milyen színű kábelek vannak benne? 2 fekete meg 1 piros és 1 sárga? mert ha ezek vannak akkor gond nem lesz.Középen a két fekete és oldalt meg a többi

(#4903) IzI válasza 14adam (#4902) üzenetére


IzI
senior tag

Igen van 1 olyan azt sata vinyomhoz van. de a többi több kábelből áll

(#4904) IzI válasza 14adam (#4902) üzenetére


IzI
senior tag

Amit írtál kábelt azt alaphoz adták

(#4905) Laci4


Laci4
senior tag

Nem akarom teleirkálni a fórumot, ezért csak linkelném: Ehhez valakinek esetleg valami ötlete?
Csak két helyre írtam nem tom hol a több szaki :B
Köszi

(#4906) fasirTTT


fasirTTT
őstag

valaki tudna segíteni?
vagy ennek a problémának van jobb topikja ?

[ Szerkesztve ]

(#4907) fasirTTT


fasirTTT
őstag

látom nagyon népszerű topik... :U
na mindegy lenne egy új kérdésem/kérésem. Mindent leírok elölről:

szal van egy Hipro 700w-os tápom ami szerintem nem bírja el a gépem...
ATI 4890 New Edition 1gb
AMD Phenom II 925 X4
2x1gb 800mhz-s ram
1 Lg dvd író
és 1 maxtor 40gb-os vinyó
alaplap meg: GA-MA790X-UD3P

szal következő a szitu:
üresjáratban a gép megy faszán, meg minden, de mikor benyomtam a crysis-t ~5 perc után kikapcsolt a gép

anno ilyen gépem volt:
ATI 4870 Gainwar 512
Intel E4600 1.42**V-on 3ghz-n
ugyan az a ram, dvd író, vinyó
alaplap: valami p35-ös amibe mehetett 4xDDR2 vagy 2xDDR3

ennél a gépnél sose volt ez a bibi (igaz 4890 biztos többet eszik ;] )

szóval az lenne a kérésem, hogy valaki linkeljen már nekem egy olyan tápot ami ezt a gépet elvinné (ne legyen drága....max 7-8k)
itt ph-ról is linkelhet, ha talál jót jó áron

remélem tud valaki segíteni

(#4908) forise válasza fasirTTT (#4907) üzenetére


forise
tag

Szia
Szerintem ne sajnáld a pénzt egy minőségibb új tápra, ha teheted. A 7-8k-ért nem biztos, hogy tudsz venni, használt meg zsákba macska. Nekem ilyen van [link] 800-as két éve vettem, a többnapos kánikuláig nem is volt vele gondom. Sajnos elszállt benne a fesz. stabilizátor (szaki mondta) pár nap és javítani tudja pár k-ért. Ha a képet megnézed van rajt 4db PCIe csati ( 2kék, 2piros) nekem is oda kellett figyelnem, hogy melyik kettő ágat kötöm be a 4890-be, mert ha azt az ágat dugtam be, amelyik ág mellett a proci is kapta a feszkót, akkor 3d alkalmazásnál kikapcs vagy újra indulás produkált a gép. A procim nekem is amd 940 BE, 4x1Gb memóriával. Nem mondom, hogy ez a táp egy csúcs márka, de az adatlap és a teszt alapján keresgélj viszonylag olcsóbb és jobb hatásfokú tápok közt.Viszonyításnak talán tudtam segíteni az indulásnak, esetleg a 4890 topikban érdeklődj vagy nézelődj az adatlapokon.

[ Szerkesztve ]

(#4909) fasirTTT válasza forise (#4908) üzenetére


fasirTTT
őstag

öö
pls SuperB 460w ? az elég lenne ? (árban sem olyan vészes)

(#4911) szumo


szumo
senior tag

Válasz sokaknak!
Ebben a topicban a tápok belsejével foglakozunk, és csak nagyon ritkán, a rákötött perifériákkal.
Lehet ezért érzitek kihaltnak a topicot, mert a nem idevaló kérdésekre nem reagálunk.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4912) forise válasza szumo (#4911) üzenetére


forise
tag

Bocs, én kérek elnézést :B

(#4913) Laci4 válasza szumo (#4911) üzenetére


Laci4
senior tag

Az enyém talán a belsejével kapcsolatos .. bár lehet nem teljesen erre gondoltál ...

(#4914) szumo válasza Laci4 (#4913) üzenetére


szumo
senior tag

HUH!

Megnéztem a képeket, a proci, és a hűtő közti odakozmált izé nem semmi! Remélem rendesen lepucerájoltad. Én egy 2001 -es laptopban találtam hasonlót, nehezen jött le, de a laptop utána új életre kelt.

A tápok, pedig öregek, és majdnem annyi, vagy több a javításuk ára, mintha veszel egy FSP 400 APN -t ami 8e forint körüli árával nagyon jó darab, sőt megbízható, és bárkit megkérdezel, a kategóriájában nem nagyon akad párja.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4915) szumo


szumo
senior tag

Ami az előbb lemaradt, majd a szerk időt átléptem:

Javítani a drágább mondjuk 15-20 e vagy drágább tápokat éri meg, sokszor akkor is, ha a garanciális idő már réges rég lejárt.
Nekem egy 420-as chifum van, újrakondizva, vezérlő IC cserélve, de perfect a cucc!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4916) sziada5925 válasza Laci4 (#4913) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Üdv!
Jól írtad, próbáld ki terheléssel is a tápot. Ha lehet olyan alkatrészeket köss rá, amik régebbiek, vagy feleslegesek Neked. Ezeknek valószínűleg kisebb lesz az áramfelvételük, de terhelésnek megteszik. Ha jól értelmeztem a Spire tápodban láttál púpos kondikat?

Üdv: Ádám

(#4917) Laci4 válasza szumo (#4914) üzenetére


Laci4
senior tag

Hi!

Az az odakozmált valami, valami hűtő közeg lehetett.. egy alufólia szerűség, kb 2-3 fólia vastagságú... leszedtem, alkohollal amennyire lehet letakarít majd jó kis mx2 es pasztával megkínál
Akárcsak EZT! ez is brutális volt.. hugi ex notija.(2003-as gericom szerkezet). most is erről írok de nem kicsit melegedős fajta.. desktop celeron van benne ...most is 64 fokos a procija szegénynek.. igaz van vagy 30 valahány fok itt a melóhelyen :(

táp meg: nézek akkor bele valami egyszerűbb tápot.. van valahol egy régi codegányom is.. csak attól meg tartok...
Szivem szerint leginkább a régi CM-emben cserélném ki azt a két kondit, aztán hagy szóóóljon...

sziada5925
Nem nem.. az a vicc, hogy a Spire-ben nem látok semmi kült, az a régi CM tápomban van..az lett belerakva ideiglenesen a gépbe..azzal tökéletesen megy.. már túl van 80giga adat oda vissza mentésén, egy rendszer telepítésen még a sallangokat kell felraknom rá...

(#4918) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok,

tudtok valakit aki budapesti és válallná a Corsair HX1000 típusú tápom beharisnyázását!? :)

Üdv és köszi!
:R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#4919) sziada5925 válasza Laci4 (#4917) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Én a múlt héten vettem egy régebbi noname tápot a p3-as letöltő gépbe, 7 kondi volt púpos benne. D így is működött, de azért kicserélgettem a biztonság kedvéért. Ezek után már próbálgattam Core2-es gépen is és elvitte. Persze csak próbára.

Akkor végülis a Spire tápod egyáltalán nem megy?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#4920) netelek


netelek
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van nekem revoltec uv csövem és szeretném a gép kikapcsolása után is tudnám használni. nem tudom hogy ez megoldahtó lenne-e???

Köszönöm

(#4921) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Adott egy hyper type-r 580-as táp amely olyat produkál, hogy...
ps on és egy com összekapcsolásával nem akar indulni (amivel elvileg kellene), de viszont +5vsb és +5vdc-vel pedig indul. Tudnátok tanácsot adni, hogy merre keressem a hibát. Ránézésre nincs szembetűnő probléma.
Előre is köszi!

(#4922) brd


brd
nagyúr

Előfordulhat az, hogy egy kb. 400-450W-os tápegység (sajna fizikailag messze van tőlem a gép) nincsen annyira leterhelve, hogy időként lefagy tőle a gép? Hetente kb. egyszer merevre fagy a gép (hálózatról nem érhető el, helyi inputra sem reagál), viszont egy kis terhelést adva neki (Prime95), már 2 hete hibátlanul működik újraindítás nélkül. A gépről annyit tudok, hogy 2 db HDD van benne, 2 modul RAM (8 GB), Intel E6300 CPU (nem igazán van leterhelve), minimal VGA (ez sincs terhelve).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4923) 14adam válasza brd (#4922) üzenetére


14adam
addikt

ram hiba,vagy esetleg merevlemez? nálam is megszokott fagyni,és akkor a vinyóm szórakozott. Memót memtest-el a vinyót meg hd sentinelel nézd meg.

#4921) Amoroso: készenléti körre nézz rá

(#4920) netelek: nemlehet. esetleg egy másik tápról üzemeltetnéd

#4918) roedie: hogy is néznek topicba kérdezd meg,mert ez aztán nagyon nemtartozik ide. Vagy ott a moddingos topic

[ Szerkesztve ]

(#4924) Laci4 válasza sziada5925 (#4919) üzenetére


Laci4
senior tag

Spire: gépről lekötve, zöld fekete összeköt, indul (nincs rajta terhelés) 12v, 5volt megvan..
Gépbe berakva volt,hogy abszolút nem indult, volt hogy indult, aztán amikor leállítottam a gépet, a power led tovább világított :Y(más nem.. winyók, ventik leálltak szépen) .. ekkor megint nem lehetett indítani a gépet...végül már nem is indult gépben.. lekötve a gépről viszont megint indult.
A CM tápom meg az elmúlt 2 nap alatt végig rendesen indult leállt vele..össze is raktam egyelőre azzal.. nézek majd valami tápot bele, vagy kicserélem azt a két kondit, aztán csókolom...
Bár nem néztem meg a pontos adatait.. :( de én szét nem szedem már :N

(#4925) brd válasza 14adam (#4923) üzenetére


brd
nagyúr

RAM hibától még nem láttam konzekvens merevre fagyást, mindenesetre a Prime95 úgy fut, hogy 7 GB-ot megeszik a RAM-ból, tehát 2 hét alatt kiderült volna, ha a RAM a hibás. A HDD SMART-ja figyelve van, semmi hiba nincs velük, de teszteltem a HDD-ket is (tükörben vannak), HDD terhelésre nem fagy a gép, filerendszer nem sérül soha, a tükör sem borul soha, és a RAID vezérlő sem sír, hogy gond lenne.

The only real valuable thing is intuition.

(#4926) szumo válasza brd (#4925) üzenetére


szumo
senior tag

Táp típusa?
Mert lehet az 450-500 Watt-os, ha gagyi a belseje.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4927) szecska24


szecska24
tag

Remélem jó helyre írok a problémámmal. Tudom, hogy a szoftveres feszültségmérés adatai nem mérvadóak, de egy kicsit meglepődtem, amikor az everest a 12V-os ágra max 3,53V-ot írt. Ez jelenthet problémát? Illetve n em igazán tudom, hogy a PATA ill. SATA vinyók áramellátása megegyezik-e? Mert a tápon nem volt sata csatoló, ezért vettem egy molex-sata átalaítót, de nem tudom, hogy ez így megfelel-e a sata eszköznek...

(#4928) sziada5925 válasza Laci4 (#4924) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha gondolod a Spire tápodra ránézhetek, most úgy sem használod.

Üdv: Ádám

(#4929) szecska24 válasza szecska24 (#4927) üzenetére


szecska24
tag

Ja, amúgy azt elfelejtettem írni, hogy a gép hibajelenséget nem produkál, futkározik vígan, csak a miheztartás végett kérdeztem.

(#4930) Sonec válasza fasirTTT (#4909) üzenetére


Sonec
tag

Bőven :)

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#4931) brd válasza szumo (#4926) üzenetére


brd
nagyúr

Sajna nem tudom pontosan, valószínűleg DTK (vagy amit ők szoktak használni). Kb. a mezőny közepe.

The only real valuable thing is intuition.

(#4932) Sonec válasza brd (#4931) üzenetére


Sonec
tag

DTK Az jó táp

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#4933) Amoroso válasza 14adam (#4923) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Úgy tűnik, hogy megvan a válasz. Remélhetőleg. :)
A készenléti körben találtam egy hibás kerámia kondit. Nem volt egyszerű.
Rá volt nyomva valami szigetelő vagy ragasztó, a trutyi szerepe még nem ismert.
Kicsit megpiszkáltam, hogy mi bújik alatta, és a kondi lába erőfeszítés nélkül szakadt ketté. Jobban megvizsgálva teljesen el van korrodálva. Cseréje után többet tudok mondani.
:R

(#4934) Hequila válasza Laci4 (#4924) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem az a 2 kondi nem púpos, csupán a műanyag fedőkupak puklis egy kicsit... :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4935) Laci4 válasza Hequila (#4934) üzenetére


Laci4
senior tag

Igen, nekem is ez a gyanúm.. ha maga a kondi lenne púpos, gondolom nem tudnám benyomni, olyan erőhatással, érzéssel, mintha egy vékonyabb kartont nyomnék be.
Ha púpos, akkor gondolom maga az elektrolit csinál valamit.. dagad, vagy tudom is én, és az nyomja ki a felületetet :U :F
Tehát vissza nem is tudnám nyomni, vagy csak nehezen...
Keresek valami régebbi képet. talán van.. megnézem azon hogy néz ki..

[ Szerkesztve ]

(#4936) Hequila válasza Laci4 (#4935) üzenetére


Hequila
őstag

Ha púpos lenne, működés közben a túl csöcsös jelalak miatt erősen cicergő hangot adna a táp. Nagyon ritka márkás tápoknál a primer oldali kondenzátor hiba.
De amúgy azt a műanyag fedelet nyugodtan leszedheted róla, akkor látod, hogy mi a helyzet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4937) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nagy problémám lenne. adott 2 db dc-dc tápátalakító (12V->atx), csak nem tudom a max. teljesítményüket. ezt valahogy meg lehet mérni, károsodás nélkül? elég rég vettem őket, azóta meg a papírjukat talán ki is dobtam, rá meg nincs írva.

(#4938) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv! Ez mennyire lehet igaz? :

They drew first blood....

(#4939) Hequila válasza bolcsodal (#4938) üzenetére


Hequila
őstag

Ide.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4940) PMT


PMT
csendes tag

Üdv!

Hogyan lehetséges az, hogy ha egy bekapcsolt, működő gépet áramtalanítok (nem normál szoftveres shutdownnal vagy a gépház power gombjával, hanem a táp hátulján lévő áramkapcsolóval) és utána 10-20-30 mp elteltével a kapcsolót visszakapcsolom, akkor a gép ahelyett, hogy megtartaná a kikapcsolt állapotot (és "várna", hogy megnyomjam a power on gombot a házon), azonnal bekapcsol?

A kérdést úgy is feltehetném, más, talán laikusabb szemszögből, hogy melyik eszköz "jegyzi meg", hogy bekapcsolt állapotban volt a gép és egy ilyen fentebb említett "aggresszív" áramlekapcsolás és visszakapcsolás után újra elindítja azt, mintha ő azt szeretné, ha a gép mindig be lenne kapcsolva, függetlenül attól, hogy a felhasználó mit akar (merthogy nem nyomtam meg a bekapcs gombot, ami az alaplapra kapcsolódik, csak áramot adtam a tápnak)?

Egy problémát próbálok megoldani és egy korrekt válasz reményeim szerint közelebb juttatna a megoldáshoz!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4941) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok,

Ma reggel egy hangos pukkanás és szagjelenségek kíséretében elhalálozott az Enermax Noisetaker 475W-os tápom. Kb. 6-7 évet élt.

Ami érdekes, hogy a pukkanás után simán rebootolt a gép, azaz szerintem nem kizárt, hogy be is bootolt volna újra, de ahogy észbekaptam, mi történt, rögtön lekapcsoltam az egész elosztót. Szakember által simán javítható, szóval, ha érdekel valakit, keressen meg priviben.

Tudom, hogy erre van külön topik, de azért megkérdezem itt is: Corsair CX400 megfelelő utód lenne, vagy van jobb ár/érték arányú táp is a piacon?

Köszönöm, ha válaszoltok! :R

[ Szerkesztve ]

Androidő

(#4942) Krisinto válasza woodpaul (#4941) üzenetére


Krisinto
őstag

Jelenleg a legjobb ár/érték arányú azok a Sirtec beles Chieftec CTG-k azaz: Chieftech CTG 400-80P,CTG 500-80P.
De itt is feltehetted volna a kérdésedet.

[ Szerkesztve ]

(#4943) szumo válasza PMT (#4940) üzenetére


szumo
senior tag

Az alaplap.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4944) PMT válasza szumo (#4943) üzenetére


PMT
csendes tag

Köszönöm a választ!

Bár innentől akkor ez nem táp-kérdés és erősen off-topic itt, de had kérdezzem meg, hogy hogyan lehetséges az általam említett jelenség?

Ha jól tudom, a tápból, ha áram alatt van, egy 5Voltos standby folymatosan megy az alaplapra, hogy az vissza tudja küldeni a tápnak a bekapcsolás-jelzést, amikor a felhasználó megnyomja a power gombot. Viszont nem értem, hogyan kapcsolhat be a gép, ha csak áram alá helyezem a tápot és az alaplap megkapja ezt az 5v-t.

Ez normális jelenség vagy valami hibára utal? Mindemellett ha valamit nagyon elnézek, akkor megköszönöm a korrekciót!

mod: az elképzelhető, hogy a kábelezéssel rontottam el valamit? vagy a táp kábeleire vagy a házról az alaplap kis tűjeire köthető zsinórokra gondolok

[ Szerkesztve ]

(#4945) sziada5925 válasza PMT (#4944) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Próbáld ki másik táppal a gépet, ha tudod. Ha azzal is ezt csinálja, akkor az alaplap a ludas. Csinálj egy bios resetet, hátha segít valamit. De a táp hibája sem kizárható így látatlanban.

Üdv: Ádám

(#4946) sgergi válasza PMT (#4944) üzenetére


sgergi
veterán

Általában biosban van olyan opció, hogy kapcsoljon be a gép, ha áramot kap. Neked lehet, hogy ez van bekapcsolva. Biosban általában a Power menüben találod meg.

(#4947) Chaser


Chaser
titán

350APN-ben szeretnék ventit cserélni, nem túl hangos a gyári YL de lehetne halkabb is:) Ha minden igaz 90 cfm-es, 30-40dB zajjal. Szerencsére alapon biztos nem maxon megy, szabályozza a táp, kérdés az hogyan? Dióda lehet valami alkatrésznél vagy csak a felvett energia alapján szabályoz? Kicserélném egy coolink 90dB-es ventire, ilyenre: swif 1201annak max 19dB a zaja a maximális 1200 rpm-en. Neten vannak róla tesztek, már 3V-ról is elindul. Gondolom jó bele, csak várnék némi megerősítést :R

szerk: Gondolom a 800 rpm-es verzió már kevés bele, cc 60 cfm-es légszállítása van maxon, az végül is elég lenne, de vajon a táp szabályozná-e? Az valszeg 5V-on el se indul.

szerk2: Krisinto: A legjobb ár/értékű sztem jelenleg a 350APN 7.5k-ért 82-85%-os hatásfokkal.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4948) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Már írtam a "Valami baja van a tápomnak....?" topic-ba, de sajnos nem válaszolt senki. Így ha nem ide illő a segítségkérés előre is elnézést kérek! Ha nem is itt, de legalább privátban kérem valaki segítsen, mivel láttam hogy erősen modolt topic.

Most jutottam hozzá egy BE quiet Straight power 600W tápegység-hez. Idáig egy Swithing Power Suply SL-500A 500w-os tápom volt. Az sps-el minden hibátlanul ment. Beleraktam a gépembe a Be quiet tápot és bekapcsoláskor eltelik 2-3 perc amíg elkezd betölteni a bekapcsolási rendszerellenőrzés. Mi lehet a gond? A Be quiet tápon 2 cpu csatlakozó van, a cpu 1 csatlakozót kötöttem rá. Mi lehet a gond? Vadi új a táp, de nem boltól van így nem is garanciális. Úgy tűnik mintha későn kezdené kapcsolni a procit. :Y

Segítségeteket előre is köszönöm. :R :R :R

Üdv

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#4949) Chaser válasza Chaser (#4947) üzenetére


Chaser
titán

Itt egy video a 1201-ről, csak az nincs benne adott feszhez milyen fordulatszám társul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4950) sziada5925 válasza Kis Joe (#4948) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Ha a másik tápoddal működik, akkor valószínűleg az új tápod hülyéskedik. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik, hasonló kaliberű gépben a nemrég beszerzett tápodat. Nekem egy Chieftec táppal volt hasonló gondom, ott egy kis kondi kiszáradása/elöregedése okozta a gondot.

Üdv: Ádám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.