Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) morneo.it válasza kasa85 (#5300) üzenetére


morneo.it
senior tag

A multimetert úgy vettem, hogy vittem oda 9V-os elemet, s kipróbáltam (korrekt volt az eladó). Illetve vittem egy másik elemet - azt mértem le. Megvettem. :) Ez az a mérő

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5302) molnarpeter válasza kasa85 (#5297) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem mérés ez, héé :N Majd ha multiméteres értékeket mondod, akkor lehet megítélni :K Ha jól tudom, 10%-os eltérés a szabványos, de mindjárt megnézem :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#5303) mr_ricsi válasza kasa85 (#5297) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen, belül van a megengedett határon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5304) molnarpeter válasza molnarpeter (#5302) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt vannak a megengedett eltérések:

+5VDC +-5%
-5VDC +-10%
+12VDC +-5%
-12VDC +-10%
+3.3VDC +-4%
+5VSB +-5%

mp

(#5305) kasa85 válasza mr_ricsi (#5303) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi. :R
Akkor szoftveres része megnyugtató,de mivel nem megbízható akkor szerzek egy multimétert amit fentebb be linkeltem,de nem tudom melyiket érdemes az ipontól megrendelni. :F
Sajnos YouTube os videón látható terméket nem találtam,de biztos van hasonló tudású eszköz.
Sajnos tapasztaltam mikor kint az illem helységben felkapcsoljuk a lámpát a hangszórómban hallani egy kis pattanást(pukkanást)ami nem igazán jó.
Gondolom ezek kiszűrésére zajszűrős elosztót kéne,hogy vegyek.
Van egy túlfeszvédelmi elosztóm amire rá van kötve a komplett rendszerem nehogy esetleg feszültség tüske alakuljon ki,és a gépet hazavágja,vagy áram ingadozás legyen az okozója.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#5306) kasa85 válasza molnarpeter (#5304) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi akkor ehhez mérem majd az értékeket. :R
Jelenleg bőven benne vagyok a szoftveresen mérttel,de nem nyugtat meg ahogy írtátok multiméterrel le nem mértem.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#5307) kasa85 válasza morneo.it (#5301) üzenetére


kasa85
őstag

Nem rossz :R
Valami hasonló kéne amit fentebb oldalt linkeltem,mert akkor fizetés után rendelem is megfelé .

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#5308) fero02 válasza kasa85 (#5305) üzenetére


fero02
veterán

Ha nem kell másra, akkor ez is bőven elég. A következő kategória ~5e-től kezdődik.

(#5309) kasa85 válasza fero02 (#5308) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Jó ára van szerintem akkor ez is megteszi mivel a konektor,és a gépen kívül másra nem kéne.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#5310) Vasinger! válasza Vasinger! (#5292) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

#5292 UP? :F

(#5311) mr_ricsi válasza Vasinger! (#5310) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A kérdésed nem vág bele a topic témájába.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5312) mr_ricsi válasza kasa85 (#5305) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Gondolom ezek kiszűrésére zajszűrős elosztót kéne,hogy vegyek."
A zajszűrő benne van a tápodban.
Ha a hangszóród saját tápos, arrafelé kell keresgélni a pattogás okát. De nem biztos, hogy dróton terjed, lehet rádiózavar is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5313) fero02 válasza Vasinger! (#5310) üzenetére


fero02
veterán

Vmilyen szinten normálisnak tekinthető a kor előrehaladtával. Volt már nálam olyan táp, ami az "átkondizás" után elcsitult.

Az új vinyót sztem fogja bírni, de lehet erősödni fog a zaj, de az is lehet, h nem.

A feszkókat műszerrel mérted?

(#5314) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
az lenne a kérdésem h van egy Gigabyte SuperB 460W-s tápom és szeretnék venni egy CM HAF 912 Plus házat és még egy HD6950-et ehhez pedig ki kell vennem a középső HDD tartókat és ha alulra teszem a HDD-t és a DVD meghajtómat felülre nemtudom h elérné-e a tápom csatija a kettőt, mivel amiról kapják a szuflát kábel egy piros kábelsoron lévő 4 db egymás után kb. 5 cm-enként vannak "fölfűzve" és az lenne a kérdésem h annak a kábelnek van-e hosszabbítója és neve ami szerint tudok keresgélni?
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#5315) kasa85 válasza mr_ricsi (#5312) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi. :R
Akkor az erössítőm a ludas mivel nem egy drága cucc,és ki spórolhatták a szűrőt.
Talán ki szűri egy zaj szűrő konektor,vagy egy szünetmentes táp amire nincs kessem.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#5316) vzsryl válasza @matthew@ (#5314) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ez a kérdés ebben a topicban nagyon off.
A csatlakozó neve: SATA, és a kábel neve: SATA tápkábel. Lehet venni hozzá hosszabbítót.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5317) @matthew@ válasza vzsryl (#5316) üzenetére


@matthew@
őstag

Bocsi h ilyen offot írtam csak nem tudtam h pontosan hová tudnék írni ezzel a problémámmal :( Még 1x bocsi :B és köszi a helpet! :K

Matthew 24:42

(#5318) Sipi1984


Sipi1984
csendes tag

Sziasztok.

Egy 500W-os FSP BlueStorm ll-es tápom van és lenne egy olyan kérdésem,hogy vettem egy új videokarit,egy GTX 570-et és valószínűsithető-e az hogy ez az 500W nem lenne elég a konfignak? Eddig nem volt probléma a géppel,de most csak úgy kipróbáltam egy játékot név szerint a Metro 2033-at mégis mit bír el a vas és láss csodát 5 perc játék után kilötte magát a gép és 10 percig el sem indult. Utána be tudtam kapcsolni és kipróbáltam a 3D Mark Vantage verzióját ,de azzal simán lefutott a dolog és a Battlefield 2-vel is sima volt,teszem hozzá full HD felbontásba maximális beállításokkal ugyan úgy ,mint a Metrot.

Akkor produkálhat ilyet a rendszer,ha több lenne az áramfelvétel,mint amit le tud adni a tápegység?

Elöre is köszi a választ.

(#5319) mr_ricsi válasza Sipi1984 (#5318) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A tápodnak 2 db 12V-os tápága van. Nyomozd ki, hogy melyik csatlakozó melyik ágról táplálkozik, mert ha a VGA-d csak az egyiket használja, azt túl tudja terhelni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5320) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok
Tudna valki egy linket küldeni hogy honnan tudnék letölteni kapcsolási rajzot egy Corsair TX650W hez?

"to punish and enslave"

(#5321) Veron


Veron
őstag

Hi all!
Noti táp (?) kérdéssel fordulok hozzátok.
A minap vettem egy 5200mAh-s akksit a Lenovo notimhoz.
Fura jelenségre lettem figyelmes, ha akksiról megy a gép ciccegő hangot hallat. Tápról ez nem jelentkezik. Ugyanez volt megfigyelhető egy régebbi Lenovomnál is.
Mi adjhata ezt a hangot? Én valami feszültségszabályozóra gondolnék, talán annak lehet hasonló hangja. Jóra gondolok, valaki tud erről bővebb infot adni?
Kösz,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#5322) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A gépház teteje melegszik a tápnál az normális?
Alapon kézmeleg terhelésnél (játék) majdnem forró.
Lehet ettől baja?

Chieftec 450W táp CT GPS 450 AA 101A
Mennyi ennek az üzemi hőmérséklete?
Elég rossz szellőzés mert asztalba van a gépház.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5323) fero02 válasza Veron (#5321) üzenetére


fero02
veterán

Ez itt a "mélyvíz" topik, ráadásul a kérdésed nem is a tápos részhez csatlakozik. :(

DonThomasino: Az, h a táp felett is melegebb a ház az normális jelenség. Hosszú távon nem biztos, h szerencsés a felállás.
Ha nincs lehetőséged az asztalból kivenni, akkor legalább tegyél be a ház elejébe egy ventit, ami befele fújja a levegőt. Pár fokot biztosan nyersz majd.

[ Szerkesztve ]

(#5324) Veron válasza fero02 (#5323) üzenetére


Veron
őstag

Gondolom valamilyen szinten kapcsolódik a tápokhoz, illetve még nem pontosan világos, hogy minek is van gondja-baja. De ha nem jó topicba írtam, akkor mi lehet a helyénvaló topic?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#5325) mr_ricsi válasza Veron (#5324) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt írtad, hogy a táp nélkül cicereg, akkor pedig biztosan nem kapcsolódik ehhez a topichoz.

"De ha nem jó topicba írtam, akkor mi lehet a helyénvaló topic?"
A notebookoknál valami javítással, alaplapokkal foglalkozó topic.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5326) Veron válasza mr_ricsi (#5325) üzenetére


Veron
őstag

ok

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#5327) DonThomasino válasza fero02 (#5323) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igazából ezt nem tudom eldönteni, hogy elfogadható ez a hőmérséklet.
Kizárólag játéknál melegszik fel nagyon.
Normál üzembe szinte hideg.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5328) fero02 válasza DonThomasino (#5327) üzenetére


fero02
veterán

Olvass utána, h egy konfiguráció ténylegesen mennyit fogyaszt. Ha csak nem vmi űber, minden legújabb és még húzva is, akkor elég csekély. Aztán a vga-dnak megfelelő játék alatt felvett teljesítményt is nézd meg. A többit sztem tudni fogod.

Amúgy jellemzően amit a kezeddel hosszabb távon meg tudsz fogni (nem süt), az jó hőmérséklet. Persze ez sem biztosíték semmire, de naaagy általánossággal elmondható.

(#5329) DonThomasino válasza fero02 (#5328) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha ezt valóban kijelenthetjük akkor OK.
Simán megfogom de jó meleg :).

"Amúgy jellemzően amit a kezeddel hosszabb távon meg tudsz fogni (nem süt), az jó hőmérséklet."

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5330) fero02 válasza DonThomasino (#5329) üzenetére


fero02
veterán

Ezt ne úgy vedd, mint egy szabályt.

Esetedben még egyszerűbb a képlet. Szerencsétlen gép benne van egy egészen jó hőszigetelő dobozban (íróasztal). Szellőzés szinte nuku, szerencsétlen táp csak azt az amúgy is előmelegített levegőt tudja átfújni a bordáin.

Ezért mondtam a minap, h ha van lehetőséged, akkor tegyél be a házad elejébe egy plusz ventit, ami befele fújja a levegőt. ;)

(#5331) bokapeter


bokapeter
tag

Sziasztok!

Van egy chieftech gps 550AB-a (delta belsős) tápom. 3x18A-áll rendelkezésre 12 V-on (de összesen csak max 360W!) Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a 3 ág hogy van felosztva? A fő kérdésem az lenne, hogy a 6 pines PCI-E tápcsati egy körön van-e a molex tápcsatlakozókkal?

Üdv, és köszönöm a válaszokat: BP

BP

(#5332) mr_ricsi válasza DonThomasino (#5322) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A gépház teteje melegszik a tápnál az normális?"
A gép tetejét nem a táp melegíti elsősorban, hiszen nem is érhet hozzá. Esetedben a gép szellőzésével van baj, a proci és a VGA által termelt hő nem távozik, hanem felül összegyűlik a meleg levegő.
Pár órányi használat után a vinyód hőmérsékletére pillantanék rá, szerintem ijesztő értékeket látnék.

Ui: a tápventid forog még?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5333) DonThomasino válasza mr_ricsi (#5332) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen forog, nemrég cseréltem.

Akkor miért csak a táp feletti részen meleg?

Megnézem majd a winyó hőmérsékletét.

VGA 70
CPU 50
Játék közben.

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5334) mr_ricsi válasza DonThomasino (#5333) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Igen forog, nemrég cseréltem."
Az új venti légszállítása hogyan viszonyul a régihez?

"Akkor miért csak a táp feletti részen meleg?"
Ott felette nem mozog a levegő.
A tápban van fél cm a NYÁK és a burkolat között, és onnan még további 1 cm a ház burkolatig. Ha a táp süt ezen keresztül, akkor benne nagyon melegnek kell lenni.
(Ezért kérdeztem a ventit, hogy kellően átszellőzteti-e a tápot.)

"VGA 70
CPU 50
Játék közben."

Ezek normálisnak tekinthetők.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5335) DonThomasino válasza mr_ricsi (#5334) üzenetére


DonThomasino
veterán

Yate Loon volt benne 88 CFM.
Coolink amit beletettem 76 CFM.

Ha leveszem a ház oldalát és megszűnik probléma
akkor valszeg a ház szellőzéséével van gond?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5336) mr_ricsi válasza DonThomasino (#5335) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha leveszem a ház oldalát és megszűnik probléma akkor valszeg a ház szellőzéséével van gond?"
Igen.

"Yate Loon volt benne 88 CFM.
Coolink amit beletettem 76 CFM."

Ez még belefér.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5337) DonThomasino válasza mr_ricsi (#5336) üzenetére


DonThomasino
veterán

A házam nem mai gyerek.
[link]

Abban kéne egy kis segítség, hogy hova érdemes és milyen ventit tenni?
A táp nagyventis, hűtőráccsal lefele vana házban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5338) DonThomasino válasza mr_ricsi (#5336) üzenetére


DonThomasino
veterán

A házam nem mai gyerek.
[link]

Abban kéne egy kis segítség, hogy hova érdemes és milyen ventit tenni?
A táp nagyventis, hűtőráccsal lefele van a házban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5339) mr_ricsi válasza DonThomasino (#5337) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A házam is hasonló. Én kiflexeztem* hátul a két 8cm-es ventihely közepéről a rácsokat, mivel csak a levegő áramlását akadályozták, és légzajt okoztak, aztán tettem bele 2 ventit lelassítva, kívülre pedig normál krómozott ventirácsokat.

* De ez már aztán teljesen OFF ezen a topicon.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5340) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdvözlet.

Tervbe volt nekem egy új táp, de a próbából betett Antec Pantom remekül állja a sarat.

Az érdekelne, van-e olyan mesterember, aki fel tudná újítani, illetve megérné-e egyáltalán?

Köszönöm! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5341) fero02 válasza TESCO-Zsömle (#5340) üzenetére


fero02
veterán

Vmi baja van most? Amíg nincs nem biztos, h bele kellene nyúlni. Ettől függetlenül sztem megéri, nem rossz táp.

Sztem keresd meg stol-t, vagy diddyman-t.

(#5342) TESCO-Zsömle válasza fero02 (#5341) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs baja, de már 6 éves.

Mondták páran beüzemelés előtt, hogy kondicsere, meg hasonlók...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5343) fero02 válasza TESCO-Zsömle (#5342) üzenetére


fero02
veterán

Persze, nincs is ezzel gond. Mondjuk én amiket csinálok tápokat (márkától függetlenül) mindet át szoktam kondizni. Attól még baja egy tápnak sem volt. :D

Amúgy egy jól működő tápnál a takarításon és az esetleges kondi cseréken kívül nagyon más munka nem szokott más lenni. ;)

(#5344) atesss


atesss
addikt

Üdv !
A 80+-os viszonylag kisebb (mondjuk 350-400W körüli) tápoknak pontosan mekkora lehet a hatásfoka 10%-os terhelésen, vagy akár az alatt (pl. egy Brazos alapú 2,5" vinyós/SSD-s gépet hajtva).
Nem tud erről valamelyikőtök egy konkrét tesztet, pontos adatokkal, és lehetőleg jó pár táp részvételével ?
A másik topicban GerykO álltal írt 50% [link] azért nekem túl kevésnek tűnik. Vagy tényleg akörül van csak ?
A Brazos konfig: [link]
És a paneltáppal 20W alatti értéket írnak, pl. ennek [link] a végén lévő logoutos írásban.

[ Szerkesztve ]

(#5345) szumo válasza atesss (#5344) üzenetére


szumo
senior tag

Előfordulhat, hogy a "hagyományos" tápoknál 10% kiterhelésnél 50%-os a hatásfok. Hogy a paneltápoknál mi a helyzet, én nem tudom, mert nem igen foglalkozok velük. Viszont MMIX egész jó és kimerítő teszteket szokott a másik tápos topikba linkelni, nem magyar oldalakról.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5346) vzsryl válasza atesss (#5344) üzenetére


vzsryl
nagyúr

10%-os terhelésen egy sima 80+-os táp kb. 70%-os hatásfokkal dolgozik. A 80+ Gold-ok akár 75-80%-ot is elérhetik.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5347) MMIX válasza atesss (#5344) üzenetére


MMIX
addikt

www.jonnyguru.com: Pico PSU Round Up

Techpowerup teszt:
Silverstone Strider Plus ST50F-P (500W FSP APN 80+bronz belső)

Efficiency at Low Loads
Power (DC/AC)

42.10W/53.65W 78.47%
65.93W/79.70W 82.72%
89.97W/105.55W 85.24%

[ Szerkesztve ]

(#5348) atesss válasza MMIX (#5347) üzenetére


atesss
addikt

Köszi. :R

Bár sajnos ez sem az igazi, én 20W alatti DC terhelést néztem volna meg, és nem is így ugyanakkora árammal terhelve a 3 fő ágat (és ha jól sejtem a Brazos esetében is a nagy része a 12V-os ágon terhelődik) !
A PicoPSU-k és a külső AC-DC tápok esetében is 30W körüli, sőt inkább 40W körüli DC terhelést vizsgáltak sajnos.
Még nem jöttek rá, hogy bizonyos Atom-os, vagy a Brazos alapú gépek ennél is kevesebbet ehetnek ?
Azt kétlem, hogy a tápteszter nem képes 1A alatti terhelést vizsgálni...

Azért a külső tápok 80% körüli hatásfoka is rosszabb, mint vártam.
De a még meglepőbb, hogy közepes vagy teljes terhelésen is csak az FSP megy a 90% közelébe.

Az ATX tápnál meg még kevesebbet mond ez a 42,1W DC leadott, 53,7W AC felvett..
Bár az igaz, hogy már ez is csak 8,5%-os terhelés. Csak hát sajnos 500W-os a táp, egy 300W vagy még inkább az alattival már valamit mondana a 8,5%-os terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#5349) atesss


atesss
addikt

8.5W AC power consumption in idle with an Intel Core i3-based (H55 chipset) desktop system: [link]

Mondjuk itt nem gyenge elektronikai átalakításokról van szó.
Én is valami hasonlót szeretnék amúgy majd megcsinálni, csak Penryn (E3400) alapon.

A tápegység hatásfok grafikonja jól jellemzi, hogy mi kell ehhez:

(#5350) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok?
Hol keressem a hibát egy FSP350PNR tápegységnél ha:
Hibajelenség: A számítógép nem indul el.
A 24 pines csatlakozót az alaplapról lehúzva a zöld és fekete vezetéket csipesszel összeérintve a táp elindul a vinyó felpörög DVD megy. Alaplapra rádugva nem megy semmi. Két előtte másik táppal működő alaplapban is kipróbáltam egyik sem bekapcsolható.
Ha van (javítási) ötlet megköszönném. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.