Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) szuper-t válasza bazsi83vp (#4750) üzenetére


szuper-t
senior tag

Esetleg tudsz 1 képet róla dobni?:)
érdekelne a kialakítás:)
Érdemes a lakásba sima 12v os ágra átkötni mindent (minden 12v ról megy szinte kivéve a tv vagy a monitor bojler régebbi fagyatszó)

(#4752) bazsi83vp válasza szuper-t (#4751) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Majd, ha asszonypajtás méltóztatik a fényképezőm visszaadni, lesz kép.
De a jövő héten megcsináltatom a PC tápot, utána szétszedem az egészet és összerakom "normálisan." Most leállítottam a vihar miatt, eléggé imba így. Felborult a széltől.

Szerintem se a tévét se a hűtőt, mosógépet, mikrót, porszívót nem tudnám üzemeltetni róla (kivéve, ha 230 AC-t csinálok a 12 DC-bő) más fogyasztóm meg nagyon nincs. Csak a gép, laptop esetleg a világítás ami lehet 12V. De valami villanyos szaki tuti jobban tudja.

(#4753) szuper-t válasza bazsi83vp (#4752) üzenetére


szuper-t
senior tag

rádió, lcd, pc, noti, lámpa, erősítő(a gagyibb 2x12v os vagy csak sima 12v. de a házimozi tuti arról megy én át is kötöttem az enyémet. a lámpáknál meg gazdaságosabb a 12v os izzó mert nincs indító túlfesz illetve hasonló nyalánkság:)

(#4754) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Adott egy Phenom II B55, Gigabyte GA-770TA UD3 lap (8 pines processzor csatlakozóval)
és egy FSP ATX-400PN táp, 1 db 4 pines processzor tápcsatlakozóval.

A kérdésem pedig:Alsótápos házat tervezek venni. Jelenleg 4 pines csati van bekötve a procihoz, mivel a tápomon csak 4 pines van. Viszont vennem kell hosszabbítót, de nem tudom, hogy Inline 4PIN-8PIN 12V vegyem vagy Inline P4 4 PIN hosszabítót.
Ide kattintva mind a kettőről további infó! (lap aljafelé)
Melyiket vegyem? érdemes a 8 pineset?
A konfigomban van egy 4870 is szóval a táp eléggé meg van terhelve.

(#4755) bazsi83vp válasza szuper-t (#4753) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Jogos az erősítő, de pl külön rádiót nem használok.

De igazándiból ezek már csak apróságok (nem házimozi teljesítményű a hangfalam sem - a süket füleimnek bőven elég a szteró - az meg sima 12V, kábel már megvan, csak előbb letesztelem és "bedobozolom" a rendszert), a fő fogyasztókhoz képest (hűtő, mélyhűtő, mosógép - "kurva sok" energia kell a víz melegítéséhez és az én mosógépem olyan kis buzi, hogyha esetleg feltöltöm indítás előtt meleg vízzel, azzal kezdi, hogy kinyom magából mindent, azt újratölt.)

Lámpánál meg gondoltam led sorokra - egyszerre hangulatvilágítás is -csak ez még a jövő zenéje. Azon a napi ~150W-on nem múlik amit most is világításra használok. De tény, a leddel lehet elég dizájnos világításokat kialakítani.

csdm - attól ,hogy a rendelkezésre álló energiát több szálon osztod el, az összeg nem lesz kevesebb. Ha így nem fagy a proci, akkor elég neki a 4 pin, de ha tuningolni akarsz, akkor lehet kevesellni fogja (de ha a táp "fogy el" energiaügyileg, akkor meg mindegy, mert nincs mit szétosztani) Szerintem.

(#4756) csdm válasza bazsi83vp (#4755) üzenetére


csdm
senior tag

A táp már volt hogy elfogyott, 4ghz + tuningolt 4870-nál, de ha olcsóbban akarom megúszni, akkor jó a 4-->8-as?

[ Szerkesztve ]

(#4757) bazsi83vp válasza csdm (#4756) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

A több forrásból csak akkor tud felvenni a proci, ha van mit felvenni. Ha elfogyott a tápból a szufla, azon a kábel önmagában nem segít. Vagy megállsz ott, ahol még stabil, vagy másik táp és a kábel.
Nekem pl a 8800 gt-n ugye 6 pines csati van átalakítóval. Ugye ez azt jelenti, hogy 2 darab molex mehet bele - nekem csak 1 van beledugva és elég neki. (nincs tuning)

(#4758) csdm válasza bazsi83vp (#4757) üzenetére


csdm
senior tag

Értelek, de nem azért venném a 4-->asat, hogy 4Ghz-en stabil legyen a gépem, hanem mert az csak 500ft nem 1000, nem ér meg nekem annyit egy darabka kábel. Ha jó az 500-as akkor olyat veszek. a kérdés, jó?

(#4759) szuper-t válasza csdm (#4758) üzenetére


szuper-t
senior tag

Jobb tanács vegyél tápot inkább :K
így nem kell se toldozgatni és még a tuningot is bírni fogja a gépezet
Sztem

(#4760) csdm válasza szuper-t (#4759) üzenetére


csdm
senior tag

Hát.. Pl mire? Nincs nagyon pénzem, a Cm 690 is szűkösen jönne ki. Max eladom a mostani tápot, ami érhet 5-6kk-(7)-t és hozzá tok csapni egy kevéskét. Ennyiből lehet nagyobb tápot venni?

[ Szerkesztve ]

(#4761) szuper-t válasza csdm (#4760) üzenetére


szuper-t
senior tag

nem vagyok nagy tápszakértő ez tény én inkább javítok .
saját tapasztalatom : nekem egy Hi-Pro 700" os szerver tápom van a hatásfoka kb olyan 50-55% os nagyon rossz tudom de ezzel hajtok egy per pill Q9550s 3.8ghz Gtx 280 + 8600gts oc evga XFX 790i ulta + 2x 1 giga ddr3 oc 1700mhz
a tápom 8000ft volt és még sztem van fent ph-n belőle.
csak azért mondtam h említetted h volt amikor kevésnek bizonyult a tápod...
így inkább itt érdemes körülnézned: Milyen Tápot vegyek!

[ Szerkesztve ]

(#4762) Teasüti válasza csdm (#4760) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy négymagosokat kell 8 eresre bekötni. Kétmagosok megelégszenek 4 érrel is.

(#4763) Sonky válasza Teasüti (#4740) üzenetére


Sonky
aktív tag

Nagyon faintos kis táp:)
Nekem is ilyen van a P3-as gépben:) :DD

Egy legenda vagyok.

(#4764) kop8 válasza Teasüti (#4762) üzenetére


kop8
őstag

Nekem jól megy a 4 pines tápkábelel is, nem sok értelme van szerintem a 8-nak :F

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4765) Sonky válasza szuper-t (#4761) üzenetére


Sonky
aktív tag

Úristen :Y
Ez komoly? Ilyen rossz a hatásfoka. Azonnal eladom az enyémet :W
Igaz a TX650-drágább de 85+ nem 50-es :W

Egy legenda vagyok.

(#4766) kop8 válasza csdm (#4754) üzenetére


kop8
őstag

A 8pines átalakító nem veszi le a terhet 4eres kábelről!
A lapon úgyis összevan kötve az összes fekete és sárga vezeték bemenet, így mind1 hogy 4 vagy 8 pines a kábel.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4767) Sonky válasza kop8 (#4766) üzenetére


Sonky
aktív tag

Van lényege a 8Pines-nek. Q6600 tuningnál? Láttam már olyat hogy elolvadt a 4-eres kábel :U

Egy legenda vagyok.

(#4768) szuper-t válasza Sonky (#4765) üzenetére


szuper-t
senior tag

Na jó erre nem mondok semmit inkább
Ahogy észrevettem az eddigi legjobb táp ami megfordult a kezemben még ha 55% os is
ez már lassan 3 éve megy 24/7 ben . mutass még 1 iylen tápot és én is azonnal váltok
értékei: 11,98 4,90 3,32
(Q9550s 3.8ghz Gtx 260 + 8600gts + 2x 1 giga ddr3 1700mhz oc + XFX790i ultra )

ajánlott a 8 pines kábel ha eléred a 100W ot akkor már erősen ajánlott :K

[ Szerkesztve ]

(#4769) szuper-t válasza szuper-t (#4768) üzenetére


szuper-t
senior tag

260 a hülyeségemet:D Gtx 280 ááá:D

(#4770) Teasüti válasza Sonky (#4763) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, jó... Csak zúg, mint a p...a. :D

szerk: te is a Pcbontóból hoztad? :))

[ Szerkesztve ]

(#4771) kop8 válasza Sonky (#4767) üzenetére


kop8
őstag

Igen van ha a táp gyárilag 8-as és nem csak átalakítod.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4772) Angel1981


Angel1981
veterán

Esetleg erre valaki? :)
[link]

(#4773) bazsi83vp válasza Angel1981 (#4772) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem károsodik, csak épp pl a maximális 0,84 hatásfok helyett, lehet, hogy csak 0,7 lesz alacsony terhelésnél.

(#4774) Teasüti válasza bazsi83vp (#4773) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, jah, minőségit alapul véve megadják a hatásfokot 25%-onként, vagy ritkább esetben van róla diagramm is.

(#4775) kop8 válasza Angel1981 (#4772) üzenetére


kop8
őstag

És mivel nincs terhelve, így nem melagszik és ez növeli az alkatrészek élettartalmát elvileg.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4776) Sonky válasza szuper-t (#4768) üzenetére


Sonky
aktív tag

Villanyszámlán meglátszik.
700Wattos terhelésnél felvesz 1300Wattot :U

(#4770) Teasüti:
Enyém nem zúgott. El is adtam. HX1000-lett helyette.
Havertól vettem:)

Egy legenda vagyok.

(#4777) Teasüti válasza Teasüti (#4740) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez ilyen, kész?
Nincs mit tenni vele?

(#4778) szuper-t válasza Sonky (#4776) üzenetére


szuper-t
senior tag

A zúgás a hálózati leválasztó trafó okozza biztos fellazultak a rézpályák(szálak)
nekem is zúgott maximális terhelésnél én átkötöttem mert nekem ups után van a gép így a leválasztás nekem semmit nem ér

(#4779) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :U

(#4780) tarczali


tarczali
tag

Sziasztok!

A következő konfighoz milyan tápot ajánlanátok, kb 20e Ft körül?

CM 690 II - alsó tápos
ASUS M4A89GTD PRO/U3
AMD PHENOM II X4 955 BE & NOCTUA NH-D14
KINGSTON HYPERX 4GB DDR3 1600MHZ
ASUS ATI EAH 5770 CUCORE 1GB DDR5
SEAGATE 500 GB SATA & SAMSUNG 500 GB SATA
ASUS XONAR D1

Ezeket néztem eddig:

FSP Everest 500W / BlueStorm Bronze 500 / BlueStorm Pro 500W/

COOLERMASTER RS-650 / Silent Pro 500W/600W

CORSAIR VX 450 / 550W

Vélemények? Esetleg vmi más?

(#4781) 14adam válasza tarczali (#4780) üzenetére


14adam
addikt

Máskor ezeket a kérdéseket ide várjuk
A vx450 jó választás lesz

(#4782) tarczali


tarczali
tag

Uh bocs, oda akartam, de a sok ablak gondolom bezavart akkor. Köszi!

(#4783) piusz


piusz
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olvasgattam mindenfelé a témában, de még mindig nem tiszta a kép...A probléma a következő :adott egy konfig, P5B, P4 3GHZ, 7600gt, 1GB ram,és legalább 2db HDD. Ehhez lenne egy Seasonic SS300sf 300w-os táp. Egyrészt elbírná-e (bár sokan meggyőztek, hogy igen), másrészt a lap 24pin, a táp pedig 20pin. Állítólag felesleges a konverter, ha anélkül is elindul, dehogy elég stabil lesz-e a rendszer, tud-e annyit nyomni a 12v-os ágon, hogy ne legyen gubanc?(papír szerint 15A-t képes,állítólag ennyit kéne mininum,és akkor jó)

Válaszokat előre is köszönöm!

(#4784) 04ahgy válasza piusz (#4783) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez nem mélyvizes kérdés, és nem is a tápokról, alaposan témában versenyez. Majd itt megválaszolják.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4785) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Lenne egy újabb gondom.
Úgy tűnik, a fenti táppal nem akar működni egy Samsung HD103UI vinyó.
Kikisérleteztem, és valószínűleg a 3,3 Voltos ág hiányzik neki a SATA tápról.
(natív SATA táppal működik)
Ugye a molexen nem jön 3,3V.

Ez gondolom nem okozhat különösebb fejtörést az itteni szakiknak, szal az lenne a kérdésem, h miként bütykölhetnék egy olyan molex->sata tápcsatit, ami leadja a 3,3 Voltot?
Nyílván egy egyszerű ellenállás megtenné (ehh még gyerekként játszottam a teleppel, diódákkal, ellenállásokkal :DD ), de javítsatok ki ha többről lenne szó!

Honnan szerezhetnék olyan SATA tápcsatit, amin rajta van az 5. ág is?
Mert nem szeretném szétbarmolni a Seasonic tápomhoz kapott modulokat.

Amennyiben szerzek megfelelő csatlakozót, amibe be van kötve az 5. ág is, akkor ezt hogy kellene rászerkesztenem egy molexre? Én azt gondolnám, h az 5 voltos ágról csinálnék egy leágazást és egy ellenállással rákötném a 3,3V betápra a csatin. Így az 5 voltból lenne 3,3 V.

(Ez másnak még nem jutott eszébe??)

De látom a tápnak már van 3,3 voltos ága. Azt hol csapolhatnám meg? Egyáltalán mi használ ilyen feszültséget a gépben?!? Az alaplap? Hmm...
Ha találok az alaplapi csatin egy 3,3 votlos ágat és azt megcsapolom a vinyó részére, akkor ebből lehet vmi probléma??

Nem értek hozzá, azért kérdezem. :D
Talán megváltozik vmilyen terhelés és vmi tönkremehet?

Segítsetek kérlek!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4786) 04ahgy válasza Teasüti (#4785) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha a 20/24 tűs alaplapi ATX csatlakozóról (akár csak egy toldó segítségével, hogy a táp eredeti vezetékét ne kelljen megvágnod) megcsapolod a 3,3V-ot, az már jó. Ellenállásosdi nem játszik, mert nem állandó az áramfelvétel.

Amúgy furcsállom, hogy kell neki a 3,3V, asztali HDD nem szokta kérni, sőt még noti HDD sem. Eddig én nem találkoztam olyan SATA HDD-vel, ami ne ment volna sima molex ---> SATA tápátalakítóval.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4787) Teasüti válasza 04ahgy (#4786) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát pedig csak ezt tudom elképzelni, mivel kisérletezés közben két adott szitu között csak a tápkábel változott a képletben, mikor jó lett, illetve mikor nem ismerte fel a gép a vinyót.

Olvastam én is, h nem használják a gyártók a 3,3-as ágat, direkt ezért.
De a greenpower vinyók sem? :)
Más magyarázatot pedig nem tudok, h miért megy natívról és miért nem átalakítóról.

Amúgy egy Samu HD103UI-ról van szó.

(#4788) Teasüti válasza 04ahgy (#4786) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy csak simán odaszigszalagozom bármelyik narancs vezetéket a SATA betápre 5. ágként, és már jó is vagyok? Föld az nem kell vhonnan?
Ezen bármelyik narancs vezetéket megvághatom?

(#4789) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem 3,3V ág miatt nem működik a vinyó. :W

Van vkinek vmilyen elképzelése, h a régi Enhance P4-es táppal miért nem ismeri fel a gép a vinyót, míg a Seasonic tápra kötve meg felismeri?!??!?!? :W :W :W
Mindkét táppal a sata átalakítót használtam, szóval még csak azt sem lehet mondani, h kéne a 3,3V. Csak annyi változás van a működik és nem működik között, h a molex csati egyik, vagy másik tápból származik.
KÖNYÖRGÖM SEGÍTSEN VKI!!

(#4790) gardener


gardener
senior tag

Van egy régi dell tápegységem.
Még nem halt meg, de már csak akkor indul el a rendszer, ha lehúzok néhány eszközt,
mert különben bootolás közben megáll.

Havert aki szünetmenteseket javit, kérdeztem, hogy meg tudja-e javítani,de azt mondta, hogy csak akkkor,
ha már végleg meghalt.
Igaz ez? Vagy jó csak jobb szakembert kellene találnom? :B :U

(#4791) szuper-t válasza Teasüti (#4789) üzenetére


szuper-t
senior tag

Szia nézd meg h milyen értékek vannaka tápban 12/5v on
lehet a winyónak nem megfelelőek a feszültségek és ezért nem indul
(a 2db wd160 asom is ezt játszotta 1 ideig míg nem cseréltem tápot)

(#4792) amerigo


amerigo
aktív tag

Sziasztok
Mennyi ideig használható egy tápegység?
Mennyi idő után kell elkezdeni gondolkodni az átnézetésen vagy cseréjén?
A teljesítménye bőven elegendő, elég halk a ventije, semmi gond nincs vele.
kb. 5 éves , Coolink MPT-4512P

(#4793) Teasüti válasza szuper-t (#4791) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gyakorlatilag elindul, vagyis felpörög.
Nincs multiméterem és azt sem tudom mi fán terem. :)
BIOS szerint teljesen jók a feszültségek.

És mit lehet kezdeni, ha a táp a ludas? Javítható?
Ilyen tápot nem tudok szerezni szerintem, hasonlót se.
Elég egyedi méretei vannak.

Illetve ez a táp hibája vagy hiányossága? Tehát ez feature vagy bug?

Köszi!

(#4794) Teasüti válasza amerigo (#4792) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szvsz 5 évente. Coolink nem vmi bizalomgerjesztő név...
Ha jól sejtem, akkor még szarnak is a legalja. :C
(ha hülyeséget beszélek, akkor bocsi. én csak a márkát ismerem, a tápjait kevésbé)
Nekem egy 5 éves sweex-em volt. Mikor rádöbbentem, h illene cserélni és elkezdtem tudatosítani, h mit is kéne venni, egyre jobban megijedtem, h hogy tudtam ennyi ideig egy ilyenbe vetni a bizalmam! (előző konfignál csak egy generic tápot vettem, amivel ki lehetett pipálni ezt a nyűgöt is)

Én a helyedben minél hamarabb vennék egy jót.

[ Szerkesztve ]

(#4795) Teasüti válasza szuper-t (#4791) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Közben hülyére keresgélem magam. Van itt vmi hasonló téma, de nem értem a lényegét.
Most akkor a csavaralátét az vezető vagy szigetelő?? Illetve milyen földelési gondok voltak itt?? Mi köze van a rögzítő csavarokhoz?

(#4796) 04ahgy válasza Teasüti (#4795) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A HDD háza földelt. De normál esetben nem lehet ez gond. Valószínűleg a tápod olyan zavarjelet termel, ami megbolondítja a HD103UI elektronikáját. Azt a tápot érdemes lenne megnézetni valami hozzáértővel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4797) Teasüti válasza 04ahgy (#4796) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wow, ez is új. :F De legalább egy kis értelmet nyer a jelenség.
Nem igazán tudom, h hova vigyem. Nem ismerek senkit, szervízbe meg nem tudom érdemes-e, hisz ha sokban kerül, annyiból új tápot is lehet venni.

szerk: az problémás, ha a lakásban nincs földelés? (tudtommal)
Nem általánosságban értem, hanem ebben a konkrét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#4798) 04ahgy válasza Teasüti (#4797) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Micsodaaa? Nincs földelés? Az a konkrét esetben láthatod, mennyire problémás... Általánosságban meg emberéletet is követelhet védőföldes üzemre tervezett szigeteléssel ellátott készülék földelés nélküli üzemeltetése. Nincs, mi a burkolatra került feszültséggel a zárlati áramot kialakítaná, és leoldatná a kismegszakítót.

A földelés tekintetében már csak az élet- és vagyonvédelem okán is mihamarabb intézkedj. Lehet, hogy utána a winyós probléma is automatikusan megoldódik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4799) Teasüti válasza 04ahgy (#4798) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, ezek rajtam túlmutató problémák. Nem áll módomban két milláért felújítattni egy önkormányzati lakást. (Vagy verjek egy cölöpöt a szoba sarkába? :P )
Az építés alatt lévő saját házunkban már nincs ilyen probléma...

Mivel segíthetnék mégis kicsit a dolgon? Új táp? Mi van a Seasonic tápban, ami a micro atx-esben nincs?
Amúgy szünetmentessel - nem is tudom, h fogalmazzak - lehet kicsit "kozmetikázni" a védőföld hiányán?

[ Szerkesztve ]

(#4800) szuper-t válasza Teasüti (#4799) üzenetére


szuper-t
senior tag

Földelés: gázcső vízcső akármire rákötheted a gépházat csak az a lényeg h a kötés ne szakadjon működés közben mert akkor károsodás érheti a hardvert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.