Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Bogyó bá' válasza gban (#5500) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Orthos.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5502) gban válasza Bogyó bá' (#5501) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az a baj hogy túl rendszertelen, gép indításkor is sípol erősen, kb. 110 wattnál konnektorból, és aztán 10-15 perc múlva abbahagyja, vagy Orthost elindítva, leállítva 150 wattról hirtelen leesésnél is, Orthost csend esetén elindítva viszont nem kezdi el, úgyhogy X-akta (nekem).
Már azt hittem megtaláltam a fütyülőbajnokot, szépen eldurrant egy 25/420-as kondi (gép ment tovább!!), kicseréltem, de ugyanaz.
És az az érdekes, hogy a tekercs cseréje előtt nem sípolt. Csak leállt 5 perc után :D

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#5503) Bogyó bá' válasza gban (#5502) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az előbbit természetesen viccnek szántam.... :R
Ezek szerint még sem teljesen kompatibilis az a tekercs, amit bele sikerült varázsolnod. Más ötletem nincsen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5504) gban válasza Bogyó bá' (#5503) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egy pillanatig sem gondoltam hogy komolyan mondtad :N
Annyira amatőr azért nem vagyok :N
Az az érdekes, hogy most is bekapcsolva sípolt 5 percig, aztán elhallgatott.

Postázást nem vállalok.

(#5505) didyman válasza gban (#5504) üzenetére


didyman
őstag

K.rva kanári. :D Valami rezonancia ébred ott, első körben, ha van még hasonló tekercs, azt kéne cserélni, talán az a legegyszerűbb.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5506) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv, itt vannak táp-szakértők ha jól sejtem :) Egyrészt mi a véleményetek a a Chieftec CFT600-14CS tápról.

Másrészt, ha Battlefield: BC2 alatt lefagy a gépem, és power gombbal kikapcsolom a táp még fél perc egy percig megy. Ismerős azt mondta van benne ilyen inteligens hűtési rendszer valószínű és lehűti magát mielőtt kikapcsol. Ebből arra a következtetésre jutottunk, hogy a táp az, ami megadja magát az említett játék közben. Létezik valami megoldás alsó tápos rendszer esetén, hogy javítsuk a hűtését?

Vagy valami jobb táp kellene? A majdnem teljes config elolvasható az adatim részben.

[ Szerkesztve ]

(#5507) didyman válasza DjDanee87 (#5506) üzenetére


didyman
őstag

CWT bél, jó az. A kikapcsolás oka és az utánhűtés között semmi összefüggés nincsen, a hűtés készenléti 5V-ról folyik, mely kör független a főkörtől és annak védelmi eseményeitől is, egyszerűen valamelyik ág megszűnésekor időzít egyet (egyszerűbben RC-tag+komparátor, bonyolultabban monostabil multivibrátor). Ha a táp védelme áll le, akkor nem szükséges kikapcsolnod a gépet, hiszen leáll a táp és nem is tudod rendszerint egy 230 kihúzásáig visszakapcsolni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5508) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Ha a szgépházban a táp alul helyezkedik el akkor hogy szokás azt behelyezni? Ventivel lefele vagy ventivel felfele?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#5509) gban válasza BogyóBP (#5508) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha a venti lefele lenne akkor nem zárná a levegő útját a ház?
Amúgy a csavarhelyek egyértelműen elárulják.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#5510) BogyóBP válasza gban (#5509) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem mert alul szellőzőrács van vágva a házra, ráadásul mind2 irányba beszerelhető ezért nem értem. :D A házi is elég magas talpakon áll. (Aerocool VS-9)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#5511) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Ez a megoldás a VGA hűtőmhöz tartozó ventilátornál árthat vmit a tápomnak?:

[link]

(#5512) Bogyó bá' válasza torogyuri (#5511) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem egészséges megoldás, mert ha véletlenül egyszer zárlatos lesz a ventid, akkor a +12V-ot ugye simán ráküldi az 5V-os ágra, annak meg nem minden szokott örülni....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5513) torogyuri válasza Bogyó bá' (#5512) üzenetére


torogyuri
aktív tag

attól is függetlenül melyik ágát választom? (12 vagy 7)

[ Szerkesztve ]

(#5514) moha21 válasza torogyuri (#5513) üzenetére


moha21
addikt

Nem érthető a kérdés, de nem is idevaló :[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5515) Bogyó bá' válasza torogyuri (#5513) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 12V-os ágát természetesen használhatod, akkor egy sima átalakítóként működik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5516) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, egy topicból küldenek a másikba, remélem lassan kapok valami valami kis információt.
Most van egy Eurocase 550W tápom amit a lehető leghamarabb cserélni szeretnék, bár jelen helyzet állás szerint marad :-/
Ki volt nézve a FSP Aurum 500-as meg a CM Silent Pro 500, és egyszer csak jött egy válasz hogy az Aurum nem ment kváziszinuszal egy tagnak itt PH-n.( Egy FSP ilyenről még nem hallottam :F ?)
Na gondoltam akkor marad a Silent Pro 500, de erről sem tudok semmit, fél googlet át túrtam de semmi hogy hajlandó e menni, vagy esetleg hogy azt amit irtak Aurumra fals adat lenne.
A lényeg az lenne hogyha van valakinek valami információja vagy tapasztalat azzal hogy az előbb leirt két táp közül megy e kváziszinuszal. Vagy hogy derithetném ki?
UPS: FSP EP-850VA
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5517) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hali!

Egy Arctic Cooling F12 venti jó lenne egy tápban lévő halott venti utódjának?:)

Üdv. kovy29

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5518) didyman válasza erikke17 (#5516) üzenetére


didyman
őstag

"Egy FSP ilyenről még nem hallottam"
Ez nem "hiba", vagy gyengeség, hanem működési sajátosság. Amikor a PFC-nek még híre-hamva nem volt, a szünetmentesek már rég költséghatékony és nagyon jó hatásfokú négyszöges kimenetet használtak. Az aktív PFC meg by design erre a feszültségformára igyekszik ohmikus terhelést szimulálva hasonló áramalakot biggyeszteni, amit meg az UPS heveny túlterhelésnek vél. Generálisan ezért semelyik APFC sem kompatibilis a négyszög jelalakkal, némi trükközéssel azzá tehető, de ez elég nagy méretet igényel, illetve az UPS áramkorlát algoritmusa és a PFC aktív eszközének agresszívebb áramkorlátozása így-úgy megkerülheti a dolgot. A puding próbája meg az evés.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5519) didyman válasza Bjørgersson (#5517) üzenetére


didyman
őstag

Ez olyan kérdés volt, hogy van egy kocsim, tolhatok bele 10w40-es olajat?
Típus, pontos típus..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5520) erikke17 válasza didyman (#5518) üzenetére


erikke17
őstag

Hát igen a rendes szinusz az rendes szinusz, de azoknak az UPS-nek az áruk piszok magas.
Most kaptam infót hogy egy tagnak itt PH-n van egy CM Silent Pro 500 tápja és ilyen szünetmentessel használja: APC Back-UPS ES 400VA BE400-GR, ha ezzel megy akkor elvileg kéne közelitett szinuszal is nem? Mert a négyszögjel az még eltérőbb mint a közelitett szinusz.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5521) Bjørgersson válasza didyman (#5519) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez az hogy nem tudok róla semmit, csak hogy egy sima netezős gépben van.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5522) didyman válasza Bjørgersson (#5521) üzenetére


didyman
őstag

Akkor hogy segítsünk?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5523) Bjørgersson válasza didyman (#5522) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Annyit sikerült kiderítenem, hogy EverPower a márkája, de a teljesítményét nem tudom, mert 230 250 300 350 400 ezek vannak ráírva és ebből nem tudom melyik a valós.. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5524) Jimmy8 válasza gban (#5509) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb topikot a kérdésemnek , így én is itt kérdezném, amit az előttem szóló:
ANTEC300 házban alól van a táp (Chieftec CTG 500), és két féle képpen lehet beszerelni. Ventivel lefelé, és ventivel felfelé is. A gépház alján nincs kialakítva rácsozás, ill nyílás (tehát zárt), de a tápegység helyzete olyan, hogy 1 cm van az alja és a gépház között (azaz ennyivel van megemelve).
Hogyan rakjam be a tápom? Ha lefelé fordítom, akkor a szabad nyílás a táp alatt, ahonnan a levegőt szívhatja : 14+15cm×1 =29cm2. A 12 cm-es ventilátor nyílása: ~113cm2. Így jóval kevesebb a beszívásra alkalmas terület.
Ha ventivel felfelé szerelem a tápot, akkor esetleg a ventilátor nem károsodhat (pl. ez esetben "jobban ráül" a motorra)? Mert ilyen helyzetben nem igazán található venti a gépben. ..
Vagy a ventik bármilyen helyzetbe szerelhetőek?

[ Szerkesztve ]

(#5525) tupacamaru válasza Jimmy8 (#5524) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem ajánlom a rendes helyzetet mert nagy lenne a folytása a ventinek. Az hogy fejjel lefelé épitesz be egy ventit nem hiszem hogy élettartam csökkenéssel járna. A venti így még emeli is el magát, mert felfelé akar elmozdulni, bár ez nem hiszem hogy jelentős lenne.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5526) istvan7000


istvan7000
csendes tag

Helló!

Van egy ilyen konfigom:
PSU: Corsair TX750w
MBO: MSI eclipse X58
CPU: Core i7 920
RAM: 3GB Corsair
VGA: ASUS GTX 470
HDD: 5db

A kérdésem az lenne, hogy ha vennék még egy gtx 470-est sli-be akkor azt bírná-e még a táp? Valahol azt olvastam, hogy a gtx470sli 541W-ot fogyaszt csak nem tudom, hogy a többi cuccom mennyit fogyaszt, a procimat meg szeretném húzni az is plusz fogyasztás + a jobb hűtő is plusz fogyasztás és memóriából is be szeretnék ruházni egy ilyenbe:[link] ami plusz fogyasztás
Tehát
-Bírja-e a jelenlegi konfigom a +1 gtx470-t? sanszos, hogy igen
-Bírja-e a konfigom a+1 gtx470-t, egy 3,8ghz-s 920-t 6gb jóféle ramot, ja és még egy jóféle hangkártya is kellene majd de az csak később(valami ami támogatja dd live-ot és a dts connectet)? sanszos, hogy nem

am vinyók főleg WD-greenek 1x1tb 2x1,5tb 1x2tb és egy 640-es nem green, de WD

[ Szerkesztve ]

(#5527) Jimmy8 válasza tupacamaru (#5525) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszönöm, én is hasonlóan gondolkodom, csak egy kis megerősítést vártam. :R
A táp így egyértelműen ventivel felfelé fog a helyére kerülni...

(#5528) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Úgy érzem h ezt a kérdést itt kell feltennem..
Szóval vettem egy Enermax Infiniti 650es moduláris tápot, és a 6+2 pines pci-e csati mellett jön a tápból egy 3 pines ventilátor csati.. az mire lehet jó ? mire szolgál ? rá merjem kötni az alaplapra ?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#5529) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,
Van nálam egy halott táp (Hyper HPU 4S525). Át kellett kondizni, és egy tranzisztort (2SK3564) cserélni, ez elpukkant. Ezt a fajtát már nem találtam ezért beépítettem egy P20NM60FP számú alkatrészt egy szervizes tanácsára. Alkalmas a helyettesítésre?

Más,
10V 4700-as LOW ESR kondi helyett jó a sima?

Köszi a válaszokat.

Honnan tudok 200V 820MF-os 105°C kondikat szerezni? 20×50mm-es kellene

[ Szerkesztve ]

(#5530) Bogyó bá' válasza gYaLo (#5528) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem az asszony gépében lévő 360W-os, 8 éves Chieftec tápon van ilyen 3 pólusú csati, azt az alaplapra dugva monitorozni tudja a tápventi fordulatszámát.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5531) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Corsair HX650-es tápom cicereg, minél nagyobb a terhelés annál jobban. Ami aggaszt h még félig van kb terhelve és lesz ez még jobban is, pl plusz még egy HD6950! A kérdésem az lenne h van olyan lehetőség amivel garvesztés nélkül lehetne elnémítani vagy cseréljek tápot ha már egyszer vájtfülű vagyok?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#5532) gYaLo válasza Bogyó bá' (#5530) üzenetére


gYaLo
őstag

Köszönöm szépen :)
Én is valami ilyesmire gyanakodtam.

Keksz03: gondolom h még garis a tápod. Vidd vissza, ki kell h cseréjék ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#5533) Keksz03 válasza gYaLo (#5532) üzenetére


Keksz03
senior tag

hát úgy tudom h csak emiatt nem fogják kicserélni, bár nem kizárt h egy terheléses tesztert ha rákötnek és nyomnak neki egy 600W-os terhelést akkor megsüketülnek vagy eldurran! :)
köv héten felküldetem max 2 hét múlva visszakapom teszt oké-val! jobb ötletem nincs! :S

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#5534) didyman válasza Lacpac (#5529) üzenetére


didyman
őstag

A 2SK3564-ből csak egy volt (elvileg igen)? Ha két tranzisztoros a híd, akkor mindkettőt cseréld. Ha van source ellenállás és megnyúlott, akkor a PWM vezérlőt is bátran cserélheted, meg a segédtápot is át kell nézni, optocsatolk, kisebb tranzisztorok, diódák főleg.. A 20N60-ak 600V-os FET-ek, az eredeti 900V-os. Szeretjük ott a minél nagyobb Uds értéket, de ha nincs más.. Az eredeti FET rendelkezett egy kb. 20-30V-os zener diódával a GS lábak között, ezt a 20N60-nál külön kell rárakni. Nem illik kihagyni.
Alacsony ESR kondi helyett soha nem rakunk simát!
Primer puffer: A 820uF sehol sem kapható körülbelül. Bontani kell. 680uF is elegendő lesz, ha nagyon nincs más, akkor a 470uF is (Kb. 300W-ig minden gond nélkül), mindkettőt cseréld azonos értékűre. Ha van hely és kialakítható, minél rövidebb huzalozással, főleg a panelen eredeti helyén, akkor szerezz egy 330uF/400V-os kondit minimum és azzal pótold a kettőt, a 110V-os üzemet (ha van kapcsolója) kösd ki.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5535) Lacpac válasza didyman (#5534) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia.
Igen, egy volt csak, a diódáról tudok, beszerzés alatt. Bármilyen 20-30 V-os zener jó?
Az ellenálláson milyen értéket kell(ene) mérnem? Gondolom közvetlenül az egyes láb előtt van, az kicsit el is van színeződve.
FSP 400PNF-ben azt hiszem olyan puffer van, ami nekem kell. Itt a cégnél szoktak is az elektronikaiba dobálni. Ha találok bontok is. (A cserélt kondik is egy FSP-ből vannak, csak sajna abban már nincs benne a Primer oldali. Egy 4700-as volt benne, azt tettem a low esr helyére, de akkor ezt is cserélem) Optocsatolók milyen eséllyel károsodtak?Csak laikus (azaz gépész, de a forrasztópáka nem áll távol tőlem) vagyok, komoly hozzáértés hiányzik, ezért a hibakereséssel gondban lennék (főleg rajz nélkül, nem tudom mi hova).

[ Szerkesztve ]

(#5536) Lacpac válasza Lacpac (#5535) üzenetére


Lacpac
őstag

820uF 200V beszerezve. Sajnos csak 85°C-os.

(#5537) gubiklacko


gubiklacko
csendes tag

Hali!
Van egy hibás Antec Phantom 500-as tápom, ami sajnos túllépte a garanciális három évét. Sürgősen javításra vár! Tud ebben valaki segíteni?
Vagy javítás, vagy bőséges technikai tanácsadás érdekel...
Köszönöm...

(#5538) fero02 válasza Lacpac (#5536) üzenetére


fero02
veterán

Reméljük bírni fogja, nem véletlen terveztek oda 105°C-osat...

gubiklacko: keresd meg didyman vagy stol kollégát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5539) Lacpac válasza fero02 (#5538) üzenetére


Lacpac
őstag

Jobb, mintha kapacitásba mennék lejjebb. :)

(#5540) grafmókus


grafmókus
tag

sziasztok, egy kis segítséget kérnék, most építek egy brazos alapú konfigot, sikerült szerezni egy 120W-os lite-on tápot, eddig jó, viszont a tápon csak a normál 20 tűs csati a maradák 4 ami elvileg kell az alaplapnak ami ha jól tudom akkor +12v , +5v +3,3v és föld (javítsatok ki ha tévedek) na 3,3v kivételével a többit tudom adni a lapnak, kérdezném, hogy a 3,3v-ot hogyan oldjam meg simán blankoljam meg a 20-as csati egyik 3,3v-os ágát és forraszam rá a +kábelt ? vagy valam más módon közelítsek a dolog felé ?

msn: kriszpet@hotmail.com

(#5541) sgergi válasza grafmókus (#5540) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem kár szenvedni, az alaplapnak elég a 20 tűs csatlakozó is nagy valószínűség szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5542) grafmókus válasza sgergi (#5541) üzenetére


grafmókus
tag

köszi a gyors választ, csak valahogy jobban érezném magam, ha megkapná a +4 csatit, de ha azt monod, hogy nem kell, akkor nem gányolok :)

msn: kriszpet@hotmail.com

(#5543) norb55


norb55
senior tag

Sziasztok!
Most vettem egy GTX 480 kártyát a másik mellé .
Az az 2db GTX 480 , Rampage 3 Extreme ,6gb 1,6V-on üzemelő Geil ramok . 1 vinyó , 1 olvasó , és egy I7 920 , 1,27V-on üzemelő proci, szerintetek elég ehhez a rendszerhez
a Gigabyte Oldin Pro 800 wattos tápegységem ?

Elméletileg a 12V-os ágak 744wattot tudnak , 18A,18A,25A,25A, a 4 ágon .

Segítsetek légyszi! :R

(#5544) Lacpac válasza didyman (#5534) üzenetére


Lacpac
őstag

Most néztem meg a 20N60 rajzát. Van benne egy zener a SD láb között. Az eredeti (2SK3564) FET-ben kát szembefordított zener van a GS között (rajz szerint), ez alapján G-re az anód, S-re a katód menjen?

(#5545) Lacpac válasza Lacpac (#5544) üzenetére


Lacpac
őstag

Mi értelme van a szembefordított zener-nek? Vagy én nézek be valamit?

(#5546) Lacpac válasza Lacpac (#5544) üzenetére


Lacpac
őstag

Közben reggel van, én meg kipihent, és rögtön rájöttem hogy az anódot a G lábra

(#5547) gYaLo válasza norb55 (#5543) üzenetére


gYaLo
őstag

Szia.
Szerintem eléggé necces lesz, főleg ha a procit is tuningolod.. :U

Mondjuk szerintem vehettél volna egy 850-es Corsairt ;)

Közben találtam egy másik tesztet, ami alapján meg elégnek kell, hogy legyen..

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#5548) Lacpac válasza Lacpac (#5546) üzenetére


Lacpac
őstag

16V-os zenert tudtam venni, elég ez hozzá?

(#5549) mr_ricsi válasza Lacpac (#5546) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Két szembefordított zenernek vagy két anódja, vagy két katódja lesz, nem?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5550) Lacpac válasza mr_ricsi (#5549) üzenetére


Lacpac
őstag

De, ezért nem értem itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.