Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Nem tud esetleg valaki olyan programot ami megmondja, hogy mi mennyit fogyaszt a gépben és a táp mennyi áramot vesz fel jelen pillanatban?

Köszi. Üdv

(#4052) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!
A fordítoot felfogatás (antec three hundred) befolyásolja a táp, illetve a ventilátorának élettartamát?

THX

(#4053) szaszlaci válasza KMT (#4049) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nézzük mi történik, ha valaki akor kapaszkodik ép a csőbe, mikor a teljes 230 Voltot ráföldeli, és még nem vágott le a biztosíték sem. (Ami egy pillanat, annyi ideig a konnektorba is nyúlhatsz, akor se lesz sok bajod.)

Szóval vajon merre fog fojni az áram? A nagyon jó vezetőképességű kis ellenállású, jó nagy felületen érintkező sok kilóméter cső felé? Vagy a nagy ellnállású ember fel? Ahova jut fél volt, ahol még bőven szigetelőnek minősül a bőr?

Ha bejut a villám, akkor más a helyzet, de akkor már nem ez miatt kell aggódni.

nesh20: be kell kötni, mert különben az alaplap vezetékein próbálja meg a CPU-t táplálni, ami lehet, hogy elindúl, lehet hogy nem. Lehet, hogy túlterheli a huzalt a lapon. Kevés rá az esély, de mibe kerül venni/csinálni egy hosszabítást?

vargapdavid: teljesen hiteltelen, konnektorba csatlakoztatható fogyasztásmérővel mérj, azok pontosnak is mondhatóak!

hibavissza: a tápét tuti nem, a ventiét elméletileg (picit arrébb megy elvileg a mágneses tér, és máshol terheli a csapágyat.) De ez csak elméleti hülyeség kb.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4054) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! A tápegységem egy Chieftec CFT-500-A12S. A lényeg, hogy a ventilátor nagyon csúnyán szól alacsony fordulaton. A tápegység ventije belül a tápban csatlakozik és még egy vezetéket rá kell dugni az alaplapra egy sima ventilátor-csatlakozóra. A kérdésem, ha leszedem erről a csatlakozóról akkor autómatikusan maximális fordulaton fog forogni a ventilátor?

[ Szerkesztve ]

(#4055) Rive válasza szaszlaci (#4043) üzenetére


Rive
veterán

Szóval inkább radiátor..
Nem, nem radiátor. Földelés, a hálózati fajta, a konnektorból.

Azt te csak gondolod, hogy a radiátor megfelelően vezet a föld felé. Aztán vagy, vagy se.

A konnektorbeli földelésnek viszont az a dolga, hogy garantáltan megfelelő szinten tartsa a fémházra eső feszültséget. Ennek megfelelően méretezik, mérik be.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4056) Rive válasza Nagynozi (#4054) üzenetére


Rive
veterán

Az alaplapi csatlakozó csak a fordulatszám-jeladó az alaplap számára. A fordulatszám szabályozása a tápegységen belül történik, ahhoz az alaplapnak nincs köze. Lehúzod, rádugod mindegy - csak annyi változik, hogy a BIOS-ban látod-e a fordulatszámot.

A ventit próbálhatod kenni valami vastagabb molibdénes vagy teflonos zsirral, de ez is csak időleges. Csere megfelelő tipusra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4057) Nagynozi válasza Rive (#4056) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a választ.

(#4058) 14adam


14adam
addikt

Hello,olyan kérdésem lenne,hogy egy Fsp 300-as pnf tápba pontosan milyen venti van(pontos sorozat szám kéne)?

(#4059) szaszlaci válasza Rive (#4055) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt te csak gondolod, hogy a földelés garantáltan működik. Ne érts félre, működik az, viszont annyi a szabvány, hogy ha rúddal van megoldva, akkor le kell ütni egy kb 1-2 méteres vascsövet (családi háznál ekkora), és azt megszabott vastagságú vezetékkel kell elvinni az óráig. Ennyi.

Ha végiggondolod azt, hogy milyen vastag a konnektor és a villanyóra közt lévő földelő vezeték, rájöhetsz, hogy nem említhető egy lapon egy radiátorcsővel.
Épp úgy, ahogy a leütött 2 méteres fémcső sem a sok kilóméteres csövekkel a földben.

Természetsen csak akkor, ha nem széntüzelésű kazán, ami mondjuk nincs összekötve a vízvezetékkel.
És nincs a gázra kötve, aminek egy része a föld alatt szintén fémből van. Az óráig biztos.
És nincs is a hálózatra kötve, ami szintén földelt kell hogy legyen a szabvány szerint.

Így már a földelés és a kazán össze kell legyen kötve.

Sőt, az is előfordul, hogy hálózati zavar miatt összekötik a nulla és a földe vezetéket a villanyórában, mert nincsenek egy szinten, és nem megy megfelelően a készülék. (Szabvány szerint tilos lenne.) Ez már akár ki is ütheti a földelés áramelvezető képességét, ha valami baj van a szolgáltatónál.

Ha valakinek fogalma sincs róla mit csinál, használja a konnektort, de egy gázkazán normálisan beüzemelve sokkal komolyabbat földel és kéznél is lehet időnként.

De ha nem értesz egyet, szívesen olvasnám az indokaidat miért is nem, akár provátban, hogy ne offoljunk!

Szerk.: a földelésnek annyi a dolga:
-kis teljesítményű túlfeszt leviszi pl a PC házról, hogy ne rázzon
-baj esetén levezessen, ésterheljen, hogy működésbe lépjen a biztosíték (meg persze védje az embert elsődlegesen)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4060) Rive válasza szaszlaci (#4059) üzenetére


Rive
veterán

Nem gondolok semmit. A fali földelést kötelezően bemérik, a kazáncsőre meg a Vatikán vállal garanciát. Ennyi. A többi blabla.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4061) szaszlaci válasza Rive (#4060) üzenetére


szaszlaci
addikt

Komoly indokok. Ha már véleményt mondasz, akkor gondolni is kellene valamit.

Ha meg AXE-ot fújsz magadra tapadni fognak rád a nők, mert azt mondták..
(Egy kézi generátorral lehet mérni, a radiátor sokkal jobb eredményt ad ám..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4062) HPet


HPet
csendes tag

sziasztok

Enermax Liberty 500 3ésfél éves

a gépet hidegen bekapcsolom megy mendegél akár 3 napot folyamatosan semmi.
de ha leállitom és ugy inditom újra hogy a táp még meleg, akkor halk ciripelő hangot ad , kb 2 óráig járattam igy, nem hagyta abba.
megvétel utáni beépitéstől fogva ad ilyen hangot,de csak a beinditás utáni 1-2sec ben volt tapasztalható.

(#4063) szumo válasza zlutor (#4050) üzenetére


szumo
senior tag

Hidd el elég, nekem az MSI P45D3 platinumon is 8pines van az alaplapon, az FSP 400PNF meg 4 pines. Már egy jó éve elvannak együtt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4064) Rive válasza szaszlaci (#4061) üzenetére


Rive
veterán

Életvédelmen soha nem 'gondolkodunk'.

A hülye nyafogással meg fáradj valahova máshova, ahol értékelik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4065) szaszlaci válasza Rive (#4064) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kettőnk közül te nem tudsz értelmeseket mondani, csak hogy "ne gondolkodjunk" !
Végülis nem arra való egy fórum, hogy vitatkozzanak az emberek értelmes indokokat felhozva..

Azt meg nem neked kéne megmondani hova fáradjak.
Meg OFF-ba kéne tenni amiket írsz.
De nem is szövegelek neked tovább.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4066) Rive válasza szaszlaci (#4065) üzenetére


Rive
veterán

Képtelen vagy felfogni, hogy az életvédelem kérdésköre nem vitatéma, látom.

Mégegyszer: ezen nem gondolkodni kell, nem vitatkozni kell, pláne nem hetet-havat összehordva egy fórumon, hanem megcsináltatni szakemberrel. Nem bekötni valami vashoz, ami vagy hozza az elvárt ellenállást a föld felé vagy sem, hanem szépen ellenőrzött, bemért földet biztositani az eszközöknek ott, ahol azok elvárják: a konnektorban. A konnektor földvezetőjén keresztül.

Mivel hülye tanácsot itt ONként adtad, ez a témakör - a folyamatos rinyálásodat leszámitva - ON itt.

Nagyon helyes, ha nem süketelsz tovább.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4067) 7


7
addikt

Megkérem szaszlacit és Rive-ot, hogy kicsit finomabban essenek egymás torkának. A téma maga érdekes, támogatom róla az eszmecserét, de igyekezzetek minél kevesebb indulattal közölni egymással, ha nem értetek egyet.

(#4068) HPet


HPet
csendes tag

4062-re vki, észrevétel ?

(#4069) szaszlaci válasza 7 (#4067) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egyetértek!

HPet: ezt a ciripelést ahogy tudom, a trafó csinálja benne a nagyfreki miatt, méghozzá valami zavar lehet az oka:
-földeld a gépet, akár belül a táp NYÁK négy sarka is lehet kontakthibás
-valami zavarja akár: mobil, Wifi, ... közvetlenül a tápot, vagy valmi mást, ami aztán a táphoz eljut, akár gyors fogyasztásváltozáson keresztül
-rossz, valami miatt nem stabil a vezérlés
-feszültségfigyelő túlterhelésfigyelő kör problémázik. Amíg nem kapcsol ki, itt nincs baj.

Szerintem legutolsó. Csatlakozókat ellenőrized megfelelően érintkeznek-e?

Táp feszültségeket mértél már multiméterrel?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4070) XbandX


XbandX
tag

Helló mindenkinek

Annyit szeretnék csak kérdezni, hogy a mai procik (ez esetben egy amd x4 940-ről van szó) melyik ágat terhelik? Illetve ugyanezt megkérdezném a DDr2-es memóriákat iletően...Tudom annyit ugyan nem eszik mint a proci...de azért az is sok tranzisztor :D...Illetve úgy nagyvonalakban megkérdezném, hogyan van a tápellátás egy mai alaplapon...NB-SB-Memó-CPU...videókari mindegy mert annak külön tápja van asszem...mondjuk nem zárható ki, hogy máshonnan is eszik...nem csak a 12V-osról
Előre is köszi a válasz(oka)t...
Jahm és ha korábban, már rákérdezett vki és válaszoltak is neki, azt jelezzétek légyszi...nincs most időm végignyálazni az összes hozzászólást...csak akkor ha benne rejlik a válasz :)

[ Szerkesztve ]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#4071) a_tesz


a_tesz
Korrektor

üdv. egy olyan kérdéssel fordulnék a szakember urakhoz, hogy van egy fsp 300pnf tápom, mellyel az elmúlt két és fél év alatt nem volt semmi gondom (két év garit kaptam rá), tegnap viszont amikor bekapcsoltam volna a gépem, nem reagált. az alaplapomon az integrált hálókártya nem világított, noha volt benne kábel, viszont a bluetooth adaper világított, vagyis az usb kapott áramot. másik táppal kipróbálva a gép bekapcsolt. ezek után jött a teszt, magában a táp a zöld és fekete kábelek összeérintésére beindult, majd két vinyót ráaggatva terhelés gyanánt, feszültségértékek kimérése sikeres volt, az itt található lábkiosztás alapján minden feszültség stimmel terhelés alatt. viszont másik alaplappal kipróbálva sem kapcsol be a táp, hiába zárom rövidre az alaplapon a bekapcsoláshoz szükséges két pint. kérdésem az lenne, találkozott-e valaki hasonló hibával, vagy esetleg volna-e valami ötlet, merre induljak el, mi nem működik rendesen, egyáltalán érdemes-e javítani? a válaszokat előre is köszönöm!

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4072) candyman83


candyman83
csendes tag

Sziasztok,

Nem vagyok jártas a tápok világában, szóval lenne egy kérdésem. Mitől moduláris egy táp? Ez valami technológia? Vagy csak annyit jelent, hogy a vezetékek "lecsatolhatók"?

Köszi előre is!

(#4073) szaszlaci válasza a_tesz (#4071) üzenetére


szaszlaci
addikt

A zöld vezetéken mérsz feszültséget?
Mert ha nem, és az alaplap sem világít, akkor a készenléti kör meghalására tippelek.
Úgy tudom, ez egy kicsi trafó benne, szintén nagyfrekis. Valami elromlott akörül. Szétszeded és megpróbálod kimérni. Ha a főtápot gerjeszti kikapcsolt állapotben, akkor nehezebb a dolgod.
Szerintem javítható, de majd valaki hozzáértő megmondja, jó-e a tippem.

candyman83: csak a vezeték lecsatolhatóságát jelenti.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4074) 14adam válasza candyman83 (#4072) üzenetére


14adam
addikt

Igen,csak ennyit jelent,hogy lecsatolható

Szerk: most látom,hogy a kolega már válaszolt rá :B

[ Szerkesztve ]

(#4075) a_tesz válasza szaszlaci (#4073) üzenetére


a_tesz
Korrektor

én is arra tippelek, de az alaplap érdekes módon világít. kimértem, 3,6V körül mutatja a műszer, de ha jól értelmezem a wikipediás linken, akkor itt 5V kéne legyen.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4076) szaszlaci válasza a_tesz (#4075) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ez érdekes.. Megmérni nem tudom, mert az utolsó ATX-es tápomat is tönkretettem a minap, de nekem 3,2 - 3,7 Volt rémlik, és nem 5. De csak halvány emlék.

Ami még eszembe jut: csatlakozások érintkeznek jól? Molex-borzalom lehet széthajlott.
Talán a tápban kitört a forrasztás.
Táp össze volt zárva a leföldelt gépházzal minden tesztnél?

Sőt, még az is lehet, határterhelést kapott a táp, eddig bírta, aztán mostmár megadta magát. Még 2 HDD-t megpörget, de komolyabb terhelésnél lehet lekapcsol a védelem.
Csak egy alaplapra kötve sem kapcsol?

Alaplapra kötve egy picit sem mozdul meg a venti?
Szereld le a tetejét és vizsgáld meg, nincs-e elégve valami ellenállás, ami lehet, pont egy referencia feszültséget állított be.
Vagy kondenzátor felnyílva.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4077) Hequila válasza a_tesz (#4075) üzenetére


Hequila
őstag

Lila-fekete között mérj feszültséget, annak 5V-nak kell lennie, ha a táp kap áramot. Ha itt nincs meg az 5V (több vagy kevesebb), akkor a készenléti körnél lesz gebasz.
A zöld-fekete közti feszültség a tápok felépítésbeli különbségei miatt különbözőek lehetnek, így az itt mért feszültség számunkra irreleváns.
Továbbá a PG jel hibájából is adódhat a felvázolt hibajelenség.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4078) stikyo válasza arnocost (#3759) üzenetére


stikyo
tag

Ez a dolog engem is érdekel:

"Üdv Mindenkinek!

Segítségetekre lenne szükségem! Chieftec 450W-os táp van a masinámban, de a 12cm-es ventinek borzasztó hangja van! Kérdésem, h. ki lehet e a gyári ventit cserélni pl.Noctua gyártmányú ventire, vagy egyéb másra? És tökéletesen működne? Esetleg nagyon útban lenne a procihűtő, hogy ennyire felpörög a venti? Pedig minden gyár fos hűtőt kicseréltem, és láss csodát pont a táp a hangos, mintha nem ért volna semmit sem a kidobott pénz! No mind1, remélém kapok választ a problémámra!" írja arnocost.

Nekem is már csak a tápventit kéne kicserélni halkabbra, de kérdés, hogy megéri-e a dolog. Stol mester már párszor figyelmeztetett a veszélyre pl. itt: [link], mely a cserében rejlik.
A 450W-s Chieftec-ben egy 12cm-es Yate Loon pörög. Először nagyon halkan, de 5 percen belül elég hangossá válik, ahogy növekszik a hőmérséklet. Gondolom ekkor már a maximum fordulatszámon, mely 2200 RPM, és ha lehet hinni az adatoknak, akkor 40 dBA hangosan ~80 CFM légszállítással. Elég fos hangja van.
A kérdésem az, hogy elegendő-e mondjuk egy 1900-as fordulatszámú Minebea Silent IC 120mm?
Adatok: Méret: 119x119x25mm
Fordulatszám: 1900rpm
Légszállítás: 75.93CFM
Zajszint: 31.00dBA
Valószínűleg chieftec-ék egy kis ráhagyással számolnak venti esetében, és nem szükséges mindenképpen 80 CFM-et produkáló venti. Vagy tévedek? A másik dolog meg: vegyek 4000 forintért egy ventilátort, ami 10 dBA- val halkabb, mint a mostani?? Akkor inkább bek*rom az egész tápot 8 liter étolajba, az majd hűti!!! :))

Ja igen: számomra a Chieftec 450W "silent mode", meg "hőszabályozott fordulatszám" egy marketing bullshit: 4-5 perc menet után szépen felpörög és marad is a fordulatszám, tehát hiába az egész... Talán ha nagyobb, normális hőleadású bordák lennének benne, nem ilyenek:[link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#4079) (Bundás) válasza stikyo (#4078) üzenetére


(Bundás)
addikt

4 CFM eltérés bőven belefér, még az 1900 RPM is a 2200-hoz képest, de ahogy Te is megválaszoltad: 4000 Ft-ot nem hiszem, hogy ér a móka (főleg hogy 40-hez képest a 31 dBA se kutya).
Az étolajos témával kapcsolatban: poénnak jó, de a saját gépem biztos nem raknám bele, főleg ha alkatrészeket cserélgetek néha, és szeretem buzerálni a cuccot.

(#4080) stikyo válasza (Bundás) (#4079) üzenetére


stikyo
tag

:) Köszi! Ha esetleg találok olcsóbban valami Scythe ventit ilyen adatokkal, akkor talán cserélem. Az olaj meg tényleg eléggé maszatol, és ahányszor mostanában ki-be rakom az alkatrészeket...
--maszatol, DE OLYAN CSECSE :DD --

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#4081) stol válasza szaszlaci (#4061) üzenetére


stol
addikt

Elégtelen, leülhetsz!
A ház központi fűtésére "földelés" teljesen tökéletesen nem szabályos és életveszélyes is lehet.
Földelést kialakítani a villanyóra ELŐTT vagy betápon szokás un. nullázással és vagy a talajban a talaj adottságainak megfelelő mélységben, megfelelő vastagságú fémcső levezetése és annak a nullára való kötésével lehetséges.

Honnan tudod, hogy a ház központi fűtése jól földelt?

(#4082) stol válasza szaszlaci (#4069) üzenetére


stol
addikt

A ciripelést nagyfrekvenciás gerjedés és vagy szűretlenség és vagy anyaghiba okozza.
Még akkor SE mondom, hogy trafó, HA előttem van a táp. Ezt megmondani lépésenkénti vizsgálatból lehet, amihez műszerpark KELL. Oszciloszkóp, műterhlés, esetleg mikrofon és spektrum analizátor a hang behatárolásához.

(#4083) stol válasza XbandX (#4070) üzenetére


stol
addikt

Azt az ágat, ameliket rádugod. Ez erősen táp specifikus dolog.

(#4084) stol válasza a_tesz (#4071) üzenetére


stol
addikt

Készenléti 5V megvan? Lila-fekete között.
Javítható egész villámkárig :DDD

(#4085) stol válasza szaszlaci (#4073) üzenetére


stol
addikt

Istenem, ne beszélj hülyeséget.

PS-ON logikai vezetéken nehéz 5V-ot mérni.

Úgy tudom, ez egy kicsi trafó benne, szintén nagyfrekis. Valami elromlott akörül.
Ha a főtápot gerjeszti kikapcsolt állapotben, akkor nehezebb a dolgod.

Ez miez? KONKRÉT működését ismered a címbéli tápnak?

Mélyvizes topikban szerintem szakirányú végzettséggel rendelkező SZAKEMBER adjon javítási tanávsot. A szakértelem nélküli táp buherlás életveszélyes is lehet!

(#4086) stol válasza stikyo (#4078) üzenetére


stol
addikt

MEg kell mérni az aktiv és paasiv alkatrészek hőmérsékletét maximális terhelés körül és ebből kiszámolható, hogy bemehet-e a kisebb fordulatú venti.

(#4087) SilverSurfer


SilverSurfer
csendes tag

Sziasztok lenne egy kerdesem, mivel tapokban nem igazan vagyok jo!
Szoval szeretnem a napokban felujitani a gepem es egy AMD Athlon X2 7750+ /Intel Dual Core E5200 -as procit szeretnek a gepbe, gigabyte uj alaplappal es egy HD4670-es videokarira gondoltam.
A kerdes az, hogy a most meglevo Allied 350W-os tapom eleg lesz ennek a konfoguracionak, vagy ujat kell vennem?????
Ha szerintetek uj kell, akkor kb. mekkora az optimalis (400W/450W) ????
Elore is koszonom a segitsegeteket!! :R

(#4088) stikyo válasza stol (#4086) üzenetére


stikyo
tag

Köszönöm! Ezt infrás hőmérővel szokták?
Vagy inkább ilyennel [link] ?

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#4089) a_tesz válasza stol (#4084) üzenetére


a_tesz
Korrektor

neked és Hequilanak (#4077):

köszi mindkettőtöknek. a lila és fekete közt kimértem, ahogy rádugom a műszert, 3,61V-ot mutat, majd felmegy egész 3,93ig, de annál feljebb nem mászik. (ha ez számít, ilyen dunamenti mgtsz által készített mm 2004 digitális multiméterrel mértem) szóval gondolom itt lehet a gond. a kérdésem az lenne, hogy most milyen irányban induljak el a javítással? keresgettem púpos kondit, de eddig nem találtam. tudom, hogy ti sem vagytok távgyógyítók, csak valami fogódzót szeretnék kérni, amivel el tudok indulni:) köszönöm szépen a válaszokat előre is

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4090) stol válasza SilverSurfer (#4087) üzenetére


stol
addikt

Nem, nem lesz elég. 350-es táp elég, de az a fos nem.
És Q...ra OFF a kérdésed.

(#4091) stol válasza a_tesz (#4089) üzenetére


stol
addikt

Látom, fingod sincs a működésükről, ezért CSAK akkor nyulj beée, HA MEGFELELŐ műszerezettséged VAN.
Az FSP 2 féle SB kialakítással szerel, egyikben egy 5 lábú TO-220-as tokos külön SMPS ic vanik, másikban egy DIP-8-as.
Mindkét esetben meg kell nézni, a SB kör kiegészítő tápja rendben van-e, az ic adatlapja szerinti értéken van-e.
Ha nem, akkor a segédtáp soros ellenállása is lehet szar, valamint a visszacsatolt segédtáp is sántíthat. Ezt a SB kör "főtápjáról" csatolják vissza, egy FR-dióda egyenirányít és zenerrel stabolják.
Ide már szkóp kell.
A SB kör szekunderoldali elkóját mérés nélkül cserélem, filléres dolog és nem fog megszopatni. A SB kör primer oldali segédtáp pufferét is cseréld mérés nélkül, pár huf-os pár uf-os elkó.
Ezek után lehet még TL referencia ic hiba és opto visszacsatoló hiba is.

(#4092) stol válasza stikyo (#4088) üzenetére


stol
addikt

Linkelt lom egy vicc... Kb. ennyire pontosan saccolom kézzel "mérve" a hőmérsékleteket.
Multiméterek is képesek ált. mérni, nekik is van külső szondájuk.
Az infrás azért nem jó, mert burkolat alá nem tud bemérni.

(#4093) stikyo válasza stol (#4092) üzenetére


stikyo
tag

köszönöm! :R
Ha jól látom, egy ilyen cucc mér hőm.-t is [link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#4094) szumo válasza stol (#4091) üzenetére


szumo
senior tag

Majdnem egy komplett javítási manuált leírtál :)


Én mostanában forrasztót csak akkor vettem elő, amikor gitár elektronikát javítottam, építettem.
Viszont mostanság nem hiszem, hogy sokat fogok forrasztani, mert meghalt a majd 20 éves weller forrasztó állomásom :O S most megy a vívódás, hogy mit és mennyiért vegyek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4095) szaszlaci válasza stol (#4085) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tippeket adtam, nem tanácsot. Odaírtam, hogy "szerintem" meg "talán".

"PS-ON logikai vezetéken nehéz 5V-ot mérni."
idézet magamtól "nekem 3,2 - 3,7 Volt rémlik, és nem 5" Miről beszélsz?

"Földelést kialakítani a villanyóra ELŐTT vagy betápon szokás un. nullázással és vagy a talajban a talaj adottságainak megfelelő mélységben, megfelelő vastagságú fémcső levezetése és annak a nullára való kötésével lehetséges.
Honnan tudod, hogy a ház központi fűtése jól földelt?"

Azt írod, talajban megfelelő mélységben is elég. Azt honnan tudod hogy jó?
Hogy honnét tudom, hogy a fűtés jó? Hát olvass kicsit vissza, ecseteltem, nem fogom a kedvedért újra leírni.

Idetéved az ember, próbál adni pár tanácsot, aztán jön itt a marha nagyképű válasz, 10 hozzászóláson keresztül. A másik szakértőtől, aztán tőled. A többi tudálékos felvetésedre meg nem reagálok. :(

"spektrum analizátor a hang behatárolásához" hogy 100 Hz vagy több? Ez tetszett. :))

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4096) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Sziasztok!
szeintetek 1 Delta 350w elég ezekhez:
lap Asus P5B-Plus
proci: C2D E6850 (concore,3Ghz/1333Fsb)
ram:2x1GB CSX cl5
vga:Gainward 8800GTX
hang:Audigy SB0092
hdd:samsung 80GB
dvd:LG GH20-LS15RB Dual layer -író
és 4 venti az alaplapról + 2 molexröl

[ Szerkesztve ]

(#4097) stol válasza szaszlaci (#4095) üzenetére


stol
addikt

idézet magamtól "nekem 3,2 - 3,7 Volt rémlik, és nem 5" Miről beszélsz?

Készenléti anomáliái voltak, annak mi köze a PS-ON-hoz?

Azt írod, talajban megfelelő mélységben is elég. Azt honnan tudod hogy jó?

Onnan, hogy ahol kialakítják, megvizsgálják a talaj elektromos tulajdonságait.

hogy 100 Hz vagy több? Ez tetszett.

Azért, hogy kiszűrd, nem-e a CPU/VGA VRM zaja "ül ki" a táp L-C körein annak szűretlensége miatt. Igaz, ehhez gyakorlott kéznek oszcilloszkóp is elég :K

(#4098) stol válasza Hatvan9 (#4096) üzenetére


stol
addikt

Szerinted ide való a kérdés, vagy sem?

(#4099) Hequila válasza szumo (#4094) üzenetére


Hequila
őstag

Ilyet vettem néhány éve (akkor még olcsóbb volt). Eddig meg vagyok vele elégedve. Ugyan nem egy Weller, de eddig mindent meg tudtam vele csinálni, amit akartam.
Olcsó és jó a fej hozzá (mióta megvan, ugyan azzal a lapossal forrasztok, kopásnak semmi jele).
Hátránya, hogy a pákában egy idő után a fűtőszál elkezd vándorolni hátrafelé, és a fejnél kis gyűrűkkel póckolni kell, hogy a fej és a fűtőszál össze legyen szorítva.
Másik kisebb hátránya, hogy a pákán a gumi markolat is elkezd vándorolni, de az egy kis ragasztóval könnyen orvosolható.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4100) Hatvan9 válasza stol (#4097) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Most már tudom hogy nem de amienyi erőt belefektettél abba hogy leírd "Szerinted ide való a kérdés, vagy sem?" annyi erővel válaszolni is tudtál volna!
Mind1 szerintem [EZ] megfelelő lesz!

Szerkesztve link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.