Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Van enekm egy régi dvd lehátszóm ami (mivel olcsó volt és annak híg a leve) hamar tönkrement én meg kibeleztem. Van benne természetesen egy tápegység a dekódercsipeknek. A táp CHEERS cps-10 amiről semmit nem találtam a neten de a nyákon rajta vannak a pinek kivezetései. Van rajta minden feszültség ami kell. Vajon meghajtahtok vele egy VIA lapocskát? A megfelelő vezetékeket a szabvány csatihoz pár perc odahegeszteni. Ha áram alá helyezem akkor az olyan mint az ATX érintéses kapcsolója? Be lehet így kapcsolni? Vajon hány Wattos lehet?


A jobb alsó 4-pines csati vajon mire való? Lehet, hogy az a pekapcsolásjelző csati? Már nem tudom hova ment a msik vége :F

Remélem tudtok segíteni :B

Nick: HE_Storm

(#4652) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lenne nékem egy FSP400-60HLN tápocsám, ami nagyon jól végzi a dolgát, csak egy kis gondom van vele, rezonál tőle a ház. Gondolom a venti teszi, így első körben meg fogom tisztítani a ventit. de ha ez em lenne elég akkor gondolom venti csere lesz a dologból. ÉS itt jön az első kérdés. Mit lehet/érdemes beleszerelni, hogy halk és rezonancia mentes legyen a történet. A másik ami bonyolítja, hogy forrasztva van a cucc...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4653) adamka16 válasza MZsoltee (#4652) üzenetére


adamka16
őstag

erre én is kíváncsi leszek, mert nekem is ilyen belsejű az Giga superb 460 és hát igen csak hangos a gyári venti. mondjuk a 40dB-es maximum amit a gyártó oldalán írnak...

én venticserén gondolkodom, de sajna nincs hasonló tudású venti ami még halk is de ezt cserélni kéne mindenkép... [link]

(#4654) szbalogh válasza szbalogh (#4651) üzenetére


szbalogh
őstag

Ma reggel világosban megláttam a 4-pines csati feliratait :)
+F1 -F1 -21 G

Ezek vajon mik lehetnek?

Nick: HE_Storm

(#4655) adamka16 válasza adamka16 (#4653) üzenetére


adamka16
őstag

Senki sem tud nekünk segíteni?

(#4656) szbalogh válasza adamka16 (#4655) üzenetére


szbalogh
őstag

Szedjétek kis az elektronikát, merítsétek olajba és kész a 0 dB. :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#4657) adamka16 válasza szbalogh (#4656) üzenetére


adamka16
őstag

óriási.... :U

(#4658) szbalogh válasza adamka16 (#4657) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem asus 450-es tápom van. Abban ilyen csillivilli ledes venti volt. Természetesen hangos volt :B
Vettem 2db 12cmes PWM ventit (1 a tápba, 1 az alaplap fölé) és az alaplapról nyomatom őket. Speedfannal lehet szépen szabályozni, egy csatiról a két ventit.
AF 12025PWM.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#4659) rezme


rezme
tag

kérdésem az lenne hogy van egy ilyen tápom: mercury HKC 550W USP-5550 és szeretnék a gépbe egy 9800gt t rakni, és az a kérdésem hogy ez a táp jó e hozzá, mármint van e rajta hozzá csatlakozó a vid kari tápellátásához?
üdv

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#4660) Dezike válasza szbalogh (#4651) üzenetére


Dezike
tag

Talán 5Volton tud 1Ampert. A többi feszt jó eséllyel 500mAmperen prezentálja. Problémás ez a táp a hálózati feszültség megszakításával kapcsolható Ki-Be. F+ F- a gáztöltésű kijelző meghajtásához szükséges fesz. Pc-meghajtására alkalmatlan !

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#4661) rezme


rezme
tag

kérdésem az lenne hogy van egy ilyen tápom: mercury HKC 550W USP-5550 és szeretnék a gépbe egy 9800gt t rakni, és az a kérdésem hogy ez a táp jó e hozzá, mármint van e rajta hozzá csatlakozó a vid kari tápellátásához?
üdv

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#4662) adamka16 válasza szbalogh (#4658) üzenetére


adamka16
őstag

egy képet tudnál feltenni róla?

(#4663) rezme válasza adamka16 (#4662) üzenetére


rezme
tag

sajna nem mert haveromé, esetleg tudsz igy is mondani valamit?
üdv

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#4664) adamka16 válasza rezme (#4663) üzenetére


adamka16
őstag

nem a te Hsz-edre válaszoltam :)

(#4665) spuros


spuros
őstag

Sziasztok
Erről a tápról mi a véleményetek, tapasztalatotok?
http://www.argep.hu/product_820216.html
Kicsit szűkösen találtam róla ezt azt...

(#4666) szbalogh válasza adamka16 (#4662) üzenetére


szbalogh
őstag

[link]

Nick: HE_Storm

(#4667) szumo válasza Ribi (#4650) üzenetére


szumo
senior tag

Bocs hogy itt válaszolok mindenki másnak is.

Na gyerekek!
Ez nem játszótér. Itt rendszerint a komoly dolgokkal foglalkozunk.
Aki ventit akar cserélni, tanulja meg használni a keresőt, vagy 1000x le lett írva itt a PH-n.
Aki nem tudja mit bír a gépe, az meg fáradjon át a Melyik tápot vegyem topikba. Amit majd csak átnevez valaki, hogy ne mindenki ide essen be.
Ha pedig nem tudná valaki, hogy miért, az legyen szíves és olvassa el azt a fránya első hozzászólást.

S ha jár erre egy moderátor megkérném, hogy rendezze sorainkat.

Nekem az a meglátásom, hogy az emberek 90% ának akiknek javasolták ezt a tápot, bőven elég is, hisz a teljes rendszere nem fogyaszt 160-180W nál többet, s ez a konnektorból felvett teljesítmény.
De ha valaki olyan elvetemült is mint én, akkor sincs sem az fsp400pnf sem az fsp400apn -el gond.
Viszont ha megnézed mit is bír ki éveken keresztül a táp, kérlek tekintsd meg az adatlapomat. A CF nem a kedvence, de egy VGA esetén nincs gondja, sőtt hűvös levegő távozik a szellőzőrácsain.
De hogy a kérdésedre is válaszoljak, a vezeték keresztmetszetének, hosszának függvényében számolható, hogy 12V feszültségen, mekkora a maximális áramerősség amit ki kell bírnia, tehát az maximális teljesítményátvitele is számolható. Tudom, hogy ez lerázós duma, de itt megnézheted a kiinduláshoz szükséges dolgokat.
Csak azért nem tudok neked többet mondani, mert én megbíztam az FSP mérnökeiben ilyen téren

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4668) Ribi válasza szumo (#4667) üzenetére


Ribi
nagyúr

Köszi a linket.
1 javaslat lenne, hogy kicsit elriasztóbb legyen a topik címe. Pl zárójelbe benne legyen, hogy mondjuk műszerészeknek vagy valami, ami eltántorítja a kicsit is hozzá nem értő embert az ide írástól.

(#4669) Tyrel


Tyrel
őstag

Hali! Nem tudom jó helyre írok-e,de egy (valószínűleg) nagyon egyszerű tápos kérdésem lenne...

Informatikával foglalkozom (még tanulóként), de hardver szerelésben nagyon kevés tapasztalatom van, főleg "alapanyag" híján...
...arra lettem figyelmes, hogy a boltilag összeszerelt gépek jelentős részében a 24 tűs ATX tápcsatlakozó egyik végén 4 tű nincs bedugva.
Van ugye egy rendes 4 tűs ág ami az alaplapra megy a processzorhoz, és van egy nagy 24 tűs, aminek a csatlakozó helye ott van az alaplapon, és a csatlakozó is rajta van a tápon, viszont az egyik széléről 4 tű lecsatolható, és ezeket nem szokták bedugni...

Kérdés hogy ennek mi az oka? Miért nem dugják be, ha ott van a helye és passzol minden, legalább is fizikailag... És mi történik ha én utólag bedugom??

Próbáltam választ találni erre saját gépem kézikönyveiben is, de az alaplapé (Gigabyte EP35-DS3) azt írja hogy a táp kézikönyvében találok részletesebb infót erről, a táp kézikönyve (Corsair CX400) pedig az alaplapi kézikönyvre mutogat...

Biztos van valami egyszerű magyarázata de én így magamtól nem jövök rá... :F

Turenkarn

(#4670) Ribi válasza Tyrel (#4669) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valószínő szimpla hozzánemértés a boltos részéről.
Nyugodtan dugd rá. Általában csak úgy lehet, ha a 20-ast kihúzod előtte.

(#4671) Thunderzolee

Véletlenül rossz helyen kérdeztem meg:
itcafe.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem/hsz_45204.html

Esetleg tud valaki valamit hozzáfűzni milyen táp is ez? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4672) Farkas82


Farkas82
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha a tápon 4tűs 12V ATX tápcsati van (pl gigabite superb 460) azzal hogy tudok meghajtani olyan alaplapot amin 8 tűs tápcsati van(pl gigabyteGA-MA770T-UD3)? Van olyan átalakító amivel pl molexből pótolni lehet a hiányzó négyet?

(#4673) lsc válasza Farkas82 (#4672) üzenetére


lsc
nagyúr

Elmegy 4 tűvel is, de lehet kapni átalakítót is. Az alaplap kézikönyvében mutatják melyik felébe kell dugni.

Az élet kegyetlen .

(#4674) Rive


Rive
veterán

Na, gyerekek. Ti se juttok szóhoz, mi?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4675) szumo válasza Rive (#4674) üzenetére


szumo
senior tag

Nem is akarok mondani semmit.
Középsuliban, még élveztem, hogy az 1000uF-os kondikat robbanthattam a 24V~ -al, de manapság, az az elvem, hogy minden tegye szépen csendben a dolgát, a megadott paraméterek között.

Remélem nem sikerül megölnie magát. Nagyon remélem.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4676) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy szeretném halkítani a jelenlegi Gigabyte Superb 460 tápomat, mert a ventije sajnos eléggé hangos és még nyár sincs. Tápot nincs szívem cserélni mert akkor nagy lenne a difi a kettő között, ezért inkább egy kölcséghatékonyabb megoldásra gondoltam, mégpedig egy ventillátor cserére. Kb hány CFM-es vagy m3/h-s ventit tegyek bele amitől még nem is károsodik a táp elektronikája de még nagyjából a 30 dB-es határ alatt vagyok vele? Noiseblocker, Koolink ventiket nézegettem, esetleg Enermax Magma. Ha tudtok segítsetek nekem!
És bocsi h ismét feltettem, de minél több infóra lenne szükségem!

[ Szerkesztve ]

(#4677) opti06


opti06
aktív tag

Hali, egy olyan problémám van, hogy vettem egy használt Enermax Liberty 500w-s moduláris tápot, bekötöm minden a helyén, és nem indul el a gép, nagy kísérletezgetés után kiderült, hogy ha bevan dugva az internet kábel akkor nem indul csak, de csakis áramtalanítás után, ha már ment a gép ki-be kapcsolom úgy okés, de ha lelövöm áramot és bevan dugva net akkor nem indul, enermaxnak ha jóltudom elég érzékeny a fesz védelme talán ez kavarhat be? minden esetre rohadt idegesítő, hogy mindig dugiszálnom kell a netkábelt
Ep45-ds3 alaplap
e8400 c2d
2x1gb kingmax
160gb sata2

régi táppal noname(Lc-power) gond nélkül indul, uh. biztos nem a gép a ludas, biosban nézegettem lehet állítgatni elég sokmindent lan-nál de nemtudom az megoldaná-e a problémát? valakinek ötlete,vagy járt már így valaki?

(#4678) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem feltétlen mély vizes kérdés, de van lényegi haszna annak (kondik stb. alkatrészek öregedésének szempontjából), ha a 6 pin PCI-E - "molex" átalakító tápkábel két csatlakozóról szedi az áramot vagy egyről.
Tehát jobb e vagy tovább bírja e ha két ágról kapja?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4679) 14adam válasza Dr. Romano (#4678) üzenetére


14adam
addikt

ha egy tápnak több felé van osztva a 12v-s ága,pl 3-tól akkor érdemes venni a két molexeset,és egyiket az egyik ágra,másikat a másikra.Mert két ágnál vagy 1-nél tökmindegy, kettőnél azért mert az egyik biztos,hogy a cpu-nak megy

(#4680) Dr. Romano válasza 14adam (#4679) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi szépen az infót. Még annyit, hogy konkrétan egy FSP PNF 350W-ról van szó, ennek hogy van elosztva a 12V-os ága?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4681) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Tönkrement az FSP 350PNF tápomban a venti. Nagyon zúg, így cserélni szeretném.
A Coolink SWiF2 120P változatát néztem ki a Yate Loon D12SH-12 venti helyett.
Kérdésem, hogy érdemes ezt választani, vagy milyet szerezzek be?
Fontos, hogy stabil hűvös maradjon a tápom, de jó lenne, ha halk is lenne.

A64 3500+; 7600GT; A8N-SLI Se lap. Semmi extra terhelés.
Hiachi 1TB 7K1000.C HDD; LG dvd író.

THX! :R

(#4682) 14adam válasza LGLuke (#4681) üzenetére


14adam
addikt

Dr. Romano két fele,az egyik a procinak,tehát tök mindegy melyiket veszed,bár én inkább a két molexeset ajánlom,mert akkor a vezetékeken jobban eloszlik a terhelés

Még jobb is,nagyobb légszálítása is van

(#4683) Dr. Romano válasza 14adam (#4682) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4684) adamka16 válasza LGLuke (#4681) üzenetére


adamka16
őstag

én is ugyan azt a ventit néztem ki az én Superbemben, mert ami benne van gyárilag(ugyan olyan mint a tiédbe) nem tudom nálad hogy van, de nálam játék alatt csak úgy üvölt, pedig még 1 éves sincs :(

(#4685) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Lenne egy ilyen tápom : Chieftec GPS-450AA-101A . A problémám az lenne, hogy szerintem hangos a ventilátor. Mit ajánlotok helyette? ( Új tápot akartam, de nincs rá most keret :) , s a ventilátor csere eddig meg sem fordult a fejemben. :) )
üdv

.

(#4686) LGLuke válasza adamka16 (#4684) üzenetére


LGLuke
őstag

Nálam soha nem volt hangos a Yate Loon, ugyanis ez van ha jól tudom a 400W-os FSP-ben is, így a 350-eshez bőven elég.
Viszont most nagyon zörgött, így ideiglenesen másik tápot raktam be.
De mindenképpen visszakerül az eredeti, de csendes, új ventivel.

(#4687) adamka16 válasza LGLuke (#4686) üzenetére


adamka16
őstag

és milyen konfiggal szipojoztad ezt a tápot? nekem most egy moddolt phII 940x4 8800GT, egy 500-as wd winyó, egy 10W-os szivattyú, egy 12-es venti a videókarin, + 3 8centis venti a radiátoron, igaz ezek az 5v-os ágat szívják. meg ugye szivacssal be van búrkolva a ház is belülről. mondjuk ha nincs nagyon terhelve tényleg halk, de amióta kikerült a 7750-es procim azóta nőtt az energia fogyasztás is, meg ugye a venti sem annyira halk darab. most még oké a hangja, de nyáron, melegben csak úgy sír majd.egy másik-halk de jobb minőségű venti sokat rontana az élettartamán? bár az igaz, hogy akkor meg ugrott a garanciája is :(

(#4688) LGLuke válasza adamka16 (#4687) üzenetére


LGLuke
őstag

Nekem ehhez képest 0 a terhelése a tápnak.
A64 3500+; A8N-SLI SE; 4GB DDR1 GEIL Value; Galaxy 7600GT; 1TB Hitachi 7K1000.C; LG DVD-RW; 8cm-es Noctua venti. Néha 1-2 PCI-os kiegészítő kártya, szóval semmi komoly.

(#4689) adamka16 válasza LGLuke (#4688) üzenetére


adamka16
őstag

nekem se sírt ennyire az előző procimmal... bár mondjuk tuninggal az is bőven ette a magáét. a mostaninak meg ugye 125W-os a TDP-je bár az még elvileg semmi ahhoz amit le tud adni 12V-on a táp. mert a videókari 145körül van, a proci 125, akkor a szivattyú 10, winyó az 5-8 körül, meg a pár venti cirka 300watt terhelve.

(#4690) rudi


rudi
nagyúr

No, itt is rég jártam már, szóval mutatok most pár tápot meg kérdezek. Volt anno a "mire elég 400 W" cikk, most megcsináltuk 600 watt környékén. Itt az 5 résztvevő, amiket kérek megvéleményezni.

1. FPS Everest 600W
Mondhatni, a szokásos, régi, ma már azért nem annyira jó felépítés, amit egészen 1010 wattig használnak. Kicsit szerintem necces a 85 °C-os kondi a bemeneten, de ám legyen. Kimeneten is TEAPO-k sorakoznak. Ugye, azért 600 wattra elég ez a felépítés, de ma már nem számít extrának?

2. be quite! 580W
Ez is FSP bél tudtommal, csak fejlettebb. Múltkor a Pure Power szériájukban láttam nagyon hasonlót. Kimeneten is a kisebb modellekhez hasonló az elrendezés, OST és TEAPO kondikkal.

3. Cooler Master Real Power M620
Szokásos AcBel belsőnek tűnik, azzal a fura második, nagy trafóval a bemeneti rész sarkában. Az L-Tec és Elite kondik ugye valamivel gyengébbnek mondhatóak a TEAPO-nál? Kimeneten is L-Tec minden. Ez sem egy ulramodern bél.

4. Corsair HX 650
Igem a szokásos Seasonic belső, mondhatni unalomig igényesen, Nippon Chemi kondenzátorokkal mindenhol.

5. Enermax Modu 87+ 600W

Kéremszépen, ez már csúcstekknika, 80 Plus gold meg minden. Azért a 85 fokos bemeneti kondi kissé ejj, de legyen. A kimeneti részt viszont elmagyarázhatná nekem valaki! Ez végre az, amit mindig is akartatok, hogy egyen 12 voltos fesz, és abból gyártódik 5 illetve 3,3 volt? Itt vannak róla további képek: első, második.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre a versenyzőkről, melyik az OK és melyik a nem OK, milyen érdekes részleteket láttok meg ésatöbbi. Még annyit súgok meg, hogy LGA 1366-os konfigot, két GTX 285-et és három HD 5870-et használtunk a nyúzásgoz. Akartam én Fermit meg HD 5980-at, de azok még nekünk is beszerezhetetlen kategóriát jelentenek. Volt bőven érdekesség a tesztek során, cikk szerintem jövő hét közepén lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4691) szumo válasza rudi (#4690) üzenetére


szumo
senior tag

Mind jó kis táp, de a két FSP beles tápból számomra a be quite! 580W meggyőzőbb, össze szedetebnek tűnik. A Corsair HX 650 ről hallottam olyan dolgokat, hogy szeret fortyogni, a halk venti miatt, de ez csak kósza hír, nem tudom megerősíteni. Viszont az enermax előtt :R :R :R bár egy 10k HUF -al drágább a többi versenyzőnél. Tudom, hogy az SMD-s panelek sokkal gyorsabban legyárthatóak, a tesztelésük is egyszerűbb, pontosabb. Engem meggyőztek :D

Ha így a teszt előtt kellene döntenem, a be quite ls a corsair győzött meg a legjobban, az enermax után, de annak az ára.......... Na ja.

Amit hiányoltam, a múltkori 400W-os tesztből, hogy a tápok milyen belső hőmérsékleteket értek el, adott terhelés és zajszint mellett. Ha ezt most esetleg valahogy ki lehetne vitelezni, annak szívből örülnék. És várom a tesztet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4692) rudi válasza szumo (#4691) üzenetére


rudi
nagyúr

Most is open stand mérést csináltunk, így is jóval 10 óra fölött volt a tiszta tesztelési idő. Hogy bemelegedjenek a tápok valamennyire, ahhoz kb. háromszoros időre lett volna szükség, annyi meg nincs egy tesztre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4693) szumo válasza rudi (#4692) üzenetére


szumo
senior tag

Így is várom a tesztet, ezek az adatok, csak extrának érdekeltek volna.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4694) didyman válasza rudi (#4692) üzenetére


didyman
őstag

Hmm.
FSP: Kissé gagyisztikusnak hat, az a külön ráherélt elkó a modulárison eléggé izéé.. . Kiváncsi vagyok, hogy produkál, bár elvileg ennek a bélnek 600W körül mennie kell, mint a Suzuki :D .
BeQ: Ugyanazok a kondik ott külön. Nincs hely a panelen? Nem hiszem. Kicsit izmosabbnak tűnik a trafó, erről inkább elhiszem, hogy azonos meghajtással 600W-ot le tud adni.
AcBel: Ezt ismerjük jól a CM házából. Bár a Lelon kondik alapvetően ócska kategóriásnak tekintendőek, a Chieftec GPS-ben is bebizonyították, hogy jó hűtéssel nincsen bajuk. Tökös, szolid belső, az érthetetlen, kétféle primer pufi, üzemel, szerintem nem lesz baja. Az a fura, második nagy trafó az aktív PFC munkaeszköze, csak éppen nem toroid magon.
SeaSonic: Erről tényleg nehéz mit mondani :D . Szép nagy kondik mindenfelé, remélhetőleg a hűtés nem annyira csendmániás, hogy nagy terhelés alatt ez működésben problémát okoz.
Enermax:Nincs semmi baj a 85 fokkal, Rubycon, örök darab lesz. Mit ne mondjak, nem egy egyszerű belvilág. rengeteg alkatrész, polimer elkók, és állva beszerelt, nem fólia, hanem valami hordozóra ragasztott(?) vastag vezetősávok, benne két elkó, ugyanígy egy harmadik. A 3,3 és 5V igen, dedikált szabályzókat kapott, nincsen (végre!!) áramstabilizátor, ellenben primer oldalon van egy vaskosabb vasmag, amit nem tudok hova tenni. Szerintem nem lesz gondja, de persze sose láttam még működni. A teljesen japán elkókészlet mindenesetre jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4695) Pero


Pero
senior tag

volna egy kérdésem amiről nem tudok dűlőre jutni, egy 12Voságnál mi a jobb, ha egyben hagyják és mondjuk tud 40a-rajta, vagy ha 3-4beosztják áganként pl 18A-val. jelenlegi tápommal próbáltam gy 5970et és közelébe nem voltam annak h stabilan menjen, netezésen kívül:( jobb egyáltalán vmelyik megoldás?

(#4696) rudi válasza Pero (#4695) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemsokára lesz egy teszt, ami többek között ezzel a kérdéssel is foglalkozik. Egyelőre annyit árulok el, hogy extrém tuningosok és 3 VGA-s (vagy két Fermis :DDD) rendszert építők számára lényeges csak a12 voltos részleg elosztása.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4697) szumo válasza didyman (#4694) üzenetére


szumo
senior tag

"állva beszerelt, nem fólia, hanem valami hordozóra ragasztott(?) vastag vezetősávok"

Vastagréteg integrált áramkörök. Egy elég jó technológia, én a siemens-es időszakomban dolgoztam vele 98'-99'. A lényege, hogy a kerámia vagy egyéb lapra vezető és ellenállás rétegeket visznek fel szitázás útján, szigetelő lakk rétegekkel elválasztva, majd a félkész lapkákat laser-el beállítják az ellenállásokat. Tesztek után, csak a "hibátlan" panelek kerülnek beültetésre, fellábazásra, stb stb. Nagyon gyors, jó kihozatali aránnyal működő technológia. :) Szerettem csinálni! :)) Régi szép idők.
Amúgy gyártottunk ilyen technológiával olvadó biztosítékokat, és PTC-s biztosítékokat is. Elég nagy áramterheléseket kibírnak az ilyen típusú áramkörök.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4698) didyman válasza szumo (#4697) üzenetére


didyman
őstag

Szándékosan nem hívom vastagréteg áramkörnek, mert nincs rajta egyéb, ilyen technológiára jellemző alkatrész. Ismerem én is jól, hiszen mennyi STK-val dolgozok :) , itt vélhetően az utolsó sorodban van a lényeg, a NYÁK vékony rézfóliája helyett egy nagy áramsűrűséget bíró, vastag vezetőcsík van. Hogy ezt most valóban vastagrétegeléssel (ami drága) csinálták, vagy valami mással, az persze kérdés, közelről kéne látni.

Válaszolok itt egy privátra, talán másnak is érdekes lehet. Az Enermaxról van szó.
A két kis panelen egy-egy önálló VRM modul van, melyek 12V bemeneti feszből 3,3 és 5V-ot állítanak elő, gyakorlatilag step-down üzemű kapcsolótáppal. Ennek munkatekercse jól látható. Ehhez egy PWM-vezérlő tartozik mindkét panelen, valamint egy, esetleg kettő (push-pull) FET, shottky dióda és egy visszacsatoló+PWM működését biztosító hálózat, Ez a diszkrét megoldás kicsit alkatrészigényes, de vélhetően nagyobb áramra így alkalmasabb, és precízebb. Az előnyök egyértelműek, nem húzzák el egymást az egyes ágak, valamint ezeknek a diszkrét PWM-eknek a hatásfoka élből 95% tud lenni, az egyszem 12V-os ág előálítása is jobb hatásfokkal történhet, és keresztterhelés tekintetében a táp érzéketlen lesz, tehát akárhogyan meg lehet terhelni, a táp hatásfoka pedig összességében kiváló lesz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#4699) szumo válasza didyman (#4698) üzenetére


szumo
senior tag

Igazad van, látni kellene közelebbről, mert a képek alapján én is feltételeztem csak. Ahhoz, hogy biztosat tudjunk mondani, a nyákot kellene látni beültetés előtt, de mindenképp jó közelről :)
Én siemens siplace-n nyomultam, amit az iskolákban szinte meg sem említenek, még a mai napig sem. Az SMD az sajnos a misztérium témakörébe tartozik legtöbb suliba, feljebb meg úgy kezelik, hogy mindenki profin értene hozzá. Olcsónak nem olcsó, viszont, cserébe profibb bárminél, ha jól össze van pakolva.

Amúgy szépen leírtad a két panel funkcióját, tankönyvbe is elmehetne. :C

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#4700) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mitől függ egy tápegységnek mikor a legjobb a hatásfoka? Olvastam olyat, hogy némelynek csúcsterhelés közelében, másik gyártó termékénél meg félterhelés közelében. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.